A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kábelezzünk

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2641

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

6c33c írta:
2020.08.07., pén. 12:57
Shimano írta:
2020.08.05., szer. 19:44
diagnet írta:
2020.08.05., szer. 13:15

Azok az aranyszínű csatlakozók pont annyira "időtállóak", hogy idővel megfeketednek, vagy jobb esetben lekopik róluk a színes bevonat. 50 centes bizsu áru.

A kivimaggal megszórt kókuszbeles furkósra gondolsz? Az "iqbajnok fickó" most referenciaként szolgál?
Azt hiszem aki akarja,az érti a lényeget,hagy ne magyarázkodjak már tovább.
Nekem van ilyen dugós kábelem,talán már tíz éves is lehet,és biztos van jobb is,szebb is,de ez sem nem kopott,sem nem elszíneződött még.Olcsó volt a drót,és nekem megfelelő.
Tudod Shimano, vannak akik azt hiszik, hogy egy kábel / csatlakozó attól jó,hogy drága és szép...Isten éltesse őket sokáig, hiszen a nagy kábelgyártók ebből a hitből élnek.
Annyit hozzátennék, hogy van az olcsó szar - olcsó jó - drága szar - drága jó (és a drágaszág). Szerencsére mindenki megtalálhatja a magának optimális tartományban található, megfelelően szóló kábelt. A kínálatnak a magam részéről mindig jobban örülök, mint a hiánynak, mondjuk amikor 1-ből lehet választani az nem annyira szokott jókedvre deríteni.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

6c33c
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 429

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Shimano írta:
2020.08.05., szer. 19:44
diagnet írta:

Azok az aranyszínű csatlakozók pont annyira "időtállóak", hogy idővel megfeketednek, vagy jobb esetben lekopik róluk a színes bevonat. 50 centes bizsu áru.

A kivimaggal megszórt kókuszbeles furkósra gondolsz? Az "iqbajnok fickó" most referenciaként szolgál?
Nekem van ilyen dugós kábelem,talán már tíz éves is lehet,és biztos van jobb is,szebb is,de ez sem nem kopott,sem nem elszíneződött még.Olcsó volt a drót,és nekem megfelelő.
Tudod Shimano, vannak akik azt hiszik, hogy egy kábel / csatlakozó attól jó,hogy drága és szép...Isten éltesse őket sokáig, hiszen a nagy kábelgyártók ebből a hitből élnek.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Heed Obelsik Pre
DPA 6C33C - AN-E/Snell Type E/III hibrid

Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 51

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Coldplay írta:
2020.08.05., szer. 11:17
koszonom, es tovabbra is varom a valaszt.
Szia, bár nem vagyok nagy szakértő, de mindenképpen azt javaslom, hogy egyforma hosszúságú kábelben gondolkozzál. Az általad eddig használt van damme-t nem ismerem, de szerintem érdemes az alábbi blogban leírt ötletet megcsinálni, lehet lesz olyan, mint az előző.
http://longkft.hu/audioblog/long-osveny ... zavarai-7/
Lumin D2 - Roon - Marantz PM11S3 - Marantz SR7010 - Dune HD Solo 4K - Monitor Audio Gold 300&C350&FX - Monitor Audio Silver RXW-12 x2 - Epson EH-TW5000 - Projecta '110 - Lessloss Reference - Crystal Cabel - AQ Boxer - Synology DS718 +

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1310

Hozzászólás Szerző: Shimano »

diagnet írta:

Az iq bajnok maga dicsekedett a magas iqjával,nem én aggattam rá ezt a jelzőt,a kábeleivel meg semmilyen ismeretségem nincs,és ez valszeg így is marad.

diagnet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 220

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Shimano írta:
2020.08.03., hétf. 09:44

Úgy is lehet ezt értelmezni hogy Rudi rajtad,rajtatok kísérletezik,Ferenc meg a sok sok előzetes próba,és más kábelekkel való összevetés után egy időtálló,és a rendszerek többségében jól teljesítő terméket kínál már évtizedek óta.
Ha azt hiszed hogy megállt az idő nála,és azért nem rukkolt elő újabbal,akkor tévedsz.Egyszerűen ez a kábel úgy jó ahogy van,és nem véletlenül használják olyan kábelek mellett is,ami pl a képeken is látszik.Akinek ilyen tápdrótra telik,annak telne "jobb" ic kábelre is,de valamiért még is ez mellett döntött.

Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

koszonom, es tovabbra is varom a valaszt.
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3572

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Coldplay írta:
2020.08.02., vas. 17:17
Sziasztok,

Ismet van ket kerdesem.
Elkoltoztunk nagyobb hazba :) es itt a hifi szoba a nappaliban lesz ami nagyobb, de az elrendezese miatt (van egy nagy cserepkalyha) a hangsugarzoimat csak ugy tudom elhelyezni, hogy az erositotol valo tavolsaguk nem. egyforma. a kabelezest a leheto legjobban el kell rejtenem. az egyik oldalra kell kb 12 meter, mig a masik oldalra csak kb 4 meter. ez belezavarhat a hangzasba? ha igen mennyire?

masik kerdes, hogy eddig vastag kabelem volt mert nem zavart bele az esztetikaba (van damme 4x4mm2 es kabele.) ez helyett kellene valami olyan ami ezt a szintet hozza, de nem ennyire vastag.. es kb ugyanez a koltsegvetes... valakinek van vmi jo otlete? a dobozok bi-wire voltak kotve.

koszonom a segitseget!
Mivel ez inkább kábelezéssel kapcsolatos kérdés, így átraktam a hsz-ed a helyére.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

wittao
Őslakos
Őslakos

MrCollector írta:
2020.08.04., kedd 14:18
wittao írta:
2020.08.04., kedd 12:19
Shimano írta:
2020.08.04., kedd 12:10

Nekem az a színpatikus,ha egy készítő olyan termékkel lép piacra,ami nem évül el egy két év alatt,tehát időtálló,és könnyen beazonosítható is.Ferinél ez működik,sok más kábelfaragónál meg nem,de ettől még fejleszthet bárki úgy ahogyan akar,tőlem akár havonta is jöhet egy egy az előzőt lemosó cucc,nagyon nem izgat.
Lényegében csak arra reagáltam ami szerint nem lehet jó az a csati,de mindegy is.
A ketto megkozelites lehet nem mond ellent egymasnak:
- Rudibacsi csinal kabelt, majd 2-3 ev mulva kihoz egy ujabb generaciot (amit o is es sokan masok is jobbnak talalnak, en nem tudom meg nem hallottam). Ettol az elozo generacios kabelei ugyanugy szolnak ahogy eddig. Cserelni nem kotelezo, de valaki akar, akkor van mire
- mas valaki 10 evente hoz ki uj kabelt. A menetrend ugyanaz, csak ha valaki cserelni szeretne/akar akkor var, vagy mas markara cserel
Azt nem tudom a valtozastol - foleg ha pozitiv - miert kell ennyire tartani?
"csinál kábelt"- milyet? Kik találják jónak és milyen kábelekkel szemben? Milyen rendszerben?
Nálatok nem lehetne egyszer egy ilyen Nagy Kábeltesztet megejteni valamikor?
Simán megoldható nálunk, ha összeszervezünk valamit.

Dobjuk össze, hogy milyen kábeleket szeretnétek összehasonlítani és kiválogat itt a társaság párat. Vannak macerásabb tesztek (hangfalkábel pl. végerősítő ki-bekapcs miatt), de szerintem áthidaljuk majd ahogy eddig is.
Szívesen összeállítok valami olyan rendszert, amiben tényleg jól előjöhetnek a különbségek (ha vannak).
Minden résztvevő kapna egy-egy papírt, tollat és leírja mit milyennek hall.
Beavatott emberkék pedig szépen csendben cserélgetik (vagy nem :) ) a kábeleket.

A végén pedig összegezzük a tapasztaltakat fél órában mondjuk.

Annyit hozzá, hogy úgy látom szeptember első felében lehetne erre lehetőség nálunk, de lehet az előkészületek miatt kell is ennyi idő. Összefusson minden kábel, főpróba stb.

Beírnám milyen elektronikákra gondoltam, aztán a társaság ok-zza vagy módosít.

Hogy ne OFF-oljuk szét ezt a topikot, lehet megkérek majd egy admint (ha úgy döntünk legyen), hogy nálunk nyisson egy topikot, vagy alahol ahol jónak tartjátok. Egyszerre a bemutatóteremben 8-9 fő tud kényelmesen ellenni. Ha 10:00 és 15:00 kezdéssel számolunk, egy szombaton akár 20 fő körül megejthetjük tumultus nélkül.

www.coreaudio.eu

wittao
Őslakos
Őslakos

Shimano írta:
2020.08.04., kedd 14:00
wittao írta:

- Rudibacsi csinal kabelt, majd 2-3 ev mulva kihoz egy ujabb generaciot (amit o is es sokan masok is jobbnak talalnak, en nem tudom meg nem hallottam). Ettol az elozo generacios kabelei ugyanugy szolnak ahogy eddig. Cserelni nem kotelezo, de valaki akar, akkor van mire
- mas valaki 10 evente hoz ki uj kabelt. A menetrend ugyanaz, csak ha valaki cserelni szeretne/akar akkor var, vagy mas markara cserel
Nekem sűrűbbnek tűnik a menetrend,de nincs is ezzel probléma ha ezek könnyedén azonosíthatóak is maradnak.Ákos kábelei közt pl,csak hogy ne csak cablesről beszéljünk,szerintem már csak az tud eligazodni aki "napi" szinten jegyzetelt is,és ez nem jó,szerintem.Az ok hogy jó mindegyik,viszont ez az x,y 8-9 típusszám már nem annyira.Ilyen elnevezésekkel hamar elveszti a fonalat még a készítő is,az a vásárló aki meg a hirdetések közt talál valamit,még inkább csak vakarja a fejét hogy ez most melyik is.
Persze az elején senki sem tudja hogy meddig jut el,de ettől még lehetne figyelni erre is.
Igen, ezzel egyetértek, egyszer kértem Ákost írja le légyszi a kábelek történetét/változatait (akár évszám) + mostani aktuális kínálatot, van-e valami ilyen lista stb.
Lehet ilyen jó lenne Rudibácsitól is, mert ott is van Live meg Live 2 (talán).
HA van egy honlap, képekkel, árakkal és egy archiv rész a régebbi dolgokkal úgy képbe kerülhet hamar az emberfia.

www.coreaudio.eu

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 194

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
Shimano írta:
chopper írta:
2020.08.03., hétf. 13:45

Örülök neki, hogy Ferinél is van némi fejlődés az évek alatt. Ahogy írtam ez nekem szimpatikus. Csak azt nem értem, hogy a fejlődés mértéke nála miért elfogadhatóbb, megérthetőbb, mint Rudinál. Ami az egyiknél természetes a másiknál természet ellenes?
Nekem az a színpatikus,ha egy készítő olyan termékkel lép piacra,ami nem évül el egy két év alatt,tehát időtálló,és könnyen beazonosítható is.Ferinél ez működik,sok más kábelfaragónál meg nem,de ettől még fejleszthet bárki úgy ahogyan akar,tőlem akár havonta is jöhet egy egy az előzőt lemosó cucc,nagyon nem izgat.
Lényegében csak arra reagáltam ami szerint nem lehet jó az a csati,de mindegy is.
"csinál kábelt"- milyet? Kik találják jónak és milyen kábelekkel szemben? Milyen rendszerben?
Nálatok nem lehetne egyszer egy ilyen Nagy Kábeltesztet megejteni valamikor?

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

wittao írta:

Nekem sűrűbbnek tűnik a menetrend,de nincs is ezzel probléma ha ezek könnyedén azonosíthatóak is maradnak.Ákos kábelei közt pl,csak hogy ne csak cablesről beszéljünk,szerintem már csak az tud eligazodni aki "napi" szinten jegyzetelt is,és ez nem jó,szerintem.Az ok hogy jó mindegyik,viszont ez az x,y 8-9 típusszám már nem annyira.Ilyen elnevezésekkel hamar elveszti a fonalat még a készítő is,az a vásárló aki meg a hirdetések közt talál valamit,még inkább csak vakarja a fejét hogy ez most melyik is.
Persze az elején senki sem tudja hogy meddig jut el,de ettől még lehetne figyelni erre is.

wittao
Őslakos
Őslakos

Shimano írta:
chopper írta:

Örülök neki, hogy Ferinél is van némi fejlődés az évek alatt. Ahogy írtam ez nekem szimpatikus. Csak azt nem értem, hogy a fejlődés mértéke nála miért elfogadhatóbb, megérthetőbb, mint Rudinál. Ami az egyiknél természetes a másiknál természet ellenes?

www.coreaudio.eu

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

chopper írta:

chopper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 32

Hozzászólás Szerző: chopper »

Shimano írta:
2020.08.03., hétf. 12:20
bitrograde írta:
2020.08.03., hétf. 11:21
Milyen remek, hogy megint nincs igaza senkinek. Feri kábelei nem változatlan formában készülnek százezer éve. Kérésre egyrészt korábban is készített más csatlakozóval is kábelt, újabban pedig Amphenol dugó az alapszerelés. Ahogyan változott a kábel anyaga is, és... de csitt.
Amúgy pedig az alap törésvédelemmel ellátott dugóval készültek is kiválóan szóltak/szólnak. Vagyis ami maradt, az a konstans minőség, a barátságos hozzáállás, a szerénység, a szerelésbe beletett tapasztalat. Még csak hangzatos névre és sorozatszámra sincs ehhez szükségük, nemhogy gerillamarketingre.
Igazad van,ha nagyon pontosak akarunk lenni,akkor igen,nem csak egyféle változat van és volt,mert szigetelésben,vezető számban,és újabban vezető átmérőben is vannak különbségek,(anyagról nem tudok) de akkor is,ezeknek a nagyrésze már a kezdedektől a napjainkig így van,tehát lényegében azonos a kontstrukció,és a minőség is.
Én nem vagyok Rudival elfogult. Ferit is, Rudit is nagyon hasznosnak gondolom a hazai DIY kábelgyártásban. Aki mégsem tud Rudi ténykedésével mit kezdeni annak javaslok egy összehasonlító tesztet, akár Rudi és Feri kábelei között. Az előítéletek helyett a kipróbálást javaslom. Lehet, hogy Feri kábelei szebbek, de szerintem a hangzás a fontosabb szempont és remélem ebben (is) egyetértünk.
Ha valaki elégedett 25-30 éve a rendszerével (kábelével) az boldog ember, ne változtasson rajta semmit. De ha a hifibogár piszkálja, akkor keressen, próbálkozzon, hátha talál jobbat (pl. kábelt) és ebben segítségünkre vannak a DIY kábelgyártók.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

bitrograde írta:
2020.08.03., hétf. 11:21
Milyen remek, hogy megint nincs igaza senkinek. Feri kábelei nem változatlan formában készülnek százezer éve. Kérésre egyrészt korábban is készített más csatlakozóval is kábelt, újabban pedig Amphenol dugó az alapszerelés. Ahogyan változott a kábel anyaga is, és... de csitt.
Amúgy pedig az alap törésvédelemmel ellátott dugóval készültek is kiválóan szóltak/szólnak. Vagyis ami maradt, az a konstans minőség, a barátságos hozzáállás, a szerénység, a szerelésbe beletett tapasztalat. Még csak hangzatos névre és sorozatszámra sincs ehhez szükségük, nemhogy gerillamarketingre.
Igazad van,ha nagyon pontosak akarunk lenni,akkor igen,nem csak egyféle változat van és volt,mert szigetelésben,vezető számban,és újabban vezető átmérőben is vannak különbségek,(anyagról nem tudok) de akkor is,ezeknek a nagyrésze már a kezdedektől a napjainkig így van,tehát lényegében azonos a kontstrukció,és a minőség is.

hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 276

Hozzászólás Szerző: hodyka »

chopper írta:
2020.08.03., hétf. 09:12
Shimano írta:
2020.08.03., hétf. 08:26
cables írta:
2020.08.03., hétf. 07:44
Egy apró megjegyzés az alábbi IC kábelhez. Azon egy nagyon gagyi 100-150 Ft-os RCA csati van, ami eleve nagyon rosszul szól, még akkor is, ha valakinek van annyi esze, hogy leveszi szerelés előtt az acél rugó törésgátlót. Az ugyanis önmagában is sokat ront a hangon.

Nagyon régen a Neutrik csatikon is ilyen törésgátlók voltak, annál is sokat rontottak a hangon.

acél_törésgtátló.jpg

Neutrikvaltozatok2.jpg
Off.
Az a képen látható kábel kb 25-30 éve a "gagyi" csatikkal együtt a mai napig változatlan formában készül.Majd ha te is feltudsz mutatni egy ilyen időtálló kábelt,akkor fogsz majd terméket kínálni a mostani katyvasz,szinte az időjárással változó kínálatod helyett.
Azt hiszem sejtem Shimano, hová akarsz kilyukadni. Kár, hogy pont az ellenkezőjét éred el annak, ami a célod. A sorok között is olvasva az derül ki, hogy Ferinél 25-30 éve nincs fejlődés, míg Rudi évről évre rendszeresen fejlődik. Szvsz az utóbbi szimpatikusabb, bár ha valaki követni akarja a fejlődést az sokkal többe kerül, mintha megelégszik a 30 éve vásárolt szinttel.
:fekverohog: :fekverohog:
XMOS USB DAC + Wm8524 DAC,+ TDA8950 D Class 2x150 watt, Videoton Toccata

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1279

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

chopper írta:
2020.08.03., hétf. 09:12

Azt hiszem sejtem Shimano, hová akarsz kilyukadni. Kár, hogy pont az ellenkezőjét éred el annak, ami a célod. A sorok között is olvasva az derül ki, hogy Ferinél 25-30 éve nincs fejlődés, míg Rudi évről évre rendszeresen fejlődik. Szvsz az utóbbi szimpatikusabb, bár ha valaki követni akarja a fejlődést az sokkal többe kerül, mintha megelégszik a 30 éve vásárolt szinttel.
Úgy is lehet ezt értelmezni hogy Rudi rajtad,rajtatok kísérletezik,Ferenc meg a sok sok előzetes próba,és más kábelekkel való összevetés után egy időtálló,és a rendszerek többségében jól teljesítő terméket kínál már évtizedek óta.
Ha azt hiszed hogy megállt az idő nála,és azért nem rukkolt elő újabbal,akkor tévedsz.Egyszerűen ez a kábel úgy jó ahogy van,és nem véletlenül használják olyan kábelek mellett is,ami pl a képeken is látszik.Akinek ilyen tápdrótra telik,annak telne "jobb" ic kábelre is,de valamiért még is ez mellett döntött.

chopper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 32

Hozzászólás Szerző: chopper »

Shimano írta:
2020.08.03., hétf. 08:26
cables írta:
Egy apró megjegyzés az alábbi IC kábelhez. Azon egy nagyon gagyi 100-150 Ft-os RCA csati van, ami eleve nagyon rosszul szól, még akkor is, ha valakinek van annyi esze, hogy leveszi szerelés előtt az acél rugó törésgátlót. Az ugyanis önmagában is sokat ront a hangon.

Nagyon régen a Neutrik csatikon is ilyen törésgátlók voltak, annál is sokat rontottak a hangon.

acél_törésgtátló.jpg

Neutrikvaltozatok2.jpg
Off.
Az a képen látható kábel kb 25-30 éve a "gagyi" csatikkal együtt a mai napig változatlan formában készül.Majd ha te is feltudsz mutatni egy ilyen időtálló kábelt,akkor fogsz majd terméket kínálni a mostani katyvasz,szinte az időjárással változó kínálatod helyett.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

cables írta:

acél_törésgtátló.jpg

Neutrikvaltozatok2.jpg
Off.
A készítője a hifiben nagy tapasztalatokkal rendelkező,emellett egy segítőkész,és egy roppant szinpatikus úriember,egy élmény vele beszélgetni.Több ilyen ember kellene a hifi,és a nem hifi világnak is,mert akkor az szebb,és élhetőbb is lenne.

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1208

Hozzászólás Szerző: cables »

acél_törésgtátló.jpg
acél_törésgtátló.jpg (13.67 KiB) Megtekintve 1633 alkalommal
Neutrikvaltozatok2.jpg
Neutrikvaltozatok2.jpg (12.21 KiB) Megtekintve 1633 alkalommal

Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

Sziasztok,

Ismet van ket kerdesem.
Elkoltoztunk nagyobb hazba :) es itt a hifi szoba a nappaliban lesz ami nagyobb, de az elrendezese miatt (van egy nagy cserepkalyha) a hangsugarzoimat csak ugy tudom elhelyezni, hogy az erositotol valo tavolsaguk nem. egyforma. a kabelezest a leheto legjobban el kell rejtenem. az egyik oldalra kell kb 12 meter, mig a masik oldalra csak kb 4 meter. ez belezavarhat a hangzasba? ha igen mennyire?

masik kerdes, hogy eddig vastag kabelem volt mert nem zavart bele az esztetikaba (van damme 4x4mm2 es kabele.) ez helyett kellene valami olyan ami ezt a szintet hozza, de nem ennyire vastag.. es kb ugyanez a koltsegvetes... valakinek van vmi jo otlete? a dobozok bi-wire voltak kotve.

koszonom a segitseget!
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1023

Hozzászólás Szerző: viri »

Shimano írta:
2020.08.01., szomb. 10:11
viri írta:
2020.08.01., szomb. 09:42
Shimano írta:
2020.08.01., szomb. 08:09

Igen,szinte biztos voltam benne.
Ezek szerint már 2015-ben próbálta itthon valaki.
Vajon hol tarthat most az illető,megtartotta,vásárolt még,vagy nem is emlékszik már rá?
Kíváncsi lennék a tapasztalataira ez ügyben most így egy pár év eltelte után.
Már 2015-ben?? Ne viccelj, Ferinek már 1998-ban ugyan ilyen ic kábelei voltak, én legalábbis akkor ismertem meg, és vettem tőle, és gyanítom hogy nem akkor kezdte csinálni őket.
Nekem is régebbről vannak már Ferenctől kábelek Ati,de nem is ez keltette fel a figyelmet,ha nem mellette lévő gömb izé,meg az a fura tápdrót.
Ja, bocs, akkor félreértettem :D
Audio PC(PPV4)-Lab12DAC1SE-Convergent Audio Technology SL1 sign.előfok-PS Audio Delta 250 monoblokkok-Martin Logan CLS ll.-2db Rythmic Audio F15 sub-sub ic:AQ Husky-Tápok:AN L-ic-k:VdH 3T The Mountain rca-hf kábel:VdH Inspiration-usb:VdH Ultimate-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

viri írta:
2020.08.01., szomb. 09:42
Shimano írta:
2020.08.01., szomb. 08:09
nor írta:
2020.08.01., szomb. 07:03
Nem nézted be, a kép pécsi, Feri kábele van rajta:)
Igen,szinte biztos voltam benne.
Ezek szerint már 2015-ben próbálta itthon valaki.
Vajon hol tarthat most az illető,megtartotta,vásárolt még,vagy nem is emlékszik már rá?
Kíváncsi lennék a tapasztalataira ez ügyben most így egy pár év eltelte után.
Már 2015-ben?? Ne viccelj, Ferinek már 1998-ban ugyan ilyen ic kábelei voltak, én legalábbis akkor ismertem meg, és vettem tőle, és gyanítom hogy nem akkor kezdte csinálni őket.
Nekem is régebbről vannak már Ferenctől kábelek Ati,de nem is ez keltette fel a figyelmet,ha nem mellette lévő gömb izé,meg az a fura tápdrót.

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 371

Hozzászólás Szerző: nor »

2015-ben a Coconut Audiós kábel lett kipróbálva:). Úgy tudom Feri 92 óta csinálja ezeket a kábeleit.
CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”