Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hát,nem hiszem,hogy Lacy ebből szándékozik meggazdulni.


 
Próbálni azé szabad?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Reméljük, csak az árun, és nem az árán.
 
 
.


Hát,nem hiszem,hogy Lacy ebből szándékozik meggazdulni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azt hiszem most már el kell neveznem valahogy egy jó név sokat dobhat az árun


 
Reméljük, csak az árun, és nem az árán.
 
 
.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



a Lacy féle DIY kábel.
 


 
Azt hiszem most már el kell neveznem valahogy egy jó név sokat dobhat az árun

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



100% egyetértek.
És amit az olcsó kábelek szinte soha nem tudnak: úgy megnövelni a felbontást, hogy a hallgathatóság és a nyugodság is nemhogy megmaradjon, hanem inkább nőljön. Ellentmondás, de létező jelenség.
A drága drótoknál kissé széthúznak az ízlések, ráadásul mintha sokkal rendszerspecifikusabbak lennének; szinte csak házon belül lehet biztos az ember, hogy drágább típus = jobb hang.


 
A három kábel, amiről beszéltem, az egyik sem drága kábel, de ezek közül is kiemelkedik az olcsóságával a Lacy féle DIY kábel.
Mégis annál volt tapasztalható az, amit ön is írt, hogy "megnöveli a "felbontást", úgy, hogy a hallgathatóság és a nyugodtság is nő vele". Tehát feltétlenül ajánlom mindenkinek, hogy ha már a meghallgatások úgysem elkerülhetők (mint azt korábban is kifejtettem), akkor ne hagyja számításon kívül a DIY, vagy "fél profi" gyártók kábeleit se, mert kis szerencsével töredék áron juthat a nagy gyártók középkategóriás kábeleinek megfelelő minőséghez.
 
 
.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



100% egyetértek.
És amit az olcsó kábelek szinte soha nem tudnak: úgy megnövelni a felbontást, hogy a hallgathatóság és a nyugodság is nemhogy megmaradjon, hanem inkább nőljön. Ellentmondás, de létező jelenség.
A drága drótoknál kissé széthúznak az ízlések, ráadásul mintha sokkal rendszerspecifikusabbak lennének; szinte csak házon belül lehet biztos az ember, hogy drágább típus = jobb hang.


 
 
Én az Audioquest Anaconda-val tapasztalom ezt nap, mint nap. Mármint, hogy a régebbi kábeleimhez képest ez valami egészen más: nagyfokú részletezés mellett eszméletlenül gördülékeny és zenei. Eddig minden rendszerben pozitívan hatott ez a kábel, csak a javulás mértéke volt különböző, az adott rendszerek határaitól függően.
Naim-ZU

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord »



Hej, de szép is lenne az élet, ha ez ilyen egyszerű lenne, hogy az ezüst jobb, mint a réz (az arany meg jobb, mint az ezüst), de nem így van.
Hogy melyik a "jobb", az két igen fontos dologtól együttesen függ. Az egyik a rendszer, a másik az ízlés.
Bármennyire is szeretnénk spórolni a meghallatásokkal (én magam is), meg az arra költött összegekkel, akkor járunk legjobban, ha minél több mindent meghallgatunk, és mint már korábban sokszor leírták, lehetőleg saját rendszerben, és minél hosszabb ideig, mert az első benyomások nagyon csalókák. És a 34 év alatt, ami óta Hi-Fi-zem, megtanultam, hogy általában azt nem szabad megvenni, ami elsőre nagyon tetszik.
 
 
.


 
100% egyetértek.
És amit az olcsó kábelek szinte soha nem tudnak: úgy megnövelni a felbontást, hogy a hallgathatóság és a nyugodság is nemhogy megmaradjon, hanem inkább nőljön. Ellentmondás, de létező jelenség.
A drága drótoknál kissé széthúznak az ízlések, ráadásul mintha sokkal rendszerspecifikusabbak lennének; szinte csak házon belül lehet biztos az ember, hogy drágább típus = jobb hang.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Big »



Biztos, ők árulják, évek óta. Más nem is hozta soha, szerintem.


Teverzo Audio
 
 
 
 
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Biztos, ők árulják, évek óta. Más nem is hozta soha, szerintem.


Így van.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Biztos, ők árulják, évek óta. Más nem is hozta soha, szerintem.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Köszi, lehet igazad van


Lehet... Elég jól ismerem Istvánt. Tőle vettem az első Audiomat erősítőmet és a Chario Academy 2 hangfalamat úgy másfél évtizede... Ja, és egy Grado Reference Platinum hangszedőt is. Meg Alisca Orange hangfalkábeleket. De már elmúlt.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Pásztor István, Acoustic Center, Debrecen


Köszi, lehet igazad van

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Bocsi... akkor ki árulta a Zent?


Pásztor István, Acoustic Center, Debrecen

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



................... Az ezüst csak jobb, nem?


 
Hej, de szép is lenne az élet, ha ez ilyen egyszerű lenne, hogy az ezüst jobb, mint a réz (az arany meg jobb, mint az ezüst), de nem így van.
Hogy melyik a "jobb", az két igen fontos dologtól együttesen függ. Az egyik a rendszer, a másik az ízlés.
Bármennyire is szeretnénk spórolni a meghallatásokkal (én magam is), meg az arra költött összegekkel, akkor járunk legjobban, ha minél több mindent meghallgatunk, és mint már korábban sokszor leírták, lehetőleg saját rendszerben, és minél hosszabb ideig, mert az első benyomások nagyon csalókák. És a 34 év alatt, ami óta Hi-Fi-zem, megtanultam, hogy általában azt nem szabad megvenni, ami elsőre nagyon tetszik.
 
Talán nem tanulság nélkül való, ha leírom a legutóbbi esetemet, amikor volt szerencsém három IC kábelt is összehasonlítani.
A három IC kábel: Van den Hul Thunderline, Jungson Super signal RCA plugs (AC-06) és a Lacy féle IC kábel.
Az első bekötések, után teljesen egyértelműnek tűnt, hogy a Van den Hul Thunderline a legjobb a három közül. Nagyon szépen, kellemesen muzsikált. A harmadik-negyedik lemez után ellenben kiderült, hogy a magas hangokat levágja (volt olyan rész, ahol alig hallottam az egyébként jól hallható csembalót a zenekarból), mindenhol kerekít, kicsit tompít, egyfajta "patinával" vonja be a zenét.
Így a harmadik-negyedik lemez körül az előbbiektől eltérően mégiscsak a Jungson látszott "nyerőnek" a tisztaságával, a nyíltságával, a csillogásával. De, ahogy az már az életben lenni szokott, a sokadik lemez után kiderült, hogy ez a csillogás kicsit művi, és az én rendszeremben (ribbon magasak) sok is. Sok volt a jóból, és főleg a magasakból, ami elsősorban fuvolaszonáták esetén, illetve a rézfúvósok hangjánál derült ki. Ez a kábel, az én rendszeremben, magasba húzó, felül bántó, tolakodó hangképet produkált. Így, sok lemez meghallgatása után számomra nyilvánvalóvá vált, hogy hosszabb távon, a kezdetben a többi mögött megbújó, magára a figyelmet semmivel fel nem hívó Lacy féle IC illeszkedik legjobban az én én rendszerembe, és az én ízlésemhez, a maga kiegyensúlyozottságával, kiegyenlítettebb hangképével, a fent említett három kábel közül.
És mindebben az a szép, hogy más rendszerben próbálva, mások, másfajta zenével könnyen lehet, hogy egészen más eredményre jutnának.
 
 
.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Acoustic Zent nem árultunk soha, nem nagyon érdemes ezügyben megkérdezni bennünket


Bocsi... akkor ki árulta a Zent?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok,
 
melyik kábelt érdemes inkább megvenni egy Audio Note SPa-t vagy egy Kondo KSL Spc-t? Most az AN ezüstöt hallgatom az nagyon tetszik, a másikat még nem hallottam. Az ezüst csak jobb, nem?


Azt amelyik jobban tetszik a saját rendszeredben!Ha szarabbul szól,akkor hiába "ezsüszt" áránycsillag!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Kérdezz rá Pennára, sztem tud tippet mondani mennyi lehet..


 
Acoustic Zent nem árultunk soha, nem nagyon érdemes ezügyben megkérdezni bennünket

Avatar
zaum
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.10.14., csüt. 21:29
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zaum »


Sziasztok,
 
melyik kábelt érdemes inkább megvenni egy Audio Note SPa-t vagy egy Kondo KSL Spc-t? Most az AN ezüstöt hallgatom az nagyon tetszik, a másikat még nem hallottam. Az ezüst csak jobb, nem?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A tesztet Én is olvastam róla,arra lettem volna kíváncsi,h mennyit érhet itthon a kábel. Mivel nincs rá szükségem, így eladtam volna. De, ha nálunk ennyire nem divatos ez a kábel,akkor inkább nem vágnék bele.
 
Nagyon szépen köszönöm,a segítőkészséged!


Kérdezz rá Pennára, sztem tud tippet mondani mennyi lehet..

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Ha nem láttad volna a tesztet róla, akkor itt van:
http://users1.ml.min...uploads/zen.pdf
 
Nem könnyű eladni az ilyen drága tápkábeleket itthon ( illetve az Acoustic Zen itthon nem annyira divatos úgymond), de szerintem használtan 110-130 körül mehetne.


 
A tesztet Én is olvastam róla,arra lettem volna kíváncsi,h mennyit érhet itthon a kábel. Mivel nincs rá szükségem, így eladtam volna. De, ha nálunk ennyire nem divatos ez a kábel,akkor inkább nem vágnék bele.
 
Nagyon szépen köszönöm,a segítőkészséged!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



ACOUSTIC ZEN KRAKATOA
 
Felkínáltak egy ilyen tápkábelt beszámításra, a Heed elő végfokba.
 
2m hosszú és gyári szerelésű.
 
Azt szeretném kérdezni,h mennyit ér,mennyiért lehet beszámítani?
 
Előre is köszi a segítséget!


 
 
 
Ha nem láttad volna a tesztet róla, akkor itt van:
http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users ... ds/zen.pdf
 
Nem könnyű eladni az ilyen drága tápkábeleket itthon ( illetve az Acoustic Zen itthon nem annyira divatos úgymond), de szerintem használtan 110-130 körül mehetne.
Naim-ZU

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »



Nekem is ugyan ez a tápkábelek vannak .Erősitő és Blu Ray lejátszóhoz is.


Kérnék privátban "beszámolót" a tapasztalatokról!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kimi-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2010.09.04., szomb. 23:25
Értékelés: 808

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kimi- »



El is készítettem a Gotham tápkábelem.
Köszönöm Fapaci, Jan és Bta fórumtársaknak az alkatrészeket. Ja és a DL1-nek is.
Egy telós kép.


Nekem is ugyan ez a tápkábelek vannak .Erősitő és Blu Ray lejátszóhoz is.

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: vm69 »


 
ACOUSTIC ZEN KRAKATOA
 
Felkínáltak egy ilyen tápkábelt beszámításra, a Heed elő végfokba.
 
2m hosszú és gyári szerelésű.
 
Azt szeretném kérdezni,h mennyit ér,mennyiért lehet beszámítani?
 
Előre is köszi a segítséget!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


El is készítettem a Gotham tápkábelem.
Köszönöm Fapaci, Jan és Bta fórumtársaknak az alkatrészeket. Ja és a DL1-nek is.
Egy telós kép.


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”