Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 20:15
Szóval olyat ami sok helyen sok rendszerben, sok készülék között soha nem vérzett el azonos, vagy akár drágább kábelek mellett sem. És ezt a dolgot vidd végig a rendszereden. És tegyél be 1,5M-s árú powerkábelt is. ( szerintem ebből indult az egész most.....) nem azért hogy ezzel tud csak jól szólni a rendszered (pedig de!), hanem hogy halld mi lenne a kábelezés lényege. (nem az, hogy 20-30 ezres kábeleket cserélgetnek az emberek 40-50 ezresek re és csodálkoznak hogy nincs változás, vagy alig van.)
Esetleg még annyit: sokan a készülékeik hangját sem ismerik, így nem is tudnak 1db komponenst kicserélni úgy hogy hibátlan legyen a kapott eredmény. Pontosabban visznek be vele jó dolgot, de rosszat is. Aztán megint jön a csere majd miatta... :)
Kb......
A "pedig de" nélkül számomra korrekt, persze 20 éve is hallottam 1 milliós kábelt Wadia mögött, ami elvitte a hangot. Ez persze nem mond ellent annak amit mondasz. Nekem az lett a vége, hogy nem a kábelek viszik a prímet, hanem próbáltam ugyanolyan ligát összeszedni.
Nagy általánosságban így logikus, számomra. Hogy ez százalékosan mennyi az nem jó kérdés, mivel mint Te is és alább én is leírtam, az ár és a kapott hanghűség nem egyenesen arányos. Ez van a hifiben, idealizálunk....

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pjm írta:
2024.01.01., hétf. 19:55
Nagyon jól elszórakoztok itt, egyet dobnék be hibának, az, hogy ahogy látom az ár és a minőség között ti egyenes vonalat húztok, miközben ez nálam több rendszeren is borult már. Értsd, több használtan 1000 ojrós kábel bukott egy töredékbe kerülő mellett, nagy rendszeren, több fül szerint, nem egyszer.
Akkor most pl az a Levinson vagy Pass elő végfok ganyé? Vagy az az Octave csöves? Az a Dynaudio Evidence Temptation master, vagy JBL 250 Ti, esetleg maggie vagy Vivid?

Van ami jó, van ami nem, van ami nem illik két szarul illesztett (vagy összeszerelt) készülék közé stb. A kérdés sokismeretlenes, szerintem. Kezdve a sokszor nem jól tervezett eszközöktől az akusztikáig, vagy a felvételek és a hangszerek színezetének, tulajdonságainak ismeretéig. Hit viszont van.
Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy miért lehet annyiféle vélemény. Persze lehet megleszek ezért kövezve, túlélem, már csak azért is, mert az a sok vita, mint ami itt megy az már kissé parttalan. Nem fogjátok egymást meggyőzni, nem is kell. Miért kellene?

És itt ki is szálltam, mert sem tapasztalataink, sem az irány amit keresünk valószínűleg nem ugyanaz.

Nem volt szándékom semmi és senki mellé vagy ellen beállni csak gondoltam színesítem a gondolatokat a megszokott kerékvágáson túl.

Jó szórakozást, sok zenét.

És elnézést. Peace.
Persze, kábellel is mellé lehet nyúlni mint bármi mással. Ezér lett nevesítve a vz. Mert sok rendszerben, stabilan, vele egy árú, sőt drágább kábeleknél stabilan, határozottan jobb volt. De(!) a lényeg, hogy próbálj meg ilyen szintű kábelt a rendszeredben.....
(nem konkrétan te, csak úgy általában....)
Szóval olyat ami sok helyen sok rendszerben, sok készülék között soha nem vérzett el azonos, vagy akár drágább kábelek mellett sem. És ezt a dolgot vidd végig a rendszereden. És tegyél be 1,5M-s árú powerkábelt is. ( szerintem ebből indult az egész most.....) nem azért hogy ezzel tud csak jól szólni a rendszered (pedig de!), hanem hogy halld mi lenne a kábelezés lényege. (nem az, hogy 20-30 ezres kábeleket cserélgetnek az emberek 40-50 ezresek re és csodálkoznak hogy nincs változás, vagy alig van.)
Esetleg még annyit: sokan a készülékeik hangját sem ismerik, így nem is tudnak 1db komponenst kicserélni úgy hogy hibátlan legyen a kapott eredmény. Pontosabban visznek be vele jó dolgot, de rosszat is. Aztán megint jön a csere majd miatta... :)
Kb......

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.01., hétf. 19:37
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:48

Nem tudom mi ebben a bonyolult. Ott a Vz, a power kábelekből meg még válogathatsz is! Hangszóró kábelt meg akkor nem írtam egyelőre, de ezt "jóvá hagytad".
Nem tudom mi abban a bonyolult egy kábel ügyben sokat tapasztaltnak,hogy konkrét ajánlást adjon a nagy semmi helyett. :D De tudod mit,elengedem. :noproblemo:
Na akkor ha ez a vágyad.... A készülékek közé a Vz, a tápkábeleket meg tudod hogy kell bedugni gondolom. Mindegy melyiket választod, meg fogod hallani amit kell!
Ez így már megfelel?

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Tctronic írta:
2024.01.01., hétf. 19:42
Kíváncsi lennék, ki használ olyan értékű (vagy drágább) kábelezést mint a készülékei összértéke? gondolkodik.gif Drágább kábel nem egyenlő automatikusan a jobb kábellel nekem ez a tapasztalatom.
Örülök, hogy Te is leírtad. leborulok.gif

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Nagyon jól elszórakoztok itt, egyet dobnék be hibának, az, hogy ahogy látom az ár és a minőség között ti egyenes vonalat húztok, miközben ez nálam több rendszeren is borult már. Értsd, több használtan 1000 ojrós kábel bukott egy töredékbe kerülő mellett, nagy rendszeren, több fül szerint, nem egyszer.
Akkor most pl az a Levinson vagy Pass elő végfok ganyé? Vagy az az Octave csöves? Az a Dynaudio Evidence Temptation master, vagy JBL 250 Ti, esetleg maggie vagy Vivid?

Van ami jó, van ami nem, van ami nem illik két szarul illesztett (vagy összeszerelt) készülék közé stb. A kérdés sokismeretlenes, szerintem. Kezdve a sokszor nem jól tervezett eszközöktől az akusztikáig, vagy a felvételek és a hangszerek színezetének, tulajdonságainak ismeretéig. Hit viszont van.
Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy miért lehet annyiféle vélemény. Persze lehet megleszek ezért kövezve, túlélem, már csak azért is, mert az a sok vita, mint ami itt megy az már kissé parttalan. Nem fogjátok egymást meggyőzni, nem is kell. Miért kellene?

És itt ki is szálltam, mert sem tapasztalataink, sem az irány amit keresünk valószínűleg nem ugyanaz.

Nem volt szándékom semmi és senki mellé vagy ellen beállni csak gondoltam színesítem a gondolatokat a megszokott kerékvágáson túl.

Jó szórakozást, sok zenét.

És elnézést. Peace.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pjm 2024.01.01., hétf. 19:59-kor.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 19:36
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 19:10
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:56


Hát ezzem most megint beljebb vagyunk! bravo.gif
Őszintén remélem egyszer megérjük, hogy leszállsz hozzánk, és hajlandó leszel nyíltan színt vallani, nem csak ködösíteni. Ha ennyire titokban tartod, hogy milyen készülékekből és kábelekből áll a rendszered, akkor ez részedről nagy bizalmatlanságra vall, így ne csodalkozz, ha más is ilyen bizalmatlanúl áll hozzád, és fittyet hány a tanácsaidra, javaslataidra.
Talán megérdemelnénk, hogy egyenrangú félként kezelj bennünket, mint ahogy az egy fórumon elvárható lenne.
A remény bennem még él.
Egyáltalán nem releváns milyen készülékeim vannak.
Akkor számomra a véleményed, javasaslatod sem releváns.
Azt itt ugyanúgy nagyjából bárki elmondhatja magáról, hogy hallott készülékeket, kábeleket A-tól Z-ig, de ez így semmit sem jelent.
Tudod nekem is vannak ismerőseim, barátaim akik sokmilliós készülékeket, kábeleket használnak, de én sem ajánlgatom azokat, csak mert hallottam őket többször is.
Sajnálom ha csak ennyit sikerült kiolvasnod az egészből. De megpróbálom akkor elmagyarázni máshogyan neked...... :)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

chord_ írta:
2024.01.01., hétf. 19:20


Heed dt,heed si3,heed x2,heed grand enigma. Ezt felkábelezni módfelett nehéz lenne.
Pl. rögtön azért, mert ha a DT kapna egy tápkábelt, amit most én nagyon szeretek, az si3 meg lehet, hogy már nem szeretné ugyanazt, ami már a lánc elején ott van... mert a kábelek néha tökfurán viselkednek.
Meg azt kellene megtudni, hogy mit gondol erről az egész zenehallgatásról az, akinél szól. Ez meg akkor sem biztos, hogy kiderülne, ha egymás rendszerét meghallgatnánk.
Akinél szól,az azt gondolja hogy teljesen rendben van a rendszere,és számára egy nagyon szerethető,kerek egészet is mutat. ;)
Ez a kérdés a rendszerem drótozásáról másról szólt,és választ is kaptam rá,még ha nem úgy tűnik.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

chord_ írta:
2024.01.01., hétf. 19:20
Én pl. akkor a Vz-t pont olyannak hallottam énnálam, ami nagyon jó, csak emezt nem tudja, amit a Heed-ek tudnak, még az olcsóbbak is, de amelyek meg amazt nem tudják esetleg, mint a Vz meg tud, valahol, az Orion csillagképben, csak az amaz meg az emez az teljesen más súlycsoport nálam. Vagyis, a Vz szembenáll a Heed 'metafizikával' számomra.
Másnál meg isteniek együtt.
Ez így van rendben.

Heed dt,heed si3,heed x2,heed grand enigma. Ezt felkábelezni módfelett nehéz lenne.
Pl. rögtön azért, mert ha a DT kapna egy tápkábelt, amit most én nagyon szeretek, az si3 meg lehet, hogy már nem szeretné ugyanazt, ami már a lánc elején ott van... mert a kábelek néha tökfurán viselkednek.
Meg azt kellene megtudni, hogy mit gondol erről az egész zenehallgatásról az, akinél szól. Ez meg akkor sem biztos, hogy kiderülne, ha egymás rendszerét meghallgatnánk.

A Heed-eket én pl. nagyon nehezen tudtam átszoktatni másra a pc tápdrótokról. Sokáig mentek aztán Cat5 vastag sodratú hangfalkábelekkel tápkábelileg, egy sokszoros hármasfonatban, csak a végén szétválasztva a két blokknak, ami amúgy elég veszélyes volt, így, visszatekintve. (emlékeztek?, az egyszínűek az egyik pólus, a jelöltek a másik)
De reveláció, amiről pl. rögtön írni kell a blogban, náluk nem nagyon történt. A drágákkal sem, meg azzal sem, amivel most mennek. (még.:))
Igazából itt is csak azt tudom mondani, hogy az egészben nem a Vz lenne a lényeg, ő csak egy stabil pozíciójú példa.
A másik dolog, hogy te olyan magasfokú szinergiáról írsz már, aminek kb annyi az esélye mint 2 lottó 5-ösnek egymás után. De ez azt is jelenti, hogy bármit kiveszel a rendszerből, összedől az egész. Ennyire nem is biztos, hogy érdemes "kihegyezni" a rendszert.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Kíváncsi lennék, ki használ olyan értékű (vagy drágább) kábelezést mint a készülékei összértéke? gondolkodik.gif Drágább kábel nem egyenlő automatikusan a jobb kábellel nekem ez a tapasztalatom.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:48

Nem tudom mi ebben a bonyolult. Ott a Vz, a power kábelekből meg még válogathatsz is! Hangszóró kábelt meg akkor nem írtam egyelőre, de ezt "jóvá hagytad".
Nem tudom mi abban a bonyolult egy kábel ügyben sokat tapasztaltnak,hogy konkrét ajánlást adjon a nagy semmi helyett. :D De tudod mit,elengedem. :noproblemo:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 19:10
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:56
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:37


Hiába írnám, 90%-áról nem is hallottál. A többiek 99,9%-a meg nem hallott ilyeneket. Szóval nem lennél előbbre. Mivel látom, hogy pont a tapasztalataid/tok hiánya miatt gondolkodtak így, ezért bíztatlak bennetek, hogy aki csak teheti, próbáljon ki minél több ilyen kábelt a rendszerében. Addig ugyanis nem fogjátok megérteni ezeket a dolgokat. És akit tényleg érdekel mit tudnak a kábelek, meg a rendszere is persze, az nem úgy áll hozzá mint ti néhányan. Nektek ez csak játék. Csak hobbynak csúfoljátok.
Hát ezzem most megint beljebb vagyunk! bravo.gif
Őszintén remélem egyszer megérjük, hogy leszállsz hozzánk, és hajlandó leszel nyíltan színt vallani, nem csak ködösíteni. Ha ennyire titokban tartod, hogy milyen készülékekből és kábelekből áll a rendszered, akkor ez részedről nagy bizalmatlanságra vall, így ne csodalkozz, ha más is ilyen bizalmatlanúl áll hozzád, és fittyet hány a tanácsaidra, javaslataidra.
Talán megérdemelnénk, hogy egyenrangú félként kezelj bennünket, mint ahogy az egy fórumon elvárható lenne.
A remény bennem még él.
Egyáltalán nem releváns milyen készülékeim vannak.
Akkor számomra a véleményed, javasaslatod sem releváns.
Azt itt ugyanúgy nagyjából bárki elmondhatja magáról, hogy hallott készülékeket, kábeleket A-tól Z-ig, de ez így semmit sem jelent.
Tudod nekem is vannak ismerőseim, barátaim akik sokmilliós készülékeket, kábeleket használnak, de én sem ajánlgatom azokat, csak mert hallottam őket többször is.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2024.01.01., hétf. 18:59
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 17:16
Mielőtt vesz az ember Thesiseket, érdemes kipróbálni egy ilyen kábelezést. Szerintem olcsóbbra jönne ki. :)
Ha jól értem, az Obelisk és Thesis árkülönbség értékéből kábelt érdemes venni, vagyis még annál is kevesebből. Az így kapott eredmény pedig jobb lesz egy Obelisk erősítővel, mint egy Thesissel (vagy Lagrangeval)? gondolkodik.gif

Ez elvileg fizikai képtelenség.

Aki hallotta az Obelisket és a Lagranget egymás mellett, ugyanabban a rendszerben (én kétfélében is), az legalább is tudatja, hogy bármilyen kábelt is köt az Obelisk elé és mögé, sosem lesz olyan a hang, mint a nagytesók valamelyikével.

De ha te tudsz mutatni élőben ilyet, szerintem sokan kíváncsiak lennének rá.
Ezek az elvileg dolgok.....
Lagrandet nem hallottam, de az Obeliskek Vz-vel jóval jobbak mint a nagyobb Obelisk nélküle. Thesis lemezjátszóról nekem nem nagyon tetszett jobban mint Quasar3 Vz-vel.
De hallgasd meg te is, hogy mit mutat vele a rendszered....
Ps. Ugye persze nem a Vz itt a lényeg, hanem hogy mit tud egy készülék/rendszer egy ilyen szintű kábellel és halljátok/tudjátok a meghallgatás után, hogy mi és mennyi ezáltal a plusz! A Vz itt "csak" azért szerepel, mert stabilan tudja ezt, és kb minden alkalommal. Valamint a hasonló tudásúak szerintem még drágábbak ma. Na és egy hasonló jó power kábel ugyanezt teszi. Nem a 300-400 ezresek....mert ezek még csak a "ja, kicsit azért jobb" kategória.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Én pl. akkor a Vz-t pont olyannak hallottam énnálam, ami nagyon jó, csak emezt nem tudja, amit a Heed-ek tudnak, még az olcsóbbak is, de amelyek meg amazt nem tudják esetleg, mint a Vz meg tud, valahol, az Orion csillagképben, csak az amaz meg az emez az teljesen más súlycsoport nálam. Vagyis, a Vz szembenáll a Heed 'metafizikával' számomra.
Másnál meg isteniek együtt.
Ez így van rendben.

Heed dt,heed si3,heed x2,heed grand enigma. Ezt felkábelezni módfelett nehéz lenne.
Pl. rögtön azért, mert ha a DT kapna egy tápkábelt, amit most én nagyon szeretek, az si3 meg lehet, hogy már nem szeretné ugyanazt, ami már a lánc elején ott van... mert a kábelek néha tökfurán viselkednek.
Meg azt kellene megtudni, hogy mit gondol erről az egész zenehallgatásról az, akinél szól. Ez meg akkor sem biztos, hogy kiderülne, ha egymás rendszerét meghallgatnánk.

A Heed-eket én pl. nagyon nehezen tudtam átszoktatni másra a pc tápdrótokról. Sokáig mentek aztán Cat5 vastag sodratú hangfalkábelekkel tápkábelileg, egy sokszoros hármasfonatban, csak a végén szétválasztva a két blokknak, ami amúgy elég veszélyes volt, így, visszatekintve. (emlékeztek?, az egyszínűek az egyik pólus, a jelöltek a másik)
De reveláció, amiről pl. rögtön írni kell a blogban, náluk nem nagyon történt. A drágákkal sem, meg azzal sem, amivel most mennek. (még.:))
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:56
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:37
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:15


Hogy mit szeretnék hallani? Hát azt, hogy mik azok(készülékek, kábelek) amik árnyékábol folyton csak degradálsz mindenkit, de nem fogjuk megtudni, mert mindig csak ködösítesz. Vagdalkozol itt milliós kábelekkel, de lehet csak etetsz minket, végülis milliós dolgokat bárki ajánlgathat felelőtlenűl.
Teljesen félreértésben vagy, itt senki nem zárkózik el kategórikusan a kábelezéstől. Ez egy hifis fórum, kábeles topicja, aki itt olvas, ide posztol azt nagyon is érdekel a kábelezés. Azt sem tudom, azt miből gondolod, hogy nálam, vagy bárki másnál nem jól van installálva a kábelezés?
De megfordíthatjuk a kérdést. Lehet, hogy neked azért kell ilyen drága kábeleket használnod(ha egyáltalán ilyeneket használsz, ki tudja?), mert a rendszered csak ezekkel képes elfogadhatóan szólni. Ha ez így van, az elég gáz, mert egy jó készülékekből álló rendszer közepes, vagy akár olcsóbb kábelekkel is jól tud teljesíteni.
Hiába írnám, 90%-áról nem is hallottál. A többiek 99,9%-a meg nem hallott ilyeneket. Szóval nem lennél előbbre. Mivel látom, hogy pont a tapasztalataid/tok hiánya miatt gondolkodtak így, ezért bíztatlak bennetek, hogy aki csak teheti, próbáljon ki minél több ilyen kábelt a rendszerében. Addig ugyanis nem fogjátok megérteni ezeket a dolgokat. És akit tényleg érdekel mit tudnak a kábelek, meg a rendszere is persze, az nem úgy áll hozzá mint ti néhányan. Nektek ez csak játék. Csak hobbynak csúfoljátok.
Hát ezzem most megint beljebb vagyunk! bravo.gif
Őszintén remélem egyszer megérjük, hogy leszállsz hozzánk, és hajlandó leszel nyíltan színt vallani, nem csak ködösíteni. Ha ennyire titokban tartod, hogy milyen készülékekből és kábelekből áll a rendszered, akkor ez részedről nagy bizalmatlanságra vall, így ne csodalkozz, ha más is ilyen bizalmatlanúl áll hozzád, és fittyet hány a tanácsaidra, javaslataidra.
Talán megérdemelnénk, hogy egyenrangú félként kezelj bennünket, mint ahogy az egy fórumon elvárható lenne.
A remény bennem még él.
Egyáltalán nem releváns milyen készülékeim vannak. Pont azért mert az ajánlott kábeleket sok helyen, sokféle rendszerben hallottam. Vz-t Kb Denon pma 320-tól Ongaku-ig ( hidakat és rca-kat is bele értve) . Mindenhol megtette a megfelelő hatást. Akkor is mikor más kábelekkel hasonlítottuk össze. Nem lett persze a piac összes kábelével összehasonlítva, de nem volt azonos áron sem hasonló jó még eddig.

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: József1960 »

zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:56
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:37
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:15


Hogy mit szeretnék hallani? Hát azt, hogy mik azok(készülékek, kábelek) amik árnyékábol folyton csak degradálsz mindenkit, de nem fogjuk megtudni, mert mindig csak ködösítesz. Vagdalkozol itt milliós kábelekkel, de lehet csak etetsz minket, végülis milliós dolgokat bárki ajánlgathat felelőtlenűl.
Teljesen félreértésben vagy, itt senki nem zárkózik el kategórikusan a kábelezéstől. Ez egy hifis fórum, kábeles topicja, aki itt olvas, ide posztol azt nagyon is érdekel a kábelezés. Azt sem tudom, azt miből gondolod, hogy nálam, vagy bárki másnál nem jól van installálva a kábelezés?
De megfordíthatjuk a kérdést. Lehet, hogy neked azért kell ilyen drága kábeleket használnod(ha egyáltalán ilyeneket használsz, ki tudja?), mert a rendszered csak ezekkel képes elfogadhatóan szólni. Ha ez így van, az elég gáz, mert egy jó készülékekből álló rendszer közepes, vagy akár olcsóbb kábelekkel is jól tud teljesíteni.
Hiába írnám, 90%-áról nem is hallottál. A többiek 99,9%-a meg nem hallott ilyeneket. Szóval nem lennél előbbre. Mivel látom, hogy pont a tapasztalataid/tok hiánya miatt gondolkodtak így, ezért bíztatlak bennetek, hogy aki csak teheti, próbáljon ki minél több ilyen kábelt a rendszerében. Addig ugyanis nem fogjátok megérteni ezeket a dolgokat. És akit tényleg érdekel mit tudnak a kábelek, meg a rendszere is persze, az nem úgy áll hozzá mint ti néhányan. Nektek ez csak játék. Csak hobbynak csúfoljátok.
Hát ezzem most megint beljebb vagyunk! bravo.gif
Őszintén remélem egyszer megérjük, hogy leszállsz hozzánk, és hajlandó leszel nyíltan színt vallani, nem csak ködösíteni. Ha ennyire titokban tartod, hogy milyen készülékekből és kábelekből áll a rendszered, akkor ez részedről nagy bizalmatlanságra vall, így ne csodálkozz, ha más is ilyen bizalmatlanúl áll hozzád, és fittyet hány a tanácsaidra, javaslataidra.
Talán megérdemelnénk, hogy egyenrangú félként kezelj bennünket, mint ahogy az egy fórumon elvárható lenne.
A remény bennem még él.
A COCOM lista miatt nem oszthat meg több információt...
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 17:16
Mielőtt vesz az ember Thesiseket, érdemes kipróbálni egy ilyen kábelezést. Szerintem olcsóbbra jönne ki. :)
Ha jól értem, az Obelisk és Thesis árkülönbség értékéből kábelt érdemes venni, vagyis még annál is kevesebből. Az így kapott eredmény pedig jobb lesz egy Obelisk erősítővel, mint egy Thesissel (vagy Lagrangeval)? gondolkodik.gif

Ez elvileg fizikai képtelenség.

Aki hallotta az Obelisket és a Lagranget egymás mellett, ugyanabban a rendszerben (én kétfélében is), az legalább is tudatja, hogy bármilyen kábelt is köt az Obelisk elé és mögé, sosem lesz olyan a hang, mint a nagytesók valamelyikével.

De ha te tudsz mutatni élőben ilyet, szerintem sokan kíváncsiak lennének rá.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:37
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:15
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 17:36


Kábeles helyen mit hallgatnál mást? Értem, hogy téged nem érdekel igazán a kábelezés, mert szerintem annak akit érdekel annak érdemes lenne jól installálva ( ha már otthon nemntudja mindenki megoldani) meghallgatni mire képes ez a kábel és miről kellene szólni a kábelezésnek. De hogy kategórikusan elzárkóznak emberek a kábelezés fonosságától tapasztalatok nélkül az azért furcsa.
Hogy mit szeretnék hallani? Hát azt, hogy mik azok(készülékek, kábelek) amik árnyékábol folyton csak degradálsz mindenkit, de nem fogjuk megtudni, mert mindig csak ködösítesz. Vagdalkozol itt milliós kábelekkel, de lehet csak etetsz minket, végülis milliós dolgokat bárki ajánlgathat felelőtlenűl.
Teljesen félreértésben vagy, itt senki nem zárkózik el kategórikusan a kábelezéstől. Ez egy hifis fórum, kábeles topicja, aki itt olvas, ide posztol azt nagyon is érdekel a kábelezés. Azt sem tudom, azt miből gondolod, hogy nálam, vagy bárki másnál nem jól van installálva a kábelezés?
De megfordíthatjuk a kérdést. Lehet, hogy neked azért kell ilyen drága kábeleket használnod(ha egyáltalán ilyeneket használsz, ki tudja?), mert a rendszered csak ezekkel képes elfogadhatóan szólni. Ha ez így van, az elég gáz, mert egy jó készülékekből álló rendszer közepes, vagy akár olcsóbb kábelekkel is jól tud teljesíteni.
Hiába írnám, 90%-áról nem is hallottál. A többiek 99,9%-a meg nem hallott ilyeneket. Szóval nem lennél előbbre. Mivel látom, hogy pont a tapasztalataid/tok hiánya miatt gondolkodtak így, ezért bíztatlak bennetek, hogy aki csak teheti, próbáljon ki minél több ilyen kábelt a rendszerében. Addig ugyanis nem fogjátok megérteni ezeket a dolgokat. És akit tényleg érdekel mit tudnak a kábelek, meg a rendszere is persze, az nem úgy áll hozzá mint ti néhányan. Nektek ez csak játék. Csak hobbynak csúfoljátok.
Hát ezzem most megint beljebb vagyunk! bravo.gif
Őszintén remélem egyszer megérjük, hogy leszállsz hozzánk, és hajlandó leszel nyíltan színt vallani, nem csak ködösíteni. Ha ennyire titokban tartod, hogy milyen készülékekből és kábelekből áll a rendszered, akkor ez részedről nagy bizalmatlanságra vall, így ne csodálkozz, ha más is ilyen bizalmatlanúl áll hozzád, és fittyet hány a tanácsaidra, javaslataidra.
Talán megérdemelnénk, hogy egyenrangú félként kezelj bennünket, mint ahogy az egy fórumon elvárható lenne.
A remény bennem még él.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoli73 2024.01.01., hétf. 19:00-kor.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

perfect-popcorn.gif
perfect-popcorn.gif (116.03 KiB) Megtekintve 499 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.01., hétf. 18:39
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:12

Ne haragudj, de kiemeljem az ajánlottakat pirossal? Egyedül hangszóró kábelt nem írtam. De még ez sem tűnt fel.
Látom hogy kezdesz kifarolni,hárítani,de ha jól akarsz ebből kijönni,akkor bizony most már be kell kábelezned a rendszeremet. ;) Én nyílt lapokkal játszom,tehát ezt várom tőled is.Egy olyan konkrét kábelszett ajánlást kérek,ami szerinted jó lenne nekem,ennyit kérek,nem többet.És igen,észrevettem hogy hangfalkábel ajánlás nem volt,de nem volt más sem,csak egy felsorolás,ami csupa csupa drága drótot tartalmazott.Ezzel ugyan mit kezdjek?milyen segítség ez,?számomra semmilyen,de valszeg ezzel nem vagyok egyedül itt.
A mosolygó barátod rendszerének a bemutatásából is kifaroltál,vagy titok annak az ismerete is? gondolkodik.gif
Nem tudom mi ebben a bonyolult. Ott a Vz, a power kábelekből meg még válogathatsz is! Hangszóró kábelt meg akkor nem írtam egyelőre, de ezt "jóvá hagytad".

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 18:12

Ne haragudj, de kiemeljem az ajánlottakat pirossal? Egyedül hangszóró kábelt nem írtam. De még ez sem tűnt fel.
Látom hogy kezdesz kifarolni,hárítani,de ha jól akarsz ebből kijönni,akkor bizony most már be kell kábelezned a rendszeremet. ;) Én nyílt lapokkal játszom,tehát ezt várom tőled is.Egy olyan konkrét kábelszett ajánlást kérek,ami szerinted jó lenne nekem,ennyit kérek,nem többet.És igen,észrevettem hogy hangfalkábel ajánlás nem volt,de nem volt más sem,csak egy felsorolás,ami csupa csupa drága drótot tartalmazott.Ezzel ugyan mit kezdjek?milyen segítség ez,?számomra semmilyen,de valszeg ezzel nem vagyok egyedül itt.
A mosolygó barátod rendszerének a bemutatásából is kifaroltál,vagy titok annak az ismerete is? gondolkodik.gif

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 18:15
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 17:36
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 16:48


Mi meg már annyiszor, és annyi helyen hallottuk tőled, hogy mindenki betéve tudja.
Elhisszük, de mi van, ha nagyjából senkit nem érdel, hogy mit tudna a rendszere milliós kábelekkel?
Különben is ez az egész csak elmélet, feltételezés legtöbbünknek semmi más, de ettől még Mi is boldogan, és elégedetten hallgatunk zenét.
Érezd magad szerencsésnek, hogy neked megvolt, hogy van olyan ismerősöd, barátod akinek a rendszerében megtapasztalhattad, esetleg kölcsönadta neked a milliós kabelezését, és meghallgathattad vele a saját rendszered.
Gratulalok, de ha kérhetjük ezt a lemezt már ne tedd fel újra, mert mint láthatod, szinte mindenki elengedi már a füle mellett. Olyan jó volna már valami mást is olvasni töled, nem csak ezt.
Köszönöm, köszönjük!
Kábeles helyen mit hallgatnál mást? Értem, hogy téged nem érdekel igazán a kábelezés, mert szerintem annak akit érdekel annak érdemes lenne jól installálva ( ha már otthon nemntudja mindenki megoldani) meghallgatni mire képes ez a kábel és miről kellene szólni a kábelezésnek. De hogy kategórikusan elzárkóznak emberek a kábelezés fonosságától tapasztalatok nélkül az azért furcsa.
Hogy mit szeretnék hallani? Hát azt, hogy mik azok(készülékek, kábelek) amik árnyékábol folyton csak degradálsz mindenkit, de nem fogjuk megtudni, mert mindig csak ködösítesz. Vagdalkozol itt milliós kábelekkel, de lehet csak etetsz minket, végülis milliós dolgokat bárki ajánlgathat felelőtlenűl.
Teljesen félreértésben vagy, itt senki nem zárkózik el kategórikusan a kábelezéstől. Ez egy hifis fórum, kábeles topicja, aki itt olvas, ide posztol azt nagyon is érdekel a kábelezés. Azt sem tudom, azt miből gondolod, hogy nálam, vagy bárki másnál nem jól van installálva a kábelezés?
De megfordíthatjuk a kérdést. Lehet, hogy neked azért kell ilyen drága kábeleket használnod(ha egyáltalán ilyeneket használsz, ki tudja?), mert a rendszered csak ezekkel képes elfogadhatóan szólni. Ha ez így van, az elég gáz, mert egy jó készülékekből álló rendszer közepes, vagy akár olcsóbb kábelekkel is jól tud teljesíteni.
Hiába írnám, 90%-áról nem is hallottál. A többiek 99,9%-a meg nem hallott ilyeneket. Szóval nem lennél előbbre. Mivel látom, hogy pont a tapasztalataid/tok hiánya miatt gondolkodtak így, ezért bíztatlak bennetek, hogy aki csak teheti, próbáljon ki minél több ilyen kábelt a rendszerében. Addig ugyanis nem fogjátok megérteni ezeket a dolgokat. És akit tényleg érdekel mit tudnak a kábelek, meg a rendszere is persze, az nem úgy áll hozzá mint ti néhányan. Nektek ez csak játék. Csak hobbynak csúfoljátok.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 17:36
zoli73 írta:
2024.01.01., hétf. 16:48
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 15:48


Csakhogy itt nem erről van szó. Sajnos ezek a szimpatikus urak soha nem hallották még jóféle drótokkal a rendszerük. Így fogalmuk sincs miről van szó. Pusztán szóbeszédekre hagyatkoznak, saját tapasztalatként hivatkozva rájuk. Én pedig magam hallottam ezeket, többször, több helyen.
Mi meg már annyiszor, és annyi helyen hallottuk tőled, hogy mindenki betéve tudja.
Elhisszük, de mi van, ha nagyjából senkit nem érdel, hogy mit tudna a rendszere milliós kábelekkel?
Különben is ez az egész csak elmélet, feltételezés legtöbbünknek semmi más, de ettől még Mi is boldogan, és elégedetten hallgatunk zenét.
Érezd magad szerencsésnek, hogy neked megvolt, hogy van olyan ismerősöd, barátod akinek a rendszerében megtapasztalhattad, esetleg kölcsönadta neked a milliós kabelezését, és meghallgathattad vele a saját rendszered.
Gratulalok, de ha kérhetjük ezt a lemezt már ne tedd fel újra, mert mint láthatod, szinte mindenki elengedi már a füle mellett. Olyan jó volna már valami mást is olvasni töled, nem csak ezt.
Köszönöm, köszönjük!
Kábeles helyen mit hallgatnál mást? Értem, hogy téged nem érdekel igazán a kábelezés, mert szerintem annak akit érdekel annak érdemes lenne jól installálva ( ha már otthon nemntudja mindenki megoldani) meghallgatni mire képes ez a kábel és miről kellene szólni a kábelezésnek. De hogy kategórikusan elzárkóznak emberek a kábelezés fonosságától tapasztalatok nélkül az azért furcsa.
Hogy mit szeretnék hallani? Hát azt, hogy mik azok(készülékek, kábelek) amik árnyékábol folyton csak degradálsz mindenkit, de nem fogjuk megtudni, mert mindig csak ködösítesz. Vagdalkozol itt milliós kábelekkel, de lehet csak etetsz minket, végülis milliós dolgokat bárki ajánlgathat felelőtlenűl.
Teljesen félreértésben vagy, itt senki nem zárkózik el kategórikusan a kábelezéstől. Ez egy hifis fórum, kábeles topicja, aki itt olvas, ide posztol azt nagyon is érdekel a kábelezés. Azt sem tudom, azt miből gondolod, hogy nálam, vagy bárki másnál nem jól van installálva a kábelezés?
De megfordíthatjuk a kérdést. Lehet, hogy neked azért kell ilyen drága kábeleket használnod(ha egyáltalán ilyeneket használsz, ki tudja?), mert a rendszered csak ezekkel képes elfogadhatóan szólni. Ha ez így van, az elég gáz, mert egy jó készülékekből álló rendszer közepes, vagy akár olcsóbb kábelekkel is jól tud teljesíteni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Gulka. írta:
2024.01.01., hétf. 18:00
Jól értem, akkor az én kis "olcsó" rendszerem most sz*rul szól, mert nem 2-3 milliós a kábelezés. Úristen! Most mi lesz!
Tényleg csak gyorsan összeadom az elosztó és a többi kábelem használt ára 140 ezer forint. A készülékek használt ára összesen 720 ezer forint, de lehet sokat is mondtam. Így ez kb. 860 ezer. Valakinek csak egy tápkábele 1 millió forint.... Boldogan hallgatok zenét. Viszont, aki 1 milliós tápkábelt vesz az nem biztos.
Hát.... Mindig ide lyukadtok ki..... El is hiszem, hogy boldog vagy! :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.01., hétf. 17:46
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 17:16


Tény, hogy nem én élek velük, hanem a tulajdonosa. És csak mosolyog rajtad.... Mivel már túl van a kábelezésen. Ahogy írtam a Vz nagyon megy a Heedakhoz. Biztos van más hasonló is, csak szerintem többnyire még drágábban. Mielőtt vesz az ember Thesiseket, érdemes kipróbálni egy ilyen kábelezést. Szerintem olcsóbbra jönne ki. :)
Power kábelek meg sajnos csak a drágák amiktől nagyon leeshet az ember álla. Talán pont Te kérdezted az Acrolinket.... Sokáig stabilan tudta tartani a helyét még jóval drágábbakkal szemben is. De egy Furutech ncf, Wireworld platinum, Kimber Palladian, Ansuz d2, Audience Font Row durván jobb. Ahhoz hogy belekezdj bármi számolgatásba, előbb hallani kell ilyeneket. Anélkül csak alaptalanul folyil a háborgás. Viszont ezek arra is rádöbbentik az embert, hogy ha csinál vagy cserél egy kábelt 20e helyett 80e-re azzal ezekhez képest csak apró javulást kap.
Hát ettől egy kicsit többet vártam. sad.gif Konkrétan kábelezd be a rendszeremet,ezt kértem.A mosolygó ismerősöd rendszere csak adhat némi támpontot.
De annak is van némi fura bája,hogy gőzöd sincs arról hogy hogyan szól ez a rendszer ami nálam van,mert nem ismered,de azért valamiért csak nyomod a tutit,ami talán nem is annyira tuti,mert nem jött konkrét válasz.Ha előbb hallanom kell,és utána számolni,akkor csak kéne tudnom hogy mit hallgassak meg,szóval menjünk még egy kört, :D ebbe a rendszerbe á-tól z-ig milyen drótozást ajánlasz?
Érdekelne a mosolygó ismerősöd rendszere is,ha már a tiédet ezer lakattal őrzött titok övezi. ;) Kíváncsi vagyok hogy mit mivel kötött össze,ami után csak mosolyog rajtam.
Szóval?De konkrétan ám,nem csak úgy felsorolva azokat amik drágák,olyat én is,meg mindenki tud. ;)
Ne haragudj, de kiemeljem az ajánlottakat pirossal? Egyedül hangszóró kábelt nem írtam. De még ez sem tűnt fel.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Az utolsó mondatra kellene koncentrálni. :smile51:


youtu.be/w72Ivqj5W6g
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”