Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nah megvette ma chordot 26 pengo volt szallitassal 1m-es, zsir uj
Van azért ahol elismerik, tudom nem kell mindent elhinni, de tájékoztatásként ellehet olvasni.
 
http://www.richardsaudiovisual.co.uk/av ... onnect.htm

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vtb »

Ennek az ótónak olyan rém buta arca van.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Mi az a kobra?
Hát eze! Maj jó elleszel gázolva vele


Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mi az a kobra ? Beeegyó?

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Chord-nak adok 1 pontot...
de ha nem lesz jo a kabel ,akkor raduszitom a kobram ,ki va nkepezve tigris csonkitasra...
 
s megemeszt majd elevenen mielott levedletem....

A QED-től csak jobb lehet :lol!: Azok nekem nagyon nem jöttek be, de megvárhattad volna még más véleményét is ezzel kapcsolatban. De szerintem jó kábelek, ennyiért meg főleg.

Most már hiába magyarázkodsz Tigris koma, Neked véged, kobraeledel leszőőőő
 
Amúgy sajnos egyik kábelt sem ismerem, úgyhogy fogalmam nincs, melyik a jobb, és pláne hogy AHHOZ a rendszerhez melyik illik.
A kábel kiválasztása sajnos az egyik legkritikusabb pontja a rendszerépítésnek.
 
Főleg úgy, hogy tapasztalataim szerint egy rendszernek legalább 2-3 napig összedugva kell lennie ahhoz, hogy elkezdjen "együttműködni" - erről már beszéltünk párszor.
 
Úgyhogy Ricsi pajtás, Neked meg türelem! Mivel vadi új kábelt vettél, így most bejáratás jön, és ne lepődj meg - és főleg ne kűggyed azt a cobrát - ha a hang elsőre nem lesz olyan, mint amit vártál.
Mostmár van egy jó kis induló rendszered, járassad-járassad-járassad minél többet

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Chord-nak adok 1 pontot...
de ha nem lesz jo a kabel ,akkor raduszitom a kobram ,ki va nkepezve tigris csonkitasra...
 
s megemeszt majd elevenen mielott levedletem....

A QED-től csak jobb lehet Azok nekem nagyon nem jöttek be, de megvárhattad volna még más véleményét is ezzel kapcsolatban. De szerintem jó kábelek, ennyiért meg főleg.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: richies »


Chord-nak adok 1 pontot...
de ha nem lesz jo a kabel ,akkor raduszitom a kobram ,ki va nkepezve tigris csonkitasra...
 
s megemeszt majd elevenen mielott levedletem....
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: richies »

nah megvette ma chordot 26 pengo volt szallitassal 1m-es, zsir uj
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Chord-nak adok 1 pontot...

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: richies »


melyik lehet a jobb?
 
Cable Talk - Advanced 3 - 91 metre) 20 font
QED QUNEX 3 INTERCONNECT (1 METRE) - 20 font
Chord Crimson Interconnecting Cable 1 mtr Pair - 28 font kb
 
koszii
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagy változást minden bizonnyal az hozta, h az IC sokkal jobb hangú mint az optikaid....
Vagy gyengécske az erősítő saját D/A konvertere.

Na az is egy lehetőség, bár nem hinném, h gyengébb lenne min t a DVD-ben lévő, de nincs kizárva...Viszont a hangzási difinek ehhez is köze lehet nagy mértékben.Köszönöm, h kiegészítettél.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Csaba_82.
 
Próbáltam régebben én is a HM optikain és coaxon, a coax nekem jobb volt (mind a régi és a jelenlegi rendszeremben is).
De a 600-as jó készülék és valóban jobb lehet a DAC benne mint a HM erősítőben.
Ki kellene próbálni RCA-val (5.1 analógon) összekötni a játékost és a HM erősködőt.
Ha analógra váltasz akkor nem sztereóra lesz ha 5.1-ben van összekötve (persze kérdés hogy vannak beállítva a készülékek.
 
El kell döntened hogy milyen kompromisszumokra vagy hajlandó...
Szereóban is lehet jól mozizni de nem lesz olyan mint a sokpontegy, de a zene sosem lesz olyan egy HM erősködővel mint egy sztereó vassal.
 
Esetleg ha tudsz kölcsön kérni valakitől sztereó erősítőt, akkor érdemes kipróbálni 1-2 hétre.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Robici »

Nekem izgalmasabb volt a fülelek-bta mérkőzés, mint ez az unalmas kábel-ajánlgatás. :-)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A nagy változást minden bizonnyal az hozta, h az IC sokkal jobb hangú mint az optikaid....
Vagy gyengécske az erősítő saját D/A konvertere.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Egy teszt eredménye:
 
Én otthon kiírtam Toni Braxton -Heat Flac albumát.
Előbb egy újraírhatóra majd egy rendes cd-re.
Újra írható ment a pio 696 ba (majdnem ugyanaz mint a 600-as)
Nem újraírható ment a Teechnicsbe
 
Mindkét készülék az onkyoval ugyanolyan sal OFC kábellel lett összekötve.
Onkyo Pure audioban.
 
Jöhet a zene egyszerre indítva és váltogattam a forrásokat.
 
A Technics hallhatóan jobb melegebb kellemesebb részleteiben több hangot adott még akkor is ha a pio-t úgy hallgattam hogy a 15E ft os Furutech HDMI vel volt összekötve az onkyoval pure audioban szintén.
 
Még annyi hogy észrevettem az onkyoval akkor érek el olyan dinamikát mint egy stereo erősítővel ha pure audio helyett stereora kapcsolok (itt már az audyssey on és ez beleszól a hangba szerintem).
Ekkor is bass treble 0 állásban de mégis dinamikusabb.
Pure adioban viszont szebben szól nem annyira loudnesses, de ez is felvétele válogatja.
Van amelyiknek (best audiphile voices) pure audio áll jól számomra és van amelyiknek a Sztereo (Toni Braxton-Heat album)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagy változást minden bizonnyal az hozta, h az IC sokkal jobb hangú mint az optikaid....Próbáld meg az 5.1 bekötést az optikai helyett...
 
Egyébként egy sztereó rendszer egyértelműen nagyságrendekkel jobb hangot fog nyújtani. De még egy komolyabb HM rendszer is.Neked kell eldönteni mire van szükséged, és merre akarsz elindulni.
 
Véleményem szerint az Optikai csatlakozás gyengébb mint az RCA...Ha nem nagy elvárás az 5.1 hang mozin akkor válts sztereó rendszerre, sztereóban is lehet filmezni, de zenélni meg csak komoly HM rendszerrel lehet normálisabban.És még az sem lesz olyan mint egy külön álló sztereó készülék.Azért írtam neked, h a te rendszered egy kábelcsere megváltani nem fogja, lehet javulás amint hallottad is...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Újfent segítségre van szükségem.
Szóval adott egy HM erősítő, meg egy Pio DV 600-as lejátszó.
 
Ha digitális kábellel (jelen esetben egy full fapados optikai kábel) nézek filmet, ami ugye 5.1-es jelet visz át csudajó a hang.
 
Ha átváltok az erősítőn Analog-ra, akkor ugye csak stereo jelet kap az erősítő egy DIY IC-n át, de gyerekek! Olyan részletek kerülnek elő a filmből, hogy az nem igaz.
 
Az üvegcsörömpölés kristálytiszta, a tér megnő, "élet" költözik a filmbe.
Szavakkal nehéz leírni, de megdöbbentett.
 
Lehet, hogy érdemes lenne megválnom a HM erősítőtől és stereo vonalra berendezkednem, vagy keresni valami digitális összekötőt, ami kielégíti - a most már megnőtt - igényeimet? Optikai legyen, vagy digit koax?
 
Azért nehéz döntés, mert analogban, pure directben még a mélyládát sem nagyon hiányoltam. Érdekes. Pedig filmről van szó! Oké, nem volt az a "kolosszális" mély hang, ami felfordítja a gyomrodat, de volt! Volt annyi, hogy ne hiányoljam.
 
Lehet, hogy stereo erősítő lesz belőle? Akkor viszont meg kell válnom a surroundoktól, a centertől, a ládától, az erősítőtől. Annyi pénzből azért már csak lehet venni egy tisztességes stereo vasat
 
Nem tudom. Esetleg tapasztalatokat adhatnátok, hogy van-e valaki, aki mozizik stereoban.
 
Azért a kábel topicba írtam, mert lehet, hogy egyöntetűen azt írjátok majd, hogy Csaba, vegyél XY márkájú optikait / digit koaxot, és ugyanazt a meghökkentő részletgazdagságot fogod kapni. Ki tudja. Azért szeretem ezt a fórumot, mert olyan tagok is vannak itt, akik már akkor ezzel foglalkoztak, amikor én még csak homokvárat építettem kiscsoportban.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A tűzállóban van kb 50 óra. Ha ennyi idő alatt nem javult, már nem fog, szerintem.
Ennek a többszöröse után is fog még változni a hangja. Tény, hogy akkor sem lesz világverő.

És az alapkaraktere se fog változni...
Tehát valamit finomodhat de nem fog 180 fokos fordulatot venni...
Max 358 fokosat

Avatar
Speti53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2007.07.06., pén. 07:04
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Speti53 »



Nem szeretnék a CAT kábel fonogatásával pöcsölni. Ilyen egyszerű.


nem kell szétbontani , a fehéret és a tarkát külön összekötöd és már csak dugózni kell , 1200-as ból a 2x4 szál bőven elég a különböző fonási módok nem hoznak annyit hogy megérje

Alces-3-6 > Oppo DV980H(hiVOX) > ETHOSZ RTP > Forever CLB > Scrofa Mblock > Clarus Dimension~Cat7 > Klipsch RF82
AlcesOne > CA Azur 840C > Forever XLR > CA Azur 840A~V2 > Nordost-SuperFlatline MkII > Clarus Proteus(hiVOX.mod)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A tűzállóban van kb 50 óra. Ha ennyi idő alatt nem javult, már nem fog, szerintem.
Ennek a többszöröse után is fog még változni a hangja. Tény, hogy akkor sem lesz világverő.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


és milyen hangfalad erősítőd van?Ha excalibur kábelét kipróbálnád lehet akkor megtalálnád amit kerestél.
Persze nem az olcsóbb kategória, de magasabb kategóriákat vert porba.

Ehhez hozzátenném, h nem minden rendszerben...Meg kell hallgatni, ha jól tudom elküldi tesztelésre.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


és milyen hangfalad erősítőd van?
Ha excalibur kábelét kipróbálnád lehet akkor megtalálnád amit kerestél.
Persze nem az olcsóbb kategória, de magasabb kategóriákat vert porba.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor pedig költeni fogsz sok sok pénzt a gyári kábelekre... Nézz körbe az apróba vannak most jó kábelek ...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kis segítség kéne. 
Keresem a tűzálló és a Neotech KS-1034M ( ez itt ) tulajdonságait egyesítő hangszórókábelt


Én a helyedben passzolnám a tűzállót, és a CAT7 1200 mhz változatával dolgoznék. Van alja és a teteje is sokkal jobb mint a tűzállónak.Egyébként a tűzálló nálad már bejáratott darab?

Nem szeretnék a CAT kábel fonogatásával pöcsölni. Ilyen egyszerű.
 
A tűzállóban van kb 50 óra. Ha ennyi idő alatt nem javult, már nem fog, szerintem.
 
A neotechet szeretem. Arról leírtam a véleményem.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kis segítség kéne. 
Keresem a tűzálló és a Neotech KS-1034M ( ez itt ) tulajdonságait egyesítő hangszórókábelt


Én a helyedben passzolnám a tűzállót, és a CAT7 1200 mhz változatával dolgoznék. Van alja és a teteje is sokkal jobb mint a tűzállónak.Egyébként a tűzálló nálad már bejáratott darab?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”