Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

robi20064 írta:
2019.11.23., szomb. 13:39
Poros Odint minden haztartasba! Ja nem is, poros Power-R-t :fekverohog:
:smile28:
powerbácsiporodin.jpg
powerbácsiporodin.jpg (112.98 KiB) Megtekintve 2111 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: K P »

cables írta:
2019.11.23., szomb. 12:12
Na, ez egy külön téma lehet, hogy mennyire kell bizgatni akár takarítással az audió rendszer nem látható, kábeles részét. Kicsit összefügg ez a dolog a robosztussággal. És itt válik el kétfelé az audio büszkeség, egy nem is keskeny mezsgye válaszja el azokat, akik a látvány és azokat, akik a finom, érzelmes, temészetes hang irányába fejlesztik a rendszerüket.
Ezek szerint a robusztus, poros kábelek kevésbé természetesen “szólalnak” meg?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Na, ez egy külön téma lehet, hogy mennyire kell bizgatni akár takarítással az audió rendszer nem látható, kábeles részét. Kicsit összefügg ez a dolog a robosztussággal. És itt válik el kétfelé az audio büszkeség, egy nem is keskeny mezsgye válaszja el azokat, akik a látvány és azokat, akik a finom, érzelmes, temészetes hang irányába fejlesztik a rendszerüket.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord »

robi20064 írta:
2019.11.22., pén. 12:15


Milyen erdekes. Pedig tisztan emlekszem hogy jo par eve meg a feher Keravill dugo volt a non plus ultra nalad.
Ezzel csak óvatosan.
Nem tudhatod, hogy drága forrásoknál az ezzel szerelt kábel miféle más drótok ellen bizonyult nyomasztóan jobbnak.

P.S.
A por meg a pókrezervátum itt sokmindent elárul, gondolom....:)

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

robi20064 írta:
2019.11.22., pén. 12:15

Milyen erdekes. Pedig tisztan emlekszem hogy jo par eve meg a feher Keravill dugo volt a non plus ultra nalad.
Azt máig jó dugónak tartom, de vannak hátrányai. Nemigen lehet ép példányokhoz hozzájutni, nem könnyű szerelni és főleg sokan nem fogadják be a rendszerükbe a nemHi-Fi külseje miatt. Inkább használják a kék Bals csatit, vagy a csilivili de nagyon rossz hangú távolkeleti klonokat, amiket 3-4 ezerért árulnak.

A Neotech UP OCC azért magasabb színvonal, de meg is van az ára.
Dfko3-102.jpg
Dfko3-102.jpg (53.23 KiB) Megtekintve 2126 alkalommal

Avatar
V.Norbi86
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2009.02.09., hétf. 17:28
Értékelés: 4

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: V.Norbi86 »

Sziasztok!Tanácsot kérnék!A stereo rendszeremhez szeretnék hangszóró kábelt!Jelenleg egy alap Kácsa Audio kábelem van és ezt szeretném komolyabbra cserélni!Az erősítőm egy Pioneer SX-N30 ami banán dugót nem fogad!Inakustik Premiumot néztem és ehhez hasonlót de nyitott vagyok másra is ami esetlegesen jobban teljesít a jelenlegi kábelnél!A tanácsot és ötleteket előre is köszönöm! leborulok.gif

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2019.11.21., csüt. 20:41
Ma Pestlőrincen leteszteltük ezt, gondolom az eredmény közérdekű és érdemes itt közzé tenni. Két teljesen azonos kábelre rátettünk 1 ezres és 20 ezres csatlakozókat. Várható volt, hogy lesz különbség a két hangzás között, de hogy ekkora lesz a különbség azt nem gondoltam volna, végül is csak egy kábel csatlakozói voltak másfajták.
A PC ekézése most kimaradt a programból? :P
sounddamage1.jpg
sounddamage1.jpg (47.27 KiB) Megtekintve 2202 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Sziasztok!

Kb egy árkategória de most akcióban jó áron van az IsoTek EVO3 Initium vagy inkább a Belden 83803-ast érdemes választani.
Köszi.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

cables írta:
2019.11.22., pén. 07:14
nagyon sokat számít egyetlen 20 e Ft körüli áron kapható csati a hálózati kábel hangjában. Való igaz amit írsz, csak a készülék oldalra került Neotech épp ezért volt megdöbbentő a különbség. Szerintem ennyi info illik ebbe topikba. Ha lesz időm leírom az egészet a Cables topikban.
Mi lesz ha a másik felére is teszel,wow :D és ha még teszel oda illő vezetéket is , wáw :D
Ez körülbelül úgy hangzik mintha feltaláltad volna a Neotech dugókat.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Én találkoztam már olyan 100000 Ft feletti árban lévő gyári kábellel, amin a villásdugó 28000 Ft-os volt, az IEC pedig 1200 Ft-os.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

cat7505 írta:
2019.11.22., pén. 00:23

Már elnézést...Neotech teszt??
A vak is látja hogy mindkét kábelt 1-1 Legrand dug-villával indítja, igaz kinézetre eltérőek
(LGR 50177: 620pénz/LGR 50342: 1550pénz) de vezető anyaguk az azonos "minőségű"...
(posztoltam már képet a kisebbikről ahol 5mm-es mágneskocka vígan lóg rajta)
Így csak a gyenge láncszem effektust érdemes tesztelni szerintem
Teljesen igaz, amit írsz, de a Neotechteszt ábraaláírás magamnak szól, mert még nem próbáltam csatikat ettől a cégtől, a szövegben nem is szerepel.
Nem akartam túl hosszú posztot keríteni és a lényeg talán lejön: nagyon sokat számít egyetlen 20 e Ft körüli áron kapható csati a hálózati kábel hangjában. Való igaz amit írsz, csak a készülék oldalra került Neotech épp ezért volt megdöbbentő a különbség. Szerintem ennyi info illik ebbe topikba. Ha lesz időm leírom az egészet a Cables topikban.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2019.11.21., csüt. 20:41
Neotech_teszt.jpg
Már elnézést...Neotech teszt??
A vak is látja hogy mindkét kábelt 1-1 Legrand dug-villával indítja, igaz kinézetre eltérőek
(LGR 50177: 620pénz/LGR 50342: 1550pénz) de vezető anyaguk az azonos "minőségű"...
(posztoltam már képet a kisebbikről ahol 5mm-es mágneskocka vígan lóg rajta)
Így csak a gyenge láncszem effektust érdemes tesztelni szerintem
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cables írta:
2019.11.21., csüt. 20:41
Várható volt, hogy lesz különbség a két hangzás között
Nincs több kérdésem. :D Vagyis van. Miért volt várható, hogy lesz különbség? Azért mert az egyik sokkal drágább mint a másik?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

cables írta:
2019.11.21., csüt. 20:41
Néhány napja nagy szócsata volt az Általában a hifiről topikban a hálózati kábelekről, árak is szóba kerültek. Egy kábel árának egy részét a csatlakozók ára teszi ki. De vajon mennyit érdemes költeni a csatlakozókra? Van-e különbség és mekkora a párezres és a több tízezres csatik hangja között? Ma Pestlőrincen leteszteltük ezt, gondolom az eredmény közérdekű és érdemes itt közzé tenni. Két teljesen azonos kábelre rátettünk 1 ezres és 20 ezres csatlakozókat. Várható volt, hogy lesz különbség a két hangzás között, de hogy ekkora lesz a különbség azt nem gondoltam volna, végül is csak egy kábel csatlakozói voltak másfajták.


Neotech_teszt.jpg
Mi az kértél fejlesztési hitelt? :D Minden csatlakozó másképp szól, kivétel az ezres kategória. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Néhány napja nagy szócsata volt az Általában a hifiről topikban a hálózati kábelekről, árak is szóba kerültek. Egy kábel árának egy részét a csatlakozók ára teszi ki. De vajon mennyit érdemes költeni a csatlakozókra? Van-e különbség és mekkora a párezres és a több tízezres csatik hangja között? Ma Pestlőrincen leteszteltük ezt, gondolom az eredmény közérdekű és érdemes itt közzé tenni. Két teljesen azonos kábelre rátettünk 1 ezres és 20 ezres csatlakozókat. Várható volt, hogy lesz különbség a két hangzás között, de hogy ekkora lesz a különbség azt nem gondoltam volna, végül is csak egy kábel csatlakozói voltak másfajták.

Neotech_teszt.jpg
Neotech_teszt.jpg (211.75 KiB) Megtekintve 2305 alkalommal

Avatar
kukulec
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.12.17., szomb. 17:11
Értékelés: 2

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kukulec »

migabi24 írta:
2019.11.21., csüt. 13:11
kukulec írta:
2019.11.20., szer. 22:49
hali, Isotek EVO3 PREMIER-rel kapcsolatban mi a véleményetek?
Nálam ez volt az első tápkábel ami egyérteműen hallható pozitív változást hozott, egyébként ha nem jön be az eggyik legkönnyebben eladható kábel, szóval nagy rizikót nem vállalsz vele
köszi, akkor veszek egyet.
Primare I22; Elac FS 147; Pro-Ject Dac Box S2; Vertere Pulse-Xmini

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 17:38
PLUSZ, ha a kábel másik végére almás telcsi van dugva (más nem tud lenni), akkor az abban lévő infok a gépről lelophatók. Pl hitelkártyaadatok, felhőhozzáférés, +minden content.
Ahammm, és ezt milyen információból következtetted ki?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

robi20064 írta:
2019.11.21., csüt. 17:31
lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 15:50
robi20064 írta:
2019.11.21., csüt. 15:25


Itt nagyon sok mindent rosszul latsz. Az almas mar egyaltalan nem a menoseg szimboluma annyira amennyire egy evtizede volt. Az arazas sem az, nezd meg az aktualis Huawei vagy Samsung csucs telefonokat es latni fogod. Az mas kerdes hogy ez reszben az Apple miatt alakult igy, felhuztak a szintjukre a tobbieket mind ar mind minoseg teren.

Nem erdekli oket a bovites, megveszik a 64 vagy 128 GB-os telot es elvannak vele. Ha kell vesznek hozza iCloud-ot es rendszeresen szinkronizalnak oda, meg csak nem is lassu wifi-n.

Majd egyszer probalj meg csinalni egy teljes mentest egy gyari (nem TWRP-t hasznalo) Androidos telefonrol meg egy akarmilyen 5 eves iPhone-rol a gepen keresztul. Aztan gyaluld le a telefonokat es allitsd vissza. Aztan esetleg meglepodsz hogy mi az eredmeny (es mielott kerdezned, nincs iPhone-om, csak tisztaban vagyok mindket oldal elonyevel es hatranyaval).

A Lightning kabeles dolgot inkabb nem viszem tovabb, ott is erdekes elkepzeleseid vannak arrol hogy ez hogyan is mukodik a valosagban. Aszpirin mar jol osszefoglalta a lenyeget, felesleges lenne tulreagalni a kabel altal jelentett valos veszelyt egy atlagember szempontjabol.
Nem arról beszélek, h minek volt a szimbóluma micsoda egy évtizede. Az merült fel, hogy almás a menő szupermenek cucca, akik magasan a senkik felett állnak, és külsőségnek rájuk sózzák, pont a nárcizmusuk miatt a szuperexkluzív almás cuccot. (Őtőlük érdemesebb lopni, mint a csóróktól, írta AVL2.) Ők meg bekajálják, mert akármikor előveszik, máris kamaraképes a villantás. Nem irigykedek, ha akarnám, lehetne még az alsógatyám is almás, de zsigeri idegenkedés van bennem a veretés és a kamu-menőség irányában. Kénytelen vagyok military grade DELL laptoppal nyomni, ami, ha leesik, összetöri maga alatt az aszfaltot. Más az életformám :-)

Nem kell továbbvinni semmit, spongya rá, nekem világos, hogy nem Samsungról fognak Lightning csatis perifériával adatot lopni, tudom, h csak almásba lehet bedugni, és onnantól, h a telcsi és a gép kommunikál és Te uralod a gépet, sztem kizárólag bölcsődések előtt nem világos, hogy uralod a telefont is.
Akos, neked fix ideaid vannak fogalmakrol, termekekrol, cegekrol. Jelen esetben Apple=veretes, kamu menoseg. Eleg valoszinunek tartom hogy sem hosszabb sem rovidebb ideig nem eltel egyutt akar csak egy iPhone-al, nem hogy egy iPhone/Watch/Macbook komboval, sem munka sem szorakozas celjabol, es azt sem tudod hogy kik vasaroljak vilag szinten. Fogalmad sincs mi a jo vagy rossz tulajdonsaguk, ez hogyan viszonyul a konkurenciajukhoz, es ugy altalaban egy idejetmult sztereotipiat tolsz veluk kapcsolatban, mert konkret velemenyed az van, mint ahogy nagyjabol mindenrol (is) ami itt a forumon elhangzik. Minden bizonnyal konnyebb ugy elni ha az embernek megvannak a megfelelo dobozai az elet minden teruletere es nem kell azzal bajlodni hogy a vilag nem fekete/feher hanem kismillio szurke arnyalatu.

Nem, tovabbra sem erted a lenyeget. Nem minden felsovezeto es politikus hasznal almas cuccot a vilagon, de akik igen azoknak sem egy ilyen kabellel fogjak lelopni az adatot a gepukrol/telefonjukrol es kontra, ket honap mulva majd kaphato lesz ugyanez USB mini/mikro/C kivitelben is, igeny szerint. Maga a kabel egy altalanos(abb) problemara hivja fel a figyelmet.

Ha nagyon unatkozol, inkabb olvasgass.

https://www.theregister.co.uk/2018/10/0 ... bloomberg/
OK, lépjünk tovább... minden kioktatásból sokat tanulok, köszi. :smile32:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2019.11.21., csüt. 17:16
lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 15:50
Nem kell továbbvinni semmit, spongya rá, nekem világos, hogy nem Samsungról fognak Lightning csatis perifériával adatot lopni, tudom, h csak almásba lehet bedugni, és onnantól, h a telcsi és a gép kommunikál és Te uralod a gépet, sztem kizárólag bölcsődések előtt nem világos, hogy uralod a telefont is.
1. Ugye felfogtad, hogy ez a kábel akkor is "működik" (ellátja hekker funkcióját), ha történetesen nincs semmi rácsatlakoztatva a Lightning-os végére, csak az USB-A vége van bedugva egy akármilyen gépbe?
2. Írja még valamit okosságot, lsz. csak hogy tiéd legyen az utolsó szó.
Persze, h felfogtam, ez sose volt vita kérdése. Ez a gép lehet PC vagy almás, lopható minden. Ezen rég túl vagyunk.
PLUSZ, ha a kábel másik végére almás telcsi van dugva (más nem tud lenni), akkor az abban lévő infok a gépről lelophatók. Pl hitelkártyaadatok, felhőhozzáférés, +minden content. Ezen is túl vagyunk, sztem téma kimerült.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 15:50
Nem kell továbbvinni semmit, spongya rá, nekem világos, hogy nem Samsungról fognak Lightning csatis perifériával adatot lopni, tudom, h csak almásba lehet bedugni, és onnantól, h a telcsi és a gép kommunikál és Te uralod a gépet, sztem kizárólag bölcsődések előtt nem világos, hogy uralod a telefont is.
1. Ugye felfogtad, hogy ez a kábel akkor is "működik" (ellátja hekker funkcióját), ha történetesen nincs semmi rácsatlakoztatva a Lightning-os végére, csak az USB-A vége van bedugva egy akármilyen gépbe?
2. Írja még valamit okosságot, lsz. csak hogy tiéd legyen az utolsó szó.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

robi20064 írta:
2019.11.21., csüt. 15:25
lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 14:56
avl2 írta:
2019.11.21., csüt. 14:10
Szerintem itt az a lenyeg, hogy kabelnek kinezö targy , nem csak kabel

Lehetne masik fajta telefon, külsö HDD,...akarmik közötti drotot ugyanigy kialakitani, nincs almanak szerepe
(esetleg annyi, hogy azert arra van mutatva/elöször [?], mert menöknek az van inkabb es nem menöktöl kevesbe erdekes/haszonnal kecsegtetö lopni. ceges telefon nekem is almás, semmi mas almasom nincs)
Almának itt annyi a szerepe, hogy a Lightning csati ahhoz való. Mást LEHETETLEN rádugni a Lightningra. Tehát MINDENKÉPPEN almás telcsihez fogják használni. Mindegy. Sokan nem értik. Igen, jól látod, a menőknek van almás, és a menőknek szól a minden gyanút elaltató ideológia, hogy amennyire menő vagy és amennyire földi halandókat soxorosan felülmúló árat fizetsz, ezért cserébe vírusmentességet kapsz, lophatatlanságot kapsz, érinthetetlenséget és biztonságot kapsz. Azoknak az embereknek meg nagyon hatékonyan lehet hízelegni, akik erre a látszatra hajtanak. Csak azt felejtik el, hogy almásat nem bővíted belső micro SDvel, időnként le kell róla menteni ezt-azt. És azt egyszerűbb kábelen, mint 16 GB-ot felsugározni a felhőbe wifin.

Céges telefonról előfordulhat, hogy céges adatot másolsz Lightnongos kábelen akármilyen gépre?
Itt nagyon sok mindent rosszul latsz. Az almas mar egyaltalan nem a menoseg szimboluma annyira amennyire egy evtizede volt. Az arazas sem az, nezd meg az aktualis Huawei vagy Samsung csucs telefonokat es latni fogod. Az mas kerdes hogy ez reszben az Apple miatt alakult igy, felhuztak a szintjukre a tobbieket mind ar mind minoseg teren.

Nem erdekli oket a bovites, megveszik a 64 vagy 128 GB-os telot es elvannak vele. Ha kell vesznek hozza iCloud-ot es rendszeresen szinkronizalnak oda, meg csak nem is lassu wifi-n.

Majd egyszer probalj meg csinalni egy teljes mentest egy gyari (nem TWRP-t hasznalo) Androidos telefonrol meg egy akarmilyen 5 eves iPhone-rol a gepen keresztul. Aztan gyaluld le a telefonokat es allitsd vissza. Aztan esetleg meglepodsz hogy mi az eredmeny (es mielott kerdezned, nincs iPhone-om, csak tisztaban vagyok mindket oldal elonyevel es hatranyaval).

A Lightning kabeles dolgot inkabb nem viszem tovabb, ott is erdekes elkepzeleseid vannak arrol hogy ez hogyan is mukodik a valosagban. Aszpirin mar jol osszefoglalta a lenyeget, felesleges lenne tulreagalni a kabel altal jelentett valos veszelyt egy atlagember szempontjabol.
Nem arról beszélek, h minek volt a szimbóluma micsoda egy évtizede. Az merült fel, hogy almás a menő szupermenek cucca, akik magasan a senkik felett állnak, és külsőségnek rájuk sózzák, pont a nárcizmusuk miatt a szuperexkluzív almás cuccot. (Őtőlük érdemesebb lopni, mint a csóróktól, írta AVL2.) Ők meg bekajálják, mert akármikor előveszik, máris kamaraképes a villantás. Nem irigykedek, ha akarnám, lehetne még az alsógatyám is almás, de zsigeri idegenkedés van bennem a veretés és a kamu-menőség irányában. Kénytelen vagyok military grade DELL laptoppal nyomni, ami, ha leesik, összetöri maga alatt az aszfaltot. Más az életformám :-)

Nem kell továbbvinni semmit, spongya rá, nekem világos, hogy nem Samsungról fognak Lightning csatis perifériával adatot lopni, tudom, h csak almásba lehet bedugni, és onnantól, h a telcsi és a gép kommunikál és Te uralod a gépet, sztem kizárólag bölcsődések előtt nem világos, hogy uralod a telefont is.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 14:56
... a Lightning csati ahhoz való
...

persze; de barmilyen mas csatlakozoval is megcsinalhato es lehet is olyan

nem gondolom, hogy almas jobb/ biztonsagosabb lenne (nemzetközi „multi“ ceg; siman csak almas lehet es kesz; elhitetik velük, hogy biztonsagosabb ...nagyon esetleg: eredetileg lehet ugy volt, de a menöseg miatt biztos jobban megeri arra fokuszalni a „megfelelö“ embereknek, lasd ilyen drot csinalni es oda az esetleges elöny)

ceges cucc semmivel sem dughato össze, nem olvas a gep idegen usb-s cuccot, ceges usb-s eszköz (telo, usb stick, külsö HDD) mas gepen esetleg több jelszo utan, IT-töl remote watch beavatkozas, engedelyezes utan latott - es komolyan is veszik...en meg szivok miatta; bitlocker stb

Teny: nehany eve 2 kinai utam utan virus miatt ujra kellett a gepet telepiteni ( allitolag szallodakban figyelik: ki van reggelizni es addig az alalulat dolgozik a gep adatlopasan; nem vicc ...en csak sima normalis polgari ipari fejlesztömernök vagyok)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

avl2 írta:
2019.11.21., csüt. 14:10
Szerintem itt az a lenyeg, hogy kabelnek kinezö targy , nem csak kabel

Lehetne masik fajta telefon, külsö HDD,...akarmik közötti drotot ugyanigy kialakitani, nincs almanak szerepe
(esetleg annyi, hogy azert arra van mutatva/elöször [?], mert menöknek az van inkabb es nem menöktöl kevesbe erdekes/haszonnal kecsegtetö lopni. ceges telefon nekem is almás, semmi mas almasom nincs)
Almának itt annyi a szerepe, hogy a Lightning csati ahhoz való. Mást LEHETETLEN rádugni a Lightningra. Tehát MINDENKÉPPEN almás telcsihez fogják használni. Mindegy. Sokan nem értik. Igen, jól látod, a menőknek van almás, és a menőknek szól a minden gyanút elaltató ideológia, hogy amennyire menő vagy és amennyire földi halandókat soxorosan felülmúló árat fizetsz, ezért cserébe vírusmentességet kapsz, lophatatlanságot kapsz, érinthetetlenséget és biztonságot kapsz. Azoknak az embereknek meg nagyon hatékonyan lehet hízelegni, akik erre a látszatra hajtanak. Csak azt felejtik el, hogy almásat nem bővíted belső micro SDvel, időnként le kell róla menteni ezt-azt. És azt egyszerűbb kábelen, mint 16 GB-ot felsugározni a felhőbe wifin.

Céges telefonról előfordulhat, hogy céges adatot másolsz Lightnongos kábelen akármilyen gépre?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szerintem itt az a lenyeg, hogy kabelnek kinezö targy , nem csak kabel

Lehetne masik fajta telefon, külsö HDD,...akarmik közötti drotot ugyanigy kialakitani, nincs almanak szerepe
(esetleg annyi, hogy azert arra van mutatva/elöször [?], mert menöknek az van inkabb es nem menöktöl kevesbe erdekes/haszonnal kecsegtetö lopni. ceges telefon nekem is almás, semmi mas almasom nincs)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2019.11.21., csüt. 13:23
lehoako írta:
2019.11.21., csüt. 11:18

Gondold át, Aspro. A Lightning az Apple szabványcsatija. Igen, azért ilyen, mert almáskultusz miatt mindenki azt hiszi, hogy az mindenben IS jobb.

Vagy induljunk akkor messzebbről, Szted vesz valaki Lightningos kábelt, ha nincs almás telcsije, amit ezzel dug a gépre?
Bocs, de szokásod szerint terelsz, olyan irányba viszed a kommunikációt, aminek köze nincs ahhoz, amit írtam. Olvasd el még egyszer amit írtam, mert többször nem lesz kedvem Neked válaszolni. Semmi kedvem egy almás hitvitába beleszállni, nem is erről szólt.
Segítek: attól, hogy valakinel "almás telcsije" van, nem feltétlenül almás a gépe. Sőt, a környezetemben nagyon sok embert ismerek, akinek iPhone-ja van, és windows-os gépe. De ha otthon Mac-je is van, akkor is, a munkahelyre ugyanúgy beviszi a telefonját, és lehet, hogy rádugja a munkahelyi gépére. Vagy épp a telefon a kezében azért "almás", mert a munkájához azt kapott a cégtől. És ez a kábel nem a telefont támadja, sőt a telefonnak nincs semmilyen szerepe benne. Ha sima USB-C lenne a másik végén, ugyanúgy működne (ide a bökőt, hogy ki fog jönni a z USB-C változata), tehát nem az "almás cucc teszi szét a lábát".

Ez egy penetration testing eszköz, és ha valaki tudja, hogy hogyan zajlik egy penetration testing (bocs, hogy én véletlenóül - a szakmámból kifolyólag tudom, mert nem egyet éltam már át), akkor tudod azt is, hogy miért fantasztikusan jó penetration testing eszköz ez a kábel.

A figyelemfelhívás volt a lényeg, és az, hogy nem csak "almás cuccokkal" eshet ez meg. A tanulság: semmit nem bedugni a gépedbe (bármilyen gép legyen az), aminek ismeretlen az eredete.

És itt pont. Részemről itt és ebből ennyi, mert nem szeretek sajtreszelővel kefélni.
Feleslegesen vagy a plafonon folyamatosan, egyél egy Magnéziumot! Ezzel a kábellel lehetővé van téve, hogy tökéletesen tudjanak adatot lopni akár PCről, akár Almás gépről. (Eddig érted.) Amire perifériaként rá vagy csatlakoztatva a Lightning csatin az almás telcsi. Tehát egy gép különböző meghajtóiként jelentkeznek a lopó oldalon az összes összekötött eszközök.

A sajtreszelővel kefélés várjon egy picit, eddig érted?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”