Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 18:01

Felbontásban, C9H8O4! :D Meg kb nem ugyanazt a zenét hallod. :D

Próbáltam a Suprát, a Supra minden kábelét, mert ahova korábban be-bejártam Dynozni, az Akusztikába, ott először Nordosttal foglalkoztak, aztán Suprával is. Nekem alapvetően fedett, ha nem is borongós, de kicsit öreguras réz a Supra minden poszton. Ezüstnek pont de totál az ellentéte.

A szívem és a fülem a tapasztalat miatt húz az ezüst felé. Gondolom, Te se raknál már mást ezüst helyett a Wadia meg a Karuna közé... Amúgy tilos is lenne... :D A MAC meg a Karuna közé meg pláne. Hova illeszkedett be a Wireworld?
Én, mint full Supra kábelerdő tulajdonos kikérem magamnak és egyben megvétózom! :D :D :D :D
Rengeteg féle DIY ezüst (vagy annak mondott) drótom volt, mind máshogy szólt. :D Ami megegyezett bennük az az, hogy mindig volt a hangban egyfajta ridegség, volt köztük borzalmas vékony magasba húzó 0 basszussal, volt nagyon szép kontúros basszus, normális magas mennyiséggel, de nagyon mű/kemény/rideg hanggal. Nyilván nem hallottam minden DIY ezüst drótot, de egy valami biztos, attól hogy DIY ezüst, lehet bármilyen, ebből önmagában semmilyen viselkedés vagy hangzás nem következtethető ki. :)
Supra. Javarészt ezüstözött réz. Jó átlagos mindenben. Ezt lehet jó és rossz tulajdonságaként is értelmezni. Ha úgy veszem, minden egyes paraméterét külön tekintve lehet nála könnyen jobbat találni. Viszont nem lóg ki a lóláb semerre, egységes.
Kis hangerőn nincs eszeveszett felbontás érzet (normál esetben nem is lehet), viszont felcsavarva megvan minden, nem kiabál, nem keményedik fel a hang, nem kezd búgni, döngeni. Szerintem egy tök jól használható, univerzális, reális árú cucc.
Digit kábelek, pláne USB... Jó legyen a szerkezet és a műszaki kivitelezés. Ha van belőle hosszú a gyártó kínálatában, ami működik is, pláne nagy felbontású anyagokkal, akkor az sajnos jó, hiába szeretnék sokan megmagyarázni, hogy de az ő 0.75m-es árnyékolatlan kábele marha nyitottan szól meg marha természetes a hangja, aztán keresztbe átvezetsz felette egy tápkábelt és jön a pattogás meg a mindenféle furcsaságok, de sokszor még az se kell, és akár fel sem ismeri a számítógép a dacot. :D
Nah, vannak a Supránál jobb kábelek, de nem a DIY drót tákolmányok közt, mindegy hogy ezüst vagy se. :D
Persze SZVSZ és a tévedés jogát fanntartom és megtartom magamnak. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Helboar »


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.06.22., hétf. 18:04
lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 18:01
Gondolom, Te se raknál már mást ezüst helyett a Wadia meg a Karuna közé... Amúgy tilos is lenne... :D A MAC meg a Karuna közé meg pláne. Hova illeszkedett be a Wireworld?
Hát oda :D Na jó, most megfogtál, wazze :D :D
De azért a hazai DIY (vagy "konfekcionált") Wireworld-geometriájú ezüst kábelt megnézném és meghallgatnám, de leginkább sehol nem láttam még :D

De 1000x???? Na nee, ne túlozzunk. Miben méred azt a felbontást? :D
Nem a geometria számít elsősorban szvsz, hanem az alapanyag. Nekem pl Bordor szakkolléga arannyal injektált ezüstjével kifejezetten jó tapasztalataim vannak, ha még elérhető, sztem jobb nem kell. Igen, a Valhalla platinás ezüst megveri, de arra kb majdnem annyit kell várni, míg lesz eladó, mint az NDKban egy Trabantra (16 évet :-))) ).

És akkor magasszinvonalú DIY kábelgyártásról beszélgetünk nemesfémből, kb Audioquest Cinnamon vagy Forest áron, amik ezüstözött rezek...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Egy kis csámcsognivaló hogy legyen egy kis élet ebben a topikban :D , nem az én véleményem (de a HDMI-s résszel mindenképp egyetértek). Ha már elkezdted, az első 5 percet mindenképp nézd meg, csak utána írj véleményt :D
.

youtu.be/UoVixorZTDM
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.06.22., hétf. 17:54
lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 16:34
A supra nem rossz, de DIY nemesfémből kb 1000x jobb eredményt hoz. SZvsz. :smile32:
1000x? Woww, nem semmi. És milyen mértékegységben, milyen skálán hoz 1000x jobb eredményt egy DIY ezüst USB kábel? Egyébként mindegy, hogy hogyan, csak DIY legyen? Pont USB fronton hallottam én már "véres torkú" DIY USB-kábelről (értsd: a nagyfelbontású adat nem ment át rajta háborítatlanul, vagyis pattogást/szakadozást lehetett észlelni. Tiszteletből nem akarom megnevezni a "gyártóját"...)
(Egyébként, csak kíváncsiságból: próbáltad is a Suprát? Azért kérdem, mert egyértelmű, hogy a szíved alapból az ezüst felé húz mindig..., tehát lehet, hogy ebből indulsz ki...)
Rafináltan utószerkesztesz... :D :D :D

Nyilván ne pattogjon... Az már tényleg túlságosan más zene lenne.


Titkos tipp pattogásügyben: LPhez nem kell USB-kábel, az pattog minden nélkül. 36_3_1.gif Imádom az analógot, imádjátok Ti is! :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 18:01
Gondolom, Te se raknál már mást ezüst helyett a Wadia meg a Karuna közé... Amúgy tilos is lenne... :D A MAC meg a Karuna közé meg pláne. Hova illeszkedett be a Wireworld?
Hát oda :D Na jó, most megfogtál, wazze :D :D
De azért a hazai DIY (vagy "konfekcionált") Wireworld-geometriájú ezüst kábelt megnézném és meghallgatnám, de leginkább sehol nem láttam még :D

De 1000x???? Na nee, ne túlozzunk. Miben méred azt a felbontást? :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2020.06.22., hétf. 17:54
lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 16:34
A supra nem rossz, de DIY nemesfémből kb 1000x jobb eredményt hoz. SZvsz. :smile32:
1000x? Woww, nwm semmi. És milyen mértékegységben, milyen skálán hoz 1000x jobb eredményt egy DIY ezüst USB kábel?
(Egyébként, csak kíváncsiságból: próbáltad is a Suprát? Azért kérdem, mert egyértelmű, hogy a szíved alapból az ezüst felé húz mindig..., tehát lehet, hogy ebből indulsz ki...)
Felbontásban, C9H8O4! :D Meg kb nem ugyanazt a zenét hallod. :D

Próbáltam a Suprát, a Supra minden kábelét, mert ahova korábban be-bejártam Dynozni, az Akusztikába, ott először Nordosttal foglalkoztak, aztán Suprával is. Nekem alapvetően fedett, ha nem is borongós, de kicsit öreguras réz a Supra minden poszton. Ezüstnek pont de totál az ellentéte.

A szívem és a fülem a tapasztalat miatt húz az ezüst felé. Gondolom, Te se raknál már mást ezüst helyett a Wadia meg a Karuna közé... Amúgy tilos is lenne... :D A MAC meg a Karuna közé meg pláne. Hova illeszkedett be a Wireworld?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 16:34
A supra nem rossz, de DIY nemesfémből kb 1000x jobb eredményt hoz. SZvsz. :smile32:
1000x? Woww, nem semmi. És milyen mértékegységben, milyen skálán hoz 1000x jobb eredményt egy DIY ezüst USB kábel? Egyébként mindegy, hogy hogyan, csak DIY legyen? Pont USB fronton hallottam én már "véres torkú" DIY USB-kábelről (értsd: a nagyfelbontású adat nem ment át rajta háborítatlanul, vagyis pattogást/szakadozást lehetett észlelni. Tiszteletből nem akarom megnevezni a "gyártóját"...)
(Egyébként, csak kíváncsiságból: próbáltad is a Suprát? Azért kérdem, mert egyértelmű, hogy a szíved alapból az ezüst felé húz mindig..., tehát lehet, hogy ebből indulsz ki...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Supra. Nálam nagyon beválik. És a fórumon még ismerek embert, akinek szintén. Azon az áron verhetetlen. Szerintem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Helboar »

lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 16:34
Helboar írta:
2020.06.22., hétf. 15:59
lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 15:23


Lassítson, Hellboar szakkolléga...

Milyen rendszerbe kellene? Eddig milyen USB-kábel volt? DACba milyen tápkábel megy? Számítógépbe milyen tápkábel megy?
Jelenleg ezt használom https://www.hangszerdiszkont.hu/klotz-u ... l-15-meter

Ennek a készüléknek keresek https://www.questyle.com/en/product/CMA400i

Ezt a tapkabelt használom hozzá https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... abel-1-5-m

Laptophoz pedig a gyari tapjat használom

UI: a linkelt supra usb kábelt eléggé istenítik mindenhol
Jó kis cucc, full "A"... Nem melegszik?
Mióta jár? Bejáratni tökéletes a tápkábel, egyelőre itt ne foglalkozz upgrade-del. Arra figyelj, hogy ahogy bejár a rendszer, nem jön-e elő pici magasbahúzás.

Klotz USB is tökjó beugró darab, ha bejárt a cucc és nem húz magasba, akkor lehet jobb felbontású kábeleken gondolkozni. A supra nem rossz, de DIY nemesfémből kb 1000x jobb eredményt hoz. SZvsz. :smile32:

Fülessel mész vagy vannak hangfalak meg végfok is?
Mitől kellene magasba húznia ha egy készülél bejáratódik? amúgy esélytelen, a 400i még véletlenül se analitikus hangolású ,hanem meleg zenei. Ilyen volt 0 percesen,és most is 100+ órával. Kábelekre vissza térve akkor a linkelt kácsás upocc réz és occ ezüst usb kábelük még jobb lehet mint a széles körben elismert supra usb kábele? ahogy olvastam a supra azért tartja jónak usb kábeleit mert tier1 árnyékolásuk van, és 90ohm impedanciájuk, amitől nagyon alacsony lesz a jitter,zaj,elektromágneses tér által okozott teljesítmény csökkenés. Láttam belülről a kábelt képen, elég bíztató, míg a kácsa usb kábeleiről annyira nem mondanám. kérdés mi a fontosabb egy usb kábelnél, az impedancia-időzítés-árnyékolás,vagy a vezető minőége-tisztasága.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Helboar írta:
2020.06.22., hétf. 15:59
lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 15:23
Lassítson, Hellboar szakkolléga...

Milyen rendszerbe kellene? Eddig milyen USB-kábel volt? DACba milyen tápkábel megy? Számítógépbe milyen tápkábel megy?
Jelenleg ezt használom https://www.hangszerdiszkont.hu/klotz-u ... l-15-meter

Ennek a készüléknek keresek https://www.questyle.com/en/product/CMA400i

Ezt a tapkabelt használom hozzá https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... abel-1-5-m

Laptophoz pedig a gyari tapjat használom

UI: a linkelt supra usb kábelt eléggé istenítik mindenhol
Jó kis cucc, full "A"... Nem melegszik?
Mióta jár? Bejáratni tökéletes a tápkábel, egyelőre itt ne foglalkozz upgrade-del. Arra figyelj, hogy ahogy bejár a rendszer, nem jön-e elő pici magasbahúzás.

Klotz USB is tökjó beugró darab, ha bejárt a cucc és nem húz magasba, akkor lehet jobb felbontású kábeleken gondolkozni. A supra nem rossz, de DIY nemesfémből kb 1000x jobb eredményt hoz. SZvsz. :smile32:

Fülessel mész vagy vannak hangfalak meg végfok is?

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Helboar »

lehoako írta:
2020.06.22., hétf. 15:23
Lassítson, Hellboar szakkolléga...

Milyen rendszerbe kellene? Eddig milyen USB-kábel volt? DACba milyen tápkábel megy? Számítógépbe milyen tápkábel megy?
Jelenleg ezt használom https://www.hangszerdiszkont.hu/klotz-u ... l-15-meter

Ennek a készüléknek keresek https://www.questyle.com/en/product/CMA400i

Ezt a tapkabelt használom hozzá https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... abel-1-5-m

Laptophoz pedig a gyari tapjat használom

UI: a linkelt supra usb kábelt eléggé istenítik mindenhol

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Lassítson, Hellboar szakkolléga...

Milyen rendszerbe kellene? Eddig milyen USB-kábel volt? DACba milyen tápkábel megy? Számítógépbe milyen tápkábel megy?


MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

hukkle írta:
2020.06.19., pén. 16:27
Köszi! Tehát ha jól gondolom, két mono kábel kell, aminek az egyik vége RCA a másik pedig nagy JACK.
Amint az a leírásban benne van, ez szimmetrikus kimenet. Tehát akár ilyen kábellel is használhatod.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BLX »

hukkle írta:
2020.06.19., pén. 16:27
Köszi! Tehát ha jól gondolom, két mono kábel kell, aminek az egyik vége RCA a másik pedig nagy JACK.
Ha van bevált RCA-RCA IC kábeled, akkor ilyen adaptereket is használhatsz hozzá:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/63-mm- ... -adapter-2

( mik a rendszer elemei, ha lehet kiváncsiskodni? )

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Köszi! Tehát ha jól gondolom, két mono kábel kell, aminek az egyik vége RCA a másik pedig nagy JACK.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BLX »

hukkle írta:
2020.06.18., csüt. 23:40
Otthoni sztereo rendszerre kötném rá a Focusrite Scarlett Solo 3rd gen audio interface-t. Ennek az eszköznek van két line output-ja. HA jól látom, akkor ebbe nagy jack dugó megy bele. Ugye jól gondolom, hogy akkor egy mono Jack 6,3 mm to mono RCA kábelpárra lesz szükségem?
Ha jó manual-ból néztem ki, akkor itt a releváns info:
https://fael-downloads-prod.focusrite.c ... ide_EN.pdf

LINE OUTPUTS: LEFT and RIGHT – 2 x 1⁄4” (6.35 mm) TRS jack sockets; +10 dBu output level (variable), electronically balanced. Either 1⁄4” TRS (balanced connection) or TS (unbalanced connection) jack plugs can be used.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Otthoni sztereo rendszerre kötném rá a Focusrite Scarlett Solo 3rd gen audio interface-t. Ennek az eszköznek van két line output-ja. HA jól látom, akkor ebbe nagy jack dugó megy bele. Ugye jól gondolom, hogy akkor egy mono Jack 6,3 mm to mono RCA kábelpárra lesz szükségem?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

gyt írta:
2020.06.17., szer. 13:51
chopper írta:
2020.06.17., szer. 10:44
Én nem szavazásra akartam buzdítani. :ohnoohnoohno: Csupán ha valakinek van véleménye, esetleg hallott Cables, Fapaci és a Kácsa legújabb kábeleivel épített rendszer(eke)t vagy valami olyan szempontot tud, amire érdemes lenne odafigyelni a döntéskor az legyenszíves ossza meg velem. Ennyi.
Ha megjósolhatatlan, hogy nálam melyik szett válna be akkor a legjobb az lenne, ha mindhárom kábelgyártó kábelszettjeit össze lehetne hasonlítani. De ez - bár mindegyik gyártó kipróbálási lehetőséget biztosít letét ellenében - szinte lehetetlen és nemcsak azért, mert kell hozzá kb. félmillió forint, hanem mert a gyártók nem tudják egyszerre, egyidejűleg biztosítani a kábeleket. Nincs nekik raktáron, hanem le kell gyártani őket.
A hozzászólásaitokat köszönöm. Az egyéb ajánlatokat is, amiket p.ü.-ben kaptam. Ezeket fontolóra veszem. :rolleyes:
Nálam minden kábel Cables-től van. Nem kevés. Próbáld ki bátran. Sok év próbálkozás után nyugvópont, nem is akarok másféléket próbálgatni.
Hát ne is. Senki sem szeret idegösszeröffenést kapni... :D

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

chopper írta:
2020.06.16., kedd 11:35
Sziasztok! :smile29:
Teljes kábelszettet (táp, IC, hangfal, USB) szeretnék vásárolni. Mivel a végösszeg nagysága nem közömbös számomra ezért hazai kábelgyártóktól gondoltam a beszerzést. Az árszínvonal/hangminőség hányados alapján Cables, Fapaci és a Kácsa saját márkás kábelei kerültek előtérbe. Még mielőtt saját rendszerben kipróbálnám a kábeleket kinek milyen tapasztalata van ezekkel a kábelekkel kapcsolatban :quetionmark: Mit javasoltok :quetionmark: Ti milyen szempontok alapján választanátok :quetionmark: Esetleg más kábelgyártó is képbe jöhet.
Ha nem közérdekű a vélemény, vagy nem akarsz reklámozni privát üzenetben keressél.
A hozzászólásokat előre is köszönöm. leborulok.gif
Szerintem vedd fel a listádra bátran Schmidt Feri (alias freebá) kábeleit. Eléred őt a fórumon.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
prehistoric
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.05.16., hétf. 11:47
Értékelés: 107
Tartózkodási hely: Budapest, Újpest (Megyer)

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prehistoric »

Aszpirin írta:
2020.06.17., szer. 15:11
Indy írta:
2020.06.17., szer. 13:59
Egyetlen hazai készítésű konfekcionálású kábel sincs a rendszeremben.
Hazai konfekcionálású alatt mit értesz? Pl. ha tekercsben vesz valaki Lapp Ölflexet és nagy mennyiségben dugókat, majd a drótot felszabdalja, és ráapplikálja a dugókat, az már hazai konfekcionálású?
Vagy ha egyébként külföldi vezetékekből fon valaki egy kébelt, ráhúz egy harisnyát, és dugókat tesz a végére, azt nevezed hazai konfekcionálásúnak?

Csak azért kérdem, hogy el tudjam dönteni, a tápkábeleim hazai konfekcionálásúak vagy sem :rolleyes:
Ezen ne töprengj. Elég egyértelműen leírta. A tápkábeleid hazai konfekcionálásúak.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: prando »

Nekem fapaci kábeleivel van jó tapasztalatom, a másik kettővel nem,

Úgy értettem, nincs velük tapasztalatom.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

viri írta:
2020.06.17., szer. 12:44
chopper írta:
2020.06.17., szer. 10:44
Én nem szavazásra akartam buzdítani. :ohnoohnoohno: Csupán ha valakinek van véleménye, esetleg hallott Cables, Fapaci és a Kácsa legújabb kábeleivel épített rendszer(eke)t vagy valami olyan szempontot tud, amire érdemes lenne odafigyelni a döntéskor az legyenszíves ossza meg velem. Ennyi.
Ha megjósolhatatlan, hogy nálam melyik szett válna be akkor a legjobb az lenne, ha mindhárom kábelgyártó kábelszettjeit össze lehetne hasonlítani. De ez - bár mindegyik gyártó kipróbálási lehetőséget biztosít letét ellenében - szinte lehetetlen és nemcsak azért, mert kell hozzá kb. félmillió forint, hanem mert a gyártók nem tudják egyszerre, egyidejűleg biztosítani a kábeleket. Nincs nekik raktáron, hanem le kell gyártani őket.
A hozzászólásaitokat köszönöm. Az egyéb ajánlatokat is, amiket p.ü.-ben kaptam. Ezeket fontolóra veszem. :rolleyes:
Szépen tudnám jellemezni a cables, fapaci, és a kácsás tápkábelek közti különbséget, de félek, hogy ez egyedül az én rendszeremben való tulajdonságokat tükröznék az én ízlésem szerint. De ha összeállt a fejedben az a kérdés csomag, amit Shimano feszeget, akkor ahhoz hátha mégis segítség, valami kiinduló pont, végül is erre való a fórum, vagy mi a szösz, de tartom magam az előző beírásomhoz, hogy lehet, hogy tök feleslegesen koptatom a billentyűket, ne hallgass rám :D :

Nálam összekötőként fapaci luxor összekötője nagyon visszafogott, már már fojtott hangú volt. A régi Live tetszetős, kellemes, a digitális forrásom szinte analóg kazettás magnós stílusban szólt,hátránya ugyan ez, hogy fedett, mint ha az egész tér felett egy búra lenne, ami minden irányból behatárolja, beszűkíti a teret, és a dinamikát. A Live 2 ehhez képest kinyílik, szerintem sokkal jobb, az árát simán megéri. Kácsás összekötőből nem próbáltam.
Tápoknál fapaci féle luxor nrg kiegyenlített, tiszta, nem emel ki, és nem húz semerre, nem idegesítő, forrásokban, előfokban szerethető volt, végfokban, elosztó előtt már van egy kis vékonyság, soványság a hangjában, de ez is csak akkor jön ki, ha egy jobbat bepróbál az ember, amúgy nem feltűnő, árát éri. Új Live hálózati, látványos, tiszta, nagyon dinamikus, erőteljes hang, ez akár valakinek sok is lehet, valahol meg bomba, ez is megéri az árát szerintem. A kácsásból nem a 25-ös, hanem a 40-es van, subba szerintem tökéletes, próbáltam máshová is, nem vált be, egy erőteljes, de túl egyszerű hang, semmi finomság, viszont árban ez a legolcsóbb, azt hiszem 5eft/m.
Annyit hozzátennék, mert fontos, hogy mindezek a leírt jellemzők saját árkategórián belül értendők! Mert azért saját tapasztalatom szerint nincsenek csodák, az igazán jó dolgokat ilyen olcsón nem lehet megúszni, de ésszerű jó kompromisszumot azért lehet találni.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Indy írta:
2020.06.17., szer. 13:59
Egyetlen hazai készítésű konfekcionálású kábel sincs a rendszeremben.
Hazai konfekcionálású alatt mit értesz? Pl. ha tekercsben vesz valaki Lapp Ölflexet és nagy mennyiségben dugókat, majd a drótot felszabdalja, és ráapplikálja a dugókat, az már hazai konfekcionálású?
Vagy ha egyébként külföldi vezetékekből fon valaki egy kébelt, ráhúz egy harisnyát, és dugókat tesz a végére, azt nevezed hazai konfekcionálásúnak?

Csak azért kérdem, hogy el tudjam dönteni, a tápkábeleim hazai konfekcionálásúak vagy sem :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”