Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Még annyit hogy én ezt tényleg csak játéknak fogom fel,és nem az vezérel hogy jobbnál is jobb hangom legyen,mert az élvezetes hang számomra már adott,ha nem inkább csak arra vagyok kíváncsi hogy mi mennyiben befolyásolja a hangzást.Általában eddig mindig azt történt hogy egy idő után ment vissza minden a kiinduló állapotra,mert nem éreztem azt hogy a más hang egyben jobban is csábított volna a zenehallgatásra.
Persze fel lehet tenni azt a kérdést hogy akkor meg mi értelme próbálgatni,magamnak is feltettem már de nem tudom a választ.Kíváncsiság,tapasztalatszerzés,talán ezek,na meg a hifivel fertőzött vér. :D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

"jók ezek is,sőt jobbak minden eddig próbált sodrottól is"

Navégre..
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

viri írta:
2021.08.19., csüt. 11:05

Shimano kolléga, ahhoz képest, hogy Te vagy a Heedet ne kábelezzünk mozgalom apostola, Te tartod életben a topikot (természetesen csakis Rudibá után)! :D :smile53:
Én soha nem írtam hogy ne kábelezzük a heedet,csak azt hogy az oda megfelelőt nem biztos hogy a spéci hifis drótok közt érdemes keresni,és fogjuk is megtalálni.Ezek a halogénmentes drótok sem nem drágák,sem nem spéci hifis drótok,egy próbát megérnek csak a játék kedvéért,kb ennyi az apostolgatás. :D
Rudibá tüze most csak fedetten parázslik itt,és remélem nem is fog lángra kelni.A véleményem megvan róla,és megvan a néphülyítő kábelbizniszről is,de ezeket inkább magamban tartanám,szóval inkább hagyjuk. ;)

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Shimano írta:
2021.08.19., csüt. 10:53
Köszi mindenkinek. :smile32:
Igazáből az ötlet a próbára onnét jött hogy hozzám került fülelek által készített két típusú tápdrót is,egy vékony forráshoz,és egy vastagabb 3×1.5mm-es az erősítőhöz,és miután ezek elég jók,gondoltam teszek egy próbát más keresztmetszetekkel is,de nincs ebből a halogénmentes 3 eres típusból sehol kisebb méret.De mindegy is,jók ezek is,sőt jobbak minden eddig próbált sodrottól is nálam,de négyeressel,vagy egyeresekből összetákoltakkal nem akarok foglalkozni,annyira azért nem fogok belemerülni.
Lehet kérek próbára Zolitól még egy vékonyat a külső tápba is,mert az olyan hideg mint a sírkő,szóval nem lehet nagy az áramfelvétele,aztán kisakkozom hogy hová melyik is passzol leginkább.Aminek a helye eddig biztosnak tűnik,az a futóműben lévő vékony drót,a többi még képlékeny,de nincs panasz a hangra így sem,mint ahogyan eddig sem volt,ez csak egy hifis játék a drótokkal. :D
Shimano kolléga, ahhoz képest, hogy Te vagy a Heedet ne kábelezzünk mozgalom apostola, Te tartod életben a topikot (természetesen csakis Rudibá után)! :D :smile53:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Köszi mindenkinek. :smile32:
Igazáből az ötlet a próbára onnét jött hogy hozzám került fülelek által készített két típusú tápdrót is,egy vékony forráshoz,és egy vastagabb 3×1.5mm-es az erősítőhöz,és miután ezek elég jók,gondoltam teszek egy próbát más keresztmetszetekkel is,de nincs ebből a halogénmentes 3 eres típusból sehol kisebb méret.De mindegy is,jók ezek is,sőt jobbak minden eddig próbált sodrottól is nálam,de négyeressel,vagy egyeresekből összetákoltakkal nem akarok foglalkozni,annyira azért nem fogok belemerülni.
Lehet kérek próbára Zolitól még egy vékonyat a külső tápba is,mert az olyan hideg mint a sírkő,szóval nem lehet nagy az áramfelvétele,aztán kisakkozom hogy hová melyik is passzol leginkább.Aminek a helye eddig biztosnak tűnik,az a futóműben lévő vékony drót,a többi még képlékeny,de nincs panasz a hangra így sem,mint ahogyan eddig sem volt,ez csak egy hifis játék a drótokkal. :D

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Nekem van 1x2x1mm és van 1x2x0,8mm is

XLR drótnak használom :)
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

hodyka írta:
2021.08.19., csüt. 05:12
Ez nem lenne jó ? :rolleyes:

https://masco.hu/kabel-tuzallo-4-eres-t ... ent=Kelkoo
Szerintem ez jó lehet. Anno én is kerestem 1 mm-es vagy 0,75-ös tömör réz drótot külön, de úgy nem találtam. Csak többeres verziót.

Shimano: Hangsugárzó kábelt akarsz fabrikálni belőle? :rolleyes:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

hodyka írta:
2021.08.19., csüt. 05:12
Ez nem lenne jó ? :rolleyes:

https://masco.hu/kabel-tuzallo-4-eres-t ... ent=Kelkoo
Vagy ebből kettő, mert a lángoló kábel szerintem feleslegesen drága. Bár léteznie kell 4 eres, tömör kábelnek is, sima kivitelben.

https://masco.hu/kabel-2-eres-tuzjelzo- ... jelz%C5%91
Csak a Marantz! :-D

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Ezt benéztem, bocsi leborulok.gif
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Szuper,és köszi de tömör rézdrót kell,és olyan helyről ahol kistételben is adnak,tehát nem kell egy taligát is tolva érte menni. :D

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

3×1mm2-es tömör vezetőkből álló mbcu féle dróttal találkozott már valaki? 3×1.5mm-es a legkisebb méret ahol eddig néztem.
Az sem baj ha halogénmentes,sőt igazán az kellene.Nem kell hogy az űrből bányászott szuper tiszta réz legyen,ezeket meghagyom a kábelfanoknak,szóval maradjunk a földön az árak tekintetében ha lehet,és csak hazai forrás érdekel,külföldről nem rendelek egy nyamvadt drótot.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Alex_Aston írta:
2021.08.05., csüt. 17:56
KopaszKutya írta:
2021.08.05., csüt. 14:35
Sziasztok!

Valaki nem tudja esetleg, hogy itthon hol lehetne venni hangfal kábelhez való banán -> villa átalakító dugót?

Ilyesmire gondolok: https://www.ebay.co.uk/itm/151972014488

Néha megfordul nálam ilyen-olyan hangfal, de a jelenlegi kábelem banán dugós, ami forrasztva van.

Köszönöm! :smile53:
Kácsa?
Náluk nincs, csak egy ilyen nem tudom mi a pontos neve, valamiféle DIY megoldás (banán csatlakozó össze forrasztva egy réz dróttal), de az sincs náluk jelenleg készleten. Nem tudom, ha valakivel csináltatok, mennyivel jövök ki olcsóbban, mintha rendelek kintről.

https://kabelplaza.hu/termekek/aranyozo ... ter-bp2683
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

KopaszKutya írta:
2021.08.05., csüt. 14:35
Sziasztok!

Valaki nem tudja esetleg, hogy itthon hol lehetne venni hangfal kábelhez való banán -> villa átalakító dugót?

Ilyesmire gondolok: https://www.ebay.co.uk/itm/151972014488

Néha megfordul nálam ilyen-olyan hangfal, de a jelenlegi kábelem banán dugós, ami forrasztva van.

Köszönöm! :smile53:
Kácsa?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Valaki nem tudja esetleg, hogy itthon hol lehetne venni hangfal kábelhez való banán -> villa átalakító dugót?

Ilyesmire gondolok: https://www.ebay.co.uk/itm/151972014488

Néha megfordul nálam ilyen-olyan hangfal, de a jelenlegi kábelem banán dugós, ami forrasztva van.

Köszönöm! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2021.07.15., csüt. 19:57

Van egy olyan kabel fajta, hogy optikai HDMI. Meg van benne fixen hatarozva a forras es a kijelzo oldal. Esetedben a forras a PC, kijelzo a TV-d.
Semmilyen kulso tap nem kell hozza, a HDMI portrol szedi fel a tapot.

https://www.amazon.com/ATZEBE-Optical-H ... B07KG71K8K
Köszi még egyszer a tippet!
E vonalon elindulva, ma megjött a 20m kábel. Igaz utp technológiás lett, de ez is külső táp nélküli, Delock. Kiprobáltam, és f@sza.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2021.07.15., csüt. 19:57
Alex_Aston írta:
2021.07.15., csüt. 19:53
wittao írta:
2021.07.15., csüt. 19:43
Optikai HDMI?
Asztali PC hdmi kimenet rákötése a TV-re. Nincs optika, csak a videokártya második kimenete.
Új lakásban ennyire messze lesz a gép, ha nem akarom a nappali közepén lefektetni a kábelt. Így körbe kell vinni, és ennyi a táv sajna...
Mondjuk elvileg egy alap 20m-es gyári kábelnek is jónak kellene lennie, de én mindig minimum az alap feletti következőt szoktam venni, biztos, ami biztos. Csak amit eddig találtam (Kácsa), az 8e helyett 45e...
Van egy olyan kabel fajta, hogy optikai HDMI. Meg van benne fixen hatarozva a forras es a kijelzo oldal. Esetedben a forras a PC, kijelzo a TV-d.
Semmilyen kulso tap nem kell hozza, a HDMI portrol szedi fel a tapot.

https://www.amazon.com/ATZEBE-Optical-H ... B07KG71K8K
Ja, értem. Azt hittem valami oktikai/HDMI átalakítóra gondolsz.
Itthon is van ilyen, 20m-es méretben?

Ez olyan, ha jól sejtem.
https://www.emag.hu/unitek-ultrapro-hdm ... DY5WM6BBM/
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2021.07.15., csüt. 19:43
Optikai HDMI?
Asztali PC hdmi kimenet rákötése a TV-re. Nincs optika, csak a videokártya második kimenete.
Új lakásban ennyire messze lesz a gép, ha nem akarom a nappali közepén lefektetni a kábelt. Így körbe kell vinni, és ennyi a táv sajna...
Mondjuk elvileg egy alap 20m-es gyári kábelnek is jónak kellene lennie, de én mindig minimum az alap feletti következőt szoktam venni, biztos, ami biztos. Csak amit eddig találtam (Kácsa), az 8e helyett 45e...
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

juliush írta:
2021.07.15., csüt. 18:31
Alex_Aston írta:
2021.07.15., csüt. 16:41
Sziasztok.
16-17m hosszú hdmi kábelre milyen megoldásokat tudtok esetleg, ami nem 50e Ft-os kategória? Nem kell semmi extra tudás, FHD jel menjen el rajta.
Ethernetes HDMI-extender? gondolkodik.gif
Valami ilyesmi: https://www.pcx.hu/gembird-dex-hdmi-03- ... r-00257439
De ez aktív, nem?
Egybe 20m-es kábelben gondolkodom, vagy legyártva 16-17m-es méretben.
Valami ilyesmi, csak esetleg jobb, de nem 8x ennyiért.
https://www.pcx.hu/20m-hdmi-hdmi-v1-2-k ... EnEALw_wcB

Tehát valami középút megoldás.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Alex_Aston írta:
2021.07.15., csüt. 16:41
Sziasztok.
16-17m hosszú hdmi kábelre milyen megoldásokat tudtok esetleg, ami nem 50e Ft-os kategória? Nem kell semmi extra tudás, FHD jel menjen el rajta.
Ethernetes HDMI-extender? gondolkodik.gif
Valami ilyesmi: https://www.pcx.hu/gembird-dex-hdmi-03- ... r-00257439
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

sutemenyx írta:
2021.07.15., csüt. 17:27
Alex_Aston írta:
2021.07.15., csüt. 16:41
Sziasztok.
16-17m hosszú hdmi kábelre milyen megoldásokat tudtok esetleg, ami nem 50e Ft-os kategória? Nem kell semmi extra tudás, FHD jel menjen el rajta.

Köszi
Elvileg 15m a max!
Gyakorlatilag meg 20m-es is van.
Videó kamerákhoz anno használtam 15+1-2m-es kábeleket, és gond nélkül mentek, 4MP-es képpel. Csak azok lehet tv és számítógép közé nem tökéletesek. Passz.
Kácsa féle 20m-es 45e Ft.
De remélem, hogy van ennél olcsóbb, de megfelelő.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Alex_Aston írta:
2021.07.15., csüt. 16:41
Sziasztok.
16-17m hosszú hdmi kábelre milyen megoldásokat tudtok esetleg, ami nem 50e Ft-os kategória? Nem kell semmi extra tudás, FHD jel menjen el rajta.

Köszi
Elvileg 15m a max!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Sziasztok.
16-17m hosszú hdmi kábelre milyen megoldásokat tudtok esetleg, ami nem 50e Ft-os kategória? Nem kell semmi extra tudás, FHD jel menjen el rajta.

Köszi
Csak a Marantz! :-D

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Béla91 írta:
2021.07.12., hétf. 22:24
Sziasztok! Voltatok már úgy hogy nem tudtátok megmondani mitől jó, mitől tettszik egy kábel?
Én nagyon tárgyilagos vagyok és tudom mélyk kábelemnek milyen (hangja) van. Miért is jó, miért szeretem. De van egy madzagom nem tudom mitől, de tettszik! Egyszerűen megfog. :rolleyes: gondolkodik.gif :D
Nagyjából ez a definicio illik a “zeneiségre”. ;)
Habár ilyesmi szokott lenni egy jóféle ezüst valóságosabbnak vagy hihetőbbnek tűnő megszólalásától is. Legjobb ha ezzel egyidőben a megfogható paraméterek sem romlanak. Ha meg még azok is inkább javulnak, akkor megfogtad az isten lábát. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”