Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


adu, alku, áru, bábu, batyu, daru, falu, gyalu, hamu, hindu, kapu, lapu, saru, satu, szaru, zsalu, ......
 
OFFTOPIC:


Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sokat segített!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mostantól rendelhetőek a svájci Gotham kábelei.

Avatar
endeavourSE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 19:06
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: endeavourSE »


........ Sajnos vidéki lévén nem nagyon járok a nagyfalúban...
adu, alku, áru, bábu, batyu, daru, falu, gyalu, hamu, hindu, kapu, lapu, saru, satu, szaru, zsalu, ......

Na de ha ő nem a nagy falura hanem a (kínai) "nagyfalúra" gondolt..? (prsze akkor is külön írandó.)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


........ Sajnos vidéki lévén nem nagyon járok a nagyfalúban...
adu, alku, áru, bábu, batyu, daru, falu, gyalu, hamu, hindu, kapu, lapu, saru, satu, szaru, zsalu, ......

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Keresd meg privátban bta fórumtársat Schurter IEC dugókkal kapcsolatban. 
Én is ezt javasolnám.Nálam a tunerben is és a cd-ben is a tőle vásárolt Schurterek dolgoznak.Viszonylag olcsó,de nem gagyi cucc.

Köszönöm, már megkerestem!
 
Sajnos vidéki lévén nem nagyon járok a nagyfalúban...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Shurter van nekem is, igaz nem aljzatban, hanem dugókban, de eléggé rendben vannak, és nem horror áron.,..

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Nem ide tartozik de véletlenül nincs valakinek otthon elfekvőben normális IEC aljzata?Szükségem lenne rá, de itt villanyboltban csak a 200ft-os gagyi van!
Erősítőbe lenne!

Erre valaki?
Nincs véletlenül valakinek?

Keresd meg privátban bta fórumtársat Schurter IEC dugókkal kapcsolatban.

Én is ezt javasolnám.Nálam a tunerben is és a cd-ben is a tőle vásárolt Schurterek dolgoznak.Viszonylag olcsó,de nem gagyi cucc.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem ide tartozik de véletlenül nincs valakinek otthon elfekvőben normális IEC aljzata?Szükségem lenne rá, de itt villanyboltban csak a 200ft-os gagyi van!
Erősítőbe lenne!

Erre valaki?
Nincs véletlenül valakinek?

Kácsa a te barátod

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Azt ki mondta neked hogy a mosógéphez meg a mosogatógéphez kell külön autómata mert csak így biztonságos?
Elárulom hogy nagy marha volt.
A biztonsághoz a jól kialakított védőföldelés, érintésvédelem kell. A zárlati áramra lemegy a 16-os és a 32-es autómata is, ha nincs földelésed akkor meg egyik se!
Teccikérteni?

Én teccem érteni, otlm-Tesó, ne húzd föl magad. Engem is meglepett, de a mosógépre nagy betűkkel rá volt írva (Zanussi elöltöltős), hogy saját 16 Amperes kismegszakító kell neki.
 
Hogy miért, nem tudom.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Nem ide tartozik de véletlenül nincs valakinek otthon elfekvőben normális IEC aljzata?Szükségem lenne rá, de itt villanyboltban csak a 200ft-os gagyi van!
Erősítőbe lenne!

Erre valaki?
Nincs véletlenül valakinek?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »


Viszont sajnos utólag a villanyórától már nem tudok külön földet felhozni (ezt még az építkezés alatt csináltam) fogalmam sincs honnan tudnék földhurok nélkül, majd konzultálok szerelővel.

Lehet, hogy egy külön - a meglévőtől független - földelést egyszerűbb lenne megcsinálni hozzá, mint szanaszét vésni a lakást.

A tetőtérben a parapetfal mögött lehet vezetgetni vésés nélkül össze vissza, csak nem tudom hogy melyik konnektortól hosszabbítsam meg. Én azt gondoltam a földnek nincs különösebb jelentősége. Talán az lenne a legjobb, ha arra a föld vezetékre kapcsolódnék rá, ami keresztül megy a tetőtéren a műhelybe a konnektorokig, se számítógép, se semmi nincs rajta?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Viszont sajnos utólag a villanyórától már nem tudok külön földet felhozni (ezt még az építkezés alatt csináltam) fogalmam sincs honnan tudnék földhurok nélkül, majd konzultálok szerelővel.

Lehet, hogy egy külön - a meglévőtől független - földelést egyszerűbb lenne megcsinálni hozzá, mint szanaszét vésni a lakást.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »


...Ha már ez a téma, megkérdezném, hogy az nem gond, hogy a földet utólag egy sima konnektortól vettem le egy 2.5-es dróttal?
Nem szep megoldas.
 
Okozhat ez földhurkot?
Igen.
 
A másik kérdésem, mi lenne, ha elhagynám a földet? Kicsit bizsereg a készülék eleje, más probléma volna ezzel?
Ha van(nak) vedofoldes keszuleke(i)d akkor semmikepp nem szabad elhagyni a vedofoldet eletvedelmi szempont miatt!!! Ha nincs ilyen keszuleked akkor teljesen felesleges a vedofolddel bajlodni.

Köszi, én is erre gondoltam, ezért is vittem oda utólag földet. Viszont sajnos utólag a villanyórától már nem tudok külön földet felhozni (ezt még az építkezés alatt csináltam) fogalmam sincs honnan tudnék földhurok nélkül, majd konzultálok szerelővel.
Jó esti zenehallgatást mindenkinek!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas »


...Ha már ez a téma, megkérdezném, hogy az nem gond, hogy a földet utólag egy sima konnektortól vettem le egy 2.5-es dróttal?
Nem szep megoldas.
 
Okozhat ez földhurkot?
Igen.
 
A másik kérdésem, mi lenne, ha elhagynám a földet? Kicsit bizsereg a készülék eleje, más probléma volna ezzel?
Ha van(nak) vedofoldes keszuleke(i)d akkor semmikepp nem szabad elhagyni a vedofoldet eletvedelmi szempont miatt!!! Ha nincs ilyen keszuleked akkor teljesen felesleges a vedofolddel bajlodni.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »


Jó volt a cikk, köszi! Nekem is 10-es van a villanyórától (Merlin Gerin), a végét kicsit meg reszelgetve egy 6-os Kontavill elosztóba erőltettem. Ha már ez a téma, megkérdezném, hogy az nem gond, hogy a földet utólag egy sima konnektortól vettem le egy 2.5-es dróttal? Okozhat ez földhurkot? A másik kérdésem, mi lenne, ha elhagynám a földet? Kicsit bizsereg a készülék eleje, más probléma volna ezzel?
Kérdésemmel ennyire befagyasztottam a topikot?
Vagy azzal, hogy Roy előtt járok egy lépéssel?

Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Jó volt a cikk, köszi! Nekem is 10-es van a villanyórától (Merlin Gerin), a végét kicsit meg reszelgetve egy 6-os Kontavill elosztóba erőltettem. Ha már ez a téma, megkérdezném, hogy az nem gond, hogy a földet utólag egy sima konnektortól vettem le egy 2.5-es dróttal? Okozhat ez földhurkot? A másik kérdésem, mi lenne, ha elhagynám a földet? Kicsit bizsereg a készülék eleje, más probléma volna ezzel?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hifis szempontból szerintem elegendő a hifi cuccokat tartalmazó szoba vezetékeit egyenesen az órához behúzni lehetőleg kötés nélkül.
 
Esetleg az óra elé...

Ja vazze és akkó fizetni se kell, csak jó sokat ha lebukol
Azé nem kéne kipróbálni hogy maximum mit tud a hálózat zárlatra

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Hifis szempontból szerintem elegendő a hifi cuccokat tartalmazó szoba vezetékeit egyenesen az órához behúzni lehetőleg kötés nélkül.
 
Esetleg az óra elé...


"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Ja, csak megint félre érted amit írtam, de nem baj.   ...
Akkor legkozelebb tessek kerem pontosabban fogalmazni elsore, hogy ne legyen felreertheto ... Az utobbi leirasod mar egyertelmu

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas »


...És Fi-relé a gyerek miatt. 6-8 pénzért életben marad, ha belepisil/beledugja a kötőtűt/csavart/szöget stb a konnektorba. Nekem megéri. Hogy a hangot rontja-e? Nem érdekel. 



- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


... most akarom kicseréltetni a régi bizti táblát kismegszakítósra, majd a külön ösvénynél próbálgatom melyik milyen, vagy egyszerűen nem teszek be semmit, az órán van úgyis a legkisebb/gyorsabb megszakító, ha gond van akkor úgyis az ugrik le előbb.
Ha az oranal van a legkisebb/leggyorsabb kismegszakito (ami muszakilag nem helyes) akkor minek barhova is kismegszakito? Eleg az az egy ami a villanyoranal van a tobbi nagyobb erteku ugyis csak disznek lenne ott ...

Ja, csak megint félre érted amit írtam, de nem baj. Én csak a hifi motyó és az óra közötti részről beszéltem, az órán 32A-es gyors PCB van, a három jelenlegi lakásban levő biztosíték pedig 16A-es. Szeretnék egy külön ösvényt, de, hogy esetlegesen lehessen külön ezt is áramtalanítani valamit be kell tenni elé, biztosítékot vagy kismegszakítót. Mivel állítólag a nagyobb áramúak jobbak hangra, és ilyet szeretnék használni, így az órán levő kisebb/gyorsabb PCB fog zárlat esetén lekapcsolni, a Darvas féle cikkből is kiderül, hogy ez a megoldás műszakilag értelmetlen ugyan, de semmi nem tiltja, legalábbis a MVM-nél ezt mondták neki. Így már remélem világos.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nehai Szakkolléga! 
A villanyóra alatt akkora legyen az az 1 db kismegszakító, ami le van plombálva, amekkora csak lehet. (Gondolom, 25ös lesz).
 
Az emögött lévők értelemszerűen kisebbek lesznek (áganként pl 16 Amperesek, mert ezekből a mosógéphez, mosogatógéphez stb KÜLÖN-KÜLÖN darab kell).
 
Meg a hifi cuccé, ami nyilván egy külön 16A-es lesz, nemtom, a 10es, 12es szabvány-e még. 

Dehogy kell minden fogyasztóhoz külön védelem!
Bőven elég ha helyiségenként el van osztva. A konyha a legnagyobb fogyasztó de szobákba bőven elég 16A biztosíték.
Hifis szempontból szerintem elegendő a hifi cuccokat tartalmazó szoba vezetékeit egyenesen az órához behúzni lehetőleg kötés nélkül.
Ennek az egésznek csak annyi értelme van, hogy minél rövidebb legyen az a vezetékszakasz amit más fogyasztók árama is terhel(pl. konyhát másik fázisra kell osztani, ha csak egy fázisunk van akkor úgy jártunk).
Vezetéknek általában 1,5mm^2 vastagot szokás behúzni, szerintem a hifi szobát 2,5-es tömör rézzel behúzva bőven eleget tettünk a hifink érdekében.
Lényegesebb hogy ne legyenek kötések, vagy minél kevesebb, ha mégis vannak akkor érdemes forrasztott kötést készíteni, már csak azért is mert ez örökös és sosem ég el. A nullát és védőt is a fázissal együtt érdemes egyenesen az óraszekrényig elhúzni!
 
A forrasztást nagy teljesítményű pákával(300W) lehet megcsinálni feszmentesen(fesz alatt érdekes lenne), mert a felmelegedett pákával a hőtehetetlensége miatt még legalább negyed órán keresztül lehet forrasztani.

Nem MINDEGYIKHEZ, nem is ezt írtam. Mosógéphez és mosogatógéphez, ezt írtam.
 
És ez így is van. Nem azért, mert anélkül holnaptól nem lesz kenyér, hanem, mert így biztonságos, valamint az egyik kismexakító esetleges leugrása nem rántja le az egész kört.
 
A helyiségenkénti elosztás alapvetően logikus, de legyen egy külön ág a világításra is, hogyha leugrik a konnektorok ága, legalább ne töksötétbe' kelljen kibotorkálni a kismexakítószekrényhez.
 
Szvsz. Én így csináltam és nekem teccik.
 
És Fi-relé a gyerek miatt. 6-8 pénzért életben marad, ha belepisil/beledugja a kötőtűt/csavart/szöget stb a konnektorba. Nekem megéri. Hogy a hangot rontja-e? Nem érdekel.

Azt ki mondta neked hogy a mosógéphez meg a mosogatógéphez kell külön autómata mert csak így biztonságos?
Elárulom hogy nagy marha volt.
A biztonsághoz a jól kialakított védőföldelés, érintésvédelem kell. A zárlati áramra lemegy a 16-os és a 32-es autómata is, ha nincs földelésed akkor meg egyik se!
Teccikérteni?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Nehai Szakkolléga! 
A villanyóra alatt akkora legyen az az 1 db kismegszakító, ami le van plombálva, amekkora csak lehet. (Gondolom, 25ös lesz).
 
Az emögött lévők értelemszerűen kisebbek lesznek (áganként pl 16 Amperesek, mert ezekből a mosógéphez, mosogatógéphez stb KÜLÖN-KÜLÖN darab kell).
 
Meg a hifi cuccé, ami nyilván egy külön 16A-es lesz, nemtom, a 10es, 12es szabvány-e még. 

Dehogy kell minden fogyasztóhoz külön védelem!
Bőven elég ha helyiségenként el van osztva. A konyha a legnagyobb fogyasztó de szobákba bőven elég 16A biztosíték.
Hifis szempontból szerintem elegendő a hifi cuccokat tartalmazó szoba vezetékeit egyenesen az órához behúzni lehetőleg kötés nélkül.
Ennek az egésznek csak annyi értelme van, hogy minél rövidebb legyen az a vezetékszakasz amit más fogyasztók árama is terhel(pl. konyhát másik fázisra kell osztani, ha csak egy fázisunk van akkor úgy jártunk).
Vezetéknek általában 1,5mm^2 vastagot szokás behúzni, szerintem a hifi szobát 2,5-es tömör rézzel behúzva bőven eleget tettünk a hifink érdekében.
Lényegesebb hogy ne legyenek kötések, vagy minél kevesebb, ha mégis vannak akkor érdemes forrasztott kötést készíteni, már csak azért is mert ez örökös és sosem ég el. A nullát és védőt is a fázissal együtt érdemes egyenesen az óraszekrényig elhúzni!
 
A forrasztást nagy teljesítményű pákával(300W) lehet megcsinálni feszmentesen(fesz alatt érdekes lenne), mert a felmelegedett pákával a hőtehetetlensége miatt még legalább negyed órán keresztül lehet forrasztani.

Nem MINDEGYIKHEZ, nem is ezt írtam. Mosógéphez és mosogatógéphez, ezt írtam.
 
És ez így is van. Nem azért, mert anélkül holnaptól nem lesz kenyér, hanem, mert így biztonságos, valamint az egyik kismexakító esetleges leugrása nem rántja le az egész kört.
 
A helyiségenkénti elosztás alapvetően logikus, de legyen egy külön ág a világításra is, hogyha leugrik a konnektorok ága, legalább ne töksötétbe' kelljen kibotorkálni a kismexakítószekrényhez.
 
Szvsz. Én így csináltam és nekem teccik.
 
És Fi-relé a gyerek miatt. 6-8 pénzért életben marad, ha belepisil/beledugja a kötőtűt/csavart/szöget stb a konnektorba. Nekem megéri. Hogy a hangot rontja-e? Nem érdekel.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


12A-os biztosítés és autómata soha nem létezett.
15A-os kismegszakító volt(van még itt ott, régi sz@r, de a nagy szórása miatt sokszor többet tud mint a mai 16osok), de már csak 6,10,16,20,25,32A os típusok léteznek.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nehai Szakkolléga! 
A villanyóra alatt akkora legyen az az 1 db kismegszakító, ami le van plombálva, amekkora csak lehet. (Gondolom, 25ös lesz).
 
Az emögött lévők értelemszerűen kisebbek lesznek (áganként pl 16 Amperesek, mert ezekből a mosógéphez, mosogatógéphez stb KÜLÖN-KÜLÖN darab kell).
 
Meg a hifi cuccé, ami nyilván egy külön 16A-es lesz, nemtom, a 10es, 12es szabvány-e még. 

Dehogy kell minden fogyasztóhoz külön védelem!
Bőven elég ha helyiségenként el van osztva. A konyha a legnagyobb fogyasztó de szobákba bőven elég 16A biztosíték.
Hifis szempontból szerintem elegendő a hifi cuccokat tartalmazó szoba vezetékeit egyenesen az órához behúzni lehetőleg kötés nélkül.
Ennek az egésznek csak annyi értelme van, hogy minél rövidebb legyen az a vezetékszakasz amit más fogyasztók árama is terhel(pl. konyhát másik fázisra kell osztani, ha csak egy fázisunk van akkor úgy jártunk).
Vezetéknek általában 1,5mm^2 vastagot szokás behúzni, szerintem a hifi szobát 2,5-es tömör rézzel behúzva bőven eleget tettünk a hifink érdekében.
Lényegesebb hogy ne legyenek kötések, vagy minél kevesebb, ha mégis vannak akkor érdemes forrasztott kötést készíteni, már csak azért is mert ez örökös és sosem ég el. A nullát és védőt is a fázissal együtt érdemes egyenesen az óraszekrényig elhúzni!
 
A forrasztást nagy teljesítményű pákával(300W) lehet megcsinálni feszmentesen(fesz alatt érdekes lenne), mert a felmelegedett pákával a hőtehetetlensége miatt még legalább negyed órán keresztül lehet forrasztani.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”