Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

RIEC

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RIEC »


Akkor Nálad legalább tud róla. 
Én tényleg mindent megbeszélek az asszonnyal - a jó ízlés határain belül természetesen -, de amikor megvettem az Audioquest Diamond usb kábelt akkor 3 hónapig hallgattam róla. Mégiscsak egy laptop ára volt.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »


Akkor Nálad legalább tud róla.

.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezek a kis kiigazítások nehezen érnek véget. Asszonyaink tudnának mesélni
Akkor Nálad legalább tud róla. 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »



ezek amolyan kis kiigazítások lennének
 
(nagyobb teljesítményű erősítő "házon" belül pl.)

 
Ezek a kis kiigazítások nehezen érnek véget. Asszonyaink tudnának mesélni
.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nem szeretnél...., csak két dolog..., szép remények
 
ezek amolyan kis kiigazítások lennének
 
(nagyobb teljesítményű erősítő "házon" belül pl.)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »



láttam erről egy filmet, egy fekete monolit volt
 
én csak két dologra várok/vágyom még a rendszeremben, és ott le fogom zárni a dolgaim ilyen téren, mert már nagyon szeretnék hátradőlni és élvezni a zenélést.
 
nem szeretnék aztán utána elmerülni a végtelen kábelezés rejtelmeibe stb/stb.

 
Nem szeretnél...., csak két dolog..., szép remények
.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Valahol ennek is koszonhetoen masztunk le a farol, de foleg a minduntalan kivancsisag, ami engem vezerel, barmennyire is tobb lepessel elotte mar baromi elegedett vagyok azzal, amit hallok. Nekem mar csak harom dolog hianyzik a rendszerembol, es utana mar csak ugy tudok tovabblepni, ha lecserelek valamit, de annak valami uber brutalnak kell lennie, mert itt minden egyes elem a rendszerembe a kis baratom :-)
 
láttam erről egy filmet, egy fekete monolit volt
 
én csak két dologra várok/vágyom még a rendszeremben, és ott le fogom zárni a dolgaim ilyen téren, mert már nagyon szeretnék hátradőlni és élvezni a zenélést.
 
nem szeretnék aztán utána elmerülni a végtelen kábelezés rejtelmeibe stb/stb.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »


Valahol ennek is koszonhetoen masztunk le a farol, de foleg a minduntalan kivancsisag, ami engem vezerel, barmennyire is tobb lepessel elotte mar baromi elegedett vagyok azzal, amit hallok. Nekem mar csak harom dolog hianyzik a rendszerembol, es utana mar csak ugy tudok tovabblepni, ha lecserelek valamit, de annak valami uber brutalnak kell lennie, mert itt minden egyes elem a rendszerembe a kis baratom :-)
Homo ludens
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


és valahogy mégsem bír elnyugodni a hifista, mert az gondolja, lehet még jobb és még jobb és még jobb
 
Valahol ennek is koszonhetoen masztunk le a farol, de foleg a minduntalan kivancsisag, ami engem vezerel, barmennyire is tobb lepessel elotte mar baromi elegedett vagyok azzal, amit hallok. Nekem mar csak harom dolog hianyzik a rendszerembol, es utana mar csak ugy tudok tovabblepni, ha lecserelek valamit, de annak valami uber brutalnak kell lennie, mert itt minden egyes elem a rendszerembe a kis baratom :-)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Sztem meg de mar! Minden komponens a hifi lancban hozzaad vagy elvesz vmit a hangbol. Amikor valami "jol szol", akkor az azt jelenti hogy jol van hangolva, legyen ez barmilyen egyseg a lancban.
és valahogy mégsem bír elnyugodni a hifista, mert az gondolja, lehet még jobb és még jobb és még jobb
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Na ne máá. Ha ez ül, akkor az, tegyünk még egy, meg még egy meg még egy, legyen több minél több érintkezés, vezető-anyagváltozás az áram útjában. Ezzel hangolni? Ez nem hangol, hanem eltakar, egyre több zavart visz be. Persze a hifi játék, mindenki úgy élvez ....
 
Sztem meg de mar! Minden komponens a hifi lancban hozzaad vagy elvesz vmit a hangbol. Amikor valami "jol szol", akkor az azt jelenti hogy jol van hangolva, legyen ez barmilyen egyseg a lancban. 
Egy pelda a digitalis vilagbol: ide-oda forgatom azt a pici kis digitalis jelet, konvertalom ossze-vissza, amig le nem vagdosom rola az eletromos zajt, es folyamatosan nyilik a tere a zenenek, ahogy tisztul a jel.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A legteljesebb mértékben egyetértünk, mint ahogy azzal is, hogy nem minden fekete és fehér.
Ennek tipikus példája, hogy vannak, akik direkt szétvágják "ösvényüket" és hosszabb tápkábeleiket, hogy plusz Furutech csatlakozók beiktatásával tovább hangolják rendszerüket. Ez is egy teljesen értelmes megoldás.

Na ne máá. Ha ez ül, akkor az, tegyünk még egy, meg még egy meg még egy, legyen több minél több érintkezés, vezető-anyagváltozás az áram útjában. Ezzel hangolni? Ez nem hangol, hanem eltakar, egyre több zavart visz be. Persze a hifi játék, mindenki úgy élvez ....

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hosszu »


... hiszek az erősítő és a hangsugárzó egybeforrottságában....
A legteljesebb mértékben egyetértünk, mint ahogy azzal is, hogy nem minden fekete és fehér.
Ennek tipikus példája, hogy vannak, akik direkt szétvágják "ösvényüket" és hosszabb tápkábeleiket, hogy plusz Furutech csatlakozók beiktatásával tovább hangolják rendszerüket. Ez is egy teljesen értelmes megoldás.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Persze az igazsághoz hozzátartozik az hogy én is ilyen mindent próbáló kütyüzős voltam,de ma már jobban hiszek a jó készülékek jó kapcsolatában,és főleg az erősítő és a hangsugárzó egybeforrottságában.Persze ha ez megvan,akkor is lehet még az élményt fokozni,de nem ezeken múlik.
Régebben nem volt meg ez nálam és csak toldoztam,foltoztam.Ma már én is csak mosolygok magamon ha eszembe jut az a sok meddő és fura kényszeredett erőfeszítésem amiket a jobb hang érdekében követtem el.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Mindaddig írják, mondják az emberek, hogy "egyszerű, tömör réz drót kell oda, semmi más", amíg tényleg ki nem próbálnak valami "mást".
Természetesen nagyon jó hatású, komoly előrelépést jelent az "egyszerű" tömör réz. Bár minden zenehallgatónak lenne lehetősége "ösvényt" építeni belőle.
Kérdésedre a varázsszó sorkapocs, más néven "csoki". Javaslom a rézből készült változatot, de találkoztam már DIY ezüstből öntött megoldással is.
...és akkor rögtön ismét egy "tuti tipp":
A különféle drága és még drágább elosztók komoly "hangi" alternatívája lehet, azok sorkapoccsal való kiváltása. Sajnos a mobilitás, a vezetékek könnyed ki-be húzhatósága, csereberélése megszűnik - valamit valamiért.
 

Gondoltam hogy sorkapocs lesz. Hát nem tudom,időnként az az érzésem hogy a hifisek a jobb hang reményében olyan plusz elemeket tesznek még hozzá az alapvetően jó megoldásokhoz,hogy azokkal az egyébként sem egyszerű helyzetüket is csak tovább bonyolítják szinte feleslegesen.
Nem baj ez persze,csak ilyenkor szokott az lenni hogy egy idő eltelte után ezen még Ők is csak mosolyognak.
Ezt a sorkapcsos megoldást én is próbáltam anno még a pirellis ösvénynél,de ez valamiért kifejezetten ártott a hangnak nálam,és jobb volt beiktatni egy elosztót,és utána a rendesen feldugózott hálókábeleket.
Szóval nem olyan fekete fehér dolog ez.Valahol működik,valahol nem.
Ha Neked ez bejött,akkor gratula és használd nagy megelégedettséggel.
Viszont aki még erre "vetemedik",az csak kellő körültekintéssel tegye,mert rázós dolgok ezek,és nem is biztos hogy egy villanyszerelő ezt megláva nem dobna egy hátast egy ilyet sem láttam még jeligével.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Nem is fogom,mert nem ezen múlik.
Egyszerű tömör rézdrót kell oda,semmi más.Utána lehet variálgatni,de eléfaragni még egy más anyagú drótot is szerintem nem vezet semmi jóra,de elhiszem hogy ha valaki ettől élvez.
De tényleg,ezt hogy csináltad?Hogy kötötted össze pl őket?

Mindaddig írják, mondják az emberek, hogy "egyszerű, tömör réz drót kell oda, semmi más", amíg tényleg ki nem próbálnak valami "mást".
Természetesen nagyon jó hatású, komoly előrelépést jelent az "egyszerű" tömör réz. Bár minden zenehallgatónak lenne lehetősége "ösvényt" építeni belőle.
 
Kérdésedre a varázsszó sorkapocs, más néven "csoki". Javaslom a rézből készült változatot, de találkoztam már DIY ezüstből öntött megoldással is.
 
...és akkor rögtön ismét egy "tuti tipp":
A különféle drága és még drágább elosztók komoly "hangi" alternatívája lehet, azok sorkapoccsal való kiváltása. Sajnos a mobilitás, a vezetékek könnyed ki-be húzhatósága, csereberélése megszűnik - valamit valamiért. 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »


...Így visszakerült a 2,5 falkábel a helyére.
 
Szerintem is elég. A külön, kevésbé "zizis" ösvény viszont jó dolog. Nyugisabb...
.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Csak érdeklődöm, azért, mert te még nem próbáltad ki, nem tapasztaltad meg, miért lenne butaság?
Kicsit gondolkodjunk el az alábbi tényeken:
- A tápkábelek hangja megkülönböztethető, azok a gyártójukra jellemző tónussal rendelkeznek.
- Az "ösvény" kábelanyaga, annak vastagsága meghallható.
- Az ösvény végére (a készülékek felőli oldalra) tett "minőségi" plusz kábel a hangra jótékony hatású.
- Bármely rendszer hangja megváltozik attól függően, hogy "minőségi" tápkábeleit egy "ösvényre", vagy a lakás saját elektromos hálózatára kötjük.
- Az "ösvény" elejére tett biztosíték "sajáthangja" meghallható.
...
Ezen tényekből számodra nem az következik, hogy az ösvény elején lévő plusz kábel hangi jellegzetessége szintén meghallható?
A "butaságot, melyre a népet buzdítom" meglehetősen nagyszámú zenehallgató saját rendszerében már megtapasztalta, használja.
Neked nem kell
 

Nem is fogom,mert nem ezen múlik.
Egyszerű tömör rézdrót kell oda,semmi más.Utána lehet variálgatni,de eléfaragni még egy más anyagú drótot is szerintem nem vezet semmi jóra,de elhiszem hogy ha valaki ettől élvez.
De tényleg,ezt hogy csináltad?Hogy kötötted össze pl őket?

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »



Csak érdeklődöm, azért, mert te még nem próbáltad ki, nem tapasztaltad meg, miért lenne butaság?
 
Kicsit gondolkodjunk el az alábbi tényeken:
- A tápkábelek hangja megkülönböztethető, azok a gyártójukra jellemző tónussal rendelkeznek.
- Az "ösvény" kábelanyaga, annak vastagsága meghallható.
- Az ösvény végére (a készülékek felőli oldalra) tett "minőségi" plusz kábel a hangra jótékony hatású.
- Bármely rendszer hangja megváltozik attól függően, hogy "minőségi" tápkábeleit egy "ösvényre", vagy a lakás saját elektromos hálózatára kötjük.
- Az "ösvény" elejére tett biztosíték "sajáthangja" meghallható.
...
 
Ezen tényekből számodra nem az következik, hogy az ösvény elején lévő plusz kábel hangi jellegzetessége szintén meghallható?
 
A "butaságot, melyre a népet buzdítom" meglehetősen nagyszámú zenehallgató saját rendszerében már megtapasztalta, használja.
Neked nem kell
 

Anno még régebben próbáltuk az HT AC10et 4m hosszú darabban. ...és nem, hogy jobb lett, de vastag bumfordi hangot hallottunk...Így visszakerült a 2,5 falkábel a helyére.      
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Hát ezt meg hogyan és minek?Nem értelek.Miért kell ilyen butaságokra buzdítani a népet?
Tényleg nem értelek.

Csak érdeklődöm, azért, mert te még nem próbáltad ki, nem tapasztaltad meg, miért lenne butaság?
 
Kicsit gondolkodjunk el az alábbi tényeken:
- A tápkábelek hangja megkülönböztethető, azok a gyártójukra jellemző tónussal rendelkeznek.
- Az "ösvény" kábelanyaga, annak vastagsága meghallható.
- Az ösvény végére (a készülékek felőli oldalra) tett "minőségi" plusz kábel a hangra jótékony hatású.
- Bármely rendszer hangja megváltozik attól függően, hogy "minőségi" tápkábeleit egy "ösvényre", vagy a lakás saját elektromos hálózatára kötjük.
- Az "ösvény" elejére tett biztosíték "sajáthangja" meghallható.
...
 
Ezen tényekből számodra nem az következik, hogy az ösvény elején lévő plusz kábel hangi jellegzetessége szintén meghallható?
 
A "butaságot, melyre a népet buzdítom" meglehetősen nagyszámú zenehallgató saját rendszerében már megtapasztalta, használja.
Neked nem kell
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Ezzel kapcsolatban még egy "tuti tipp", az ösvény elején - tehát a villanyóra felőli végen - ugyanolyan hatásos, ráadásul a teljes rendszer hangolható vele.
Némileg egyszerűsítve a dolgot, akinek szüksége lenne egy kis plusz csillogásra, fényre, ne kezdjen el azonnal készülékeket, hangszóró- és egyéb kábeleket csereberélni, hanem tegyen be az "ösvény" elejére egy 60-100 cm hosszú pl. Siltech kábelt, aki pedig lágyítani, puhítani szeretne, az pedig Van Den Hul-t.

Hát ezt meg hogyan és minek?Nem értelek.Miért kell ilyen butaságokra buzdítani a népet?
Tényleg nem értelek.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Abszolút igazad van - nálam abból épült az "ösvény".
Csak kellene vagy 15 m.
Eddigi legjobb amit hallottam a ksl spz volt.
Abból ez egy vagyon lenne.
Bár lehet, hogy megérné mert a legtöbbet hozna.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »


Egyetértek. Az én tapasztalataim alapján ez igaz az összekötő (RCA) kábelekre is (de itt már azért vannak kivételek). Ez az én véleményem és tapasztalatom. Amikor új készülékek érkeztek, érdekes módon mindegyikhez más kábel illett jobban. És volt olyan hogy drágább készülékhez jobban passzolt az olcsóbb kábel...
 
Valóban, sőt, néhány év diyerkedési tapasztalat után már egész olcsón tud az ember kiváló kábeleket készíteni/használni drágább vezetékek helyett (prestige márkák hívei ezt talán kétkedve fogadják.) A kábeles 'molyolás' tapasztalatai közben időnként bizony borul a papírforma...
.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Lehetőség hiányában még nem próbáltam , de valószínű, hogy a bevált tápkábelből lenne érdemes kiépíteni az " ösvényt". ...
Abszolút igazad van - nálam abból épült az "ösvény".
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



A "jó", vagyis inkább a rendszerhez illő tápkábel mindig jól jön az "ösvény" végén.
Ezzel kapcsolatban még egy "tuti tipp", az ösvény elején - tehát a villanyóra felőli végen - ugyanolyan hatásos, ráadásul a teljes rendszer hangolható vele.
 
Némileg egyszerűsítve a dolgot, akinek szüksége lenne egy kis plusz csillogásra, fényre, ne kezdjen el azonnal készülékeket, hangszóró- és egyéb kábeleket csereberélni, hanem tegyen be az "ösvény" elejére egy 60-100 cm hosszú pl. Siltech kábelt, aki pedig lágyítani, puhítani szeretne, az pedig Van Den Hul-t.

Lehetőség hiányában még nem próbáltam , de valószínű, hogy a bevált tápkábelből lenne érdemes kiépíteni az " ösvényt". Vagy még jobbal , gondolva a fejlesztèsekre előre. Mintegy biztonsági tartalékként. Ha kész, akkor úgyis ahhoz nyúl hozzá az ember utoljára.
De ez drága mulatság. Meg sokszor nem is beszerezhető egyben a megfeleő hosszúság. Hacsak a gyártót meg nem keresi az ember. Esetleg egy jobb árat is kaphat rá, mennyiségi kedvezményképp.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”