Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

wittao írta:
2019.12.30., hétf. 01:27
Furutech csatlakozo tisztitorol mi a velemenyetek?
A Furutech-nek nincsen tisztító folyadéka, ugyanis amit árulnak az nem tisztító folyadék, hanem kenőanyag ami a csatlakozásokat kezeli Nano Liquid. Ha tisztogatni a akarsz akkor a Cardas Cleaner tisztítófolyadék javasolt.
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/cardas ... lyadek-3ml
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 14:27
Az itt olvasott vita annyira felkeltette az érdeklődésemet, hogy készítettem ma magamnak egy táblázatot, a "nagy" sztereó rendszeremhez tertozó összes komponenssel, kábelekkel, egyebekkel, és azok bekerülési értékével (nem kis dolog volt kikeresni, hogy mit mennyiért vettem, mert nem mindennek emlékszem az árára).

Szóval az aláírásomban szereplő felső sorra (nem számolva a számítógéppel, mert azt elsősorban nem zenehallgatásra vettem) picivel több, mint két és fél millió forintot költöttem, ennek nagyjából 12%-a (308ezer forint) a kábelezés, és még nagyjából 6% az "egyéb" (156ezer forint elosztók+zavarszűrők, tápregenerátor).

Hmmm... ez akkor most jó vagy nem?
Az ilyen táblázatos önvizsgálatokkal lehet igazán félrehangolni a maradék értékérzetet.
Gyakorlatilag összeadtál egy rakás 27%-os áfát, árfolyam veszteséget,20-1000% árrést és ezek összegéből számolnál kábel százalékarányt? Teljességgel értelmetlen. A racionalitás és műszaki háttértudást nem lehet matematikai műveletekkel kiváltani.

A hifi láncok legdrágább fajlagos bekerülési költségű eleme szinte mindig a hangsugárzó. Nagy anyagigényű, bonyolultan megmunkálható, helyigényes gyártástechnológiát követelnek.(öntöde, faipar,fényezés, célgépek, humán erőforrás) Ezeken van általában a legkisebb árrés.
Az általad használt hangdoboz interneten közölt fogy. ára 1700 EUR. Ez igen jó ár/érték arány egy 2.5 utas németországban szerelt dobozért.
Ehhez vettél ~900 EUR-ért kábelt?
Akármennyire is szeretnék elhitetni, nincs minden sarkon dedikált audiofil kábelgyár.
Néhány tucat üzemben, vegyes gyártásban, megrendelésre készülnek az audio felhasználású kábelek. Olyan designal, anyagból amit a megrendelő kér és az adott szerszámmal le tudnak gyártani. Itt a legkisebb az anyagár és leggyorsabb az átfutási idő.
A gyártói+importőr/viszonteadói árrés a megfelelően felfuttatott márkák esetén eléri a százszoros szinteket.
Innentől kezdve nincs értelme táblázatokba szedni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára diagnet 2019.12.30., hétf. 03:49-kor.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.12.30., hétf. 01:27
1. Te nem tudsz mit kezdeni masok pozitiv megtapasztalasaival. Addig cseszegeted oket, hogy a vegen inkabb nem irnak semmit, ezzel befullasztasz minden ertelmes es nem ertelmes tarsalgast is.

2. Masik topikbol nem serelmeket hozok fel, hanem peldakat, hogy hany topikot barmolsz meg szet, koztuk ezt is. Ebben mindig lelsz egy-ket tamogatora, akikkel heccelitek az embereket. A vege az, hogy nincsenek elmenybeszamolok, rendszerkepek, ajanlasok, tanacsok. A belepo forumozok jo resze popcorn kisereteben a veled folytatott vitakat nezi, mas resze inkabb tovabblapoz.

3-4. Nem szemelyeskedem, hanem leirom a velemenyemet az itteni visekelkedesedrol, provokativ megallapitasaidrol. Szerencsere amig nem jelentel meg diagnet forumtarssal par honapig nyugi volt, most megint az van mint nemreg a PC-s topikban. Ha jol emlekszem tobbszor is invitaltalak a bemutatoterembe, hogy talalkozzunk es beszelgessunk illetve tapasztalj meg dolgokat. Mint az angolna kicsusszantal a dolog elol, ugyhogy furcsa pont te hozakodsz elo ezzel. Akik mar jartak nalunk szerintem pontosan tisztaban vannak azzal, hogy nem tapsvihart varunk, hanem korrekten eloiteletek nelkul megfogalmazott velemenyt a tapasztalatokrol. Legutobb pont kaptam egy ilyet is: “Viktor, a meghallgatas elejen kicsit elgondolkodtam mert ennel mar hallottam itt sokkal jobb hangot is, de a vegere megnyugodtam”. Kertem mondja el miert erezte rossznak az elejet, hogy tanuljak/tanuljunk belole. Szoval ezt eleg nehez lesz joindulattal megfuszerezve ram sutnod ;)
Zolabaval is megbeszeltuk, szivesen latom es majd atdumaljuk a kerdeses dolgokat (es veled ellentetben en nem “szemtol szembe” szoktam beszelgetni, hanem valakivel leulok es beszelgetek, a szembenallas ugy nez ki nalad belulrol fakad... ). Mindezek ellenere
1. Miért ne tudnék vele mit kezdeni? Ne haragudj, de nem én vagyok az aki felnőtt létére hisztizik egy internetes fórumon, hogy "jajjmár te inkább ne írd le a véleményedet"

2. Tehát szétbarmolod vele a kábeles topikot is, aminek semmi köze ahhoz amikor arról próbáltátok győzködni a nagyérdeműt, hogy a nagyobb CPU cache miatt jobban szól a zene. Semmi köze a két topicnak egymáshoz, te a személyem miatt próbálod összemosni a kettőt, ami elég inkorrekt.

3-4. Nem hiszem, hogy ezek után szeretnék veled személyesen is találkozni. Amúgy van rálátásom a termékeitekre, a Decha-t és a Karuna-t ismerem.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

LIMAR írta:
2019.12.30., hétf. 00:56
Örömmel vennénk, ha megosztanád "negatív tapasztalásaid" körülményeit. Szívesen olvasnánk arról, hogy konkrétan milyen rendszerben és milyen kábelekkel volt "nem tapasztalásod".
Számomra és sokunk számára amíg nem ismerjük meg a készülékeidet (források, erősítők, hangfal), amik között nem tapasztaltál a kábelek (konkrét típusokat várunk) között különbséget, addig a véleményed nem jelent se súlyt, se ellensúlyt a fórumon, csupán az elképzelésedet a témáról, már ha egyáltalán ez motiválja a beírásaidat. Bár ezt erősen kétlem.
Érdekes módon amikor mások megosztják a "kategóriaugrást hozott az új kábel" történetet akkor nem megy el ilyen irányba a kérdezősködés :)
Mivel jópár éves a történet ezért nem fogok tudni pontos típusszámokat mondani a kábeleket illetően...
RCA kábeleket teszteltünk egy barátommal:
- A forrás egy PC volt, foobar lejátszóprogram
- a DAC egy Asus Essence One volt.
- a hangfal egy pár Genelec 8050 volt
- a szoba 22nm, a környezeti zaj minimális, csendes vidéki ház

A tesztelt RCA kábelek pedig:
Klotz MC5000
Furutech, sajnos nem emlékszem a típusára, kácsából vásárolt, zöld szigetelése volt...
Emellett teszteltünk SPDIF kábelként szintén egy Furutech digit kábelt, és volt egy mindenes referencia kábelünk, amit én magam adtam a teszthez, egy sok éven keresztül bejáratott tescos 2 méteres Hama RCA kábelt.

Analóg összeköttetésnél nem hallottunk különbséget a Klotz és a Furutech között, pedig árban kb 10x szorzó volt a kettő között, a Hama sajnos kilógott a sorból, mert hallhatóan zajosabb lett vele a rendszer, az nem ajánlott összekötő :)

Ellenben SPDIF kábelcserénél meglepődve tapasztaltuk, hogy a Hama megszolgálta a hírnevét, ugyanis pontosan ugyanúgy szólt, mint a kb 20x árú Furutech digit összekötő, pedig szegénynek köze nem volt a 75 ohm-hoz se, meg ugye csomó zajt is felszedett. Úgy látszik Asusék elég jól implementálták azt a fránya SPDIF portot :)

Persze ez csak egy gagyi 1 millás rendszer volt, de ugyanezt a Klotz kábelt és ugyanezt a Furutechet plusz egy újonnan vásárolt Kácsás kábelt (elnézést de nem jegyeztem meg a típusát) is teszteltük kb. 5-6 évvel később, ahol a forrás egy Mac volt, Burson Audio DAC, és Focal SM9 hangfalak, fapaci által bemért és javasolt akusztikai kezeléssel. Ez azért már alulról verdesi a 3 milliót de még itt sem jöttek a várva várt különbségek.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Jester írta:
2019.12.29., vas. 23:02

1. Tapasztalatot osztok meg én is, csak számodra a negatív tapasztalás az nem tapasztalás. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

4. Mindenki azzal tölti az idejét amivel akarja. Ne téveszd össze ezt a nyilvános fórumot egy zárt körű fórummal. Ebben az a jó, hogy mindenki leírhatja a véleményét. Van súly és ellensúly.
Örömmel vennénk, ha megosztanád "negatív tapasztalásaid" körülményeit. Szívesen olvasnánk arról, hogy konkrétan milyen rendszerben és milyen kábelekkel volt "nem tapasztalásod".
Számomra és sokunk számára amíg nem ismerjük meg a készülékeidet (források, erősítők, hangfal), amik között nem tapasztaltál a kábelek (konkrét típusokat várunk) között különbséget, addig a véleményed nem jelent se súlyt, se ellensúlyt a fórumon, csupán az elképzelésedet a témáról, már ha egyáltalán ez motiválja a beírásaidat. Bár ezt erősen kétlem.

Abban viszont tévedsz, hogy ez egy nyilvános fórum. Ide azok regisztrálnak, akiket a hifi témaköre érdekel, a zenehallgatás eszközei érdeklik, amibe sajnálatosan a kábelek is beletartoznak. Örömüket lelik a különböző készülékek és kábelek sajátosságainak megtapasztalásában. Hiszen ez egy hifis fórum, mi másért gyűltek volna itt össze.

Te itt a fórum közösség nagy többségében heves érzelmeket korbácsolsz a közös érdeklődési körük, saját tapasztalásaik tagadásával, ezzel totálisan kimeríted a klasszikus troll fogalmát ezen fórumon.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

fülelek írta:
2019.12.29., vas. 22:54
Senkit sem zavar, hogy váltakozó áram halad az audio jelek vezetésekor? gondolkodik.gif
Ez megfordult a fejemben nekem is már. Hogy a vezető szál iránya (nem írok kábelt, mert ott lehet aszimmetrikus a gnd bekötés, stb) váltakozó áram esetén nem mindegy?
Viszont ez a korábbi hozzászólással hogyan korrelál? Vagy csak én érzékelek némi ellentmondást?
fülelek írta:
2019.12.29., vas. 21:12
Javaslom az alábbi próbát:
Már legalább 2 hete nem piszkált kábelezést akár hangszóró, akár készülék összekötőt tessék fordított irányban bedugni, természetesen mindkét csatornát. Nagy valószínűséggel a legtöbb esetben hallatszik majd némi változás, előre nem lehet megmondani, hogy pozitív, avagy negatív irányban. Aztán hagyjuk így a kábelt, és hallgassuk két hétig mindennap >1 órát. Majd cseréljük meg megint -azaz vissza a kábelirányt. Ugyanolyan jellegű változást fogunk hallani, mint az első csere esetén. Ez alól kivétel lehet az a fajta összekötő kábel, aminek csak az egyik oldalán van lekötve az árnyékolás a földre, ekkor ugyanis irányváltás esetén más készülékre kerül az árnyékolás, ami nagyobb változás, mint pusztán a kábel iránya.

Véletlenül sem kötekedésképp kérdezem: ha jelölik az irányt, akkor a úgy bekötve milyen szempont az ami alapján a jobb?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 22:09
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:53

Úgy jutott most el az info Hozzád, hogy leírtam egy 2005-ös gyárlátogatás alapján. Szerintem ez nem olyan nagyon marketinges ízű. Évekig igen aktiv részese voltam a Naim gyári fórumának, és még moderáltam is kis ideig olyan 2009 táján, de nem emlékszem hogy akár ott is említésre került volna, ettől persze akár még lehetett is volna róla szó. Miért olyan hihetetlen, hogy ezt így tartották jónak és nem a marketing miatt?
Abban megegyezhetünk, hogy a vevők jelentős része nem panaszkodott volna ha a kábel fordítva van bekötve. Ahogy szerintem itt a fórumon egyikünk se firtatta ha készüléket vásárolt, hogy vajon a belső kábel előzőleg meg volt-e hallgatva a helyes irány miatt. A gyártók nagy része megkockáztatom erre nem is figyel. (Feltételezés!) De továbbmegyek az emberek nagy részét az sem érdekli milyen belső kábelezést használnak.
Két dolog érdekel mindenkit: a kapott hang és az ár.
Szóval pusztán ezért gondolom, hogy ha már pénzt áldoznak egy észrevehetetlen (?), dologra annak csak ilyen jellegű indíttatása lehet.

Ne haragudj Kaef2 , lehet kukacoskodom, de ez nem neked szól csak a témának. ;)
Én itt a magam részéről egy igényes gyártót látok, aki tudja mit és milyen megszólalást akar, és tudja, hogy ehhez milyen apróságok is szükségesek.
Aki nem próbálja azzal a kb 0,01% nagyságrendű megtakarítással sem lehúzni a vásárlóit, amibe ennek az elhagyása került volna. Igen, valószínűleg nem vették volna észre a vásárlók, ha nem igy csinálják, de a gyártó mégis így csinálta évtizedeken keresztül. Mert így tartotta jónak. Nálam ez egy nagy plusz pont.

Az odafigyelésnek az a szintje, aminek IS köszönhetően egy gyártó 40 éve a piacon tud lenni.

Azt nem tudom, hogy a többi gyártó mire figyel. Másutt még ha voltunk is a gyárban, nem engedtek ilyen szinten belelátni abba, hogy mit csinálnak és hogyan. Biztosan van más hasonló gyártó is, akinek a kábel irány a belső kábelezésnél is ugyanilyen fontos.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Semmi különöset a tisztitáshoz Kontakt 60-ast a kenéshez most éppen Vdh solution-t aminél a furutech jobb egy kicsit de még hozzá tenném jó sok türelem (hm mozi sok csatorna ) kell a nem kevés csati hsz ic hdmi táp + elosztó és bizti stb karbantartásához :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.12.29., vas. 19:37
Nem tapaztalatokat osztasz meg, hanem teoriakat. Amibol itt masokat nem akarok behuzni ide, szemely szerint marhara elegem van. Nyomaszto az egesz amit csinalsz. Kezdted ezt a PC-s topik szalloigeve valt “bizonyitsd be” dolgaiddal. Itt nem hallod, akkor mar eleg masnak is a 20.000-es kabel stb. Faraszto.
Ezert javasoltam, hogy ha ennyire nem megy a dolog es nem erzed magadenak, legalabb azokat hagyd bekeben akik szeretnek megosztani az o tapasztalataikat.
Igen, elismerem, hogy a tulzott es nem tulzott gerillamarketing idegesito es ebben egyetertek, itt nincs helye. De ha egyszer valaki leirja egy rendszererol, o kicserelt egy kabelt es masnak hallja, akkor ne kelljen mar itt bizonyitgatnia neked es plusszoloidnak, valojaban nem egy cimeres idiota, hanem igy hallja es tetszik neki. Miert ne lehetne markaneveket emliteni? Miert ne lehetne egy kulfoldirol jot irni egy magyarrol sz@rt, vagy eppen forditva. Tapasztalatok megosztasa lenne a lenyeg. De itt egy valaki ir valamit, es azonnal jon 4-5 dogkeselyu (tobb masik topikkal egyetemben) marpedig ez ezert vagy azert lehetetlen. Nekunk idiotaknak konnyebb lenne ha nem kellene benneteket gyozkodni es szerintem nektek is sokkal jobb lennr ha valami a szakmatokkal egybevago kutatassal vagy a csaladotokkal toltenetek az idotoket! Ugyanigy soha nem ertettem meg azokat, akik almas forumokra jartak androidosok es folyamatosan huzgaltak le ezt meg azt miert ilyen rossz. Hat nem teljesen mindegy volt neki mikor Samsungot hasznalt? Fogadatlan prokatorokbol nem biztos, hogy mindenki ker. Ha meg nagy segitsegnyujtasert sikit valaki, en leszek az elso aki PM-et dobok neked, igerem!
1. Tapasztalatot osztok meg én is, csak számodra a negatív tapasztalás az nem tapasztalás. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

2. Felhozol egy másik topikból régi sérelmeket. Olvasd vissza az utolsó 1-2 napot mióta hozzászóltam. Kitől kértem bizonyítást bármire is? Senkitől. Írtam olyat, hogy nem lehet márkanevet említeni? Nem írtam ilyet.

3. Az előbb kértem, hogy legyél olyan jó és nem személyeskedsz, erre ezt írod: "De itt egy valaki ir valamit, es azonnal jon 4-5 dogkeselyu (tobb masik topikkal egyetemben) marpedig ez ezert vagy azert lehetetlen."
Mire jó ez? Magadról állítassz ki bizonyítványt. Aki elmegy hozzád a bemutatóterembe azt is dögkeselyűnek nevezed ha nem ért egyet veled?

4. Mindenki azzal tölti az idejét amivel akarja. Ne téveszd össze ezt a nyilvános fórumot egy zárt körű fórummal. Ebben az a jó, hogy mindenki leírhatja a véleményét. Van súly és ellensúly. Ha ez nem tetszik, akkor nyiss te egy külön fórumot, hívd meg azokat akikkel egyetértessz és társalogj velük. Veled ellentétben én soha nem kértem senkitől, hogy ne ossza meg a véleményét a fórumon. Szakmai vitát ellenben szívesen olvasok, belefolyok, érdekel a téma. Észre kellene venned magad, mert amíg nem jelentél meg újra ezzel a nem ide való hangnemmel, talán volt valami építő is, ami itt kialakult.

UI: Veled ellentétben én ugyanezt a mondandómat, ugyanezekkel a szavakkal elmondanám neked bármikor szemtől szemben. Neked viszont szerintem van még mit tanulni az internetes etikettről.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Senkit sem zavar, hogy váltakozó áram halad az audio jelek vezetésekor? gondolkodik.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Köszönöm szépen.
Ezek közül a piros dobozosra azt írják hogy korrózióvédő,és így lehet hasznos lehet a csavaros rögzítéseknél is.
A rossz kontakt tönkrevágja a hangot,és még alattomos módon is teszi,mert lassanként lesz egyre rosszabb.
Na,rendelek és kipróbálom.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:52
No de ez az irányultság összefüggésben kell legyen a kábel valamilyen, iránnyal rendelkező konstrukciós tulajdonságával, nem?
A kábelek vezetői huzalok. Nevükből is következően születésükkor ezeket áthúzzák egy formán, szerszámon, a húzásnak pedig nyilván van egy iránya, ami a huzal belső szerkezetén is nyomot hagy. A kábeleimhez vásárolt huzalon is jelölve van a húzási irány. Ez eddig tiszta, de itt jön a találós kérdés! Melyik irány jó nekünk a hangzás szempontjából? A huzal húzási iránya, vagy az ellenkezője? :napsut:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2019.12.29., vas. 22:29
Vinkler írta:
2019.12.29., vas. 21:51
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38

Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Ugyan nem engem kérdeztél, de a Deoxit Gold jó cucc.
Forgalmazza valaki ezt kis hazánkban?Vagy valami hasonlót.
Az utóbbi időben annyi dugdosni valóm volt,(nem félreérteni,mert nem az,bár lehet azzal előrébb lettem volna) :D hogy kellene egy alapos tisztítókúra.
http://www.avstream.hu/spl/261426/WIREW ... SATLAKOZOK
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2019.12.29., vas. 21:51
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Ugyan nem engem kérdeztél, de a Deoxit Gold jó cucc.
Forgalmazza valaki ezt kis hazánkban?Vagy valami hasonlót.
Az utóbbi időben annyi dugdosni valóm volt,(nem félreérteni,mert nem az,bár lehet azzal előrébb lettem volna) :D hogy kellene egy alapos tisztítókúra.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:53

Úgy jutott most el az info Hozzád, hogy leírtam egy 2005-ös gyárlátogatás alapján. Szerintem ez nem olyan nagyon marketinges ízű. Évekig igen aktiv részese voltam a Naim gyári fórumának, és még moderáltam is kis ideig olyan 2009 táján, de nem emlékszem hogy akár ott is említésre került volna, ettől persze akár még lehetett is volna róla szó. Miért olyan hihetetlen, hogy ezt így tartották jónak és nem a marketing miatt?
Abban megegyezhetünk, hogy a vevők jelentős része nem panaszkodott volna ha a kábel fordítva van bekötve. Ahogy szerintem itt a fórumon egyikünk se firtatta ha készüléket vásárolt, hogy vajon a belső kábel előzőleg meg volt-e hallgatva a helyes irány miatt. A gyártók nagy része megkockáztatom erre nem is figyel. (Feltételezés!) De továbbmegyek az emberek nagy részét az sem érdekli milyen belső kábelezést használnak.
Két dolog érdekel mindenkit: a kapott hang és az ár.
Szóval pusztán ezért gondolom, hogy ha már pénzt áldoznak egy észrevehetetlen (?), dologra annak csak ilyen jellegű indíttatása lehet.

Ne haragudj Kaef2 , lehet kukacoskodom, de ez nem neked szól csak a témának. ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Igen, én is vagy 10-15 éve, most is van egy felbontatlan szett a polcomon. Anno a Penna importálta is.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:26
kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:17
Nem érdekes hogy észrevette-e volna valaki. A gyártó, minden apró plusz költsége ellenére is úgy gondolta, hogy ezt igy kell csinálni.
gondolkodik.gif Nekem ez inkább kicsit marketing ízű. Én inkább úgy értékelem ezt, hogy a gyártóknak ki kell tűnni a tömegből. Meg kell különböztetni magukat a konkurenciától. Ez is egy ilyen, hogy "Lám még mi erre is figyelünk" mennyivel jobbak vagyunk mit akárki.

Tudom írtad, hogy nem reklámozzák, de valahogy így is eljutott hozzánk ez az infó ahogy még sok egyéb helyre is.
Úgy jutott most el az info Hozzád, hogy leírtam egy 2005-ös gyárlátogatás alapján. Szerintem ez nem olyan nagyon marketinges ízű. Évekig igen aktiv részese voltam a Naim gyári fórumának, és még moderáltam is kis ideig olyan 2009 táján, de nem emlékszem hogy akár ott is említésre került volna, ettől persze akár még lehetett is volna róla szó. Miért olyan hihetetlen, hogy ezt így tartották jónak és nem a marketing miatt?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:15
Egy csomó kábelen a feliratozás olvasási irányát mondja a gyártó a kábel irányának, amennyiben külön nem jelöli.
Most nézetem meg a Supra EFF-ISL összekötőmet is, azon a feliratban vannak "›››" jelek, ezek is eléggé iránymutatónak tűnnek.
No de ez az irányultság összefüggésben kell legyen a kábel valamilyen, iránnyal rendelkező konstrukciós tulajdonságával, nem? Pl: sodrott belső szálak esetében a sodrás iránya, fóliaárnyékolás esetében a fémfólia "rátekerési" iránya, stb. Gondolom a gyártók tudják, hogy ezek számítanak a megadott fizikai paraméterek teljesülésében (?) vagy egyéb módon. Vagy?

A phono kábelpáromon pl. nem "irányjelek" (nyilak vagy hasonlók) vannak, hanem a forrás-oldalt a közvetlenül a csatlakozók előtt a kábelekre applikált kis sárga műanyag gyűrűk jelölik - ez viszont egyértelműen (fóliával) árnyékolt kábel (a szigetelés átlátszó, látszik az árnyékolás), tehát itt tényleg azzal is összefügghet a dolog, hogy melyik oldalon van leföldelve az árnyékolás...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.12.29., vas. 21:56-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 21:38
nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
Ugyan nem engem kérdeztél, de a Deoxit Gold jó cucc.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nemtomm írta:
2019.12.29., vas. 21:31
megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót
Még egy lámer kérdés: ehhez mit (milyen tisztítóeszközt/folyadékot/"kenőanyagot") használsz?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

asebestyen írta:
2019.12.29., vas. 20:57
audioline írta:
2019.12.29., vas. 20:49
Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 20:43


Az már a hit kategóriája.
Amiben nem tapasztalás alapján hiszel, az vak hit. A definíció téves változata elterjedt. Sajnos.
Inkább az a kérdés, egy tapasztalásból valaki milyen következtetést von le...

és azt mennyire gondolja minden emberre és minden helyzetre igaznak.
1, remélhetően őszinte, józan következtetést. Olyat, ami halláson alapul, nem a neten olvasottakon.

2, remélhetően magára nézve. Aztán mi másról tud megnyilatkozni, ha nem arról, amit tapasztalt?! Csak ne erőltesse, ne akarjon inkvizítor lenni... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2019.12.29., vas. 21:40-kor.
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:26
Nekem ez inkább kicsit marketing ízű.
Ezek az angolok már akkor ismerték a néma marketinget. :D

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Kb 1 hónapja szétszettem az egész rendszert és megtisztitottam és lekentem majdnem összes csatlakozót és utána egyszerűen leesett az állam a végeredménytől annyival jobban szólt a motyó , szóval megéri a tisztogatás mert megtáltosodik a rendszer meg is fogadtam ezentúl félévente megcsinálom majd :D :D
Megéri :D ;peace;
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kaef2 írta:
2019.12.29., vas. 21:17
Nem érdekes hogy észrevette-e volna valaki. A gyártó, minden apró plusz költsége ellenére is úgy gondolta, hogy ezt igy kell csinálni.
gondolkodik.gif Nekem ez inkább kicsit marketing ízű. Én inkább úgy értékelem ezt, hogy a gyártóknak ki kell tűnni a tömegből. Meg kell különböztetni magukat a konkurenciától. Ez is egy ilyen, hogy "Lám még mi erre is figyelünk" mennyivel jobbak vagyunk mit akárki.

Tudom írtad, hogy nem reklámozzák, de valahogy így is eljutott hozzánk ez az infó ahogy még sok egyéb helyre is.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.12.29., vas. 21:03
Aszpirin írta:
2019.12.29., vas. 20:50

Ez nem ilyen egyszerű.
Látod most az Arktisz jégmezője szélének repedéseiben csapatosan úszó narválokat? Hallod a füttyeiket? Nem és nem.
Ettől még léteznek, ott vannak valamelyik ilyen repedésben, és ehhez hit sem kell.

A dolog egszerű: a nem érzékelés nem bizonyítja a nem létezést.
Ezen filozofálhatunk sokat. A Plutót se láttam még soha, mégis létezik. Atomokat se látom mégis léteznek.

Én fordítva már bekötöttem és nem hallottam különbséget. Számomra ez a jelenség eddig nem létezett. Lehet eljön még az életemben, de nem számítok rá, és nem is nagyon várom ;)

Lehet 10-ből 9 ember meg tudja állapítani és csak én vagyok az az egy botfülű, de én azt se bánom. Ha nem hallom nem hallom.
Világos! Nem is kell , hogy halld. Csak hagyjátok azokat akik hallják. :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”