Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Na de a hangminőséget nem tudod mérni. Ahhoz saját fül kell, de van is.

 
Amit mérni tudnak az inkább arra jó, hogyha valami rossz azt ki tudjuk zárni, vagy hibákon korrigálni. De csak alap tájékozódásra elég.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én pl. még senkit nem akartam rábeszélni azok közül, akik cukorral eszik a káposztás tésztát, hogy egyék borssal. Arról nem is beszélve, hogy az emberek ízlése változik. Sokan, akik gyerekkorukban cukorral szerették, felnőttkorukban borssal eszik.
De a mondandó lényege egyrészt az volt, hogy az ember nem úgy dönti el, hogy eszik egy falat borsosat, majd egy falat cukrosat, aztán megint borsosat. Másrészt pedig ez: " Ha lesz, akkor az adott készülék, kábel, stb. nekem valóbb (szándékosan nem írom, hogy jobb), mint az, ami eredetileg a láncban volt."

Tudtommal a káposztás tésztára nincs etalon, míg a frekvencia egyensúly mérhető, egzakt jellemző.

Viszont a káposztának, vagy a tésztának külön-külön vannak egzakt, minőséghez köthető jellemzői. A statikus frekvenciaegyensúly, mint egyetlen, önmagában (extrém hibáktól eltekintve) nem perdöntő paraméter inkább ezekkel van partiban. (Gaborka8X8 hasonlata máshol sántít;)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én pl. még senkit nem akartam rábeszélni azok közül, akik cukorral eszik a káposztás tésztát, hogy egyék borssal. Arról nem is beszélve, hogy az emberek ízlése változik. Sokan, akik gyerekkorukban cukorral szerették, felnőttkorukban borssal eszik.
De a mondandó lényege egyrészt az volt, hogy az ember nem úgy dönti el, hogy eszik egy falat borsosat, majd egy falat cukrosat, aztán megint borsosat. Másrészt pedig ez: " Ha lesz, akkor az adott készülék, kábel, stb. nekem valóbb (szándékosan nem írom, hogy jobb), mint az, ami eredetileg a láncban volt."

Tudtommal a káposztás tésztára nincs etalon, míg a frekvencia egyensúly mérhető, egzakt jellemző.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Én is hallottam nem egyszer és nem kétszer komplett ML rendszert komoly hangsugárzókkal precízen, ám valahogy kellemetlenül és negyed óra után fárasztóan szólni 
 
Ez akárhogy nézzük intő jel és Darvas is külön kiemelte, hogy ezzel vigyázzunk. Lehet, hogy elsőre lenyűgöz a hangkép, de hosszú távon fárasztó hallgatni. Akármilyen rendszer is, ha fáraszt a hangja (egyénfüggő lehet), akkor az nem okés.

Cs. Kádár éppen ezt nevezi torzításnak, ha fárasztó hallgatni! Sajnos.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arról nem is beszélve, hogy az emberek ízlése változik. 
..felnőttkorukban borssal eszik..

... végül aztán, a sok borstól megcsömörlötten áttérnek az borsós magnóra

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is néha találkozom olyanokkal, akik szinte megriadnak az eddig sosem hallott részletgazdagságtól és dinamikától.

Az biztos nem én voltam. A koncertteremben se szoktam megriadni, esetleg csak felriadni, ha elszundítok, mert a zkar is olyan fáradtan játszik, mint amilyen én vagyok Mondjuk fülelek régebbi produktumainak vagy a Hivox szénkábelnek a hangjára visszaemlékezve el kell ismerjem, mondasz valamit;)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is hallottam nem egyszer és nem kétszer komplett ML rendszert komoly hangsugárzókkal precízen, ám valahogy kellemetlenül és negyed óra után fárasztóan szólni És biztos, hogy az erősítőkkel lehet a bibi, mert a cd/dac/előfokok más rendszerbe illesztve sose voltak számomra fárasztó hangúak, sőt mindig is nagyon tetszettek.

Na, látod!
Pont ezért nem te tervezted a Mark Levinson elektronikákat és a Nordost/Siltech kábeleket.
És milyen jól tetted!
Akkor sosem vettem volna egyet se belőlük!
 
Tudod, a megszokás nagy úr. Én is néha találkozom olyanokkal, akik szinte megriadnak az eddig sosem hallott részletgazdagságtól és dinamikától. Szinte fáj nekik az, amit eddig sohasem hallottak. Nem baj ez. Nekik is van bőven termék a piacon. Őket is ki kell szolgálni valakinek.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Magam is hasonlóképpen vélekedem, pedig engem a Hi-Fi legalább annyira, ha nem jobban, érdekel ebben a hobbyban, mint a zene. De én is úgy gondolom, hogy a gyors A-B teszteknek semmi értelme. Abban is egyetértek, hogy ha az ember valóban ki akar valamit próbálni, akkor rakja be egy hétre a saját láncába. Csak én nem azt vizsgálom, hogy egy hétig tudok-e vele zenét hallgatni, hanem azt, hogy ha egy hét után kiveszem, és visszaállítom az eredeti állapotot, akkor lesz-e hiányérzetem. Ha lesz, akkor az adott készülék, kábel, stb. nekem valóbb (szándékosan nem írom, hogy jobb), mint az, ami eredetileg a láncban volt. Ha nem lesz hiányérzetem a kiiktatása után, akkor pedig megy az „egy időre el lehet felejteni” „mappába”.
Öcsém éveken át EQ-t használt az otthoni cuccában. Ahányszor nála jártam, mindig felhúztam a szemöldököm az erőteljesen felborult egyensúlyt hallva. Rávettem, hogy kapcsolja ki a durva beavatkozást és próbáljon együtt élni vele néhány napig. Bizony nagy volt a hiányérzet benne, így vissza is kapcsolta a loudnesst egy idő után és éveken át úgy hallgatta.

És visszakapcsolt loudness-el úgy érezte az a hang neki valóbb? Gondolom, igen, azért kapcsolta vissza.
Akkor nem értem. Én pl. még senkit nem akartam rábeszélni azok közül, akik cukorral eszik a káposztás tésztát, hogy egyék borssal.
Arról nem is beszélve, hogy az emberek ízlése változik. Sokan, akik gyerekkorukban cukorral szerették, felnőttkorukban borssal eszik.
De a mondandó lényege egyrészt az volt, hogy az ember nem úgy dönti el, hogy eszik egy falat borsosat, majd egy falat cukrosat, aztán megint borsosat. Másrészt pedig ez: " Ha lesz, akkor az adott készülék, kábel, stb. nekem valóbb (szándékosan nem írom, hogy jobb), mint az, ami eredetileg a láncban volt."

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hifis »



OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500? 
 


Fórumozik.

Te jobb ha hallgatsz a másfélmillás DAC-oddal...

Akkor én egy hifiakrobata vagyok. Két lovat ülök meg egyszerre.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: i-g »



OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500? 


Fórumozik.

Te jobb ha hallgatsz a másfélmillás DAC-oddal...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


 
Tudod milyen a "jellegzetes ML karakter"?
Semmilyen!
Mármint pontosan a saját hangja hiányzik.
Viszont kőkeményen kimutatja, hogy milyen hulladékokat kötnek eléjük, meg utánuk, meg milyen szemetekkel kötik őket össze. Nem titkol el semmit.
Ha belenézel a tükörbe, ne rá haragudj amiatt, amit benne látsz!
 


Akkor miért különböző az ML erősítők hangzása?
Miért kellemes hangú az egyik, és miért kellemetlen a másik?
Elvégre igen komoly fejlesztői háttér áll mögöttük!
 
Én is hallottam nem egyszer és nem kétszer komplett ML rendszert komoly hangsugárzókkal precízen, ám valahogy kellemetlenül és negyed óra után fárasztóan szólni
És biztos, hogy az erősítőkkel lehet a bibi, mert a cd/dac/előfokok más rendszerbe illesztve sose voltak számomra fárasztó hangúak, sőt mindig is nagyon tetszettek.
 
Nem hiszem, hogy bármelyik kábelgyártó ellenállásosztót használna kábeleiben, ugyanis különböző forrás és terhelő impedancia viszonyok között használják az összekötőkábeleket, és egész másként viselkedne ilyen esetben. Másról van szó, majd egyszer elmagyarázom, mitől lehet halkabb é r z e t ű egy interconnect kábel.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500? 


Fórumozik.
Ott a pont
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


Nem fizet Azok maszturbálnak! (maguknak csinálják - DIY, éétöd?! )

Gondolod, az ingyé' van?
A ráfordított időről nem is beszélve.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hifis »


A magyar hifi érdeklődésű réteg kb. 3000 ember. Ebből fizetőképes kb. 500.
 
OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500?

Fórumozik.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A magyar hifi érdeklődésű réteg kb. 3000 ember. Ebből fizetőképes kb. 500.
 
OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500? 


 
OFFTOPIC:

Nem fizet

Azok maszturbálnak! (maguknak csinálják - DIY, éétöd?! )

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A nagyzenekart se hallod "hangosnak"...
Meglepő fejlemény.

Van az a szintű halláskárosodás, amikor ez már igaz lehet.

Az is lehet, hogy a zeneszerző (a játszott tételben) nem sok f betűt írt a kottába;)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A magyar hifi érdeklődésű réteg kb. 3000 ember. Ebből fizetőképes kb. 500.
 
OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500?

 
OFFTOPIC:

Nem fizet

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: i-g »


A magyar hifi érdeklődésű réteg kb. 3000 ember. Ebből fizetőképes kb. 500.
 
OFFTOPIC:

Mit csinál a maradék 2500?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pár Wattos rettenetekkel is ki lehet kergetni a szobából, mert olyan "hangosak" tudnak lenni. Igaz, hogy az ő "hangosságuknak" köszönő viszonya sincs a valós dinamikai viszonyokhoz, viszont olyan "diszkréten zeneiek" (vagy nagyon "hangosak")....
Na, mindegy, ez nem ide tartozik. 
Maradjunk a kábeleknél!

Tényleg, mi köze ennek az eszmefuttatásnak vagy például a lamalas részére írt válaszodnak (Kezd ez a kábel "hangosság" dolog igencsak tévútra térni...) a kábelek "hangosságához"?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze hangos az, csak nem hogy nem fog zavarni, hanem még örülsz is neki hogy olyan.Ezzel szemben a legtöbb hifiből és hangfelvételből ...

Pont erről beszélek!
 
Pár Wattos rettenetekkel is ki lehet kergetni a szobából, mert olyan "hangosak" tudnak lenni. Igaz, hogy az ő "hangosságuknak" köszönő viszonya sincs a valós dinamikai viszonyokhoz, viszont olyan "diszkréten zeneiek" (vagy nagyon "hangosak").
Csak tudnám mi a zenei egy olyan hangban, aminek az ég egy világon semmi köze sincs a valósághoz, annak mikro- és makrodinamikai viszonyaihoz. (a felvételekbe most ne menjünk bele)
Na, mindegy, ez nem ide tartozik.
Maradjunk a kábeleknél!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az LG-vel pedig egyszerűen egy ügyes üzleti kapcsolatot létesített.
tehát még több pénz kellett neki, köszönjük

Miért? Neked nem?

Nekem is több kell! De csak azért, hogy én is minden nap a király mekkdonáldszba járhassak étkezni
 
A Meki valóban király a maga nemében, ezen nincs mit vitatni.Kérdezd meg róla a gyerekeket, és azt a rengeteg embert, aki ott elégedetten költi el a pénzét rendre, mert tudja mit akar, és azt kapja, amit szeretne.
Ide tartozik HG és én is, alkalomadtán.
Nem ígérgetnek és nem ideológiával, meg marketingszeméttel tömik az ember fejét, hanem korrekt áron, korrekt szolgáltatást és minőségi terméket kap.



:)


Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zz7 »


A nagyzenekart se hallod "hangosnak"...
Meglepő fejlemény.

Persze hangos az, csak nem hogy nem fog zavarni, hanem még örülsz is neki hogy olyan.
Ezzel szemben a legtöbb hifiből és hangfelvételből ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A nagyzenekart se hallod "hangosnak"...
Meglepő fejlemény.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


M.L. már akkor elismert név volt a High Endben, amikor a Harman/Kardon még csak egy volt a sok kommersz közül.
Te, most komolyan nekem akarod elmagyarázni a Mark Levinson történetét?
 
A Harman/Kardont se keverjük a Madrigal Audio-val, majd a Harman Specialty Group-pal.
 
A Harman/Kardon ugyanolyan márkanév (brand) a Harman csoportban, mint a Mark Levinson, Revel, Lexicon, (Proceed) a csoporthoz tartozó Harman Specialty Group-ban.
 
A Harman csoporthoz tartozó Brand-eket itt találhatod meg (ha érdekel):
 
http://www.harman.com/EN-US/OurProducts ... s/AKG.aspx

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zz7 »


kokettálni egy totál kommersz gyártóval, az LG-vel, a nevemet adva és lesüllyedni ezáltal egy jóval mélyebb szintre
Hát amiket én hallottam a Red Rose cuccokból a Hifi Show-kon (profi stúdiós frontokkal), onnan nem is volt olyan nagy lesüllyedés már az LG.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”