Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: John »

cat7505 írta:
2020.07.20., hétf. 11:08
viewtopic.php?p=2516167#p2516167

Újabb érdekes iromány a bejáródás ellen...
V.szeg az a probléma a bejáratás tagadókkal,
hogy életükben nem láttak/ hallottak még valódi Null-Km-es madzagot.
Amikor én magam unboxingolom/tekerem le a dobról, az akár 30-40 éve benne/rajt csücsülő alapanyagot,
akkor már csak hihetek a saját fülemnek, vagy az Influencerek mindent (sokkal) jobban tudnak??
Teljes mértékben egyetértek!
Sőt,ha a rendszerből kikerül egy bejáratott kábel,azaz "szögre akasztódik",néhány hétre hónapra...,és azután visszakerül a helyére,akkor is kell neki bizonyos "bejáratási idő",hogy a korábbi minőséget produkálja.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Írtam erre a megfelelő topikban.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sajnos a gyártó jelenleg nem akar adni ilyen kábelt.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

viewtopic.php?p=2516167#p2516167

Újabb érdekes iromány a bejáródás ellen...
V.szeg az a probléma a bejáratás tagadókkal,
hogy életükben nem láttak/ hallottak még valódi Null-Km-es madzagot.
Amikor én magam unboxingolom/tekerem le a dobról, az akár 30-40 éve benne/rajt csücsülő alapanyagot,
akkor már csak hihetek a saját fülemnek, vagy az Influencerek mindent (sokkal) jobban tudnak??
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

MrCollector írta:
2020.07.04., szomb. 21:31
Arra jó volt, hogy most már valami úton-módon biztos kipróbálok egy ilyen kábelt. :D
Csinálj magadnak,az olcsóbb lesz. :D A kácsában van ebből a belső drótból bőven,lehet kisérletezni velük.
Ez is egy meglepően jó drót,ezt is próbáld,próbáljátok ki.
R7682145-01.jpg
R7682145-01.jpg (12.36 KiB) Megtekintve 2673 alkalommal

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

MrCollector írta:
2020.07.05., vas. 13:47
.....Szerényen :D megemlíti milyen CD lejátszót használ (mert azzal dicsekedni lehet, bár lehet az Ebay-ről jutott hozzá az eredeti árának töredékéért), de a rendszer többi eleme, különös tekintettel a kábelekre, már szóba sem kerül. .....
Szegény szerencsétlen, azt hiszi, hogy a Mark Levinson No. 512 a világvége. Meg itthon senkinek nem lehet ilyenje:
" Akkor, milyen forráskészülékről van most szó?
Hát, egy CD játszó. Egy ML 512.
Miféle lejátszó ez?
Hát, leginkább olyan, hogy a legtöbbőtöknek soha nem lesz ilyen kaliberű lejátszója, ez a keserű igazság.
Soha.
Amivel az LP-seket fel lehet idegelni, mert jobb. Sokkal.
Amihez képest a Lumin egy futottak még kategória."

Pl. nekem 2008-ban (!!!!) volt már No.512-es Levinsonom. 12 éve. Ő azt se tudta akkor még, hogy létezik Mark Levinson No. 512-es SACD/CD játszó. Nem mondom, hogy rossz hangja volt, de sajnos ez már a Levinson korai hanyatló korszakának a terméke. Nyomába se lép a régebbi Madrigal idők örökkévalóságnak épített és tökéletességre fejlesztett elektronikáinak. Primitív megoldások, tele gyártási, tervezési hibákkal, katasztrofális megbízhatóság. Nagyon nem fáj, hogy rövid úton megváltam tőle. Azóta se hiányzik egy csöppet sem.
Valami miatt nagyon böki a szemét az LP és a Lunim (csak nem miattam?). Amik persze csak nagy általánosítások a részéről, mint viszonyítási alap.
Mercedesből is van A osztály, meg SLR McLaren. Akkor most melyikhez is viszonyítunk? Mindegy is. Ez legyen az ő problémája.
Mi attól még jól elvagyunk a Luminnal és az LP-vel.
Csatolmányok
512 1.jpg
512 1.jpg (656.17 KiB) Megtekintve 2802 alkalommal

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

lehoako írta:
2020.07.18., szomb. 22:46
A luksógorkalkulátor alatt a fészbúkot értem... :D
Nincs azzal semmi baj, ha valaki a saját noha borát issza. Ellenben ha a lagziba is elviszi és kinálgatni kezdi, az még akkor is kínos, ha sokan megkóstolják.

bocs.gif
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

A luksógorkalkulátor alatt a fészbúkot értem... :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Az elején, hogy chord recenziókat olvasni/írni, háááááát, Tisztelt Fórumtársak... tekintsük ezt is az időjárási helyzet és a világjárvány borzalmának. :D

Először is, a saját blogjába írta. Azt ír, amit akar, úgy, ahogy akar. Másodszor, beszólt az avx-nek és az avx-es "hifistáknak", na és? Harmadrészt sokak szemét csípő Rudi-kábelekről írt jót, adott helyzetben, hangulatban, saját rendszerében, saját maga által jól ismert zenékkel ezt hallotta. Tényleg, pláne "na és?". Negyedrészt még mindig pörög utána a forgóajtó, sokadszorra is úgy bevágta maga mögött legutóbb. De most valahogy itt van, azért megnézte, hogy vagyunk. :D Van, akinek kell a felhajtás, mert ha a tematika elfogy, akkor a gesztusokkal kell érzelmet kelteni, különben fogyni kezd a figyelem, ami egy bloggernek, influenszernek kb, mint ablakos tótnak a hanyattesés. Lapozzunk. Nekem alapvetően kábelteszt, kábelélmény-leírás volt, próbálom így kezelni.

Nyilván átsüt rajta az ego, süssön is, inkább nyers legyen és meglepő, érdekes és gondolatébresztő, mint gedeonosan közhelyes, középen lavírozó és szándékosan semmitmondó, tele útkeresőknek való, állást foglalni gyáva felszínességekkel. „A tápkábelt kicserélni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.” :rolleyes:

Nem tudom, hogy milyen kábel volt eddig a Levinsonban, meg chordot, mint rafinált hifistát még nem ismerve, egyáltalán fázishelyesen volt-e bedugva az a régi. Ahhoz képest Rudi kábele meghozta, ami eddig nem volt ott, az új- és jobbkábeles élményt már én is számtalanszor tapasztaltam, kb ezt érzi az ember, nekem is volt ilyen nemrég, a Valhallában el lehet olvasni.

Magas a lova, hát ez van. Van, akinek magas a lova, mert magas a létrája. Sztem kb pontosan 7-szer annyit tud a régi zenéről, mint mi az avx-en összesen. Sotto voce. A régi zene neki a szépirodalom, Bach a leíró nyelvtan. Az alapvető, a szabálydefiniáló, a matek. Én nagyon szeretem Bachot, de ha választhatok, nekem is inkább a szépirodalom a bejövős. Sokkal, de sokkal inkább. Sokáig fontos a kockás meg a csíkos füzet, de van, amikor már nincs jelentősége. Ő túl van ezen a szinten. Már nem keveri. Ezt pl bírom benne.

Mint ahogy nagyon sokan itt az avx-en túl vannak ezen a szinten. Hallásban, hifizésben. Vannak a 75 Ohm-fetisiszták, a stúdiócucc-megszállottak, akik szerint a kábelminőség csak bigott hit és túltolás, vannak a 0 és 1es tudók (mer mutimá, hogy mitől lesz más a digitális jel), aztán jön az a bizonyos nap. A "K"-nap. Vagy esetünkben az "R"-nap. :smile29: Amikor Rudi, akit itt vadonatúj fórumostól kezdve moderátor-szintig csaknem közmegegyezés lábtörlőbe venni (amit mindig is kispályás és ordenáré dolognak tartottam), bedugja, amit kevesen dugnak be. Oda, igen, oda. És onnantól valakinek, akinek még nem volt ilyen élménye, más lesz a világ. Mi ez, a hifista megvilágosodás? Amikor a zenehallgatóból és zeneélvezőből (chordot vegytisztán ilyennek mondanám) előjön az elnyomott hifista. Amikor valami bevillanás hatására a szuperegó-elnök-vezérigazgató, kezében az ostorral, szabira megy és előjönnek az alsóbb szintű kis egocskák és elkezdik érvényesíteni magukat már végre. Egy nap lehet, hogy hazajön, de akkor már csak annyit mondhat, mint Mr. Garrison: "Ez a South Park-i általános iskola 3. osztálya, és nem egy bangkoki kupleráj!", de addigra már más lesz a helyzet, mint amit otthagyott. És, persze, nem hifista közhelyekkel írja le, h mit hall, de a végeredmény az, h egyik kábel nem olyan jó, mint a másik. Ez, kérem szépen, nettó hifizés, itt a helye a Kábelezzünkben.

Nagyon szeretném, ha mindenki legalább ennyire ismerné a zenét, mint chord, és legalább ennyire meg tudná ítélni, amit hall. És merne ismeretlen területre tévedni és merné vállalni és leírni az élményeket, amik őt érik.

Rudit meg nem kéne ennyire explicite utálni. Gerilla? És amikor a DIY-kábeltopik még mindig fizetős stúdiószeánszokra való buzdítással van tele?! Aztán kvázi-nekrológok születnek az aktuális forgóajtóbevágásnál... amik után azért egy jó kis ujjalmutogatásra visszajön merő honvágyból a fórumtárs, aki már igazából csak a luksógorkalkulátorban tartja a kapcsolatot a néppel?

Lapozzunk.

Jó review volt szvsz, rendesen kiderült belőle sokminden. Sok ilyet kívánok az AVX-nek. :smile32:

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4302
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pärt »

"...Legvégén, na, gyere, Particia, fizettem 90 Eurót az SACD verzióért, lássuk, mi lesz, ha már kissé szemétkedtem az elején vele. Nem rossz annyira a zene, nekem kissé már nagyon kevés, a felvétel rendkívül igényes, a kiadás kifejezetten szép. Most is jól szól, olyan highendesen. Az előző lemezekhez képest kétségbeejtően műanyag hangszerhangok. Próbálom elképzelni, hogy mi tetszik ezen nektek, mármint nem a zenén, mert az tényleg ízlés kérdése, hanem a hangon, de sehogy sem tudom kitalálni..."

Ööö... gondolkodik.gif

Ha választani kell a taplószáraz, tényismertető, bevallottan fizetett és szükségszerűen gyáva készüléktesztek, meg a túltolt szubjektivizmussal terhelt, gonzo audiotrip közt, akkor százszor inkább az utóbbi- de azért jól alszom bármelyik nélkül. Valami középutat esetleg?
De az engesztelhetetlen lazasággal csapongó beszámolók éppúgy bevált kliséket használnak, mint az előbbiek, csak amott unalomba fullad, emitt meg a blogger egója nyomhatja agyon a témát.
Ha pedig olvasóként én kapok a pofámra, amiért- a cikkíró szerint -imádom azt a lemezt, amit ő nem sokba néz, de azért kifizetett érte több, mint harmincezer forintot, akkor már nem biztos, hogy érdekel az ítélete az akármilyen kábelről. Bár ez a többihez képest még egy viszonylag szolid kis pofon a faragatlan bugris hifistáknak.
Ajánlott olvasmány: Örkény: Niagara Nagykávéház ;)

Lemezajánlónak jó volt, javarészt kedvelem chord zenéit és szívesen olvasom az újdonságokról szóló beszámolóit is -mégha nem is képes adott szerzőt nem más ellenében szeretni. De számára akkora reveláció volt lerúgni Bachot a piedesztálról, hogy nem képes ezen túllépni. Sajnos ez a lesajnáló viszonyulás kezd elhatalmasodni.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Palm »

Házimozi háttér hangfalakhoz milyen kábelt lenne jó venni?
Tannoy Saturn S8 hangfalak, Marantz 6014 erősítő. 2db kb. 10m hosszú kábel.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Nem látom, hogy ráerőltetné véleményét bárkire is:
"Hogy nálatok mi lenne, azt én nem tudhatom, nem is érdekel semennyire, Rudi bá' üzletmenete is hidegen hagy teljesen, az ellenvélemények is, a trollok meg a jóindulatú vitatkozók is."
Számomra egy kinyilatkoztatásnak tűnt, van ilyen, ha ki kellett jönnie, hát kijött. Jól írta egy fórumtárs itt alább, ugrottunk rá, mint tyúk a t.konyra ;)
Ha a mester topikjába linkeli, eltűnt volna a ködben, én sem járok arrafelé. A blog felér néhány tucat kitakart nevű mélrészlet ömlengésnél, talán még most is vannak ilyenek ott?. gondolkodik.gif
Én minden új fejlesztéssel bekopognék chord-hoz, ez lenne a minyimum :napsut:

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

viri írta:
2020.07.05., vas. 12:52
.... csak egy kis fényt kaptam, hogy mennyire mennyire befolyásolhatjuk, és befolyásoljuk is egymást.
Ez így igaz. Aki régebb óta "hifizik" az tudja, hogy mindenki mást keres és máshogyan leli meg a boldogságot a zenei reprodukcióban és ahhoz használt eszközökben. Szerintem ahhoz kell elég nagy intelligencia, hogy valaki ezt elfogadja/felfogja és ne próbálja meg ráerőltetni a saját véleményét a másikra. Sajnos Chord kolléga ezt -a számomra alapvető- tényt figyelmen kívül hagyta. Ezért (is) nem tudom komolyan venni amit ír.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

MrCollector írta:
2020.07.04., szomb. 21:31
Arra jó volt, hogy most már valami úton-módon biztos kipróbálok egy ilyen kábelt. :D
Nekem pedig arra, hogy még véletlenül se tegyem meg ezt.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2020.07.05., vas. 13:47
viri írta:
2020.07.05., vas. 12:52
...szóval nem a kábelről, hanem a pillanatnyi lelkiállapotról szól ez, az elragadtatásról, ami ma ennek szól, holnap másnak, amivel semmi baj nincs...
Elragadtatás? Talán ez egy kicsit távol esik egy korrekt "tesztet" író ember érzéseitől. Egy magát isteni magasságokban érző, művészlélekétől talán nem. Engem, mint olvasót nem a lelkiállapota érdekel, mert nem a pszichológusa vagyok. ....
Én epp ezt látom a hifis beszámolók, leírások egyik problémájának !
A másiknak az igen kevés információ, hogy valaki (pláne "ma ennek, holnap annak" szólóan !!!! ) belelkesül.

Sokkal fontosabb, a forumozasban masoknak info, segites, tajekoztatas, ha nem a pillanatnyi elragadtatasarol ir valaki (itt mindegy ki az), hanem inkabb "egy korrekt "tesztet" ír".


Nem a bekötés utáni percek, hanem a használat évei (ha ez túlzás, akkor hetei, hónapjai) számítanak. pl. ha uj autot veszek, nem az szamit, hogy 1 oraig, 1 napig, 1 hetig jo-e, hanem hogy X évig milyen.

Milyen nem jó, ha elsö nap "különösen benyomó" drót (vagy bármi más) hatása, aztan csak érzi az ember, hogy ojjjé, ez nem az igazi, ha elsö nap: jaj de jó ez az autó, aztan utána 6 hónapból 4.5-et szervízben tölt mindenféle nyüggel

A rövid távú bódítást én meghagynám más szerekre, már ha valakinek az kell. :smile29:
Ha valakinek hifin, droton, alateten, dugon, ... mulik, ám legyen Neki úgy jó, de az gyanus, hogy nem vihetö át másra/másnak

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

viri írta:
2020.07.05., vas. 12:52
MrCollector írta:
2020.07.05., vas. 12:16
És milyen szempontból? Igazolja az észrevételeidet vagy éppen cáfolja? :rolleyes:
Nem erről van szó, nem is annyira a kábelről, (ami egyébként egyáltalán nem rossz, száraz realistán: viszonylag vastag, tömör egy eres, az erre jellemző előnyökkel-hátrányokkal, a 40eft-os árát szerintem megéri, akkor ha passzol a rendszerbe,) szóval nem a kábelről, hanem a pillanatnyi lelkiállapotról szól ez, az elragadtatásról, ami ma ennek szól, holnap másnak, amivel semmi baj nincs, csak Te, aki olvasod, és még nem hallottad, elindítja a fantáziádat, egy misztikus csodának, egy szent grállnak láthatod, nekem meg tök jó érzés hogy a helyén tudom kezelni a dolgot. Csak ezt akartam az előbb kifejezni, nem tudom átmegy-e a lényeg, hogy egyáltalán nem minősítem le a kábelt, és chordot sem, csak egy kis fényt kaptam, hogy mennyire mennyire befolyásolhatjuk, és befolyásoljuk is egymást.
Elragadtatás? Talán ez egy kicsit távol esik egy korrekt "tesztet" író ember érzéseitől. Egy magát isteni magasságokban érző, művészlélekétől talán nem. Engem, mint olvasót nem a lelkiállapota érdekel, mert nem a pszichológusa vagyok. Mondjuk a fogalmazásmódja, a lekicsinylő megjegyzései erőteljesen megkérdőjelezik az intelligenciaszintjét. Lehet, hogy a zeneművészetek terén szerzett elméleti és gyakorlati tudás ad egy magabiztosságot és földöntúli ítélőképességet? Sokan nem fogják fel, talán a hatalmas egójuk miatt, mennyire felelősségteljes dolog minősíteni valamit. A zenei "ízlése" más lapra tartozik, amit nem akarnék bírálni. Szerényen :D megemlíti milyen CD lejátszót használ (mert azzal dicsekedni lehet, bár lehet az Ebay-ről jutott hozzá az eredeti árának töredékéért), de a rendszer többi eleme, különös tekintettel a kábelekre, már szóba sem kerül. A száraz tényekre vagyok kíváncsi, a kábel viselkedésére, lehetőség szerint egy másikkal történő összehasonítás alapján. Nagyon fontos, hogy többféle zenei műfajt is meghallgassunk vele. Ami ez egyiken sziporkázik, egy másikon elvérezhet. Persze aki ezt nem tudja inkább ne írjon tesztet. Minden esetre régóta gondolkoztam egy ilyen tápkábel kipróbálásán és ezt lehetőség szerint meg is fogom tenni. Nem azért, hogy cáfoljam, hanem mert szeretnék objektív képet kapni róla, amit a későbbiekben szívesen megosztok másokkal. Persze csak a magam (és a többség) szerény szintjén, mert ilyen zeuszi magasságokba képtelen lennék felemelkedni.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

viri írta:
2020.07.05., vas. 12:52
...hogy mennyire mennyire befolyásolhatjuk, és befolyásoljuk is egymást.
Erre itt egy érdekes kis szösszeszenet, amire épp a napokban bukkantam :)
https://audiokarma.org/forums/index.php ... st-7077325

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

MrCollector írta:
2020.07.05., vas. 12:16
És milyen szempontból? Igazolja az észrevételeidet vagy éppen cáfolja? :rolleyes:
Nem erről van szó, nem is annyira a kábelről, (ami egyébként egyáltalán nem rossz, száraz realistán: viszonylag vastag, tömör egy eres, az erre jellemző előnyökkel-hátrányokkal, a 40eft-os árát szerintem megéri, akkor ha passzol a rendszerbe,) szóval nem a kábelről, hanem a pillanatnyi lelkiállapotról szól ez, az elragadtatásról, ami ma ennek szól, holnap másnak, amivel semmi baj nincs, csak Te, aki olvasod, és még nem hallottad, elindítja a fantáziádat, egy misztikus csodának, egy szent grállnak láthatod, nekem meg tök jó érzés hogy a helyén tudom kezelni a dolgot. Csak ezt akartam az előbb kifejezni, nem tudom átmegy-e a lényeg, hogy egyáltalán nem minősítem le a kábelt, és chordot sem, csak egy kis fényt kaptam, hogy mennyire mennyire befolyásolhatjuk, és befolyásoljuk is egymást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.07.05., vas. 12:57-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

viri írta:
2020.07.05., vas. 11:55
MrCollector írta:
2020.07.04., szomb. 21:31
Arra jó volt, hogy most már valami úton-módon biztos kipróbálok egy ilyen kábelt. :D
Milyen érdekes, hogy teljesen más úgy olvasni egy ilyen blog bejegyzést, hogy az ember már saját rendszerben hallgatta egy hétig azt a kábelt, amiről szó van. 😁 (Egyébként mindig más élmény így olvasni bármilyen tesztet.) De így is élveztem ahogy eltud szabadulni chord fantáziája, és csak úgy röpül, és szárnyal, és lubickol...😁 mondjuk ő mindent így él meg :) ezért inkább irigyelhetjük szerintem :D
A fellengzős részeket (sem) kell komolyan venni szerintem. hozzátartozik az ő stílusához, én így is élvezem, engem szórakoztat,talán mert magamra emlékeztet annyiban, hogy én is sokszor így betudok lelkesedni a hallottakon, és ez nem rossz szerintem. :napsut:
És milyen szempontból? Igazolja az észrevételeidet vagy éppen cáfolja? :rolleyes:

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

MrCollector írta:
2020.07.04., szomb. 21:31
Arra jó volt, hogy most már valami úton-módon biztos kipróbálok egy ilyen kábelt. :D
Milyen érdekes, hogy teljesen más úgy olvasni egy ilyen blog bejegyzést, hogy az ember már saját rendszerben hallgatta egy hétig azt a kábelt, amiről szó van. 😁 (Egyébként mindig más élmény így olvasni bármilyen tesztet.) De így is élveztem ahogy eltud szabadulni chord fantáziája, és csak úgy röpül, és szárnyal, és lubickol...😁 mondjuk ő mindent így él meg :) ezért inkább irigyelhetjük szerintem :D
A fellengzős részeket (sem) kell komolyan venni szerintem. hozzátartozik az ő stílusához, én így is élvezem, engem szórakoztat,talán mert magamra emlékeztet annyiban, hogy én is sokszor így betudok lelkesedni a hallottakon, és ez nem rossz szerintem. :napsut:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Oda kellene ezeket a hozzászólásokat tenni, ahová valók: Power-R megfelelő témájába.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.07.04., szomb. 23:06

Amit es ahogyan irt az csakis ot minositi. Titkolni sem akarta hogy reszben azert irodott hogy itt vitat, erzelmeket meg mast valtson ki az emberekbol. Nem kell nyilvanosan visszavagni, sot sehogyan sem kell. Egyszeruen csak ignoralni kell tole mindent es tobbet egy karaktert nem vesztegetni ra vagy a csemballos kamuhajendes sznobizmusara. Neki pont az lesz a legnagyobb buntetes.
Ez egy új polgárpukkasztós-figyelemfelketős irányzat 2020 első negyedévétől. Vendéglátóhelyek tábláin, reklámokban is fellelhető.
Pl. spotifyn, előfizu nélkül:
"Hallgathatnál rádiót, feltehetnél egy lemezt, betehetnél egy 8 sávos kazettát, ha tudnád egyáltalán, hogy mi az a 8 sávos kazetta. De te a spotify-t hallgatod. Köszönjük."
https://www.reddit.com/r/spotify/commen ... _at_being/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

MrCollector írta:
2020.07.04., szomb. 21:31
Arra jó volt, hogy most már valami úton-módon biztos kipróbálok egy ilyen kábelt. :D
chord hovatovább minden határon túlment, ami a sértegetéseit illeti, ideje, hogy ő is kapjon nyilvánosan hasonlót....

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Arra jó volt, hogy most már valami úton-módon biztos kipróbálok egy ilyen kábelt. :D

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Sikerült !
Kutya sem olvasta volna a blogot, ha nem kerül itt szem elé.
Álló víz felkavarva, tagság megosztva, adja és kapja az ívet mindenki.
Révbe értünk. bravo.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”