Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tollact »



sziasztok!
 
Most tervezem lecserélni a hangfalkábelem. -nevezzük inkább a most meglevőt villanydrótnak max-
Nézegetem a különféle csatlakozódugókat, illetve dugós kábeleket, meg a szabadon álló végűeket. A hangfalaimon sajna nincsenek banándugós aljzatok (preludium B31) Gondoltam, ok, veszek a szorítós helyére másik aljzatot. Majd az jutott eszembe, miért is nem forrasztjuk be a kábelt közvetlen a dobozon belülre, oda, ahova a csatlakozó aljzat kábele van belül forrasztva? (hangváltó) Tényleg, miért hagyunk a jel útjában még egy felesleges csatlakozást, ahelyett, hogy direktbe beforrasztanánk?
 
Szóval aki tudja miért, kérem ossza meg velem! (egy ötletem maradt, a könnyű cserélhetőség, de szerintem a felhasználók 75%-a nem cserélgeti kéthetente a kábeleit)


Az elv amit mondasz nem rossz, inkább csak gyakorlati hátránya van. A Preludiumon egyébként valami alternatív megoldást mindenképpen érdemes csinálni az eredeti szorítós megoldás helyett, mert az szűk keresztmetszet.Jobb lesz a hang ha valami rendesebb módon van összekötve az erősítővel. Ha úgy érzed, hogy azt a hangfalkábelt hosszabb távon is megtartod (a hangfalakkal együtt), akkor meg lehet csinálni a beforrasztást. De mindenképp célszerű úgy megcsinálni, hogy esetleges eladáskor a gyári állapotra lehessen visszállítani.Persze, ha profi csatlakozókat építesz be, azt nem kell kiszedni, mert azt lehet használni "villanydróttal" is.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Siltech Golden Universal USB cable


NA jól van már :DD Gatyát meg a szomszéd vesz rám

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Siltech Golden Universal USB cable


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem annyi rémlik, hogy Fülelek írta, hogy egy kommersz és minőségi kábel közt hatalmas különbség van. Ez azért nem annyira magától értetődő USBnél


 
Kihagytad, hogy szvsz.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hubee »

Nekem annyi rémlik, hogy Fülelek írta, hogy egy kommersz és minőségi kábel közt hatalmas különbség van. Ez azért nem annyira magától értetődő USBnél
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »



Neves kábelgyártók, usb kábeleivel van-e tapasztalata valakinek?


Egyébként tapasztalatok alapján mekkora különbségek vannak a különféle kábelek között?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »



hát én is pont ezt szeretném meggondolni
Szerinted miért ne?


Az én esetemben... nem tenném mert ki tudja hogy mit hoz a jövő és mi változik a láncban.
Kérdéses a "mester" munkája, felhasznált anyag (és valóban nem a legegyszerűbb sok esetben a fix. rögzítés!).
Utána nehezebb eladni a dobozokat, kábelt és a ráfordított pénz az "ajándék" lenne másnak.
 
Egyetlen előnye szerintem hogy kimaradnak a csatlakozók!
De ebben a kategóriában még nem észrevehetőek a különbségek... szerintem!
 
Ez az én véleményem... és gondolataim!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nálam meg Fülelek féle DIY USB kábel szolgál, de nem eladó, mert még nem olyan szép, mint néhaiéi

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Neves kábelgyártók, usb kábeleivel van-e tapasztalata valakinek?


 
 
Nálam már van DIY Gotham USB kábel
 
 

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »



Hehe, egyszerre


 
Jah.


Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hubee »

Hehe, egyszerre
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hubee »

Úgy emlékszem Néhai -nak van USB kábele, meg lehet, hogy érdemes már Fülelek-et is megkérdezni ez ügyben. Én inkább ezeket preferálnám a nagy gyártók helyett.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »



Neves kábelgyártók, usb kábeleivel van-e tapasztalata valakinek?


 
 
Még az éppen elfogadtható minőségűek is veszettül túlárazottak, legalábbis a hasonló minőságű analóg interconnektekhez mérten. Én csinálok monkristályos rézből és ezüstből is, gyengébb minőségű anyagokkal nem érdemes foglalkozni, sajnos a csatlakozók befogadó mérete meghatározza a felhasználható anyagokat.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



én itthon még nem is igen láttam...


Van pedig párféle csak annyira nem reklámozzák.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Neves kábelgyártók, usb kábeleivel van-e tapasztalata valakinek?


én itthon még nem is igen láttam...

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



Felvettem a kapcsolatot Fapacival, majd meglátom, hogy mennyi az annyi, és ha tetszik az ár, akkor azt is megfülelem, hogy mit tud
Köszönöm a tippet, folyt. köv.


 
Miért nem nézel használt kábeleket?

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: merida »

Neves kábelgyártók, usb kábeleivel van-e tapasztalata valakinek?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

fix forrasztásnak csak annyi hátránya van, h mivel belenyúlkálsz a dobozba ezek után már kevésbé eladható ha eladásra kerül a sor...A másik pedig nem olyan egyszerű ám egy 2,5 mm-es kábel csak úgy ráforrasztani.

Avatar
Gabor-970
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 14:08
Értékelés: 2

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Gabor-970 »




 
Én azért meggondolnám hogy fixre kössem a kábelt vagy ne!
Persze vannak pro és kontra előnyök és hátrányok mind2 dolog mellett... neked kell dönteni!


 
hát én is pont ezt szeretném meggondolni
Szerinted miért ne?
Dual 505-3 Ortofon DN165E, Luxman LV-112, Preludium B31, MSI Wind+Creative Extigy

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »



 
Én azért meggondolnám hogy fixre kössem a kábelt vagy ne!
Persze vannak pro és kontra előnyök és hátrányok mind2 dolog mellett... neked kell dönteni!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Gabor970
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2010.05.23., vas. 09:50
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Gabor970 »


sziasztok!
 
Most tervezem lecserélni a hangfalkábelem. -nevezzük inkább a most meglevőt villanydrótnak max-
Nézegetem a különféle csatlakozódugókat, illetve dugós kábeleket, meg a szabadon álló végűeket. A hangfalaimon sajna nincsenek banándugós aljzatok (preludium B31) Gondoltam, ok, veszek a szorítós helyére másik aljzatot. Majd az jutott eszembe, miért is nem forrasztjuk be a kábelt közvetlen a dobozon belülre, oda, ahova a csatlakozó aljzat kábele van belül forrasztva? (hangváltó) Tényleg, miért hagyunk a jel útjában még egy felesleges csatlakozást, ahelyett, hogy direktbe beforrasztanánk?
 
Szóval aki tudja miért, kérem ossza meg velem! (egy ötletem maradt, a könnyű cserélhetőség, de szerintem a felhasználók 75%-a nem cserélgeti kéthetente a kábeleit)

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Hát nem tudom
Egy picit sokallom, és több alternatíva is lenne hasonló, vagy olcsóbb áron
Pl: Kácsa Silver Line, Profigold, vagy éppen az AudioQuest belépő kábele, az Alpha Snake.
Szóval nem egyszerű kérdés


 
Ezek közül talán az AQ, ami esetleg nem olyan rossz. De attól tuti, hogy sokkal jobb a Gotham.
S ahogy Tigris is mondta, ha te forrasztod, akkor jóval olcsóbbra is kijöhet a végösszeg.
Naim-ZU

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hát nem tudom
Egy picit sokallom, és több alternatíva is lenne hasonló, vagy olcsóbb áron
Pl: Kácsa Silver Line, Profigold, vagy éppen az AudioQuest belépő kábele, az Alpha Snake.
Szóval nem egyszerű kérdés


Ha sokallod akkor vedd csak meg a kábelt, és te majd feldugózod magadnak,és olyan dugóval amivel akarod...A kábel maga gondolom sokkal olcsóbb...

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: klepto »



Helyes.
Ennyit azért rá kell szánni. Az árán jelentősen túlmutató hangot kapsz a pénzedért.


 
Hát nem tudom
Egy picit sokallom, és több alternatíva is lenne hasonló, vagy olcsóbb áron
Pl: Kácsa Silver Line, Profigold, vagy éppen az AudioQuest belépő kábele, az Alpha Snake.
Szóval nem egyszerű kérdés

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Felvettem a kapcsolatot Fapacival, majd meglátom, hogy mennyi az annyi, és ha tetszik az ár, akkor azt is megfülelem, hogy mit tud
Köszönöm a tippet, folyt. köv.


 
Helyes.
Ennyit azért rá kell szánni. Az árán jelentősen túlmutató hangot kapsz a pénzedért.
Naim-ZU

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”