Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Bocs, h magam után lövök, de ez a legjobb (HD) koncertfelvétele ennek a nótának, amit találtam:


youtu.be/qgTpBvayRKM


Kötelező. :smile53: :smile53: :smile53: :napsut:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.01.16., csüt. 11:45
lehoako írta:
2020.01.16., csüt. 06:57
Jobbnak hallod a Polk Cobrát, mint a Nordost Blue Heavent? Nekem egyik sem volt, csak kérdezem.
Egyelőre próbára van nálam a Cobra. Aki elküldte nekem (egy fórumtárs), annyit kért, hogy ne olvassak utána, mielőtt meg nem hallgatom. Ezt a tanácsot megfogadtam. Amikor először megláttam, és közelebbről megnéztem (átlátszó a külső borítása, tökéletesen megfigyelhető a kábelszerkezet), akkor csak annyit kérdeztem magamban, hogy ez most tényleg az, amire gondolok, vagy a szemem csal? Mert ha az, akkor ennek a kábelnek a felépítéséből adódóan jókora fajlagos kapacitása kell legyen.
Aztán kipróbáltam. Elsőre nem igazán tetszett, de pár napja hallgatom esténként, és azóta hihetetlen, de nagyon sokat változott a hangja. Ezt is elmagyarázhatná valaki nekem, hogy mi történik ilyenkor egy kábellel fizikailag, mert a "bejáratásról" én is hallottam, de ilyen mértékben még soha nem tapasztaltam, ráadásul ez egy nem kicsit öreg kábel, már volt járatva bőven. gondolkodik.gif Fura.

Végső véleményt nem tudok róla még alkotni, hadd érjen kicsit még a barátkozásunk, mindenesetre jó irányba fejlődik a szintergiája a rendszeremmel :D Vannak zenék, amelyek kifejezetten elképesztően jól szólnak vele. De nem mindennel vagyok teljesen elégedett egyelőre.

Később, amikor utánanéztem, láttam, hogy tényleg az, amire gondoltam, és tényleg annyira nagy fajlagos kapacitású ez a kábel, hogy külföldi fórumokon "amp killer"-nek becézik - és nem véletlenül, mert bizonyos - tranyós - végfokokat haza tud vágni - állítólag. Na innentől kezdve egyértelmű, hogy nem mindegy, milyen elektronikára rakod rá ezt a kábelt, és a "hangját" is alighanem nagyon fogja befolyásolni a rendszer, amiben benne van (és vice-versa). Az én csöves erősítőm - úgy tűnik - kezdi megszeretni a Polk Cobrát, szóval egészen meglepően kellemes... ráadásul azon kaptam magam, hogy kemény zenéket is szívesen hallgatok vele (muszáj volt meghallgatnom Satriani híre Surfing With The Alien-jének vadiúj DELUXE Editionjét, amit tegnapelőtt tettek fel a HRA-ra 24/96-ban), ez valami olyasmi, ami korábban ritkán jutott eszembe a rendszeremmel.

Szerintem "színezi" a hangot, de ezt nem mérés alapján mondom, tehát lehet téves is. Az, hogy ez a "szín", amit hozzáad (vagy elvesz, nézőpont kérdése) jobbá vagy kevésbé jóvá teszi a "hangot", az nagyon egyéni ízlés kérdése lehet.

De mint mondtam, végső verdiktet (még) nem írnék róla.

A Nordost Blue Heaven kipróbálásáig még nem jutottam el, úgyhogy azzal nem tudom hasonlítani, de ahogyan a Nordost-ok paramétereit nézegetem, eléggé másik véglet felé tendálnak, ami a kapacitást illeti. Ha ennek paraméternek (névleges fajlagos kapacitás) van hallható hatása a hangra is, akkor egy Blue Heaven minden bizonnyal másként jó hangú, mint egy Polk Cobra.
A Cobra aszzem réz, a Nordi ezüstözött réz. Emiatt (de nyilván más is van a képletben) a hangja is más. Általánosságban én azt tapasztaltam, hogy az ezüstözött réz gyorsabb, pengésebb, kevesebb benne a test, a lélek, persze ez csak saját rendszerben leszűrt tapasztalat. Sokat próbáltam Habiát modolni pl, a rendszeremben az egyik ilyen, homokcsillapítással megközelítette nagyon a Red Dawn-t IC-ben. Minden kábel máshogy szól, nehéz megmondani, hogy kábel nélkül hogyan szólna a rendszer. :D

A bejáratás nagyon fontos, ha pihent a kábel, akkor is változni fog a hangja a járatással.

Satrianit én is imádom, most be is teszem a "One big rush"-t, ahogy dolgozik a kezében a saját Ibaneze a Floyd Rose tremoloval, az vmi hihetetlen tolós és rock-kocsmás. Csak oldalra tolva nyújtja a húrt, de néha rátehénkedik a tremolóra is, szálljon csak a nép :-). Igazi hétfő reggeli indító.

Vigyázat, nagyon rossz minőségű koncertfelvétel, de ebben benne van a rock hangulata, a színpad élménye, az élő koncert szabadsága, beleimprózik a kottába, sztem a legjobb verzió. Ez Ő. 1:40nél indul.


youtu.be/TA9Sy5yeNSk


És a tisztább, de strerilebb studio remaster (HD). Előzőhöz képest kicsit litty-lötty Wiener Walzer. :D


youtu.be/5LdfG_UEGCU


Ördöngös. Végig rövid ö-vel. :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.01.16., csüt. 19:25
vidor2009 írta:
2020.01.16., csüt. 19:08
huszti-zsolt írta:
2020.01.16., csüt. 10:45
OFF
Légyszi nézd már meg, hogy hogyan kell idézni. Baromira követhetetlenné teszi így a folyamot...

Legelején van egy [ quote ] akit idézel annak a szövege, majd a végén : [ /quote ] IDE ÍRJ EZ UTÁN

ON
Nagyjából mindegy már, mert ha egyszer elcsezste valaki az idézeteket, akkor lehet több (vagy éppen kevesebb qoute tag mint /quote tag, és akkor összekutyulódik minden, amíg valaki utána nem teszi helyre. vidor2009 utolsó hozzászólását viszont már nem is lehet idézni, mert a harmadik beágyazási szinten van már, és ennél többet nem enged meg a fórummotor, ezért ha idézettel válaszolnál, az ő utolsó hozzászólása már eltűnik.

A fórum használata nem annyira ördöngős, csak oda kellene figyelni néha, de az is igaz, hogy ezt az idézetszint-problémát lehetne ellenőrizni programatikusan posztoláskor, és ha valaki elcseszi az idézetszinteket, a fórummotor el kellene utasítsa a posztot. Ha meg tudja számolni, mennyi benne az emotikon, és elutasítja, ha túl sok, akkor ugyanezzel az erővel megszámolhatná azt is, mennyi az quote tag és mennyi a /quote tag, és ha a kettő nem egyenlő, utasítsa el a posztolást hibaüzenettel. Szóval a fórummotor is sáros ebben az idézet-mizériában, ez informatikailag kellene probléma legyen, bocs... Arról már nem is szólva, hogy ez a BBCode koncepció minden, csak nem felhasználóbarát. Geek-eknek való, nem egy olyan fórum fenntartására, amelyben nem informatikusok írnak. De ez van ingyen, és ezt kell szeretni, megszokni, hogy oda kell figyelni egy ipipicit, vagy megszökni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

[quote=huszti-zsolt post_id=2460164 time=1579167948 user_id=21880]
[quote=vidor2009 post_id=2460160 time=1579167150 user_id=18473]
[quote=vidor2009 post_id=2448090 time=1576500689 user_id=18473]


Csak tudnám, hogy ennek a bejegyzésnek a címébe hogyan keveredett a "Heed Audio termékek" megjelölés..?! gondolkodik.gif
Ez a fórum-motor akkora gáz, hogy ehhez foghatót még sosem láttam. Az idézetek is követhetetlenek, sokszor teljesen összefolynak, meg itt is sokszor teljesen más címen jelennek meg bejegyzések mint a téma...
Egyre több ismerősöm, kollégák vagy más fórumon szereplők távoznak, ki ilyen, ki olyan érvvel. És egyre inkább meg tudom érteni. sad.gif

Bocsánat!
Én nem akartam a Heed topikba írni,nem tudom,hogy miért lett ez a téma!
Dec.13-iki hozzászólásomban még kábelezzünk volt a téma!
Továbbra is várom viszont az ajánlatomra a választ,eldöntendő,hogy ki terjeszti a mocskot?!

Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lehoako írta:
2020.01.16., csüt. 06:57
Jobbnak hallod a Polk Cobrát, mint a Nordost Blue Heavent? Nekem egyik sem volt, csak kérdezem.
Egyelőre próbára van nálam a Cobra. Aki elküldte nekem (egy fórumtárs), annyit kért, hogy ne olvassak utána, mielőtt meg nem hallgatom. Ezt a tanácsot megfogadtam. Amikor először megláttam, és közelebbről megnéztem (átlátszó a külső borítása, tökéletesen megfigyelhető a kábelszerkezet), akkor csak annyit kérdeztem magamban, hogy ez most tényleg az, amire gondolok, vagy a szemem csal? Mert ha az, akkor ennek a kábelnek a felépítéséből adódóan jókora fajlagos kapacitása kell legyen.
Aztán kipróbáltam. Elsőre nem igazán tetszett, de pár napja hallgatom esténként, és azóta hihetetlen, de nagyon sokat változott a hangja. Ezt is elmagyarázhatná valaki nekem, hogy mi történik ilyenkor egy kábellel fizikailag, mert a "bejáratásról" én is hallottam, de ilyen mértékben még soha nem tapasztaltam, ráadásul ez egy nem kicsit öreg kábel, már volt járatva bőven. gondolkodik.gif Fura.

Végső véleményt nem tudok róla még alkotni, hadd érjen kicsit még a barátkozásunk, mindenesetre jó irányba fejlődik a szintergiája a rendszeremmel :D Vannak zenék, amelyek kifejezetten elképesztően jól szólnak vele. De nem mindennel vagyok teljesen elégedett egyelőre.

Később, amikor utánanéztem, láttam, hogy tényleg az, amire gondoltam, és tényleg annyira nagy fajlagos kapacitású ez a kábel, hogy külföldi fórumokon "amp killer"-nek becézik - és nem véletlenül, mert bizonyos - tranyós - végfokokat haza tud vágni - állítólag. Na innentől kezdve egyértelmű, hogy nem mindegy, milyen elektronikára rakod rá ezt a kábelt, és a "hangját" is alighanem nagyon fogja befolyásolni a rendszer, amiben benne van (és vice-versa). Az én csöves erősítőm - úgy tűnik - kezdi megszeretni a Polk Cobrát, szóval egészen meglepően kellemes... ráadásul azon kaptam magam, hogy kemény zenéket is szívesen hallgatok vele (muszáj volt meghallgatnom Satriani híre Surfing With The Alien-jének vadiúj DELUXE Editionjét, amit tegnapelőtt tettek fel a HRA-ra 24/96-ban), ez valami olyasmi, ami korábban ritkán jutott eszembe a rendszeremmel.

Szerintem "színezi" a hangot, de ezt nem mérés alapján mondom, tehát lehet téves is. Az, hogy ez a "szín", amit hozzáad (vagy elvesz, nézőpont kérdése) jobbá vagy kevésbé jóvá teszi a "hangot", az nagyon egyéni ízlés kérdése lehet.

De mint mondtam, végső verdiktet (még) nem írnék róla.

A Nordost Blue Heaven kipróbálásáig még nem jutottam el, úgyhogy azzal nem tudom hasonlítani, de ahogyan a Nordost-ok paramétereit nézegetem, eléggé másik véglet felé tendálnak, ami a kapacitást illeti. Ha ennek paraméternek (névleges fajlagos kapacitás) van hallható hatása a hangra is, akkor egy Blue Heaven minden bizonnyal másként jó hangú, mint egy Polk Cobra.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -KP- »

huszti-zsolt írta:
2020.01.16., csüt. 10:58
-KP- írta:
2020.01.16., csüt. 10:48
Vidor, amikor rámész a hozzászólás küldésre, ott van a szövegmező felett a téma. Azt átírhatod akármire. Szerintem is felesleges, de ez van. Ettől még elég könnyen észrevehető... De a gond ott van, hogy egy átmozgatott hozzászólás viszi magával a téma megnevezést is. Ha pedig valaki idézi, szintén viszi tovább.
Nem Vidor kérdezte, hanem én. De mindegy is.
Bocsánat. leborulok.gif Az idézésről meg annyit, hogy sajnos az is megfigyelhető, ha valaki elront egy idézést, azt utána megint csak görgetik maguk előtt a többiek, akik utána tovább idézik. Pedig csak annyi kell, hogy egy nyitó quote taghoz, legyen egy záró. Csak egy kis odafigyelés kellene, illetve hogy aki elsőre elrontja, az szerkessze a hozzászólását és javítsa...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Ez egy thread (téma) címe, nem a topiké. Bármi állhat itt.

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

huszti-zsolt írta:
2020.01.16., csüt. 10:45
vidor2009 írta:
2019.12.16., hétf. 13:51
Csak tudnám, hogy ennek a bejegyzésnek a címébe hogyan keveredett a "Heed Audio termékek" megjelölés..?! gondolkodik.gif
Ez a fórum-motor akkora gáz, hogy ehhez foghatót még sosem láttam. Az idézetek is követhetetlenek, sokszor teljesen összefolynak, meg itt is sokszor teljesen más címen jelennek meg bejegyzések mint a téma...
Egyre több ismerősöm, kollégák vagy más fórumon szereplők távoznak, ki ilyen, ki olyan érvvel. És egyre inkább meg tudom érteni. sad.gif
Erre többféle szcenárió is elképzelhető, mindenesetre az látszik, hogy az idézeteket is elrontotta vidor2009 (én hoztam helyre eben a válaszban), és valószínűleg nem egy ablaka/böngészőlapja volt nyitva megkezdett vagy sikertelenül posztolt hozzászólással, és az is valószínű, hogy a Heed topikba is akart írni valamit, vagy onnan lett átmozgatva valami, amire válaszolhatott, vagy csak rossz helyen nyomott egy Ctrl-V-t... Ezt csak ő tudná visszafejteni.

A fórummotor jól működik, és azt fogja berakni, ami a kitöltött mezőkben áll, csak sajnos egyáltalán nem felhasználóbarát, és emiatt az "Elküld"-re való kattintás előtt érdemes lenne mindig ellenőrizni, hogy mit is küldünk el. Az elcseszett idézetekre lenne programatikus megoldás is, de... (és itt ellhallgatok :rolleyes: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

-KP- írta:
2020.01.16., csüt. 10:48
Vidor, amikor rámész a hozzászólás küldésre, ott van a szövegmező felett a téma. Azt átírhatod akármire. Szerintem is felesleges, de ez van. Ettől még elég könnyen észrevehető... De a gond ott van, hogy egy átmozgatott hozzászólás viszi magával a téma megnevezést is. Ha pedig valaki idézi, szintén viszi tovább.
Nem Vidor kérdezte, hanem én. De mindegy is.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Vidor, amikor rámész a hozzászólás küldésre, ott van a szövegmező felett a téma. Azt átírhatod akármire. Szerintem is felesleges, de ez van. Ettől még elég könnyen észrevehető... De a gond ott van, hogy egy átmozgatott hozzászólás viszi magával a téma megnevezést is. Ha pedig valaki idézi, szintén viszi tovább.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

vidor2009 írta:
2020.01.16., csüt. 10:32
vidor2009 írta:
2019.12.16., hétf. 13:51
vidor2009 írta:
2019.12.13., pén. 14:01
Csak tudnám, hogy ennek a bejegyzésnek a címébe hogyan keveredett a "Heed Audio termékek" megjelölés..?! gondolkodik.gif
Ez a fórum-motor akkora gáz, hogy ehhez foghatót még sosem láttam. Az idézetek is követhetetlenek, sokszor teljesen összefolynak, meg itt is sokszor teljesen más címen jelennek meg bejegyzések mint a téma...
Egyre több ismerősöm, kollégák vagy más fórumon szereplők távoznak, ki ilyen, ki olyan érvvel. És egyre inkább meg tudom érteni. sad.gif

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

[quote=vidor2009 post_id=2448090 time=1576500689 user_id=18473]
[quote=vidor2009 post_id=2446839 time=1576242074 user_id=18473]
[quote=LIMAR post_id=2446750 time=1576229308 user_id=40322]


Csak a szokásos "fake news" portálok szintjén bedobott állítások egyike.
Aztán a népek bizonyos körei lelkesen megosztják és terjesztik a hazugsággyárak termékeit és ettől roppant boldogok, kielégültek lesznek.
Akire meg vonatkozik a sok hazugság, vagy le..ja, vagy megpróbálja bebizonyítani az ellenkezőjét, holott a hazugság terjesztőjének kellene bizonyítani az állítását. Ha elkezdi bizonyítani, jönnek a további hazugságok, rágalmazások.
Szép új világ.
A mocsok így kerül felül a tisztességnek.

Amúgy, ha egy picit is jártas lennél a nemzetközi kereskedelemben, tudhatnád, hogy minden nem EU import termék vámkezelésénél fel kell tüntetni a számlán: "country of origin". Enélkül vámkezelni sem lehet a bejövő terméket.

Történetesen mi igen sok terméket importálunk az USA-ból, Kanadából. Amelyik nem ott készül, annak még a dobozán is fel van tüntetve, hogy hol gyártották. Ha nem az USA-ban, akkor az az ország szerepel rajta, ahol előállították. Sehol semmi titkolózás, becsapás, hazudozás.

De az USA termékeink közül a gyakorlatilag mind az USA-ban készül, kivéve a legolcsóbb hangfalakat.

De szép lenne,ha igaz lenne,amit leírtál!!!
Természetesen Te az egyik legnagyobb hazai forgalmazó vagy,aki aki a sok milliós "eredeti" termékek árusításából élsz!

Ajánlok egy rendkívül egyszerű módszert,hogy bebizonyítsd,amit leírtál!
A bizonyításhoz én adok egy sok százezres -természetesen kínai-kábelt,Te hozzál egy Általad eredetinek mondott másik ugyanolyan kábelt.
Amennyiben hang alapján vak tesztben meg mondod,hogy melyik az eredeti,akkor leborulok.gif igazad van!

Üdv. Gyuri :napsut:

?????????????????????????????????????????

?????????????????????????????????????????

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.01.15., szer. 18:43
Polk Cobrát (remélhetőleg sokan) ismerők felé kérdés: lehetséges-e illetve hang szempontjából érdemes-e banándugókat a gyári szerelésűre rávarázsolni úgy, hogy ne bántsam az eredetileg az erekre applikált gyári végződések csatlakozásait, csak a "vékonyabb" gyári "drótvég" helyett legyen inkább banán?
Ha igen és igen, milyen banándugókat használnátok?
Én az Audio Note ezüst banándugókat javaslom. Nagyon jó rendszered van, pláne a Karunával, szerintem fejlessz felfelé, a Kácsás cuccok max. oldalvágásokat jelentenek.

Jobbnak hallod a Polk Cobrát, mint a Nordost Blue Heavent? Nekem egyik sem volt, csak kérdezem.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aszpirin írta:
2020.01.15., szer. 18:43
Polk Cobrát (remélhetőleg sokan) ismerők felé kérdés: lehetséges-e illetve hang szempontjából érdemes-e banándugókat a gyári szerelésűre rávarázsolni úgy, hogy ne bántsam az eredetileg az erekre applikált gyári végződések csatlakozásait, csak a "vékonyabb" gyári "drótvég" helyett legyen inkább banán?
Ha igen és igen, milyen banándugókat használnátok?
Ez egy gyenge pontja valóban. Én simán a gyári kábelvéget használtam (kb. olyan mint egy kondenzátor lába) először banándugó nélkül, de a többszöri be-kiszorításnál az erősítő aljzatba egyszerűen elfáradt és valamelyik eltört. Utána az oldalt beszorítós banán dugóval használtam, így jobban bírta valamelyest, de így se volt megnyugtató teljesen, meg kicsit "gagyinak" is tűnt.Talán pl. "Kácsa" audiónál be tudják forrasztani rendesen a teljes sodrott kábelvég szakaszt egy normális banán csatlakozóba. Emlékeim szerint nem volt eltérés a hangban a banándugós és a csupasz kábelvég között...

Én ilyesmit használtam.
13959.jpg
13959.jpg (18.22 KiB) Megtekintve 2550 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Polk Cobrát (remélhetőleg sokan) ismerők felé kérdés: lehetséges-e illetve hang szempontjából érdemes-e banándugókat a gyári szerelésűre rávarázsolni úgy, hogy ne bántsam az eredetileg az erekre applikált gyári végződések csatlakozásait, csak a "vékonyabb" gyári "drótvég" helyett legyen inkább banán?
Ha igen és igen, milyen banándugókat használnátok?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

:ohnoohnoohno:
avl2 írta:
2020.01.09., csüt. 10:20
6c33c írta:
2020.01.08., szer. 22:54
Uraim !
Vonalszintű jelet el lehet vinni 4-5 métere ? Mondjuk ezzel a kábellel..

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/sztere ... koto-kabel
elmeletileg biztosan el lehet
nekem is van 5m-es RCA-m, siman hasznalhato is.
környezettöl persze függ, hogy mennyi zavart szed össze, rossz esetben eszrevehetö lesz, ezt proba nelkül nem lehet megmondani (es a helyzet pl. szomszed, akarmi miatt valtozhat is)
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

istvan01 írta:
2020.01.13., hétf. 08:27
migabi24 írta:
2020.01.13., hétf. 08:04
Én azért várok még egy nálam okosabb tanácsára, hogy beleszólhat-e a hangba ha más kábellel kötöm össze a negatív pólusokat
Nem tudom mennyire vagy "villamos", de talán nem kell villamos diploma, hogy tudd, az aszimmetrikus IC kábel "jel" érben pontosan azonos áram folyik mint a GND összekötőjében. Az eltérés a kettő között az, hogy a GND a forrás és fogadó oldalon nagyságrenddel alacsonyabb impedanciákat "lát", ezért azon feszültség mozgás (jel általi feszültségváltozás) nagyságrendileg alacsonyabb mint a pozitív-jel vezetőn.
Továbbá, a pozitív-jel vezető és GND összekötő vezető minél távolabbra kerül egymástó, pl ahogy tervezed, akkor egyre több EMI-EMC szemetet fog összeszedni a környezetéből.

Valamit kapiskálsz, csak éppen a másik irányba. Mert létezik az a high-end kábel megoldás, hogy a GND vezetőt duplikálják a Crystalcable bridge megoldásával, tehát nem helyettesíti az eredeti IC kábel GND-t. Eszement ára van ennek a bridge ezüst kábelnek ami elképzelhetetlen sok 9-es tisztaságban tartalmazza az ezüstöt.
Köszi, nekem ez elég magyarázat arra, hogy ne áljak neki kisérletezni😁

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

migabi24 írta:
2020.01.13., hétf. 08:04
Én azért várok még egy nálam okosabb tanácsára, hogy beleszólhat-e a hangba ha más kábellel kötöm össze a negatív pólusokat
Nem tudom mennyire vagy "villamos", de talán nem kell villamos diploma, hogy tudd, az aszimmetrikus IC kábel "jel" érben pontosan azonos áram folyik mint a GND összekötőjében. Az eltérés a kettő között az, hogy a GND a forrás és fogadó oldalon nagyságrenddel alacsonyabb impedanciákat "lát", ezért azon feszültség mozgás (jel általi feszültségváltozás) nagyságrendileg alacsonyabb mint a pozitív-jel vezetőn.
Továbbá, a pozitív-jel vezető és GND összekötő vezető minél távolabbra kerül egymástó, pl ahogy tervezed, akkor egyre több EMI-EMC szemetet fog összeszedni a környezetéből.

Valamit kapiskálsz, csak éppen a másik irányba. Mert létezik az a high-end kábel megoldás, hogy a GND vezetőt duplikálják a Crystalcable bridge megoldásával, tehát nem helyettesíti az eredeti IC kábel GND-t. Eszement ára van ennek a bridge ezüst kábelnek ami elképzelhetetlen sok 9-es tisztaságban tartalmazza az ezüstöt.
Csatolmányok
BRIDGE_DIAMOND_1_11920x1200.jpg
BRIDGE_DIAMOND_1_11920x1200.jpg (61.87 KiB) Megtekintve 2700 alkalommal

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Én azért várok még egy nálam okosabb tanácsára, hogy beleszólhat-e a hangba ha más kábellel kötöm össze a negatív pólusokat

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

migabi24 írta:
2020.01.13., hétf. 07:23
Még mielőtt hülyének néz mindenki, csak agyalok mert van egy nagyon jó rca-m de nagyon vékony a vezetője, és arra gondoltam a negatív vezetőt kiváltanám egy szál másik vezetékkel, akkor a jel útba duplázni tudnám a vezetőt
Egyszerű: próbáld ki, hogy szól, és ha tetszik, akkor jó! :smile32:

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Még mielőtt hülyének néz mindenki, csak agyalok mert van egy nagyon jó rca-m de nagyon vékony a vezetője, és arra gondoltam a negatív vezetőt kiváltanám egy szál másik vezetékkel, akkor a jel útba duplázni tudnám a vezetőt

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

migabi24 írta:
2020.01.13., hétf. 05:06
trane írta:
2020.01.12., vas. 20:02
migabi24 írta:
2020.01.12., vas. 19:58
Valaki megmondaná nekem, hogy rca kábelnél a negatív szálnak mi a szerepe, mert ha jól tudom jel csak a pozitív ágon megy😊
az a 0, nem a negatív :smile53: , és nélküle nincs jel-továbbítás :ohnoohnoohno: . egyszerűen: az elem is akkor működik, ha van 'másik pólusa'
De azt jól tudom, hogy a jel nem azon közlekedik?
Kösd le akkor és nézd meg hogy fog szólni anélkül. :luck:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

trane írta:
2020.01.12., vas. 20:02
migabi24 írta:
2020.01.12., vas. 19:58
Valaki megmondaná nekem, hogy rca kábelnél a negatív szálnak mi a szerepe, mert ha jól tudom jel csak a pozitív ágon megy😊
az a 0, nem a negatív :smile53: , és nélküle nincs jel-továbbítás :ohnoohnoohno: . egyszerűen: az elem is akkor működik, ha van 'másik pólusa'
De azt jól tudom, hogy a jel nem azon közlekedik?

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Valaki megmondaná nekem, hogy rca kábelnél a negatív szálnak mi a szerepe, mert ha jól tudom jel csak a pozitív ágon megy😊

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

albertka írta:
2020.01.09., csüt. 15:40
6c33c írta:
2020.01.08., szer. 22:54
Uraim !
Vonalszintű jelet el lehet vinni 4-5 métere ? Mondjuk ezzel a kábellel..

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/sztere ... koto-kabel
Biztosan lehet, mert én csináltattam pont ebből a kábelből 5 méteres darabot :) Nem volt zajosodás, stb pedig társasházban használtam.
A hangjára nem emlékszem, de évekig megvolt.
Összeraktam, jelenleg egy MM-es 2000/ft / 5 méteres HAMA kategóriás tyúkbél viszi a jelet és nincs összeszedett zaj.
THX mindenkinek.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Picabia »

6c33c írta:
2020.01.09., csüt. 15:40
Picabia írta:
2020.01.09., csüt. 15:02
6c33c írta:
2020.01.09., csüt. 12:07


Köszi !
Kertes ház, szomszéd 10 méterre.
Két épület (ha szomszéd, akkor gondolom külön villanyóra, szolgáltatói bekötés, stb.) hálózatát fogod összekötni az RCA kábelen keresztül. A két földpotenciál között elég nagy feszültségkülönbség lehet, ami akár tönkre is teheti a készülékeidet.
Ha villámcsapás van a környéken, akkor különösen veszélyes ez a megoldás.
Félreértettél. A 5 méter a saját nappalimon belül megy, házon belül, egy légtérben. Egy fázisom van.
LP erősített jelét (kb 250-300 mV) viszi az erősítőbe.
Mind az LP, mind a phono trafón keresztül csatlakozik a hálózathoz. Az meg - elméletileg - leválaszt.
Bocs, tényleg félreértettem. Mondjuk az "öt méter" gyanús lehetett volna :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”