Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

hodyka írta:
2019.04.27., szomb. 13:15
cables írta:
2019.04.27., szomb. 08:14
dbrnsk írta:
2019.04.27., szomb. 08:09
Jobb lett volna, ha csendben maradsz...
Szerintem is! Kár volt ezt neki ennyire erőltetni...
Ezt senki, érted, senki nem erőltette, csak valakinek nem tetszett, és lehet pont neked :D
Azzal egyetértek, hogy Senki eröltette

Hódika 22, 2019 9:48 pm

Vinkler, eltudod mondani miért zártad be a drótos hírdetésem ?

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

cables írta:
2019.04.27., szomb. 08:14
dbrnsk írta:
2019.04.27., szomb. 08:09
Jobb lett volna, ha csendben maradsz...
Szerintem is! Kár volt ezt neki ennyire erőltetni...
Ezt senki, érted, senki nem erőltette, csak valakinek nem tetszett, és lehet pont neked :D
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Shimano írta:
2019.04.27., szomb. 08:46
dbrnsk írta:
2019.04.27., szomb. 08:09
Jobb lett volna, ha csendben maradsz...
Hát ja,ha azt nézzük hogy mi a különbség a két árult drót között,akkor a többszörös (20-30-40) árkülönbségen kívül max annyi lehet hogy cablesé nem szutykos és büdös. :D
Nyugi, ez sem az...................... :ohnoohnoohno:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

cables írta:
2019.04.27., szomb. 08:03
hodyka írta:
2019.04.26., pén. 17:31
Majik írta:
2019.04.26., pén. 13:55

Tudomásom szerint a Hodyka féle drótot még Norvégiában is használja valaki...

Igen használják Norvégiában! Ráadásul nagy megelégedettséggel!
Méé nem ott hirdeted? Matav Reference Special High End Wire...
Jobb lett volna ha csendbe maradsz, a digit kábelem is megette a tied anno mikor Bigi elvitte a találkozóra

A tied mindjárt parkoló pályára került, úgy hogy jobb ha csendben maradsz gondolkodik.gif

:fekverohog: :fekverohog:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

dbrnsk írta:
2019.04.27., szomb. 08:09
Jobb lett volna, ha csendben maradsz...
Hát ja,ha azt nézzük hogy mi a különbség a két árult drót között,akkor a többszörös (20-30-40) árkülönbségen kívül max annyi lehet hogy cablesé nem szutykos és büdös. :D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

dbrnsk írta:
2019.04.27., szomb. 08:20
Nem. A te szánalmas erőlködésedről van szó. Nem megy a biznisz?
Nagyon úgy néz ki. gondolkodik.gif Bejött a konkurencia. :rolleyes:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nem. A te szánalmas erőlködésedről van szó. Nem megy a biznisz?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

dbrnsk írta:
2019.04.27., szomb. 08:09
Jobb lett volna, ha csendben maradsz...
Szerintem is! Kár volt ezt neki ennyire erőltetni...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Jobb lett volna, ha csendben maradsz...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

hodyka írta:
2019.04.26., pén. 17:31
Majik írta:
2019.04.26., pén. 13:55

Tudomásom szerint a Hodyka féle drótot még Norvégiában is használja valaki...

Igen használják Norvégiában! Ráadásul nagy megelégedettséggel!
Méé nem ott hirdeted? Matav Reference Special High End Wire...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

hodyka írta:
2019.04.26., pén. 22:30
mishow írta:
2019.04.26., pén. 20:42
Majik írta:
2019.04.26., pén. 13:55


Úgyhogy Sanyi, már ne is haragudj, ezt most te rontottad el, kár felszívni magadat!
Szia

Biztos hogy nem szívom fel magam........ :)

Nem a kuka mellől van az biztos, Én vágtam le, megvettünk 5 db telefonoszlopot és azon volt :tutiok:
A telefonoszlopokat hogyé adod?

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

mishow írta:
2019.04.26., pén. 20:42
Majik írta:
2019.04.26., pén. 13:55


Úgyhogy Sanyi, már ne is haragudj, ezt most te rontottad el, kár felszívni magadat!
Szia

Biztos hogy nem szívom fel magam........ :)

Nem a kuka mellől van az biztos, Én vágtam le, megvettünk 5 db telefonoszlopot és azon volt :tutiok:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Pongyolán fogalmaztam, zsepit a hájendeseknek ajánlottam, ha összevetik saját kábelükkel :smile51:, hozzányúláshoz kevés, ahhoz minimum nedves popsitörlő ajánlott, nálam az még a kávét is kiviszi a szőnyegből :D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

Majik írta:
2019.04.26., pén. 13:55
Sziasztok!
Eléggé sajnálatosnak tartom az adásvétel topikban Hodyka "drót" topikjának a magyarázat nélküli bezárását.
Sok neves kábel után nálam ez a kábel az egyetlen, amelyiknek esélye van, hogy egy Naim rendszerből kiszorítsa a NAC A5 kábelt.
Tudomásom szerint a Hodyka féle drótot még Norvégiában is használja valaki...
Ide nem volt elég jó?
Aha, csakhogy ez nem derült ki sehonnan.
Sanyi felb@szott egy hirdetést (bocs a kifejezésért) ami kb annyit közölt hogy vegyé’ tőlem DRÓTOT, most dobták ki a telefonosok a szemétbe, erre Kupecke ráfejelt, hogy koszos poros, és pzs kell még ahhoz is, hogy hozzányúlj, ja amúgy jól szól ...
Mellé a fotó, ami ugyanezt ábrázolja: koszos drótkupac, kb a kuka mellől - na ÍGY persze hogy kiveri a biztit az 1000,- Ft/m ár!
Igazából el se jutottunk oda, hogy milyen a hangja!

Úgyhogy Sanyi, már ne is haragudj, ezt most te rontottad el, kár felszívni magadat!
Inkább itt csinálj hozza kedvet, esetleg a DIY topic kábeles részén, és mindenki hálás lesz a tippért - de hogy ki ad majd érte egy ezrest méterenként, hát nemtom ...

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Majik írta:
2019.04.26., pén. 13:55

Tudomásom szerint a Hodyka féle drótot még Norvégiában is használja valaki...

Igen használják Norvégiában! Ráadásul nagy megelégedettséggel!

Audio Note AN-J/B hangfal még a Kondo féle érából és egy Musical Fidelity A120 típusú, szobahangerőn tiszta A osztályban működő erősítő között

:tutiok:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

kupecke írta:
2019.04.26., pén. 17:00
Sátbokszban volt magyarázat, szóltak, fejezzük abba, szeretnél repjegyet a vikingekhez?

:fekverohog:
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Sátbokszban volt magyarázat, szóltak, fejezzük abba, szeretnél repjegyet a vikingekhez?

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Majik »

Sziasztok!
Eléggé sajnálatosnak tartom az adásvétel topikban Hodyka "drót" topikjának a magyarázat nélküli bezárását.
Sok neves kábel után nálam ez a kábel az egyetlen, amelyiknek esélye van, hogy egy Naim rendszerből kiszorítsa a NAC A5 kábelt.
Tudomásom szerint a Hodyka féle drótot még Norvégiában is használja valaki...

Ide nem volt elég jó?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

kaef2 írta:
2019.04.24., szer. 20:29
Titi03 írta:
2019.04.24., szer. 16:17
Egy kis segítségre lenne szükségem fejhallgató kábel ügyben. Adott egy Focal Spirit One S fejhallgató, aminek nincs meg a gyári kábele, ezért szeretnék hozzá egy normális kábelt. 3,5-es jack csatlakozót fogad a fejes. Beruháztam egy Audioquest Evergreenre (mert annak már ismertem a karakterét, volt korábban IC kábelként), de sajnos ott a csatlakozó házának a szélessége szélesebb, mint a furat a fejhallgatón, és így nem tudom használni. Tudnátok olyan kábelt ajánlani, ami kevésbé széles csatlakozóházzal rendelkezik? Akár sterilebb hangú is lehet mint az AQ evergreen. DIY megoldás is érdekelne.Köszönöm a segítségeteket.
Ezt talán lehet a megfelelő csatlakozóval rendelni, hangban biztosan nem okozna csalódást.
A Wireworld Nano Eclipse fejhallgató kábelre gondoltam, bocs, lemaradt a megnevezés. :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Titi03 írta:
2019.04.24., szer. 16:17
Egy kis segítségre lenne szükségem fejhallgató kábel ügyben. Adott egy Focal Spirit One S fejhallgató, aminek nincs meg a gyári kábele, ezért szeretnék hozzá egy normális kábelt. 3,5-es jack csatlakozót fogad a fejes. Beruháztam egy Audioquest Evergreenre (mert annak már ismertem a karakterét, volt korábban IC kábelként), de sajnos ott a csatlakozó házának a szélessége szélesebb, mint a furat a fejhallgatón, és így nem tudom használni. Tudnátok olyan kábelt ajánlani, ami kevésbé széles csatlakozóházzal rendelkezik? Akár sterilebb hangú is lehet mint az AQ evergreen. DIY megoldás is érdekelne.Köszönöm a segítségeteket.
Ezt talán lehet a megfelelő csatlakozóval rendelni, hangban biztosan nem okozna csalódást.

Avatar
Titi03
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 12:07
Értékelés: 10

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Titi03 »

Egy kis segítségre lenne szükségem fejhallgató kábel ügyben. Adott egy Focal Spirit One S fejhallgató, aminek nincs meg a gyári kábele, ezért szeretnék hozzá egy normális kábelt. 3,5-es jack csatlakozót fogad a fejes. Beruháztam egy Audioquest Evergreenre (mert annak már ismertem a karakterét, volt korábban IC kábelként), de sajnos ott a csatlakozó házának a szélessége szélesebb, mint a furat a fejhallgatón, és így nem tudom használni. Tudnátok olyan kábelt ajánlani, ami kevésbé széles csatlakozóházzal rendelkezik? Akár sterilebb hangú is lehet mint az AQ evergreen. DIY megoldás is érdekelne.Köszönöm a segítségeteket.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

denesdr írta:
2019.04.23., kedd 18:03
Voyager írta:
2019.04.23., kedd 16:09
Érdekes az a kérdés, hogy ki mit, és mekkora mértékben hall meg, a rendszerében okozott változtatások esetén?

Én nem olyan régen, költöttem egy kicsit a zeneszoba akusztikájára (no, nem kell komoly dolgokra gondolni).
Na igen, sajnos a szobaakusztika felett elég sokan elsiklanak, pedig az esetek nagy többségében ott lenne az igazi megoldás.
Érdekességként mondanám, hogy tavaly nyáron kivittük egy haver második cuccát az udvarra, így gyakorlatilag megszűnt a szoba hatása a rendszerre. Kint olyan hangot produkált egy belépőkategóriás Yamaha erőlködő és egy szintén belépő Jamo hangfalpár, hogy lehidaltunk. Az egész lánc tokkal vonóval kb. 60ezer Ft-ot ha ér a használtpiacon...
Persze azért voltak nyilvánvaló korlátai hangnak, főleg a hangsugárzó miatt, de akkor is döbbenetes volt.
Bizony egészen döbbenetes lehet a kültéri zenehallgatás.
Ez az egyik legjobb hangú rendszer, aminek az építésében valaha is részt vehettem:
hangosító hangfalak a medence feletti falba építve, az erősítő kb 100m-re a hangfaltól és a szubtól és 70V-os módon táplálja a hangfalakat. És tényleg egészen döbbenetesen jól szólt bármilyen hangerőn és bármilyen zenével.
cirb_danl.jpeg
cirb_danl.jpeg (175.88 KiB) Megtekintve 2636 alkalommal
cirbolya_pool_danley_web_sm.jpeg
cirbolya_pool_danley_web_sm.jpeg (209.6 KiB) Megtekintve 2636 alkalommal
Pedig volt azért high-end audio rendszer is, volt mihez hasonlítani:
cirb_nappali_Naim_Ovator_s600_sm_1.jpeg
cirb_nappali_Naim_Ovator_s600_sm_1.jpeg (197.67 KiB) Megtekintve 2636 alkalommal

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Voyager írta:
2019.04.23., kedd 16:09
Érdekes az a kérdés, hogy ki mit, és mekkora mértékben hall meg, a rendszerében okozott változtatások esetén?

Én nem olyan régen, költöttem egy kicsit a zeneszoba akusztikájára (no, nem kell komoly dolgokra gondolni).
Na igen, sajnos a szobaakusztika felett elég sokan elsiklanak, pedig az esetek nagy többségében ott lenne az igazi megoldás.
Érdekességként mondanám, hogy tavaly nyáron kivittük egy haver második cuccát az udvarra, így gyakorlatilag megszűnt a szoba hatása a rendszerre. Kint olyan hangot produkált egy belépőkategóriás Yamaha erőlködő és egy szintén belépő Jamo hangfalpár, hogy lehidaltunk. Az egész lánc tokkal vonóval kb. 60ezer Ft-ot ha ér a használtpiacon...
Persze azért voltak nyilvánvaló korlátai hangnak, főleg a hangsugárzó miatt, de akkor is döbbenetes volt.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Érdekes az a kérdés, hogy ki mit, és mekkora mértékben hall meg, a rendszerében okozott változtatások esetén?

Én nem olyan régen, költöttem egy kicsit a zeneszoba akusztikájára (no, nem kell komoly dolgokra gondolni).
Mostanában azon kapom a fejem, hogy bármit kötök a rendszerbe majdnem minden tud szórakoztatóan szólni. Természetesen vannak nagyobb és kisebb különbségek is, de lényegesen kevesebbet találkozok rossz felvételekkel, vezetékkel, vagy hangsugárzóval. Igazából ez utóbbinál a legszámottevőbb a jelenség, ergo képes a rendszerem egy középkategóriás polcsugárzóval is, szórakoztató zenére. Eddig sajnos ez nem ment neki...

Avatar
DonThomasino
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.05.20., szer. 18:50
Értékelés: 2

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: DonThomasino »

mishow írta:
2019.04.23., kedd 13:23

Igen, lehet ennyire egyszerű IS :D
Ahogy írtad, több próbakörön vagy túl rca és xlr kábellel egyaránt (így már rémlik is, hogy volt róla szó) és egyik se tudta kiütni a Hama kábelt, akkor hagyd a fenébe. A kábel sznobizmusnak meg nehogy felülj, csak azért mert a Hama egy tömeggyártó illetve még az sem, merthogy kereskedő (ha tudnák a név-mániások, mi minden készülhet ugyanott és ugyanúgy, ugyanannyiért ahol a Hama gyártat ... de ebbe ne menjünk most bele). Nekem is van jó és olcsó Hama kábelem, nem ördögtől való dolog az!

A tápkábelezéssel meg csak óvatosan, ott igazán sűrű sötét az erdő!
Javaslom relatíve olcsó kábelekkel kezdeni, inkább azt igyekezz megtapasztalni, milyen változással milyen hatást váltasz ki!
Ami még eszembe jutott, pont ilyen vagy nagyon hasonló rendszer tulajoktól
érdeklődni, tapasztalatokat cserélni. Ez járható út ? Lenne értelme ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”