Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Mishow, köszönöm a segítő válaszod!!
Nagyon szívesen! Penna pontosítását ajánlom figyelmedbe - a többit vixont (főleg amit a közvetlen konnektorba csatlakozás fontosságáról írtam) változatlanul fenntartom!

Csatlakozom!
 
Nálunk nem lett külön ösvény kiépítve... de külön "leállás" van a hifinek és a külön dolgoknak (pc, tv, stb.) de pár éve mikor fel lett újítva a villamos hálózat... normális réz kábel lett behúzva és Tracon (ami a Legrand kategóriája) kismegszakító lett beszerelve!
 
Nem ide tartozik de véletlenül nincs valakinek otthon elfekvőben normális IEC aljzata?
Szükségem lenne rá, de itt villanyboltban csak a 200ft-os gagyi van!
Erősítőbe lenne!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Én pirelli kábelt használok, külön ösvényt építettem - olyan messziről amilyen messziről csak lehetett... A pirelli végén egy saját építésű elosztó van bals dugaljakkal. Az erősítőjébe megy bele közvetlen a megszakítótól a pirelli kábel - megszakítás, elosztás nélkül.
A lényeg, hogy kiiktatsz minden felesleges toldást és csatlakozást, és az is további plusz, hogy a falon kívül megy.
Naggyon komooooly!!!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valaki említette a Lengrand kismegszakítót. Vezetéknek egy 3x2,5-es MCU-ra gondoltam. Dugaljat milyet ajánlotok? Az se baj, ha dupla, vagy mindegy?
Annyi dugalj legyen, hogy az erősítő(ket) és a forrás(oka)t lehetőleg közvetlenül a "falba" tudd bedugni, kiiktatva ezzel egy további elosztót, ami ugyebár szintén beleszól a hangba. Nálam így van, és nagyságrenddel jobban szól!
A zavarszűrős elosztókkal amúgy is elég rosszak a tapasztalataim, viszont ha minden egyebet ami nem hifi, de ugyanott van helyileg (TV, kábeltv dekóder, nem zenére használt DVD lejátszó, pláne lámpa vagy pc) abba dugsz, akkor "visszafelé" nem tudnak dumálni a hifi irányába.
A Legrand konnektorai és fali szerelvényei elég jók, nálam is az van mindenhol.
A megszakítók pedig Merlin Gerinek - a villanyszerelő eredetileg a stabil és megbízható minőségük miatt választotta ezeket, de később olvastam, hogy a hangjuk is egész jó.
Darvas László "Hifi Guru" kísérletezett a kismegszakítókkal és a külön hifi-ösvénnyel, talán a Hifi Piacban volt olvasható egy hosszú cikk erről pár évvel ezelőtt.

Én pirelli kábelt használok, külön ösvényt építettem - olyan messziről amilyen messziről csak lehetett... A pirelli végén egy saját építésű elosztó van bals dugaljakkal. Az erősítőjébe megy bele közvetlen a megszakítótól a pirelli kábel - megszakítás, elosztás nélkül. A cd-nek fenntartott dugaljhoz innen csatlakozik le a kábel (ez is pirelli)...
 
Hát az elosztó valami ilyesmi:


Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Mishow, köszönöm a segítő válaszod!!
Nagyon szívesen! Penna pontosítását ajánlom figyelmedbe - a többit vixont (főleg amit a közvetlen konnektorba csatlakozás fontosságáról írtam) változatlanul fenntartom!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Darvas László Memera megszakítókat használ kb két - három éve.
Kösz a pontosítást, már nem emlékeztem h DL-nél melyik lett végül a befutó.
Nem mostanában volt a cikk (persze kavart is vele vihart rendesen).
Mint írtam, a Merlin nálam egyáltalán nem ilyen megfontolásból került a rendszerbe, csak úgy emlékszem, mintha a DL cikkben a jobbak közt szerepelt volna.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Valaki említette a Lengrand kismegszakítót. Vezetéknek egy 3x2,5-es MCU-ra gondoltam. Dugaljat milyet ajánlotok? Az se baj, ha dupla, vagy mindegy?
Annyi dugalj legyen, hogy az erősítő(ket) és a forrás(oka)t lehetőleg közvetlenül a "falba" tudd bedugni, kiiktatva ezzel egy további elosztót, ami ugyebár szintén beleszól a hangba. Nálam így van, és nagyságrenddel jobban szól!
A zavarszűrős elosztókkal amúgy is elég rosszak a tapasztalataim, viszont ha minden egyebet ami nem hifi, de ugyanott van helyileg (TV, kábeltv dekóder, nem zenére használt DVD lejátszó, pláne lámpa vagy pc) abba dugsz, akkor "visszafelé" nem tudnak dumálni a hifi irányába.
A Legrand konnektorai és fali szerelvényei elég jók, nálam is az van mindenhol.
A megszakítók pedig Merlin Gerinek - a villanyszerelő eredetileg a stabil és megbízható minőségük miatt választotta ezeket, de később olvastam, hogy a hangjuk is egész jó.
Darvas László "Hifi Guru" kísérletezett a kismegszakítókkal és a külön hifi-ösvénnyel, talán a Hifi Piacban volt olvasható egy hosszú cikk erről pár évvel ezelőtt.

Darvas László Memera megszakítókat használ kb két - három éve.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Mishow, köszönöm a segítő válaszod!!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Valaki említette a Lengrand kismegszakítót. Vezetéknek egy 3x2,5-es MCU-ra gondoltam. Dugaljat milyet ajánlotok? Az se baj, ha dupla, vagy mindegy?
Annyi dugalj legyen, hogy az erősítő(ket) és a forrás(oka)t lehetőleg közvetlenül a "falba" tudd bedugni, kiiktatva ezzel egy további elosztót, ami ugyebár szintén beleszól a hangba. Nálam így van, és nagyságrenddel jobban szól!
A zavarszűrős elosztókkal amúgy is elég rosszak a tapasztalataim, viszont ha minden egyebet ami nem hifi, de ugyanott van helyileg (TV, kábeltv dekóder, nem zenére használt DVD lejátszó, pláne lámpa vagy pc) abba dugsz, akkor "visszafelé" nem tudnak dumálni a hifi irányába.
A Legrand konnektorai és fali szerelvényei elég jók, nálam is az van mindenhol.
A megszakítók pedig Merlin Gerinek - a villanyszerelő eredetileg a stabil és megbízható minőségük miatt választotta ezeket, de később olvastam, hogy a hangjuk is egész jó.
Darvas László "Hifi Guru" kísérletezett a kismegszakítókkal és a külön hifi-ösvénnyel, talán a Hifi Piacban volt olvasható egy hosszú cikk erről pár évvel ezelőtt.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Sziasztok!
 
Ha már úgyis festés előtt állok és kábelcsatornát is kell beraknom a falba, úgy döntöttem, hogy a mérőórától teljesen külön ösvényt hozok el egy dugaljig a hifi számára. Mivel nincs is messze: 3m körül lehet a távolság.
Csak egy egyszerű dologra kell gondolni, nem akarom én túlbonyolítani.
Valaki említette a Lengrand kismegszakítót. Vezetéknek egy 3x2,5-es MCU-ra gondoltam. Dugaljat milyet ajánlotok? Az se baj, ha dupla, vagy mindegy?

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


sziasztok,Digitális ic kábeleknek is van szerepe a hangminőségben? Mert állítólag van!!! De mé'? A digit adatfolyamban 0 az lehet 0,00156 az 1 meg mondjuk 0,99512
Vagy a dac nem szabályozná be az adatfolyamot a szabványos mintavételezési frekvenciára (pl 48kHz), hanem akár nem egyenlő időközű jelenként is értelmezi a hanghullám digitálisan leírt pontjait???
Ha mondjuk a 24bit is 24bit, akkor mi lehet a különbség a kábelek között???
Üdv, B


0 az lehet 0,00156 az 1 meg mondjuk 0,99512
 
A példa abszolút hibás uis a digitális eszközök bemenetén jó nagy biztonsági ráhagyással dolgozunk ám, ennél sokkal nagyobbal... Tehát ha van veszteség, akkor sincs gond a jelátvitellel.
 
Az eb nem itt van elhantolva tehát.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »


- a kábel anyagában és szerkezetében bekövetkező változások kb ugyanolyan jellegű és karakterű változásokat hoznak, mint az analóg IC-k esetében;
Tehát az ezüst digitális kábelnek fényesebb a hangja mint a réz digitális kábelnek?

Milyen digitális kábelről beszélünk, mert ugye van az Optikai, és van a koaxális... Mind a kettő lehet digitális...

A digitális kábelek között, akár optikai, akár koaxiális, a fő probléma a jitter.
 
Ez itt ni:

Számszerűen mennyi a jitter általában egy kábel után?

Avatar
Furky
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.11.28., szomb. 04:12
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Furky »


De nem gond, hogy lapos, és az átmérő is csak 2x1,17mm2? 
Amúgy innen fogom megrendelni, ha ilyent veszek, mert egyrészt a mostani QED kábeleimet is innen rendeltem, másrészt gyorsan dolgoznak, harmadrészt elég jó áron:
hificables.co.uk
 
3 nap alatt megjött az előző rendelésem is (QED XT Evolution (8m), és a 6m-es QED Reference Subwoofer), és ezért mindössze kb 32ezret fizettem. Itthon csak a QED Reference Subwoofer kerülhet ennyibe. A 6m-es példány...

Az átmérő csak egy paraméter a sokból... és nem minden esetben mérvadó!
Az ár elég barátságos, szerintem ha meg vagy elégedve a QED-el akkor ne keresgess másik kábelt!
Kicsit hosszabbat is rendelhetsz... ha majdan átrendezés lesz... nehogy rövid legyen!

Igazad van. A 7 méter lehet, hogy amúgyis rövid lett volna fél méterrel az egyikhez, és az azonos hossz miatt akkor kb. 2x8m-nyi kellene. Nem vészes az ára innen rendelve, és a mostani QED kábelekkel meg vagyok elégedve. Persze lehet lenne jobb megoldás, de a következő minőségi javulást inkább az új erősítőtől várom el (Onkyo TX-SR608), aminek a vásárlása költözés miatt ismét csak tolódik.
Köszi a segítséget doky! :taps:
Receiver: Yamaha RX-V361, Front: Wharfedale Diamond 9.5, Surround: Wharfedale Diamond 9.1, Center: Wharfedale Diamond 9.CS, Sub: Wharfedale Power Cube 8+, Cable: QED XT Evolution, QED Reference Subwoofer , TV: Samsung 40A856.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


De nem gond, hogy lapos, és az átmérő is csak 2x1,17mm2? 
Amúgy innen fogom megrendelni, ha ilyent veszek, mert egyrészt a mostani QED kábeleimet is innen rendeltem, másrészt gyorsan dolgoznak, harmadrészt elég jó áron:
hificables.co.uk
 
3 nap alatt megjött az előző rendelésem is (QED XT Evolution (8m), és a 6m-es QED Reference Subwoofer), és ezért mindössze kb 32ezret fizettem. Itthon csak a QED Reference Subwoofer kerülhet ennyibe. A 6m-es példány...

Az átmérő csak egy paraméter a sokból... és nem minden esetben mérvadó!
Az ár elég barátságos, szerintem ha meg vagy elégedve a QED-el akkor ne keresgess másik kábelt!
Kicsit hosszabbat is rendelhetsz... ha majdan átrendezés lesz... nehogy rövid legyen!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Furky
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.11.28., szomb. 04:12
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Furky »


Sziasztok! 
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról, ha a hátsó hangfalak kábeleit lecserélem QED Ultra-Flat kábelekre?
Elsősorban normális kábelt szeretnék, ami elég a hátsókhoz, másrészt amit könynen el lehet vezetni pl. szőnyeg alatt. Nagyjából 7-7 méternyi kellene a két hátsóhoz maximum.
 
Üdv,
Furky

A QED kábelek elég jók!
Kérdés hogy mennyiért tudod megszerezni!?
Ha jól emlékszem akkor a Neotech-nek is van lapos kábele! :taps:

De nem gond, hogy lapos, és az átmérő is csak 2x1,17mm2?
 
Amúgy innen fogom megrendelni, ha ilyent veszek, mert egyrészt a mostani QED kábeleimet is innen rendeltem, másrészt gyorsan dolgoznak, harmadrészt elég jó áron:
hificables.co.uk
 
3 nap alatt megjött az előző rendelésem is (QED XT Evolution (8m), és a 6m-es QED Reference Subwoofer), és ezért mindössze kb 32ezret fizettem. Itthon csak a QED Reference Subwoofer kerülhet ennyibe. A 6m-es példány...
Receiver: Yamaha RX-V361, Front: Wharfedale Diamond 9.5, Surround: Wharfedale Diamond 9.1, Center: Wharfedale Diamond 9.CS, Sub: Wharfedale Power Cube 8+, Cable: QED XT Evolution, QED Reference Subwoofer , TV: Samsung 40A856.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Sziasztok! 
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról, ha a hátsó hangfalak kábeleit lecserélem QED Ultra-Flat kábelekre?
Elsősorban normális kábelt szeretnék, ami elég a hátsókhoz, másrészt amit könynen el lehet vezetni pl. szőnyeg alatt. Nagyjából 7-7 méternyi kellene a két hátsóhoz maximum.
 
Üdv,
Furky

A QED kábelek elég jók!
Kérdés hogy mennyiért tudod megszerezni!?
Ha jól emlékszem akkor a Neotech-nek is van lapos kábele! :taps:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Furky
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.11.28., szomb. 04:12
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Furky »


Sziasztok!
 
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról, ha a hátsó hangfalak kábeleit lecserélem QED Ultra-Flat kábelekre?
Elsősorban normális kábelt szeretnék, ami elég a hátsókhoz, másrészt amit könynen el lehet vezetni pl. szőnyeg alatt. Nagyjából 7-7 méternyi kellene a két hátsóhoz maximum.
 
Üdv,
Furky
Receiver: Yamaha RX-V361, Front: Wharfedale Diamond 9.5, Surround: Wharfedale Diamond 9.1, Center: Wharfedale Diamond 9.CS, Sub: Wharfedale Power Cube 8+, Cable: QED XT Evolution, QED Reference Subwoofer , TV: Samsung 40A856.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


sziasztok,Digitális ic kábeleknek is van szerepe a hangminőségben? Mert állítólag van!!! De mé'? A digit adatfolyamban 0 az lehet 0,00156 az 1 meg mondjuk 0,99512   :taps:  :taps:
Vagy a dac nem szabályozná be az adatfolyamot a szabványos mintavételezési frekvenciára (pl 48kHz), hanem akár nem egyenlő időközű jelenként is értelmezi a hanghullám digitálisan leírt pontjait???
Ha mondjuk a 24bit is 24bit, akkor mi lehet a különbség a kábelek között???
Üdv, B

Az elektromos jelek megbélyegzése digitális vagy analóg jelzővel filozófiai kérdés...

Háát ezt nem tekinteném szakmai forrásnak, de megjegyzem hogy az összes digitális jel vezetőben valójában analóg módon terjed és így aztán nem meglepő hogy a kábel, vezeték tulajdonságai nem kevésbbé érdekesek.
De hogy bonyolítsam a képet, az analóg jel is fizikailag kvantált, tehát végeredményben digitális.
Na ezt adjátok össze vazze

Hűha, mondtam én, hogy nevezzük át a topikot Kábel Yin-Yang-ra. .

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok,Digitális ic kábeleknek is van szerepe a hangminőségben? Mert állítólag van!!! De mé'? A digit adatfolyamban 0 az lehet 0,00156 az 1 meg mondjuk 0,99512   :taps:  :taps:
Vagy a dac nem szabályozná be az adatfolyamot a szabványos mintavételezési frekvenciára (pl 48kHz), hanem akár nem egyenlő időközű jelenként is értelmezi a hanghullám digitálisan leírt pontjait???
Ha mondjuk a 24bit is 24bit, akkor mi lehet a különbség a kábelek között???
Üdv, B

Az elektromos jelek megbélyegzése digitális vagy analóg jelzővel filozófiai kérdés...

Háát ezt nem tekinteném szakmai forrásnak, de megjegyzem hogy az összes digitális jel vezetőben valójában analóg módon terjed és így aztán nem meglepő hogy a kábel, vezeték tulajdonságai nem kevésbbé érdekesek.
De hogy bonyolítsam a képet, az analóg jel is fizikailag kvantált, tehát végeredményben digitális.
Na ezt adjátok össze vazze

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


A digitális kábelek között, akár optikai, akár koaxiális, a fő probléma a jitter.
 
Ez itt ni:

Ilyen szép dzsittert még nem is láttam, köszönjük, fülelek! :taps:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A digitális kábelek között, akár optikai, akár koaxiális, a fő probléma a jitter. 
Ez itt ni:

És ez csak egyik oka a jitternek a sok közül, ami a hagyományos CD transzport (PC/MAC szg) /DAC kombinációkban fellép.
A jövő a hálózati lejátszóké! :taps: :taps:

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


 
Ez itt ni:



Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


- a kábel anyagában és szerkezetében bekövetkező változások kb ugyanolyan jellegű és karakterű változásokat hoznak, mint az analóg IC-k esetében;
Tehát az ezüst digitális kábelnek fényesebb a hangja mint a réz digitális kábelnek?

Milyen digitális kábelről beszélünk, mert ugye van az Optikai, és van a koaxális... Mind a kettő lehet digitális...

A digitális kábelek között, akár optikai, akár koaxiális, a fő probléma a jitter.
 
Ez itt ni:


Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- a kábel anyagában és szerkezetében bekövetkező változások kb ugyanolyan jellegű és karakterű változásokat hoznak, mint az analóg IC-k esetében;
Tehát az ezüst digitális kábelnek fényesebb a hangja mint a réz digitális kábelnek?

Milyen digitális kábelről beszélünk, mert ugye van az Optikai, és van a koaxális... Mind a kettő lehet digitális...

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: i-g »


- a kábel anyagában és szerkezetében bekövetkező változások kb ugyanolyan jellegű és karakterű változásokat hoznak, mint az analóg IC-k esetében;
Tehát az ezüst digitális kábelnek fényesebb a hangja mint a réz digitális kábelnek?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én úgy hallottam, h Digitális kábeleknél nem csak magánál a kábelnél, hanem a csatlakoztatásoknál van a kutya is elásva..

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”