Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »


"Ha ezüstözött ónnal van a vége befuttatva, szerintem akkor sem oxidálódik." 
Cserébe viszont már a hangja sem olyan.

Egyébként ha ezen múlik, már régen rossz... :kiraly:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »


...Márpedig ha a BANÁNhüvely nem eléggé szorosan fogadja a BANÁNdugót, akkor megette a fene, ugye skaccok?  :kiraly:
Akkor bizony meg. Ezt tapasztaltam a kiskorsónál is, amiben ugyan nem lötyögött a banán, de nem is tartotta olyan szorosan, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva, és ez bizony a hangban is visszaköszönt valamilyen szinten. Ezért inkább Nakamichi villára váltottam, azzal már nincs ilyen gond. Esetleg jó megoldást nyújtott volna a Tigris által beszúrt képen látható banándugó, ami az aljzatba szorítható, vagy egy Z banán.
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Míg 75 ezerért még nyoma sincs egy jó erősítőnek
Ez igaz, tehát nincs mese, 75 ezer alatt használtat kell venni. Persze lehetne hivatkozni olyasmire, hogy "nem mindenki hajladó használtat venni", ám akkor az egész átcsap sehová nem vezető okoskodásba. Tény az is, hogy manapság a belépőszint ára egyszerűen sehol nem teszi lehetővé, hogy fél misbe az alapnál kicsit is jobb kábelek beleférjenek. A rendszer ettől még lehet jó ár-érték arányú.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


"Hangsugárzó (állványos esetén állvánnyal együtt): 40%
Erősítő: 15%
Forrás: 15%
Kábelek (mind együtt): 15%
Egyéb kütyük, mint pl. alátétek, asztalkák, stb.: 15%"
 
Mondjuk van 500e forintunk egy alap új zenelejátszó szettre, ami magyar viszonylatban nem is olyan kevés.
Ebből az ökölszabály szerint 200ezret költsünk hangsugárzóra, cdjátszóra meg erősítőre meg csak 75-75ezret.
De 75 ezrünk van hangszórókábelre meg összekötőkábelre is, és az egyéb kütyük is ennyit kóstálhatnak.
Nem tűnik ez a mai világban már kicsit aránytalannak? Nem kérdőjelezem meg az akkori viszonyokat, de azóta sokat változott a világ.
Míg 75 ezerért még nyoma sincs egy jó erősítőnek, összekötő + hangszórókábelt, normális hangzásút jóval kevesebbért is lehet venni, mint 75ezer. Hangsugárzók is léteznek jóval 200e alatt, amivel boldogan lehet zenét hallgatni, de egy jó cdjátszó megint többe kerül, mint 75e Ft, ha dac-kal, ha nélküle.
És akkor nem említettem a laptop + HDD + usb dac forrás kombinációt, mint alternatívát(ami persze csak néhány éve realitás).
Szerintem ez az ökölszabály ma már audio történelem. Mint ahogy a méregdrága Nakamichi 1000 kazettás magnó is, stb....
 
Az is igaz, hogy manapság ugyanannyi pénzért igen eltérő minőségű komponenseket lehet venni, nem egyszerű kiigazodni az audio kereskedelmi és DIY kínálat zeg-zugaiban.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »


Érdeklődnék ,hogy ki probálta ki már azt a variácoit ,hogy a hangfalkábelét, csatlakozó nélkül simán belefogatta a hangfala termináljába?
Nyilván egy bizonyos szint alatt nem lehet észrevenni a csatlakozó jelenlétét, de én a "direkt kontaktust" támogatom...

Én is, nálam is így van bekötve.
Egy gyönge minőségű dugó szvsz sokat tud rontani a hangon, sőt egy jó minőségű dugó rosszul forrasztva még többet!
És szerintem semmivel sem oxidálódik kevéssé a banándugó mint a csupasz kábelvég.
 
A Fülelek által javasolt kábelvég "felújítást" én pont akkor szoktam alkalmazni, ha gyakran volt széthúzva rendszer, egy stabilan csatlakoztatott kábelnél szvsz elég időnként megnézni, nem lazult-e le a rögzítő csavar - olyankor utána kell húzni, és semmi baj a kontaktokkal.
 
De hangsúlyozom, ez az én véleményem (bár elég sokféle variáció kipróbálása után alakult ki).
 
Yah! És egy direkt bekötésnél biztosan stabil a kontaktus, míg az eltérő típusú és minőségű dugó és aljzat esetén ez bizony nem mindig mondható el. Márpedig ha a BANÁNhüvely nem eléggé szorosan fogadja a BANÁNdugót, akkor megette a fene, ugye skaccok? :kiraly:
 
 
OFFTOPIC:

Doky, csak nem Evidence kábelt látok "bivájerezve"? :foto:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez banándugóval/villával, stb. szerelt, vagy csupasz végű hangfalkábelekre is igaz. Ha egy kicsit mozdítasz rajta egyből másképpen szól. Szvsz. érdemes egy picit játszogatni a kontaktokkal.

Nálam ez a banándugó nagyon bevált...Szorítós kivitel, a kontaktus atombiztos..


Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nem esett még szó róla és mivel épp a múltkoriban szívtam meg érdemes odafigyelni erre is.Ha belenéztek az rca foglalatokba láttok egy lemezkét ami vagy függőlegesen vagy vízszintesen helyezkedik el,és mivel általában az rca dugók nagy részének a vezetőszála középen metszett,ezeket úgy célszerű bedugni hogy a dugón lévő metszés párhuzamos legyen a foglalatban lévő érintkező lemezkével.Ellenkező esetben előfordulhat az ami velem is,hogy egyszerűen nem akar jól szólni a rendszer és gőzünk sincs hogy miért.Lehetett egy apró sorja is vagy nem tudom,mindenesetre én most már figyelek erre is.
 
Hitetlenek,lehet hitetlenkedni ezen is. :kiraly:

Ez banándugóval/villával, stb. szerelt, vagy csupasz végű hangfalkábelekre is igaz. Ha egy kicsit mozdítasz rajta egyből másképpen szól. Szvsz. érdemes egy picit játszogatni a kontaktokkal.

 
Biztosan így van de minden mozdítás után legalábbis az ic kábelek esetén kell legalább egy nap mire beáll a hang.Érdekes módon ez akkor is működik ha nincsenek is bekapcsolva a készülékek.

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


3x bedugja az ember azt már kopik le a bevonata..
Az enyém nem szokott... :foto: :kiraly:

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »


Nem esett még szó róla és mivel épp a múltkoriban szívtam meg érdemes odafigyelni erre is.Ha belenéztek az rca foglalatokba láttok egy lemezkét ami vagy függőlegesen vagy vízszintesen helyezkedik el,és mivel általában az rca dugók nagy részének a vezetőszála középen metszett,ezeket úgy célszerű bedugni hogy a dugón lévő metszés párhuzamos legyen a foglalatban lévő érintkező lemezkével.Ellenkező esetben előfordulhat az ami velem is,hogy egyszerűen nem akar jól szólni a rendszer és gőzünk sincs hogy miért.Lehetett egy apró sorja is vagy nem tudom,mindenesetre én most már figyelek erre is.
 
Hitetlenek,lehet hitetlenkedni ezen is. :kiraly:

Ez banándugóval/villával, stb. szerelt, vagy csupasz végű hangfalkábelekre is igaz. Ha egy kicsit mozdítasz rajta egyből másképpen szól. Szvsz. érdemes egy picit játszogatni a kontaktokkal.
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »


"Ha ezüstözött ónnal van a vége befuttatva, szerintem akkor sem oxidálódik."
 
Cserébe viszont már a hangja sem olyan.
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem egy normális dugó annyira nem szol bele, h ez olyan mértékű elváltozást eredményezzen ami miatt ne lenne jó a hang...Sokkal inkább érdekes lehet az, h miből van a dugó, és mekkora felület ami a kontaktust teremti.Ezeket a dugókat el kell felejteni, mert az arany színű külső életében nem látott aranyat, és alatta meg egy alumínium alapanyagú termék található, ami biza beleszól a hangzásba ...Arról nem beszélve, h 3x bedugja az ember azt már kopik le a bevonata..


Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

Ha ezüstözött ónnal van a vége befuttatva, szerintem akkor sem oxidálódik.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Eqx »


Évente 10centit rövidül a hangszórókábelünk :kiraly:
Lehet ám azt puceválni is, ha egyeres. Másmilyet nem érdemes közvetlenül az aljzatba beszorítani. Kényelmetlenség, dehát valamit valamiért.

Lehet most eretnekséget írok, de az oxidációs mizéria elég könnyen orvosolható háztartási sósavval. Egy pillanat alatt eltünteti az oxidációt.
Lehet érveket és ellenérveket felhozni. Én kipróbáltam, működött.

 


Rediscover music

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Évente 10centit rövidül a hangszórókábelünk :kiraly:
Lehet ám azt puceválni is, ha egyeres. Másmilyet nem érdemes közvetlenül az aljzatba beszorítani. Kényelmetlenség, dehát valamit valamiért.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Milyen igaz ez az eszmefuttatás... És ne feledkezzünk meg a kis manufaktúra stúdiók által gyártott komponensekről és kábelekről. Ahol az ár érték arány messzebb mutat, mint a nagynevű gyártók méregdrága eszközei, kábelei. Akkor máris borul a képlet (40-15-15-15-15)
Tisztelt agai!
 
Most, hogy az írás már remekül megy, ajánlom a figyelmes és alapos olvasás lehetőségének megfontolását is.
Először, mert, mint írtam, a 40-15-15-15-15%-os arány egy „ökölszabály”, melynek lényegét alább már kifejtettem.
Másodszor, mert, mint látszik
Réges-régen, még a boldogult békeidőkben kialakult egy ökölszabály, ami arra vonatkozott, hogy jó ár/érték arányú készülékekből, kábelekből, stb-ből (és itt a legfontosabb szó, hogy jó ár/érték arányú) felépített rendszerben ..........................
De térjünk vissza arra a réges-régi intelemre, mely szerint akkor jók egy rendszerben az arányok (és újból hangsúlyozom, hogy jó ár/érték arányú rendszerelemeket figyelembe véve), ha a lánc teljes értékét az alábbiak szerint osztjuk fel.
..........................
Még egyszer mondom, a fent leírtak egy réges-régi, lehet, hogy ósdi, sőt, az is lehet, hogy elavult elv, de kiindulásnak talán jó lesz.


többször kihangsúlyoztam, hogy jó ár/érték arányú készülékekből összeállított láncra vonatkozik ez a felosztás.
Azaz, nem értem ezek után hogy kerül ide a „ ......... nagynevű gyártók méregdrága eszközei, kábelei”, kontra „ .......... kis manufaktúra stúdiók által gyártott komponensekről és kábelekről. Ahol az ár érték arány messzebb mutat ......... ” kérdés, és végképp nem értem, hogy ez hogy borítaná azt az arányt, ami többször hangsúlyozottan jó ár/érték arányú készülékekből felállított láncra vonatkozik.
 
Természetesen, az általam ajánlott figyelmes és alapos olvasás csak egy lehetőség, melynek alkalmazásáról mindenki bölcs belátása szerint dönt, és elvetése esetén sem ön lesz az egyetlen, aki csak írok és nem olvasok „üzemmódban” lesz jelen a fórumon.
 
 
 
 
Más:
Azt sem értem pontosan, hogy a DIY megoldások hogy kerültek ide, ezekhez az arányokhoz, hiszen a DIY-esek általában csak az alapanyag, vagy a bekerülési költséget szokták számolni egy-egy általuk elkészített elem vonatkozásában, a ráfordított munkaórát és rezsi költséget a legritkább esetben. (Annyira, hogy én még nem is találkoztam olyan DIY-essel, aki pl. kiszámolta volna, hogy mennyi áramköltség, szerszámkopás, gépamortizáció, stb., stb jut az általa barkácsolt készülékre, kábelre, stb-re.) De, ha már szó esett róla, akkor az alapelvet követve ezt a 40-15-15-15-15%-os ajánlást egy komplett DIY lánc vonatkozásában érdemes figyelembe venni, azaz, egy olyanban, ahol pl. csak az alkatrész, vagy ahol pl. csak a bekerülési költséget számolják a lánc minden komponense esetén.
Lehet, hogy így már megint nem is olyan nagy butaság a fenti arányokat, mint kiindulást, hangsúlyozom, mint kiindulást figyelembe venni.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nem esett még szó róla és mivel épp a múltkoriban szívtam meg érdemes odafigyelni erre is.Ha belenéztek az rca foglalatokba láttok egy lemezkét ami vagy függőlegesen vagy vízszintesen helyezkedik el,és mivel általában az rca dugók nagy részének a vezetőszála középen metszett,ezeket úgy célszerű bedugni hogy a dugón lévő metszés párhuzamos legyen a foglalatban lévő érintkező lemezkével.
Ellenkező esetben előfordulhat az ami velem is,hogy egyszerűen nem akar jól szólni a rendszer és gőzünk sincs hogy miért.Lehetett egy apró sorja is vagy nem tudom,mindenesetre én most már figyelek erre is.
 
Hitetlenek,lehet hitetlenkedni ezen is. :kiraly:

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


A csupasz drótrögzítéseknek nem vagyok híve, mert hamar koszolódik, oxidálódik a drót, ami 1-2 hónap alatt minőségromláshoz vezet, ezt úgy lehet bebizonyítani, hogy 2 hónap után levágjuk a drót végét, és újra blankoljuk, majd csatlakoztatjuk.Évente 10centit rövidül a hangszórókábelünk :foto:

Végülis kissebb "eredményhirdetést" lehetne tartani ebben a témában: Többen vannak azok, akik a csatlakozó használata mellett döntenek, mint nélküle.
Az elégtelen kontakt és oxidáciora hivatkozva.
 
Köszönöm! :kiraly:

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Elírtam, nya, hangfalterminál akart az lenni. :kiraly:
A lényeg ,hogy már mindenki tudja mit jelent, és hogyan kell írni... :foto:

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


 
 
Érdeklődnék ,hogy ki probálta ki már azt a variácoit ,hogy a hangfalkábelét, csatlakozó nélkül simán belefogatta a hangfala termináljába?
 
 
 
 
A képen is ez látható. :kiraly:

Valóban elég csak a terminál szó használata ,ahogy én is írtam HELYESEN ,de sztem ez részletkérdés. :foto:
 
Köszönöm a válaszokat!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztelt Mikrostúdió Úr, 
Engedtessék meg, hogy e témában valamivel modernebb szeleket fújdogáljak így esős péntek estve.
Az ökölszabály, mint nevéből is érződik, elég durva közelítése a valóságnak, .............................

Tisztelt fülelek Úr!
 
Valóban. Az ökölszabály arra jó, hogy valamiféle támpontot nyújtson azoknak, akik micro studiumokkal rendelkeznek ezen a terülten, és kellő mennyiségű diszciplináris vagy empirikus ismeretek híján (mert pl. vagy nem ásták elég mélyen bele magukat a témába, vagy esetleg még csak most kezdenek foglalkozni ezzel) is szeretnének valami támpontot kapni a mi közös hobbink, a Hi-Fi, vagy, hogy egy szebb szóval éljek, az audió-kultúra vonatkozásában. Azaz, az ilyen ökölszabályokat olyképpen kel kezelni, mint azt az ominózus kályhát a tánciskolában a kezdőknek, ahonnan el lehet indulni.
Ezután persze ki-ki maga dönti el, hogy él-e a mondás adta bölcs tanáccsal, miszerint „Vissza a kályhához.”
Én pl., így harminc évvel azután, hogy megvettem életem első magnóját, és ezzel mintegy elindultam a Hi-Fi göröngyös utakból álló labirintusában, sok-sok kipróbált készülék, és szintén sok komplett lánc birtoklását magam mögött hagyva még mindig gyakran érzem úgy, hogy vissza kell térnem a kályhához, azaz valamely ökölszabályhoz. (És itt most nem konkrétan erre az egy, általam említettre gondolok, mivel több ilyen is létezik a Hi-Fi vonatkozásában.)
Persze, akik soha nem kételkednek a saját bölcsességükben és tudásukban, azoknak nincs erre szüksége. Ebből következően ők nyugodtan elfelejthetik azt a bizonyos kályhát.

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Elírtam, nya, hangfalterminál akart az lenni. :kiraly:
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szerintem a legjobb megoldás - főként DIY hangfalakhoz ajánlott - ha a csatlakozóterminált is kihagyjuk a buliból és kapásból a váltóba forrasztjuk a kábelt. A hátránya természetesen az, hogy utólag eléggé nehezen variálható a kábelezés. :kiraly:
off
Könyörgöm, hagyjuk ezt a "csatlakozóterminál" szót, mert rettenetes, olyan, mint a városszéli periféria, alumínium vasvilla, öreg aggastyán, stb. A terminál már magában csatlakozót (is) jelent, nem kell fokozni, a legoptimálisabb is hülyeség, mert mennyivel optimálisabb a legoptimálisabb, mint az optimális??
Tudom, menjek a 3.14159265cs@ba a nyelvhelyességi problémáimmal.
on
 
Valóban jobb a csatlakozó nélküli hangszórókábel forrasztás, ha kellően nagy felületen, és alaposan forrasztjuk. A csupasz drótrögzítéseknek nem vagyok híve, mert hamar koszolódik, oxidálódik a drót, ami 1-2 hónap alatt minőségromláshoz vezet, ezt úgy lehet bebizonyítani, hogy 2 hónap után levágjuk a drót végét, és újra blankoljuk, majd csatlakoztatjuk.
Évente 10centit rövidül a hangszórókábelünk :foto:

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Szerintem a legjobb megoldás - főként DIY hangfalakhoz ajánlott - ha a csatlakozóterminált is kihagyjuk a buliból és kapásból a váltóba forrasztjuk a kábelt. A hátránya természetesen az, hogy utólag eléggé nehezen variálható a kábelezés. :kiraly:
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Nyilván egy bizonyos szint alatt nem lehet észrevenni a csatlakozó jelenlétét, de én a "direkt kontaktust" támogatom... :foto:
Nálam így vannak... :kiraly:

Értem Kedves, Doky!
Sokan hasonloan ill. máshogy vélekednek erről.
Probálgatni fogom én is nálam, mi az igaz.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Igazából nem tudom hova írjam ezen kérdésem, de remélem nem lesz távoli az alaptémától.  
 
Érdeklődnék ,hogy ki probálta ki már azt a variácoit ,hogy a hangfalkábelét, csatlakozó nélkül simán belefogatta a hangfala termináljába?
 
Javult-e a hangminőség, -ha a kontakt legalább ugyanolyan jo volt-, mint egy csatlakozoval (saru , banán dugoval) használt fogatásnál?
Ha a csatlakozó is a hang utjába áll ,akkor talán nem is hülyeség elhagyni.
 
Mi erről a véleménytek, tapasztalatotok? :kiraly:
 
 
A képen is ez látható. :foto:

Nyilván egy bizonyos szint alatt nem lehet észrevenni a csatlakozó jelenlétét, de én a "direkt kontaktust" támogatom...
Nálam így vannak...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”