Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.02.18., vas. 15:31
hú, ezekhez asztali PC kell, ennyit nem tudok telón írni :D de reggel megoldom. egyelőre nem látok olyan madzagot a felsoroltak és kérdésben érintettek között, ami ne lett volna.
SM-nek csak gyorsban: a dedikált tápdrótokhoz képest a hangfaldrótból csináltak valóban elmaradnak :rolleyes: :smile53:
Ez nekem csak azért volt furcsa, mert sok helyről azt hallottam hogy pl B milyen jó powernak, pl spc milyen jó IC-nek. Én meg amikor kipróbáltam nem tetszett amit hallottam. Csak én ezt akkor már le is írtam.
És ami még ezért furcsa, más miért nem hallotta ezt már akkor? Nem hallott még jobbat és becsapta (magát) (is) azzal hogy máshogy szól? Na mindegy ez régen volt. Azóta tudom hol a határ a jó és nem igazán jó között és tudom hol mikor mennyi a hatása. Itt meg a többiek nagy része csak hüledezik.... :)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

hú, ezekhez asztali PC kell, ennyit nem tudok telón írni :D de reggel megoldom. egyelőre nem látok olyan madzagot a felsoroltak és kérdésben érintettek között, ami ne lett volna.
SM-nek csak gyorsban: a dedikált tápdrótokhoz képest a hangfaldrótból csináltak valóban elmaradnak :rolleyes: :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2024.02.18., vas. 13:51
VZ II és a sima régebbi VZ (Vagy nevezzük VZ I) között mi a különbség? Továbbá a KSL VCII hogy viszonyul a VZ-khez? Köszi.
Nem úgy volt, hogy AN Vz, Ksl Vz, Ksl Vz ll?
Vc-ket nem ismerem. De a Ksl spc-t ( a régi árnyékolatlant) hallottam 1x-2x AN V mellett. A V jobban tetszett valamivel.
Más alkalommal pedig KSL Vz mellett, olyasmi volt nagyon, mint a KSL Vz, csak mindenben kevesebbet tudott. Kb az árak arányában.... A nagyobbak (LP, LPz) meg olyanok, mint amikor elszabadul minden. Nem érzel többé korlátot dinamikában, felbontásban, természetességben, hangtisztaságban, semmiben.... Csak ennyit tudok. De már van még újabb, LS-41....

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

VZ II és a sima régebbi VZ (Vagy nevezzük VZ I) között mi a különbség? Továbbá a KSL VCII hogy viszonyul a VZ-khez? Köszi.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.02.17., szomb. 19:09
megvan a csapat :D
az AN ezüst nem a Navon hibáit hozta ki. van ilyen dolog is, de alapvetően az AN-ek emlékeim szerint ennyire nem nyűgösek, igaz, nagyon nem tetsző készülékbe sose kötöttem be. Ami meg tetszik, ott működtek. Sajna régen voltak már kisebb ezüstjeim, így fakul az emlék. Most van egy olyan szériás AN-S, ami kb reprezentálja a kisebb szériákat, de ez annyira régi, a kábel még nincs kiöntve azzal a habosítottnak tűnő "valamivel", cserébe kb Vx20 szintű hangja van.
Ez az S, ha betettem a kis rendszerbe, ahol mindent ksl rézre, ill Tiglonra cseréltem, kicsit fullad. Valahogy beszorul a hangja. nem futja ki magát, fedett a megszólalás. ugyanez a kábel a nagy rendszerben tökéletesen kifutja magát, csak nincs olyan felbontása, mint a magasabb szintű ezüstnek (de nem fullad). A kanyar a sztoriban, előte, míg Townshend Isoldát használtam hangfalkábelnek, az hiába réz, azzal passzolt (a minapi FAL videón még ez a konfig). Trane kolllégától vettem ide egy Hitcahi SAX102-es madzagot (réz) amivel kinyílt a hangja.
Amit SM ír, az az igazság. nincs tapasztalatom túl sok kábellel, főleg az újakkal. Nekem amikor beállt a Kondo vonal, nem nagyon volt motivációm nézelődni, keresgetni, így nem is tettem. Néha megtaláltak ezzel-azzal, de nem mindig azt hallottam, amilyen lábjegyzettel kaptam. Pl amit jobb felbontásként kaptam, az nálam 47Lab Shigarakit csinált a hangból (egyszerüsített, kompresszált? gondolkodik.gif ), ami jó, csak az nekem visszalépés. Öreg vagyok már kockáztatni, inkább tejelek és megvan a lelki béke :D Bááár, nemrég a Trane Hitachi tippje bevált... Jól illeszkedik a ksl spc vonalba.
Mondjuk ami nekem is feltűnt, mocskos drágák lettek a kábelek(bár, mi nem). És az tűnt fel, majd minden gyártónál sokal nagyobb lett a tápdrótok választéka és persze a megítélése. Pl a Tiglon weblapon a kábelek között már a powerCord az első menüpont. Jóformán előlépett "legfontosabb" kábelnek és az áruk is így alakult...
Szerintem nem az AN kábelek nem háklisak, hanem "csak véletlenül" te csak leginkább ilyeneket használtál és még a készülékek is "csak" neked tetszők voltak.
Ettől még akadnak hasonló kábelek, soroltál is párat.... Ezeken kívül is biztos van, de ezeket tudjuk hogy azok és ismerjük.
AN kábeleket nem ismerem ennyire hogy melyik qssc milyen meg melyik S olyan mint egy Vx, de amiket hallottam, piros C, sötétebb szürke S nekem felejtős.. V már komolyabb szint, szerintem az első, amit széleskörűen lehet/lenne érdemes használni/ajánlani. Vx nekem csak egy jobb verziójú V. Nem túl rossz, de már nagyon drága. Vz már majdnem bárhova/bármilyen szinten megállja a helyét. Ksl meg a maradék helyeken is már.... Aztán ha sikerűl majd mást /jobbat is hallani, tovább lehet finomítani a besorolást. De eddig Vz-nél sem hallottam mást ami jobb csak a Ksl LP/Lpz....
Ez pl egy Heed rendszerben is már jelentősen jobb hangot csinál mint a Vz, pedig a Vz ott szintén eddig nem talált ellenfélre.
Power kábelt az Avocado - t még meghallgatnám. A többi AN kábel nekem ide nem tetszik, vagy inkább pontosabban, nem elég jó.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

megvan a csapat :D
az AN ezüst nem a Navon hibáit hozta ki. van ilyen dolog is, de alapvetően az AN-ek emlékeim szerint ennyire nem nyűgösek, igaz, nagyon nem tetsző készülékbe sose kötöttem be. Ami meg tetszik, ott működtek. Sajna régen voltak már kisebb ezüstjeim, így fakul az emlék. Most van egy olyan szériás AN-S, ami kb reprezentálja a kisebb szériákat, de ez annyira régi, a kábel még nincs kiöntve azzal a habosítottnak tűnő "valamivel", cserébe kb Vx20 szintű hangja van.
Ez az S, ha betettem a kis rendszerbe, ahol mindent ksl rézre, ill Tiglonra cseréltem, kicsit fullad. Valahogy beszorul a hangja. nem futja ki magát, fedett a megszólalás. ugyanez a kábel a nagy rendszerben tökéletesen kifutja magát, csak nincs olyan felbontása, mint a magasabb szintű ezüstnek (de nem fullad). A kanyar a sztoriban, előte, míg Townshend Isoldát használtam hangfalkábelnek, az hiába réz, azzal passzolt (a minapi FAL videón még ez a konfig). Trane kolllégától vettem ide egy Hitcahi SAX102-es madzagot (réz) amivel kinyílt a hangja.
Amit SM ír, az az igazság. nincs tapasztalatom túl sok kábellel, főleg az újakkal. Nekem amikor beállt a Kondo vonal, nem nagyon volt motivációm nézelődni, keresgetni, így nem is tettem. Néha megtaláltak ezzel-azzal, de nem mindig azt hallottam, amilyen lábjegyzettel kaptam. Pl amit jobb felbontásként kaptam, az nálam 47Lab Shigarakit csinált a hangból (egyszerüsített, kompresszált? gondolkodik.gif ), ami jó, csak az nekem visszalépés. Öreg vagyok már kockáztatni, inkább tejelek és megvan a lelki béke :D Bááár, nemrég a Trane Hitachi tippje bevált... Jól illeszkedik a ksl spc vonalba.
Mondjuk ami nekem is feltűnt, mocskos drágák lettek a kábelek(bár, mi nem). És az tűnt fel, majd minden gyártónál sokal nagyobb lett a tápdrótok választéka és persze a megítélése. Pl a Tiglon weblapon a kábelek között már a powerCord az első menüpont. Jóformán előlépett "legfontosabb" kábelnek és az áruk is így alakult...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2024.02.17., szomb. 11:16
revox írta:
2024.02.17., szomb. 07:54

Lehetett érteni, de erről beugrott egy általános jelenség, ami igaz bármely hifi komponensre, persze: szerintem. De a legnagyobb HIBA, ha egy inkább "kevedebbet mutatós" készüléket egy "többet mutatóval" akarunk kiegyensúlyozni. A 22ezres Navon azért tud jó lenni, mert mindene keveset mutat (elektronika, hangszórók,tyúkbelek), de azt legalább egyformán -gyengén-  teszi. Régebben volt egy tévéokosítóm. A Navonnak van egy line in bemenete. Nagybüszkén bekötöttem az "okost" AN-S ezüsttel és nemigazán volt jó. Kicserèltem a keravill drótra és beállt a rend :)
 Úgy tűnik, hogy a klasszisokkal jobb kábel nem csak a készülék pozitívnak vélt képességeit képes az átlagnál jobban érvényre juttatni, hanem annak hibáit, fogyatékosságait is a képünkbe vágja.
A Navonban abból meg ugyi, mégis csak több van... :D

Nem pont a Navonra gondolva, de egy érdekességre hívta fel a figyelmemet Vikunya mester.
Nem bármelyik jó drót - még márkán belül sem - olyan megbocsájtó, meg bárhova igáslónak használható joker, mint a Vz. Talán azért emlegeti SM is annyit.
Azt mondja, hogy pl. a VX sokkal inkább - az általad is fontosnak tartott - rendszerben mutatja meg a kvalitásait,  érdemes mindenhol használni, hogy kifussa magát, ötletszerűen berakva ide - oda nem biztos, hogy kvalitásának megfelelően működik.
Ha egy készüléknek nincsenek ugyan nagy kvalitásai, de nagyon zavaró hibái sem, akkor szerethetőbb lesz mint olyanok amik ugyan nagyot mutatnak, de van durván zavaró hibája is van. Ráadásul ez sokára derülhet ki ha nem szemfüles a tulaja.
Vz meg azért sokkal jobb kábel mint a Vx. De más gyártóknál is kb csak a csúcsmodell az ami tud is valamit komolyat mutatni. Bár úgy veszem észre, mostanában még az sem. Vagy legalábbis nagyon elmaradnak a (bár leginkább korban is régebbi) csúcsmodellek mögött ár/minőség viszonyban. 
Felvetődik a kérdés, mi történt akkor az elmúlt időszakban, ha régen is tudtak jó kábeleket is csinálni. Csak annyi történt, hogy drágábban kapunk rosszabbat? Szomorú!

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.02.17., szomb. 07:54

Lehetett érteni, de erről beugrott egy általános jelenség, ami igaz bármely hifi komponensre, persze: szerintem. De a legnagyobb HIBA, ha egy inkább "kevedebbet mutatós" készüléket egy "többet mutatóval" akarunk kiegyensúlyozni. A 22ezres Navon azért tud jó lenni, mert mindene keveset mutat (elektronika, hangszórók,tyúkbelek), de azt legalább egyformán -gyengén-  teszi. Régebben volt egy tévéokosítóm. A Navonnak van egy line in bemenete. Nagybüszkén bekötöttem az "okost" AN-S ezüsttel és nemigazán volt jó. Kicserèltem a keravill drótra és beállt a rend :)
 Úgy tűnik, hogy a klasszisokkal jobb kábel nem csak a készülék pozitívnak vélt képességeit képes az átlagnál jobban érvényre juttatni, hanem annak hibáit, fogyatékosságait is a képünkbe vágja.
A Navonban abból meg ugyi, mégis csak több van... :D

Nem pont a Navonra gondolva, de egy érdekességre hívta fel a figyelmemet Vikunya mester.
Nem bármelyik jó drót - még márkán belül sem - olyan megbocsájtó, meg bárhova igáslónak használható joker, mint a Vz. Talán azért emlegeti SM is annyit.
Azt mondja, hogy pl. a VX sokkal inkább - az általad is fontosnak tartott - rendszerben mutatja meg a kvalitásait,  érdemes mindenhol használni, hogy kifussa magát, ötletszerűen berakva ide - oda nem biztos, hogy kvalitásának megfelelően működik.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.02.17., szomb. 07:17
Revox írta :

" A hiba az én értelmezésemben egy olyan jelenség a hifiben, ami hozzáad, főleg torzításokra gondolok. A hiányosság, ami ott kellene legyen, de nincs ott, de legalább nem zavar,  Egyéni preferencia, kit, mi idegesít jobban, engem az első. "
_________________

100 % - ban egyetértek.  A  " Vz sem hibátlan " megfogalmazás valóban nem találó..
 
Lehetett érteni, de erről beugrott egy általános jelenség, ami igaz bármely hifi komponensre, persze: szerintem. De a legnagyobb HIBA, ha egy inkább "kevedebbet mutatós" készüléket egy "többet mutatóval" akarunk kiegyensúlyozni. A 22ezres Navon azért tud jó lenni, mert mindene keveset mutat (elektronika, hangszórók,tyúkbelek), de azt legalább egyformán -gyengén-  teszi. Régebben volt egy tévéokosítóm. A Navonnak van egy line in bemenete. Nagybüszkén bekötöttem az "okost" AN-S ezüsttel és nemigazán volt jó. Kicserèltem a keravill drótra és beállt a rend :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Revox írta :

" A hiba az én értelmezésemben egy olyan jelenség a hifiben, ami hozzáad, főleg torzításokra gondolok. A hiányosság, ami ott kellene legyen, de nincs ott, de legalább nem zavar,  Egyéni preferencia, kit, mi idegesít jobban, engem az első. "
_________________

100 % - ban egyetértek.  A  " Vz sem hibátlan " megfogalmazás valóban nem találó..

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

revox írta:
2024.02.16., pén. 23:17
SoundMania írta:
2024.02.16., pén. 16:23
Revoxnak megint.....az 5-tel alábbihoz.
Mire gondolsz, hogy rendszerben kell gondolkodni a Kondo ezüstökkel?Eddig bárhova tettem, olcsó rendszerekben is, durván javított a hangon! Nem csak a sajátjaival hozzák a kvalitásaikat. 
az interkonnektekre pl ez majd minden esetben igaz, de a hangfaldrót, vagy a táp már okozhat meglepeltést. legjobb, ha minden ezüst :tutiok:
ELEX elég jól átgondolt rendszert vázolt nemrég. egy Souga(ami maga is ful ezüst belül) körbe lett véve szinte mindehol ezüsttel és meg is lett az eredménye.
Láttam már olyan mixet(ezüst, réz vegyítve), hogy jobban járt a rendszer, ha kidobáltuk az ezüstöt és réz ment a helyére (ha már nem volt kilátás full ezüstre átállni).
egyébként ez a nemösszeillés inkább később derül ki, amikor már megemésztettük a hirtelen javulást. jellemzően, ha nem jól keveredik a réz az ezüsttel, kicsit fojtott a hang.
Aha, már értem, szóval akkor erre gondoltál... 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.02.16., pén. 16:23
Revoxnak megint.....az 5-tel alábbihoz.
Mire gondolsz, hogy rendszerben kell gondolkodni a Kondo ezüstökkel?Eddig bárhova tettem, olcsó rendszerekben is, durván javított a hangon! Nem csak a sajátjaival hozzák a kvalitásaikat. 
az interkonnektekre pl ez majd minden esetben igaz, de a hangfaldrót, vagy a táp már okozhat meglepeltést. legjobb, ha minden ezüst :tutiok:
ELEX elég jól átgondolt rendszert vázolt nemrég. egy Souga(ami maga is ful ezüst belül) körbe lett véve szinte mindehol ezüsttel és meg is lett az eredménye.
Láttam már olyan mixet(ezüst, réz vegyítve), hogy jobban járt a rendszer, ha kidobáltuk az ezüstöt és réz ment a helyére (ha már nem volt kilátás full ezüstre átállni).
egyébként ez a nemösszeillés inkább később derül ki, amikor már megemésztettük a hirtelen javulást. jellemzően, ha nem jól keveredik a réz az ezüsttel, kicsit fojtott a hang.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Revoxnak megint.....az 5-tel alábbihoz.
Mire gondolsz, hogy rendszerben kell gondolkodni a Kondo ezüstökkel?Eddig bárhova tettem, olcsó rendszerekben is, durván javított a hangon! Nem csak a sajátjaival hozzák a kvalitásaikat. 
 
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

:rolleyes:
Rock60 írta:
2024.02.16., pén. 12:30

Revox
Azokra a Keravill - madzagokra gondolsz ? :kapdelm:

Na,ja. Asszem sikerült rendesen besétálnom a saját csapdámba.

Próbálom ugyebár kiváltani a dac előtt vendégeskedő Vz - t, hogy visszadughassam a phonóba, de egyre reménytelenebbnek tűnik a dolog.
Egyre magasabb polcról próbáltam ki digi coax darabokat és még azt sem mondhattam, hogy saját jogon önmagukban nem tetszettek, sőt, közvetlen összehasonlításban bizonyos paraméterekben - sávszélek - jobbak is voltak talán - rámutatva, hogy a Vz sem hibátlan - de összeségében hosszabb távon, középtartományukat tekintve meg azonnal, kiderült, hogy hallgathatatlanok a Vz - hez képest.
Az olyan mélységig von be a zene lényegébe, amihez a többinek köze nincsen.
Mindezt úgy, hogy a legtudorabbak szerint analóg kábelnek sokkal jobb, mint digitnek.
Asszem az lesz, hogy széthúzom a Vz - t, a fele megy a helyére a phonóba, a másik fele meg hol ott, hol a dac előtt teljesít majd szolgálatot, oszt jónapot !

 
 van ez is, az is :rolleyes:

Ami a Vz-t illeti ás a sávszéleket, nem vagyok benne biztos, hogy van sávszélproblémája. A note, vagy kondo ezüstök viszonylag "egyenesen" szólnak, valamitől elég jó a febontás, az un színmélység. Pl az alső regiszterben érintett hangszerek esetén ez úgy nyilvánul meg, hogy nem lesz kiemelten erős az alja, de pl egy basszgitár, vagy cselló/bőgőjáték sokkal játékosabb, sokkal több hangszínt megszólaltva válik teljesebbé. Sok kábel ezt a tartományt elnagyolva, kevesebb színben mutatja meg, de ez egyfajta dinamikakompresszíónak tűnik inkább nekem, ami oda vezet,hogy a halkabb hangokat is felhangosítja, így azok összességében hangosabbak lesznek, ami attraktívabbnak tűnik. Nyilván ez a Vz, ahogy semmi más, ez se tökéletes és még házon belül is van tőle "nagyobb" kábel, aminek a hangja még szikárabb, még eszköztelenebb. (tudom, a "kábel hangja", vagy "nemhangja", röviden hangja :smile53: ). Amit én inkább látok az AN vagy Kondo ezüstökön, hogy sávszélekben rendben vannak,de ahogy lépdelünk felfele, nő a felbontás, a színmélység. De ez sokváltozós játék és itt főleg erősen jelen van, hogy rendszerben kell gondolkodni.

ja igen... a hiba szó.. nehéz megfogni, mi a hiba és mi a hiányosság. a hiba az én értelmezésemben egy olyan jelenség a hifiben, ami hozzáad, főleg torzításokra gondolok. a hiányosság,ami ott kellen legyen,de nincs ott, de legalább nem zavar. Egyéni pereferencia, kit, mi idegesít jobban, engem az első.


 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.02.16., pén. 11:06
SoundMania írta:
2024.02.16., pén. 05:55

Amikor a AN vz-ket használtam szerethetőbb volt a hang. Most meg sokkal de sokkal jobb... 
 



 
Van egy-két drágábbnak tartott madzagom, hogy azt nem tudom mással pótolni. Tévút, hogy azt a pénzt költsük jobb berendezésekre, mert való igaz, az eredőnk jobb lesz,de azt nem kapjuk meg,amit az un drága kábellel megkapunk. A készülékcsere nem azt eredményezi, amit a kábelcsere.




 
SM
LP, vagy LPz ? 

Revox
Azokra a Keravill - madzagokra gondolsz ? :kapdelm:

Na,ja. Asszem sikerült rendesen besétálnom a saját csapdámba.

Próbálom ugyebár kiváltani a dac előtt vendégeskedő Vz - t, hogy visszadughassam a phonóba, de egyre reménytelenebbnek tűnik a dolog.
Egyre magasabb polcról próbáltam ki digi coax darabokat és még azt sem mondhattam, hogy saját jogon önmagukban nem tetszettek, sőt, közvetlen összehasonlításban bizonyos paraméterekben - sávszélek - jobbak is voltak talán - rámutatva, hogy a Vz sem hibátlan - de összeségében hosszabb távon, középtartományukat tekintve meg azonnal, kiderült, hogy hallgathatatlanok a Vz - hez képest.
Az olyan mélységig von be a zene lényegébe, amihez a többinek köze nincsen.
Mindezt úgy, hogy a legtudorabbak szerint analóg kábelnek sokkal jobb, mint digitnek.
Asszem az lesz, hogy széthúzom a Vz - t, a fele megy a helyére a phonóba, a másik fele meg hol ott, hol a dac előtt teljesít majd szolgálatot, oszt jónapot !
 
 
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.02.16., pén. 05:55
Revoxnak, 5-tel lejjebbre....
Ez így már jobban érthető. És elfogadható persze hogy van aki gazdaságosabban megtalálja a számítását. Csak ez onnan már nem tekinthető végállomásnak, amikor ide benéz, hogy miről mit írnak, mi milyen, stb. Beleértve engem is.Amikor a AN vz-ket használtam szerethetőbb volt a hang. Most meg sokkal de sokkal jobb, csak az utolsó miliméter szinergia még nincs meg hogy megint tökéletesen az legyen.Ksl vz vagy AN vz, nincs nagy jelentősége.  Főleg a többségnél, aki egyiket sem hallotta, pláne nem használja. És nekem inkább a rövid kábelek tetszenek jobban. Bárhol is.... Power, vagy sp, vagy ic.... Mindegy, mert mindenhol. 
 
 


 
A rövidség általában igen, de enenk sokszor az is oka lehet,hogy a rövidebb nem lóg le a földre, vagy ide-oda. A KSL Vz esetén viszint nekem az 1méterestől a másfeles szikárabban, jobban szólt. jobban hasonlított a KSL LP-re.

amúgy a végállomás akkor van meg, ha ezt érzi a user.

a másik oldalról nézve viszont, azt se helyeslem, ha valaki elítéli azt, aki "drága" kábeleket használ. biztos van azok között is olyan,ami nekem se kellene, de azt is tudom, van egy-két drágábbnak tartott madzagom, hogy azt nem tudom mással pótolni. Tévút, hogy azt a pénzt költsük jobb berendezésekre, mert való igaz, az eredőnk jobb lesz,de azt nem kapjuk meg,amit az un drága kábellel megkapunk. A készülékcsere nem azt eredményezi, amit a kábelcsere.

én azt gondolom, egy egészséges kompromisszum mindenkinek jó lehet és még a fórumos beszélgetéseket se veri nagyon nyakon, ha hasonlóan gondolkodunk általános rendszerszemlélet terén, legfeljebb más-más nagyságrendben éljük meg.
 
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Revoxnak, 5-tel lejjebbre....
Ez így már jobban érthető. És elfogadható persze hogy van aki gazdaságosabban megtalálja a számítását. Csak ez onnan már nem tekinthető végállomásnak, amikor ide benéz, hogy miről mit írnak, mi milyen, stb. Beleértve engem is.Amikor a AN vz-ket használtam szerethetőbb volt a hang. Most meg sokkal de sokkal jobb, csak az utolsó miliméter szinergia még nincs meg hogy megint tökéletesen az legyen.Ksl vz vagy AN vz, nincs nagy jelentősége.  Főleg a többségnél, aki egyiket sem hallotta, pláne nem használja. És nekem inkább a rövid kábelek tetszenek jobban. Bárhol is.... Power, vagy sp, vagy ic.... Mindegy, mert mindenhol. 
 
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12186
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: revox »

SoundMania írta:
2024.02.15., csüt. 05:28
Ha váltasz erre a rendszerre és 2 év múlva is ezt írod, akkor talán elhiszem. Talán.....
Pont amiket szoktál írni, azok miatt főleg..... Meg ami cuccaid vannak, meg amiért azokat kiválasztottad.... Vagy véletlen az egész.

 
véletlen :)

értem mire célzol és a felső végeken én is azt gondolom, amit, de. De engem általában feldob, ha találok valami gazdaságos megoldást, ami üdvözítő lehet másnak, de akár nekem is. Nekem is volt VZ madzagom (csak maradjunk ennél a visszatérő dolognál, bár az nekem még nem teljes, hogy a klasszik Vz, vagy a KSL-ről van itt szó) és valóban baromi jó madzag. Én is elvittem ismerőshöz és bekötöttük konfekcióPionner erősítőre és ott is bődületesen nagyot dobott. Tényleg egy olyan kábel (nekem KSL volt hosszabb ideig és 1,5méter, ami még jobbnak bizonyult, mint a méteres), de azt is látni kell, hogy az ma használtpiacon is karcolja a 400ezret és nem mindenki akar, vagy tud ennyit letenni egy madzagért. Tévedés ne essen, én se tudok, de megszorítom  a nadrágszíjat. Nem lapátoljuk otthon a lóvét, hanem kemény spórolások árán veszem meg azt, amit. De ezt nem állítom, hogy követendő példa. Vagyis lehet, miért ne, de megértem, aki nem akarja ezt tenni. Persze, más a nyelvezt,ha látom, hogy ömlik a manny valkinél, azt arra biztatom, ne spóroljon, ha nem veri hátba a dolog, ha ezt komolyan gondolja. DE! Ez nem jelkenti azt, hogy nem értem meg, aki mindenkit a mégjobb-mégjobb felé terelgetne. Van egy nagyon pozitív tapasztalata és ezt szeretné másoknak átadni és ez jó dolog, de való igaz, létezik alatta is élet  :smile53:
 

visszatérve a kis rendszerre, nekem van hasonló és használatban van. Jobb híján a hálószobában, de annak a kanyarja, hogy a front egy 7ezer forintos Akai DVD játszó. Erősítő egy TMP ANT. Egy FAL szélessávú van rákötve és a kábelezés Kondo KSL Spc és Tiglon tápdrót, IC egy Hitachi SAX102. DE volt,amikor az egész lánc gatyamadzaggal ment, mert az volt kéznél. Nem esik nehezemre, ezt hallgatni, de aki egy rendszert akar összerakni, annak vélhetően nem a FAL-at javasolnám. Van benne valami elképesztően jó dolog, de akinek ez a fő rendszere, pl ezzel a Fostexel teljesebb frekvenciaképet kap. A FAL tudásához fel kell nőni, meg kell érni, olyan mértékben kell lexarni a külvilágot, amit kevesek egoja enged meg megának. QUAD ESL feeling. A nyilvánvaló frekvrencia és hangnyomáskorlátai miatt ez a kisdoboz, csak a gazdájának szól, mert ezerből egy haverja lesz, akinek ez tetszik, nem valami dögösebb hang. A Fostex jól evickél a szélessávúak eszköztelen, terrmészetes hangja és a többutasok frekvenciamenetének farvizén és ez jó dolog :rolleyes:
Megelőzöm, hogy "OK, de a drótok csak Kondok". Igen, voltak otthon, eladni meg nem szeretek dolgokat. DE, ha nem lennének, igen nagy valószínőséggel audio note AN-B madzagot kapnának, aminek újkorában most 20ezer métere kb. És aki ilyen szintben gondolkodik, szerintem annak ez tökéletes és elegendő választás.

Megyek tovább:
Görgözéshez (egyszerűbben "szobabicikli") egy Navon mikroDVD-t használok. Ezek 22ezer forintért fadobozba betettek egy szélsessávú hangszórót, én meg az egészet egy szűk polcra, ami nem gyengén rásegít az alsó regiszterekre (de nem döng,nem folyik el) és olyan hangja van, sokszor kedvem lenne elhívni valami hifist,hogy ezt hallgasd meg :D :D :D    ( itt talán lehet a béna fotón látni, csak nem tudom idelinkelni magát a képet: Navon NMH200 | utopia (halfnote.hu ) 

...


Az indítókérdés az volt, vezet e valahova mindig a bazi drága dolgokkal jönni. Amint látható, főleg vitába. Sok dologban teljesen egyetértek, inkább egy jó drótom legyen, mint két gyengébb (pl két front esetén). nekem is így van. A phonoig megy egy madzag, az fix, de a phonotól az erősítőig ami fut, azt szoktam átdugni a CD-be is. Nem nehéz mozdulat és nem naponta 10szer váltok formátumot. De ennek van másodlagos oka is: Minden egyéb, az erősítőbe, vagy a láncban bárhova bedugott madzag hangja megjelenik a hangképben. A miérteket fejtegetni nincs kellő tudásom, max találgathatok (mint bárki más, ez nem kiforrott tudományág és messze nem ismert), de az biztos, az a legegészségesebb, ha csak az van bekötve, ami éppen szól.
Ezt a szabályt bárki alkalmazhatja (inkább egy jobb,mint két fele annyira jó), de mindenki azon  a szinten, ahol űzni akarja ezt a sportot. Ami nagyon fontos szerintem, az a rendszerszemlélet, ha készülékekről van szó, ha kábelekről. Mindent összevissza kötözve a hang is pont olyan lesz. Viszont, ezt szem előtt tartva, akár egész olcsón lehet élvezhető hangú rendszereket összeállítani. Ha többet költünk, jobb lesz? ha ezen elvek mentén, akkor igen, persze. De aki az alsó árszegmensben rak össze egy jó hangú rendszert és el tudja fogadni, hogy ez van és kész, ugyanolyan boldog lesz, mint aki sokmillióért zenél és nem  hal meg zenei analfabétábban  :smile53:
 
egy kis minimálkoncepció by revox:


youtu.be/_O3k20UeApg
[/quote]

 
 
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

chord_ írta:
2024.02.14., szer. 13:21

Tipikus akadémikus / technikai megközelítés.
Ami azt eredményezi, hogy aki hallott már pl. egy csellót a szobájában, az ezzel a véleményével az örökös elégedetlenség / keresgélés / cserélgetés örvényében fog úszkálni. Mert emberléptékű rendszerrel nem fogja elérni soha.

Vagyunk páran, akik szerényen, de többet akarunk, mint a valóság. Szebbet, jobbat, élvezetesebb hangot. És ez elérhető. Hogy ez max. egy oldalág lehet? Énszerintem lényegtelen.
Hirtelen nem is tudtam melyik topicban vagyok, az Általában - ban is ez a téma, oda is való.
Azért valami fogódzó csak kell, hogy kb. tudjuk merre van az előre... gondolkodik.gif
Amúgy ,mishow és gomolalaci hozta fel, hogy a legtöbb hifis nem is tudja, mit akar, meg hallottak - e már egyáltalán akusztikus hangszert - gondolom, hogy tudják mit kell hallani...
Most akkor kell, hogy tudjuk, hogyan szól egy brácsa, vagy nem kell, döntse már el valaki, nekem mindegy... :D
/ Nem tudom, hogy végig olvastad - e az oldalt, és a másik topicban, lehet, hogy nem én vagyok számodra igazán a címzett./

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Rock60 írta:
2024.02.13., kedd 18:13

Nyilván mindenki azt szeretné, ha a hifije a valóságoshoz hasonlatosan szólna. Ahhoz a valósághoz, amit az emlékeiben kotorászva jónak ítél. / Nem rossznak./
Tipikus akadémikus / technikai megközelítés.
Ami azt eredményezi, hogy aki hallott már pl. egy csellót a szobájában, az ezzel a véleményével az örökös elégedetlenség / keresgélés / cserélgetés örvényében fog úszkálni. Mert emberléptékű rendszerrel nem fogja elérni soha.

Vagyunk páran, akik szerényen, de többet akarunk, mint a valóság. Szebbet, jobbat, élvezetesebb hangot. És ez elérhető. Hogy ez max. egy oldalág lehet? Énszerintem lényegtelen.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

gomolalaci írta:
2024.02.13., kedd 20:52
SoundMania írta:
2024.02.13., kedd 12:03
Rock60 írta:
2024.02.13., kedd 10:09


Pont úgy nézett ki, a neve is ismerős, de az még nem volt szerintem a nyolcvanas években... gondolkodik.gif
A sárgánál jobb volt, de sokkal drágábban, nem érte meg az árát.
Nem emlékszem melyik mikor jelent meg. Azt tudom a d300 meg d102 volt akkoriban a 'legjobb'. De ezt úgy kell érteni, hogy azonos árúakhoz képest. Akkoriban még nehezen talált jobbat ennél a kettőnél az ember, azt hiszem.
First sohasem tetszett. Túl meleg lomha, lanyha, lassú hangú volt. Ha jól emlékszem, hasonló áron volt mit akkor az AN v. Ha igen, akkor most reális az árkülönbségük. V sokkal jobb volt mindig, mindenhol ahol próbáltuk. Thunderline meg Orchid megint soha nem szerepeltek jól. Sokkal olcsóbbak jobbak voltak más márkáktól. Még párat kipróbáltunk akkoriban, de mindig volt jobb/sokkal jobb akár olcsóbban. D300 meg 102 már akkor nem jött szóba számomra. Hisz ott volt az AN v.... ami szintén hasonló árú Kimber és Siltech kábeleknél jobb volt. Mindig, mindenhol, ahol csak próbáltuk.
Aztán jött a Vz meg spx, amiket megszorítani sem tudott semmi amivel dolgom volt talán 2 évtizeden át. Pedig sokszor jöttek, hogy na majd akkor aztán most kössék fel a gatyájuk az AN-ek.... Voltak olcsóbbak, messze elmaradva és néhány drágább, még mimdig jócskán elmaradva. Soha sem jött el a "várt" csoda.... Meg kellett szokni, hogy ha ez kell, ennyit kell áldozni rá.
Voltak még jó drótok. Pl. Isoda Hybrid. Nekem van még belőle. Igaz már majdnem 50 évesek....
Persze... Viszonyítás kérdése. Múltkor valaki árult Fraktal F1-et 150-ért. Aki szereti a tömör kábel hangzást, annak kiváló...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

SoundMania írta:
2024.02.13., kedd 12:03
Rock60 írta:
2024.02.13., kedd 10:09
SoundMania írta:
2024.02.13., kedd 08:33

Remélem nem a Thunderline-ra gondolsz, mert az egy nagyon gyenge cucc volt!
Pont úgy nézett ki, a neve is ismerős, de az még nem volt szerintem a nyolcvanas években... gondolkodik.gif
A sárgánál jobb volt, de sokkal drágábban, nem érte meg az árát.
Nem emlékszem melyik mikor jelent meg. Azt tudom a d300 meg d102 volt akkoriban a 'legjobb'. De ezt úgy kell érteni, hogy azonos árúakhoz képest. Akkoriban még nehezen talált jobbat ennél a kettőnél az ember, azt hiszem.
First sohasem tetszett. Túl meleg lomha, lanyha, lassú hangú volt. Ha jól emlékszem, hasonló áron volt mit akkor az AN v. Ha igen, akkor most reális az árkülönbségük. V sokkal jobb volt mindig, mindenhol ahol próbáltuk. Thunderline meg Orchid megint soha nem szerepeltek jól. Sokkal olcsóbbak jobbak voltak más márkáktól. Még párat kipróbáltunk akkoriban, de mindig volt jobb/sokkal jobb akár olcsóbban. D300 meg 102 már akkor nem jött szóba számomra. Hisz ott volt az AN v.... ami szintén hasonló árú Kimber és Siltech kábeleknél jobb volt. Mindig, mindenhol, ahol csak próbáltuk.
Aztán jött a Vz meg spx, amiket megszorítani sem tudott semmi amivel dolgom volt talán 2 évtizeden át. Pedig sokszor jöttek, hogy na majd akkor aztán most kössék fel a gatyájuk az AN-ek.... Voltak olcsóbbak, messze elmaradva és néhány drágább, még mimdig jócskán elmaradva. Soha sem jött el a "várt" csoda.... Meg kellett szokni, hogy ha ez kell, ennyit kell áldozni rá.
Voltak még jó drótok. Pl. Isoda Hybrid. Nekem van még belőle. Igaz már majdnem 50 évesek....
A gondolkodás nem megerőltető...

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2879
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 683

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pärt írta:
2024.02.13., kedd 14:36
Rock60 írta:
2024.02.13., kedd 10:00
denesdr írta:
2024.02.13., kedd 09:19

De még ha erősítetlen élőzenét is hallgatunk, ahány hallgatási pozíció, gyakorlatilag annyiféle valóság.
Már megint kezdődik a relativizálás.
Hogy az élő zene sem egyforma, egyik jobban szól, másik rosszabbul, akkor most jaj, mihez is hasonlítsam, jaj, már nincs is viszonyítási alap....
Túl sok a hobbinkban a változó, hogy még abba a kérdésbe is belegabalyodjunk, hogy vajon melyik valóság - élményhez is kellene hasonlítani. / Nyilván, nem a legrosszabbhoz.../
Ez nem egy újabb változó, hanem a kiindási pont, de minimum egy fontos tényező, hogy ne forogjon a végtelenségig ez a jól szól/nem jól szól mókuskerék. Van, akinek az a zongorahang az etalon, amit közvetlen közelről hall, másnak a nyolcadik sorban kapott élmény.
Egyáltalán; hogy lehet értelmezni azt, hogy "legrosszabb valóságélmény"? 36_1_5.gif El lehet helyezni az észlelést, érzékelést egy jó-rossz tengelyen?

Nyilván mindenki azt szeretné, ha a hifije a valóságoshoz hasonlatosan szólna. Ahhoz a valósághoz, amit az emlékeiben kotorászva jónak ítél. / Nem rossznak./
De vannak, akik nem szeretnék, hogy lássuk a fényt az alagút végén és előjönnek evvel a valóság - relativizálással, hogy ahány hallgatási pozíció, annyiféle valóság és ha már annyiféle valóság, akkor már hopp, nincs is mihez hasonlítsuk korrektül a hifink hangját .
Persze, ha a csillárról hallgatnám, vagy a pincéből, az is a valóság, de nem gondolnánk - én legalább is biztosan nem - hogy ahhoz a valósághoz hasonlatosat szeretnék otthon hallgatni.

A legrosszabb valóság élmény alatt azt értem - helyezd el a tengelyen - hogy rossz volt a valóság - élmény.
Nem tetszett a hang, mert pl. legelöl a jobb legszélén űltem, vagy bal leghátúl, vagy fenn a kakasüllön a Kongresszusi Központban és döngött minden mint a fene, meg túl is volt hajtva.
A jó valóság élmény - a tengely másik vége - az, ahol jó az akusztika, kb. középen ülök a 6. sor környékén és senki nem köhög a nyakamba.
Ehhez az utóbbi élményhez hasonlítanám szívesebben az otthoni hifim hangját, de hát kinek a pap, kinek a papagáj. :smile53:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2024.02.13., kedd 15:44
SoundMania írta:
2024.02.13., kedd 14:58

Hülyeség szerintem ez a magyarázat. Nem az az érdekes, hogy ki honnan mit hall jónak. Hanem az hogy ezt tudja-e más hallgatási szokásaival közös nevezőre hozni. Ami nem okozhat gondot, hiszen mindenki azért onnan hallgat koncertet ahonnan, mert a többi helyet kipróbálta és nem tetszik neki. Legalábbis én így csinálom. Ha más máshogy, akkor azt magának kell konvertálnia az eltérő helyek eltérő hangzásaira.
Nem magyaráztam semmit, csupán reagáltam egy, az érdemi párbeszédet nehezítő jelenségre, ti. a minősítéseket öntudatlanul átszövő szubjektív elemekre.
Nem dagasztanám túl ezt a témát, bármikor benézek ide, üdítő kivételektől eltekintve ugyanazt a néhány mantrát olvasom.

Mindenesetre, ha már közvetett módon lehülyéztél - hülyeségeket hülyék mondanak - engedj meg egy ennél egy fokkal kevésbé személyeskedő kérdést, ami talán a köz kíváncsiságát is enyhítheti:
Neked sikerült valaha a saját hallgatási szokásaidat - kicsit tágítva a kört - hangzási ideálodat közös nevezőre hozni bárkiével? Tehát pl. amikor más kijelenti, hogy neki ez a hang hervatag dögunalom, esetleg éppen ellenkezőleg, túlsózott, fárasztó, akkor azt elfodadod, mint az ő kis személyes koordinátarendszerében érvényes véleményt?
Nem kellene személyeskedéssé konvertálnod ami nem az. Gondolhatod, hogy nem rád mondtam mielőtt ezt hoznád ki belőle.
Azt hiszem némi további magyarázatra utal a kérdésed témája, de az a válaszom, hogy akikkel ebben a témában szót értünk, elfogadom, mert/de kb azért mert mindent hasonlónak hallunk és ítélünk. Csak én talán még szigorúbban.... Így valószínűleg én is annak ítélem meg. Ezért viszont sokszor járok úgy, hogy ha valahol megkérdezik na milyen a rendszer? ugye jó? 10 évig raktam össze, nekem ez teccik, soha ilyen jól nem szólt, ilyen a valódi hangzás.... Stb-k. Hát megmondom a véleményem.... Nem sokan szoktak örülni annak amit mondok. De hozzá teszem nem is sok helyen vannak olyan készülékek ezek közül ami jól szólna. De csodálkozom ekkor is, hogy hát mit is hallgatnak a rendszerükböl az emberek végül is? Meg persze minek? :)

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2024.02.13., kedd 14:58

Hülyeség szerintem ez a magyarázat. Nem az az érdekes, hogy ki honnan mit hall jónak. Hanem az hogy ezt tudja-e más hallgatási szokásaival közös nevezőre hozni. Ami nem okozhat gondot, hiszen mindenki azért onnan hallgat koncertet ahonnan, mert a többi helyet kipróbálta és nem tetszik neki. Legalábbis én így csinálom. Ha más máshogy, akkor azt magának kell konvertálnia az eltérő helyek eltérő hangzásaira.
Nem magyaráztam semmit, csupán reagáltam egy, az érdemi párbeszédet nehezítő jelenségre, ti. a minősítéseket öntudatlanul átszövő szubjektív elemekre.
Nem dagasztanám túl ezt a témát, bármikor benézek ide, üdítő kivételektől eltekintve ugyanazt a néhány mantrát olvasom.

Mindenesetre, ha már közvetett módon lehülyéztél - hülyeségeket hülyék mondanak - engedj meg egy ennél egy fokkal kevésbé személyeskedő kérdést, ami talán a köz kíváncsiságát is enyhítheti:
Neked sikerült valaha a saját hallgatási szokásaidat - kicsit tágítva a kört - hangzási ideálodat közös nevezőre hozni bárkiével? Tehát pl. amikor más kijelenti, hogy neki ez a hang hervatag dögunalom, esetleg éppen ellenkezőleg, túlsózott, fárasztó, akkor azt elfodadod, mint az ő kis személyes koordinátarendszerében érvényes véleményt?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”