Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Shimano írta:
2024.01.22., hétf. 15:25

Süti most járja azt az utat amit mi régebben,ez is érdekes,mert olyan ez mint egy körforgás,egyszer lecseng valami,aztán valaki újra kezdi..A 3×2.5mm2 soknak tűnik,ez az ösvény drótom mérete,de majd ha nem lesz jobb dolgom,és érzek némi inspirációt is ez ügyben,kipróbálok valami vékonyabb villanyászboltos tömör drótot.
Na igen, Te sem mostanában kezdted... és igen, nincsen új a Nap alatt.
Süti a Neotech-el magasabb ligában játszik, az Ő tippje alapján nekem is vannak olyan DIY kábeleim.
A villanyboltinál a 2.5 alatt az 1.5 van, nem tudom mihez elég, mihez nem, próba cseresznye. gondolkodik.gif
Azon az estén, mikor a nejemnek is feltűnt, hogy mennyivel szebben, érthetőbben szólt Bruce Springsteen feleségének, Patti-nak a hangja, a bejáratott PC kábelt cseréltem ki a 0 perces tömörre... Utána persze még jobb lett. :D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Rock60 írta:
2024.01.22., hétf. 13:49

1. Szerintem a lényeget tekintve hasonló cipőben járunk.
2. De, igen hozzá is tesz, meg el is vesz belőle. Ha akarja, ha nem... :smile29: Lehet, hogy kiemelkedő, ordító hibái nincsenek, de több sebből vérzik.
3. Nem tudom, hogy milyen szintű rendszer az - nekem bármelyik - ami fölött már szerinted is van értelme a jobb tápdrótnak, de ha a Heed rendszer valóban olyan jó, mint ahogy mondod/mondják, akkor a Te rendszered már bőven abban a kategóriában van, ahol már érdemes kutakodni.
Ha eddig csak rossz tapasztalatod volt a közepes árfekvésű tápkábelekkel, és a drágábakra nem akarsz áldozni, akkor mindenképpen ajánlom figyelmedbe a villanybolti tömör drót kipróbálását.
/ Ha már túl vagy rajta, akkor az alábbiakat vedd tárgytalannak./
Recept :
3 X 170 cm. 2.5 - es tömör rézdrót hármas fonásban összedolgozva.
Az egyik végére Legrand dugvilla, a másikra Kacsás IEC.
Anno próbálkoztunk tömör drótos tápokkal,de nem maradt meg.Süti most járja azt az utat amit mi régebben,ez is érdekes,mert olyan ez mint egy körforgás,egyszer lecseng valami,aztán valaki újra kezdi..A 3×2.5mm2 soknak tűnik,ez az ösvény drótom mérete,de majd ha nem lesz jobb dolgom,és érzek némi inspirációt is ez ügyben,kipróbálok valami vékonyabb villanyászboltos tömör drótot.Nem nagy kaland megcsinálni,csak ne utálnék annyira kábelt járatni. :smile30:
A PC drótot is kell,és tökre elhiszem azt hogy ha valaki bedug egy újat,azt szinte azzal a mozdulattal ki is rántja,mert elég fura tud lenni elsőre,mondhatni sz@r.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Recept :
3 X 170 cm. 2.5 - es tömör rézdrót hármas fonásban összedolgozva.
Az egyik végére Legrand dugvilla, a másikra Kacsás IEC.
Az egész mutatvány borravalóval együtt 10 db. ezresből kijön.
Ha jól értem, most is gyári öntött tápdrótokat használsz.
Az elkészített DIY drótot dugd be annak a helyére és ha továbbra is azt mondod, hogy az csak teszi a dolgát, akkor feladom... :smile51:
Mikor először csatlakoztattam a Quad-hoz ezt a drótot a gyári után, a feleségem megjegyezte:
" Eddig is tettszett, ahogy ez a nő énekel, de most már értem is, hogy miről..."
ha egy egyszerű "parasztvezeték" ekkora változást okoz,az sem biztos,hogy az a követendő példa.. :smile53: ...hirtelen beugrott vagy trizenvalahány éve,amikor Exposure 3010S2-est birtokoltam,és használtam:kaptam 3 tápkábelt,ugyanazon vezeték,de 3 féle csatival szerelve:Bals,SonarQuest "mezei" és SonarQuest kriogenizált (?) csatival szerelve...én akkor,a rendszeremnek jobban "megfelelőt" * választottam....nem biztos hogy ma is ezt választanám,a mostani rendszeremhez...

* megfelelő=hangolka,ahol a rendszeredben lévő vlmilyet hibát,másik hibával kompenzálsz....ez megvan olcsó kábeleknél is...

:smile49:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dixie-chicken 2024.01.22., hétf. 15:32-kor.
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Shimano írta:
2024.01.22., hétf. 11:41

1. Megértem a kritikát,mert ezt csak az tudja érteni,érzékelni aki hasonló cipőben jár.
2. Nem azért érződik egységesebbnek mert tompa lenne mint azt egyesek vélik,ha nem tényleg az van hogy ez nem akar,és nem is tesz semmi pluszt hozzá,csak teszi a dolgát.
3. Persze egy szint felett már okés lehet ezekben a rendszerekben is egy jobb tápdrót,de azt a pénzt amibe ezek kerülnek én személy szerint nem vagyok hajlandó megfizetni.
1. Szerintem a lényeget tekintve hasonló cipőben járunk.
2. De, igen hozzá is tesz, meg el is vesz belőle. Ha akarja, ha nem... :smile29: Lehet, hogy kiemelkedő, ordító hibái nincsenek, de több sebből vérzik.
3. Nem tudom, hogy milyen szintű rendszer az - nekem bármelyik - ami fölött már szerinted is van értelme a jobb tápdrótnak, de ha a Heed rendszer valóban olyan jó, mint ahogy mondod/mondják, akkor a Te rendszered már bőven abban a kategóriában van, ahol már érdemes kutakodni.
Ha eddig csak rossz tapasztalatod volt a közepes árfekvésű tápkábelekkel, és a drágábakra nem akarsz áldozni, akkor mindenképpen ajánlom figyelmedbe a villanybolti tömör drót kipróbálását.
/ Ha már túl vagy rajta, akkor az alábbiakat vedd tárgytalannak./
Recept :
3 X 170 cm. 2.5 - es tömör rézdrót hármas fonásban összedolgozva.
Az egyik végére Legrand dugvilla, a másikra Kacsás IEC.
Az egész mutatvány borravalóval együtt 10 db. ezresből kijön.
Ha jól értem, most is gyári öntött tápdrótokat használsz.
Az elkészített DIY drótot dugd be annak a helyére és ha továbbra is azt mondod, hogy az csak teszi a dolgát, akkor feladom... :smile51:
Mikor először csatlakoztattam a Quad-hoz ezt a drótot a gyári után, a feleségem megjegyezte:
" Eddig is tettszett, ahogy ez a nő énekel, de most már értem is, hogy miről..."

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.22., hétf. 11:52


1. Ha már Fülelek felnyitotta a szemed...

2. Az egyik barátom felfedezett egy ilyen vacak kábelt, amit még a 80' években mellékeltek a készülékekhez, Made in Japan felirattal. Ami mint kezdetleges tuning hálózati kábel, bizony jobban teljesitett, mint a mai(és közelmúltban kapható) kínai szemetek. Kiváncsiságból felszereltem AudioCrast, Viborg, stb. dugókkal hátha mégjobb lesz, de ezt csak bebeszélni tudtam magamnak.
3. A barátom, aki felhívta rá a figyelmem, Ő egyszerű, filléres, bármelyik alkatrészboltban kapható dugokkal szerelte, de nem hallottam ez, a gyári forrasztott, és az "audio grade" dugó között különbséget.
1. Nem kellett, végig nyitva volt. :smile29:

2. Én biztosan nem faragtam volna szét a Japán tápkanócot " futottak még " dugók kedvéért.

3. Nem csodálom.
Többektől hallani és nekem is az a tapasztalatom, hogy a Legrand nem rosszabb hangra - van aki szerint jobb - mint a fent nevezett márkák. gondolkodik.gif
Nekem a szerelhetőséggel van velük a legnagyobb bajom, főleg IEC oldalon katasztrofálisak a legolcsóbb dugók.
Ebből a szempontból klasszissal jobb a Viborg, vagy bármelyik olcsó, de már hifinek kinéző csatlakozó.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.01.22., hétf. 11:08
fülelek írta:
2024.01.22., hétf. 10:24

Kérdem én, hogy tesztelted az öntött csatlakozót az "audio grade"-del? Nem tudod ugyanazt a kábelt ráforrasztani, miért is tennéd, egy szétbarmolt csatlakozót nem lehet még egyszer felhasználni.
Ez irányú tapasztalatai felől érdeklődtem Zolitól is...

Egy ilyen tesztet úgy tudnék elképzelni - nem mintha bárkit megmozgatna a kérdés - hogy fogunk két tök egyforma PC tápkanócot. Az egyiket megszabadítjuk a gyári öntött dugóitól és szerelünk rá helyettük a példánál maradva Viborg csatlakozókat.

Ezzel a két kábel a különböző dugóival tesztelhető lenne egymáshoz képest.
Ha már Fülelek felnyitotta a szemed... ;)
Amúgy a kérdésedben ügyesen elrejtetted a választ.
De tovább megyek. Kéteres, "piskóta" csatlakozós, és az ilyen kábel másik végén megszokott, lapos villásdugó helyett is próbáltam már.
S hogy a következő kérdésed megelőzzem azért, mert az egyik barátom felfedezett egy ilyen vacak kábelt, amit még a 80' években mellékeltek a készülékekhez, Made in Japan felirattal. Ami mint kezdetleges tuning hálózati kábel, bizony jobban teljesitett, mint a mai(és közelmúltban kapható) kínai szemetek. Kiváncsiságból felszereltem AudioCrast, Viborg, stb. dugókkal hátha mégjobb lesz, de ezt csak bebeszélni tudtam magamnak.
A barátom, aki felhívta rá a figyelmem, Ő egyszerű, filléres, bármelyik alkatrészboltban kapható dugokkal szerelte, de nem hallottam ez, a gyári forrasztott, és az "audio grade" dugó között különbséget.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Töki írta:
2024.01.21., vas. 19:48


Valóban nem járt nálam Tottyi, de természetesen én is szívesen látom :napsut:
Vinkler későbbi posztjára reagálva; csak alátámasztani tudom, hogy az ATC jól szól pc tápzsinórokkal, sőt jobban is szólhat velük, mint sok drágább tápkábellel, mivel szerintem a gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat, mint egy üvegbiztosíték. Persze nem azt mondom, hogy ezekkel ki is aknáztuk az ATC-ben rejlő potenciált, nagyon nem! Ahogy kezdünk felmenni árban/színvonalban a kábelezésben (főleg tápkábelekre gondolok), annál nehezebb dolgunk van. A legtöbb kábel akar valamit csinálni a hanggal. Valamiből többet, jobbat akar mutatni, viszont ezzel borul a bili és valami más elvész. Eleinte tetszetős tud lenni az új hangzás varázsa, felülünk rá, mint a divathullámra, majd idővel lecseng, és előtérbe kerülnek a hiányosságok. Szóval olyat találni, ami mindenből hoz egy erős 4-es osztályzatot, na az nem könnyű, legfőképpen zsebbenyúlós!
Ezt a pc tápdrót témát én is ugyanígy érzem,és kapok is érte hideget és meleget is ha előhozom :D ,de megértem a kritikát,mert ezt csak az tudja érteni,érzékelni aki hasonló cipőben jár.És nem azért érződik egységesebbnek mert tompa lenne mint azt egyesek vélik,ha nem tényleg az van hogy ez nem akar,és nem is tesz semmi pluszt hozzá,csak teszi a dolgát.A viszonylag olcsó tápdrótok valami megfelelni akarás címszóval kivétel nélkül többet és jobbat akarnak mutatni,de itt tényleg hamar kilóg a lóláb,mert ezt valaminek a rovására teszik,és előbb utóbb fészkelődés lesz a vége az ilyen próbálkozásoknak.
Persze egy szint felett már okés lehet ezekben a rendszerekben is egy jobb tápdrót,de azt a pénzt amibe ezek kerülnek én személy szerint nem vagyok hajlandó megfizetni két ok miatt sem,az egyik az hogy minek ha így is jó a rendszer,a másik meg az irracionalitás,ami szinte ordítva húzza a féket. :D

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fülelek írta:
2024.01.22., hétf. 10:24

Kérdem én, hogy tesztelted az öntött csatlakozót az "audio grade"-del? Nem tudod ugyanazt a kábelt ráforrasztani, miért is tennéd, egy szétbarmolt csatlakozót nem lehet még egyszer felhasználni.
Ez irányú tapasztalatai felől érdeklődtem Zolitól is...

Egy ilyen tesztet úgy tudnék elképzelni - nem mintha bárkit megmozgatna a kérdés - hogy fogunk két tök egyforma PC tápkanócot. Az egyiket megszabadítjuk a gyári öntött dugóitól és szerelünk rá helyettük a példánál maradva Viborg csatlakozókat.

Ezzel a két kábel a különböző dugóival tesztelhető lenne egymáshoz képest.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.22., hétf. 09:31

Tapasztalatom szerint, ezek az olcsó, robosztus dogók semmivel sem rosszabbak, mint a gyárilag préseltek, igaz nem is jobbak, mármint hangilag.
Ezt a dugókra vonatkoztatott tapasztalatodat kifejtenéd ? gondolkodik.gif

Mármint a az olcsó robusztus VS. szétszedhetetlen öntöttre gondolok. :smile53:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2024.01.22., hétf. 07:44
Töki írta:
2024.01.21., vas. 21:50


A gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat...

Úgy értettem, hogy olyan semmilyen, de azt nagyon kiegyenlítetten :rolleyes: . Mindig van kéznél, ezért pl referenciapontként lehet rá tekinteni. Még készülékteszteléshez is jó lehet, de közben hozok is egy példát.
Minap vendégeskedett nálam egy külső tápegység, amit az USB kártyámhoz próbálgattam. Továbbá volt még 2 db kölcsön tápkábel, meg 3 dc kábel is. Időkorlát miatt elkezdtem tesztelni úgy, ahogy nem szabad!!
Egyesével bedugtam a kábeleket, majd végül emlékezetből meg érzésből kombinálva próbáltam kikotyvasztani a számomra legtetszőbb hangot. Két óra elteltével azt sem tudtam merre vagyok arccal, melyik kábel mit is csinált. Ekkor előkerült a pc zsinór és rendet rakott a fejben.
Rossz szó ide a kiegyenlitettség. Annak pozitív kicsengése van. Viszont a gyári öntött tápkábelek az elvárt hajlékonyság miatt rézsodrat huzalokból vannak, ami kb. a legrosszabb hangzás szempontjából. Szerintem ide a tompa a helyes jelző.

De miért lehetnek ezek az egyszerű műanyag hálózatik jobbak, mint audió célra készült kábelek? Hát azért, mert az olcsóbb, nagyon idézőjelbe tett "audio grade" csatlakozók ld alább pocsékak. Rosszabbak mint a beöntött kábel csatik. Néhányat szétvágtam és úgy láttam ezekben hideg sajtolással rögzitik a huzalokat, ami nem rossz. Azt tanácsolnám mindenkinek, hogy verje ki a fejéből azt a rossz hozzá állást, hogy ami robosztusabb, az jobb is. Ez az audióban nem igaz.


2.jpg
Semmivel nem indokoltad, hogy miért rosszabbak az "audio grade" csatlakozók. Az, hogy az öntött dugóban más a kábelrögzítés, nem jelent semmit. A robusztusság valóban nem jelenti automatikusan, hogy jó, de azt sem, hogy rossz. Más szempontok fontosabbak, de erről nem írtál semmit, biztos titkolod, esetleg fogalmad sincs róla.
Kérdem én, hogy tesztelted az öntött csatlakozót az "audio grade"-del? Nem tudod ugyanazt a kábelt ráforrasztani, miért is tennéd, egy szétbarmolt csatlakozót nem lehet még egyszer felhasználni, szóval csak a rosszindulat vezérelte a billentyűzetedet meg az egeredet, hogy jól látható márkajelzésű dugókkal illusztráljad műszakilag semmivel sem alátámasztott véleményedet.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2024.01.22., hétf. 07:44
Töki írta:
2024.01.21., vas. 21:50


A gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat...

Úgy értettem, hogy olyan semmilyen, de azt nagyon kiegyenlítetten :rolleyes: . Mindig van kéznél, ezért pl referenciapontként lehet rá tekinteni. Még készülékteszteléshez is jó lehet, de közben hozok is egy példát.
Minap vendégeskedett nálam egy külső tápegység, amit az USB kártyámhoz próbálgattam. Továbbá volt még 2 db kölcsön tápkábel, meg 3 dc kábel is. Időkorlát miatt elkezdtem tesztelni úgy, ahogy nem szabad!!
Egyesével bedugtam a kábeleket, majd végül emlékezetből meg érzésből kombinálva próbáltam kikotyvasztani a számomra legtetszőbb hangot. Két óra elteltével azt sem tudtam merre vagyok arccal, melyik kábel mit is csinált. Ekkor előkerült a pc zsinór és rendet rakott a fejben.
Rossz szó ide a kiegyenlitettség. Annak pozitív kicsengése van. Viszont a gyári öntött tápkábelek az elvárt hajlékonyság miatt rézsodrat huzalokból vannak, ami kb. a legrosszabb hangzás szempontjából. Szerintem ide a tompa a helyes jelző.

De miért lehetnek ezek az egyszerű műanyag hálózatik jobbak, mint audió célra készült kábelek? Hát azért, mert az olcsóbb, nagyon idézőjelbe tett "audio grade" csatlakozók ld alább pocsékak. Rosszabbak mint a beöntött kábel csatik. Néhányat szétvágtam és úgy láttam ezekben hideg sajtolással rögzitik a huzalokat, ami nem rossz. Azt tanácsolnám mindenkinek, hogy verje ki a fejéből azt a rossz hozzá állást, hogy ami robosztusabb, az jobb is. Ez az audióban nem igaz.


2.jpg
Azért ilyen kategórikusan én nem jelenteném ki, hogy pocsékak, legalábbis nem a robosztusságuk miatt pocsékak, hanem inkább a kétes anyagminőség okán. Van 2 pár Furutech hálózati dugóm, amik pontosan ugyan ilyen felépítésűek, mint ezek az olcsó dugók, gondolom a Furutech-et koppintják. Viszont a hangra gyakorolt hatásuk nagyon nem vág egy nyomba, volt lehetőségem összehasonlítani őket, ugyanolyan kábel végén. A megegyező felépítés ellenére, a Furutech-el szerelt kábel, sokkal jobban teljesített.
Tapasztalatom szerint, ezek az olcsó, robosztus dogók semmivel sem rosszabbak, mint a gyárilag préseltek, igaz nem is jobbak, mármint hangilag. Ellenben van egy nagy előnyük, bármely általunk favorizált kábel végére rászerelhetők, és egy jó kábelt azért nem rontanak le, a gyári "tyúkbelek" szintjére.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Töki írta:
2024.01.21., vas. 21:50


A gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat...

Úgy értettem, hogy olyan semmilyen, de azt nagyon kiegyenlítetten :rolleyes: . Mindig van kéznél, ezért pl referenciapontként lehet rá tekinteni. Még készülékteszteléshez is jó lehet, de közben hozok is egy példát.
Minap vendégeskedett nálam egy külső tápegység, amit az USB kártyámhoz próbálgattam. Továbbá volt még 2 db kölcsön tápkábel, meg 3 dc kábel is. Időkorlát miatt elkezdtem tesztelni úgy, ahogy nem szabad!!
Egyesével bedugtam a kábeleket, majd végül emlékezetből meg érzésből kombinálva próbáltam kikotyvasztani a számomra legtetszőbb hangot. Két óra elteltével azt sem tudtam merre vagyok arccal, melyik kábel mit is csinált. Ekkor előkerült a pc zsinór és rendet rakott a fejben.
Rossz szó ide a kiegyenlitettség. Annak pozitív kicsengése van. Viszont a gyári öntött tápkábelek az elvárt hajlékonyság miatt rézsodrat huzalokból vannak, ami kb. a legrosszabb hangzás szempontjából. Szerintem ide a tompa a helyes jelző.

De miért lehetnek ezek az egyszerű műanyag hálózatik jobbak, mint audió célra készült kábelek? Hát azért, mert az olcsóbb, nagyon idézőjelbe tett "audio grade" csatlakozók ld alább pocsékak. Rosszabbak mint a beöntött kábel csatik. Néhányat szétvágtam és úgy láttam ezekben hideg sajtolással rögzitik a huzalokat, ami nem rossz. Azt tanácsolnám mindenkinek, hogy verje ki a fejéből azt a rossz hozzá állást, hogy ami robosztusabb, az jobb is. Ez az audióban nem igaz.

2.jpg
2.jpg (40.35 KiB) Megtekintve 1199 alkalommal

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Töki írta:
2024.01.21., vas. 21:50

... Ekkor előkerült a pc zsinór és rendet rakott a fejben.
Ok, értem, egy stabil viszonyítási pont.
Én hasonló célra a 2.5 - es villanybolti tömörből készített tápkábelt használom, szerintem az jóval korrektebb, legalább a falban lévő drótnál nem rosszabb... gondolkodik.gif

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Töki »

Rock60 írta:
2024.01.21., vas. 21:24
Töki írta:
2024.01.21., vas. 19:48

A gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat...
Nekem ugyan nincsen ATC - m, de ezt a jellemzést meglehetősen nagyvonalúnak tartom. gondolkodik.gif
Ha azt mondod, hogy arányosan mindenben nagyon s....r, na azt aláírom. :D
A falban lévő merev villanydrót sem akar semmilyen hangot csinálni, csak " teszi a dolgát ", de ha olyan drótból készítek tápkábelt, már az jobban szól, mint a gyári öntött dugós PC drót.

Ha választanom kellene, én a merev kanócra mondanám inkább, hogy nem akar semmilyen hangot csinálni, az öntött dugós ahhoz képest hiányos, mégis színezett, de legalább fakó...
Úgy értettem, hogy olyan semmilyen, de azt nagyon kiegyenlítetten :rolleyes: . Mindig van kéznél, ezért pl referenciapontként lehet rá tekinteni. Még készülékteszteléshez is jó lehet, de közben hozok is egy példát.
Minap vendégeskedett nálam egy külső tápegység, amit az USB kártyámhoz próbálgattam. Továbbá volt még 2 db kölcsön tápkábel, meg 3 dc kábel is. Időkorlát miatt elkezdtem tesztelni úgy, ahogy nem szabad!!
Egyesével bedugtam a kábeleket, majd végül emlékezetből meg érzésből kombinálva próbáltam kikotyvasztani a számomra legtetszőbb hangot. Két óra elteltével azt sem tudtam merre vagyok arccal, melyik kábel mit is csinált. Ekkor előkerült a pc zsinór és rendet rakott a fejben.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Töki írta:
2024.01.21., vas. 19:48

A gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat...
Nekem ugyan nincsen ATC - m, de ezt a jellemzést meglehetősen nagyvonalúnak tartom. gondolkodik.gif
Ha azt mondod, hogy arányosan mindenben nagyon s....r, na azt aláírom. :D
A falban lévő merev villanydrót sem akar semmilyen hangot csinálni, csak " teszi a dolgát ", de ha olyan drótból készítek tápkábelt, már az jobban szól, mint a gyári öntött dugós PC drót.

Ha választanom kellene, én a merev kanócra mondanám inkább, hogy nem akar semmilyen hangot csinálni, az öntött dugós ahhoz képest hiányos, mégis színezett, de legalább fakó...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

denesdr írta:
2024.01.20., szomb. 21:33
zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 21:19
Ha egy laikus, még ha fázisceruzával tud is bánni, mit kell lásson egy készülék belsejében?
Miről ismeri meg a jó, ill. fordított bekötést?
Sokszor olyan tömött 1-1 készülék belvilága, hogy a fedlapot levéve, semmit sem látunk a hálózati csatlakozó bekötéséből.
Én azért egy laikust nem bíztatnék, még ilyen egyszerű "túrkálásra" sem.
Mondjuk azt, hogy az IEC csati melyik lábára van csatlakoztava a barna (fázis) és melyikre a kék (nulla), bár ugye ettől még a NYÁK-on is lehet fordítva bekötve, de ettől most tekintsünk el. Ha a fedelet leszedve nem látszik, akkor ennyi, én sem írtam olyat, hogy egyből forrassza szét valaki a készülék belsejét a fázisbekötés megállapításához.
A magam részéről csak ennyit szerettem volna hozzátenni Tottyi esetéhez a kábelezés tekintetében, a végső megfejtést örömmel meghagyom másnak. ;)
,,Mondjuk azt, hogy az IEC csati melyik lábára van csatlakoztava a barna (fázis)" Vagy fekete....
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Töki »

supravox írta:
2024.01.21., vas. 15:20
zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 22:15
Nagyon örülök a hozzászólásodnak, azzal, hogy Te hallottad is, amit Mi csak elképzelünk, ez sokmindent helyretesz. Én is az akusztikára tippeltem, mint lehetséges problémára. Ekkora hangsugárzót nem lehet csak úgy ledobni valahová, és várni, hogy jól szoljon.
Elmondásból tudom, hogy nálad igencsak rendben van a hang. Ebből kifojólag adja magát a kérdés, Tottyi is járt nálad, hogy meggyőződjön róla, hogy mit is kellene kapjon a rendszerétől?
Nem akarok Töki helyett válaszolni de csodálkoznék ha járt volna nála Tottyi.
Nagy szerencséjére😁
Anno én is mondtam neki,hogy szívesen látom.
Szerintem az én szobám jobban hajaz az övére mint Töki bálterme😁
De az biztos,hogy itt most a legapróbb változtatás is tettenérhető.
Igaza van Ricsinek,hogy az ATC egy primadonna.
Van egy szűk tartomány ahol eszméletlenül szól.
Ha ebből kizuhan akkor borzasztó tud lenni.
Nem csoda,hogy fészkelődik szegény.
Valóban nem járt nálam Tottyi, de természetesen én is szívesen látom :napsut:
Vinkler későbbi posztjára reagálva; csak alátámasztani tudom, hogy az ATC jól szól pc tápzsinórokkal, sőt jobban is szólhat velük, mint sok drágább tápkábellel, mivel szerintem a gyári öntött tápkábeleknek van egy nagy előnyük; nem akarnak semmilyen hangot csinálni, csupán teszik a dolgukat, mint egy üvegbiztosíték. Persze nem azt mondom, hogy ezekkel ki is aknáztuk az ATC-ben rejlő potenciált, nagyon nem! Ahogy kezdünk felmenni árban/színvonalban a kábelezésben (főleg tápkábelekre gondolok), annál nehezebb dolgunk van. A legtöbb kábel akar valamit csinálni a hanggal. Valamiből többet, jobbat akar mutatni, viszont ezzel borul a bili és valami más elvész. Eleinte tetszetős tud lenni az új hangzás varázsa, felülünk rá, mint a divathullámra, majd idővel lecseng, és előtérbe kerülnek a hiányosságok. Szóval olyat találni, ami mindenből hoz egy erős 4-es osztályzatot, na az nem könnyű, legfőképpen zsebbenyúlós!
Az elmúlt 6 év az ATC dobozaimmal igazi kihívás volt számomra. Sokáig nem voltam elégedett. Kb fél éve érzem, hogy megérkeztem valahova, ami még mindig nem az Everest, de már elfogadható szintre kerültek a zavaró tényezők.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2024.01.21., vas. 15:27
supravox írta:
2024.01.21., vas. 15:20
Igaza van Ricsinek,hogy az ATC egy primadonna.
Van egy szűk tartomány ahol eszméletlenül szól.
Ha ebből kizuhan akkor borzasztó tud lenni.
Nem csoda,hogy fészkelődik szegény.
Énem hiszem, hogy primadonna lenne, sőt. Gatyamadzagokkal és szerényebb front enddel is baromi élvezetes tud lenni, borzaszó végképp nem.
Az más kérdés, hogy minden változást megmutat és illő kábelezéssel még egy pontot is fel tud tenni az i-re.
A 40es volt ilyen megengedő.
A Te dobozodban nem SL sorozatú hangszórók vannak.
Az kicsit megbocsájtóbb.
De ez mehet át az ATC topikba.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

supravox írta:
2024.01.21., vas. 15:20
Igaza van Ricsinek,hogy az ATC egy primadonna.
Van egy szűk tartomány ahol eszméletlenül szól.
Ha ebből kizuhan akkor borzasztó tud lenni.
Nem csoda,hogy fészkelődik szegény.
Én nem hiszem, hogy primadonna lenne, sőt. Gatyamadzagokkal és szerényebb front enddel is baromi élvezetes tud lenni, borzaszó végképp nem.
Az más kérdés, hogy minden változást megmutat és illő kábelezéssel még egy pontot is fel tud tenni az i-re.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 22:15
Nagyon örülök a hozzászólásodnak, azzal, hogy Te hallottad is, amit Mi csak elképzelünk, ez sokmindent helyretesz. Én is az akusztikára tippeltem, mint lehetséges problémára. Ekkora hangsugárzót nem lehet csak úgy ledobni valahová, és várni, hogy jól szoljon.
Elmondásból tudom, hogy nálad igencsak rendben van a hang. Ebből kifojólag adja magát a kérdés, Tottyi is járt nálad, hogy meggyőződjön róla, hogy mit is kellene kapjon a rendszerétől?
Nem akarok Töki helyett válaszolni de csodálkoznék ha járt volna nála Tottyi.
Nagy szerencséjére😁
Anno én is mondtam neki,hogy szívesen látom.
Szerintem az én szobám jobban hajaz az övére mint Töki bálterme😁
De az biztos,hogy itt most a legapróbb változtatás is tettenérhető.
Igaza van Ricsinek,hogy az ATC egy primadonna.
Van egy szűk tartomány ahol eszméletlenül szól.
Ha ebből kizuhan akkor borzasztó tud lenni.
Nem csoda,hogy fészkelődik szegény.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Töki írta:
2024.01.21., vas. 14:30
zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 22:15
denesdr írta:
2024.01.20., szomb. 21:33

Mondjuk azt, hogy az IEC csati melyik lábára van csatlakoztava a barna (fázis) és melyikre a kék (nulla), bár ugye ettől még a NYÁK-on is lehet fordítva bekötve, de ettől most tekintsünk el. Ha a fedelet leszedve nem látszik, akkor ennyi, én sem írtam olyat, hogy egyből forrassza szét valaki a készülék belsejét a fázisbekötés megállapításához.
A magam részéről csak ennyit szerettem volna hozzátenni Tottyi esetéhez a kábelezés tekintetében, a végső megfejtést örömmel meghagyom másnak. ;)
Tottyi esetében szerintem az a helyzet, hogy a rendszere kb. gatyamadzaggal is k..va jó, és hiába a csúcs kábelek, drámai javulást már azok sem tudtak hozni.
Voltam Tottyinál és vittem hozzá több kábel között a Platinum tápkábeleket kipróbálni. Az én rendszerem több ponton (hangsugárzók és dac) egyezik az övével és perverzióm, hogy a saját motyóimat minél több helyen és installációban szeretem meghallgatni. Mivel arra volt dolgom, kínálta magát a lehetőség.
Amit tapasztaltam a helyszínen az, hogy az akusztika és a dobozok elhelyezése nagyon nem ideális. Ez mennyire volt hallható(??) - hát nagyon! Akkor is mondtam neki, hogy ez valószínűleg rányomja a bélyegét a tesztelt dolgok megítélhetőségére. Mindemellett nem mondhatom azt, hogy élvezhetetlen volt a hang sőt, a kiváló eszközök megmutatták ott is tudásukat, bár ebben talán a szerencse is benne volt...
USB és IC kábeleket vittem, amiket összehallgattunk Tottyi kábeleivel, de mivel azok hasonló kategóriát képviseltek, nem okoztak élményszintű különbséget, az viszont hallható volt, hogy más családból valók. Ellenben, amikor bekerült a 2 db WW Platinum tápkábel a gatyamadzagok helyett a forráskészülékekbe, részemről erősen detektálható pozitív változást hoztak.
Felvetésedre visszatérve, miszerint a csúcskábelek, nem tudnának javulást okozni ezekben a készülékekben, a válaszom, hogy nem így van!
Az enyémek (ATC SCM 150, Chord Dave dac) 6 és 4 éve megvannak és tapasztalataim szerint olyan hisztisek, mint egy első-osztályos kisgyerek. Rengeteg mindent kipróbáltam hozzájuk biztosítéktól a kábeleken keresztül az állványok feltöltéséig és azokba különböző alátétekig/tüskékig - minden változtatást konzekvensen megmutattak.

Tottyi valószínűleg nem olyan rutinos tesztelő még, mint én, ráadásul ott voltam idegenként, ami tovább ronthatta a koncentrációt. Én sem tudok és nem is szeretek úgy tesztelni, hogy más ott van. Továbbá Ő még a rendszerépítés fázisban van, folyamatos változások vannak nála, így nem talán nem tudtak kialakulni támpontok, irányok a hangzásban/fejlesztésben.

Szóval @Tottyi, én azt javasolnám, hogy mielőtt bármit vásárolnál, kezd egy akusztikai méréssel egybekötött tanácsadással. Utána üljetek le a kedves pároddal, esetleg hívjatok el egy lakberendezőt, hogy mit lehet kezdeni a szobával úgy, hogy megvalósuljon a hosszanti elrendezés és a lakás élhetősége a legkevésbé szenvedjen csorbát. Ezeket követően lehet hajtani a többi kütyüt ;)
Nagyon örülök a hozzászólásodnak, azzal, hogy Te hallottad is, amit Mi csak elképzelünk, ez sokmindent helyretesz. Én is az akusztikára tippeltem, mint lehetséges problémára. Ekkora hangsugárzót nem lehet csak úgy ledobni valahová, és várni, hogy jól szoljon.
Elmondásból tudom, hogy nálad igencsak rendben van a hang. Ebből kifojólag adja magát a kérdés, Tottyi is járt nálad, hogy meggyőződjön róla, hogy mit is kellene kapjon a rendszerétől?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Töki írta:
2024.01.21., vas. 14:30
zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 22:15
denesdr írta:
2024.01.20., szomb. 21:33

Mondjuk azt, hogy az IEC csati melyik lábára van csatlakoztava a barna (fázis) és melyikre a kék (nulla), bár ugye ettől még a NYÁK-on is lehet fordítva bekötve, de ettől most tekintsünk el. Ha a fedelet leszedve nem látszik, akkor ennyi, én sem írtam olyat, hogy egyből forrassza szét valaki a készülék belsejét a fázisbekötés megállapításához.
A magam részéről csak ennyit szerettem volna hozzátenni Tottyi esetéhez a kábelezés tekintetében, a végső megfejtést örömmel meghagyom másnak. ;)
Tottyi esetében szerintem az a helyzet, hogy a rendszere kb. gatyamadzaggal is k..va jó, és hiába a csúcs kábelek, drámai javulást már azok sem tudtak hozni.
Voltam Tottyinál és vittem hozzá több kábel között a Platinum tápkábeleket kipróbálni. Az én rendszerem több ponton (hangsugárzók és dac) egyezik az övével és perverzióm, hogy a saját motyóimat minél több helyen és installációban szeretem meghallgatni. Mivel arra volt dolgom, kínálta magát a lehetőség.
Amit tapasztaltam a helyszínen az, hogy az akusztika és a dobozok elhelyezése nagyon nem ideális. Ez mennyire volt hallható(??) - hát nagyon! Akkor is mondtam neki, hogy ez valószínűleg rányomja a bélyegét a tesztelt dolgok megítélhetőségére. Mindemellett nem mondhatom azt, hogy élvezhetetlen volt a hang sőt, a kiváló eszközök megmutatták ott is tudásukat, bár ebben talán a szerencse is benne volt...
USB és IC kábeleket vittem, amiket összehallgattunk Tottyi kábeleivel, de mivel azok hasonló kategóriát képviseltek, nem okoztak élményszintű különbséget, az viszont hallható volt, hogy más családból valók. Ellenben, amikor bekerült a 2 db WW Platinum tápkábel a gatyamadzagok helyett a forráskészülékekbe, részemről erősen detektálható pozitív változást hoztak.
Felvetésedre visszatérve, miszerint a csúcskábelek, nem tudnának javulást okozni ezekben a készülékekben, a válaszom, hogy nem így van!
Az enyémek (ATC SCM 150, Chord Dave dac) 6 és 4 éve megvannak és tapasztalataim szerint olyan hisztisek, mint egy első-osztályos kisgyerek. Rengeteg mindent kipróbáltam hozzájuk biztosítéktól a kábeleken keresztül az állványok feltöltéséig és azokba különböző alátétekig/tüskékig - minden változtatást konzekvensen megmutattak.

Tottyi valószínűleg nem olyan rutinos tesztelő még, mint én, ráadásul ott voltam idegenként, ami tovább ronthatta a koncentrációt. Én sem tudok és nem is szeretek úgy tesztelni, hogy más ott van. Továbbá Ő még a rendszerépítés fázisban van, folyamatos változások vannak nála, így nem talán nem tudtak kialakulni támpontok, irányok a hangzásban/fejlesztésben.

Szóval @Tottyi, én azt javasolnám, hogy mielőtt bármit vásárolnál, kezd egy akusztikai méréssel egybekötött tanácsadással. Utána üljetek le a kedves pároddal, esetleg hívjatok el egy lakberendezőt, hogy mit lehet kezdeni a szobával úgy, hogy megvalósuljon a hosszanti elrendezés és a lakás élhetősége a legkevésbé szenvedjen csorbát. Ezeket követően lehet hajtani a többi kütyüt ;)
Na ez szép hozzászólás.
Főbb vonalakban parallel azzal amit én gondolok😁
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Töki »

zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 22:15
denesdr írta:
2024.01.20., szomb. 21:33
zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 21:19
Ha egy laikus, még ha fázisceruzával tud is bánni, mit kell lásson egy készülék belsejében?
Miről ismeri meg a jó, ill. fordított bekötést?
Sokszor olyan tömött 1-1 készülék belvilága, hogy a fedlapot levéve, semmit sem látunk a hálózati csatlakozó bekötéséből.
Én azért egy laikust nem bíztatnék, még ilyen egyszerű "túrkálásra" sem.
Mondjuk azt, hogy az IEC csati melyik lábára van csatlakoztava a barna (fázis) és melyikre a kék (nulla), bár ugye ettől még a NYÁK-on is lehet fordítva bekötve, de ettől most tekintsünk el. Ha a fedelet leszedve nem látszik, akkor ennyi, én sem írtam olyat, hogy egyből forrassza szét valaki a készülék belsejét a fázisbekötés megállapításához.
A magam részéről csak ennyit szerettem volna hozzátenni Tottyi esetéhez a kábelezés tekintetében, a végső megfejtést örömmel meghagyom másnak. ;)
Tottyi esetében szerintem az a helyzet, hogy a rendszere kb. gatyamadzaggal is k..va jó, és hiába a csúcs kábelek, drámai javulást már azok sem tudtak hozni.
Voltam Tottyinál és vittem hozzá több kábel között a Platinum tápkábeleket kipróbálni. Az én rendszerem több ponton (hangsugárzók és dac) egyezik az övével és perverzióm, hogy a saját motyóimat minél több helyen és installációban szeretem meghallgatni. Mivel arra volt dolgom, kínálta magát a lehetőség.
Amit tapasztaltam a helyszínen az, hogy az akusztika és a dobozok elhelyezése nagyon nem ideális. Ez mennyire volt hallható(??) - hát nagyon! Akkor is mondtam neki, hogy ez valószínűleg rányomja a bélyegét a tesztelt dolgok megítélhetőségére. Mindemellett nem mondhatom azt, hogy élvezhetetlen volt a hang sőt, a kiváló eszközök megmutatták ott is tudásukat, bár ebben talán a szerencse is benne volt...
USB és IC kábeleket vittem, amiket összehallgattunk Tottyi kábeleivel, de mivel azok hasonló kategóriát képviseltek, nem okoztak élményszintű különbséget, az viszont hallható volt, hogy más családból valók. Ellenben, amikor bekerült a 2 db WW Platinum tápkábel a gatyamadzagok helyett a forráskészülékekbe, részemről erősen detektálható pozitív változást hoztak.
Felvetésedre visszatérve, miszerint a csúcskábelek, nem tudnának javulást okozni ezekben a készülékekben, a válaszom, hogy nem így van!
Az enyémek (ATC SCM 150, Chord Dave dac) 6 és 4 éve megvannak és tapasztalataim szerint olyan hisztisek, mint egy első-osztályos kisgyerek. Rengeteg mindent kipróbáltam hozzájuk biztosítéktól a kábeleken keresztül az állványok feltöltéséig és azokba különböző alátétekig/tüskékig - minden változtatást konzekvensen megmutattak.

Tottyi valószínűleg nem olyan rutinos tesztelő még, mint én, ráadásul ott voltam idegenként, ami tovább ronthatta a koncentrációt. Én sem tudok és nem is szeretek úgy tesztelni, hogy más ott van. Továbbá Ő még a rendszerépítés fázisban van, folyamatos változások vannak nála, így nem talán nem tudtak kialakulni támpontok, irányok a hangzásban/fejlesztésben.

Szóval @Tottyi, én azt javasolnám, hogy mielőtt bármit vásárolnál, kezd egy akusztikai méréssel egybekötött tanácsadással. Utána üljetek le a kedves pároddal, esetleg hívjatok el egy lakberendezőt, hogy mit lehet kezdeni a szobával úgy, hogy megvalósuljon a hosszanti elrendezés és a lakás élhetősége a legkevésbé szenvedjen csorbát. Ezeket követően lehet hajtani a többi kütyüt ;)
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

zoli73 írta:
2024.01.21., vas. 11:36
Rock60 írta:
2024.01.20., szomb. 22:45
zoli73 írta:
2024.01.20., szomb. 22:15

Tottyi esetében szerintem az a helyzet, hogy a rendszere kb. gatyamadzaggal is k..va jó, és hiába csúcs kábelek, drámai javulást már azok sem tudtak hozni.
Szerintem meg egy jó rendszer tud/na/ a legtöbbet kamatoztatni a jó kábelekből.
Miközben olvastam a megfejtésre irányuló kísérleteket, arra gondoltam, hogy minden műszaki produktum egy bizonyos filozófia, egy tervezői hangzásideál, izlés tükröződése.
Ha két vagy több komponensnek az erősségei nincsenek közös nevezőn - más-más szempontból jók, mások az erősségeik - akkor nem erősítik eléggé egymás képességeit, nem valósul meg az áhított szinergia.
Ez nyilván így van, egy jó kábel mindenen kell, hogy tudjon javítani. Viszont Tottyi egy pro ATC-vel rendelkezik, és a pro dolgokról az a hír járja, hogy nem igényelnek különleges kábelezést.
Ahogy olvastam, és hallottam ATC tulajdonostól, ezek a hangsugárzók eléggé kíméletlenek, ha valami előtte nem stimmel(elektronika, kábel) azt a képedbe tolja.
Amúgy szerintem abból, hogy a tulajdonos ár/érték arányban nem érez komoly előrelépést, abból Mi, itt a távolban, hallatlanúl sokat nem tudunk leszűrni, csak találgatni.
Ha Tottyi volt annyira meggondolatlan,hogy hallatlanban bevásárolt Ákos kábeleiből,hát lelke rajta.
Én nagyon kedvelem a Valhalla drótokat.
Igaz csak egy aes/ebu-t használok de valami régebbi olcsóbb tápkábele volt bírtokomban.
Szerettem.
Szóval nem a Valhalla kábelek ellen beszélek.
Főleg úgy,hogy tapogatozás van.
DE!
Az biztos és ezt már írtam,hogy egyáltalán nem biztos,hogy a rém előkelő kurvadrága kábel lesz odavalósi.
Nehéz beltrafálni,hogy mi lesz a befutó.
De a gyári 5 forintos kábelt azért el lehet felejteni.
Én sokáig Faló kábeleit használtam.
Jónéhány menő jenő dŕót csak rontott a hangon.
Én az ATC betápkábelénél és az összekötőknél keresném a gebaszt.
De,és ezt is emlegettem már a fotókon úgy néz ki,hogy eléggé a falra vannak tolva a hegyomlások.
Na az biztos nem tesz jót a hangnak.
Képes annyira bezavarodni,hogy ha nem húzod el a faltól a Főd legjobb kábele és elektronikája sem segít rajta.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2024.01.21., vas. 11:36
Mi, itt a távolban, hallatlanul sokat nem tudunk leszűrni, csak találgatni.
Igen, a találgatások bőségesen megvalósultak. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”