Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pi61 »


... kell neki elég sok idő míg beilleszkedik ...
Magy igazság! Eddig sok minden elhangzott ma már (többnyire korrekt, bár nem mindig egyező vélemények), de azt sem szabad elfelejteni: a kábeleket együtt kell járatni a rendszerrel, lehetőleg nem bolygatni néhány napig - meglepő változásnak lehetünk "fültanúi".
A kábel "gyorstesztek" éppen ezért becsapósak.

Minap csináltam egy IC kábelt, teljesen friss volt,bekötöttem, hallgattam, lapos, dinamikátlan hang volt. Gondolkodtam, talán még sem jó az új fejlesztés? Aztán a fülem hallatára, kb. 15 perc múlva, fokozatosan belelendült, és mintha kicserélték volna! Ha mondja vki, nem hiszem el! Visszatettem az első számra, és már teljesen rendben volt a hang, estig még tovább finomodott. Másnap már hibátlannak ítéltem.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem mi, hanem ki! Oan fórumos aki gyakran ír, de vixonylag ritkán butaságot

:lol!:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szimplán csak a vita kedvéért...mi a baj a Hivox-al?Én is gondolkoztam egy-két termékükön, ezért is érdekel.

Csak egy megjegyzés, személyesen Neked: én Hivox tápkábellel használtam a Vincent S3-ast, azzal ami a kisebb áramfelvételű készülékekhez való.
Nálam nagyon bevállt
Előtte kipróbáltam pár nevesebb kábelt (volt köztük egészen drága is) és azok sorra elvéreztek, általában azért, mert túlspilázták a dolgot.

Köszönöm.
Konkrétan erre gondoltam Hivox-os termékekkel kapcsolatban ami érdekel.
Asszem ki is próbálom,bár piszkosul mozgatja a fantáziámat a DIY vonal,de ez nekem eléggé időhiányos dolog igy inkább a kész felé hajazok.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Szimplán csak a vita kedvéért...mi a baj a Hivox-al?Én is gondolkoztam egy-két termékükön, ezért is érdekel.

Csak egy megjegyzés, személyesen Neked: én Hivox tápkábellel használtam a Vincent S3-ast, azzal ami a kisebb áramfelvételű készülékekhez való.
Nálam nagyon bevállt
Előtte kipróbáltam pár nevesebb kábelt (volt köztük egészen drága is) és azok sorra elvéreztek, általában azért, mert túlspilázták a dolgot.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


... kell neki elég sok idő míg beilleszkedik ...
Magy igazság! Eddig sok minden elhangzott ma már (többnyire korrekt, bár nem mindig egyező vélemények), de azt sem szabad elfelejteni: a kábeleket együtt kell járatni a rendszerrel, lehetőleg nem bolygatni néhány napig - meglepő változásnak lehetünk "fültanúi".
A kábel "gyorstesztek" éppen ezért becsapósak.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


V.I.P tag? Az mi az?
Nem mi, hanem ki!
Oan fórumos aki gyakran ír, de vixonylag ritkán butaságot

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Annyit talán még hogy saját márkájú hangkábelével jobban érzi magát,legalábbis nálam így jött ki a dolog.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!A Qed Performance Audio 2 IC-ről tudna valaki mondani valamit?

Nekem ilyen van kettő is,és az eddigi legjobb kábelem IC-ből.
 
Nagyon negatívumot nem tudok róla mondani,biztos van jobb nála,kell neki elég sok idő míg beilleszkedik de a tere nálam megfelelő.
Árban se rossz a piacon,és bár elég sokan ellenzik a QED-et(nem trendi)sztem nem rossz választás.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Sziasztok!
A Qed Performance Audio 2 IC-ről tudna valaki mondani valamit?

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


V.I.P tag? Az mi az?
 
Visszatérve a kábelekre. Diy Nordost. Mégpedig szallagkábel formályában. Ha jól tudom, akkor itt is a minnél több vezető a lényeg. Próbálta már vki?
DYNAUDIO Forever!

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pi61 »


Kedves Pi61. 
Ezek szerint a TNT Audios kábelt nem érdemes elkészíteni. Vagy érdemes, csak minőségibb koaxból. De akkor az OCOS sem az igazi? Mivel felépítésre az is koax. De a Dynaudio-hoz mégis használják, sőt a Dyn gyári kábele az OCOS. Akkor most, hogy is van ez?



Kedves Frankie,
 
nem is értem, miért nem vagy VIP tag, pedig mostanában igen aktív vagy az AVX-en! És akkor lenne jó kedvezményed az ATC-nél! :lol!:

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pi61 »


Kedves Pi61. 
Ezek szerint a TNT Audios kábelt nem érdemes elkészíteni. Vagy érdemes, csak minőségibb koaxból. De akkor az OCOS sem az igazi? Mivel felépítésre az is koax. De a Dynaudio-hoz mégis használják, sőt a Dyn gyári kábele az OCOS. Akkor most, hogy is van ez?

Én is tévedhetek! :lol!:
Szerintem a kábelek anyaga és struktúrája nagyon fontos, az anyag a finom felbontásért és a torzításért, a struktúra pedig az egyenletes átvitelért és a helyes térleképezésért felel. Vannak olyan rendszerek, amelyek kevésbé érzékenyek a struktúrára. Az én csövesem például nagyon.

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kukacolásnak tünik a dolog, de nem az.
Amiket kinéztem, azokat nem ajánlottátok. Sok pénzem, meg nincs a dologra. Helyette jött az OCOS. Ami elvileg DIY kivitelezhető, és jó lenne, de mégse.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Pi61.
 
Ezek szerint a TNT Audios kábelt nem érdemes elkészíteni. Vagy érdemes, csak minőségibb koaxból. De akkor az OCOS sem az igazi? Mivel felépítésre az is koax. De a Dynaudio-hoz mégis használják, sőt a Dyn gyári kábele az OCOS. Akkor most, hogy is van ez?
DYNAUDIO Forever!

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pi61 »


Kedves Pi61. 
Akkor téged is az alkotás öröme, és a jó áron jót alkotni elv vezérelt. A koax jelenleg hangfalkábel szinten merült fel, mivel az OCOS ilyen szerkezetű kábel. A Dynaudio-hoz pedig elvileg az OCOS passzol. Pár hozzászólással lentebb linkeltem egy TNT Audiós linket. Ott koax alapú hangfalkábelt írnak le. Szerintem komolyabb minőségű koaxból jó hangot lehetne kihozni.

Mielőtt megnéztem az általad belinkelt koax hangfalkábelt, elgondolkodtam, lehet-e vmilyen kombinációban ez jó, eljutottam ugyanahhoz a megoldáshoz, amit később a linken láttam. Nem építettem meg, mivel elviekben csak akkor lehet valamennyire jó, ha a szövött árnyékolás és a középen elhelyezkedő vezető azonos keresztmetszetű, de még az sem lehet tökéletes szerintem.

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Mivel még váltó nincs, így nincs készre szerelve a doboz. Így nyertem annyi időt, hogy kábelügyben informálódjak. Nem akarom ugyanis hetente szétkapni a dobozt a kábelcsere miatt.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

De doboz már van. És brutális. Tegnap befejeztem. :lol!: Csak váltó nincs még. Pontosabban van, csak nem készen. Műszerész cimborámra várok, akinek most nincs sok ideje. Váltót még nem tudok csinálni.
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A PFA az milyen szigetelést takar?

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Szerintem mindent az anyagminőség határoz meg. Mivel az OCOS is koaxiális felépítésű kábel, ezért a készítésének módja nem tér el egy normál koaxétól. Szerintem. De, mint írtam. Lehet, hogy én tévedek.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »

Huu ennyi billentyűtépést. Be kell szerezni azt akkor okosabbak, lesztek. Ja..., hogy még doboz sincs? Akkor picit konyultabb. :lol!:
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Hivox-ról van egyfajta véleményünk. De ez Off Topic.
Kérlek mások nevében ne nyilatkozz!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Persze az is lehet, hogy én járok tévúton.
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, az OCOS rézvezetőket tartalmaz, és szőtt réz árnyékoloharisnyába bújtatták. A Linzi-nél sokféle koax közül lehet választani, réztől az ezüst(özött)ig. Simától, a FEP szigetelésűig. Van olyan is, ami dettó olyan, mint az OCOS.
Na igen de elég borsos áron is adják őket...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Igen, az OCOS rézvezetőket tartalmaz, és szőtt réz árnyékoloharisnyába bújtatták. A Linzi-nél sokféle koax közül lehet választani, réztől az ezüst(özött)ig. Simától, a FEP szigetelésűig. Van olyan is, ami dettó olyan, mint az OCOS.
Hangra is?? Talán ez a legfontosabb paraméter nem?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Tigris. Sodrott.
DYNAUDIO Forever!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”