Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

PERGEGABI
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2020.07.17., pén. 15:55
Értékelés: 3

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: PERGEGABI »

Üdvözletem!

Csak analóg bemenettel rendelkező erősítőmet szeretném összekötni egy Yamaha hálózati lejátszóval.A lejátszón optikai és koaxiális kimenet is van.A kérdésem az lenne,hogy milyen kábelezéssel tudnám kihozni a legtöbbet a rendszerből?Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
funker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.07.18., szer. 14:01
Értékelés: 14

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: funker »

köszönöm a válaszod, akkor felejtős. :rolleyes:

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

funker írta:
2020.09.10., csüt. 17:26
üdv mindenkinek!
tanácsot szeretnék kérni, egy kábellel kapcsolatban. a márkája ISODA ezen belül is az interconnect változat érdekel. ismeri-e esetleg valaki ezt a márkát, van-e tapasztalata a hangzásával kapcsolatban? köszönöm. :quetionmark:

Szervusz!
Jóval régebben volt Isoda interconnect-em.
Nagyon alap kategória,semmit nem csinál rosszul,de jól sem.Sávhatárolt,dinamikátlan,tere nagyon átlagos.Még kategóriájában sem kiemelkedő!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
funker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.07.18., szer. 14:01
Értékelés: 14

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: funker »

talán senki nem ismeri az ISODA márkát :quetionmark:

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2048

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

REAN gy.

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Sziasztok!
Klotz MC5000-hez milyen RCA csatlakozót ajánlatok?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

istvan01 írta:
2020.09.10., csüt. 16:33
mgus írta:
2020.09.10., csüt. 09:46
Ha már ennyire 230v-os kábelezés, ne felejtsük el a készüléken lévő iec alzat hangját hozzáadni a rendszerhez, ahol lehetséges cserélni ott érdemes is, főleg erősítőknél sokat javul a hang, plusz jobban fogjuk hallani a tápkábelünk hangját is.
Sajnos a gyárilag beépített aljzatok elég gyengén muzsikálnak.
de ha már, akkor, legyen betartva norma szerinti védővezető szabályos keresztmetszete, vagyis nem lehet kisebb mint a fázis-nulla vezetőké 10mm2 alatt. Ja, itt még be van tartva :ohnoohnoohno:
Aztán, illene a színezést zöld-sárgához közelíteni. Ez a kékes-lila ez inkább a nulla vezető színe lehetne.
A képet csak illusztrációnak tettem be, nem a sajátom. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
funker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.07.18., szer. 14:01
Értékelés: 14

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: funker »

üdv mindenkinek!
tanácsot szeretnék kérni, egy kábellel kapcsolatban. a márkája ISODA ezen belül is az interconnect változat érdekel. ismeri-e esetleg valaki ezt a márkát, van-e tapasztalata a hangzásával kapcsolatban? köszönöm. :quetionmark:

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

mgus írta:
2020.09.10., csüt. 09:46
Ha már ennyire 230v-os kábelezés, ne felejtsük el a készüléken lévő iec alzat hangját hozzáadni a rendszerhez, ahol lehetséges cserélni ott érdemes is, főleg erősítőknél sokat javul a hang, plusz jobban fogjuk hallani a tápkábelünk hangját is.
Sajnos a gyárilag beépített aljzatok elég gyengén muzsikálnak.
de ha már, akkor, legyen betartva norma szerinti védővezető szabályos keresztmetszete, vagyis nem lehet kisebb mint a fázis-nulla vezetőké 10mm2 alatt. Ja, itt még be van tartva :ohnoohnoohno:
Aztán, illene a színezést zöld-sárgához közelíteni. Ez a kékes-lila ez inkább a nulla vezető színe lehetne.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

mgus írta:
2020.09.10., csüt. 09:46
Ha már ennyire 230v-os kábelezés, ne felejtsük el a készüléken lévő iec alzat hangját hozzáadni a rendszerhez, ahol lehetséges cserélni ott érdemes is, főleg erősítőknél sokat javul a hang, plusz jobban fogjuk hallani a tápkábelünk hangját is.
Sajnos a gyárilag beépített aljzatok elég gyengén muzsikálnak.
Az erősítőben szintén régi kontakta ezüstözött iec aljzat van.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ha már ennyire 230v-os kábelezés, ne felejtsük el a készüléken lévő iec alzat hangját hozzáadni a rendszerhez, ahol lehetséges cserélni ott érdemes is, főleg erősítőknél sokat javul a hang, plusz jobban fogjuk hallani a tápkábelünk hangját is.
Sajnos a gyárilag beépített aljzatok elég gyengén muzsikálnak.
Csatolmányok
PICT9676.JPG
PICT9676.JPG (131.29 KiB) Megtekintve 2648 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

pali923 írta:
2020.09.10., csüt. 07:33
MrCollector írta:
2020.09.09., szer. 16:52
A kábel amiről beszélünk egy tragédia.
Akkor már én is leírom a saját kis pár napos tesztem eredményét. Mivel volt itthon régi mcu, én is csináltam egy hármasfonatot, igaz, én csak Oyaide-nek hívott dugókat raktam rá, az volt kéznél. Emellett van egy darab Viablue is, ugyanilyen dugókkal a vékonyabbik fajtából.
Én nem állítom, hogy a hármasfonat tragédia, mert lehet ezzel is zenét hallgatni, de a pár napos cserélgetések után visszaraktam a Valhalla tápkábelt, és az is marad. Dinamikában és térábrázolásban egyértelműen jobbnak bizonyult a másik drótoknál. Lehet vitatkozni biztosan az ár/érték arányon, de én nem cserélek.
Mivel van hifibogár, és nem nagy kaland, ezért kipróbálok még egy 4. drótot is belefonni a kísérleti darabba, de nagyon meglepődnék, ha annyival jobb lenne. Bár az ember amíg él, remél. :D
Nem a fonás (geometria) a lényeges a dologban, hanem, hogy miből készült. És nem azért mert olcsó.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

MrCollector írta:
2020.09.09., szer. 16:52
A kábel amiről beszélünk egy tragédia.
Akkor már én is leírom a saját kis pár napos tesztem eredményét. Mivel volt itthon régi mcu, én is csináltam egy hármasfonatot, igaz, én csak Oyaide-nek hívott dugókat raktam rá, az volt kéznél. Emellett van egy darab Viablue is, ugyanilyen dugókkal a vékonyabbik fajtából.
Én nem állítom, hogy a hármasfonat tragédia, mert lehet ezzel is zenét hallgatni, de a pár napos cserélgetések után visszaraktam a Valhalla tápkábelt, és az is marad. Dinamikában és térábrázolásban egyértelműen jobbnak bizonyult a másik drótoknál. Lehet vitatkozni biztosan az ár/érték arányon, de én nem cserélek.
Mivel van hifibogár, és nem nagy kaland, ezért kipróbálok még egy 4. drótot is belefonni a kísérleti darabba, de nagyon meglepődnék, ha annyival jobb lenne. Bár az ember amíg él, remél. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

zoli73 írta:
2020.09.09., szer. 21:29
cables írta:
2020.09.09., szer. 21:14
Ha saját magadnak csinálsz bármilyen kábelt, nagyon nagy a veszélye annak, hogy jobbnak akarod hallani, mint amilyen valójában. Nehéz reálisan hallani. Ha jól olvastam volt nálad valaki, aki kifejezetten rossznak hallotta. Átlagolni kell a két véleményt :)
Mi a biztosíték arra, hogy ha valakinek nem tetszett, akkor annak a kábelezés az oka?
Mert hallottam mással is szólni, többek között olyannal is amit én vittem. Úgy is megvoltak a rendszer korlátai, de lényegesen jobban szólt.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

sutemenyx írta:
2020.09.09., szer. 20:53

Nos erre a gyorsaságra igencsak ráerősít az mcu kabel, epp emiatt tettem inkabb vissza a sodort furutechet.
De tovabbra is azt mondom, hogy a dinamika milyenségén kívül eddig az mcu a legjobb.
Beleesel abba a hibába,amibe jó sokan szoktak,köztük én is, :D miszerint túl gyorsan véleményezel.
Adj neki időt,és ha pár hónap múlva is hasonlóképpen látod és érzed a dolgokat,akkor azzal hosszabb távon is lehet számolni,de most én azt látom,bár lehet tévedek,hogy a jelenlegi véleményed kérészéletű lesz. :D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cables írta:
2020.09.09., szer. 21:14
Ha saját magadnak csinálsz bármilyen kábelt, nagyon nagy a veszélye annak, hogy jobbnak akarod hallani, mint amilyen valójában. Nehéz reálisan hallani. Ha jól olvastam volt nálad valaki, aki kifejezetten rossznak hallotta. Átlagolni kell a két véleményt :)
Tévedés. Csinaltam már másfajta kábeleket is, volt amelyik kifejezetten gyengére sikerült. Magam szerint is. Engem az nem érdekel ki csinálta, én sem most, és valószínűleg a jövőben sem tervezem kábelek gyártását, értékesítését, nekem csak egyszerűen az kell, hogy megtaláljam a rendszeremhez illő legjobb kábeleket, ami még beleférhet anyagilag is.
Hozzá vagyok szokva, hogy nem feltétlen mindig az a jó, amit én csinálok. Pl ami erősítőt használok az már nem az első, amit csináltam. Az idők folyamán mindegyik korábbi és ez is össze lett vetve elég sok másik készülékekkel, nem én voltam mindig a sztár. Sőt volt olyan, ami kifejezetten gyengére sikerült. Igyekszem kerülni az önámítást.
Próbáltam PowerR kábelt is, Fapaci kábelt is, de teljesen szándékosan nem írom le melyiket milyennek gondolom, senki üzletét se pro se kontra nem akarom befolyásolni, nem ilyen indittatasbol irogatok. A gyariakat viszont velemenyezem, mert azoknak aztan tökmindegy én itt miket írok.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2020.09.09., szer. 21:14
Ha saját magadnak csinálsz bármilyen kábelt, nagyon nagy a veszélye annak, hogy jobbnak akarod hallani, mint amilyen valójában. Nehéz reálisan hallani. Ha jól olvastam volt nálad valaki, aki kifejezetten rossznak hallotta. Átlagolni kell a két véleményt :)
Mi a biztosíték arra, hogy ha valakinek nem tetszett, akkor annak a kábelezés az oka?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2048

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha saját magadnak csinálsz bármilyen kábelt, nagyon nagy a veszélye annak, hogy jobbnak akarod hallani, mint amilyen valójában. Nehéz reálisan hallani. Ha jól olvastam volt nálad valaki, aki kifejezetten rossznak hallotta. Átlagolni kell a két véleményt :)

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

MrCollector véleményéhez az alábbi kiegészítést tenném:

A hangfalsm egy régi papír szélessávú, aminek a hangszórója 30centi atmerojenek ellenere 20grammos!! membrannal rendelkezik, es 2.83V-ra 100dB körüli érzékenységet tud. A felfüggesztése tehát betonkemény. Ebből következik, hogy végtelenül gyors, gyorsabb és pontosabb mèlyei vannak, mint kb bárminek, amit eddig hallottam. Aki ehhez nincs szokva, annak talán tűnhet úgy is, hogy mélyszegény. Sub-os hatás nyomokban sem fedezhető fel, pedig a 30Hz-et is bőven hallani.
Nos erre a gyorsaságra igencsak ráerősít az mcu kabel, epp emiatt tettem inkabb vissza a sodort furutechet.
De tovabbra is azt mondom, hogy a dinamika milyenségén kívül eddig az mcu a legjobb.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tényleg nem vagyunk egyformák, de hát nem is lehetünk. Más a fülünk, rendszerünk, akusztikánk, stb.
Tömör, egyeres, különböző vastagságú vezetékekkel én is próbálkoztam, de nekem nem jött be. Nem tudom jól kifejezni, de valahogy olyan "mézes-mázas", "szirupos", tömör, levegőtlen lett a hangzás, és a mélytartomány is kissé beszűkült, nem is ment elég mélyre, és az intenzitása sem volt kielégítő, mosott volt.
Nekem, az én rendszeremben, a sodrott erekből font tápkábelek váltak be igazán. Erősítőhöz 3X2,5mm, forráskészülékekhez, 3X1,5mm, és csak az erek saját szigetelése, minden más, további szigetelés csak ront a hangon, max "kígyóbőr", az esztétika kedvéért.
Árnyékolással is próbálkoztam(harisnya), de minden esetben az igazolódott be, hogy "lassítja" a hangot, visszafojtja a dinamikát.
De talán a legfontosabb, leginkább feltűnő különbséget az produkálja, hogy a tápkábeleket nem új gyártású kábelekből fonom, hanem olyan kábelekből bontom ki az ereket, amik hosszú évtizedeken keresztül(20-40év) használatban voltak, kvázi bejáratottak.
De ettől még elfogadom, hogy valakinél a tömör a nyerő, ahogy írtam, sem mi, sem a rendszereink nem egyformák.
Nincs univerzális megoldás.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

istvan01 írta:
2020.09.09., szer. 20:18
avl2 írta:
2020.09.09., szer. 17:03

érdekes. mindenki másképp hall.

nekem volt itthon kb. 20 éve ilyesmi merev egyeres drótom, mivel elosztómon ugyis módosítottam (kapcsoló beépítése), és szétszedhetö elosztó, így az abba menö gyári - sokkal jobban kezelhetö - drótot kiszedtem, es ilyen harmasfonat megy bele (ezt az elosztok topicba be is irtam).
elötte is meg azota is jo zenét hallgatni, semmiképp sem mondanam, hogy most kevésbé jó;
HA (!) mindenáron választanom kellene, melyik is jobb, ez utobbi=mostani=harmasfonatu egyeres
Ha már ismét divatba akar jönni az MCU drótos hálózati, nekem itt van a szekrényben kb 30éve egy adag. Akkor ha jól emlékszem HFM favorizálta az 1mm2-es tömör drótból barkácsolást, tekertem én is egyet. Hatás? Annyira rég volt, de az biztos, nem sokáig próbálgattam. Ha valakinek van kedve vele játszani, oda adom neki ajándékba. Persze szállítani és csomagolni, az már csak pálinka árban, vagy eljön érte. A tekercs 10m, 5ér. Egy védő, kettő-kettő fázis-nulla.
Csakhogy ez nem hármasfonat.

Amugy termeszetesen a velemenyem az a sajat megitelesem szerint van.
Zeneisegben, nyugodtsagban, koherenciabsn es felbontasban biztosan egyik altalam probalt vezetek sem jobb a harmasfonat mcu-nal. Dinamikaban illetve a dinamikai balanszban van jobb, ezert is mondtam, hogy erosito ele visszatettem a furutechet.
Viszont kisebb fogyaszto, forras ele nincs jobb egyelore.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

avl2 írta:
2020.09.09., szer. 17:03

érdekes. mindenki másképp hall.

nekem volt itthon kb. 20 éve ilyesmi merev egyeres drótom, mivel elosztómon ugyis módosítottam (kapcsoló beépítése), és szétszedhetö elosztó, így az abba menö gyári - sokkal jobban kezelhetö - drótot kiszedtem, es ilyen harmasfonat megy bele (ezt az elosztok topicba be is irtam).
elötte is meg azota is jo zenét hallgatni, semmiképp sem mondanam, hogy most kevésbé jó;
HA (!) mindenáron választanom kellene, melyik is jobb, ez utobbi=mostani=harmasfonatu egyeres
Ha már ismét divatba akar jönni az MCU drótos hálózati, nekem itt van a szekrényben kb 30éve egy adag. Akkor ha jól emlékszem HFM favorizálta az 1mm2-es tömör drótból barkácsolást, tekertem én is egyet. Hatás? Annyira rég volt, de az biztos, nem sokáig próbálgattam. Ha valakinek van kedve vele játszani, oda adom neki ajándékba. Persze szállítani és csomagolni, az már csak pálinka árban, vagy eljön érte. A tekercs 10m, 5ér. Egy védő, kettő-kettő fázis-nulla.
Csatolmányok
IMG_20200909_200751.jpg
IMG_20200909_200751.jpg (723.83 KiB) Megtekintve 2475 alkalommal
IMG_20200909_200803.jpg
IMG_20200909_200803.jpg (1.55 MiB) Megtekintve 2475 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2020.09.09., szer. 16:52
sutemenyx írta:
2020.09.09., szer. 16:19
Egy csapattárs kérdezett a MCU kábelekkel tapasztaltakról, a válaszomt ide is bemásolom:

"Ezek a hármasfonott MCU kábelek úgytűnik a legjobbak. ...
...A kábel amiről beszélünk egy tragédia. Ezt ott is elmondtam neked és itt is megteszem. Nem tudom mit hallasz amit én nem....
érdekes. mindenki másképp hall.

nekem volt itthon kb. 20 éve ilyesmi merev egyeres drótom, mivel elosztómon ugyis módosítottam (kapcsoló beépítése), és szétszedhetö elosztó, így az abba menö gyári - sokkal jobban kezelhetö - drótot kiszedtem, es ilyen harmasfonat megy bele (ezt az elosztok topicba be is irtam).
elötte is meg azota is jo zenét hallgatni, semmiképp sem mondanam, hogy most kevésbé jó;
HA (!) mindenáron választanom kellene, melyik is jobb, ez utobbi=mostani=harmasfonatu egyeres

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

sutemenyx írta:
2020.09.09., szer. 16:19
Egy csapattárs kérdezett a MCU kábelekkel tapasztaltakról, a válaszomt ide is bemásolom:

"Ezek a hármasfonott MCU kábelek úgytűnik a legjobbak. Be van téve mindnehová, egyik végükön A furutech ródiumos villásdugók, másik végükön az erősítőnél szintén ródiumos Furutech, a forrásoknál régi magyar kontakta ezüstözött IEC-ek.
Ezek tudják a legnagyobb pontosságot, torzításmentességet, "csendet", felbontást és még ezek a legzeneibbek is. Bármit teszek vissza a helyükre, durván leromlik a hangkép. Egyedül az erősítőhöz tettem most vissza a furutech nanoliquid-es kábelt, mert oda még egyszerűen kevés a 4-es is a merevből (vagy inkább a felbe behúzott 1,5-es :) ) és az a nagyon öblös puha mély az hiányzott. Azt viszont a furutech tudja és másban is még az a legjobb. Még fogok csinálni ugyanilyen villanyboltos, de sodort vezetékből az erősítőhöz, oda az lehet, hogy jobban fog passzolni, de az még idő. Illetve lehet, hogy a merev is jó lenne, csak bazi vastag kell, vagy még ennek kell járódnia."
Mivel voltam nálad hallgatózni úgy gondoltam én is ideírom a véleményemet, mielőtt kilométerszám felvásárolják ezeket a filléres kábeleket az emberek a villanyszerelési boltokban. Igaz, hogy a fő komponenseid saját gyártásúak, de aránylag jó "kis" rendszert hoztál össze. :rolleyes:
A kábel amiről beszélünk egy tragédia. Ezt ott is elmondtam neked és itt is megteszem. Nem tudom mit hallasz amit én nem, de ennek a kábelnek a kvalitásai és az ára egyenes arányosságban állnak. Természetesen ebbe nem számítom bele a sok tízezerbe kerülő Furutech dugókat, ami kifejezett pénzkidobás erre a pár száz forintos kábelre. Bántóan nyers, levegőtlen, dinamikátlan hang. Sokhangszeres, zúzósabb zenei részleteknél a hang megtorpan, befullad, a hangszerek káoszában. A Furutech kábel sem egy nagy durranás, de ettől sokkal jobb. Sajnálom, hogy ezt kellett írnom, de nem szeretném, ha még többen csalódnának a kábelvarázsban. Nyilvánvalóan neked ezzel nem okozok kárt, hiszen te nem árulod ezeket a kábeleket, csak a saját tapasztalataidat írtad le. Ezt ki szerettem volna hangsúlyozni.
Természetesen aki nem sajnálja azt a pár százast (na meg a 60-70e-et a Furutech dugóra), meg az idejét az nyugodtan kipróbálhatja. Én ugyan olyan boldog lennék, mint bárki más, ha ez a csoda működne, de szerintem nagyon távol áll tőle.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

sutemenyx írta:
2020.09.09., szer. 16:19
Egy csapattárs kérdezett a MCU kábelekkel tapasztaltakról, a válaszomt ide is bemásolom:

"Ezek a hármasfonott MCU kábelek úgytűnik a legjobbak. Be van téve mindnehová, egyik végükön A furutech ródiumos villásdugók, másik végükön az erősítőnél szintén ródiumos Furutech, a forrásoknál régi magyar kontakta ezüstözött IEC-ek.
Ezek tudják a legnagyobb pontosságot, torzításmentességet, "csendet", felbontást és még ezek a legzeneibbek is. Bármit teszek vissza a helyükre, durván leromlik a hangkép. Egyedül az erősítőhöz tettem most vissza a furutech nanoliquid-es kábelt, mert oda még egyszerűen kevés a 4-es is a merevből (vagy inkább a felbe behúzott 1,5-es :) ) és az a nagyon öblös puha mély az hiányzott. Azt viszont a furutech tudja és másban is még az a legjobb. Még fogok csinálni ugyanilyen villanyboltos, de sodort vezetékből az erősítőhöz, oda az lehet, hogy jobban fog passzolni, de az még idő. Illetve lehet, hogy a merev is jó lenne, csak bazi vastag kell, vagy még ennek kell járódnia."
És még előfordulhat az is, hogy még az erősítő előtt is hagyni fogom az MCU-t, ha a tápösvény nem konnektorba lesz dugva, hanem villanyórára kötve.


Még annyit el kell mondanom, hogy a hármasfonat ötletét nem magamtól találtam ki. Takács Jenő alias tunerman javasolta..
Úgytűnik néha vannak jó ötletei. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”