Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

sutemenyx írta:
2023.09.11., hétf. 16:53
Keveredés van.

Szóval van az egyeres madzag. Aztán van a sodort, sokeres madzag. És aztán van az, mint a Vz is, hogy ugyan sok ér van, de mind külön szigetelt. Lényegi különbség van a sima sodort és a szálanként szigetelt között, mert az előbbiben mindenhol egymáshoz érnek elektromosan a szálak, utóbbinál nem. A Vz olyan, mintha sok kis vékony egyeres, szigetelt vezetéket párhuzamosan kötnél.
És melyik a jobb (ha lehet ilyent kérdezni)?

(nekem van egy ilyen sok-sok szálas, szálanként szigetelt (a hírhedt "amp-killer" Polk Cobra), annyira nem szörnyű hangilag (sőt), bár én hülye vagyok a kábelekhez...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Na igen, ez igaz.

Alisca - nak a kábelei, ha jól emlékszem IC - nél 5, 7 és 9 , hangfalnál 9, 11 és 13 szálas különösen nagy tisztaságú réz drótok, egyesével szigetelve spéci dielektrumával.
Q. jók...
Nagyon nagy kár, hogy már nem gyártja. sad.gif

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Keveredés van.

Szóval van az egyeres madzag. Aztán van a sodort, sokeres madzag. És aztán van az, mint a Vz is, hogy ugyan sok ér van, de mind külön szigetelt. Lényegi különbség van a sima sodort és a szálanként szigetelt között, mert az előbbiben mindenhol egymáshoz érnek elektromosan a szálak, utóbbinál nem. A Vz olyan, mintha sok kis vékony egyeres, szigetelt vezetéket párhuzamosan kötnél.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 18:46
Nem mondtam, hogy ku..va jó és nem szándékozás kérdése.
Ennyiből nem kapok jobbat, és talán a duplájáért sem.
Megtisztelem a fórumlakókat, hogy nem idézem ide magam, az egy nap alatt leírtakat, mert már mindent elmondtam, amit erről lehet, talán még többet is.

Ha véletlenűl kihúzzák az 5 számomat, meg sem állok a Gekko Cables kereskedőig és az aznap vásárolt S Mercim csomitartóját teletömöm Gekko - val. :D
Sok eressel !

Megígérem !
:D :smile32:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem mondtam, hogy ku..va jó és nem szándékozás kérdése.
Ennyiből nem kapok jobbat, és talán a duplájáért sem.
Megtisztelem a fórumlakókat, hogy nem idézem ide magam, az egy nap alatt leírtakat, mert már mindent elmondtam, amit erről lehet, talán még többet is.

Ha véletlenűl kihúzzák az 5 számomat, meg sem állok a Gekko Cables kereskedőig és az aznap vásárolt S Mercim csomitartóját teletömöm Gekko - val. :D
Sok eressel !

Megígérem !

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 10:23
Azért is mondtam, ajánlottam fel, stb..., hogy ha valaki szívesen összehasonlítaná a sajátjával ezt a diy kombót, állok elébe, itt, vagy ott.
Nem saját magam, vagy más meggyőzésére, csak tapasztalatcserére.
Ha kiderül, hogy jó, akkor jó, ha nem elég jó az áráért, abból is tanulok/lunk.

Ahogy mondtam, mostanában többet nem tudok és nem is akarok erre a kérdésre költeni, tehát hogy ha egy 200 ezres drót jobb, hát jobb...
Van más bajom is, pl. csőcsere...

Egyébként, ahogy mondtad, én is úgy gondolom, hogy kategóriák között nincs átjárás.
Ettől függetlenűl, ha valamilyen szisztéma, konstrukció, filozófia valakinek bejön, az azt képviselő termék még akár kategóriáján túl is tudja " tartani magát " a felhasználója szemében.
Tudnék számtalan példát erre, Ti is tudnátok.
A csöves hangok szerelmesei elnéznek pár objektív hátrányt a félvezetősekhez képest az előnyökért cserébe és fordítva kis túlzással mondhatni, hogy ártól függetlenűl
Az LP - digit fronton mind a két oldal megindokolhatja, hogy melyik formátum a kedves számára. Aki a digitet szereti, annak hiába forog egy tízszer drágább lemezjátszón a lemez, ha a delikvens a falra mászik a sercegéstől. stb, stb...

A tömör, vagy kevés szálas konstrukcióknak van egy olyan jellegzetessége - vagy nincs - ami elég határozottan megkülönbözteti a sokeres sodrott drótoktól.

Én a Merlinen kívűl sokat füleltem Attilánál / Alisca / és hallgattam a merev drótos rendszerét és nagyon tetszett amit a drótjai csinálnak - vagy nem csinálnak.
Lehet, hogy nem annyira kifinomult, mint pl. a VZ, de sokkal olcsóbban rendkívül életszerű és valóságos a hangzásuk, legyen az IC, vagy HF kábel. És tápkábel.

A lényeg az - számomra - hogy egy sok eres kábelnek sokkal jobbnak kell legyen az egyeresnél, hogy az számomra is jobb legyen.
Az egyeres/merev kábel, szerintem kb annyit tud max amit te most hallasz belőle. A "sokeresek" meg még a Vz-nél nem fejeződnek be. Szóval neked most csak azért akadt be ez az "egyeres ku... va jó, mert nem szándékozol jobbra cserélni. Akkor rájönnél, hogy nem kapsz csak sokerest.... Talán még réz helyett ezüsttel juthatnál feljebb esetleg tömörben. Valamennyit....

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Azért is mondtam, ajánlottam fel, stb..., hogy ha valaki szívesen összehasonlítaná a sajátjával ezt a diy kombót, állok elébe, itt, vagy ott.
Nem saját magam, vagy más meggyőzésére, csak tapasztalatcserére.
Ha kiderül, hogy jó, akkor jó, ha nem elég jó az áráért, abból is tanulok/lunk.

Ahogy mondtam, mostanában többet nem tudok és nem is akarok erre a kérdésre költeni, tehát hogy ha egy 200 ezres drót jobb, hát jobb...
Van más bajom is, pl. csőcsere...

Egyébként, ahogy mondtad, én is úgy gondolom, hogy kategóriák között nincs átjárás.
Ettől függetlenűl, ha valamilyen szisztéma, konstrukció, filozófia valakinek bejön, az azt képviselő termék még akár kategóriáján túl is tudja " tartani magát " a felhasználója szemében.
Tudnék számtalan példát erre, Ti is tudnátok.
A csöves hangok szerelmesei elnéznek pár objektív hátrányt a félvezetősekhez képest az előnyökért cserébe és fordítva kis túlzással mondhatni, hogy ártól függetlenűl
Az LP - digit fronton mind a két oldal megindokolhatja, hogy melyik formátum a kedves számára. Aki a digitet szereti, annak hiába forog egy tízszer drágább lemezjátszón a lemez, ha a delikvens a falra mászik a sercegéstől. stb, stb...

A tömör, vagy kevés szálas konstrukcióknak van egy olyan jellegzetessége - vagy nincs - ami elég határozottan megkülönbözteti a sokeres sodrott drótoktól.

Én a Merlinen kívűl sokat füleltem Attilánál / Alisca / és hallgattam a merev drótos rendszerét és nagyon tetszett amit a drótjai csinálnak - vagy nem csinálnak.
Lehet, hogy nem annyira kifinomult, mint pl. a VZ, de sokkal olcsóbban rendkívül életszerű és valóságos a hangzásuk, legyen az IC, vagy HF kábel. És tápkábel.

A lényeg az - számomra - hogy egy sok eres kábelnek sokkal jobbnak kell legyen az egyeresnél, hogy az számomra is jobb legyen.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 06:49
white-tiger írta:
2023.09.09., szomb. 13:04
Rock60 írta:
2023.09.09., szomb. 08:23


Nekem sanszosnak tűnik, hogy a többször említett diy tápkábelem a százezerig beleférő dugóval jobb, mint bármi 100 ezerért.

Ha 30 - ból akarunk a lehető legjobb hangot, tegyünk rá Legrand dugót.
Ha 100 - ból, akkor 75 - öt költsük jó dugókra. Neotech, Furutech, Oyaide, kinek, mi...
Mivel az étel próbája az evés, kíváncsi lennék arra a 100 ezres kábelre... De ha hasonlítottad már másokhoz és ez a tapasztalat...
Ahogy mondtam, nem nagyon hasonlítottam, kivéve pár nyilvánvalóan gyenge 50 ezres dróton kívül.

Alapvetően kb. 30 - ból szerettem volna megúszni a sztorit, és ehhez a Legrand dugók és Kacsa IEC - ek jó partnerek voltak.
Ennyiért a nyakamat teszem rá, hogy nincs jobb.

Aztán elkezdtem foglalkozni, utána olvasni a dugóknak.
Az egyik, eléggé átfogó tesztben az olcsó Belden kábeleken / is / tesztelnek különböző dugókat. Ott hívják fel a figyelmet arra, hogy itt is jól hallható a dugó hatása, és kategóriát hoz a kábel hangján.
Ez után szereztem be egy garnitúra jobb dugót, átszereltem, és de ! :D
A kapott hangot beárazva saccolom, hogy más 150 ezres kombinációkkal bőven versenyképes.
Ennyi...
Ennél többet nem áldozok erre a kérdésre, az ösvényen még elgondolkozom.
Korábban azt gondoltam, az olcsón megúszható - 4 mm. tömör rézdrót, sokan használják nagy megelégedéssel - de SoundMania szerint arra is költeni kell.
Lehet, maradok a receptnél és oda is Neotech SOCP lesz, csak nem a 14, hanem a 12...
Több probléma is van itt. Egyik, hogy ezt a neotechet úgy tűnik senki nem hasonlította még semmi értelmes dologhoz. Másik, hogy az 50ezres kábelek többsége nem jobb az 5ezreseknél csak más. Így nehéz saccra beárazni is ezt.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

white-tiger írta:
2023.09.09., szomb. 13:04
Rock60 írta:
2023.09.09., szomb. 08:23
pali923 írta:
2023.09.08., pén. 22:25

Akkor az én konkrét kérdésem: 100.000 körül/alatt melyik a legjobb óriásölő tápkábel? gondolkodik.gif
Nekem sanszosnak tűnik, hogy a többször említett diy tápkábelem a százezerig beleférő dugóval jobb, mint bármi 100 ezerért.

Ha 30 - ból akarunk a lehető legjobb hangot, tegyünk rá Legrand dugót.
Ha 100 - ból, akkor 75 - öt költsük jó dugókra. Neotech, Furutech, Oyaide, kinek, mi...
Mivel az étel próbája az evés, kíváncsi lennék arra a 100 ezres kábelre... De ha hasonlítottad már másokhoz és ez a tapasztalat...
Ahogy mondtam, nem nagyon hasonlítottam, kivéve pár nyilvánvalóan gyenge 50 ezres dróton kívül.

Alapvetően kb. 30 - ból szerettem volna megúszni a sztorit, és ehhez a Legrand dugók és Kacsa IEC - ek jó partnerek voltak.
Ennyiért a nyakamat teszem rá, hogy nincs jobb.

Aztán elkezdtem foglalkozni, utána olvasni a dugóknak.
Az egyik, eléggé átfogó tesztben az olcsó Belden kábeleken / is / tesztelnek különböző dugókat. Ott hívják fel a figyelmet arra, hogy itt is jól hallható a dugó hatása, és kategóriát hoz a kábel hangján.
Ez után szereztem be egy garnitúra jobb dugót, átszereltem, és de ! :D
A kapott hangot beárazva saccolom, hogy más 150 ezres kombinációkkal bőven versenyképes.
Ennyi...
Ennél többet nem áldozok erre a kérdésre, az ösvényen még elgondolkozom.
Korábban azt gondoltam, az olcsón megúszható - 4 mm. tömör rézdrót, sokan használják nagy megelégedéssel - de SoundMania szerint arra is költeni kell.
Lehet, maradok a receptnél és oda is Neotech SOCP lesz, csak nem a 14, hanem a 12...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 18:10
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 17:59
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 16:33


Ahh, mindig visszakanyarodunk oda, hogy 1000 euro alatt nem erdemes kabeleket valogatni. gondolkodik.gif
Ott is találni azért tisztességeset. Csak most így gondolom, hogy nekem megéri a csere.
Nem tudom miért kell félremagyarázni.
Elég sokáig megvoltam az eddigiekkel. De tudtam, hogy van jobb, csak azt nem hogy ennyivel jobb is. Igaz drágábban. A mostaniak is 250-300 ezerig bármi mellé oda tehetők és nem rosszabbak. 450 körül már találni valamivel jobbakat, amikre nem feltétlen ugrik át az ember, és/mert csodálkozik, hogy csak ennyivel jobb? Hát ez nem sok....
Nem en kerdojeleztem meg a dontesedet. :) Söt en is ezen az uton szeretnek elindulni de azelott voltak 500 euros tapkabeleim de en az akkori rendszeremen nem hallottam kulonbseget azokkal a kabelekkel es a 3 euros kabelek kozott.
Most viszont a Musician Pegasus es a Chord Dave kozott akkora kulonbseget hallok a 6 euros kabeleken, hogy az brutalis szavakkal le sem lehet irni csak hallani. :D Ha ekkora kulonbseg lenne a tapkabeleken akkor szo nelkul kicsngetnem ertuk de sajnos nincs lehetosegem elotte hallgatozni. sad.gif
Megértem az aggodalmad, de eddig egyetlenegy rendszerben nem volt csak hallható - amit próbáltunk- különbséga nagyon olcsó és a nagyon drága kábelek között. Még Heed rendszerben is nagyon jól meghallani, a közhiedelemmel ellentétben. Hogy a te rendszered melyik csoportba tartozik nem tudom. De látod, ahogy írtam, az 500-as kábelek még nem akkora durranás. Használtan (kb) 500-ért viszont jelentős a lépés. (ezek mondjuk 1,5m-2m-esek. Az 1m-est kicsit olcsóbban megúszhatod ha elég az is.)
Meg azért mindenkinek szokott lenni 50km-en belül valaki ismerőse jóféle hallgatnivalókkal... Gondolkozz csak, hátha eszedbe jut valaki.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 17:59
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 16:33
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28


Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
Ahh, mindig visszakanyarodunk oda, hogy 1000 euro alatt nem erdemes kabeleket valogatni. gondolkodik.gif
Ott is találni azért tisztességeset. Csak most így gondolom, hogy nekem megéri a csere.
Nem tudom miért kell félremagyarázni.
Elég sokáig megvoltam az eddigiekkel. De tudtam, hogy van jobb, csak azt nem hogy ennyivel jobb is. Igaz drágábban. A mostaniak is 250-300 ezerig bármi mellé oda tehetők és nem rosszabbak. 450 körül már találni valamivel jobbakat, amikre nem feltétlen ugrik át az ember, és/mert csodálkozik, hogy csak ennyivel jobb? Hát ez nem sok....
Nem en kerdojeleztem meg a dontesedet. :) Söt en is ezen az uton szeretnek elindulni de azelott voltak 500 euros tapkabeleim de en az akkori rendszeremen nem hallottam kulonbseget azokkal a kabelekkel es a 3 euros kabelek kozott.
Most viszont a Musician Pegasus es a Chord Dave kozott akkora kulonbseget hallok a 6 euros kabeleken, hogy az brutalis szavakkal le sem lehet irni csak hallani. :D Ha ekkora kulonbseg lenne a tapkabeleken akkor szo nelkul kicsngetnem ertuk de sajnos nincs lehetosegem elotte hallgatozni. sad.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2023.09.09., szomb. 17:33
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35


Melyik vol az a jobb?


Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
A kb 20 dolcsi/m Acrolink után 2-3 ezer euro egy drótért? gondolkodik.gif ,hol itt a racionalitás kérem szépen? :D Azt írtad hogy tök jó ez az Acrolink drót,elégedett vagy vele évek óta,most meg mennek a levesbe,és jönnek a 2-3 ezer eurosok mert azok jobbak.Még jó hogy jobbak basszus,de te tudod hogy mire van szükséged.Nekem per pillanat arra hogy lenyírjam a füvet,és közben benyaljak egy két pofa sört,megyek is. :D
Azért ezek sem 20 dolcsisak... Vagy te a kínaiakat nézted? :)
Talán ha kevesebbet innál, megmaradt volna, hogy volt aki azzal próbálkozott, de nem jött be.... Bár aki iszik, nem jut másra.... Meg úgy sem hallaná meg valószínű.... :)
Szoktam is vigyorogni, amikor írják itt, hogy egy bor, vagy bármi más mellett hallgatják a zenét otthon.... :)
De hát mindenki úgy..... ahogy tud.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 16:33
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35


Melyik vol az a jobb?
Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
Ahh, mindig visszakanyarodunk oda, hogy 1000 euro alatt nem erdemes kabeleket valogatni. gondolkodik.gif
Ott is találni azért tisztességeset. Csak most így gondolom, hogy nekem megéri a csere.
Nem tudom miért kell félremagyarázni.
Elég sokáig megvoltam az eddigiekkel. De tudtam, hogy van jobb, csak azt nem hogy ennyivel jobb is. Igaz drágábban. A mostaniak is 250-300 ezerig bármi mellé oda tehetők és nem rosszabbak. 450 körül már találni valamivel jobbakat, amikre nem feltétlen ugrik át az ember, és/mert csodálkozik, hogy csak ennyivel jobb? Hát ez nem sok....

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 13:13
Mert azóta hallottam olyat, ami megmutatta mennyivel jobbak is vannak és eljött az ideje a javulásnak ezen a területen is.
Melyik vol az a jobb?


Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
A kb 20 dolcsi/m Acrolink után 2-3 ezer euro egy drótért? gondolkodik.gif ,hol itt a racionalitás kérem szépen? :D Azt írtad hogy tök jó ez az Acrolink drót,elégedett vagy vele évek óta,most meg mennek a levesbe,és jönnek a 2-3 ezer eurosok mert azok jobbak.Még jó hogy jobbak basszus,de te tudod hogy mire van szükséged.Nekem per pillanat arra hogy lenyírjam a füvet,és közben benyaljak egy két pofa sört,megyek is. :D

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 16:33
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35


Melyik vol az a jobb?
Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
Ahh, mindig visszakanyarodunk oda, hogy 1000 euro alatt nem erdemes kabeleket valogatni. gondolkodik.gif
Szerintem ez egyszerűen nem igaz. Nem attól jó valami, hogy agyonárazzák. Vagyis fordítva mondanám, kábelben a legegyszerűbb azárazás, csak valahogy a kapott hang nem mindig egyenesen arányos az árral. Bár valóban, millió fölés nem sokszor léptem a kategóriában, és csakúgy mint bárki más, nem hallottam mindent.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 16:33
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35


Melyik vol az a jobb?
Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
Ahh, mindig visszakanyarodunk oda, hogy 1000 euro alatt nem erdemes kabeleket valogatni. gondolkodik.gif
Érdemes hallgatni mert azért vannak még jó kábelek…egyébként érdemes csinálni is mert nagyságrenddel olcsóbb mint a gyári kábel… de a legtetejével kell kezdeni mert utána sajna nehéz túl adni egy diy kábelon…ami amúgy nagyon király tud lenni…🤩
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 16:28
tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 13:13
Mert azóta hallottam olyat, ami megmutatta mennyivel jobbak is vannak és eljött az ideje a javulásnak ezen a területen is.
Melyik vol az a jobb?
Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.
Ahh, mindig visszakanyarodunk oda, hogy 1000 euro alatt nem erdemes kabeleket valogatni. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tottyi írta:
2023.09.09., szomb. 15:35
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 13:13
Mert azóta hallottam olyat, ami megmutatta mennyivel jobbak is vannak és eljött az ideje a javulásnak ezen a területen is.
Melyik vol az a jobb?
Azok már 2-3 ezer euros kábelek. Az olcsóbbikat ráadásul már nem is gyártják tudtommal. Legalábbis a katalógusban már nem szerepel.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 13:13
Mert azóta hallottam olyat, ami megmutatta mennyivel jobbak is vannak és eljött az ideje a javulásnak ezen a területen is.
Melyik vol az a jobb?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

white-tiger írta:
2023.09.09., szomb. 12:53
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 08:22
white-tiger írta:
2023.09.09., szomb. 07:20


"Ha 1db, plusz 300-ért többet hoz hangban mint ha 3 darabot kicserélsz 100-100-zal drágábbra?"
Sajnos nemigen... Ha a többi gyenge, visszafogja a rendszert, tudod - a leggyengébb láncszem elve... Egyébként először a fali betáp - elosztóba menő kábellel kezdeném, mivel abból a komplett rendszer profitálhat...
Igen visszafogja. De ezt ki kell próbálni mi a hatás. Nekem is csak egy HT AC10 kábelem volt, a többi mind rosszabb. Mégis kicseréltem egy sokkal jobbra (ami nem volt drágább). Igaz aztán a többit is. Az első kettő-három cseréje hozott a legtöbbet. A többi már ezt a hatást nem hatványozta, de még megnyugtatóbbá vált a zenehallgatás. És nem a közös kábel volt a legkomolyabb hatású. Bár igaz az lett utoljára cserélve és nem próbáltam ki, hogy mennyit hozott volna csak ő egyedül, ott. Ösvénynek is kb ugyanennyi volt vele a változás. De a villanyszerelőboltos kábelek nagyon rosszak voltak előtte. Kicsit féltem is hogy nem érdemes ösvénynek ennyit beruházni, de utólag megnyugodtam, hogy de.
"És nem a közös kábel volt a legkomolyabb hatású."

Nem azt írtam, hogy az lesz. Először meglátod a rendszerhez mennyit tesz hozzá, majd ahhoz a készülékhez, amihez úgy gondolod hogy a legjobb hatást gyakorolhatja. Ebből kapsz egy olyan tapasztalatot, hogy mit hiányolsz még mindig a rendszerből...

" Bár igaz az lett utoljára cserélve és nem próbáltam ki, hogy mennyit hozott volna csak ő egyedül, ott." Hasznos lehetett volna... Nekem is volt AC 10-es a Harmoni Tech-től. Jó a maga szintjén, kíváncsi lennék mi volt nálad annyival jobb...
Igen, értettem. És ezt írtam én is. Csak szerencsém volt és megkaptam elsőre....
Illetve nem tudom hánydikra, mert ott volt még kb 4-5 másik kábel. De ezt kipróbálásra már addigra megrendeltem. És bejött. Ez kb 9-10 éve lehetett. Most váltanék ismét. Ezért hirdetem is őket. Mert azóta hallottam olyat, ami megmutatta mennyivel jobbak is vannak és eljött az ideje a javulásnak ezen a területen is.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pjm »

pali923 írta:
2023.09.08., pén. 22:25
tottyi írta:
2023.09.08., pén. 14:43
Rock60 es ha mar nalad lesznek ezek a tobb millios kabelek akkor nalam is megallhatnal mert en is kivancsi vagyok a nalam levo max 6 euros kabelekre es a tobbmilliosra. :)
Az egész topic arról szól (na jó mások is, de ez sokszorosan a többihez képest), hogy melyik az az óriásölő kábel, amelyikért nem kell a vesénket eladni, de mégis elhozza a vágyott tökéletes hangot. Ezért voltak a különböző hájpok is (tűzálló, cat), amik kapcsán olcsón ígértek jó hangot. Nyilván nem véletlen, hogy mindegyik lecsengett. Használ itt valaki még tűzállót? :rolleyes: :D Igaz, ezek hangfalkábeles hájpok voltak általában, most előjöttek a tápkábelek is.

Ma Magyarországon egy 3millás rendszer elég jónak számít szerintem, különösen, hogy itt elég sokan használt cuccokból építettük fel (akár több lépésben, mindenféle kanyarokkal) a rendszerünket. Ehhez egy milliós kábelt megvenni (legyen az bármilyen funkciójú) a legtöbb fórumlakónak aránytalan kiadás, még akkor is, ha sokszorosára nőne az élmény. Mindenki úgy gondolja, hogy egy mondjuk 3millás rendszerben ekkora összegből inkább erősítőt vagy mást érdemes cserélni, feljebb lépni. És valószínűleg igazunk is van. Komolyabb rendszerekben persze mások a léptékek és az arányok, de ott mások a kérdések is.

A kérdés úgy vetődik fel az átlagos magyar hifistának(mint már itt elhangzott): X Ft-ért melyik a legjobb táp-, hangfal, IC stb. kábel? Az X helyébe mindenki a saját pénztárcájának megfelelő összeget képzeli el. Lehet, hogy inkább így kéne itt is feltenni a kérdéseket. Aki 100.000-et tud/hajlandó/akar adni egy tápkábelért, nem fog a 200.000-esek közt sem válogatni, nem hogy feljebb. Már csak azért sem, mert egy tápkábel nem elég általában.

Akkor az én konkrét kérdésem: 100.000 körül/alatt melyik a legjobb óriásölő tápkábel? gondolkodik.gif
A Van Damme 007-es gumírozott. Legalább is amit hallottam azok közül. Amióta bejött azóta nem cseréltem le, és a barátomnál is ott fityeg még mindig a Levinson rendszerben (Siltechet váltott), pedig épp a múltkor hívott át, hogy egy használtan 300 ezres kábelnél hogy lehet, hogy neki ez még mindig jobban tetszik?
Amúgy egyszerű. Úgy, hogy nem dúsít, nem zenget stb.
Aztán annyit csinált, hogy tett a végére Oyaide dugót, és most még boldogabb.
Biztos van, ahova nem illik, de anno 6-8 éve 1000F/méter áron igazán buli vétel volt igazán nagy rendszerekben (csöves, félvezetős) is hallottam, bármeddig el lehet vele lenni, mint a fenti példa is mutatja.

Persze ha az ember hifista előbb-utóbb úgyis elviszi a múkuskerék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pjm 2023.09.09., szomb. 13:14-kor.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Rock60 írta:
2023.09.09., szomb. 08:23
pali923 írta:
2023.09.08., pén. 22:25

1. Használ itt valaki még tűzállót? :rolleyes: :D Igaz, ezek hangfalkábeles hájpok voltak általában, most előjöttek a tápkábelek is.

2. Akkor az én konkrét kérdésem: 100.000 körül/alatt melyik a legjobb óriásölő tápkábel? gondolkodik.gif
1. Mi az a " tűzálló " ?

2. Nekem sanszosnak tűnik, hogy a többször említett diy tápkábelem a százezerig beleférő dugóval jobb, mint bármi 100 ezerért.

1.5 m tápkábelről van szó. / Állítólag jobb a 2 méteres, erről is beszélhetnénk./
3 m Neotech SOCP 14 = 24000 Ft.
Föld kábelnak mezei 2.5 - ös tömör rezet használok, az mondjuk 1 ezres.
25 ezresnél tartunk.
Ha 30 - ból akarunk a lehető legjobb hangot, tegyünk rá Legrand dugót.
Ha 100 - ból, akkor 75 - öt költsük jó dugókra. Neotech, Furutech, Oyaide, kinek, mi...
Én az Oyaide - re szavaznék, a 046 és 079 páros is kijön majdnem ennyiből, új áron.
A 046 kiegyenlítettebb, kicsit szárazabb hang, a 079 kicsit teltebb, lágyabb.

Az én rendszeremben, az én kábeleimmel is jól hallható különbség van köztük.
Mivel az étel próbája az evés, kíváncsi lennék arra a 100 ezres kábelre... De ha hasonlítottad már másokhoz és ez a tapasztalat... A hifiben minden lehetséges...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2023.09.09., szomb. 12:18
SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 08:22
És nem a közös kábel volt a legkomolyabb hatású.
Ha csak egy kábelt cserélhetnék ki a világ legjobb drótjára, csak azt cserélném ki, amiből a digit és az analóg vonal is kamatoztat.
Vagy az erősítőjét, vagy a hangfalét.
Ja, nem ! A hangfalhoz kettő kell... sad.gif
Ne légy benne olyan biztos! Minél jobb a rendszered, annál kevésbé lesz jó a Digit vonal. A végén mivel nem hallgatod, meg eladod. :) onnantól sok mindenre szükséged sem lesz. Kevesebb kábel kell, stb.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 08:22
white-tiger írta:
2023.09.09., szomb. 07:20
pali923 írta:
2023.09.09., szomb. 00:52

Aha. Akkor cseréljek le egy kábelt valami drágára a 6-ból, a többi maradhat a PC-kábel vagy a diy Ölflex. Na jó, de melyik legyen az?
"Ha 1db, plusz 300-ért többet hoz hangban mint ha 3 darabot kicserélsz 100-100-zal drágábbra?"
Sajnos nemigen... Ha a többi gyenge, visszafogja a rendszert, tudod - a leggyengébb láncszem elve... Egyébként először a fali betáp - elosztóba menő kábellel kezdeném, mivel abból a komplett rendszer profitálhat...
Igen visszafogja. De ezt ki kell próbálni mi a hatás. Nekem is csak egy HT AC10 kábelem volt, a többi mind rosszabb. Mégis kicseréltem egy sokkal jobbra (ami nem volt drágább). Igaz aztán a többit is. Az első kettő-három cseréje hozott a legtöbbet. A többi már ezt a hatást nem hatványozta, de még megnyugtatóbbá vált a zenehallgatás. És nem a közös kábel volt a legkomolyabb hatású. Bár igaz az lett utoljára cserélve és nem próbáltam ki, hogy mennyit hozott volna csak ő egyedül, ott. Ösvénynek is kb ugyanennyi volt vele a változás. De a villanyszerelőboltos kábelek nagyon rosszak voltak előtte. Kicsit féltem is hogy nem érdemes ösvénynek ennyit beruházni, de utólag megnyugodtam, hogy de.
"És nem a közös kábel volt a legkomolyabb hatású."

Nem azt írtam, hogy az lesz. Először meglátod a rendszerhez mennyit tesz hozzá, majd ahhoz a készülékhez, amihez úgy gondolod hogy a legjobb hatást gyakorolhatja. Ebből kapsz egy olyan tapasztalatot, hogy mit hiányolsz még mindig a rendszerből...

" Bár igaz az lett utoljára cserélve és nem próbáltam ki, hogy mennyit hozott volna csak ő egyedül, ott." Hasznos lehetett volna... Nekem is volt AC 10-es a Harmoni Tech-től. Jó a maga szintjén, kíváncsi lennék mi volt nálad annyival jobb...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

SoundMania írta:
2023.09.09., szomb. 08:22
És nem a közös kábel volt a legkomolyabb hatású.
Ha csak egy kábelt cserélhetnék ki a világ legjobb drótjára, csak azt cserélném ki, amiből a digit és az analóg vonal is kamatoztat.
Vagy az erősítőjét, vagy a hangfalét.
Ja, nem ! A hangfalhoz kettő kell... sad.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”