Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
mcfly78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.07., kedd 19:43
Értékelés: 4

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mcfly78 »

Sziasztok!
Lemezjátszó belső karkábelt láttam:a 4 szálat összefonva; az egymáshoz tartozó "plusz" és "mínuszt" össze csavarva;vagy csak simán szálanként behúzva.Ezek közül vajon melyik a legjobb, vagy ahány gyártó annyi megoldás? :quetionmark:

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: xilop »

Tctronic írta:
2020.02.11., kedd 17:06
6c33c írta:
2020.02.10., hétf. 23:24
Sokan nem fogják hallani szerintem. Engem inkább az érdekelne,hogy 24 ezer dolláros IC-vel milyen készülékeket kötnek össze ?
Engem inkább ez az új mágneses megoldás érdekel.... Tényleg hoz(hat) javulást a hangban, vagy inkább csak marketing fogás? gondolkodik.gif Lehet tényleg soha nem tudjuk meg az ára alapján :D Kerítek valami mágneseket és kipróbálom :D
Tudok egy egyszerűbb megoldást, Audio Metallurgy GA-0 IC kábel!
Két mágneslap között vannak tömör arany-ezüst-réz ötvözetü vezetők.
A kábel hirdetések között megtalálod.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tctronic írta:
2020.02.11., kedd 17:06
6c33c írta:
2020.02.10., hétf. 23:24
Sokan nem fogják hallani szerintem. Engem inkább az érdekelne,hogy 24 ezer dolláros IC-vel milyen készülékeket kötnek össze ?
Engem inkább ez az új mágneses megoldás érdekel.... Tényleg hoz(hat) javulást a hangban, vagy inkább csak marketing fogás? gondolkodik.gif Lehet tényleg soha nem tudjuk meg az ára alapján :D Kerítek valami mágneseket és kipróbálom :D
Ezt elég könnyű meghallani...
Próbáld ki, a hatáshoz viszonylag erős mágnesek kellenek, 2db hangszórómágnes az ic kábelen már hallható hatást okoz, a hangszórókábelhez viszont nagyon kevés. Nem fog mindenkinek tetszeni, mert egy kissé felborítja a megszokott spektrumot, pedig semmit sem változik a frekvenciaátvitel. 1995-ben kísérleteztünk ilyesmivel, elég megosztó volt a hangzás, manapság azért lehet létjogosultsága, mert van már sok a nagyon tisztán, de nagyon közeltérben felvett felvétel, ez a módszer hátrébb ültet a nézőtéren...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12095
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Vízálló HDMI aljzat (anya) - belső miniHDMI apa szalagkábelen

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kbhuinfo írta:
2020.02.11., kedd 15:07
Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy 100-1000 nagyságrendben speciális kábelgyártással foglalkozik itt valaki? Esetleg tudtok céget ajánlani?

A feladat egy vízálló eszköz HDMI kivezetését megoldani. A forrás egy rPI zero, azaz miniHDMI aljzat - ez van a dobozon belül. A doboz külsején el kell helyezni a normál HDMI vízálló aljztatot. (szalag)Kábelhossz:kb. 40 cm. Előre is köszi a javaslatokat!


Üdv,
Balázs
Ennek nem a hirdetések között volt a helye-átraktam.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

6c33c írta:
2020.02.10., hétf. 23:24
Sokan nem fogják hallani szerintem. Engem inkább az érdekelne,hogy 24 ezer dolláros IC-vel milyen készülékeket kötnek össze ?
Engem inkább ez az új mágneses megoldás érdekel.... Tényleg hoz(hat) javulást a hangban, vagy inkább csak marketing fogás? gondolkodik.gif Lehet tényleg soha nem tudjuk meg az ára alapján :D Kerítek valami mágneseket és kipróbálom :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kbhuinfo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.11.03., szer. 14:38
Értékelés: 2

Vízálló HDMI aljzat (anya) - belső miniHDMI apa szalagkábelen

Hozzászólás Szerző: kbhuinfo »

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy 100-1000 nagyságrendben speciális kábelgyártással foglalkozik itt valaki? Esetleg tudtok céget ajánlani?

A feladat egy vízálló eszköz HDMI kivezetését megoldani. A forrás egy rPI zero, azaz miniHDMI aljzat - ez van a dobozon belül. A doboz külsején el kell helyezni a normál HDMI vízálló aljztatot. (szalag)Kábelhossz:kb. 40 cm. Előre is köszi a javaslatokat!


Üdv,
Balázs

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Sokan nem fogják hallani szerintem. Engem inkább az érdekelne,hogy 24 ezer dolláros IC-vel milyen készülékeket kötnek össze ?
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Hallott már valaki ilyen kábelről, vagy hallott már ilyet?

http://www.highfidelitycables.com/


Mi lehet igaz ebből? gondolkodik.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Sziasztok!
Nem volna valakinek kölcsön egy naim snaic 5-5 pin 240 kábele max 2 hétre?
Addigra jön meg az enyém amit rendeltem
ilyen mint a linken:
https://www.ebay.co.uk/itm/Naim-Snaic-5 ... 2978413065
Előre is köszönöm
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
waters
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.03.15., szer. 10:58
Értékelés: 1

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: waters »

Köszönöm, akkor coax-on keresztül kipróbálom.


vkz írta:
2020.02.01., szomb. 16:54
waters írta:
2020.01.30., csüt. 13:45
Sziasztok!

Az erősítőm (PIONEER A-50DA) és a cd lejátszóm ( P. PD50) jelenleg analóg módon van összekötve, jobb lenne az optikai összekötés?

Köszönöm
Kaptál eddig egy semmitmondó választ...
Jelenleg a lejátszó DAC-ját használod. Ha optikai vagy coax kábelen kötöd össze, akkor az erősítő DAC-ját fogod hasznalni. Hogy melyik a jobb illetve melyik tetszik jobban csak próba alapján lehet eldönteni. Internetet felcsapva megnéztem, nem ugyanolyan a chip bennük. Tehát elvben lehetséges akár jobb eredmény is a digitális összeköttetés esetén. Bár tapasztalatom szerint az erősítők DAC fronton nem szoktak túlságosan jók lenni, de nem ismerem a konkrét versenyzőket.
Én kipróbálnám (mondjuk ha lehet inkább coax-ot és nem az optikait - úgy láttam van mindkettő).

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:33
mgus írta:
2020.02.01., szomb. 12:23
Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05


Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
Szerintem ez is olyan marketinges duma a 4db 99,99 után nem mindegy hány kilences van még? Vagy esetleg számolják az atomokat a drótban, ugyan már. Vagy jó egy vezeték vagy nem, ez csak akkor derül ki ha megvetted.
A tisztaságra vonatkozó adat nem hinném, hogy marketing duma, mert tudtommal elég könnyű laboratóriumi körülmények között megmérni a 4N és 7N közötti különbséget. Vagyis a megadott adatokkal vigyázni kell, mert könnyen perelhetővé válik a gyártó, fogyasztó szándékos félrevezetése jogcímen, és objektív méréssel dönthető a per.
Az már viszont simán lehet akár marketing-duma is, hogy ennek mekkora a jelentősége a hangra nézve (nem tudom, és nem foglalok állást a kérdésben), mindenesetre az alapanyag előállítását rendesen megdrágítja az extrém tisztaság, és ezzel indokolható valamelyest a kábel ára. Gondolom ezért szokták megadni az N-ek számát, akár réz, akár ezüst legyen a vezető vagy valamely rétegének alapanyaga.
Nagyon igaz, mint ahogy a kábelszerkezet (tömör vs litze), szigetelés, dugózás, dugó is. Plusz esetleges cryo. Sztem a lényeg, hogy próbáljuk a legjobb minőségű összetevőket használni, akkor nem lesz a kábel hangrontó szűk keresztmetszet a rendszerben.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vkz »

waters írta:
2020.01.30., csüt. 13:45
Sziasztok!

Az erősítőm (PIONEER A-50DA) és a cd lejátszóm ( P. PD50) jelenleg analóg módon van összekötve, jobb lenne az optikai összekötés?

Köszönöm
Kaptál eddig egy semmitmondó választ...
Jelenleg a lejátszó DAC-ját használod. Ha optikai vagy coax kábelen kötöd össze, akkor az erősítő DAC-ját fogod hasznalni. Hogy melyik a jobb illetve melyik tetszik jobban csak próba alapján lehet eldönteni. Internetet felcsapva megnéztem, nem ugyanolyan a chip bennük. Tehát elvben lehetséges akár jobb eredmény is a digitális összeköttetés esetén. Bár tapasztalatom szerint az erősítők DAC fronton nem szoktak túlságosan jók lenni, de nem ismerem a konkrét versenyzőket.
Én kipróbálnám (mondjuk ha lehet inkább coax-ot és nem az optikait - úgy láttam van mindkettő).

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 13:06
mgus írta:
2020.02.01., szomb. 12:46
Egyedül a Nordost használja ez a fajta jelölést az anyagtisztaságra
...és még egy csomó kínai gyártó is :D “guglizz” csak rá arra, hogy “cable 6n” vagy “cable 5n” :D
Na jó találtam még: :D
Csatolmányok
1898789-audio-note-anvx-27-strand-9999-pure-silver-litz-interconnect-cable-50-cm-uk.jpg
1898789-audio-note-anvx-27-strand-9999-pure-silver-litz-interconnect-cable-50-cm-uk.jpg (53.91 KiB) Megtekintve 3568 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6144
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5199
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2020.02.01., szomb. 12:46
Egyedül a Nordost használja ez a fajta jelölést az anyagtisztaságra
...és még egy csomó kínai gyártó is :D “guglizz” csak rá arra, hogy “cable 6n” vagy “cable 5n” :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

https://streamaudio.hu/nordost-heimdall ... gfal-kabel
Egyszer azt írják Material: 60 Micron Silver-plated 99.99999% solid-core OFC
utána magyarul már csak egy kilencessel kevesebb jut:
Belső vezető anyaga Ezüstözött 99,9999 OFC tömöt réz :D
Akkor ez most minek minősül, ha nem a vásárló megtévesztése. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05
asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból [...]
Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
A szennyező anyag atomjai, ionjai kristály szerkezeti hibákat okoznak, ezzel megváltoztatva az anyag, kémiai, fizikai jellemzőit. Tévedés jogát fenntartom, rég volt már anyagismeret óra. :)
Ettől amit írsz, tök igaz persze. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:33
mgus írta:
2020.02.01., szomb. 12:23
Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05


Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
Szerintem ez is olyan marketinges duma a 4db 99,99 után nem mindegy hány kilences van még? Vagy esetleg számolják az atomokat a drótban, ugyan már. Vagy jó egy vezeték vagy nem, ez csak akkor derül ki ha megvetted.
A tisztaságra vonatkozó adat nem hinném, hogy marketing duma, mert tudtommal elég könnyű laboratóriumi körülmények között megmérni a 4N és 7N közötti különbséget. Vagyis a megadott adatokkal vigyázni kell, mert könnyen perelhetővé válik a gyártó, fogyasztó szándékos félrevezetése jogcímen, és objektív méréssel dönthető a per.
Az már viszont simán lehet akár marketing-duma is, hogy ennek mekkora a jelentősége a hangra nézve (nem tudom, és nem foglalok állást a kérdésben), mindenesetre az alapanyag előállítását rendesen megdrágítja az extrém tisztaság, és ezzel indokolható valamelyest a kábel ára. Gondolom ezért szokták megadni az N-ek számát, akár réz, akár ezüst legyen a vezető vagy valamely rétegének alapanyaga.
Egyedül a Nordost használja ez a fajta jelölést az anyagtisztaságra, nekem furcsa hogy a 7N jelölésű vezetéke is még csak ofc szériás.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Lumberjack írta:
2020.02.01., szomb. 12:26
Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05
asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból [...]
Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
Igen, erről nem rég volt szó fentebb.

És honnan lehet tudni hogy milyen tisztaságú vezető egyes kábelek ,hogyha nincs feltüntetve hogy hány N tisztaságú?

Pl ez a kábel:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... nech-3001m

UP-OCC litz , up= ultra pure=nagyon tiszta, na de mennyire vajon? Vagy az up-occ=7n ?
Még a gyártó honlapján sem írják ki hogy milyen tisztaságú:
http://neotechcable.com/product17.php#
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6144
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5199
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2020.02.01., szomb. 12:23
Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05
asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból [...]
Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
Szerintem ez is olyan marketinges duma a 4db 99,99 után nem mindegy hány kilences van még? Vagy esetleg számolják az atomokat a drótban, ugyan már. Vagy jó egy vezeték vagy nem, ez csak akkor derül ki ha megvetted.
A tisztaságra vonatkozó adat nem hinném, hogy marketing duma, mert tudtommal elég könnyű laboratóriumi körülmények között megmérni a 4N és 7N közötti különbséget. Vagyis a megadott adatokkal vigyázni kell, mert könnyen perelhetővé válik a gyártó, fogyasztó szándékos félrevezetése jogcímen, és objektív méréssel dönthető a per.
Az már viszont simán lehet akár marketing-duma is, hogy ennek mekkora a jelentősége a hangra nézve (nem tudom, és nem foglalok állást a kérdésben), mindenesetre az alapanyag előállítását rendesen megdrágítja az extrém tisztaság, és ezzel indokolható valamelyest a kábel ára. Gondolom ezért szokták megadni az N-ek számát, akár réz, akár ezüst legyen a vezető vagy valamely rétegének alapanyaga.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05
asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból [...]
Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
Igen, erről nem rég volt szó fentebb.

És honnan lehet tudni hogy milyen tisztaságú vezető egyes kábelek ,hogyha nincs feltüntetve hogy hány N tisztaságú?

Pl ez a kábel:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... nech-3001m

UP-OCC litz , up= ultra pure=nagyon tiszta, na de mennyire vajon? Vagy az up-occ=7n ?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2020.02.01., szomb. 12:05
asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból [...]
Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
Szerintem ez is olyan marketinges duma a 4db 99,99 után nem mindegy hány kilences van még? Vagy esetleg számolják az atomokat a drótban, ugyan már. Vagy jó egy vezeték vagy nem, ez csak akkor derül ki ha megvetted.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
Lumberjack írta:
2020.02.01., szomb. 10:03
Valakinek volt/van szerencséje a neotech nech 3001M típusú fejhallgato kabelhez ?

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... nech-3001m

Nagyon gondolkodom rajta hogy készítettek belőle egy 1.5M kábelt .

Tényleg olyan jó? Ugye ez dedikált, direkt fejhallgató kábelként van számon tartva/ brandbe tartozik

UP-OCC litz szerkezetű réz (azt hiszem 7N,) de ez nem biztos, a gyártó oldalán sincs feltüntetve , bár az up ugye az ultra pure ,nagy tisztaságot jelenti, biztos van gondolom 6n minimum akkor.
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból, de semmit nem mond el a belőle készült kábel minőségéről.
Az hogy a motorblokk a legszuperebb alu ötvözetből van, nem sokat mond el a teljesítményéről. Ha érted hova akarok kilukadni...
Lehet hogy off:
A teljesítmény és a minőség az nem egy irányba mutató dolgok, nem összekeverendő a kettő mert akár lehet egy erősítő 2000w-os de kétlem hogy minőségi hangot produkálna. Az alut azért használják a motoroknál hanem mert a súly nem mindegy, milyen jól gyorsulna egy 2tonnás motor. :D Ha már kocsi akkor Roys Vs. Ferrari nem egy kategória, az ára mindkettőnek közel azonos, vagy milyen jól gyorsulna a Ferrari pl. kerozinnal szárnyakat adna a motornak. :fekverohog:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6144
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5199
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

asebestyen írta:
2020.02.01., szomb. 11:34
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból [...]
Én úgy tudtam, hogy az N-es jelölés az anyag tisztaságára utal, nem a rácsszerkezetére.
A 7N azt jelenti (ha jól tudom), hogy százlékosan felírva az anyag tisztaságát, 7 darab 9-es (seven nines = 7N) lesz a számban, vagyis a 7N réz = 99,99999% tisztaságú réz, azaz mindössze 0,00001%- nyi szennyezőanyag található benne (hogy ez moláris arány vagy tömegarány-e, azt sajnos nem tudom).
Rosszul tudtam?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Lumberjack írta:
2020.02.01., szomb. 10:03
Valakinek volt/van szerencséje a neotech nech 3001M típusú fejhallgato kabelhez ?

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... nech-3001m

Nagyon gondolkodom rajta hogy készítettek belőle egy 1.5M kábelt .

Tényleg olyan jó? Ugye ez dedikált, direkt fejhallgató kábelként van számon tartva/ brandbe tartozik

UP-OCC litz szerkezetű réz (azt hiszem 7N,) de ez nem biztos, a gyártó oldalán sincs feltüntetve , bár az up ugye az ultra pure ,nagy tisztaságot jelenti, biztos van gondolom 6n minimum akkor.
A sok N csak a huzal minőségét írja le, azt is csak rácsszerkezeti szempontból, de semmit nem mond el a belőle készült kábel minőségéről.
Az hogy a motorblokk a legszuperebb alu ötvözetből van, nem sokat mond el a teljesítményéről. Ha érted hova akarok kilukadni...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Lumberjack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.10.04., pén. 17:43
Értékelés: 9

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Lumberjack »

bitrograde írta:
2020.02.01., szomb. 09:57
Lumberjack írta:
2020.02.01., szomb. 02:17
mgus írta:
2020.02.01., szomb. 01:14


Mivel az anyaguk összetétele sárgaréz, lehetnek eltérések az összetétel között. A furutech előszeretettel használja a foszforbronzt mint alapanyagot ez nagyobb tisztaságot eredményez. A két csatlakozó között elég nagy a különbség nekem is van és jobban szeretem hallgatni a furutech csatlakozósat. A 3.5 jackből van vörösréz csatlakozós is a gyárilag szerelt kábeleknél, de ott a vezeték ami nem a legjobb minőségű. Nekem ilyen csatlakozom van:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... umozott-35
Ezt nem is figyeltem az összetételt . Szóval kicsit tisztább eredményt kaphatunk a furutech-el mert foszforbronz bol van nem pedig sárgaréz? A többi adat lényegtelen ? Gondolom akkor az olyan dugók amik sargarez és aranyozottak,csak más márka terméke ,azok közül nem hallható ki különbség . És mi van akkor, ha pl olyan peches vagy, hogy a szeretett fejhallgatódba speciális dugó megy csak A fejhallgato jack fogadó nyílása miatt , és csak egy egyszerűbb aranyozott 2000ft-os/db dugót tudsz venni? Ekkor is megéri a kábel végére tenni pl egy olyan furutech-et amit linkeltél, attól még jobb lessz az összkép ugyan úgy ?

Kicsit vissza a kábelekhez, linkelek kettőt , jöhet a pro kontra,illetve bármi ami eszetekbe jut róluk (Nekem egyik elnyerte jobban a tetszésem,de nem mondom direkt, hogy ne befojasoljak senkit vele. )

Az szinte alap dolog,hogy minnel rövidebb egy fejhallgatókábel ,annál jobb,mert kisebb az ellenállása igaz?

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kco-hp ... to-kabel-m

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... nech-3001m

Egyébként pont aktuális , mert akarok majd ezek valamelyikéből kábelt csinálni fejhallgatohoz.
A fejhallgatós részen már ajánlottam a Viablue-t, de akkor megteszem itt is. Nekem egy 3m-es készült belőle, és maradéktalanul meg vagyok vele elégedve. Cardas HPSC és Neutrik 6.3 a két vége.
A gyari kabelem is ofc, olyat nem szeretnék csináltatni megegyet , tok felesleges lenne szerintem, az is van olyan minőség biztos mint ez az 1500ft/m kábel amit linkeltel , de köszi azért :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”