Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Voyager írta:
2024.01.06., szomb. 10:39
zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 22:00
Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 21:49


Ezen csodálkozom, hogy az elméletig nagyobb felbontású DVD kevesebbet kamatozik a jobb kábelből, mint a TV adás.
De, az a lényeg, hogy minden jobb lett, gondolom úgy is az adás megy többet...
Ezt rosszúl tudod, a tv adás magasabb felbontású, mint a DVD. Ez utóbbi már egy nagyon elavúlt formátum.
A tv adás HD felbontású, a DVD nem.
Ez így van, viszont a felbontás önmagában még kevés a jó képhez. HD felbontásnál lényeges, hogy legalább 8-10 Mbps legyen a sávszél. Sajnos ezt kevés szolgáltató tudja/nyújtja, mert tele a kínálat töltelék csatornákkal és csak néhány frekvenciára jut nagyobb sávszél.
Igen, sok mindennek együtt kell álljon, hogy ez teljesüljön.
Nekem van is egy aggodalmam, aminek már többször hangot is adtam. Hiába az optikai kábelen bejövő jel, ha a szolgáltató, nyilván költséghatékonyságból olcsó, gagyi modem/routert és STB-ot biztosít. Sajnos ezek a "készülékek" a szolgaltatás minőségén, és stabilitásán sokat rontanak. Vacak, instabil eszközök, sokszor baj van velük, ha néha fennakadás van a szolgáltatásban, akkor rend szerint ezek okozzák.
Mint felhasználó, ezzel sokat nem tudok tenni, nyelek, a szolgáltatónál hiába reklamálok, hülyének, nem hozzáértőnek titulálnak és lepattintanak.
Most, hogy bekerült ez a két DeLock HDMI kábel, jelentősen javult a képminős, de sajnos a stabilitásra nem tud hatással lenni. Igen, a HD csatornák képminősége sem egyformán jó, a legjobbak kb. egyenértékűek a Blu-Ray felbontásával, képminőségével, legalábbis én így látom.
A tv adás minőségén feltehetőleg lehetne javítani, ha szolgaltató által biztosított eszközöket jobb minőségűre cserélném, de erre sajnos nincs mód. Ha körbevenném őket minőségi kábelekkel(hálózati, Lan, stb.), talán tovább lehetne javítani a képminőséget, de így nem nagyon látom értelmét.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

La_Valse írta:
2024.01.06., szomb. 10:25
cables írta:
2024.01.05., pén. 23:37
Kb. az esetek 95%-ában a árnyékolás teljesen felesleges és erősen ront a hangzáson!
Akkor én arra a kb. 5%-ra gyúrok, ahol nem teljesen felesleges az árnyékolás, és erősen nem ront a hangzáson. :D
Ez a 95% is kicsit erős, de ismerjük a motivációját.
Egyébként is az árnyékolás funkciójáról volt szó nem arról, hogy hol érdemes/kell és felesleges a használata. :D

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 22:00
Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 21:49
zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 19:18

A legnagyobb minőségbeli javulás a BD, és a tv adásnál tapasztaltam, a "sima" DVD kevesebbet, de az is profitált.
Ezen csodálkozom, hogy az elméletig nagyobb felbontású DVD kevesebbet kamatozik a jobb kábelből, mint a TV adás.
De, az a lényeg, hogy minden jobb lett, gondolom úgy is az adás megy többet...
Ezt rosszúl tudod, a tv adás magasabb felbontású, mint a DVD. Ez utóbbi már egy nagyon elavúlt formátum.
A tv adás HD felbontású, a DVD nem.
Ez így van, viszont a felbontás önmagában még kevés a jó képhez. HD felbontásnál lényeges, hogy legalább 8-10 Mbps legyen a sávszél. Sajnos ezt kevés szolgáltató tudja/nyújtja, mert tele a kínálat töltelék csatornákkal és csak néhány frekvenciára jut nagyobb sávszél.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

cables írta:
2024.01.05., pén. 23:37
Kb. az esetek 95%-ában a árnyékolás teljesen felesleges és erősen ront a hangzáson!
Akkor én arra a kb. 5%-ra gyúrok, ahol nem teljesen felesleges az árnyékolás, és erősen nem ront a hangzáson. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rTom »

Szevasztok!
Talán nem teljesen off a kérdésen itt.
HDMI audio extractort keresgélek SPDIF/RCA ( emiatt a választék elég kevés)kimeneteset.
Apple TV 4k HDMI- a tv toslink-dac-preamp-adc-mini dsp láncot szeretném kiváltani/ lerövidíteni.
Ez idáig ez lenne a nyerő, de megköszönném ha tudtok ajánlani alternatívát:
Orei
Screenshot_20240103_200110_Brave.jpg

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 22:03
SoundMania írta:
2024.01.05., pén. 19:13
Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 17:57

A Stereophile - ben van egy nagyon jó teszt és ezzel együtt egy felismerés a kábelekkel kapcsolatban, amiben van egy nagyon tanulságos mondanivalója a szerzőnek.
És mi az a felismerés? Oszd meg inkább kérlek.
Főleg a cikk első felében fejezi ki a szerző abbéli megrökönyödését, hogy a belépőszíntűnél alig jobb rendszerbe tett jobb kábelek hatására milyen várakozása felüli, ugrásszerű hangminőség javulást tapasztalt.
Neked, gondolom ez nem okoz meglepetést. gondolkodik.gif :D
Ez nem. De annyi mást is ír ami meg igen..... :) Volt annyi ideig kcag-m meg pbj, hogy tudom.... :(

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Voyager írta:
2024.01.05., pén. 21:00

De ez korántsem jelenti azt, hogy "mindenhová" kell árnyékolás.
Kb. az esetek 95%-ában a árnyékolás teljesen felesleges és erősen ront a hangzáson!

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 22:00

A tv adás HD felbontású, a DVD nem.
Igaz, persze, a Blu-ray járt a fejemben. :smile53:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2024.01.05., pén. 19:13
Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 17:57

A Stereophile - ben van egy nagyon jó teszt és ezzel együtt egy felismerés a kábelekkel kapcsolatban, amiben van egy nagyon tanulságos mondanivalója a szerzőnek.
És mi az a felismerés? Oszd meg inkább kérlek.
Főleg a cikk első felében fejezi ki a szerző abbéli megrökönyödését, hogy a belépőszíntűnél alig jobb rendszerbe tett jobb kábelek hatására milyen várakozása felüli, ugrásszerű hangminőség javulást tapasztalt.
Neked, gondolom ez nem okoz meglepetést. gondolkodik.gif :D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 21:49
zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 19:18

A legnagyobb minőségbeli javulás a BD, és a tv adásnál tapasztaltam, a "sima" DVD kevesebbet, de az is profitált.
Ezen csodálkozom, hogy az elméletig nagyobb felbontású DVD kevesebbet kamatozik a jobb kábelből, mint a TV adás.
De, az a lényeg, hogy minden jobb lett, gondolom úgy is az adás megy többet...
Ezt rosszúl tudod, a tv adás magasabb felbontású, mint a DVD. Ez utóbbi már egy nagyon elavúlt formátum.
A tv adás HD felbontású, a DVD nem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 19:18

A legnagyobb minőségbeli javulás a BD, és a tv adásnál tapasztaltam, a "sima" DVD kevesebbet, de az is profitált.
Ezen csodálkozom, hogy az elméletig nagyobb felbontású DVD kevesebbet kamatozik a jobb kábelből, mint a TV adás.
De, az a lényeg, hogy minden jobb lett, gondolom úgy is az adás megy többet...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

gomolalaci írta:
2024.01.05., pén. 20:48
Mint teljesen kábel laikus, kérdezem az alábbi hozzászólásokat (nem posztokat) elolvasva, minek kell bármely drótra árnyékolás???
Még ezt a kérdést..hát hogyhogy miért?
Azért, hogy ne fakuljon ki a napsütésben :napsut:
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

gomolalaci írta:
2024.01.05., pén. 20:48
Mint teljesen kábel laikus, kérdezem az alábbi hozzászólásokat (nem posztokat) elolvasva, minek kell bármely drótra árnyékolás???
Tudod, hogy mi az elektromos erőtér?

"A forrás a vezetékeken keresztül látja el a készüléket. A pozitív és a negatív vezeték között feszültségkülönbség keletkezik, ezért a vezetők között elektromos erőtér épül fel. Az árammal átjárt vezetékek körül ezenkívül mágneses tér is keletkezik. Ez a mágneses tér az áramfüggősége miatt időben ingadozik. Mivel időben állandó áramok a létező legkevesebb alkalmazásban fordulnak elő, ezért ezek a mágneses mezők rendszertelenül váltakoznak. Ezek a mezők elektromágneses jelekké, egyfajta „mini jeladókká”, egyidejűleg pedig vevőkké is válnak. Így tehát minden vezeték képes arra, hogy negatívan befolyásolja más elektromos és elektronikus készülékek működését. Azért, hogy ezek a hatások ne jelentkezzenek a készülékekben és berendezésekben, a kábelek és vezetékek szakszerű árnyékolására van szükség."

De ez korántsem jelenti azt, hogy "mindenhová" kell árnyékolás.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Mint teljesen kábel laikus, kérdezem az alábbi hozzászólásokat (nem posztokat) elolvasva, minek kell bármely drótra árnyékolás???
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Voyager írta:
2024.01.05., pén. 19:36
zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 19:18
Szép estét mindenkinek!
A december 27.-én megrendelt DeLock HDMI kábelek, amiket többen is ajánlottatok, ma végre megérkeztek!
Mielőtt bedugtam volna őket a BD lejátszó, a STB és a tv közé, először kicsit néztem a tv adást, kapcsolgattam a csatornák között, hogy szokja, memorizálja a szemem a képet. Majd ugyanezt eljátszottam a BD lejátszóval is, először egy DVD, utána egy BD lemezzel/filmmel.
Aztán jött a csere.
Semmi kétség, ez valóban jobb, mint a gyárilag mellékelt, filléres HDMI kábel.
A hangminőség nem releváns, nem is volt szempont, a tv hangszórói olyanok amilyenek, viszont a képminőség egyből szembetűnő volt.
Élénkebb, elevenebb, valóságosabb színek, részletesebb, pontosabb, fényesebb kép. Minden sokkal jobb lett, csupa olyan jellemzők javultak, amiket előre elképzelni sem tudtam, de már értem miért írtátok, hogy ezek olyan dolgok, amik tv beállításokkal nem érhetők el.
A legnagyobb minőségbeli javulás a BD, és a tv adásnál tapasztaltam, a "sima" DVD kevesebbet, de az is profitált.
A kicsivel több, mint 5000 Forintos árával főnyeremény, annyival jobb, mint a legegyszerübb HDMI kábelek(pedig azért azok is olyan 1500-2000 Forintba kerülnek), hogy ezeket kb. mindenkinek kötelezően előírnám! :D Nem szabad kihagyni!
Köszönöm szépen mindenkinek, aki ajánlotta! leborulok.gif
Nagyon örülök, hogy tetszik. :smile32:

Én nem vonom kétségbe, hogy a "jobb" kábelek még természetesebb képet tudnak előcsalogatni a forrásból, de ennyiért ez egy igen minőségi kábel.

Aki tudja, hogy mi az a színhelyesség és van ilyenre igénye, esetleg a további finomságokat is észreveszi a képen, de csak egyszerű kábele van, az mindenképpen jól teszi, ha beszerez egy ilyet.
ui: de nem szabad elfelejteni a jó forrást sem!
Köszönöm a jókívánságokat! :smile32:
Természetesen én sem vonom kétségbe a jobb kábelek hatását, de én nem nagy szerettem volna ennél sokkal többet költeni rá, mert azért a tv annyira nem lételem, mint a hifi. :D
Komolyan megörültem, mikor már többen is ajánlották ezt az olcsó favoritot, és nem kell ennél komolyabb összeget elkölteni a feljebblépéshez.
Igen, a jó forrás is alpvető, ami nálunk nem kiemelkedő(Marantz UD 5007, gagyi STB.), de kielégitő.
Viszont a megjelenitőt(tv) sem szabad elhanyagolni, ami esetünkben nem egy mai, modern 8K csoda, hanem egy öregecske, de annál megbízhatóbban teljesítő Panasonic plazma, ami elé nem is feltétlen indokolt ennél drágább HDMI kábel.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

zoli73 írta:
2024.01.05., pén. 19:18
Szép estét mindenkinek!
A december 27.-én megrendelt DeLock HDMI kábelek, amiket többen is ajánlottatok, ma végre megérkeztek!
Mielőtt bedugtam volna őket a BD lejátszó, a STB és a tv közé, először kicsit néztem a tv adást, kapcsolgattam a csatornák között, hogy szokja, memorizálja a szemem a képet. Majd ugyanezt eljátszottam a BD lejátszóval is, először egy DVD, utána egy BD lemezzel/filmmel.
Aztán jött a csere.
Semmi kétség, ez valóban jobb, mint a gyárilag mellékelt, filléres HDMI kábel.
A hangminőség nem releváns, nem is volt szempont, a tv hangszórói olyanok amilyenek, viszont a képminőség egyből szembetűnő volt.
Élénkebb, elevenebb, valóságosabb színek, részletesebb, pontosabb, fényesebb kép. Minden sokkal jobb lett, csupa olyan jellemzők javultak, amiket előre elképzelni sem tudtam, de már értem miért írtátok, hogy ezek olyan dolgok, amik tv beállításokkal nem érhetők el.
A legnagyobb minőségbeli javulás a BD, és a tv adásnál tapasztaltam, a "sima" DVD kevesebbet, de az is profitált.
A kicsivel több, mint 5000 Forintos árával főnyeremény, annyival jobb, mint a legegyszerübb HDMI kábelek(pedig azért azok is olyan 1500-2000 Forintba kerülnek), hogy ezeket kb. mindenkinek kötelezően előírnám! :D Nem szabad kihagyni!
Köszönöm szépen mindenkinek, aki ajánlotta! leborulok.gif
Nagyon örülök, hogy tetszik. :smile32:

Én nem vonom kétségbe, hogy a "jobb" kábelek még természetesebb képet tudnak előcsalogatni a forrásból, de ennyiért ez egy igen minőségi kábel.

Aki tudja, hogy mi az a színhelyesség és van ilyenre igénye, esetleg a további finomságokat is észreveszi a képen, de csak egyszerű kábele van, az mindenképpen jól teszi, ha beszerez egy ilyet.
ui: de nem szabad elfelejteni a jó forrást sem!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3752
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!
A december 27.-én megrendelt DeLock HDMI kábelek, amiket többen is ajánlottatok, ma végre megérkeztek!
Mielőtt bedugtam volna őket a BD lejátszó, a STB és a tv közé, először kicsit néztem a tv adást, kapcsolgattam a csatornák között, hogy szokja, memorizálja a szemem a képet. Majd ugyanezt eljátszottam a BD lejátszóval is, először egy DVD, utána egy BD lemezzel/filmmel.
Aztán jött a csere.
Semmi kétség, ez valóban jobb, mint a gyárilag mellékelt, filléres HDMI kábel.
A hangminőség nem releváns, nem is volt szempont, a tv hangszórói olyanok amilyenek, viszont a képminőség egyből szembetűnő volt.
Élénkebb, elevenebb, valóságosabb színek, részletesebb, pontosabb, fényesebb kép. Minden sokkal jobb lett, csupa olyan jellemzők javultak, amiket előre elképzelni sem tudtam, de már értem miért írtátok, hogy ezek olyan dolgok, amik tv beállításokkal nem érhetők el.
A legnagyobb minőségbeli javulás a BD, és a tv adásnál tapasztaltam, a "sima" DVD kevesebbet, de az is profitált.
A kicsivel több, mint 5000 Forintos árával főnyeremény, annyival jobb, mint a legegyszerübb HDMI kábelek(pedig azért azok is olyan 1500-2000 Forintba kerülnek), hogy ezeket kb. mindenkinek kötelezően előírnám! :D Nem szabad kihagyni!
Köszönöm szépen mindenkinek, aki ajánlotta! leborulok.gif
Csatolmányok
20240105_105647.jpg
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 17:57
Kicsit utánanéztem puszta kíváncsíságból a Kimber PBJ - nek.

A Stereophile - ben van egy nagyon jó teszt és ezzel együtt egy felismerés a kábelekkel kapcsolatban, amiben van egy nagyon tanulságos mondanivalója a szerzőnek.
Nem lőném le a poént, érdemes elolvasni, lesz aki hitetlenkedve, lesz aki egyetértően bólogatva olvassa majd a sorokat.

Ha olyan ügyes lennék, mint nem vagyok, ide is linkelném a cikket.

/ Egyszer valaki elmondhatná, hogy kell. :smile53: /
És mi az a felismerés? Oszd meg inkább kérlek.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 14:40
meridián írta:
2024.01.05., pén. 13:53

De erről nem vagyok hajlandó eszmei vitát nyitni,én azon már nagyon régen túlvagyok.
Vehetnénk egy konkrét példát ?
Ha csak az egyik végén van bekötve az árnyékolás az RCA kábel-en, akkor a phono és a dac felöli végén kell legyen bekötve , vagy az integrált csöves felöli végén ?
Nem elolvasva semmit, csak ezt a kérdést, ki,hol köti le az árnyékot. Szét nem csavarom, de a kondok (vz) jelölt vége szövegirány szerint a fogadó oldalon van, de ez csak annyift jelent, talán így jó. Egy szabály van: úgy kell bekötni, ahogy jobban szól. Nem kell vele bajlódni napokig,meg bejáratni, az alapkarakter annyira eltér, meg lehet ítélni fél-fél perc bekötéssel. De 98%-ban a felirat iránya lesz jó kivéve,mikor nem :) jártunk màr úgy a Moth passzív előfokba kellett bedugnj mjnden olyan kábelvéget, ahova le volt forrasztva az árnyék, mjndegy, hogy kiment, vagy bejött.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 17:57
Kicsit utánanéztem puszta kíváncsíságból a Kimber PBJ - nek.

A Stereophile - ben van egy nagyon jó teszt és ezzel együtt egy felismerés a kábelekkel kapcsolatban, amiben van egy nagyon tanulságos mondanivalója a szerzőnek.
Nem lőném le a poént, érdemes elolvasni, lesz aki hitetlenkedve, lesz aki egyetértően bólogatva olvassa majd a sorokat.

Ha olyan ügyes lennék, mint nem vagyok, ide is linkelném a cikket.

/ Egyszer valaki elmondhatná, hogy kell. :smile53: /
Így: https://www.stereophile.com/content/kim ... terconnect

A címsorból kimásolod (Ctrl+c) és bemásolod ide (Ctrl+v).

Névtelen.png

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Kicsit utánanéztem puszta kíváncsíságból a Kimber PBJ - nek.

A Stereophile - ben van egy nagyon jó teszt és ezzel együtt egy felismerés a kábelekkel kapcsolatban, amiben van egy nagyon tanulságos mondanivalója a szerzőnek.
Nem lőném le a poént, érdemes elolvasni, lesz aki hitetlenkedve, lesz aki egyetértően bólogatva olvassa majd a sorokat.

Ha olyan ügyes lennék, mint nem vagyok, ide is linkelném a cikket.

/ Egyszer valaki elmondhatná, hogy kell. :smile53: /

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.01.05., pén. 14:53
Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 11:37

Az én olvasatomban csak annyi, hogy alapesetben mindkét alkalmazásban elég lenne két - két vezető.
lent látható a Kimber PBJ bekötése...ugyanezen bekötések elve van a Silver Streak/Silver Streak SE,vagy KCAG-nél is...
Ok, köszi...
Az alapeset alatt azt értettem, ami ahhoz kell, hogy egyáltalán szóljon.
A Kimber - szint már túl van ezen és úgy tűnik, nincsen új a Nap alatt. :napsut:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2024.01.05., pén. 11:37
asebestyen írta:
2024.01.05., pén. 10:33

Mi köze a DC kábelnek a jelkábelhez? A hármas fonásnak semmi köze az árnyékoláshoz. Hogy mennyit is árnyékol vagy sem, könnyen kipróbálhatod magad is. Hogy a felépítés miatt van némi zajelnyomása, az oké.
Az én olvasatomban csak annyi, hogy alapesetben mindkét alkalmazásban elég lenne két - két vezető.
A DC kábel estében, mikor kérdeztem Sütit, azt mondta, hogy azért van három ér és abból kettő a hideg, mert így a hármas fonásban a hidegnek árnyékoló szerepe is van. Lehet, hogy zajelnyomásra gondolt, nem tudom, de nekem ez maradt meg.
Az IC kábel esetében is erre az okra gondoltam, azért használtam - ezek szerint helytelenűl - az árnyékolás kifejezést, akkor maradjunk a zajelnyomásnál.
lent látható a Kimber PBJ bekötése...ugyanezen bekötések elve van a Silver Streak/Silver Streak SE,vagy KCAG-nél is...
Csatolmányok
kimber pbj.jpg
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

meridián írta:
2024.01.05., pén. 13:53

De erről nem vagyok hajlandó eszmei vitát nyitni,én azon már nagyon régen túlvagyok.
Vehetnénk egy konkrét példát ?
Ha csak az egyik végén van bekötve az árnyékolás az RCA kábel-en, akkor a phono és a dac felöli végén kell legyen bekötve , vagy az integrált csöves felöli végén ?

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: akvapark »

[/quote]

A szimetrikuskábelnek 3 fajta bekötése ismert: Van Den Hul a forrásponton beköti az árnyékolást (ez a legelterjedtebb) Japánban a másik 2 fajta bekötést használják: 1 A fogadó odalon van az árnyékolás bekötve(pl.DAC,erősítő...stb) 2 A forrásponton és a fogadó oldalon is bevan kötve.
[/quote]

Ez igaz a szimmetrikus kábelre, vagy csak a "kvázi-szimmetrikus-ra? gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”