Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Vdh 300 -asom nem volt, 102 sem, 105 igen. / Sárga kanóc, még nem hibrid./
Az annak idején - '84 - a Keravill-os drótokhoz és a Hama - hoz képest óriási ugrás volt.
Kevés pénzért szerintem ma is egy vállalható hang.
A 105 és a Silver MC között volt egy lépcsőfok, de nem emlékszem a nevére/számára, pedig meg volt egy darabig... gondolkodik.gif
Piros kábel volt, ismeri esetleg valaki ?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 20:40

Ez a Canare is olyan dolog, hogy bár jól szerepelt, nálam már egy Mogami is más liga volt. De mint látod máshol meg űber. Ilyen ez a hifi.
Nem azt mondom hogy űber a canare digitnek,de azon a hangerőn ahol már pofánverősen jól érezni a digi coupler,bármelyik first,vagy pl a furutech fx "bélyegét",ott a canare még mindig eszköztelenül,és életszerű természetességgel zenél.
Az árához képest meglepően jó,sőt.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pjm írta:
2024.02.13., kedd 07:07
Mi ott nem ezt hallottuk. Nincs ezzel baj, nem vagyunk egyformák. Pont ez volt azz egyik ok ami miatt leírtam, hogy legyen más vélemény is.
Igen, ezt értem. Azért írtam, hogy vizsgáljátok felül. Csak a virtuális valóságot hallottátok, nem a valódit. De a törekvés jó, csak valamiért mégis eltévedtetek. (részletek hiányában ezt nehéz kitalálni miért)
Lehet hogy a többi kábelt is ki kellene "bogoznotok", készülékekkel is lehet hiba. Ismerjétek meg a rendszereitek többi elemének is a hangzását minél több helyen és kiderül a jó irány. Vagy legalábbis minden egység hibája és erőssége. Abból több mindenre lehet következtetni.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Mi ott nem ezt hallottuk. Nincs ezzel baj, nem vagyunk egyformák. Pont ez volt azz egyik ok ami miatt leírtam, hogy legyen más vélemény is.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 20:40
Rock60 írta:
2024.02.12., hétf. 20:25
Hogy én meg nem vagyok képes találni 2500 Froncsiért valamit, ami agyonverné a százezreset, ez az én formám... gondolkodik.gif :smile51:
Lehet, hogy nem a megfelelő 2500-ast, hanem a 100 ezrest kellene megtalálnod. 31_1_21.gif

Ez a Canare is olyan dolog, hogy bár jól szerepelt, nálam már egy Mogami is más liga volt. De mint látod máshol meg űber. Ilyen ez a hifi.
A d300, 102 meg a First is nagyon messze van attól, hogy ami bemegy az megy ki is. Az első 2 tónusa miatt talán ezt érzitek, de nagyon sokminden elvész útközben. A First meg jelentősen módosít is mindenen. Mindenesetre a törekvésetek jó, de még sokmindent meg kell tapasztalnotok, ha már másra nem hallgattok.....

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Rock60 írta:
2024.02.12., hétf. 20:25
Hogy én meg nem vagyok képes találni 2500 Froncsiért valamit, ami agyonverné a százezreset, ez az én formám... gondolkodik.gif :smile51:
Lehet, hogy nem a megfelelő 2500-ast, hanem a 100 ezrest kellene megtalálnod. 31_1_21.gif

Ez a Canare is olyan dolog, hogy bár jól szerepelt, nálam már egy Mogami is más liga volt. De mint látod máshol meg űber. Ilyen ez a hifi.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Shimano írta:
2024.02.12., hétf. 18:23

Nekem,és ha már vdh,van egy vdh triaxial professional digit kábelem,ez ritka mint a fehér holló nálunk,hallgattam is már vagy tizen éve mert semmilyen más digit drót nem tudta eddig váltani,de mivel canare kábelezés van,lett egy ideje mindenhol a rendszerben a digiten kívül,gondoltam kipróbálom már az lv-77s-t is.Nem sok reményt fűztem hozzá az előzetes próbálkozások tapasztalatai után,de ez akkorát ütött,hogy egyből a fiókban végezte az eddig jónak tartott vdh. :D
Annyival jobb mindenben,hogy nincs is kérdés,kétkedés.
Hogy én meg nem vagyok képes találni 2500 Froncsiért valamit, ami agyonverné a százezreset, ez az én formám... gondolkodik.gif :smile51:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 19:02
dixie-chicken írta:
2024.02.12., hétf. 17:55

ha jól raktam össze u puzzle-t,rendszerleirásod alapján,kb 99% sejtem kinél voltál,és a sejtés maradjon is "sejtés" szinten,az lenne a kérésem :smile53: ...a sejtelmes Úriember,régen pont nem csipte a VDH féle komoyabb kábeleit,és inkább
az általad leirt márka felé tendált...természetesen az 1% tévedés jogát fenntartom... :smile29:
Nem, nem Győző.
akkor az 1%-ban vagyok :smile53: ...de a lényeg nem változik ...vlki félretette előitéleteit (képes volt rá) :kiss:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

dixie-chicken írta:
2024.02.12., hétf. 17:55

ha jól raktam össze u puzzle-t,rendszerleirásod alapján,kb 99% sejtem kinél voltál,és a sejtés maradjon is "sejtés" szinten,az lenne a kérésem :smile53: ...a sejtelmes Úriember,régen pont nem csipte a VDH féle komoyabb kábeleit,és inkább
az általad leirt márka felé tendált...természetesen az 1% tévedés jogát fenntartom... :smile29:
Nem, nem Győző.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 16:09
Rock60 írta:
2024.02.12., hétf. 14:34
Nálam a Vdh sztori fordítottan működött.
Régen minden drótom az volt, ma már csak egyet tartok mementónak, az akkori legjobb Vdh IC - t, a Silver MC - t.
Mindenkinek vannak koszakai... Nem minden Vdh nálam sem, de a First a használt piacon nekem jó ajánlatnak tűnik. A D300s és a d102 is....
Nekem,és ha már vdh,van egy vdh triaxial professional digit kábelem,ez ritka mint a fehér holló nálunk,hallgattam is már vagy tizen éve mert semmilyen más digit drót nem tudta eddig váltani,de mivel canare kábelezés van,lett egy ideje mindenhol a rendszerben a digiten kívül,gondoltam kipróbálom már az lv-77s-t is.Nem sok reményt fűztem hozzá az előzetes próbálkozások tapasztalatai után,de ez akkorát ütött,hogy egyből a fiókban végezte az eddig jónak tartott vdh. :D
Annyival jobb mindenben,hogy nincs is kérdés,kétkedés.Hogy ez most azért mert full canare drótozás lett így a rendszer,vagy más miatt nem tudom, gondolkodik.gif de baromi jó,és egyben is van így most a hang.
Kupecke eladó lv-77-esére le is csaptam,jó lesz az esetleg párban ic-nek is valamikor jeligére. :D
De tényleg az van,hogy apróságnak tűnő dolgok is a feje tetejére állíthatnak rangsorokat,és ami itt jó,az ott egész más lehet,nem egyszerű ennek az okát megfejteni,de talán nem is kell.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 16:09
Rock60 írta:
2024.02.12., hétf. 14:34
Nálam a Vdh sztori fordítottan működött.
Régen minden drótom az volt, ma már csak egyet tartok mementónak, az akkori legjobb Vdh IC - t, a Silver MC - t.
Mindenkinek vannak koszakai... Nem minden Vdh nálam sem, de a First a használt piacon nekem jó ajánlatnak tűnik. A D300s és a d102 is....
ha jól raktam össze u puzzle-t,rendszerleirásod alapján,kb 99% sejtem kinél voltál,és a sejtés maradjon is "sejtés" szinten,az lenne a kérésem :smile53: ...a sejtelmes Úriember,régen pont nem csipte a VDH féle komoyabb kábeleit,és inkább
az általad leirt márka felé tendált...természetesen az 1% tévedés jogát fenntartom... :smile29:

önmagán,semmi gond sincs,megfelelő kábel,megfelelő komponshez és rendszerhez,ne előitéletek alapján választjuk ki ezeket...puding próbája az evés... :D :smile53:

:cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Rock60 írta:
2024.02.12., hétf. 14:34
Nálam a Vdh sztori fordítottan működött.
Régen minden drótom az volt, ma már csak egyet tartok mementónak, az akkori legjobb Vdh IC - t, a Silver MC - t.
Mindenkinek vannak koszakai... Nem minden Vdh nálam sem, de a First a használt piacon nekem jó ajánlatnak tűnik. A D300s és a d102 is....

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 10:48
Elnézést az elgépelésekért, már nem tudom szerkeszteni, így marad. :smile46:
Utólagos engedelmeddel: végigolvastam, és ami elgépelést észrevettem, azt kijavítottam.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pjm írta:
2024.02.12., hétf. 10:48
Elnézést az elgépelésekért, már nem tudom szerkeszteni, így marad. :smile46:
Ezért szoktam a hosszabb sztorikat szétbontani, hogy legyen idő nyugodtan befejezni.
Mármint régebben, mert már megkaptam azóta, hogy a katonasztorikra senki nem kíváncsi, pedig de !
Nálam a Vdh sztori fordítottan működött.
Régen minden drótom az volt, ma már csak egyet tartok mementónak, az akkori legjobb Vdh IC - t, a Silver MC - t.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Elnézést az elgépelésekért, már nem tudom szerkeszteni, így marad. :smile46:

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Csak, hogy kissé jobban hasonlítson ez a topic is a régi vágású beszámolós-véleményes vonalra. Aki nem szeret olvasni, görgessen, mert nem 3 mondat lesz.
Persze hossza ellenére az én írásom közel sem olyan mélyreható és technicista, de hátha hasznos lesz valakinek, és még érthető is. Esetleg vásárlási szándék esetén képbe kerülnek más lehetőségek is a jelenlegi hullámon ülő milliós + Note-Kácsa-Viablue vonalon kívül más is...
A hétvégén Kupecke kartárssal meglátogattunk egy régi sorstársat, hogy kábelezzünk egy kicsit. Az apropó az volt, hogy az általam hirdetett SAEC SL1990 rca /EFF-2000 digitális kábel párost ő vette meg, és azóta is széles mosollyal hallgatja, s az így fölöslegessé vált kábeleit kiárusította, ami folytán beszámításra került egy Van den Hul Digi Coupler 75 ohmos digitális kábel.
Majd 20 éve kezdtem ezt a hobbit ami időtartam első felében kilométerekre kerültem ezt a márkát, mivel dogmatikusan ápolták a gondolataimat miszerint a Holland kábelek mosottak színeznek, lassúak, így csak kb 10 éve ismerkedem velük, jelentős részben pozitív tapasztalatokat hallva - és sosem voltak mosottak.... Így volt ez a fentebb említett digitális kábellel, ami egy időszakomban csoporttesztelgetve egyszer már járt nálam, emlékeztem, hogy egy enyhén visszafogott, teres, sima, de nagyon jó színezetű és korrekt belépő kis madzag. De a gazdája mindenképp eladja, mert a SAEC más világ, nála, az ő rendszerében. Mindegy. Kupecke kartásrsat megkértem, ha már jön hozza, hadd frissítsem emlékeim eme vezető kapcsán, míg én a Van Damme fiókomban pihenő 175-ös, tehát nagyobbik digit kábelét tettem mellé, amivel kapcsolatban rengeteg pozitív emlékkel rendelkezem.
Pusz volt, hogy a házigazda kérte, vigyek neki Van den Hul The First-öt, mivel a múltkori hallgatózáson annyira tetszett neki, hogy azóta vett egy Second-öt, és kíváncsi volt a kettő közötti különbségre. Mondtam is neki, OK, itt van mindhárom fajta, legalább meghallgatom, hogy nála is azok lesznek-e a különbségek, mint nálam.

Péntek délelőtt mentünk kilencre, kellemes tavaszias időben.
Ahogy az régi ismerősök között szokás, az egész egy kiadós beszélgetéssel kezdődött, majd fél 11-ig, amikor emlékeztettem partnereimet, hogy hoztunk itt mindenféle csecsebecséket is - s ha már itt vannak talán hallgatózhatnánk is.

A rendszer egy Lumin D1(?) ből, Levinson elő-végfokból, és JBL 250Ti-ből állt, Siltech SQ 110 XLR és Ribbon kábelekkel, kivéve a Lumint, ahol mint már említettem a karácsonyra kapott Secon színesítette az egységesen kék képet. A tápkábel az előfokban valami nagyobb Siltech (talán Rubi) a végfokokban Van Damme gumírozott, amiről 10 éve nem tud a srác továbblépni, illetve már nem is akar - de ez egy másik sztori.
Szóval Second kontra First Metal Screen, Ultimate, meg a CC. Tudni kell, hogy a három kábel vezetője ugyanaz, az árnyékolás a más.
Utóbbit sokan nem kívánatosnak tartják, a Metal Screen viszont egy igény szülötte, mivel a First alacsony jelszintű, illetve hosszabb távra tervezett verziója. Tehát ahol a sima First búg, ott ezt a lehetőséget kínálja a holland mester.

Mindegy, bekötés után hamar kiderül a Metal Screen vékonykább, darabosabb mint a Second, nem rossz, de a Lumin a Seconddal brutál jól szól (csak mondom...). Nem is erőltetjük mivel nem vesézni, csak picit okosodni akarunk (meg hát elbeszélgettük az időt), így hamar bekerül az Ultimate, ami a CC felé félút, árnyékolását tekintve. Ne, ez már nyílt, de egységes, teteje alja meg van, megmutatja milyen a felvétel, mi van előtte, nem szokása kendőzni a hibákat. Mindenki boldog, de azért bekötjük a CC-t, ami kevésbé csilingelő amott legfelül, de még több részletet mutat, és választékosabb, több a háttérzaj, és valamivel még tudott tisztulni a legalja is - gondolok itt a bőgő hangjára például.
Itt volt az a rész, amikor a házigazdának az Ultimate tetszett jobban, nekünk meg a sima.
Az XLR Secondhoz a legjobban az Ultimate hasonlított, ugyanaz a felül nyitottabb, de abban kissé több van meg sima CC hangjából, úgy mondanám, 2/3-ad Ultimate, + 1/3-ad CC.
Így tényleg inkább ízlés, mint kategória kérdése, mert ha azt akarod, hogy (minden fikázás nélkül) jobban cicceregjen a magas, akkor úgyis az Ultimate jön be, ha kissé simábbat szeretnél akkor a CC. Nekem mindkettő van, és maradnak is (még).
No, eljött a digit idő is.
Lumin digitális kimenet, Levinson 390s cd mint DAC, mely után SQ110 az összekötő, akárcsak az előfok után.
Mondja a házigazda, ilyen Van Damme neki is van, csak míg nekem RP 172 Kácsás dugóval, addig neki Furutech 126G-vel. Mindkettőt én szereltem ugyanúgy, WBT ónnal.
Be is kötöttem az enyémet. Na az a lusta, darabos, ványadt hang amit így kaptunk nem volt semmi, kb másfél perc után én törtem meg a kínos csöndet, miszerint igaz, hogy vagy 5 éve nincs mibe kötnöm, de erről a kábelről nekem sokkal szebb emlékeim vannak, s eme vallomásra enyhült a hangulat is. Betettük a Furutecheset is, ami kerekebb és simább lett, de hasonlóan ganyé.
Majd jött a Van den Hul, ami jóval teresebb, simább és részletezőbb volt. Sokat léptünk előre - mondtuk is, hogy egészen tetszene az előadás, de hallottuk az elmúlt 1,5-2 órában a Lumint, ami sokkal jobban muzsikált úgy, ahogy volt, a saját beépített DAC-jával.
Nem is én lettem volna, ha nem mondom, hogy kössük a CD játszó seggébe a Secondot.
Meg is tettük, majd az történt, hogy a digitális kábelek közötti sorrend egyből visszafordult, azaz a Digi Coupler, bár továbbra is kellemes maradt, de a két Van Damme magára talált, és a Kácsás dugóval szerelt lett a legegységesebb és legrészletezőbb.

Mi a tanulság?
Az, hogy a saját rendszeres meghallgatást nem úszod meg. Ha esetleg valami nem szól úgy, ahogy szólnia kell, lehet elég valami apróság, ami a fenti történetben egy sima összekötő csere volt.
És ezzel nem mondom, hogy ez a jobb, vagy ez lezenélte azt. Nem. Csak annyit, hogy minden tapasztalat egy termékkel kapcsolatban oda érvényes, ahova az jelenleg csatlakoztatva van. Ezért is szeretem főleg a kábelek esetén a sajátjaimat több rendszerben meghallgatni.
S hogy mi mutatja meg minek a hibáját tökmindegy, a lényeg az otthonodban az eredmény, és az, hogy milyen kategóriához vásárolsz, és mit szeretnél.
Szerintem.
Még egy gondolat, Pepperpower írta le valahol a D300S kapcsán, hogy olyan mint egy locsolócső, ami bemegy az elején az jön ki a végén - ezt gondolom a Firstökről is, persze lehet, hogy valahova nem illik, meg az mutogató stílus sem kedves mindenkinek, de több rendszeres meghallgatás után is azt gondolom igenis jó vétel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2024.02.12., hétf. 15:08-kor.
Ok: elgépelések javítása

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

white-tiger írta:
2024.02.09., pén. 11:58

Be tudnád ide másolni a cikk linkjét?🙂
Sajnos, még mindig nem tudom hogy kell.

Beírtam, hogy Furutech DPS4.
Feldobott egy csomó oldalt, közöttük a 6moons írását, könnyű megtalálni.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Rock60 írta:
2024.02.08., csüt. 08:58
fülelek írta:
2024.02.07., szer. 21:42
...sajnos a 6moons sem jobb a deákné vásznánál...figyelem felkeltésnek jó lehet, de a véleményét nem célszerű készpénznek venni.
Tudom, ez minden tesztről elmondható, nem is a konkluzió miatt érdekelnek elsősorban az ilyen cikkek.
Ellhullajtanak olyan apró információkat, amiról sem itt, sem máshol nem olvastam, vagy hallottam még, lehet, hogy másnak evidencia, de nekem új.
Több minden volt, ami felkeltette az érdeklődésemet, csak egy példa :
Miért fontos a folytonos vezető, pontosabban miért károsak a toldások a tápvezetékben. Hogy miért okoz problémát egy hifi komponensnél. ami egy 5 Kw - os tűzhelynek nem.
Eddig kb. annyit tudhattam meg, hogy "csak", vagy " nem kell neked mindent tudni ".
Ha nem is túl részletekbe menően, de itt érthetően rávilágít, elmagyarázza a cikk.

Ettől függetlenül is a 6mooons stílusát szeretem, kicsit jobbnak tartom, mint a tesztgyártók nagy részét.
Be tudnád ide másolni a cikk linkjét?🙂

Online
frici78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.10.25., vas. 14:18
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frici78 »

Rock60 írta:
2024.02.08., csüt. 18:25
Ha még érdekel professzionális AN forrasztó szaki, akkor szólj, de Debrecenig kell vinni vagy küldeni.
Köszi, szerintem ugyanazt az úriembert ajánlották privátban, ma beszéltem is vele, nagyon hasznos tippeket mondott!
Rock60 írta:
2024.02.08., csüt. 18:25
A KSL tápkábel - alkalmatlanság kérdését még átgondolnám a helyedben. :napsut:
Így lesz, a motyó itt van, ki nem dobom, eladni úgyse lehet az ilyen házibarkács cuccokat, barátkozok még vele :)
Kaladjaim eddig:
Forrás: Fiio Q5, Topping DX7 Pro, HA Muto X, Limetree Network, AN CD2, EarMen Angel
Amp: MF M2si, Hegel H190, AN OTO SE Sig.
Hangsugárzó: QA Q3020, FA F500, AN-E/SPx
Fejhallgató: AKG K3003, Sennheiser HD 660S, Beyerdynamic T5p (2nd Gen.)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

denesdr írta:
2024.02.08., csüt. 19:22

Jogos és köszönöm a tanácsot!
Rock60 fórumtárstól meg ezúton is elnézést a nickneve átírásáért a hozzászólásomban!
Most aztán jól meg vok sértődve, tudjátok, milyen sértődős vagyok ! :smile49:
Ja, már nem ! :D :napsut:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

gyongyhalas írta:
2024.02.08., csüt. 19:00
denesdr írta:
2024.02.08., csüt. 13:33
Rock60 írta:
2024.02.08., csüt. 13:06


Egyszer kíváncsi lennék, kik lájkolják ilyen lelkesen a negatív erőket felszabadító hozzászólásokat... :yingyang:
Ha nem érdeklődne senki semmi után és nem is hinnénk el semmit, amiről leírva értesülünk, még mindig 0.5 - ös villanydróttal kötnénk be a hangszóróinkat és PC dróttal az erősítőnket.
/ Tudom, van aki szerint az kíváló. :smile53: /
Ejj-ejj Rocky, úgy néz ki hiába a nickneved alatti titulus, még nem vagy eléggé dörzsölt AVX-es. :D
Amúgy nem kell félned, egy ideig még biztos lesz a méregdrága/túlárazott kábelekre elegendő kereslet, tehát kaphatóak is lesznek, úgyhogy lehet majd miben hinni továbbra is. ;)
Fórumtárs nevét rendesen írd ki .... Mert ezért már én is kaptam a fejemre....Csak jótanács ,,,, egyébként lehet denesdr-t is becéznek majd...
/off
Jogos és köszönöm a tanácsot!
Rock60 fórumtárstól meg ezúton is elnézést a nickneve átírásáért a hozzászólásomban!

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

denesdr írta:
2024.02.08., csüt. 13:33
Rock60 írta:
2024.02.08., csüt. 13:06
denesdr írta:
2024.02.08., csüt. 09:15

Erről szól az egész, hogy érdeklődést keltsen és olyasmit sugalljon, hogy na ez aztán majd...
Egyszer kíváncsi lennék, kik lájkolják ilyen lelkesen a negatív erőket felszabadító hozzászólásokat... :yingyang:
Ha nem érdeklődne senki semmi után és nem is hinnénk el semmit, amiről leírva értesülünk, még mindig 0.5 - ös villanydróttal kötnénk be a hangszóróinkat és PC dróttal az erősítőnket.
/ Tudom, van aki szerint az kíváló. :smile53: /
Ejj-ejj Rocky, úgy néz ki hiába a nickneved alatti titulus, még nem vagy eléggé dörzsölt AVX-es. :D
Amúgy nem kell félned, egy ideig még biztos lesz a méregdrága/túlárazott kábelekre elegendő kereslet, tehát kaphatóak is lesznek, úgyhogy lehet majd miben hinni továbbra is. ;)
Fórumtárs nevét rendesen írd ki .... Mert ezért már én is kaptam a fejemre....Csak jótanács ,,,, egyébként lehet denesdr-t is becéznek majd...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

frici78 írta:
2024.02.08., csüt. 14:22
Köszi mindenkinek, forrasztással kapcsolatban kaptam némi iránymutatást, Furutech cikket nézem, és hogy a KSL nem hozza el a megváltást tápkábelként, azt már sejtem így egy hét hallgatás után, de ez volt otthon, és az egységességre és folytonosságra próbáltam törekedni. Kísérletnek jó volt! :)
Ha még érdekel professzionális AN forrasztó szaki, akkor szólj, de Debrecenig kell vinni vagy küldeni.
A KSL tápkábel - alkalmatlanság kérdését még átgondolnám a helyedben. :napsut:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Rock60 írta:
2024.02.08., csüt. 13:06

Egyszer kíváncsi lennék, kik lájkolják ilyen lelkesen a negatív erőket felszabadító hozzászólásokat... :yingyang:
Na, közben rájöttem... :smile49:

Online
frici78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.10.25., vas. 14:18
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frici78 »

Köszi mindenkinek, forrasztással kapcsolatban kaptam némi iránymutatást, Furutech cikket nézem, és hogy a KSL nem hozza el a megváltást tápkábelként, azt már sejtem így egy hét hallgatás után, de ez volt otthon, és az egységességre és folytonosságra próbáltam törekedni. Kísérletnek jó volt! :)
Kaladjaim eddig:
Forrás: Fiio Q5, Topping DX7 Pro, HA Muto X, Limetree Network, AN CD2, EarMen Angel
Amp: MF M2si, Hegel H190, AN OTO SE Sig.
Hangsugárzó: QA Q3020, FA F500, AN-E/SPx
Fejhallgató: AKG K3003, Sennheiser HD 660S, Beyerdynamic T5p (2nd Gen.)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”