Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Phonar Speaker kábel kérdés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Artika írta:
Tegnap, 20:59
Üdv.

Kaptam egy Phonar High Performance Speaker Cable 2,5 QMM feliratos hangfal kábelt.
Nem nagyon találok róla semmit. Phonar ban csak hangfalakat találtam.
Van valakinek információja milyen minőséget képvisel?
Köszi
Arti
Próbáld ki és megtudod.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Phonar Speaker kábel kérdés

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Artika írta:
Tegnap, 20:59
Üdv.

Kaptam egy Phonar High Performance Speaker Cable 2,5 QMM feliratos hangfal kábelt.
Nem nagyon találok róla semmit. Phonar ban csak hangfalakat találtam.
Van valakinek információja milyen minőséget képvisel?
Köszi
Arti
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

József1960 írta:
Tegnap, 20:54
Milyen sűrűre kell fonni az MCU-vezetéket?
Aztatat én nem tudhatom.... :D

Fotókon inkább lazábban szőtt kábeleket látok, a LessLoss sem fonja túl sűrűre a kábeleit, szemre 2 - 2.5 centire saccolom.
Az én szövésemnél kb. 1.5 - 1.7 centiméterre követik egymást a kereszteződések, ami sűrűnek számít.
Nem szándékosan készítettem ilyen sűrűre, valahogy így adta magát kézenfekvőnek.
Én a Neotech kábeléből készítettem a fonást - hasonló tömör drót, mint az MCU, de jóval nagyobb tisztaságú rézből - és az azonos erővel végzett folyamat végén ilyen lett, lazábbra/ritkábbra készítve nehezebb azonos hosszúságúra készíteni a hurkokat.

Már jóval a kábelek elkészítése után beszéltem az Akusztikás úrral - sorry, nem jut eszembe a neve - és érdekes tapasztalatokról számolt be a saját kísérletezgetései eredményeképpen.
Nagyon önzetlenűl és láthatóan szívesen beszélt a témáról, pedig kábeleket is forgalmazó kereskedő lévén elutasító is lehetett volna. :smile53:
Az Ő elmondása szerint - logikusan - a kábeleknek fizikai rezonanciája van, ami visszahallható a hangjukon is. A fonás eredményeképpen sok - sok " rugó " alkotja a kábelt, a rugók önrezonanciája a hosszukkal függ össze.
A rövidebb rugóknak magasabban, a hosszabbaknak mélyebben van az önrezonanciája.
Következésképpen a hosszabbra, lazábbra szőtt kábel kissé mélyebb tónúsú, a rövidebbre, feszesebbre szőtt drót picit feszesebb, analitikusabb hangzású.
Hangsúlyozom, ez nem az én tapasztalatom, de számomra teljesen logikus és hihető a magyarázata.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az mcu drót mindig vacakul szól, akárhogy tekered.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Phonar Speaker kábel kérdés

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Vmi 90 és évek beli monitorban láttam ilyet, bár azok vastagabbak voltak. Szvsz egyszerű kommersz drótok.

Avatar
Artika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 17:27
Értékelés: 0

Phonar Speaker kábel kérdés

Hozzászólás Szerző: Artika »

Üdv.

Kaptam egy Phonar High Performance Speaker Cable 2,5 QMM feliratos hangfal kábelt.
Nem nagyon találok róla semmit. Phonar ban csak hangfalakat találtam.
Van valakinek információja milyen minőséget képvisel?
Köszi
Arti

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: József1960 »

gomolalaci írta:
Tegnap, 20:45
Rock60 írta:
Tegnap, 17:58
MOT64 írta:
Tegnap, 17:16

Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni.
Technikai, műszaki, ok - okozati összefüggések kérdésében egyáltalán nem vagyok járatos, de szerintem másnak is kell ott lennie.

A legegyszerűbb, legolcsóbb " speciál-tápkábel " a 2.5 - es MCU drót hármas fonásban elkészítve. A 1.5-es meg még jobban!
Ez, kb. három klasszissal szól jobban a készülékekhez alapból mellékelt PC zsinórhoz képest.

Zavarszűrés innen - onnan, vagy nem, stb...,ezt mivel magyarázod ?
Milyen sűrűre kell fonni az MCU-vezetéket?
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 290
Tartózkodási hely: Szada

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
Tegnap, 17:58
MOT64 írta:
Tegnap, 17:16

Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni.
Technikai, műszaki, ok - okozati összefüggések kérdésében egyáltalán nem vagyok járatos, de szerintem másnak is kell ott lennie.

A legegyszerűbb, legolcsóbb " speciál-tápkábel " a 2.5 - es MCU drót hármas fonásban elkészítve. A 1.5-es meg még jobban!
Ez, kb. három klasszissal szól jobban a készülékekhez alapból mellékelt PC zsinórhoz képest.

Zavarszűrés innen - onnan, vagy nem, stb...,ezt mivel magyarázod ?
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

MOT64 írta:
Tegnap, 17:16
SoundMania írta:
2024.04.16., kedd 11:59
MOT64 írta:
2024.04.15., hétf. 16:53


A dolog magyarázata tényleg nincsen leírva az előző 5-600 oldalban. Lényeg, hogy nem a jó dróton múlik a dolog csilliárdokért, esetleg csak annak, aki ennyiért el akar adni "jó drótot" balekoknak.
Azért óckodom leírni a jelenség magyarázatát, mert minimum 10-en ugranának a torkomnak, vagy azért mert ők mást tudnak, vagy azért, mert sérti a kidolgozott üzleti érdekeiket. Aztán mindenki rajtam csámcsogna, hogy milyen ... vagyok.
Én meg már öreg vagyok hozzá, hogy rajtam csámcsogjanak. A húsom is rágós, a türelmem is fogytán. :ohnoohnoohno:
Rendben, te máshogy látod/tapasztalod. Szerinted nem kell "jó drót" és pláne drága nem. Mondj párat amik megfelelőek szerinted bármilyen kényes igénynek. Illetve mik a jó készülékek zenehallgatásra? Mert ha nincs szükség a jó kábelekre a jó hanghoz, akkor biztos a készülékei rosszak azoknak akik szerint meg van.
Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni. Kevesen hallgatnak úgy zenét, hogy közben járatják a mosógépet, meg a porszívót. A szomszédban keletkezett zavar kevésbé van hatással a saját hálózatunkra, mint a lakásunkban keletkező. Nem írok vezetéktípust, mert szerintem nem ebben van a lényeg. A legjobb eredményt a minél kisebb hurokellenállású (úgy tudom, ezt sem írta még itt le senki) villamos hálózat kiépítésével lehet elérni.
Mérte valaki is a hálózatának a hurokellenállását átépítés előtt és után?
Tételezzük fel, hogy így van, hogy a készülékek a zavarforrások. Az elmúlt 35 évben kb 1 alkalommal nem hallottam komolyabb változást kábelcserével úgy 400 alkalomból, sok helyszínen, sokféle konfigurációban. Vagyis szinte az összes készülék "termel annyi zavart" hogy szüksége van jóféle kábelezésre. Vagyis mégiscsak van létjogosultsága a te okfejtésed alapján is.
Nálam szokott menni mosógép, mosogatógép a zenehallgatás alatt. Sütő, vagy elektromos főzőlap is. Hűtő is.... És nem zavar.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 38

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

Rock60 írta:
Tegnap, 17:58
MOT64 írta:
Tegnap, 17:16

Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni.
Technikai, műszaki, ok - okozati összefüggések kérdésében egyáltalán nem vagyok járatos, de szerintem másnak is kell ott lennie.

A legegyszerűbb, legolcsóbb " speciál-tápkábel " a 2.5 - es MCU drót hármas fonásban elkészítve.
Ez, kb. három klasszissal szól jobban a készülékekhez alapból mellékelt PC zsinórhoz képest.

Zavarszűrés innen - onnan, vagy nem, stb...,ezt mivel magyarázod ?
Zavart szűrni nem olyan egyszerű. Konkrétan az 50Hz-ről szeretnéd leválasztani a 100-300-500-....Hz-es zavart. Nem megy egyszerűen. A "jó" hálózati ösvény a kis hurokellenállásával, mint kis generátor belsőellenállás, csillapítja a készülékek által termelt zavar nagyságát a hálózaton. A "jó" hálózati kábel a konnektorig biztosít kis ellenállású kapcsolatot. Ehhez sokszor elég egy 2,5 vagy 4 mm2-es tömör rézkábel és semmi hókuszpókusz nem szükséges. Sokat számít még a hálózati kábel erek közötti kapacítása is. Persze, ha a villanyóraszekrényben is gondok vannak, azt is illik rendbe tenni. Egészen a trafókörzetig érdemes vizsgálódni, erre jó a hurokellenállás mérése, ahogy istvan01 is leírta. Paksig nem kell elmenni. leborulok.gif

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

József1960 írta:
Tegnap, 17:29
MOT64 írta:
Tegnap, 17:16

Mérte valaki is a hálózatának a hurokellenállását átépítés előtt és után?
Az épületvillamossággal foglalkozó szakemberek nagy rész nem rendelkezik ÉVÉ-műszerrel.
Egy-egy konnektorhoz tartozó hurok ellenálláshoz nem szükséges ÉVÉ mérő. Kell hozzá egy ismert/mért áramú hősugárzó/olajradiátor közel 10-15A egyensúlyi áram terheléssel. (nagyobb terhelő áram pontosabb mérést eredményez) A konnektorban terhelés nélkül (a lakásban azon fázison ne legyen más terhelés) mérni üresjárati feszültséget. Ezután feszültséget mérni az előbb említett terheléssel. A feszültség esés/áram= eredő hurok ellenállás. Ebben nem csak a lakás a feszültség esését mértük, hanem közműhálózati feszültség esés (méretlen hálózat) is benne van. Ha csak a fogyasztás mérőtől-konnektorig akarjuk tudni a hurok ellenállást, akkor közvetlen fogyasztás mérőnél is meg kell ismételni az előbbi feszültség esés mérést. A kettő különbsége adja a lakáson belüli hurok ellenállást. Ez egy ohmnál mindig legyen alacsonyabb, de jó ha 0,5ohm alatt van.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

MOT64 írta:
Tegnap, 17:16

Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni.
Technikai, műszaki, ok - okozati összefüggések kérdésében egyáltalán nem vagyok járatos, de szerintem másnak is kell ott lennie.

A legegyszerűbb, legolcsóbb " speciál-tápkábel " a 2.5 - es MCU drót hármas fonásban elkészítve.
Ez, kb. három klasszissal szól jobban a készülékekhez alapból mellékelt PC zsinórhoz képest.

Zavarszűrés innen - onnan, vagy nem, stb...,ezt mivel magyarázod ?

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: József1960 »

MOT64 írta:
Tegnap, 17:16
SoundMania írta:
2024.04.16., kedd 11:59
MOT64 írta:
2024.04.15., hétf. 16:53


A dolog magyarázata tényleg nincsen leírva az előző 5-600 oldalban. Lényeg, hogy nem a jó dróton múlik a dolog csilliárdokért, esetleg csak annak, aki ennyiért el akar adni "jó drótot" balekoknak.
Azért óckodom leírni a jelenség magyarázatát, mert minimum 10-en ugranának a torkomnak, vagy azért mert ők mást tudnak, vagy azért, mert sérti a kidolgozott üzleti érdekeiket. Aztán mindenki rajtam csámcsogna, hogy milyen ... vagyok.
Én meg már öreg vagyok hozzá, hogy rajtam csámcsogjanak. A húsom is rágós, a türelmem is fogytán. :ohnoohnoohno:
Rendben, te máshogy látod/tapasztalod. Szerinted nem kell "jó drót" és pláne drága nem. Mondj párat amik megfelelőek szerinted bármilyen kényes igénynek. Illetve mik a jó készülékek zenehallgatásra? Mert ha nincs szükség a jó kábelekre a jó hanghoz, akkor biztos a készülékei rosszak azoknak akik szerint meg van.
Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni. Kevesen hallgatnak úgy zenét, hogy közben járatják a mosógépet, meg a porszívót. A szomszédban keletkezett zavar kevésbé van hatással a saját hálózatunkra, mint a lakásunkban keletkező. Nem írok vezetéktípust, mert szerintem nem ebben van a lényeg. A legjobb eredményt a minél kisebb hurokellenállású (úgy tudom, ezt sem írta még itt le senki) villamos hálózat kiépítésével lehet elérni.
Mérte valaki is a hálózatának a hurokellenállását átépítés előtt és után?
Az épületvillamossággal foglalkozó szakemberek nagy rész nem rendelkezik ÉVÉ-műszerrel.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 38

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

SoundMania írta:
2024.04.16., kedd 11:59
MOT64 írta:
2024.04.15., hétf. 16:53
SoundMania írta:
2024.04.15., hétf. 16:27


István01 kb leírta válaszában a lényeget. Amúgy van nagyon jó drót rézből is erre a célra. Csak épp alig olcsóbban mint a hasonlóan jó ezüst....
A dolog magyarázata tényleg nincsen leírva az előző 5-600 oldalban. Lényeg, hogy nem a jó dróton múlik a dolog csilliárdokért, esetleg csak annak, aki ennyiért el akar adni "jó drótot" balekoknak.
Azért óckodom leírni a jelenség magyarázatát, mert minimum 10-en ugranának a torkomnak, vagy azért mert ők mást tudnak, vagy azért, mert sérti a kidolgozott üzleti érdekeiket. Aztán mindenki rajtam csámcsogna, hogy milyen ... vagyok.
Én meg már öreg vagyok hozzá, hogy rajtam csámcsogjanak. A húsom is rágós, a türelmem is fogytán. :ohnoohnoohno:
Rendben, te máshogy látod/tapasztalod. Szerinted nem kell "jó drót" és pláne drága nem. Mondj párat amik megfelelőek szerinted bármilyen kényes igénynek. Illetve mik a jó készülékek zenehallgatásra? Mert ha nincs szükség a jó kábelekre a jó hanghoz, akkor biztos a készülékei rosszak azoknak akik szerint meg van.
Véleményem szerint, ami inkább cables írásához áll közel, a legnagyobb zavarforrások az audió rendszerben maguk az audió készülékek, és nem a "kívülről jövő" zavarok ellen kell elsősorban hadakozni. Kevesen hallgatnak úgy zenét, hogy közben járatják a mosógépet, meg a porszívót. A szomszédban keletkezett zavar kevésbé van hatással a saját hálózatunkra, mint a lakásunkban keletkező. Nem írok vezetéktípust, mert szerintem nem ebben van a lényeg. A legjobb eredményt a minél kisebb hurokellenállású (úgy tudom, ezt sem írta még itt le senki) villamos hálózat kiépítésével lehet elérni.
Mérte valaki is a hálózatának a hurokellenállását átépítés előtt és után?

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2024.04.15., hétf. 16:27
tottyi írta:
2024.04.15., hétf. 09:07
Hi, mitol van az, hogy ...
István01 kb leírta válaszában a lényeget...
Igen, akit részletesebben is érdekel a téma, azoknak készült a " Long ösvénye " blogsorozat.
Lehetnek benne részletek, amivel nem ért mindenki egyet, illetve az azóta eltelt idő miatt a szerzőnek is lehetnek már újabb tapasztalatai, de véleményem szerint egy nagyon jól összerakott iromány, érdemes elolvasni elejétől a végéig. :smile53:

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

denesdr írta:
Tegnap, 10:25

Új elem kerül a rendszerbe, függöny lehull, aztán idővel lassan visszakerül, majd egy újabb csere alkalmával megint lehull.
Nem a függöny kerül vissza, hanem megszokjuk a jobb hangzást és még jobbra vágyunk!

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

denesdr írta:
Tegnap, 10:25

Sok vagy kevés, az aktuális komponensfétistől függően. Új elem kerül a rendszerbe, függöny lehull, aztán idővel lassan visszakerül, majd egy újabb csere alkalmával megint lehull.

Ja, ez nem a Hifi mánia topik!? :D
Szerintem nem kerül vissza.
Rengetek kis lépcsőfoka van a fejlődésnek, egy - egy függönyleesés egy - egy lépcsőfok, amit nagyon könnyű megszokni.
Legközelebb már ezt tekintjük kiindulópontnak.

Nem, :ohnoohnoohno: az a másik oldalon van. :D

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2884
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 685

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

gyongyhalas írta:
2024.04.16., kedd 15:02
juliush írta:
2024.04.16., kedd 13:45
Annál egy kicsit többet várnék egy szakembertől és "gyártótól", mint hogy "kevesebb zajjelet enged be a készülékbe"!...
Akkor megint rúgtunk egyet valakibe ....na ez is megvolt....
[/quote]

Ja, és kb. mindig ugyan abba. gondolkodik.gif
Azon túl ne is várjunk el ettől a szürke zónás tudományokra épülő és rengeteg kísérletezés árán kialakított/kialakult kábelekről lényeges, használható információt.
Ezen az egy mondatán is csodálkozom, evvel nyilvávalóan magas labdát adva az erre fogékony nagyérdeműnek... :yingyang:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2024.04.17., szer. 11:08-kor.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
Tegnap, 08:29
Tegnap vegre lecsereltem az utolso ketto halozati kabelt a DAC-ba es a PC-be, jokora kulonbseg lett hangzasban, de allandoan mikor berakunk egy eszkozt akkor mindig mintha egy fuggonyt elhuznank a rendszer elol. Vajon mennyi fuggony van meg elotte? gondolkodik.gif
Sok vagy kevés, az aktuális komponensfétistől függően. Új elem kerül a rendszerbe, függöny lehull, aztán idővel lassan visszakerül, majd egy újabb csere alkalmával megint lehull.
Ja, ez nem a Hifi mánia topik!? :D

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tegnap vegre lecsereltem az utolso ketto halozati kabelt a DAC-ba es a PC-be, jokora kulonbseg lett hangzasban, de allandoan mikor berakunk egy eszkozt akkor mindig mintha egy fuggonyt elhuznank a rendszer elol. Vajon mennyi fuggony van meg elotte? gondolkodik.gif
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

istvan01 írta:
2024.04.16., kedd 16:40
gyongyhalas írta:
2024.04.16., kedd 15:02
juliush írta:
2024.04.16., kedd 13:45

Annál egy kicsit többet várnék egy szakembertől és "gyártótól", mint hogy "kevesebb zajjelet enged be a készülékbe"!
A teljesség igénye nélkül a hálózaton terjedő zajok jellemzőinek rövid leírását és annak kifejtését, hogy a csatlakozótól csatlakozóig párhuzamosan, vagy akár többé-kevésbé bonyolult geometria mentén elrendezett nemesebb fémekből és különböző szigetelő dielektrikumokból kialakított kábelstruktúrák milyen szűrő-karakterisztikákkal csökkentik ezek hatását, hiszen végeredményben szűrésről beszélünk technikailag. Akár összevetve a következő eszköz transzformátorból, egyenirányítóból, szűrőből és regulátorból álló tápegységének nyilvánvalóan meglévő saját zajszűrő, -elnyomó hatásával. Mindezeket természetesen mérésekkel is alátámasztva, ahol lehetséges.
Ezek hiányában inkább maradjunk abban, hogy van, amellyel személy szerint jobbnak találjuk a rendszerünk hangját, és kész!
Akkor megint rúgtunk egyet valakibe ....na ez is megvolt....
És neked mi a tudásod/tapasztalatod/feltételezésed a hálózati áramkábel hangzás jóságot biztosító technikai összefüggéseiről?
Úgy egyébként a mellbedobással védett mestered, amit írt ennek kapcsán:
"az a jobb hálózati kábel, ami kevesebb zajjelet enged be a készülékbe, és a készülékből a rendszer többi eleme felé."

Ha csak ennyit tud ezzel kapcsolatban leírni, akkor ez a szakmaiatlanság legalja olyan embertől, aki magát kábel gurunak, gyártónak titulálja.

A kevesebb zajt akkor lehet egy készülék felé továbbítani, ha annak tápkábele nagy, nagyon nagy ellenállású, nagy a komplex impedanciájú, ami lehetne egy 10Mohmos ellenállás is. Ha még ennél is kevesebb zajt szeretnénk szállítani a készülékre, akkor egy kapcsolóval megszakítjuk a fázis és nulla vezetőt.
Szerintem ezt így nagyon benézted.....Lelked rajta, egy kábelem sincs a fórumtárstól. Vagy csak szimpatikus embernek tartom? Lehet ... Na most ,hogy így nekem szálltál ,gondolod,,,,,, vitázom veled ?

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

juliush írta:
2024.04.16., kedd 15:47
gyongyhalas írta:
2024.04.16., kedd 15:02
Akkor megint rúgtunk egyet valakibe ....na ez is megvolt....
Én pusztán egy szakember részéről némiképp pongyolán felvetett érveléssel kapcsolatban kértem pontosítást, szakmai tényekkel történő alátámasztást, szerintem korrektül vázolva az engem (és talán nem is egyedül) érdeklő nézőpontokat. Minden véleményt komolyan veszek, ha nem értem, vagy épp mélyebben szeretném megérteni, akkor kérdezek.
Nem erről szól egy szakmai eszmecsere?
Irónikusnak érzem ezt így .....Hiszen számtalanszor vita folyt rágott gumicsontként....

...Szerintem értetted te ,hogy is értem.SZ.V.SZ

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

gyongyhalas írta:
2024.04.16., kedd 15:02
juliush írta:
2024.04.16., kedd 13:45
cables írta:
2024.04.16., kedd 12:18
Attól, hogy az a jobb hálózati kábel, ami kevesebb zajjelet enged be a készülékbe, és a készülékből a rendszer többi eleme felé.
Annál egy kicsit többet várnék egy szakembertől és "gyártótól", mint hogy "kevesebb zajjelet enged be a készülékbe"!
A teljesség igénye nélkül a hálózaton terjedő zajok jellemzőinek rövid leírását és annak kifejtését, hogy a csatlakozótól csatlakozóig párhuzamosan, vagy akár többé-kevésbé bonyolult geometria mentén elrendezett nemesebb fémekből és különböző szigetelő dielektrikumokból kialakított kábelstruktúrák milyen szűrő-karakterisztikákkal csökkentik ezek hatását, hiszen végeredményben szűrésről beszélünk technikailag. Akár összevetve a következő eszköz transzformátorból, egyenirányítóból, szűrőből és regulátorból álló tápegységének nyilvánvalóan meglévő saját zajszűrő, -elnyomó hatásával. Mindezeket természetesen mérésekkel is alátámasztva, ahol lehetséges.
Ezek hiányában inkább maradjunk abban, hogy van, amellyel személy szerint jobbnak találjuk a rendszerünk hangját, és kész!
Akkor megint rúgtunk egyet valakibe ....na ez is megvolt....
És neked mi a tudásod/tapasztalatod/feltételezésed a hálózati áramkábel hangzás jóságot biztosító technikai összefüggéseiről?
Úgy egyébként a mellbedobással védett mestered, amit írt ennek kapcsán:
"az a jobb hálózati kábel, ami kevesebb zajjelet enged be a készülékbe, és a készülékből a rendszer többi eleme felé."

Ha csak ennyit tud ezzel kapcsolatban leírni, akkor ez a szakmaiatlanság legalja olyan embertől, aki magát kábel gurunak, gyártónak titulálja.

A kevesebb zajt akkor lehet egy készülék felé továbbítani, ha annak tápkábele nagy, nagyon nagy ellenállású, nagy a komplex impedanciájú, ami lehetne egy 10Mohmos ellenállás is. Ha még ennél is kevesebb zajt szeretnénk szállítani a készülékre, akkor egy kapcsolóval megszakítjuk a fázis és nulla vezetőt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2024.04.16., kedd 16:43-kor.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

gyongyhalas írta:
2024.04.16., kedd 15:02
Akkor megint rúgtunk egyet valakibe ....na ez is megvolt....
Én pusztán egy szakember részéről némiképp pongyolán felvetett érveléssel kapcsolatban kértem pontosítást, szakmai tényekkel történő alátámasztást, szerintem korrektül vázolva az engem (és talán nem is egyedül) érdeklő nézőpontokat. Minden véleményt komolyan veszek, ha nem értem, vagy épp mélyebben szeretném megérteni, akkor kérdezek.
Nem erről szól egy szakmai eszmecsere?
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

juliush írta:
2024.04.16., kedd 13:45
cables írta:
2024.04.16., kedd 12:18
Attól, hogy az a jobb hálózati kábel, ami kevesebb zajjelet enged be a készülékbe, és a készülékből a rendszer többi eleme felé.
Annál egy kicsit többet várnék egy szakembertől és "gyártótól", mint hogy "kevesebb zajjelet enged be a készülékbe"!
A teljesség igénye nélkül a hálózaton terjedő zajok jellemzőinek rövid leírását és annak kifejtését, hogy a csatlakozótól csatlakozóig párhuzamosan, vagy akár többé-kevésbé bonyolult geometria mentén elrendezett nemesebb fémekből és különböző szigetelő dielektrikumokból kialakított kábelstruktúrák milyen szűrő-karakterisztikákkal csökkentik ezek hatását, hiszen végeredményben szűrésről beszélünk technikailag. Akár összevetve a következő eszköz transzformátorból, egyenirányítóból, szűrőből és regulátorból álló tápegységének nyilvánvalóan meglévő saját zajszűrő, -elnyomó hatásával. Mindezeket természetesen mérésekkel is alátámasztva, ahol lehetséges.
Ezek hiányában inkább maradjunk abban, hogy van, amellyel személy szerint jobbnak találjuk a rendszerünk hangját, és kész!
Akkor megint rúgtunk egyet valakibe ....na ez is megvolt....

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”