Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

asebestyen írta:
2019.12.30., hétf. 21:14
audioline írta:
2019.12.30., hétf. 20:48

Pedig megfontolandó. Aki kábelezésről szeretne informálódni ("kábelezzünk"), kötve hiszem, hogy lesz kedve itt egyáltalán kérdést feltenni, ha az elmúlt 1-2 nap eszmecseréjébe beleolvas. :smile33:
Tecnikai jellegű információcserén kívül, úgyse jó semmire. Tehát kábelek "hangjáról" totál felesleges bárkinek bármit írni, mert abból semmiféle információ nem vehető ki, amit hasznosítani lehetne.
Régebben ez nem így volt. Le lehetett normál pulzussal írni, hogy ki mit tapasztalt X márkájú, anyagú, szerkezetű kábellel. Ha több beírás egy irányba mutatott, a kezdő hajhullató el tudott indulni némi reménnyel valamerre. Volt segítő, útbaigazító szándék. Most mit tapasztalni? Ne kábelezz. Hülyeség. Kisarkítva placebo...
Hogy a fórum technikai jellegű információkon kívül semmire való? gondolkodik.gif A :google: azt másodpercek alatt kidobja... :D

Szerintetek mi - kéne legyen - a célja egy Hifis "kábelezzünk" fórumnak? A vezeték ellenes liga válaszai is érdekelnének. Kivételesen. :D
.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

Tctronic írta:
2019.12.30., hétf. 21:27
Próbáltam magamban pár pontban összefoglalni mik lehetnek azok az általános dolgok amik kábelezés tekintetében mindenki (kezdő, haladó stb) számára igaz, elfogadható lehet.

Egyenlőre ennyire jutottam:

1. Kábelek kellenek, szükség van rájuk.
2. Mindenkinek a saját rendszerében kell kipróbálni és véleményt formálni róla
3. Hosszabb távon kell véleményt formálni ( min 2 hét?)
4. Vannak olyan kábelek amik több rendszerben is jól szólnak.
5. A drágább sem biztos hogy jobb (Ezt már félve írom le, mert biztos lesznek akik nem értenek vele egyet)
6. Nem biztos, hogy tetszeni fog az ami másnak.

Szóval ennyire jutottam. Mást már nem mertem leírni. :rolleyes:
Félretéve azt a kérdéskört, hogy a kábelezés szerintem mennyire fontos, engem egy dolog mindenképpen távoltart ettől az egésztől. Az pedig az, hogy hol lehet megálljt parancsolni ennek az egész komponenscserélgetésnek? A kábel ugye egy összekötő passzív komponens ami az egyik doboz (dac, erősítő, előfok) "utolsó" alkatrészét köti össze a következő doboz "első" alkatrészével. Ha továbbmegyünk a kábelezzünk filozófia mentén, akkor a dobozokon belüli alkatrészek, ellenállások minősége éppúgy, sőt akár jobban meghatározza a kapott hangot mint maga a kábel. Miért pont a kábelnek jut kitűntetett szerep? Talán mert otthon bárki nagyon egyszerűen kicserélheti? Persze tudom, az audiofil kondibiznisz is megy, de azért jóval kisebb léptékű mint a kábeles. Hol van a határ? Minden komponensünk összes alkatrészét cserélhetnénk jobbra. Nem-e járunk jobban ha ezt az összeget egy jobb hangsugárzóra vagy szobaakusztikára költjük? Hiszen azért azt senki sem vonhatja kétségbe, hogy ez a két rendszerelem határozza meg legjobban a kapott hangminőséget.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2019.12.30., hétf. 21:03
A hírTV-t, Origot viszont tényleg megvették kilóra.
Mert az ATV-t, RTL klubot és a leány csatornáit, Indexet, 444-et, 24.hu-t, HVG-t.... ugye nem. Ja, azt nem Magyarok vették meg kilóra. Az rendben van. Szerinted.
Amúgy mióta lehet újra politizálni a fórumon? Csak úgy kérdezem. Pláne az illetékesektől. Vagy vannak ebben is kiváltságosak?

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

asebestyen írta:
2019.12.30., hétf. 21:14
audioline írta:
2019.12.30., hétf. 20:48

Pedig megfontolandó. Aki kábelezésről szeretne informálódni ("kábelezzünk"), kötve hiszem, hogy lesz kedve itt egyáltalán kérdést feltenni, ha az elmúlt 1-2 nap eszmecseréjébe beleolvas. :smile33:
Tecnikai jellegű információcserén kívül, úgyse jó semmire. Tehát kábelek "hangjáról" totál felesleges bárkinek bármit írni, mert abból semmiféle információ nem vehető ki, amit hasznosítani lehetne. Sokszor még saját tapasztalat is megváltozik az idővel, ha másik környezetben tapasztal az ember pl.
Próbáltam magamban pár pontban összefoglalni mik lehetnek azok az általános dolgok amik kábelezés tekintetében mindenki (kezdő, haladó stb) számára igaz, elfogadható lehet.

Egyenlőre ennyire jutottam:

1. Kábelek kellenek, szükség van rájuk.
2. Mindenkinek a saját rendszerében kell kipróbálni és véleményt formálni róla
3. Hosszabb távon kell véleményt formálni ( min 2 hét?)
4. Vannak olyan kábelek amik több rendszerben is jól szólnak.
5. A drágább sem biztos hogy jobb (Ezt már félve írom le, mert biztos lesznek akik nem értenek vele egyet)
6. Nem biztos, hogy tetszeni fog az ami másnak.

Szóval ennyire jutottam. Mást már nem mertem leírni. :rolleyes:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5897
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

audioline írta:
2019.12.30., hétf. 20:48

Pedig megfontolandó. Aki kábelezésről szeretne informálódni ("kábelezzünk"), kötve hiszem, hogy lesz kedve itt egyáltalán kérdést feltenni, ha az elmúlt 1-2 nap eszmecseréjébe beleolvas. :smile33:
Tecnikai jellegű információcserén kívül, úgyse jó semmire. Tehát kábelek "hangjáról" totál felesleges bárkinek bármit írni, mert abból semmiféle információ nem vehető ki, amit hasznosítani lehetne. Sokszor még saját tapasztalat is megváltozik az idővel, ha másik környezetben tapasztal az ember pl.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

diagnet írta:
2019.12.30., hétf. 18:27
Fapaci:
Vásároljátok fel a fórumot és akkor nem kell többé kritika szeparációval szenvedni. Máshol is tökéletesen bevált, lásd m1, hírtv, origo, stb.
Hát mit vétettem én? :D Biztos, hogy nekem szántad ezt a tanácsot? Engem semennyire nem zavar a pro és kontra érvelés, inkább unalmasnak gondolom, ha már mondanom kell valamit.

Az M1-et nem vásárolta fel senki, mivel állami tulajdon, elég volt lecserélni a vezetőt. A hírTV-t, Origot viszont tényleg megvették kilóra.

Jut eszembe, a minap volt egy érdekes telefonbeszélgetésem. Ismeretlen hívószám, kedves hangú érdeklődő kérdez. Hosszasan faggat az USB kábelem szerkezetéről, a felhasznált anyagokról, közben folyamatosan érzem a fintorgást a vonal végén. Néhány infót elszór, pl. hogy nála az 500e forintos XYZ kábel sem jött be, annál sokkal jobbat keres. Árakra térünk át, kétszer is visszakérdez, hogy tényleg csak annyi-e. 12 ezeeeeeer??? Nem érti. Majd kegyelemdöfésként rákérdez a csatlakozóra. Mondom neki, viszonylag egyszerű, aranyozott érintkezős példányt használok, nem látom értelmét másnak. 9 másodperc csend, majd... "Maga most azt akarja mondani, hogy nem fémházas csatlakozót használ? Hát ezzel kellett volna kezdenie! Viszhall!" Vonal megszakad. Pár pillanatig még filózgatok, hogy most nevessek, vagy bosszankodjak-e, végül egyiket sem választom, próbálom elfeledni. Nem lehet neki könnyű. De most valamiért eszembe jutott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.12.30., hétf. 21:20-kor.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

audioline írta:
2019.12.30., hétf. 20:48
Pedig megfontolandó. Aki kábelezésről szeretne informálódni ("kábelezzünk"), kötve hiszem, hogy lesz kedve itt egyáltalán kérdést feltenni, ha az elmúlt 1-2 nap eszmecseréjébe beleolvas. :smile33:
Ami volt, elmúlt, nyissunk tiszta lapot, majd mindenki megfontoltabban fogalmaz ezentúl.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

Mathias írta:
2019.12.30., hétf. 20:03
fülelek írta:
2019.12.30., hétf. 17:14
Ja,a Ne kábelezzünk, avagy Meddig kábelezzünk? topik biztos, hogy sikeres lesz, ezennel megkérem valamelyik admin fültársat, legyen olyan szíves és nyisson egy ilyen topikot,
Nem kell ilyet nyitni, itt el kell hogy férjen mindenféle vélemény ha kulturáltan tudnánk kommunikálni egymással. Szerintem lehetséges, nem kell egy-egy elmérgesedett vita miatt külön topicokat nyitni.
Pedig megfontolandó. Aki kábelezésről szeretne informálódni ("kábelezzünk"), kötve hiszem, hogy lesz kedve itt egyáltalán kérdést feltenni, ha az elmúlt 1-2 nap eszmecseréjébe beleolvas. :smile33:
.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »

fülelek írta:
2019.12.30., hétf. 17:14
Ja,a Ne kábelezzünk, avagy Meddig kábelezzünk? topik biztos, hogy sikeres lesz, ezennel megkérem valamelyik admin fültársat, legyen olyan szíves és nyisson egy ilyen topikot,
Nem kell ilyet nyitni, itt el kell hogy férjen mindenféle vélemény ha kulturáltan tudnánk kommunikálni egymással. Szerintem lehetséges, nem kell egy-egy elmérgesedett vita miatt külön topicokat nyitni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Miért kerül annyiba egy kábel (vagy bármi más)? Hát mert annyiért adják. A gyártó úgy gondolja az ő terméke ennyit ér és kész. A piac majd megmutatja igaza van-e vagy sem. A mai fogyasztói társadalomban az igazán "nagy halak" rá sem néznek valami "olcsó sz.rra", mert az kizárt, hogy jó legyen. Megveszik a drágát ami illik a csúcs rendszerükbe. A gyártók pedig ehhez alkalmazkodnak és megcélozzák a hifi tápláléklánc különböző szintjein élő "ragadozókat". Ha nem így tennének nem vennék őket komolyan a jelenlegi eszement gondolkodással. Tisztelet a kivételnek aki ebben a rendszerben is próbál reális áron minőséget nyújtani. Természetesen a saját terméküket nem fogják ők sem lealacsonyítani egy szint alá, nem is lenne értelme. Akinek pedig nincs annyi a zsebében, vagy éppen a fogához veri a garast, megmagyarázza magának és másoknak akik hasonló cipőben járnak, miért is nem kell ilyen felesleges dolgokra költeni. Szerintem, főleg itt kis hazánkban, mindenki tisztában van azzal mi az alap gondolkodás. Ha valaki valamit dicsér biztos érdeke fűződik hozzá, ezért ne is higgyünk neki (sajnos esetenként ez igaz is, az anyagi haszonszerzés vágya felülírja az objektivitást). Ha meg szidnak valamit azt sokkal könnyebb magunkévá tenni és együtt acsarkodni mindenféle bizonyíték és tapasztalás hiányában. A jóhiszemű kezdők pedig isszák magukba a "tapasztalt" fórumosok szentírásait. Pár napnyi olvasgatás után, bárminemű tapasztalat teljes hiányában is, úgy tudnak nyilatkozni egyesek, mint ha valami neves tesztoldal sokat látott (hallott) munkatársai lennének.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

diagnet írta:
2019.12.30., hétf. 18:27
Fapaci:
Vásároljátok fel a fórumot és akkor nem kell többé kritika szeparációval szenvedni. Máshol is tökéletesen bevált, lásd m1, hírtv, origo, stb.
??? Ez miért és kinek lenne jó :quetionmark:
Vagy neked az lenne a jó, hogy nem írhatnál annyi zöldséget, ami a többiek nem akarnak megenni?
Miért pont fapaci vegye meg? Ezzel most Bélát kritizálod? és/vagy admin és modikat?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 574

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 12:34

Az autókban ez még töredék tétel elképzeléseim szerint.
Nem az autóiparban használt kábelekre gondoltam. Hanem hogy egy komplett új személyautót kapsz pár méter kábel áráért.
Másik topikban volt róla szó, árlistát is mellékeltek.

Fapaci:
Vásároljátok fel a fórumot és akkor nem kell többé kritika szeparációval szenvedni. Máshol is tökéletesen bevált, lásd m1, hírtv, origo, stb.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

"Hadd kerdezzek egy par dolgot, gyartastol fuggetlen total laikuskent:"
Mint a Core audio résztulajdonosa, akinek elemi érdeke, hogy jól megmagyarázza, hogy miért kerül olyan *** sokba egy (na jó, kettő) paraszthajszálnyi hangminőség javulás, ne mondja azt, hogy gyártástól független totál laikus. Akkor se, ha speciel (még) kábelt nem gyárt.

Ja,a Ne kábelezzünk, avagy Meddig kábelezzünk? topik biztos, hogy sikeres lesz, ezennel megkérem valamelyik admin fültársat, legyen olyan szíves és nyisson egy ilyen topikot, utána viszont a Kábelezzünk topikban azonnali törlésre kerüljenek az akármilyen fejcsóváló-dehonesztáló-szkeptikus megjegyzések, minden hozzászóláshoz mellékelendő egy 24/192 formátumú wav fájl ütemes tapsolással ;peace;

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:17
supravox írta:
2019.12.30., hétf. 13:02
SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 12:34


Nem értek hozzá, de volt már szó róla, hogy bizonyos dolgokat már az űrben gyártanak. Úgy sejtem ez elég erős árnövelő tényező.
Az autókban ez még töredék tétel elképzeléseim szerint.
Gondolom főleg az AN kábeleket.. :fekverohog:
Bele mehetünk ebbe....
De ahogy a platinumok szólnak valóban ég és föld..... De ha nem így hallod szívesen küldök egy csomag fültisztító pálcikát. Talán elég lesz :)
Tévedsz ha azt hiszed most beleállok egy szájkaratéba..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Jabi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.03.14., szomb. 21:58
Értékelés: 22

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jabi »

Kellene egy “Ne kabelezzunk” topik Neked es egy par jopofa kolleganak, es ott arrol tanakodhatnatok, ki ussza meg olcsobban es ugyanolyan tuti a hang ugyis. Mi meg ididotak tovabb hallgatjuk ezt a sok sz@rt es ontjuk a felesleges ezreseket ebbe a baromsagba. Es koszonjuk, nem kell megmenteni minket ettol!
[/quote]

“Ne kábelezzünk topic”
leborulok.gif
:smile29:

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Bécó írta:
2019.12.30., hétf. 12:48
Ja hogy valószínű! Értem. :tutiok:
Ja,mert te nem gondolod azt hogy egy darab drót nem kerülhetne egy autó árába ha az nem hifis célra készülne.Ugyan már.
Luxus dolgok ezek,luxus árakkal.Nem venné senki a fejeteket ha ezzel egyetértenétek,de megértem ha nem. :D

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5897
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Jester írta:
2019.12.30., hétf. 13:28
SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:22
Úgy emlékszem már 2 éve voltak próbagyártások ....
Egy magyar cég meg valami hőszigetelő anyagot , vagy hozzávalót gyártott odafent.
Lehet, hogy ezek még csak próbák, de mire észbekapsz már sok minden odaköltözik.
Ez itt nagyon off, de tudod, hogy mennyibe kerül feljuttatni egy űrrakétát ami bedokkol egy ottani állomásra? :D
És nem is mindig sikerül, lásd az elmúlt heteket.
Ráadásul űrállomásból szerintem nem létezik túl sok, és azokon sem hiszem, hogy bérgyártás folyna.
Szerintem valamit félreértettél.
Egy biztos, ha el is kezdenek odafenn (sorozat)gyártani valamit, az tutifix valami hifis szarság lesz, leginkább drótok persze.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:22
Úgy emlékszem már 2 éve voltak próbagyártások ....
Egy magyar cég meg valami hőszigetelő anyagot , vagy hozzávalót gyártott odafent.
Lehet, hogy ezek még csak próbák, de mire észbekapsz már sok minden odaköltözik.
Ez itt nagyon off, de tudod, hogy mennyibe kerül feljuttatni egy űrrakétát ami bedokkol egy ottani állomásra? :D
És nem is mindig sikerül, lásd az elmúlt heteket.
Ráadásul űrállomásból szerintem nem létezik túl sok, és azokon sem hiszem, hogy bérgyártás folyna.
Szerintem valamit félreértettél.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:22


Úgy emlékszem már 2 éve voltak próbagyártások ....
Egy magyar cég meg valami hőszigetelő anyagot , vagy hozzávalót gyártott odafent.
Lehet, hogy ezek még csak próbák, de mire észbekapsz már sok minden odaköltözik.
Szerintem te ezzel kevered. Alu habot gyártanak. (de létezik ezüst, acél, réz stb)

http://www.admatis.com/femhab.htm
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jester írta:
2019.12.30., hétf. 13:05
SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:00
Miért? Mire gondolsz? Mert az szerintem tudott dolog , hogy bizonyos vezető anyagokat ott állítanak elő. Hogy pontosan miket , illetve audió kábel van-e köztük azt nem tudom.
Tudott dolog? :O Hát én nem tudok róla, de szerintem más sem. Lehet, hogy kísérleteznek ilyesmivel, de hogy ez nem egy bevett gyakorlat azt magabiztosan állítom anélkül, hogy túlságosan utánanéztem volna. Nem nézel egy kicsi túl sok scifit? :)
Úgy emlékszem már 2 éve voltak próbagyártások ....
Egy magyar cég meg valami hőszigetelő anyagot , vagy hozzávalót gyártott odafent.
Lehet, hogy ezek még csak próbák, de mire észbekapsz már sok minden odaköltözik.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2321
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 12:34


Nem értek hozzá, de volt már szó róla, hogy bizonyos dolgokat már az űrben gyártanak. Úgy sejtem ez elég erős árnövelő tényező.
Az autókban ez még töredék tétel elképzeléseim szerint.
Egy autó már van fenn :D Azért nem belső égésűt küldtek mert nincs neki zoxigén :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tctronic 2019.12.30., hétf. 13:23-kor.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

supravox írta:
2019.12.30., hétf. 13:02
SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 12:34
diagnet írta:
2019.12.30., hétf. 12:24
Sajnálom, hogy ennyiből nem volt érthető és inkább magadra vetted. A százszoros árrést kizárólag kábelekre értettem. Nem gondoltam, hogy valaki hangsugárzóra, vagy bármi egyéb aktív komponsensre fogja ráhúzni.

Ha úgy gondoljátok, hogy bizonyos márkák esetén azonos nyersanyag mennyiséget/minőséget és infrastruktúrát igényel 2m kábel legyártása mint pl. egy vele azonos fogy. árban lévő személyautónál, akkor lelketek rajta.
Nem értek hozzá, de volt már szó róla, hogy bizonyos dolgokat már az űrben gyártanak. Úgy sejtem ez elég erős árnövelő tényező.
Az autókban ez még töredék tétel elképzeléseim szerint.
Gondolom főleg az AN kábeleket.. :fekverohog:
Bele mehetünk ebbe....
De ahogy a platinumok szólnak valóban ég és föld..... De ha nem így hallod szívesen küldök egy csomag fültisztító pálcikát. Talán elég lesz :)

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5897
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:00
Jester írta:
2019.12.30., hétf. 12:55
SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 12:34
Nem értek hozzá, de volt már szó róla, hogy bizonyos dolgokat már az űrben gyártanak. Úgy sejtem ez elég erős árnövelő tényező.
Az autókban ez még töredék tétel elképzeléseim szerint.
Ez most fájt :D Remélem poén akart lenni :fekverohog:
Miért? Mire gondolsz? Mert az szerintem tudott dolog , hogy bizonyos vezető anyagokat ott állítanak elő. Hogy pontosan miket , illetve audió kábel van-e köztük azt nem tudom.
Igen, kell rájuk a csillagpor, meg a kozmikus sugár kezelés.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:00
Miért? Mire gondolsz? Mert az szerintem tudott dolog , hogy bizonyos vezető anyagokat ott állítanak elő. Hogy pontosan miket , illetve audió kábel van-e köztük azt nem tudom.
Tudott dolog? :O Hát én nem tudok róla, de szerintem más sem. Lehet, hogy kísérleteznek ilyesmivel, de hogy ez nem egy bevett gyakorlat azt magabiztosan állítom anélkül, hogy túlságosan utánanéztem volna. Nem nézel egy kicsi túl sok scifit? :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 13:00
Jester írta:
2019.12.30., hétf. 12:55
SoundMania írta:
2019.12.30., hétf. 12:34
Nem értek hozzá, de volt már szó róla, hogy bizonyos dolgokat már az űrben gyártanak. Úgy sejtem ez elég erős árnövelő tényező.
Az autókban ez még töredék tétel elképzeléseim szerint.
Ez most fájt :D Remélem poén akart lenni :fekverohog:
Miért? Mire gondolsz? Mert az szerintem tudott dolog , hogy bizonyos vezető anyagokat ott állítanak elő. Hogy pontosan miket , illetve audió kábel van-e köztük azt nem tudom.
Ha így is van, abban szinte biztosak lehetünk, hogy nem mezei audio célra szánt vezető anyagok azok. Persze ezt sem tudom bizonyítani!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”