Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Endrion
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2016.05.03., kedd 14:50
Értékelés: 16

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Endrion »

nemtomm írta:
2024.01.25., csüt. 12:08
SoundMania írta:
2024.01.25., csüt. 08:52
Melyik a jobb Trabant? 🤔
A Pirelli gumis vagy a GoodYear-es?
Amelyik gyorsabban megy ;peace;
...jobban csikorog a kanyarban!!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

SoundMania írta:
2024.01.25., csüt. 08:52
Melyik a jobb Trabant? 🤔
A Pirelli gumis vagy a GoodYear-es?
Amelyik gyorsabban megy ;peace;
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Melyik a jobb Trabant? 🤔
A Pirelli gumis vagy a GoodYear-es?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Rock60 írta:
2024.01.25., csüt. 07:48
Beindultak a Humor Heroldok...
Már ne is haragudj, de pont te hozod ezt fel? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Beindultak a Humor Heroldok...
Kíváncsi voltam, mit mutat a gyakorlatban - eddig csak olvastam róla és hiszi a piszi - a különböző kivitelű Oyaide dugók hangzásra gyakorolt hatása.
A Hétszálú Anakonda-t 079 - es dugókkal szerelve vásároltam.
Ezt különböző tesztek minden kvalitása elismerése mellett, a naturálisnál egy kissé melegebb, bujább, a részleteket nem annyira precízen visszakereső hangúnak írják le.
A most vásárolt Oyaide kábelre 046 - os garnitúrát szereltem.
Ez a tesztek szerint egy kisé keményebb, szárazabb, precízebb hangzású, a termékpaletta besorolása szerint árkategóriájában a legnaturálisabb hangú dugó.
A két kábelnek nagyon hasonló - volt - a hangzási balansza, a Hétszálú a lágyabb, puhább hangú, az Oyaide a szikárabb.
Tegnap előtt nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy vajon hogyan muzsikálnának fordított felállásban ?
Mindet szétszereltem, átkombinálva összeraktam, és lőn változás.
Bár még járódik az új installálás, már most egyértelműen hallatszik, hogy a 079 vitte magával az Oyaide drótra a lágyabb, bujább karakterét, a Hétszálú meg egy kissé, rajzosabb, szikárabb hangzásúvá vált a 046 - al.
Lehet, hogy így marad... gondolkodik.gif

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2024.01.23., kedd 14:16
asebestyen írta:
2024.01.23., kedd 11:54
sutemenyx írta:
2024.01.23., kedd 11:45


Közjegyző pecsétje és aláírása is kell rá!
De nem akármelyiké, csak amelyik rendelkezik a HiFi Golden Ear tanúsítvánnyal.
Az a minimum. :napsut:
Elég mellbevágó különbségeket hallottam mostanában különböző hálózati és DC dugóknál, azért mondtam, hogy HA érdekli a két kábel közötti hang, akkor azonos dugókkal kell szerelni őket.
Ha nem, akkor tökmindegy.
A dugó tényleg fontos! A borosüvegé is másképpen szól, amikor kihúzod :ohnoohnoohno:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »

tottyi írta:
2024.01.17., szer. 10:08
Hi, az mitol lehet egy rendszerben, hogy akar tobb ezer euro ertekben kabelek sem hoznak nagy valtozast a rendszerben?
Okozhatja ezt ilyen mertekben akusztika?

A rendszer az alairasban.
Én is így jártam, innentől kezdve nem foglalkozom a kabelezessel.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

asebestyen írta:
2024.01.23., kedd 11:54
sutemenyx írta:
2024.01.23., kedd 11:45
Rock60 írta:
2024.01.23., kedd 10:06

Az eredmény persze úgy hiteles, ha azonos dugók vannak rajtuk.
Közjegyző pecsétje és aláírása is kell rá!
De nem akármelyiké, csak amelyik rendelkezik a HiFi Golden Ear tanúsítvánnyal.
Az a minimum. :napsut:
Elég mellbevágó különbségeket hallottam mostanában különböző hálózati és DC dugóknál, azért mondtam, hogy HA érdekli a két kábel közötti hang, akkor azonos dugókkal kell szerelni őket.
Ha nem, akkor tökmindegy.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.23., kedd 11:44
zoli73 írta:
2024.01.23., kedd 08:45

Nem tudom, hogyan tudnám tesztelni, összehasonlítani?
Igen, így lehetne tesztelgetni, de ez időigényes. Célirányosak csináltam őket, a megfelelő helyre, ilyen nüanszokon(ha vannak egyáltalán) nem vakarózom.
Ne is ! :ohnoohnoohno:
Ha célirányosan csináltad, akkor úgy van jól ! :kiss:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2024.01.23., kedd 11:45
Rock60 írta:
2024.01.23., kedd 10:06

Az eredmény persze úgy hiteles, ha azonos dugók vannak rajtuk.
Közjegyző pecsétje és aláírása is kell rá!
De nem akármelyiké, csak amelyik rendelkezik a HiFi Golden Ear tanúsítvánnyal.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Rock60 írta:
2024.01.23., kedd 10:06

Az eredmény persze úgy hiteles, ha azonos dugók vannak rajtuk.
Közjegyző pecsétje és aláírása is kell rá!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.01.23., kedd 10:06
zoli73 írta:
2024.01.23., kedd 08:45


Nem teszteltem az SOCP-14-et, a 16 ellenében, mert Süti tanácsára a vastagabbikat(14) a végerősítőhöz készítettem, a vékonyabbikat az előfokhoz. Oda bedugtam őket, és az óta úgy üzemelnek. Nem tudom, hogyan tudnám tesztelni, összehasonlítani?
Persze, ez logikus is, de a terhelhetőségen túl a hangra gyakorolt hatásuk is más lehet, ahogy az MCU - nak is.
Engem biztosan érdekelne, én így tesztelném :
Az egyik készülékbe bedugnék egy valamilyen harmadik kábelt. / Gondolom, Neked is van egy pár a fiókban. :D /
A másik készülékben meg meghallgatnám a 14 - est és a 16 - ost is.
Aztán a másik készüléknél is megcsinálnám a tesztet, az hogy reagál a csereberére.

Az eredmény persze úgy hiteles, ha azonos dugók vannak rajtuk.
Igen, így lehetne tesztelgetni, de ez időigényes. Én nem otthon ülő nyugdíjas vagyok, azt a kevés szabadidőmet ami van, inkább zenehallgatással töltöm, nem teszteléssel.
Meg aztám mit tesztelgessek rajtuk? Kiderülne, hogy az egyik így szól, a másik úgy. Célirányosak csináltam őket, a megfelelő helyre, ilyen nüanszokon(ha vannak egyáltalán) nem vakarózom.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.23., kedd 08:45


Nem teszteltem az SOCP-14-et, a 16 ellenében, mert Süti tanácsára a vastagabbikat(14) a végerősítőhöz készítettem, a vékonyabbikat az előfokhoz. Oda bedugtam őket, és az óta úgy üzemelnek. Nem tudom, hogyan tudnám tesztelni, összehasonlítani?
Persze, ez logikus is, de a terhelhetőségen túl a hangra gyakorolt hatásuk is más lehet, ahogy az MCU - nak is.
Engem biztosan érdekelne, én így tesztelném :
Az egyik készülékbe bedugnék egy valamilyen harmadik kábelt. / Gondolom, Neked is van egy pár a fiókban. :D /
A másik készülékben meg meghallgatnám a 14 - est és a 16 - ost is.
Aztán a másik készüléknél is megcsinálnám a tesztet, az hogy reagál a csereberére.

Az eredmény persze úgy hiteles, ha azonos dugók vannak rajtuk.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.01.23., kedd 08:21
zoli73 írta:
2024.01.22., hétf. 20:04

1. Mihez elég a 1,5-es drót?
Kb. mindenhez, ha hifiről van szó.
Itt nincsenek olyan teljesítmények, áramigények, hogy ne tudná kiszolgálni.
Példának okáért, a korábbi, 2500Wattos porszívónk kábele, nem több 2x1mm²-nél.

Úgy 4 hete készült további 2db, az egyik ugyanúgy az SOCP-16-ból(Süti egyértelműen a PVC szigetelésűt favorizálja), de mivel hajtott a kiváncsiság, a másik ebből készült: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/tomor- ... lon-13-mm2. Hátha nekem bejön a Teflon szigetelésű.
1. Igen, ezt kb. mindannyian tudjuk, hogy elméletileg mindenhez elég kellene lenni a hifiben az 1.5 - ös drótnak, hiszen a porszívónak is elég. / Igaz, melegszik is a zsinórja mint a fene, de kit érdekel ? :D /
A hifiben talán más szempontok is játszhatnak, mint az elméleti terhelhetőség, különben miért készül az Oyaide 5mm2 - es vörösrézből, a másik gyári kábelemben meg miért van 7 X minimum 1.5 - ös vezető ?
/ Nem hinném, hogy kizárólag 3000 Wattos végfokokhoz tervezték őket./
Na, mindegy, ezt csak azért hoztam fel, hogy mire is elég az 1.5, mert nem fekete - fehér a kérdés. Aztán oda is írtam, hogy próba cseresznye...

2. Na, erre én is kíváncsi vagyok. / Nekem csak SOCP 14 - eim vannak./
Egyrészt a SOCP14 vs SOCP16 - ra - igaz, azt mondtad nem csinálsz oda - vissza tesztet, ki tudja miért, gondolkodik.gif ...
Másrészt a SOCP16 vs SOCT16, közötti különbség is érdekelne.
Egyforma dugókkal szereled ?
Igen, nyilván a hifiben nagyon más elképzelések uralkodnak, pl. a fali konnektor és az elosztó között használt LessLoss DFPC kábelem is 3x6mm². A gyártó nyilván meg tudná magyarázni, miért van szükség ekkora keresztmetszetre, de én csak azt veszem észre belőle, hogy jól szól vele a rendszer.
Nem tudom, a Mi porszívónknak(már lecseréltük) nem melegedett a kábele, csak akkor, ha nem volt letekerve, és a készülék belsejében volt, de az sem a terheléstől.
Nem teszteltem az SOCP-14-et, a 16 ellenében, mert Süti tanácsára a vastagabbikat(14) a végerősítőhöz készítettem, a vékonyabbikat az előfokhoz. Oda bedugtam őket, és az óta úgy üzemelnek. Nem tudom, hogyan tudnám tesztelni, összehasonlítani? Maximum felcserélni tudom őket, de akkor sem tudom, hogy mi történik, mit hallok.
Tervben van, hogy összehasonlítom a Teflonos 16-ost a PVC-sel, de ennek még nincs itt az ideje, még járódnak. Az SOCP-16 a phono előtt van, az SOCT-16 a cd játszó előtt.
Majd meglátjuk.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.22., hétf. 20:04

1. Mihez elég a 1,5-es drót?
Kb. mindenhez, ha hifiről van szó.
Itt nincsenek olyan teljesítmények, áramigények, hogy ne tudná kiszolgálni.
Példának okáért, a korábbi, 2500Wattos porszívónk kábele, nem több 2x1mm²-nél.

Úgy 4 hete készült további 2db, az egyik ugyanúgy az SOCP-16-ból(Süti egyértelműen a PVC szigetelésűt favorizálja), de mivel hajtott a kiváncsiság, a másik ebből készült: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/tomor- ... lon-13-mm2. Hátha nekem bejön a Teflon szigetelésű.
1. Igen, ezt kb. mindannyian tudjuk, hogy elméletileg mindenhez elég kellene lenni a hifiben az 1.5 - ös drótnak, hiszen a porszívónak is elég. / Igaz, melegszik is a zsinórja mint a fene, de kit érdekel ? :D /
A hifiben talán más szempontok is játszhatnak, mint az elméleti terhelhetőség, különben miért készül az Oyaide 5mm2 - es vörösrézből, a másik gyári kábelemben meg miért van 7 X minimum 1.5 - ös vezető ?
/ Nem hinném, hogy kizárólag 3000 Wattos végfokokhoz tervezték őket./
Na, mindegy, ezt csak azért hoztam fel, hogy mire is elég az 1.5, mert nem fekete - fehér a kérdés. Aztán oda is írtam, hogy próba cseresznye...

2. Na, erre én is kíváncsi vagyok. / Nekem csak SOCP 14 - eim vannak./
Egyrészt a SOCP14 vs SOCP16 - ra - igaz, azt mondtad nem csinálsz oda - vissza tesztet, ki tudja miért, gondolkodik.gif ...
Másrészt a SOCP16 vs SOCT16, közötti különbség is érdekelne.
Egyforma dugókkal szereled ?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Voyager írta:
2024.01.22., hétf. 19:29
A kábeles kérdést rettentően szeretjük "túltolni". A halálos ágyunkon majd biztosan sokat bánkódunk azon, hogy mit és hová kellett volna még bedugni.
Na az biztos, de nem a kábelek vonatkozásában :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Én leragadtam a 2,5 mm-es Van Damme-nál. Cimborám Levinsonban sem tud 10 éve továbblépni, pedig tavaly is próbálta. Áthívott, hogy most vele van baj, vagy a kábelekkel?
Nekem sem kell jobb. Egységes, nem zenget, jó ritmusú. De hát kinek mi.
Persze a Neotechet már nem próbáltam. 10 éve nem próbálok tápkábeleket.
Persze botfülű vagyok - így könnyű. :rolleyes:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.01.22., hétf. 18:54
Shimano írta:
2024.01.22., hétf. 15:25

Süti most járja azt az utat amit mi régebben,ez is érdekes,mert olyan ez mint egy körforgás,egyszer lecseng valami,aztán valaki újra kezdi..A 3×2.5mm2 soknak tűnik,ez az ösvény drótom mérete,de majd ha nem lesz jobb dolgom,és érzek némi inspirációt is ez ügyben,kipróbálok valami vékonyabb villanyászboltos tömör drótot.
Na igen, Te sem mostanában kezdted... és igen, nincsen új a Nap alatt.
Süti a Neotech-el magasabb ligában játszik, az Ő tippje alapján nekem is vannak olyan DIY kábeleim.
A villanyboltinál a 2.5 alatt az 1.5 van, nem tudom mihez elég, mihez nem, próba cseresznye. gondolkodik.gif
Azon az estén, mikor a nejemnek is feltűnt, hogy mennyivel szebben, érthetőbben szólt Bruce Springsteen feleségének, Patti-nak a hangja, a bejáratott PC kábelt cseréltem ki a 0 perces tömörre... Utána persze még jobb lett. :D
Mihez elég a 1,5-es drót?
Kb. mindenhez, ha hifiről van szó.
Itt nincsenek olyan teljesítmények, áramigények, hogy ne tudná kiszolgálni.
Példának okáért, a korábbi, 2500Wattos porszívónk kábele, nem több 2x1mm²-nél.
Ahogy korábban már írtam, én is "próbálkozom" a "Süti féle" Neotech tömör kábelekből font hálózati kábelekkel.
December eleje óta van 2db használatban, az erősítőim előtt, mára talán már közel bejáratott állapotban, és a tapasztalataim nagyon jók.
Azért azt meg kell jegyezni, hogy bár messze nem horror árú drótok ezek a Neotech-ek, de azért egész más liga, mint a villanyszerelési szaküzletben kapható MCU.
PVC szigetelésű, UPOCC, azért ez lényegesen jobb minőségű alapanyag.
Úgy 4 hete készült további 2db, az egyik ugyanúgy az SOCP-16-ból(Süti egyértelműen a PVC szigetelésűt favorizálja), de mivel hajtott a kiváncsiság, a másik ebből készült: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/tomor- ... lon-13-mm2. Hátha nekem bejön a Teflon szigetelésű.
Nos, eddig csak elismerően tudok nyilatkozni, bár bejáratva még messze nincsenek, és mivel mindkettő forráskészülék elé van kötve, így hosszadalmas feladat lesz még.
Én is próbálkoztam villanyszerelési kábelekkel, nem is oly régen, tömörrel és sodrottal egyaránt, 1mm²,1,5mm², 2,5mm², 4mm² keresztmetszetűekkel.
Némileg különbözőek, nem is rosszak, nekem a vékonyabb méretek tetszettek jobban, a 4-es már nem annyira, darabos volt és lassú, terjengős mélytartománnyal. Megjegyzem, nem új, hanem használt, bejáratott, akár több évtizede haszált, bontott kábelek voltak.
Elmondom, ezeknél a Neotech "drótok" sokkal jobbak, még nyersen is.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

A kábeles kérdést rettentően szeretjük "túltolni". A halálos ágyunkon majd biztosan sokat bánkódunk azon, hogy mit és hová kellett volna még bedugni.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Shimano írta:
2024.01.22., hétf. 15:25

Süti most járja azt az utat amit mi régebben,ez is érdekes,mert olyan ez mint egy körforgás,egyszer lecseng valami,aztán valaki újra kezdi..A 3×2.5mm2 soknak tűnik,ez az ösvény drótom mérete,de majd ha nem lesz jobb dolgom,és érzek némi inspirációt is ez ügyben,kipróbálok valami vékonyabb villanyászboltos tömör drótot.
Na igen, Te sem mostanában kezdted... és igen, nincsen új a Nap alatt.
Süti a Neotech-el magasabb ligában játszik, az Ő tippje alapján nekem is vannak olyan DIY kábeleim.
A villanyboltinál a 2.5 alatt az 1.5 van, nem tudom mihez elég, mihez nem, próba cseresznye. gondolkodik.gif
Azon az estén, mikor a nejemnek is feltűnt, hogy mennyivel szebben, érthetőbben szólt Bruce Springsteen feleségének, Patti-nak a hangja, a bejáratott PC kábelt cseréltem ki a 0 perces tömörre... Utána persze még jobb lett. :D

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3651
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Rock60 írta:
2024.01.22., hétf. 13:49

1. Szerintem a lényeget tekintve hasonló cipőben járunk.
2. De, igen hozzá is tesz, meg el is vesz belőle. Ha akarja, ha nem... :smile29: Lehet, hogy kiemelkedő, ordító hibái nincsenek, de több sebből vérzik.
3. Nem tudom, hogy milyen szintű rendszer az - nekem bármelyik - ami fölött már szerinted is van értelme a jobb tápdrótnak, de ha a Heed rendszer valóban olyan jó, mint ahogy mondod/mondják, akkor a Te rendszered már bőven abban a kategóriában van, ahol már érdemes kutakodni.
Ha eddig csak rossz tapasztalatod volt a közepes árfekvésű tápkábelekkel, és a drágábakra nem akarsz áldozni, akkor mindenképpen ajánlom figyelmedbe a villanybolti tömör drót kipróbálását.
/ Ha már túl vagy rajta, akkor az alábbiakat vedd tárgytalannak./
Recept :
3 X 170 cm. 2.5 - es tömör rézdrót hármas fonásban összedolgozva.
Az egyik végére Legrand dugvilla, a másikra Kacsás IEC.
Anno próbálkoztunk tömör drótos tápokkal,de nem maradt meg.Süti most járja azt az utat amit mi régebben,ez is érdekes,mert olyan ez mint egy körforgás,egyszer lecseng valami,aztán valaki újra kezdi..A 3×2.5mm2 soknak tűnik,ez az ösvény drótom mérete,de majd ha nem lesz jobb dolgom,és érzek némi inspirációt is ez ügyben,kipróbálok valami vékonyabb villanyászboltos tömör drótot.Nem nagy kaland megcsinálni,csak ne utálnék annyira kábelt járatni. :smile30:
A PC drótot is kell,és tökre elhiszem azt hogy ha valaki bedug egy újat,azt szinte azzal a mozdulattal ki is rántja,mert elég fura tud lenni elsőre,mondhatni sz@r.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Recept :
3 X 170 cm. 2.5 - es tömör rézdrót hármas fonásban összedolgozva.
Az egyik végére Legrand dugvilla, a másikra Kacsás IEC.
Az egész mutatvány borravalóval együtt 10 db. ezresből kijön.
Ha jól értem, most is gyári öntött tápdrótokat használsz.
Az elkészített DIY drótot dugd be annak a helyére és ha továbbra is azt mondod, hogy az csak teszi a dolgát, akkor feladom... :smile51:
Mikor először csatlakoztattam a Quad-hoz ezt a drótot a gyári után, a feleségem megjegyezte:
" Eddig is tettszett, ahogy ez a nő énekel, de most már értem is, hogy miről..."
ha egy egyszerű "parasztvezeték" ekkora változást okoz,az sem biztos,hogy az a követendő példa.. :smile53: ...hirtelen beugrott vagy trizenvalahány éve,amikor Exposure 3010S2-est birtokoltam,és használtam:kaptam 3 tápkábelt,ugyanazon vezeték,de 3 féle csatival szerelve:Bals,SonarQuest "mezei" és SonarQuest kriogenizált (?) csatival szerelve...én akkor,a rendszeremnek jobban "megfelelőt" * választottam....nem biztos hogy ma is ezt választanám,a mostani rendszeremhez...

* megfelelő=hangolka,ahol a rendszeredben lévő vlmilyet hibát,másik hibával kompenzálsz....ez megvan olcsó kábeleknél is...

:smile49:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dixie-chicken 2024.01.22., hétf. 15:32-kor.
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Shimano írta:
2024.01.22., hétf. 11:41

1. Megértem a kritikát,mert ezt csak az tudja érteni,érzékelni aki hasonló cipőben jár.
2. Nem azért érződik egységesebbnek mert tompa lenne mint azt egyesek vélik,ha nem tényleg az van hogy ez nem akar,és nem is tesz semmi pluszt hozzá,csak teszi a dolgát.
3. Persze egy szint felett már okés lehet ezekben a rendszerekben is egy jobb tápdrót,de azt a pénzt amibe ezek kerülnek én személy szerint nem vagyok hajlandó megfizetni.
1. Szerintem a lényeget tekintve hasonló cipőben járunk.
2. De, igen hozzá is tesz, meg el is vesz belőle. Ha akarja, ha nem... :smile29: Lehet, hogy kiemelkedő, ordító hibái nincsenek, de több sebből vérzik.
3. Nem tudom, hogy milyen szintű rendszer az - nekem bármelyik - ami fölött már szerinted is van értelme a jobb tápdrótnak, de ha a Heed rendszer valóban olyan jó, mint ahogy mondod/mondják, akkor a Te rendszered már bőven abban a kategóriában van, ahol már érdemes kutakodni.
Ha eddig csak rossz tapasztalatod volt a közepes árfekvésű tápkábelekkel, és a drágábakra nem akarsz áldozni, akkor mindenképpen ajánlom figyelmedbe a villanybolti tömör drót kipróbálását.
/ Ha már túl vagy rajta, akkor az alábbiakat vedd tárgytalannak./
Recept :
3 X 170 cm. 2.5 - es tömör rézdrót hármas fonásban összedolgozva.
Az egyik végére Legrand dugvilla, a másikra Kacsás IEC.
Az egész mutatvány borravalóval együtt 10 db. ezresből kijön.
Ha jól értem, most is gyári öntött tápdrótokat használsz.
Az elkészített DIY drótot dugd be annak a helyére és ha továbbra is azt mondod, hogy az csak teszi a dolgát, akkor feladom... :smile51:
Mikor először csatlakoztattam a Quad-hoz ezt a drótot a gyári után, a feleségem megjegyezte:
" Eddig is tettszett, ahogy ez a nő énekel, de most már értem is, hogy miről..."

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.22., hétf. 11:52


1. Ha már Fülelek felnyitotta a szemed...

2. Az egyik barátom felfedezett egy ilyen vacak kábelt, amit még a 80' években mellékeltek a készülékekhez, Made in Japan felirattal. Ami mint kezdetleges tuning hálózati kábel, bizony jobban teljesitett, mint a mai(és közelmúltban kapható) kínai szemetek. Kiváncsiságból felszereltem AudioCrast, Viborg, stb. dugókkal hátha mégjobb lesz, de ezt csak bebeszélni tudtam magamnak.
3. A barátom, aki felhívta rá a figyelmem, Ő egyszerű, filléres, bármelyik alkatrészboltban kapható dugokkal szerelte, de nem hallottam ez, a gyári forrasztott, és az "audio grade" dugó között különbséget.
1. Nem kellett, végig nyitva volt. :smile29:

2. Én biztosan nem faragtam volna szét a Japán tápkanócot " futottak még " dugók kedvéért.

3. Nem csodálom.
Többektől hallani és nekem is az a tapasztalatom, hogy a Legrand nem rosszabb hangra - van aki szerint jobb - mint a fent nevezett márkák. gondolkodik.gif
Nekem a szerelhetőséggel van velük a legnagyobb bajom, főleg IEC oldalon katasztrofálisak a legolcsóbb dugók.
Ebből a szempontból klasszissal jobb a Viborg, vagy bármelyik olcsó, de már hifinek kinéző csatlakozó.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.01.22., hétf. 11:08
fülelek írta:
2024.01.22., hétf. 10:24

Kérdem én, hogy tesztelted az öntött csatlakozót az "audio grade"-del? Nem tudod ugyanazt a kábelt ráforrasztani, miért is tennéd, egy szétbarmolt csatlakozót nem lehet még egyszer felhasználni.
Ez irányú tapasztalatai felől érdeklődtem Zolitól is...

Egy ilyen tesztet úgy tudnék elképzelni - nem mintha bárkit megmozgatna a kérdés - hogy fogunk két tök egyforma PC tápkanócot. Az egyiket megszabadítjuk a gyári öntött dugóitól és szerelünk rá helyettük a példánál maradva Viborg csatlakozókat.

Ezzel a két kábel a különböző dugóival tesztelhető lenne egymáshoz képest.
Ha már Fülelek felnyitotta a szemed... ;)
Amúgy a kérdésedben ügyesen elrejtetted a választ.
De tovább megyek. Kéteres, "piskóta" csatlakozós, és az ilyen kábel másik végén megszokott, lapos villásdugó helyett is próbáltam már.
S hogy a következő kérdésed megelőzzem azért, mert az egyik barátom felfedezett egy ilyen vacak kábelt, amit még a 80' években mellékeltek a készülékekhez, Made in Japan felirattal. Ami mint kezdetleges tuning hálózati kábel, bizony jobban teljesitett, mint a mai(és közelmúltban kapható) kínai szemetek. Kiváncsiságból felszereltem AudioCrast, Viborg, stb. dugókkal hátha mégjobb lesz, de ezt csak bebeszélni tudtam magamnak.
A barátom, aki felhívta rá a figyelmem, Ő egyszerű, filléres, bármelyik alkatrészboltban kapható dugokkal szerelte, de nem hallottam ez, a gyári forrasztott, és az "audio grade" dugó között különbséget.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”