Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Aszpirin írta:
2019.10.26., szomb. 11:26
Nekem meg van egy olyan igen erős sejtésem (az itthoni tapasztalataim alapján is), hogy ahol egy tápkábel a konnektor után csodát művel hanggal, ott már eleve vannak kisebb-nagyobb problémák a konnektor előtt a táphálózatban. Ha ez a helyzet, akkor elég valószínű, hogy sokkal célszerűbb kevesebb pénzből ezekre a problémákra koncentrálni és javítani rajtuk (ld pl. audio tápösvény), mint minden készüléket 200+ ezres tápkábellel felszerelni.
Ezt sajnos a saját tapasztalatom nem támasztja alá.
Vadiúj az ELMŰ kábel a fogyasztásmérőig.
Vadiúj teljesen különálló ösvèny a 2x1.6kW leválasztó trafóig
Onnan ösvény kütyükig.
Mégis baromira hallani mit használok tápkábelnek.
Szomorú de ez van.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.10.26., szomb. 13:11
Aszpirin írta:
2019.10.26., szomb. 12:56
wittao írta:
2019.10.26., szomb. 12:49

Ha valakinek egy keszulekenkenti 10.000€ rendszere van+ egy 50.000€ doboza, milyen arfekvesu kabelezest javasolnal neki?
Bocsánat, de lehet, hogy nem értem a kérdést. Tápkábelekről volt szó, hogy jön ehhez az, hogy mennyibe kerül a készülék vagy a doboz? Akinek korlátlan a pénze, arra költ, amire akar, és annyit, amennyit akar, természetesen. De ha piszkos a víz a hálózatban, a méregdrága arany fürdőszobai csapjaiból nem fog tiszta víz folyni a színarany kagylóba és kádba, ha nem a víz tisztításával kezdi.
Milyen tapkabeleket javasolnal ebbe a rendszerbe, amit leirtam?
2 forraskeszulek, 1 dac, 1 elofok, 2 monoblokk, 1 eloszto
Neked TARALABS-okat :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.10.26., szomb. 12:49
Aszpirin írta:
2019.10.26., szomb. 11:26
Nekem meg van egy olyan igen erős sejtésem (az itthoni tapasztalataim alapján is), hogy ahol egy tápkábel a konnektor után csodát művel hanggal, ott már eleve vannak kisebb-nagyobb problémák a konnektor előtt a táphálózatban. Ha ez a helyzet, akkor elég valószínű, hogy sokkal célszerűbb kevesebb pénzből ezekre a problémákra koncentrálni és javítani rajtuk (ld pl. audio tápösvény), mint minden készüléket 200+ ezres tápkábellel felszerelni.
Ha valakinek egy keszulekenkenti 10.000€ rendszere van+ egy 50.000€ doboza, milyen arfekvesu kabelezest javasolnal neki?
Bocsánat, de lehet, hogy nem értem a kérdést. Tápkábelekről volt szó, hogy jön ehhez az, hogy mennyibe kerül a készülék vagy a doboz? Akinek korlátlan a pénze, arra költ, amire akar, és annyit, amennyit akar, természetesen. De ha piszkos a víz a hálózatban, a méregdrága arany fürdőszobai csapjaiból nem fog tiszta víz folyni a színarany kagylóba és kádba, ha nem a víz tisztításával kezdi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nekem meg van egy olyan igen erős sejtésem (az itthoni tapasztalataim alapján is), hogy ahol egy tápkábel a konnektor után csodát művel hanggal, ott már eleve vannak kisebb-nagyobb problémák a konnektor előtt a táphálózatban. Ha ez a helyzet, akkor elég valószínű, hogy sokkal célszerűbb kevesebb pénzből ezekre a problémákra koncentrálni és javítani rajtuk (ld pl. audio tápösvény), mint minden készüléket 200+ ezres tápkábellel felszerelni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

MrCollector írta:
2019.10.26., szomb. 06:18
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van nálam egy azonos árkategóriájú tápkábel. Hihetetlen amit a hanggal tesz. Ez egyébként a gyártó legkisebb modellje. Én régebben nem hittem a tápkábelek "varázsában", de amióta személyesen is megtapasztaltam azóta egyre "nehezebb" az életem. :rolleyes: A saját kábeleim ennek az árnak kb. a fele, harmada, mégis a múltkoriban egy teszten kivéreztettek egy szintén + 200 ezres tápkábelt. A különbség hallhatóan drasztikus volt. Jóformán hallgatathatatlan volt a zene a drágábbikkal! Persze kell hozzá egy olyan rendszer (vagy komponens) amiben ez meg tud mutatkozni. Gyártókat direkt nem írtam, nem akarom reklám-antireklám érzetét kelteni senkiben. Szerintem aki megteheti az nyugodtan ballagjon el egy bemutatóterembe és vigye magával a kábelét egy összehasonlításra. Mondjuk ennek jó esetben csak akkor van értelme, ha a vágyott kábel ára a zsebében van, mert óriási hiányérzet tud az emberben maradni.
Azt írod -kissé nyakatekert módon- hogy van jobb kábeled (is) és olcsóbban, mint egy +200 ezres...
Nincs lehetőségem tesztelni ilyet, de sanszos hogy szintén nem lenne jó reklám (és nincs gyári kábelem).
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

denesdr írta:
2019.10.26., szomb. 08:07
mgus írta:
2019.10.26., szomb. 07:28
A mérés mélyebb szinteken nem ér semmit, mert nincs olyan drága műszered amivel mérhetnél.
Viszont másnak van drága műszere hozzá, de mégsem tudnak semmi érdemleges különbséget felmutatni különböző tápkábelek között, legalábbis én még nem láttam. Aúgy meg érdekes ez "mélyebben" dolog, mert van olyan különbség ami meg könnyedén mérhető akár otthoni körülmények között is és mégsem lehet kihallani.
Nem tudom mire gondolsz, vagy milyen szinten vagy benne a mérésekben, de nem hiszem hogy van otthon spektrum analizátor, nekem sincsen. Elvileg mindent tudnak mérni akár a fény sebességét, is csak tudni kell mit akarsz mérni.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

mgus írta:
2019.10.26., szomb. 07:28
A mérés mélyebb szinteken nem ér semmit, mert nincs olyan drága műszered amivel mérhetnél.
Viszont másnak van drága műszere hozzá, de mégsem tudnak semmi érdemleges különbséget felmutatni különböző tápkábelek között, legalábbis én még nem láttam. Aúgy meg érdekes ez "mélyebben" dolog, mert van olyan különbség ami meg könnyedén mérhető akár otthoni körülmények között is és mégsem lehet kihallani.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

denesdr írta:
2019.10.26., szomb. 07:03
Még a végén kiderül, hogy a legfontosabb elem a láncban, a tápkábel.
Jó lenne valami kézzel fogható/mérhető dolog, ha tényleg ilyen "drámai" különbségek vannak.
Ebbe beletrafáltál, de egyébként nem csak az fontos, hanem a hifi minden eleme beleszól a hangba. Ha egy kicsit mélyebben beleásod magad akkor rájössz. A mérés mélyebb szinteken nem ér semmit, mert nincs olyan drága műszered amivel mérhetnél.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

MrCollector írta:
2019.10.26., szomb. 07:09
Akkor nekem minden készülékem gázos lehet! :D
Ezt nem elméletben kell magyarázni. Meg kell hallgatni! Aki nem hallja boldog ember.
Biztos meg van az okuk, hogy miért mondják azt amit mondanak, de az is igaz, hogy ettől még nem kell elzárkózni egy meghallgatástól.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

"Objektivisták azt mondják, hogy amelyik készüléknél kihallatszik egy egzotikus tápkábel használata, ott a készülék felépítésénél komoly "gondok" vannak."
Akkor nekem minden készülékem gázos lehet! :D
Ezt nem elméletben kell magyarázni. Meg kell hallgatni! Aki nem hallja boldog ember.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Még a végén kiderül, hogy a legfontosabb elem a láncban, a tápkábel. Objektivisták azt mondják, hogy amelyik készüléknél kihallatszik egy egzotikus tápkábel használata, ott a készülék felépítésénél komoly "gondok" vannak. A másik oldal meg a legnagyobb változásokat említi.
Én nem tartozom sem az objektív táborba, mert nincs elég elektronikai tudásom, sem a szubjektív táborba mivel még nem volt alkalmam közvetlenül összehasonlítani több különböző árkategóriájú tápkábelt, de valahogy azért ki fogom próbálni, max egy kis időm rámegy.
Jó lenne valami kézzel fogható/mérhető dolog, ha tényleg ilyen "drámai" különbségek vannak.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van nálam egy azonos árkategóriájú tápkábel. Hihetetlen amit a hanggal tesz. Ez egyébként a gyártó legkisebb modellje. Én régebben nem hittem a tápkábelek "varázsában", de amióta személyesen is megtapasztaltam azóta egyre "nehezebb" az életem. :rolleyes: A saját kábeleim ennek az árnak kb. a fele, harmada, mégis a múltkoriban egy teszten kivéreztettek egy szintén + 200 ezres tápkábelt. A különbség hallhatóan drasztikus volt. Jóformán hallgatathatatlan volt a zene a drágábbikkal! Persze kell hozzá egy olyan rendszer (vagy komponens) amiben ez meg tud mutatkozni. Gyártókat direkt nem írtam, nem akarom reklám-antireklám érzetét kelteni senkiben. Szerintem aki megteheti az nyugodtan ballagjon el egy bemutatóterembe és vigye magával a kábelét egy összehasonlításra. Mondjuk ennek jó esetben csak akkor van értelme, ha a vágyott kábel ára a zsebében van, mert óriási hiányérzet tud az emberben maradni.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

"Drámai dinamika, tér és pontosság, hatalmas sztereótér"
-világos a süketszobás felvételből is Carnegie Hall lesz...
"Drámai" ez a Bullshit generátor szöveg :P
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

denesdr írta:
2019.10.25., pén. 23:37
mgus írta:
2019.10.25., pén. 22:58
200e/m Ofc réz tényleg nagyon jó áron dolgoznak, és van aki el is hiszi hogy jó mert jó drágán adják. :smile51:
Egyébként jónak biztos jó, mivel valószínűleg ellátja a feladatát, bár nem hinném, hogy akár egy színezűst kábel bármivel is jobban teljesítene ilyen feladat esetén.
De ez az összeg akkor is vérlázító :D
Kiváncsi lennék, hogy a forgalmazó/eladó vállaálna-e vaktesztet ha a leendő vevő azt kérné.
Nem kell ahhoz vakteszt a jobb az jobb ,vezetőképesebb az ezüst a réznél. Mondjuk ha csak ezüst kábelek lennének akkor nem lenne mihez jobbat keresni, de addig míg rájönnek erre addig rongyosra keresik magukat a rézen. A minap egy ismerősnél jártam vittem az új réz kábeleket erre azt mondja ezüst, majdnem dobtam egy hátast.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

mgus írta:
2019.10.25., pén. 22:58
200e/m Ofc réz tényleg nagyon jó áron dolgoznak, és van aki el is hiszi hogy jó mert jó drágán adják. :smile51:
Egyébként jónak biztos jó, mivel valószínűleg ellátja a feladatát, bár nem hinném, hogy akár egy színezűst kábel bármivel is jobban teljesítene ilyen feladat esetén.
De ez az összeg akkor is vérlázító :D
Kiváncsi lennék, hogy a forgalmazó/eladó vállaálna-e vaktesztet ha a leendő vevő azt kérné.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

denesdr írta:
2019.10.25., pén. 13:06
Sziasztok!
Újabb tápkábelteszt itthonról, a Nordost Norse 2 szériájából.
Az én rendszeremhez a "jobbik" modellből 3200000Ft, azaz hárommilló-kettőszázer Ft-ból megúsznám a dolgot. :smile28: Persze valakinek ez nem sok pénz, meg a gyengébbik modellel kevesebb mint fele ennyi lenne, na de khm... :rolleyes:
Tényleg ilyen jók?

https://www.av-online.hu/egyeb/nordost- ... szt_2900/2
200e/m Ofc réz tényleg nagyon jó áron dolgoznak, és van aki el is hiszi hogy jó mert jó drágán adják. :smile51:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

... :smile29:

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!
Újabb tápkábelteszt itthonról, a Nordost Norse 2 szériájából.
Az én rendszeremhez a "jobbik" modellből 3200000Ft, azaz hárommilló-kettőszázer Ft-ból megúsznám a dolgot. :smile28: Persze valakinek ez nem sok pénz, meg a gyengébbik modellel kevesebb mint fele ennyi lenne, na de khm... :rolleyes:
Tényleg ilyen jók?

https://www.av-online.hu/egyeb/nordost- ... szt_2900/2

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2019.10.03., csüt. 20:54
Valamelyik topikba beírtam olyasmit, hogy az elektronok az egyenes és keskeny utat szeretik. Lett ebből nagy felháborodás meg gúnyolódás. Jó azt nem tettem hozzá, hogy a hangrekvenciát vivő elektronok ilyen válogatósak. De mindegy is... aki érti érti, aki nem, az nem. Na ők írjanak Yang úrnak :)

angolul is lehet, de a kínai nyelv jobban megy neki

请拿电缆...
Yang úr a "Yangiták" képviselőjeként a "vastag" kábelekben hisz. Rudi bácsi pedig megrögzött "Yinnita". Ők ketten együtt hozzák létre a kábelharmóniát a világegyetemben. :yingyang: Ez egy folyamatosan változó huzalkeresztmetszet ad ki.
YY.jpg
YY.jpg (49.37 KiB) Megtekintve 2007 alkalommal
Az elektronok pedig olyan pályát igyekeznek keresni, hogy véletlenül se tűnjenek felhőnek. Ezt úgy érik el, hogy keskeny és egyenes utat választanak. ;)
ec.jpg
ec.jpg (119.55 KiB) Megtekintve 2007 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Egyszer hallottam egy föld betápkábelből készült HF-kábellel bekötött rendszert egy pécsi barátomnál. Nem a HF-kábel volt a rendszer szűk keresztmetszete, mondhatnám. 31_1_21.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Szerencsére enélkül sincs gondom...

De ha már így összejöttünk. Valami nagyon fájt a múltkor. Valamelyik topikba beírtam olyasmit, hogy az elektronok az egyenes és keskeny utat szeretik. Lett ebből nagy felháborodás meg gúnyolódás. Jó azt nem tettem hozzá, hogy a hangrekvenciát vivő elektronok ilyen válogatósak. De mindegy is... aki érti érti, aki nem, az nem. Na ők írjanak Yang úrnak :)

angolul is lehet, de a kínai nyelv jobban megy neki

请拿电缆...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Pár perce kaptam egy kéretlen mailt. Engem nem érdekel, de tudom sokan szeretik a vastag hangfal meg tápkábeleket. Esetleg írjanak Yang úrnak...
kábel.jpg
kábel.jpg (84.51 KiB) Megtekintve 2084 alkalommal

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: feket663 »

A Habiát nem lesz nehéz kipróbálni, mert abból készült az összekötőm, tetszene is, csak a zavar érzékenységével van a baj... -Ezért szeretnék inkább valami árnyékolt megoldást helyette, mert volt egy autóhifis árnyékolt kábelem, az teljesen zajmentes volt, a semmiből pattantak elő a hangok, de itt egy minimális zaj van, amikor a lejátszó felismerte a zenét, és elkezdi játszani.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Ez esetben a Habiát érdemes még meghallgatnod, nemrég került is fel az apróba.
Ha akár magadnak is elkészíted, tudok adni Gore vékony, egyeres kábelt, ez baráti körben többeknek bejött. Ezüstözött, tömör, orvoisi műszerekben, repülőgépekben stb. használják talán, véletlenül bukkantam rá. Őszinte kábel, nem ken el semmit. Van egy kiszerelt példányom próbára, de gagyi dugókkal, talán ismerkedésnek jó.
(Ja, nem árulom, de szívesen adom.)

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: feket663 »

wittao írta:
2019.09.28., szomb. 22:04
feket663 írta:
2019.09.28., szomb. 22:00
Üdvözlök mindenkit! Érdeklődni szeretnék, hogy van mostanában valami jól bevált olcsó, párezres interconnect kábel? Fontos lenne, hogy nálunk is kapható legyen...
[/quo
Ha pár 1000 Ft/m áron keresel, akkor pl. Klotz nekem tetszett. Neotech nekem annyira nem, de van akinek meg igen.
Érdemes szétnézned az apróban is, ott meg szokott fordulni 5000-10000 Ft-os kategóriában is IC-kábel.
Milyen eszközöket szeretnél összekötni?
A következő cuccaim vannak: Onkyo TX8130, mint lejátszó és hangerőszabályzó, végfokként egy KD Mester féle BlackFater meghajtás+ B100 buffer, mindez egy Canton LE600-at hajt meg a saját, beépített 40 éves rézkábeleivel (a vezetőjének még a színe is más, mint a mostani réznek nevezett fémeké). A hang így is nagyon jó, csak annyi a gondom, hogy a jelenlegi árnyékolatlan kábeleimmel kicsit búg (ezeket a drótokat még Bodnár Zsolt barátomtól kaptam, egy szálas, teflon szigetelésű, ónozott réz vezetékek). Ha mód van rá, kicsit élénkebb hangú vezetékek érdekelnének.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”