Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Voyager írta:
2024.01.03., szer. 12:43
mishow írta:
2024.01.02., kedd 20:17
bézsé írta:
2024.01.02., kedd 14:33
Luxor kábel vásárlásában gondolkozom.
Tudtok nekem segítséget adni ….
Tudunk, de nem adunk! :hahaha:
Ide másfélmillió forint a belépő, sajnos a te problémád nem fér bele!
bocs.gif

Komoly válasz: keresd fapaci fórumtársat privát üzenetben, minden kérdésedben segíteni fog.
Ez most rosszul sült el! :kapdelm:
Lehet, de ez nem Mishow-n múlott, benne minden jószándék megvolt. Mint mindig.
A viccet, az iróniát azért illene érteni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

bézsé írta:
2024.01.03., szer. 00:28
Megfogadom, bár érdekes meglátás, hogy attól kérjek tanácsot, pont arról a termékről amit el akar adni. :smile28:
Megértem a fenntartásaidat, bár nem teljesen értek velük egyet. Nem mindenki mozgat meg minden követ, hogy eladhasson egy kábelt. Egy termékről én a helyedben a gyártótól kérnék infót, csak ne azt kérdezd tőle, hogy mennyire JÓ, pláne ha kábelről van szó!

Az ilyen megkereséseknél én vissza szoktam kérdezni, hogy az érdeklődő miért akar kábelt cserélni. A válaszból és a megfogalmazott elvárásokból már kitapintható, érdemes-e üzletet kötnünk úgy, hogy egyikünknek se legyen rossz érzése.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

Voyager írta:
2024.01.03., szer. 12:43
Ez most rosszul sült el!
:quetionmark: :quetionmark: :quetionmark:
A mérleg:
- 12 támogató lájk (eddig) olyanoktól, akik tényleg aktív fórumozók;
- több támogató tartalmú kapcsolódó komment, szintén olyanoktól, akiknek számít a véleménye;
- a támogató kommentekre is sok lájk;
- amire utalt a kommentem, az a téma abbamaradt;
Ja, hogy a kérdezőről kiderült, hogy valójában nem is olvassa a topicot - ellenkező esetben nyilván azonnal leesik neki, miről van szó - , teljes tévedésben van és még ő sértődik meg? Ezzel nem tudok mit kezdeni, maga szaladt bele ...
Úgyhogy Pece and Love, de ebben ennyi volt, részemről itt a vége! ;peace;

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kupecke »

bézsé írta:
2024.01.02., kedd 14:33
Sziasztok!

Luxor kábel vásárlásában gondolkozom.
Tudtok nekem segítséget adni, hogy hangfalkábel esetén-ezek a réz/aranyozott tömör kábelek, vajon hol helyezkednek el az általános termékpalettán?
Milyen kategóriába lehet elhelyezni ezeket?

Pl. Audioquest 22/33? vagy Nordost, Neotech alap kábelek?

Előre is kösz a választ, Zsolt
Először is, vegyél Luxort, ha már felkeltette az érdeklődésed.
Belepillantva hozzászólásaidba, a te füled, rendszered nem érdemli meg a milliós kábelhangot ( mielőtt sértésnek vennéd, az enyém se ;) )
Ha Bp belvárosában át tudod venni szívesen adok meghallgatásra innen a szekrényből VDC 4x4 es, Monoprice, Monster Powerline 2 hs kábelt, de otthon van még Mogami 3802 is. Ezek hifis mértekkel mind filléres kábelek, de beválhatnak, nyugodtan elviheted és tesztelheted, összehasonlíthatod a Luxorral is, csak kérlek hozd vissza :napsut: :smile53:
Van élet és zene a millós kábel alatt, itt a fórumon is, csak visszafogottabban.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

mishow írta:
2024.01.02., kedd 20:17
bézsé írta:
2024.01.02., kedd 14:33
Luxor kábel vásárlásában gondolkozom.
Tudtok nekem segítséget adni ….
Tudunk, de nem adunk! :hahaha:
Ide másfélmillió forint a belépő, sajnos a te problémád nem fér bele!
bocs.gif

Komoly válasz: keresd fapaci fórumtársat privát üzenetben, minden kérdésedben segíteni fog.
Ez most rosszul sült el! :kapdelm:

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

Kiegészítés az előzőhöz: látom van az apróban használt kábel. Ha megfelel, és odaadják próbára.... nos hajrá.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

bézsé írta:
2024.01.02., kedd 14:33
Sziasztok!

Luxor kábel vásárlásában gondolkozom.
Tudtok nekem segítséget adni, hogy hangfalkábel esetén-ezek a réz/aranyozott tömör kábelek, vajon hol helyezkednek el az általános termékpalettán?
Milyen kategóriába lehet elhelyezni ezeket?

Pl. Audioquest 22/33? vagy Nordost, Neotech alap kábelek?

Előre is kösz a választ, Zsolt
Az a baj, hogy ez neked kell, a te rendszeredbe. Hiába mond bárki bármint, mivel a te rendszeredben a kábel valószínűleg máskép fog működni, főleg így, hogy az elemeket sem ismertetted.
A Luxor kábeleket nem ismerem, de ha téged már vásárlási szinten érint, akkor valószínűsítem, hogy hallottál ilyet. Ha nem, akkor csak akkor vedd meg újonnan, ha hallottad - különben csak buktával tudod továbbadni. Persze újonnan biztosan tudatosan lett árazva, bizonyosan árarányos, ezért is működhet/működik a dolog mint vállalkozás.
Tehát a kérdésedre válaszolva bizonyos rendszerekbe és igényekhez jobban működhet, máshol kevésbé mint a nemzetközi gyártók.

Mivel sajnos semmi sem tökéletes, fel kell tenned a kérdést, mit szeretnél csinálni a rendszereddel? Ez fontos. Finomabb hangzást keresel, akkor ott pl a SAEC. Ha nyílt, levegőset, akkor Nordost. Ha masszívabbat, Audioquestet. Nagy általánosságban. Azért írtam ezt így, mert mint látod ezek sem szólnak egyformán.
Nekem megfizethető kategóriában, főleg, ha jászik a használt is, a SAEC 710, 1000, vagy a Van Den Hul D300S, pro szériábal a Mogamik jöttek be. A SAEC nyílt, mégis finom, a Van Den Hul hiteles és dinamikus, pro kábelekből Mogami lágyabb, a Belden 9497 kissé szürke, de egészen egységes és zenei, a Van Damme 544 koncertszerű. Ez mind belefér abba a keretbe amit megjelöltél. De vannak más jobb hangú kábelek is.

Mishow hozzszólását illetően kár a harag, mivel tudni kell, ő egy ilyen könyned beszédű, (néha kissé cinikusan) humoros figura, de segítő szándékú. Ha ismernéd eszedbe sem jutott volna, hogy ő neked ártani akart volna.
A hozzászólása nem ellened szólt, az lezárása volt az előző napok információcunaijának, miszerint 1,5 millió alatt nincs jó kábel (de van).

Röviden összegezve én az alábbi alapján járnék el: peace, relax, és próbáld megkérdezni Falovat, hogy kaphatsz-e próbára kábelt. Ha igen, akkor élj vele, s ha nem vagy benne biztos vagy egyáltalán nem ilyet szeretnél, küldd vissza.
Ha nem kaphatsz próbára, én nem javaslom a vásárlását, nem azért mert rossz lenne (ezt nem tudom) hanem azért mert olyanba érdemes beleugrani, amin ki tudsz próbálni és semmi, vagy kis buktával továbbadsz, ha mégsem működne nálad úgy, ahogy szeretnéd.
És még mindig lesheted az aprót pár jobban sikerült kábel kapcsán.... :rolleyes:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

mishow írta:
2024.01.03., szer. 08:13

Téged láthatóan sikerült, bár fura módon éppen rám sértődtél meg gondolkodik.gif
Mindig megcsodálom rendíthetetlen nyugalmadat ! :D :smile53: :D

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

bézsé írta:
2024.01.03., szer. 00:28
Megfogadom, bár érdekes meglátás, hogy attól kérjek tanácsot, pont arról a termékről amit el akar adni
Egy termékről mindig a gyártó tud a legtöbb információt adni. Megmondja, melyik kábele hogyan épül fel, milyen készülékhez ajánlott és tud neked konkrét rendszerépítési tanácsokat adni. Esetleg arra is ad neked választ, hogy más gyártók kábeléhez képest milyen helyet foglal el a palettán - neki vannak erről tapasztalatai, és fapaci őszintén el is fogja neked mondani. Elég régen ismerem , meglepődnék, ha nem így lenne :smile53:
DE, ha tényleg ennyire nem bízol abban, hogy valós infokat kapsz tőle, hanem eleve azt gondolod, csak rád akar sózni valamit, akkor miért bíznál meg a termékeiben? gondolkodik.gif
Hihetetlen (de ezt is el tudom fogadni) az az arrogancia, ahogy helyre lettem téve a minőség, árazás, “kaszt” kérdésben

Te nem olvasod a topicot amiben kérdést teszel fel?
Az irónia (és nem arrogancia) nem neked szólt, olvass vissza néhány oldalt, és azonnal érteni fogod.

Pont ezért írtam, amit, mert az a stílus, ami az utóbbi időben itt megy, éppen a "kaszt" gyártással (köszi a kifejezést, találó volt :smile53: ) éppen a hozzád hasonló érdeklődőket ijeszti el! Téged láthatóan sikerült, bár fura módon éppen rám sértődtél meg gondolkodik.gif Te dolgod, de ezért szoktam ajánlani, hogy a topicokba nemcsak írni kell, de olvasni is.
Ja, és a szmájlikat is érdemes figyelni, nem véletlenül vannak ott, ahol és amikor :rolleyes:

bézsé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2019.03.30., szomb. 12:32
Értékelés: 1

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bézsé »

Köszönöm az őszinte választ és irányt - még akkor is, ha ez Nekem személy szerint furcsa.

Megfogadom, bár érdekes meglátás, hogy attól kérjek tanácsot, pont arról a termékről amit el akar adni. :smile28:

A másik:
Hihetetlen (de ezt is el tudom fogadni) az az arrogancia, ahogy helyre lettem téve a minőség, árazás, “kaszt” kérdésben. :unsure:

Javaslom;
a topik címét a részemre írt árkategória átcímkézésére.
Nehogy más valaki is ide tévedjen, hasonlóan mint én eme illusztris társaságba betévedjen.

Minden jót Urak! 🙂

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

bézsé írta:
2024.01.02., kedd 14:33
Luxor kábel vásárlásában gondolkozom.
Tudtok nekem segítséget adni ….
Tudunk, de nem adunk! :hahaha:
Ide másfélmillió forint a belépő, sajnos a te problémád nem fér bele!
bocs.gif



Komoly válasz: keresd fapaci fórumtársat privát üzenetben, minden kérdésedben segíteni fog.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 14:48

Acrolink nagyon jó ezért a pénzért. De hallgass meg egy 10x - 20x drágábbat és megérted....
Köszi,de kihagyom.Azok ára is egyfajta sokként ért amiket nekem ajánlottál,3 millánál már abba is hagytam a számolást,mert olyan szinten éreztem abszurdnak,és irracionálisnak ezt az egészet.
Én azt elfogadom hogy megvan a helyük ezeknek az igen drága drótoknak is,de a még készülékfronton van racionális ok,lehetőség a feljebb lépésre,addig én arra voksolnék hogy inkább arra égessük el a pénzt.De az a legjobb ha nincs késztetés semmilyen váltásra,mert nincs annál jobb,mint nyugodtan élvezni azt amit összeraktunk. ;)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2024.01.02., kedd 14:35
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 07:01
juliush írta:
2024.01.02., kedd 00:04

És ez nem megy százezres, milliós kábelek nélkül? Biztos, hogy ez a zenéről szól? gondolkodik.gif

De, mehet. Csak ahogy már írtam, babaház a Színház mellett. Ez már többről szól mint a zene? Szerintem erről kellene, hogy szóljon.
És a 100 ezres acrolink tápdrótok tudják ezt a színházi előadást?Ezeket dicsérted és használtad nem oly régen még,nekünk meg azt mondod hogy még az 500 ezres sem teljesen frankó,és inkább menjünk fel a millás,1.5 millás tápdrótokig ha jót akarunk,mert azoknál már belátni a hangjegyek közé is,jelentsen ez bármit is.
Most akkor hogy van ez? gondolkodik.gif
Acrolink nagyon jó ezért a pénzért. De hallgass meg egy 10x - 20x drágábbat és megérted....

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 07:01
juliush írta:
2024.01.02., kedd 00:04
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 21:37
...Nekem az kell, hogy átlássam a művet. "elmesélje" mi hozta létre, ki hozta létre, milyen lekiállapotban, és aki előadja épp milyenben van...
És ez nem megy százezres, milliós kábelek nélkül? Biztos, hogy ez a zenéről szól? gondolkodik.gif
De, mehet. Csak ahogy már írtam, babaház a Színház mellett. Ez már többről szól mint a zene? Szerintem erről kellene, hogy szóljon.
És a 100 ezres acrolink tápdrótok tudják ezt a színházi előadást?Ezeket dicsérted és használtad nem oly régen még,nekünk meg azt mondod hogy még az 500 ezres sem teljesen frankó,és inkább menjünk fel a millás,1.5 millás tápdrótokig ha jót akarunk,mert azoknál már belátni a hangjegyek közé is,jelentsen ez bármit is.
Most akkor hogy van ez? gondolkodik.gif

bézsé
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2019.03.30., szomb. 12:32
Értékelés: 1

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bézsé »

Sziasztok!

Luxor kábel vásárlásában gondolkozom.
Tudtok nekem segítséget adni, hogy hangfalkábel esetén-ezek a réz/aranyozott tömör kábelek, vajon hol helyezkednek el az általános termékpalettán?
Milyen kategóriába lehet elhelyezni ezeket?

Pl. Audioquest 22/33? vagy Nordost, Neotech alap kábelek?

Előre is kösz a választ, Zsolt

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Uraim!

Milyen kábelre érdemes cserélni a subwofer-hez kapott (H-Level input) kábelt? Jelen pillanatban van egy csomó alapanyagom, de nyitott vagyok új elképzelés kivitelezésére is.
Képkivágás (Kicsi).JPG
Képkivágás (Kicsi).JPG (34.34 KiB) Megtekintve 1146 alkalommal

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Az újévi OFF partynak ezennel vége. A topicot kipucoltam. Az általában a hifiről topicban lehet folytatni az általános elmélkedést. Ami még abba se fér bele, az az OFFban.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 09:18
denesdr írta:
2024.01.02., kedd 08:13
SoundMania írta:
2024.01.02., kedd 07:01


De, mehet. Csak ahogy már írtam, babaház a Színház mellett. Ez már többről szól mint a zene? Szerintem erről kellene, hogy szóljon.
Kíváncsi lennék, hogy a hangmérnök tud-e erről. Mármint, hogy amit hall a hanganyag készítésekor a hangsugárzókból, az ezek szerint csak egy fakó másolata annak, amit valójában csinál(t). Mert, hogy egy stúdióban nem nincsenek méterenként többmilliós (vagy akár százezres) kábelek az szinte biztos, bár lehet, hogy tévedek.
Oké, a stúdió nem egyenlő az otthoni zenehallgatással, de vajon a hangmérnöknek nem kellene mégis tisztában lennie azzal, hogy hogyan fog szólni a keze alól kikerülő hanganyag?
Vagy épp ezért tudnak szólni egész máshogy a különféle felvételek, mert a különféle, relatív olcsó kábelek színezése miatt fals információkat hallanak a hangmérnökök?

Ha már többen is felvetették, én is megkérdezném nyíltan. Nem kell, hogy az egész hifi láncot felsorold, de legalább azt áruld el, hogy milyen kábeleket használsz! Nem baj, ha nem ismeri itt senki őket, viszont hátha másnak is örömet okozna saját rendszerben való kipróbálásuk és esetlegesen a hosszabb távú használatuk.
Szerencsére a hangmérnöknek viszonylag kevés befolyása van ezekre a dolgokra. Remélhetőleg.... Egyébként, ha sikerül a hanganyag, akkor büszkék rá, ha nem, akkor mindenki más az oka amiért nekik ilyet kellett csinálni. Leggyakoribb: a tömegeknek ez az igénye!
Kb röhejes.
Szóval amiről szeretném ha tapasztalnátok, hogy mi van még a lemezeken a hangjegyeken kívül, azok olyan dolgok amikhez nagyon sokat segít ha igazán jók a kábelek a rendszerben. És azt hiszem találó hasonlat volt a babaház-színház kifejezés, de talán a koncertteremmel még jobb lehet, mert ott már a kezdő téma sincs maszatolva.
A kiemelt részhez kérnénk segítséget tőled konkrét ajánlásokkal vagy akár a saját kábeleid/rendszered megnevezésével.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

juliush írta:
2024.01.02., kedd 00:04
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 21:37
...Nekem az kell, hogy átlássam a művet. "elmesélje" mi hozta létre, ki hozta létre, milyen lekiállapotban, és aki előadja épp milyenben van...
És ez nem megy százezres, milliós kábelek nélkül? Biztos, hogy ez a zenéről szól? gondolkodik.gif
De, mehet. Csak ahogy már írtam, babaház a Színház mellett. Ez már többről szól mint a zene? Szerintem erről kellene, hogy szóljon.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 21:37
...Nekem az kell, hogy átlássam a művet. "elmesélje" mi hozta létre, ki hozta létre, milyen lekiállapotban, és aki előadja épp milyenben van...
És ez nem megy százezres, milliós kábelek nélkül? Biztos, hogy ez a zenéről szól? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pjm írta:
2024.01.01., hétf. 21:27
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 21:21
pjm írta:
2024.01.01., hétf. 20:57

A "pedig de" nélkül számomra korrekt, persze 20 éve is hallottam 1 milliós kábelt Wadia mögött, ami elvitte a hangot. Ez persze nem mond ellent annak amit mondasz. Nekem az lett a vége, hogy nem a kábelek viszik a prímet, hanem próbáltam ugyanolyan ligát összeszedni.
Nagy általánosságban így logikus, számomra. Hogy ez százalékosan mennyi az nem jó kérdés, mivel mint Te is és alább én is leírtam, az ár és a kapott hanghűség nem egyenesen arányos. Ez van a hifiben, idealizálunk....
Az egymáshoz arányló (vagy hogy jellemezted? Azonos liga?) komponensekkel együtt élni való. Amit meg én javaslok az arra, hogy felismerjék az emberek, mire lenne való a kábelezés. Rendes kábelekkel és nem villany- meg játék kábelekkel.
Lehet, hogy "érzékenység" is kell hozzá, da a 3d, meg valóságos, az igazából ott nyer értelmet. Addig/az alatt csak illúzió...próbáltad már így? Ic +power+sp kábelek is.... (ösvény, stb.... Minél hosszabban/több pozícióban egyszerre) szinte mindenhol az a konklúzió, hogy a többi/alap/olcsó kábelekkel csak `babaház egy színház helyett`!
Megtettem, visszaléptem. Sokan vannak így (is).
Remélem nem kényszerből....
Sajnos nem tudok komoromisszumot kötni. (pedig jobb lenne ha meg lehetne úszni) Nekem kevés, ha van elég magas, meg elég mély. Nekem az kell, hogy átlássam a művet. "elmesélje" mi hozta létre, ki hozta létre, milyen lekiállapotban, és aki előadja épp milyenben van..... Ez több mint ha "csak" szól a zene....

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 21:21
pjm írta:
2024.01.01., hétf. 20:57
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 20:15
Szóval olyat ami sok helyen sok rendszerben, sok készülék között soha nem vérzett el azonos, vagy akár drágább kábelek mellett sem. És ezt a dolgot vidd végig a rendszereden. És tegyél be 1,5M-s árú powerkábelt is. ( szerintem ebből indult az egész most.....) nem azért hogy ezzel tud csak jól szólni a rendszered (pedig de!), hanem hogy halld mi lenne a kábelezés lényege. (nem az, hogy 20-30 ezres kábeleket cserélgetnek az emberek 40-50 ezresek re és csodálkoznak hogy nincs változás, vagy alig van.)
Esetleg még annyit: sokan a készülékeik hangját sem ismerik, így nem is tudnak 1db komponenst kicserélni úgy hogy hibátlan legyen a kapott eredmény. Pontosabban visznek be vele jó dolgot, de rosszat is. Aztán megint jön a csere majd miatta... :)
Kb......
A "pedig de" nélkül számomra korrekt, persze 20 éve is hallottam 1 milliós kábelt Wadia mögött, ami elvitte a hangot. Ez persze nem mond ellent annak amit mondasz. Nekem az lett a vége, hogy nem a kábelek viszik a prímet, hanem próbáltam ugyanolyan ligát összeszedni.
Nagy általánosságban így logikus, számomra. Hogy ez százalékosan mennyi az nem jó kérdés, mivel mint Te is és alább én is leírtam, az ár és a kapott hanghűség nem egyenesen arányos. Ez van a hifiben, idealizálunk....
Az egymáshoz arányló (vagy hogy jellemezted? Azonos liga?) komponensekkel együtt élni való. Amit meg én javaslok az arra, hogy felismerjék az emberek, mire lenne való a kábelezés. Rendes kábelekkel és nem villany- meg játék kábelekkel.
Lehet, hogy "érzékenység" is kell hozzá, da a 3d, meg valóságos, az igazából ott nyer értelmet. Addig/az alatt csak illúzió...próbáltad már így? Ic +power+sp kábelek is.... (ösvény, stb.... Minél hosszabban/több pozícióban egyszerre) szinte mindenhol az a konklúzió, hogy a többi/alap/olcsó kábelekkel csak `babaház egy színház helyett`!
Megtettem, visszaléptem. Sokan vannak így (is).

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 21:21
pjm írta:
2024.01.01., hétf. 20:57
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 20:15
Szóval olyat ami sok helyen sok rendszerben, sok készülék között soha nem vérzett el azonos, vagy akár drágább kábelek mellett sem. És ezt a dolgot vidd végig a rendszereden. És tegyél be 1,5M-s árú powerkábelt is. ( szerintem ebből indult az egész most.....) nem azért hogy ezzel tud csak jól szólni a rendszered (pedig de!), hanem hogy halld mi lenne a kábelezés lényege. (nem az, hogy 20-30 ezres kábeleket cserélgetnek az emberek 40-50 ezresek re és csodálkoznak hogy nincs változás, vagy alig van.)
Esetleg még annyit: sokan a készülékeik hangját sem ismerik, így nem is tudnak 1db komponenst kicserélni úgy hogy hibátlan legyen a kapott eredmény. Pontosabban visznek be vele jó dolgot, de rosszat is. Aztán megint jön a csere majd miatta... :)
Kb......
A "pedig de" nélkül számomra korrekt, persze 20 éve is hallottam 1 milliós kábelt Wadia mögött, ami elvitte a hangot. Ez persze nem mond ellent annak amit mondasz. Nekem az lett a vége, hogy nem a kábelek viszik a prímet, hanem próbáltam ugyanolyan ligát összeszedni.
Nagy általánosságban így logikus, számomra. Hogy ez százalékosan mennyi az nem jó kérdés, mivel mint Te is és alább én is leírtam, az ár és a kapott hanghűség nem egyenesen arányos. Ez van a hifiben, idealizálunk....
Az egymáshoz arányló (vagy hogy jellemezted? Azonos liga?) komponensekkel együtt élni való. Amit meg én javaslok az arra, hogy felismerjék az emberek, mire lenne való a kábelezés. Rendes kábelekkel és nem villany- meg játék kábelekkel.
Lehet, hogy "érzékenység" is kell hozzá, da a 3d, meg valóságos, az igazából ott nyer értelmet. Addig/az alatt csak illúzió...próbáltad már így? Ic +power+sp kábelek is.... (ösvény, stb.... Minél hosszabban/több pozícióban egyszerre) szinte mindenhol az a konklúzió, hogy a többi/alap/olcsó kábelekkel csak `babaház egy színház helyett`! Talán ez kifejező így.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pjm írta:
2024.01.01., hétf. 20:57
SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 20:15
Szóval olyat ami sok helyen sok rendszerben, sok készülék között soha nem vérzett el azonos, vagy akár drágább kábelek mellett sem. És ezt a dolgot vidd végig a rendszereden. És tegyél be 1,5M-s árú powerkábelt is. ( szerintem ebből indult az egész most.....) nem azért hogy ezzel tud csak jól szólni a rendszered (pedig de!), hanem hogy halld mi lenne a kábelezés lényege. (nem az, hogy 20-30 ezres kábeleket cserélgetnek az emberek 40-50 ezresek re és csodálkoznak hogy nincs változás, vagy alig van.)
Esetleg még annyit: sokan a készülékeik hangját sem ismerik, így nem is tudnak 1db komponenst kicserélni úgy hogy hibátlan legyen a kapott eredmény. Pontosabban visznek be vele jó dolgot, de rosszat is. Aztán megint jön a csere majd miatta... :)
Kb......
A "pedig de" nélkül számomra korrekt, persze 20 éve is hallottam 1 milliós kábelt Wadia mögött, ami elvitte a hangot. Ez persze nem mond ellent annak amit mondasz. Nekem az lett a vége, hogy nem a kábelek viszik a prímet, hanem próbáltam ugyanolyan ligát összeszedni.
Nagy általánosságban így logikus, számomra. Hogy ez százalékosan mennyi az nem jó kérdés, mivel mint Te is és alább én is leírtam, az ár és a kapott hanghűség nem egyenesen arányos. Ez van a hifiben, idealizálunk....
Az egymáshoz arányló (vagy hogy jellemezted? Azonos liga?) komponensekkel együtt élni való. Amit meg én javaslok az arra, hogy felismerjék az emberek, mire lenne való a kábelezés. Rendes kábelekkel és nem villany- meg játék kábelekkel.
Lehet, hogy "érzékenység" is kell hozzá, da a 3d, meg valóságos, az igazából ott nyer értelmet. Addig/az alatt csak illúzió...próbáltad már így? Ic +power+sp kábelek is.... (ösvény, stb.... Minél hosszabban/több pozícióban egyszerre) szinte mindenhol az a konklúzió, hogy a többi/alap/olcsó kábelekkel csak `babaház egy színház helyett`!

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

SoundMania írta:
2024.01.01., hétf. 20:15
Szóval olyat ami sok helyen sok rendszerben, sok készülék között soha nem vérzett el azonos, vagy akár drágább kábelek mellett sem. És ezt a dolgot vidd végig a rendszereden. És tegyél be 1,5M-s árú powerkábelt is. ( szerintem ebből indult az egész most.....) nem azért hogy ezzel tud csak jól szólni a rendszered (pedig de!), hanem hogy halld mi lenne a kábelezés lényege. (nem az, hogy 20-30 ezres kábeleket cserélgetnek az emberek 40-50 ezresek re és csodálkoznak hogy nincs változás, vagy alig van.)
Esetleg még annyit: sokan a készülékeik hangját sem ismerik, így nem is tudnak 1db komponenst kicserélni úgy hogy hibátlan legyen a kapott eredmény. Pontosabban visznek be vele jó dolgot, de rosszat is. Aztán megint jön a csere majd miatta... :)
Kb......
A "pedig de" nélkül számomra korrekt, persze 20 éve is hallottam 1 milliós kábelt Wadia mögött, ami elvitte a hangot. Ez persze nem mond ellent annak amit mondasz. Nekem az lett a vége, hogy nem a kábelek viszik a prímet, hanem próbáltam ugyanolyan ligát összeszedni.
Nagy általánosságban így logikus, számomra. Hogy ez százalékosan mennyi az nem jó kérdés, mivel mint Te is és alább én is leírtam, az ár és a kapott hanghűség nem egyenesen arányos. Ez van a hifiben, idealizálunk....

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”