Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szóval a kezdetben azonos rézanyag, mire kijön a gépből, adott esetben teljesen más hangú lesz-lehet.
Még az alapanyagok tisztasága se feltétlenül egyforma. Érdekes egyébként, hogy a szigetelőről ritkán esik szó az ilyen topikokban. Mintha olyan keveset számítana:)))

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Ez a baj részben, hogy karaktereket hallgatsz, nem a zenét.

Most mit csináljak, ha 1) van fülem 2) a Marklevinzonokra épülő rendszereken, idegen környezetban nem igazán tudtam zenét hallgatni?

valószínű ezt félreérted - szándékosan
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


Mondok egy példát, lehet kiugró példa de ennél szétszedtük megnéztük...Van a Pointe nevű kábel.. Nem mondom, h cég mert hazugság lenne...Vannak 10-60 ezres hálózati kábelei...Vajon mire kérnek el ennyi pénzt? A kábel anyaga öflex 110...Ez a kábel 300 ft/métere áron megrendelhető. A drágább kábeleiben is ugyan ez van, csak rábiggyesztettek komolyabb dugókat :DDDD  
Gondoljátok, h ők az egyetlen cég akik ezt csinálják? Kötve hiszem

Van ilyen is de ez kiderül hamar, hogy szimpla átverés, én nem általalánosítanék, vannak még mások is, itthon is, de ettől még szerencsére a legtöbben megpróbálnak nem idegen tollakkal ékeskedni. Bár ha jobban megnézzük, akinek nincs kábelgyára az a másét kénytelen használni.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez a baj részben, hogy karaktereket hallgatsz, nem a zenét.

Most mit csináljak, ha 1) van fülem 2) a Marklevinzonokra épülő rendszereken, idegen környezetban nem igazán tudtam zenét hallgatni?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


Pedig ami réz kábel az a 300 ezresből is csak réz marad, amiben különbözhet az a fonási, és szigetelési különbségek...Maga a kábel anyaga ugyan az marad a drága kábeleknél is... 


Ez sajnos nem így van. Két egyforma hangú de más gyártás technológiájú, tisztaságú rézdrót, sőt semmilyen vezető anyag nincs.

A rézkábelt a legtöbb cég egy nagy kábelgyártótól rendeli, ott a technológia ugyan az, csak más a szigetelés, és más a szöveg a kábeleken...Igen van difi réz és réz közt is, de nem akkora, h az egyik ettől 800ft a másik 2 millió kellene legyen...És ez a hókuspókusz része a dolognak.

Ezt mindeki tudja, de nem olyan sok gyártó rendel Taiwan-ról, ettől függetlenül vettél már mintát ezekből az ott készült drágább kábelek drót anyagaiból(réz-ezüst) és hasonlítottad össze őket egymással?
 
Mert én megtettem, és elmondhatom, attól mert egyhelyen készülnek, mégis más a hőkezelés, a felületi kezelés, arról nem is beszélve, hogy a szigetelésnél milyen változásokat okoznak a réz vezetőben, szóval a kezdetben azonos rézanyag mire kijön a gépből, adott esetben teljesen más hangú lesz-lehet.
 
Ha valaki hasonlított már össze pénzverdei ezüstöt, meg VDH MC1000, vagy Neotech Pure Silver-t, vagy OCC Silvert, Kondo-t, esetleg Siltech ezüstöt, az tudja miről beszélek aki meg nem, annak lehet élni abban a hitben, hogy pénzverdei is megteszi mert az is ezüst ugyanúgy mint a többi, de katasztrófálisan sz@r a többihez képest, szóval valamiért mégis van létjogosultsága a drágább anyagoknak. És ezzel nem a high-end árképzést szeretném védeni, magam sem értek vele egyet, mert iszonyat haszon van rajta, de ez van nem a mi pénztárcánkhoz mérik ezt.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1) A rézkábelt a legtöbb cég egy nagy kábelgyártótól rendeli 
2) Igen van difi réz és réz közt is, de nem akkora, h az egyik ettől 800ft a másik 2 millió kellene legyen...És ez a hókuspókusz része a dolognak.

1. Nem olyat kell venni:)
2. Persze hogy nem "akkora"... ennyiből egy átlag "Gainclone" erősítő se sokkal különb a 47lab Gaincardnál. Pedig, hiába ugyanaz a kapcsolás, megfelelő rendszerbe illesztve dehogynem... apropó, milyen 2 millás kábeleket hallottál már otthon;)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mondok egy példát, lehet kiugró példa de ennél szétszedtük megnéztük...Van a Pointe nevű kábel.. Nem mondom, h cég mert hazugság lenne...Vannak 10-60 ezres hálózati kábelei...Vajon mire kérnek el ennyi pénzt? A kábel anyaga öflex 110...Ez a kábel 300 ft/métere áron megrendelhető. A drágább kábeleiben is ugyan ez van, csak rábiggyesztettek komolyabb dugókat :DDDD
 
Gondoljátok, h ők az egyetlen cég akik ezt csinálják? Kötve hiszem

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Legalábbis ha valaki zenét akar hallgatni, nem high-endezni. 
Azt szokol rádióval is lehet;) Mellesleg magam is ilyennek hallom a jellegzetes ML karaktert:))

Ez a baj részben, hogy karaktereket hallgatsz, nem a zenét.
De az is lehet a másik oldalon, hogy az ML csak jól megmutatta számodra milyen a többi komponens.
Mellesleg én az ML-t nem dícsértem egy szóval se, csak azért hoztam fel példának éppen ezt, mert a high-endes világ nagyobbik fele ismeri és azért a high-endbe sorolja. Habár lehet hogy nem kéne, mert igazából kevésbé hasonlít a high-end világ "karaktereihez". Sokkal jobban hasonlít azokhoz a jobb rendszerekhez a "karakterével" (vagy inkább minőségével?), amikkel élő zenéket szokás hangosítani.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pedig ami réz kábel az a 300 ezresből is csak réz marad, amiben különbözhet az a fonási, és szigetelési különbségek...Maga a kábel anyaga ugyan az marad a drága kábeleknél is. Kivétel ez alol az ezüst, vagy ezüstözött, platina stb kábelek. Ezek értelemszerűen más hangot fognak adni mint a sima réz.
Azért nem egészen... lehet, hogy ez is réz, az is réz, "mindössze" az egyikkel érdemes zenét hallgatni, a másikkal nem. Az ezüst sem kivétel, lehet kapni -jó drágán- csapnivaló hangú ezüstkábeleket, habár úgy tűnik, a marketinggel teletömött fejű hifisták nem akarnak hinni a fülüknek, merthát nem írnak ilyenről:) Az ezüst csak annyiban külön kategória, hogy rendszerint sokkal rendszerfüggőbb illetve egy bizonyos szint alatt csalódást szokott okozni. És ez -ahogy Tunerman is megjegyezte- elég sok High End (zz7-nek: nem hájgend!) termékről elmondható.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pedig ami réz kábel az a 300 ezresből is csak réz marad, amiben különbözhet az a fonási, és szigetelési különbségek...Maga a kábel anyaga ugyan az marad a drága kábeleknél is... 


Ez sajnos nem így van. Két egyforma hangú de más gyártás technológiájú, tisztaságú rézdrót, sőt semmilyen vezető anyag nincs.

A rézkábelt a legtöbb cég egy nagy kábelgyártótól rendeli, ott a technológia ugyan az, csak más a szigetelés, és más a szöveg a kábeleken...Igen van difi réz és réz közt is, de nem akkora, h az egyik ettől 800ft a másik 2 millió kellene legyen...És ez a hókuspókusz része a dolognak.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


Pedig ami réz kábel az a 300 ezresből is csak réz marad, amiben különbözhet az a fonási, és szigetelési különbségek...Maga a kábel anyaga ugyan az marad a drága kábeleknél is... 


Ez sajnos nem így van. Két egyforma hangú de más gyártás technológiájú, tisztaságú rézdrót, sőt semmilyen vezető anyag nincs.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Legalábbis ha valaki zenét akar hallgatni, nem high-endezni. 
Azt szokol rádióval is lehet;) Mellesleg magam is ilyennek hallom a jellegzetes ML karaktert:))

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pedig ami réz kábel az a 300 ezresből is csak réz marad, amiben különbözhet az a fonási, és szigetelési különbségek...Maga a kábel anyaga ugyan az marad a drága kábeleknél is. Kivétel ez alol az ezüst, vagy ezüstözött, platina stb kábelek. Ezek értelemszerűen más hangot fognak adni mint a sima réz.
 
Maradjunk annyiban, h a drága gyári kábelek nagyrésze, főleg ha az árat vesszük alapul hókuszpókusz...Hallottam 20 millás rendszert nem egyet nem kettőt Drága Nordost, meg Siltech, kimber kábelekkel szólni, és hallottam ugyan ezeket otthoni készítésű kábelekkel is...Mondjam azt, h a drága gyári kábel gazdája is kikerekedett szemekkel hallgatta? Nem mondom, aki nem hiszi az úgy is sznob fejjel minden erejével tiltakozni fog. Arról már nem is ejtek szót, h vakteszteken sem tudtak különösebb difiket észrevenni, legalábbis nem annyit amit a kábel ára igazolna. És itt még azt sem mondhatom, h olcsó rendszerről beszélünk!
 
Szép napot az álomvilágban élőknek. Tisztelet a kivétel aki nüasznyi különbségekért hajlandó milliókat kifizetni.
 
Én azt veszem észre, h kezd ez az egész hifi világ mesevilággá válni, és olyan dolgokat nagyítunk fel amik a valóságban nem is léteznek. A legtöbb esetben a vizuális énünk , vagy a tudat alattink ellenkezik az ellen amit nem ismerünk, vagy azzal szemben amit használunk és tulajdonunkban van, vagy épp azért istenítünk mert jónak vélünk. Nem véletlen, h a legtöbb drága hifit és kábelt használó hifis ellenzi a vakteszteket...Miért akarja mindenki mindenáron látni és tudni mit fog hallgatni? Hát ezért, h legyen mibe belekötni, tudja melyiket huzza le, vagy emelje a mennyekbe Tisztelet a kivétel, de sajnos a legtöbb esetben ezek a dolgok dominálnak.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Sok speckábeltől engem is - de ettől még a CAT7-nek semmi köze nem lesz a High Endhez. A tipikus ML-hangról általam olvasott eddigi legfrappánsabb leírás: "Mark Levinson, Keeping a bare 120V wire between the teeth." (csupasz 120V-os vezeték a fogak között:-)
Hangzatos mondás, de valószínűleg semmi köze nincsen semmiféle valósághoz.
És persze nehezen is értelmezhető, hogy mit is akar vele közölni.
Lehet, hogy nem is baj hogy nincs olyan sok köze a high-endhez.
Legalábbis ha valaki zenét akar hallgatni, nem high-endezni.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ismerek olyat, akinek részben Mark Levinson-ból álló rendszere van és minden végig CAT7 drótból van bekötve szimmetrikusan. És eddig mondhatni kirázta a hideg általában a próbált high-end speckábelektől.
Sok speckábeltől engem is - de ettől még a CAT7-nek semmi köze nem lesz a High Endhez. A tipikus ML-hangról általam olvasott eddigi legfrappánsabb leírás: "Mark Levinson, Keeping a bare 120V wire between the teeth." (csupasz 120V-os vezeték a fogak között:-)

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »

Az attól függ mire kell Az anyaga, szerkezete, szigetelése semmi jót nem ígér, az árát valószínűleg megéri akciósan, de én inkább használnám valamelyik CAT kábelt ehelyett.

Avatar
podeeg
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.12.08., hétf. 14:35
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: podeeg »


Ismeri valaki a KáCsa KCS-FL15 ezüstözött kábelét?
 
680/m most akciósan...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Vicces mikor valaki nem tartja be az alapvető műszaki szabályokat sem.... 
Az egyszerű, méréstechnikai alapkövetelményt - ti. mérni mindig egy nagyságrenddel pontosabb eszközzel kell a mérendőhöz képest.
 
A hi-fi világában ez úgy jelentkezik, hogy olcsó rendszerbe próbálnak bele HIGH-END cuccokat - aztán leírják, hogy a HIGH-END eszköz ezek után egy sz@r....
 
Gratulálok!

nézd, senki nem mondta, hogy hűdejó rendszerem van - ebbe nem is akarok belemenni; szeretek rajta ZENÉT hallgatni és nekem ennyi pont elég is.
 
sosem szeretném megtudni milyen érzés kérkedni az új japánból rendelt egymilliós hangfaldrótommal, a sznob haverjaim előtt - és büszkén demonstrálni hogy lám mennyivel jobb, mint a 100ezres...röhej.
 
leírtam a véleményem, ami nem biztos, hogy más rendszerben is hasonlóan megmutatkozik, csupán tapasztalat-megosztás volt a cél, melyet nem kell szentírásként kezelni, sőt!
 
ps.: annyit azért még hozzátennék, hogy nehai kábelének megépítettsége kiváló, a képen pedig a SAJÁT, tőle kölcsönkapott drótja szerepel...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Ismerek olyat, akinek részben Mark Levinson-ból álló rendszere van és minden végig CAT7 drótból van bekötve szimmetrikusan. És eddig mondhatni kirázta a hideg általában a próbált high-end speckábelektől.
 
Mark Levinson No. 390S CD-játszó, Genelec 1037 aktív monitor rendszerben a Siltech, VdH és még hasonló 7-8-féle high-end kábel mondhatni elvérzett egy olcsó de jó minőségű szimmetrikus stúdió kábel mellett, kb. 10 ember füle szerint egyértelműen.
 
Ismerek olyat aki szintén nem olcsó, mondhatni high-end komponensekből álló Spendor SP100 végű rendszerben egy egész délután, este alatt nem vette észre, hogy a Kimber nem tudom melyik de drágább kábele helyett IC-nek bent maradt a CAT5 drót, mert szándékosan benne felejtettem a rendszerében egy próba után.
 
A Cplay tényleg jobb mint a Foobar. Kb. egyetlen szóval tudom én jellemezni amit az én fülem hall: pontosabb, míg a Foobar pontatlanabb, elkentebb.
A Cplay-el elindul a PC-s zene abba az irányba amit egy jobb 200-400 ezer Ft árú CD-játszó tud. De még messze van attól, hogy el is érjen egy Roksan Kandy, Cambridge Audio 840C, Heed DT, Dactilus szintű gépet szintén a pontosság terén.
Legalábbis én ezt így hallom, és eddig mindenkinek vita nélkül ez jött le nálam ha megmutattam. Mondhatni majdnem mindegy, hogy mi volt a PC után kötve mint lejátszó eszköz, TC Konnekt 8 és onnan felfelé, vagy mellette.
 
Na lehet kövezni.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tunerman »


És egyáltalán, mitől high end egy kábel? Sikamlós kérdés, ugye?
Mert drága. De tényleg, azért szerintem árban és minőségben felállítható egy sorrendiség, de ehhez rendszer is kell, minél jobb egy kábel annál jobb rendszer kell alá, hogy ne csak a hibákat mutassa.

Ja....egy high-end kábel ára több lehet, mind pl. az egész lehallgató rendszer összköltsége.
 
LOW-END.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


A zenelejátszáshoz nem kell kemény hardver.
Kivéve a cMP², oda már adott esetben erőgép kell. Különösen felkonvertálásnál:
 
turizoli

...
Én ezt 44,1kHz-es flac és wavval hallgattam, ezért nagyobb mintavételezésű felvételnél ez más lehet (ezért is állítottam 176,4-re a 44.1kHz flacnál,mert egész számú többszöröse,más beállításnál pl: 192 kHz-nél nálam "dadogott"a hang.)
 
Eddig fejhallgatóval teszteltem ,de nagyon meggyőző.
Régebbi ,már jól ismert felvételeknél ,újabb hangok ,neszek ,jöttek elő...Finom és nagyon transzparens lett a hangja.Nagyobb térrel és jobb érthetőséggel.

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


A foobar2000 elismerten az egyik legjobb zenelejátszó szoftver abban a kategóriában, ahol csak nagyon kicsi különbségek vannak.
És akkor ott van még a CMP
 
turizoli:
Ez, nagyon nekem tetsző hang. A valóságoshoz nagyon közeli megszólalás...Az a szép ,hogy ezt még bőven lehet ezzel a programmal fokozni.Nálam még csak egy közepes beállítás van (a sok futó program és a gyenge teljesítmény miatt).
 
A Foobar eddig CD-n szólt a legjobban. De most ez a cMP+cPlay ,a berippelt flac-kal is nagyobb előnyben van.De sokkal.
Ennyire valósághűen a Foobar nem szól(nálam).
Nagy tér ,nagyon jó felbontás...
 
Minden lemezem újra hallgatom most.

 
Balee
Most tesztelgettem ezt a CMP + Cplay pársot, turizoli által ajánlott beállításokkal.Meg kell hagyni tényleg lenyűgöző a hangja. Klasszikusoknál, hangszeres zenéknél hatalmas különbség van a Foobar és a Cplay között, a hangszerek sokkal jobban elkülönülnek mint a Foobarban, nem zavarják egymást és nagy hangerőn nem mosódik össze.

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


És egyáltalán, mitől high end egy kábel? Sikamlós kérdés, ugye?
Mert drága. De tényleg, azért szerintem árban és minőségben felállítható egy sorrendiség, de ehhez rendszer is kell, minél jobb egy kábel annál jobb rendszer kell alá, hogy ne csak a hibákat mutassa.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Vicces mikor valaki nem tartja be az alapvető műszaki szabályokat sem.... 
Az egyszerű, méréstechnikai alapkövetelményt - ti. mérni mindig egy nagyságrenddel pontosabb eszközzel kell a mérendőhöz képest.
 
A hi-fi világában ez úgy jelentkezik, hogy olcsó rendszerbe próbálnak bele HIGH-END cuccokat - aztán leírják, hogy a HIGH-END eszköz ezek után egy sz@r....
 
Gratulálok!

Senki nem mért semmit tudományos módszerrel.
Egyszerű tapasztalat megosztás volt, kőbe vésendő konklúziók nélkül.
Egyáltalán nem kommersz rendszeren történt a meghallgatás, persze az elefántcsonttoronyból minden annak tűnik, de ez senkit nem érdekel, legfeljebb a szomszéd toronylakót
És egyáltalán, mitől high end egy kábel? Sikamlós kérdés, ugye?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


...A hi-fi világában ez úgy jelentkezik, hogy olcsó rendszerbe próbálnak bele HIGH-END cuccokat - aztán leírják, hogy a HIGH-END eszköz ezek után egy sz@r....
Pontosan így van De ezt hiába mondod T.J ezt tapasztalni kell. Mondjuk ehhez hozzájönnek, a sok esetben tényleg drága és gyenge minőséget felmutató gyári produktumok.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”