Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Glider »



.................... és ezoterikus kivitelben. 

Milyenbe???????????
Ajánlok a figyelmébe egy közmondást, miszerint, "Aki nem tud arabusul, az ne beszéljen arabusul."
 
De a Z banánokra visszatérve. Nekem is van jó néhány ilyen Nakamichi Z banánom, és állíthatom, hogy gyári állapotában kizárólag arra alkalmas (mint egyébként a legtöbb Z banán), hogy mélyszántást csináljunk vele a banánaljzatban, tönkre téve ezzel annak aranyozását.
A használhatóvá tétele pedig elég fáradtságos és munkaigényes, ezért csak olyan esetben érdemes vele foglalkozni, ha olyan vastag kábelt kell feldugózni, ami a sima banánba már nem megy bele.

A mélyszántás elkerüléséhez minimális kézügyesség szükségeltetik.
Ezoterika...
"A szót a történelem folyamán is, és napjainkban is számos eltérő módon alkalmazták, alkalmazzuk, hol tágabb körben általában bármilyen titkos tanokra, hol csak az okkult tanokra"
Wikipédia
 
Lenne olyan kedves rámutatni a "Z" kialakítás és a kábelvastagság összefüggésére ?
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.................... és ezoterikus kivitelben.

Milyenbe???????????
Ajánlok a figyelmébe egy közmondást, miszerint, "Aki nem tud arabusul, az ne beszéljen arabusul."
 
De a Z banánokra visszatérve. Nekem is van jó néhány ilyen Nakamichi Z banánom, és állíthatom, hogy gyári állapotában kizárólag arra alkalmas (mint egyébként a legtöbb Z banán), hogy mélyszántást csináljunk vele a banánaljzatban, tönkre téve ezzel annak aranyozását.
A használhatóvá tétele pedig elég fáradtságos és munkaigényes, ezért csak olyan esetben érdemes vele foglalkozni, ha olyan vastag kábelt kell feldugózni, ami a sima banánba már nem megy bele.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez a kialakítás nekem nagyon szimpi.
Ezt hívják Z dugónak..

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Glider »


Ez a kialakítás nekem nagyon szimpi. Könnyen spannolható, és szerintem a legnagyobb felületű kontaktust adja, persze, ha valami locsolócső nem húzza el oldalra. Kapható mezei és ezoterikus kivitelben.
http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=2617

A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Érdemes olyat használni, amit csavarással szét lehet feszíteni.
"Ékzáras"-nak hívják.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Érdemes olyat használni, amit csavarással szét lehet feszíteni.
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Inkább ide teszem fel a kérdést, a Class D topikban nem jó helyen van. Onnan akár törölheted is, atc (a legutóbbi hozzászólást) 
Tehát, úgy tűnik, az erősítőn csak kb 1.5 cm mély a hangfalcsati banánhüvely csatlakozója. Ez ugyanolyan a Pana-n is és a Yamaha-n is.
 
1.5 cm elég egy banáncsatlakozóhoz? Azok nem hosszabbak szoktak lenni? A dugó megszorul ebben? Milyen erősítőn ilyen "mély" csatlakozó.
 
Kösz!

Természetesen a jó banándugó "megszorul" benn.. ! Nem a drága, hanem a jó! Banándugóból többféle kivitel létezik, amelyik agyon lett nyúzva és laza, azt is pl csavarhúzóval szét lehet nyitni, persze ezt sem lehet a végtelenségig és nem mindegyik kivitelnél.. Nekem pl Z banándugóim vannak, azokat simán meg lehet tágítani, de nem gondolkodom ilyenen, mert dugdosom be-ki naponta. A banándugót.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Minden erősítőn ilyen hosszúságú a csatlakozó?
egy jó minőségű WBT banán dugó csatlakozó érintkező hossza 14mm


Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: batagy »


hát nehéz így segíteni...
 
de...
hagyd a csudába a banánokat, azt hagyd meg majmoknak, szorítsd be a kábelt ahogyan lehet, az sokkal biztosabb és jobb is...


Ja bocs, helyesírási hiba történt!
 
A "Milyen erősítőn ilyen "mély" csatlakozó." helyett ezt akartam írni: "Minden erősítőn ilyen hosszúságú a csatlakozó?"
 
Egyébként a kábelt természetesen csak simán beszorítva használom. De nem ez volt a kérdés. Hanem amit az előbb feltettem.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


1.5 cm elég egy banáncsatlakozóhoz? Azok nem hosszabbak szoktak lenni? A dugó megszorul ebben? Milyen erősítőn ilyen "mély" csatlakozó.
hát nehéz így segíteni...
 
de...
hagyd a csudába a banánokat, azt hagyd meg majmoknak, szorítsd be a kábelt ahogyan lehet, az sokkal biztosabb és jobb is...

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: batagy »


Inkább ide teszem fel a kérdést, a Class D topikban nem jó helyen van. Onnan akár törölheted is, atc (a legutóbbi hozzászólást)
 
Tehát, úgy tűnik, az erősítőn csak kb 1.5 cm mély a hangfalcsati banánhüvely csatlakozója. Ez ugyanolyan a Pana-n is és a Yamaha-n is.
 
1.5 cm elég egy banáncsatlakozóhoz? Azok nem hosszabbak szoktak lenni? A dugó megszorul ebben? Milyen erősítőn ilyen "mély" csatlakozó.
 
Kösz!

Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


nem tudom, hogy fogalmazzam meg) mert az eredeti jel akkor is csorbát szenved..
ne is fáradj, nem kell megfogalmaznod...
félreértettél!!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nahát...nálam sokszor az a rossz ami hozzáad...

Az is rossz... De hidd el, minden vesz el. A jelátalakítások, a kábelek, mind. Ha valamelyik kábeled hozzáad, ha végiggondolod az is veszteség, (nem tudom, hogy fogalmazzam meg) mert az eredeti jel akkor is csorbát szenved..
 
Persze van olyan, aki ezt nyereségnek könyveli el, mert mondjuk egy olyan hangfalkábellel rakja rendbe a hangképet, ami "hozzáad" más szóval hangsúlyosabbá tesz pl mély hangokat vagy magasat, vagyis egy hibát egy másikkal kompenzál..

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


nahát...
nálam sokszor az a rossz ami hozzáad...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bármiféle jelátalakítás több-kevesebb információveszteséggel, minőségveszteséggel jár.
nem mondod?
és mit is okoz az információ vesztés?
hogyan halljuk ezt?

kb azt tudnám mondani, mint az előttem szóló... Úgy hallod az információ vesztést, mint pl a hangfalkábelek közti különbséget, itt is eleve csak veszteségről lehet beszélni. A jó kábel kevesebbet "vesz el".

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Sztem az amikor úgy hallod, hogy nem(úgy) hallod.


Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Sztem az amikor úgy hallod, hogy nem(úgy) hallod.
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Bármiféle jelátalakítás több-kevesebb információveszteséggel, minőségveszteséggel jár.
nem mondod?
és mit is okoz az információ vesztés?
hogyan halljuk ezt?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Már hogy lenne mind1?
akkor magyarázd el kérlek, hogy milyen veszteségről beszélhetünk ha coax helyett optikait használunk...

Bármiféle jelátalakítás több-kevesebb információveszteséggel, minőségveszteséggel jár. Nem cédézek, de tapasztaltabb cédésektől tudom, hogy az optikai kábelezés csak nagyon komoly futómű és DAC között, esetleg nagyobb távolság esetén lehet alternatíva. Vagy rossz hangminőségű digit kábelek mellett...

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Már hogy lenne mind1?
akkor magyarázd el kérlek, hogy milyen veszteségről beszélhetünk ha coax helyett optikait használunk...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem a két átalakítás mindenképp veszteséges...
azért az se felejtsük el hogy fénnyel kezdődik az egész...

Csakhát onnét mése kapsz "fényt", hanem egy sor átalakítás után.

ja, ja azé mondom...
akkor minek aggódni, hogy át lesz alakítva...
az, hogy hányszor, az innentől kezdve már úgy is mindegy....

Már hogy lenne mind1?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ÉS még a fényen belül is szűkíthető a kör, ugye vannak a műanyag, és vannak az üvegszálas vezetők, más és más tulajdonságokkal )

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Szerintem a két átalakítás mindenképp veszteséges...
azért az se felejtsük el hogy fénnyel kezdődik az egész...

Csakhát onnét mése kapsz "fényt", hanem egy sor átalakítás után.

ja, ja azé mondom...
akkor minek aggódni, hogy át lesz alakítva...
az, hogy hányszor, az innentől kezdve már úgy is mindegy....

Avatar
toti71
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2007.01.14., vas. 08:40
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: toti71 »


Szerintem a két átalakítás mindenképp veszteséges...
azért az se felejtsük el hogy fénnyel kezdődik az egész...

Csakhát onnét mése kapsz "fényt", hanem egy sor átalakítás után.

zene:
cd(k): micromega stage 1; PHILIPS CD450; PHILIPS CD670
LP: Thorens TD166 mkII, Goldring Eroica LX + CA Azur 640P;
erősítő(k): Primare A10 és Pointe Sima MkII;
hangsugárzó: Chario Hiper 2000 mkII;
kábelek:IC: SATA, IXOS, Gotham GAC-3; Hf: Straigth Wire; táp: DIY Eupen 3G2.5, DIY LAPP, Hirakawa (műszermadzag)
film 2.0: Philips DVD 763SA

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Szerintem a két átalakítás mindenképp veszteséges...
azért az se felejtsük el hogy fénnyel kezdődik az egész...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”