Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na most még ott lóg a levegőben a kérdés, h nincs e véletlen pre out kimenet a HM erősítőn...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Atyám!
 
Nincs semmi bajom vele műszaki szempontból. Csak azért nem akarom használni, mert kevés a helyem, mostanában inkább az egyszerűsítésre törekszem.
 
 


 
Csak jelzésértékkel
a HFK méretei olyanok hogy egy normál hifi komponens alatt szépen elfér 43,5 cm széles, és mindössze 4,5cm magas, így akár egy polcon el van egy másik cumóval a tetején.
Így azért nem növeli a kupi érzetet, és igazából egyszerűsít is mert nem kő dugdosni.
Persze csinálhatod azt is, hogy veszel 4 pár lengő banán aljzatot, és azt a hangfalak felé menő erősítők kábelére rászereled, és a hangfalak vezetékének az erősítő oldali végére meg rászerelsz 2 pár dugót, oszt dugdosol.
Ha jó minőséget veszel ezekből,a akkor kb. a hfk árának a negyedénél fogsz tartani árban, és dugdoshatsz.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Atyám!
 
Nincs semmi bajom vele műszaki szempontból. Csak azért nem akarom használni, mert kevés a helyem, mostanában inkább az egyszerűsítésre törekszem.
 

 
Azért ha kifejtenéd nekem mint a hfk atyjának hogy mi a bajod az átkapcsolóval?



Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ó HFK atyja, lehet,hogy a kolléga nem is tudja,hogy te ilyet már rég alkottál...


 
akkor nem is vérbeli fórumos :bebebebebebe:
 
HFK (ez épp a csöves védelemmel épített)
 


Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Azért ha kifejtenéd nekem mint a hfk atyjának hogy mi a bajod az átkapcsolóval?


Ó HFK atyja, lehet,hogy a kolléga nem is tudja,hogy te ilyet már rég alkottál...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hol írtam arról, hogy el akarom füstöltetni az erősítőket?
 
Nem erről van szó. Egyszerűen csak hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, egy kevéske szakmai magyarázattal kiegészítve.
Had kupálódjon már az is, aki - mint én - csak szimpla felhasználó.
 
Az én emlékeimben még az él, hogy erősítők kimeneti ellenállása nagyon magas, ezért merült fel bennem a kósza gondolat.
Az, hogy erről már volt itt szó elkerülte a figyelmemet, de most akkor rákeresek.
 
Danke


Ugyan AAHG már műszaki módon megírta, de valóban csak én magam is kb 50 alkalommal itt már a fórumon szintén.
A lényeg, hogy ha a két erősítő hf kimeneteit összekötöd, az még akkor is rossz eredményt hoz, ha az ép nem használt erősítőben nem esik kár. Mivel a kimeneti áramkörbe belekerül még pár olyan elem, ami egyrészt a hangra sem biztos, hogy jótékony hatással van, ergo rontja, másrészt az impedanciát is csökkentheti ami meg nagyobb hangerőnél a működő erősítőre nézve veszélyes.
 
Azért ha kifejtenéd nekem mint a hfk atyjának hogy mi a bajod az átkapcsolóval?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kösz HG!


Nincs mit!
 
Jobb az óvatosság és a kérdezés, mint az estleges probléma.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Kösz HG!
 
 

Hogy valami érdemi hozzászólás is legyen: a teljesítmény erősítők hangszórókimenete üzemi körülmények között alacsony
 
Konklúzió: NE KÖSSÜNK két erősítőt párhuzamosan egy hangfalra!



Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Az én emlékeimben még az él, hogy erősítők kimeneti ellenállása nagyon magas, ezért merült fel bennem a kósza gondolat.
Az, hogy erről már volt itt szó elkerülte a figyelmemet, de most akkor rákeresek.
 
Danke


Hogy valami érdemi hozzászólás is legyen: a teljesítmény erősítők hangszórókimenete üzemi körülmények között alacsony impedanciás feszültséggenerátorok. Ebből következik, hogy két feszültséggenerátort nem szabad egymásra terhelni, vagyis két bekapcsolt állapotú erősítő hangfalkimenetét nem szabad lepárhuzamosítani. Mindegyik a saját feszültségét próbálná rákényszeríteni a másikra azon áron, hogy a másik alacsony kimeneti impedanciájára nagy áramot kényszerítene.
Ennek a vége valóban a füst. Ha az éppen nem működő, kikapcsolt erősítő van rákötve a működőre, az sem szerencsés állapot, mert nem lehet tudni, hogy a nem működő erősítő milyen impedanciát mutat a hangfalkimenetén kikapcsolt állapotban.
Ez lehet akár rövidzár is, ha a védelmi elektronika egy relével rövidre zárja a kimenetet kikapcsolt/standby állapotban (Mark Levinson). Abban az esetben ha a kikapcsolt erősítő védelmi elektronikája egy relével leválasztja a hangfalkimenetet az elektronikáról, akkor a bekapcsolt erősítő végtelen impedanciát lát, vagyis egyik se megy tönkre. De ez egy speciális eset, amit csak a felhasznált erősítők áramköri ismerete birtokában lehet feltételezni.
 
Konklúzió: NE KÖSSÜNK két erősítőt párhuzamosan egy hangfalra!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hol írtam arról, hogy el akarom füstöltetni az erősítőket?
 
Nem erről van szó. Egyszerűen csak hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, egy kevéske szakmai magyarázattal kiegészítve.
Had kupálódjon már az is, aki - mint én - csak szimpla felhasználó.
 
Az én emlékeimben még az él, hogy erősítők kimeneti ellenállása nagyon magas, ezért merült fel bennem a kósza gondolat.
Az, hogy erről már volt itt szó elkerülte a figyelmemet, de most akkor rákeresek.
 
Danke


Az erősítőkkel kapcsolatos kérdéseket nem a kábeles topikban szoktuk megbeszélni..De volt erről már szó ki tudja hányszor. 2 erősítőt nem szokás egymással szembe összekötni. A Hangsugárzó kábelen nem jel megy, hanem áram, aminek jó része ugyan hővé alakul. Az RCA kimenet az egy jelkimenet, azokat szokás összekötni...

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Hol írtam arról, hogy el akarom füstöltetni az erősítőket?
 
Nem erről van szó. Egyszerűen csak hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, egy kevéske szakmai magyarázattal kiegészítve.
Had kupálódjon már az is, aki - mint én - csak szimpla felhasználó.
 
Az én emlékeimben még az él, hogy erősítők kimeneti ellenállása nagyon magas, ezért merült fel bennem a kósza gondolat.
Az, hogy erről már volt itt szó elkerülte a figyelmemet, de most akkor rákeresek.
 
Danke

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezzel kapcsolatban még valaki....?


A kábelen keresztül a jel bejut a másik erősítődbe is, ha elakarod füstöltetni akkor kösd össze őket nyugodtan

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »



Ezzel kapcsolatban még valaki....?


Ezt a kérdést többen többször feltették már itt, és a válasz mindig ugyanaz volt: nem tenne jó a gépelyeid egészségének, ezért nem célszerű kipróbálni.
Szerintem nem fogsz más választ kapni.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Ezzel kapcsolatban még valaki....?
 


Szakértői tanácsra lenne szükségem: Rontaná a hangminőséget, ha a bi-wire-ezhető hangfalaimra folyamatosan csatlakoztatva lenne a sztereó és a hm erősítő is?
 
Csak ritkán használjuk a hm-t, de a helyszűke miatt elég macerás átdugdosni a kábeleket. Hangfalátkapcsolót nem szeretnék, de ez a fix két hangfalkábel nagyon kényelmes lenne.
Gondolom elsősorban azon múlik a dolog, hogy kikapcsolt állapotban a hm erősítőnek milyen a kimeneti ellenállása, de azért inkább megkérdezem a nagyérdeműt.
 
És ezt továbbgondolva: mi történne, ha pl. a gyerek/ az asszony egy időben bekapcsolná mindkét erősítőt?



Avatar
schawo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 20:19
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: schawo »



Akkor digitális jeltovábbításnál,az AES/EBU egyenértékű hangminőségileg az S/PDIF
ki-bemenetekkel?


 
Röviden és túlbonyolítás nélkül: Ha teljesen szimmetrikus analóg rendszert szeretnél, akkor a CD-játékos után sima SPDIF-fel kötött XLR kimenetű DAC erre a célra teljes mértékben megfelel.

Digit: Firewire, Logitech Sqeezebox Touch, Lynx AES16
Források: Apogee Mini DAC, Lynx Aurora, Mytek Stereo192 DSD, Sonifex RB-DAC1
HIFI: Csöves EL34 push-pull -> Rubicon RP-63F
Fejhallgatók: AKG K500, K240 DF, K240 Sextett, Beyerdynamic T70, Sennheiser HD540, Shure SRH840, Yamaha HP1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Akkor digitális jeltovábbításnál,az AES/EBU egyenértékű hangminőségileg az S/PDIF
ki-bemenetekkel?


 
Legalábbis nincs közvetlen kapcsolat az AES/EBU, SPDIF és a hangminőség között, de ez már egy teljesen másik téma.
 
Korábban a D/A analóg kimenetéről volt szó, aminek ilyen szempontból semmi köze a digitális jeltovábbításhoz.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egy szimmetrikus kimenetű D/A konverternél már lenne értelme a szimmetrikus bemenetű erősítőnek és a szimmetrikus kábelezésnek. Hogy a CD player digitális kimenete aszimmetrikus, az ebben a kérdésben teljesen mindegy, szezon és fazon szindróma.


Akkor digitális jeltovábbításnál,az AES/EBU egyenértékű hangminőségileg az S/PDIF
ki-bemenetekkel?

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »



Szakértői tanácsra lenne szükségem: Rontaná a hangminőséget, ha a bi-wire-ezhető hangfalaimra folyamatosan csatlakoztatva lenne a sztereó és a hm erősítő is?
 
Csak ritkán használjuk a hm-t, de a helyszűke miatt elég macerás átdugdosni a kábeleket. Hangfalátkapcsolót nem szeretnék, de ez a fix két hangfalkábel nagyon kényelmes lenne.
Gondolom elsősorban azon múlik a dolog, hogy kikapcsolt állapotban a hm erősítőnek milyen a kimeneti ellenállása, de azért inkább megkérdezem a nagyérdeműt.
 
És ezt továbbgondolva: mi történne, ha pl. a gyerek/ az asszony egy időben bekapcsolná mindkét erősítőt?


 
 
Ha jót akarsz magadnak,elveted ezt a gondolatot,főleg annak tükrében,hogy nem csak Te használod a berendezéseket.De biztos lesznek akik részletesebben is elmondják,hogy miért nem jó ötlet ez.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Szakértői tanácsra lenne szükségem: Rontaná a hangminőséget, ha a bi-wire-ezhető hangfalaimra folyamatosan csatlakoztatva lenne a sztereó és a hm erősítő is?
 
Csak ritkán használjuk a hm-t, de a helyszűke miatt elég macerás átdugdosni a kábeleket. Hangfalátkapcsolót nem szeretnék, de ez a fix két hangfalkábel nagyon kényelmes lenne.
Gondolom elsősorban azon múlik a dolog, hogy kikapcsolt állapotban a hm erősítőnek milyen a kimeneti ellenállása, de azért inkább megkérdezem a nagyérdeműt.
 
És ezt továbbgondolva: mi történne, ha pl. a gyerek/ az asszony egy időben bekapcsolná mindkét erősítőt?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



És ha közbeiktatnék egy szimmetrikus kimenetű dac-ot? Gondolom ez sem olyan,mint a szimmetrikus kimenetű cd játszó. hiszen,a rossiniből asszimetrikus dig. kimeneten jön ki a jel.


 
Egy szimmetrikus kimenetű D/A konverternél már lenne értelme a szimmetrikus bemenetű erősítőnek és a szimmetrikus kábelezésnek. Hogy a CD player digitális kimenete aszimmetrikus, az ebben a kérdésben teljesen mindegy, szezon és fazon szindróma.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Big »



És ha közbeiktatnék egy szimmetrikus kimenetű dac-ot?
Gondolom ez sem olyan,mint a szimmetrikus kimenetű cd játszó.
hiszen,a rossiniből asszimetrikus dig. kimeneten jön ki a jel.


 
Nem vagyok egy műszaki zseni, de szerintem te magad megadtad a választ. " - .............. a rossiniből asszimetrikus dig. kimeneten jön ki a jel. - "
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem.


És ha közbeiktatnék egy szimmetrikus kimenetű dac-ot?
Gondolom ez sem olyan,mint a szimmetrikus kimenetű cd játszó.
hiszen,a rossiniből asszimetrikus dig. kimeneten jön ki a jel.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Bonyolódik a dolog. Majd tájékoztatlak.


 
Rendben, Stirlitz.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KMT »



DAC fogja a port. Ha köll, ne habozz.


 
Bonyolódik a dolog. Majd tájékoztatlak.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”