Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Kép
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Egyszer láttam itt az AVX-en egy rommá tuningolt CD lejátszót. Ott az RCA csatlakozó ki volt iktatva az összekötő kábel be volt forrasztva közvetlenül a készülék alaplapjába fixre. A másik oldalon megmaradt a csatlakozó. Kíváncsi lennék rá, pusztán a csatlakozók elhagyása mekkora pluszt jelent. gondolkodik.gif

A hangfal kábelvégeimnél sokáig én sem használtam banán csatlakozót, de a kettős kábelezés miatt sajnos visszatértem rá. (Az erősítő terminálja már nem tudta fogadni a sok vezetéket)

Egyszer olvastam valahol, hogy ha lehet kerülni kell a hangfal kábelvég csatlakozókat, a csupasz kábel jobb.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Forrasztás, krimpelis, csavaros rögzítés, ezek kombinált alkalmazása, van választási lehetőség. Valahogy be kell azt a kábelt vinni a készülékbe.
Létezik egy minden szempontból ideális csatlakozó fajta, amiben nem kell forrasztani, nincs krimpelés és léynegében nincs közbenső csatlakozó fém sem, F csati antenna kábelekhez.
Ez pofon egyszerű, stabil, könnyen kivitelezhető, olcsó, stabil csatlakozást ad, kábel könnyen újra szerelhető, a csatlakozás rögzítése csavarzással rezgés-kicsúszás álló . Kár hogy ehhez hasonló nem tudott kialakulni alapsávi hang technikában alacsony jelszinthez, ahol kis áramok folynak. Persze ekkor a "kábelgyártók" nem tudnának variálni annyit mint manapság látható.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Vinkler írta:
2020.01.05., vas. 09:10
Több hangsugárzó gyártó kihagyja a sarus csatlakozást a hangsugárzókban és a belső kábelezés beforrasztását választja. Abban az esetben mondjuk a csatlakozó is kimarad a történetből, de valamiért a forrasztás mellett döntenek.
Hogy ez a hangminőség miatt történik, vagy a gyártástechnológia nekik egyszerűbb módját jelenti, az nagyon sokismeretlenes, szerintem. Ehhez a gyárak pénzügyi vezetőinek és tech főnökeinek kommunikációját is ismerni kéne, meg, hogy mit mond az ügyben a főfőnök a gyárban/márkánál. :D :D :D

Ami biztos, hogy forrasztva house-ra jobb :D , mert ugye, ez a lényeg :napsut:

"The second most popular game that we played as children, is house..."


youtu.be/V8iqZMEwDfk

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Több hangsugárzó gyártó kihagyja a sarus csatlakozást a hangsugárzókban és a belső kábelezés beforrasztását választja. Abban az esetben mondjuk a csatlakozó is kimarad a történetből, de valamiért a forrasztás mellett döntenek.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Töki írta:
2020.01.05., vas. 08:46
fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Sokáig használtam ugyanazt a típusú xlr kábelt forrás/előfok, előfok/végfok között forrasztós Neutrik csatlakozókkal. Miután megtudtam, hogy a Neutrik-nak van forrasztást nélkülöző krimpelős xlr csatlakozója - átálltam arra. A hang egyértelműen változott. A forrasztó anyagot nélkülözve tisztább, picit vékonyabb és szárazabb hangot kaptam.
Gondolom ezért is létezik annyiféle forraszanyag, melyekkel lehet hangolni a kábeleket a kívánt irányba.
Jópár évvel ezelőtt, mikor modolni kezdtem az első Dynomat, az Audience 40est, első dolgom volt, hogy a sugárzókra menő pléh csúszósarukat a kábelvégeknek a pólusokra forrasztásával váltottam ki (Siltech silver solder mkII) és pont úgy éreztem, mint Te, csak visszafelé, hogy teltebb, több sávszéles és középen is sűrűbb lett a hang, ezt a jobb érintkezésnek tulajdonítottam. Annak idején képekkel illusztrált történetet készítettem ebből a Dyno-topikba, vita is kezdődött, hogy ha így jobb lenne a hang, akkor a Dynonál is így csinálnák. A konklúzió az lett, hogy nem biztos, mert nagyüzemileg egyszerűbb csavarhúzót meg krimpelőfogót adni a munkás kezébe, mint minden munkaasztalon forrasztóállomást parkoltatni, meg a MEOnál ellenőrizni a forrasztás minőségét. Meg nyilván visszaalakítani is nehezebb valamit, ami már forrasztva lett, mint kicsavar-becsavar aztán kész.

Igen, sokféle forraszanyag létezik, mint ahogy a légies és levegős ezüst WBT (ami ezüst létének ellenére picit ellenkezője a Note P-dugójának, ami inkább izlésesen trappolósabb), meg kicsit "földhözragadtabb" réz megfelelője, ami pl nálam is nagyon jó harapósabb ezüstdrót megfékezésére. MIndenkinek a saját ízlése/rendszerigénye szerint. :smile53:

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Töki »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Sokáig használtam ugyanazt a típusú xlr kábelt forrás/előfok, előfok/végfok között forrasztós Neutrik csatlakozókkal. Miután megtudtam, hogy a Neutrik-nak van forrasztást nélkülöző krimpelős xlr csatlakozója - átálltam arra. A hang egyértelműen változott. A forrasztó anyagot nélkülözve tisztább, picit vékonyabb és szárazabb hangot kaptam.
Gondolom ezért is létezik annyiféle forraszanyag, melyekkel lehet hangolni a kábeleket a kívánt irányba.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »

A WBT-nél sem forrasztanak ha nem muszály....

WBT.jpg
WBT.jpg (154.16 KiB) Megtekintve 2324 alkalommal
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 21:44
Lehet, hogy rosszul tudod? A forrasztó anyag fajlagos ellenállása ugyan valóban sokkal nagyobb a réznél, ugyanakkor a forrasztás sokkal nagyobb felületen vezet, mint a kábel keresztmetszete, ebbe nem gondoltál bele?
Lehetőség van ugyanakkora felületen sajtolni, mint forrasztani.
A forrasztásnak alacsony a rezgésekkel szembeni szilárdsága, a nagy hőmérsékletet sem bírja, ez az audioban nem probléma,vagy rosszul gondolom?
A sajtolás és a forrasztás közötti különbségekről kérdeztél. Ráadásul eleve úgy, hogy mitől jobb?
Nem a kábel-saru viszonya határozza meg a technológiát. Mert az már adott és működik. Csak el lehet dönteni, hogy ki mire és hol használja fel.
Azért csodálkozom, mert az audio lánc összes elemében van egy csomó forrasztás, pont az a kettő számít, ami a kábel végén van? És a szokásos foszforbronz, vagy sárgaréz csatlakozó a rézhez képest jóval nagyobb ellenállása nem legalább ugyanakkora probléma?
Amikor ugyanezt megkérdeztem az itt ajnározott csodakábelek kapcsán akkor ez nem volt probléma.
20 percen belül jött schrödinger macskája és a rohamosztag.
Nem érzed a gondolatmeneted bukfencét?
Remélem, nem kérdeztem rosszat?
Leírtam egy érdeklődőnek, hogy mire figyeljen a vásárláskor, ha ilyet választ. Mert sajnos megesik, hogy a kiszámlázott összegben szerepel a szolgáltatás, de a kézhez kapott termék nem tartalmazza.
Ennyi az üzenete.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Az erősítőbe legalább 4 forrasztás kell míg kijut egyáltalán a hang, a hangfal kábelen ismét négy forrasztás a hagfalba ismét 8 forrasztás csatornákként az nem olyan sok tényleg.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Lehet, hogy rosszul tudod? A forrasztó anyag fajlagos ellenállása ugyan valóban sokkal nagyobb a réznél, ugyanakkor a forrasztás sokkal nagyobb felületen vezet, mint a kábel keresztmetszete, ebbe nem gondoltál bele?
A forrasztásnak alacsony a rezgésekkel szembeni szilárdsága, a nagy hőmérsékletet sem bírja, ez az audioban nem probléma,vagy rosszul gondolom?
Azért csodálkozom, mert az audio lánc összes elemében van egy csomó forrasztás, pont az a kettő számít, ami a kábel végén van? És a szokásos foszforbronz, vagy sárgaréz csatlakozó a rézhez képest jóval nagyobb ellenállása nem legalább ugyanakkora probléma?
Nem érzed a gondolatmeneted bukfencét?
Remélem, nem kérdeztem rosszat?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Attól, hogy a felesleges hevítést, forraszanyagot, folyasztószert és pepecselést mellőzni lehet vele.
Az átmeneti ellenállás drasztikusan csökken. Nem hiába kerülik az iparban a forrasztást és ahol indokolt hidegsajtolást,
vagy ultrahangos hegesztést alkamaznak helyette.
Az utolsó kérdésedre nem tudok választ adni, mert elsősorban technologiai okok miatt kerestem ezt a megoldást anno.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Hát ez engem is érdekelne😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

robi20064 írta:
2020.01.04., szomb. 18:29
audioline írta:
2020.01.04., szomb. 18:07
robi20064 írta:
2020.01.04., szomb. 17:56


Vagy csak kevered Fapacival... gondolkodik.gif
Tudom, ahogy Presszer/Adamis is utalt rá, "mi is leszünk szenilisek", de még 'hálisten nem. :D
Sorry, en neztem be! Tul sok volt az ujev utan kisebb nagyobb exodus sad.gif
Zoli példáján felbuzdulva elhatároztam, én meg az ezo topikba nem írok az idén. Lássuk tovább bírom e. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

audioline írta:
2020.01.04., szomb. 17:59
fülelek írta:
2020.01.01., szer. 22:00
...Tisztelt Adminok, nem szükséges figyelmeztetni, ez volt idén ebben a totyikban az utolsó hozzászólásom. Akit érdekel a véleményem a kábelezésről, a miértekről, a hogyan továbbról, az megtalál az adekvát helyeken.
:rolleyes:

Tessék maradni! :)
Így van,és tessék leírni a véleményt,a miérteket,és a hogyan továbbot is itt,mert ez hasznos is lenne,és érdekelne többeket is.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

robi20064 írta:
2020.01.04., szomb. 17:56
audioline írta:
2020.01.04., szomb. 17:53
fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Off
Jó, hogy nem az utolsó kommented volt... :rolleyes:
Vagy csak kevered Fapacival... gondolkodik.gif
Tudom, ahogy Presszer/Adamis is utalt rá, "mi is leszünk szenilisek", de még 'hálisten nem. :D
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

fülelek írta:
2020.01.01., szer. 22:00
...Tisztelt Adminok, nem szükséges figyelmeztetni, ez volt idén ebben a totyikban az utolsó hozzászólásom. Akit érdekel a véleményem a kábelezésről, a miértekről, a hogyan továbbról, az megtalál az adekvát helyeken.
:rolleyes:

Tessék maradni! :)
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Off
Jó, hogy nem az utolsó kommented volt... :rolleyes:
.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fülelek írta:
2020.01.04., szomb. 17:03
Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?
Jó kérdések. :smile32:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Aztán mitől annyira jó az a magas nyomású krimpelés?
Milyen kábel paraméter függ tőle?
Mi változik hangzásban a forrasztásoshoz képest?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Elmo írta:
2020.01.04., szomb. 10:48
Vajon a QED kábeleket is hamisítják? Gondoltam rendelek jumpert az Ebayről de gyanúsan olcsó.
Ha Kínából jön fél, negyed áron, akkor hamis.
Magyarországon is forgalmazzák, bp-en több helyen beszerezhető. Inkább azon aggódnék hogyan szerelik. Qed-nek a magas nyomású krimpelés a lényege, de néhány éve simán eladták anélkül is. Olyan helyről érdemes venni, ahol megvan a szerszám és előtted csinálják.

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Nem tudom, itthon még nem találtam.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Vajon a QED kábeleket is hamisítják? Gondoltam rendelek jumpert az Ebayről de gyanúsan olcsó.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

diagnet írta:
2020.01.02., csüt. 22:39
USB kábeleknél még érintésvédelmi vizsgálat sincs.
A kockacukornál sincs.

Érintésvédelmi vizsgálatot feszültségellátással működő készülékeknél kell elvégezni, azokat a működési egyen és váltófeszültség szerint osztályba sorolni. Azoknál kell elvégezni az érintésvédelmi vizsgálatokat.

A kábeleknél, vezetékeknél átütési szilárdságot szoktak megadni és mérni attól függően, hogy milyen feszültség továbbítására tervezték őket.

Egy USB kábel max. 5V-on üzemel, így erre semmiféle átütési feszültség vizsgálatot, specifikációt nem adnak meg.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.01.03., pén. 01:15
Konkretan anno ezt irtad:

"A "netről" és a nasokról letöltött fileok legrosszabb esetben is RAID1-ben vannak tárolva."

Ami egyreszt nagyfoku egyszerusites, altalanositas, es a leginkabb nem igaz ebben a formaban. A gond az, hogy ezt rendszeresen megteszed es ezzel megtevesztesz olyanokat akik esetleg nem jartasak az adott teruleten es informacioert latogatnak a forumra.
Felvázoltam a digitális zenehallgatás alapjait egy olyan téveszmékkel élő fórumozónak aki konkrétan beírta, hogy az internetes adatforgalom veszteséges. A kézzel fogható hanglemezen kívül semmi tapasztalata nem volt a témát illetően. Ebből kiragadtál egy idézőjelbe rakott gyűjtőfogalmat és ezt görgeted hónapról hónapra...Ez biztos nagyon hasznos volt számára is, valószínű örökre a XX. sz-ban ragadt.

Ilyenekből fakadhat az is, hogy az elmúlt 10 év alatt egy bábeli kábelbirodalom épült a szemetek előtt, aminek még csak most kezditek fejtegetni a specifikációit, törvényi szabályozásának hiányosságait.
Sokáig el lehet még makrózgatni a szavakkal, kifejezésekkel, csak partnert kell találni hozzá.
Sajnálom, de én csak normál látószögű objektívvel rendelkezem.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”