Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már csak azért is, mert ezzel a gondolatmenettel Paksig vissza lehetne vezetni a kérdést... :foto:
Nem, mert az első trafónál megszakad a fémes összeköttetés.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ruczak »



Köszönöm. Akkor egyszer lehet, hogy kipróbálom. :foto:

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Szerintetek panelban van létjogosultsága a tápkábelek cseréjének. Arra gondolok, hogyha már a falban silány minőségű vezetékek vannak(gondolom), akkor számíthat valamit az a 1.5 m jó kábel?Valakinek van esetleg tapasztalata ezügyben?
Természetesen komoly különbségek vannak a tápkábelek közt, s ez lakástól teljesen független.
A rendszer és a kábelezés pénzbeli arányaira azért érdemes odafigyelni, nehogy a kábelek többen legyenek, mint az erősítő.
Naim-ZU

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintetek panelban van létjogosultsága a tápkábelek cseréjének. Arra gondolok, hogyha már a falban silány minőségű vezetékek vannak(gondolom), akkor számíthat valamit az a 1.5 m jó kábel?Valakinek van esetleg tapasztalata ezügyben?
Ismerősömnél tapasztaltam, hogy igen, van.
Már csak azért is, mert ezzel a gondolatmenettel Paksig vissza lehetne vezetni a kérdést...

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ruczak »

Szerintetek panelban van létjogosultsága a tápkábelek cseréjének. Arra gondolok, hogyha már a falban silány minőségű vezetékek vannak(gondolom), akkor számíthat valamit az a 1.5 m jó kábel?Valakinek van esetleg tapasztalata ezügyben?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... nekem ebből az tűnik ki, hogy a balanced jel jóval erősebb.
Jellemzően 6 dB-lel.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Adott egy erősítő: elő-, végfok. Mind a 2-n van XLR és RCA csatlakozó. Ha ugyanazzal a kábellel (a csatlakozót most nem számolva) kötöm össze a két eszközt, lehet hangzásbeli különbség?
Az XLR javára lesz.

... ha valóban szimmetrikus a cucc.

Na igen, ebben teljesen igazad van.
Asszem, hogy Parasoundról lehet szó, s akkor az valóban az.

Jó a memóriád!
 
Parasound PLD-2000-es előfok, HCA-3500-ös végfok.
 
Aszimmetrikusan van összekötve. Az előfok hátulján van egy kapcsoló, hogy Balanced vagy unbalanced. Véletenleül balanced-on hagytam, és hogy aszim volt összekötve gyak. túlvezéreltem a jelet, torzított a magas, eltűnt a tér, mélység nem is volt... ahogy visszakapcsoltam unbalanced-ba, minden újra a helyére került... nekem ebből az tűnik ki, hogy a balanced jel jóval erősebb.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Csak próba lapján lehet eldönteni :foto:
azt nem erre szokták mondani?

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Adott egy erősítő: elő-, végfok. Mind a 2-n van XLR és RCA csatlakozó. Ha ugyanazzal a kábellel (a csatlakozót most nem számolva) kötöm össze a két eszközt, lehet hangzásbeli különbség?
Az XLR javára lesz.

... ha valóban szimmetrikus a cucc.

Na igen, ebben teljesen igazad van.
Asszem, hogy Parasoundról lehet szó, s akkor az valóban az.
Naim-ZU

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Adott egy erősítő: elő-, végfok. Mind a 2-n van XLR és RCA csatlakozó. Ha ugyanazzal a kábellel (a csatlakozót most nem számolva) kötöm össze a két eszközt, lehet hangzásbeli különbség?
Az XLR javára lesz.

... ha valóban szimmetrikus a cucc.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Adott egy erősítő: elő-, végfok. Mind a 2-n van XLR és RCA csatlakozó. Ha ugyanazzal a kábellel (a csatlakozót most nem számolva) kötöm össze a két eszközt, lehet hangzásbeli különbség?
Egyáltalán nem biztos, hogy az XLR lesz a nyerő. Ha a csatlakoztatott készülékek nem alapból szimmetrikus felépítésűek, akkor a készülékekben egy külön szimmetrizáló, illetve aszimmetrizáló fokozat is működik, amelyek többet ronthatnak, mint amennyivel jobb lehet a szimmetrikus kábelezés. Másrészt a kábel minőségén is múlik, a szimmetrikus rendszer valamivel kevésbé érzékeny a kábelminőségre, mint az asszimmetrikus.
Csak próba lapján lehet eldönteni


Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Adott egy erősítő: elő-, végfok. Mind a 2-n van XLR és RCA csatlakozó. Ha ugyanazzal a kábellel (a csatlakozót most nem számolva) kötöm össze a két eszközt, lehet hangzásbeli különbség?
Az XLR javára lesz.
Naim-ZU

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Adott egy erősítő: elő-, végfok. Mind a 2-n van XLR és RCA csatlakozó. Ha ugyanazzal a kábellel (a csatlakozót most nem számolva) kötöm össze a két eszközt, lehet hangzásbeli különbség?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Clean ablaktisztító a legtöbb esetben megfelelően pucol, kiválóan zsírtalanít. megette a fene azt a csatlakozót, amiről annyira könnyen lejön az aranyozás (tudom, van olyan, valaha használtuk mi is, de annyira leromlott az amúgy közepes minősége, hogy váltottunk egy sokkal jobbra (és sokka

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Kedves NJ, van ezirányú tapasztalatod?És megosztanád velünk?

természetesen,
kérdés, pontosan mire gondolsz? a hibajavításra? vagy a jelenségre?
a megelőző és/vagy javító mechanizmus eszközei Nálam a korábban felsorolt quicksilver és lloyd walker termékei voltak...persze a kérdés mindig a Mit, Mikor és a Hogyan?!
 
a rendszer bekötési konfigurációm időnként módosult…volt direkt-bekötés master-paneltől készülékekig, volt ilyen dugó, olyan dugó, ilyen villa, olyan villa…de a legutolsó bekötési sematika szerint, -amelyet egy másik topicban be is linkeltem (6 dedikált vonal van csillagföldelve, már csak analogra, 4kVa topaz helyett (már) 7.5kVa jensen mag 6 X 15Amp-es exactpower panellal, 6AWG-s fő conductorok LTET kötegben, valamint 3-10AWG-s leágazó conductorok EMT kötegben, hubbel 8300 cryoed. 20Amp-es fali duplexekben végződve (4Xsodrott/láb, de a föld csillagföld alakzatban egyesítve az exactpower sub-panelban)...
 
...olyan dugvillákkal a power kábeleken, amelyekkel gyárilag konfekcionáltak…talán a legjobb wattgate? :foto:
(most momentán fogalmam sincs… )
és neutrik csatlakozókkal az XLR IC kábelek végein. Szóval Ez az utolsó konfiguráció ami fixált (értsd. régóta mozdítatlan), és az összes kontakt utoljára walker extreme SST (super silver treatment) termékkel volt kezelve, csak Ott és csak Annyit használva, -kábé pontosan az ajánlott felhasználás szerint:
http://www.walkeraudio.com/sst.htm

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Átdugáskor érdemes megtisztítani a csatlakozókat, urambocsá' kezelni evvel-avval, ki mire esküszik. nekem a Caig termékek nagyon beváltak pl.
Alkohol esetleg jó lehet? Vagy avval leszedem a maradék aranyozást is... :vazeg:

Az alkohol sokat segit a hangzason :foto: :lol!: :lol!: :kiraly: :taps:
Lehet, hogy az lesz a megoldás...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


Átdugáskor érdemes megtisztítani a csatlakozókat, urambocsá' kezelni evvel-avval, ki mire esküszik. nekem a Caig termékek nagyon beváltak pl.
Alkohol esetleg jó lehet? Vagy avval leszedem a maradék aranyozást is... :kiraly:
Az alkohol sokat segit a hangzason :foto: :lol!: :lol!:

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


A tököm tele van a kábelezéssel...átdugtam az elosztott ehhez mindent kihúztam...Most vissza és most itt zokogok a rendszerem előtt...mikor lesz megint olyan hang mint előtte... 
 
Ezt a különbséget még a hifileg szűz barátnőm is meglepődve közölte, hogy miért ilyen tompa a hang ma??? :foto:

Átdugáskor érdemes megtisztítani a csatlakozókat, urambocsá' kezelni evvel-avval, ki mire esküszik. nekem a Caig termékek nagyon beváltak pl.

Alkohol esetleg jó lehet? Vagy avval leszedem a maradék aranyozást is...

clean, nem papírzsebkendővel, hanem puha ronggyal, aztán valami hifisztikai kontaktusjavító, dnm, vdh, caig, etc.
a varjúháj is jó, csak magas a világpiaci ár

"...dnm, vdh, caig, etc...varjúháj..."
 
még a varjúháj előtt "befér a sorba":
QUICKSILVER, WALKER
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A tököm tele van a kábelezéssel...átdugtam az elosztott ehhez mindent kihúztam...Most vissza és most itt zokogok a rendszerem előtt...mikor lesz megint olyan hang mint előtte... 
 
Ezt a különbséget még a hifileg szűz barátnőm is meglepődve közölte, hogy miért ilyen tompa a hang ma??? :foto:

Átdugáskor érdemes megtisztítani a csatlakozókat, urambocsá' kezelni evvel-avval, ki mire esküszik. nekem a Caig termékek nagyon beváltak pl.

Alkohol esetleg jó lehet? Vagy avval leszedem a maradék aranyozást is...

clean, nem papírzsebkendővel, hanem puha ronggyal, aztán valami hifisztikai kontaktusjavító, dnm, vdh, caig, etc.
a varjúháj is jó, csak magas a világpiaci ár
 
Kedves NJ, van ezirányú tapasztalatod?
És megosztanád velünk?

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A tököm tele van a kábelezéssel...átdugtam az elosztót, ehhez mindent kihúztam...Majd vissza és most itt zokogok a rendszerem előtt...mikor lesz megint olyan hang mint előtte...
 
Ezt a különbséget még a hifileg szűz barátnőm is meglepődve közölte, hogy miért ilyen tompa a hang ma???

Na ne, egy kihúzás, bedugás hallgathatatlanná tette a rendszert? Még jó, hogy nem tudtam eddig erről, mert biztos én is tapasztaltam volna már párszor, így meg nem.:foto:

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


A tököm tele van a kábelezéssel...átdugtam az elosztott ehhez mindent kihúztam...Most vissza és most itt zokogok a rendszerem előtt...mikor lesz megint olyan hang mint előtte... 
 
Ezt a különbséget még a hifileg szűz barátnőm is meglepődve közölte, hogy miért ilyen tompa a hang ma??? :foto:

Átdugáskor érdemes megtisztítani a csatlakozókat, urambocsá' kezelni evvel-avval, ki mire esküszik. nekem a Caig termékek nagyon beváltak pl.

Alkohol esetleg jó lehet? Vagy avval leszedem a maradék aranyozást is...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A tököm tele van a kábelezéssel...átdugtam az elosztott ehhez mindent kihúztam...Most vissza és most itt zokogok a rendszerem előtt...mikor lesz megint olyan hang mint előtte...
 
Ezt a különbséget még a hifileg szűz barátnőm is meglepődve közölte, hogy miért ilyen tompa a hang ma??? :foto:

Átdugáskor érdemes megtisztítani a csatlakozókat, urambocsá' kezelni evvel-avval, ki mire esküszik. nekem a Caig termékek nagyon beváltak pl.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


A tököm tele van a kábelezéssel...átdugtam az elosztót, ehhez mindent kihúztam...Majd vissza és most itt zokogok a rendszerem előtt...mikor lesz megint olyan hang mint előtte...

 
Ezt a különbséget még a hifileg szűz barátnőm is meglepődve közölte, hogy miért ilyen tompa a hang ma??? :foto:
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »

:foto:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na most mi van az ingával? Valaki említett fizikai magyarázatot.
Itt van, ni :foto:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”