Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Üdv. 
Szerintetek mennyire gáz az, hogyha Kácsához megyek forrasztatni, de igazából minden hozzávalóm megvan(vagyis már csak 2 csatlakozó hiányzik), tehát csak a szerelés költség lesz?
Egyáltalán csinálnak-e ilyet?
 
Kicsit konkrétabban a helyzet: Ennek a kábelnek a DAC felőli oldalára kellene nekem mondjuk ilyen 6,3as mono jack-ek.
Remélem ez a kis beavatkozás nem rontja le a kábelt... :foto:
 
Várom a válaszokat!
 
Üdv.
Gábor

Üdv!
 
Nyugodtan mehetsz megcsinálják. :kiraly:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Eqx »

Itthon, lehetőleg Budapesten hol találok szerelhető IEC C7 csatlakozót földelés nélküli tápkábel készülék felöli végéhez? Hiába túrtam a netet, szerelhetőt sehol nem találtam.

 


Rediscover music

Avatar
gabeszku
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.08.17., hétf. 12:19
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gabeszku »


Üdv.
 
Szerintetek mennyire gáz az, hogyha Kácsához megyek forrasztatni, de igazából minden hozzávalóm megvan(vagyis már csak 2 csatlakozó hiányzik), tehát csak a szerelés költség lesz?
Egyáltalán csinálnak-e ilyet?
 
Kicsit konkrétabban a helyzet: Ennek a kábelnek a DAC felőli oldalára kellene nekem mondjuk ilyen 6,3as mono jack-ek.
Remélem ez a kis beavatkozás nem rontja le a kábelt... :kiraly:
 
Várom a válaszokat!
 
Üdv.
Gábor

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát igen :foto:
Bár, mint mondtam, a csavarozott dugó is forrasztható, láttam sőt csináltam is már olyat... :kiraly:

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »

Igen ez a jó módszer, csak kár, hogy csatlakozóknál ezt nem nagyon lehet kivitelezni, csupán két vagy több érpár kontaktálásánál.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igazából a legjobb megoldás a szorítós kötés, pl két vezeték jó alaposan összecsvarva, és az leforrasztva.
Így a kontaktus a vezetők egymásba-ra csavarásával jön létre, közvetítő anyag nélkül, a forrasztás meg véd az oxidációtól, és mechanikusan is rögzíti.
Tehát a csvarós dugót is le lehet a csavrozás után forrasztani :kiraly:

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Az egyik apróban láttam ic-t, "forrasztásmentes" neotech RCA-val.Tudnátok erről valami infót adni (nem a neotechen, hanem a forrasztásmentesen van a hangsúly)?
Tudom, hogy a google a barátom, a wiki meg a barátnőm, de nem nagyon jutottam velük messzire.
Köszike!

Sokan vallják a forrasztás-mentes kábelszerelést jobbnak. Miért? A forrasztás minden esetben bevisz két áramvezető fém közé egy több komponenses fémelegyet (nem valódi ötvözet), ami elvben bediffundál rétegesen a forrasztott anyagok felületébe és rögtön több fajta átmenetet képez. A helyzet a valóvilágban sajnos még rondább, a forraszanyag soha nem tud teljesen egyenletesen, zárvány menetesen kiterülni, idegen anyagok, folyasztószer és egyéb koszok maradnak benne. Ezek a nem fémes anyagok idővel tovább ronthatják a (mostanában már ólommentes) megszilárdult forraszanyagot. A régi ón-ólom forrasz tiszta réz (arany) felületen még csak-csak elterült, de az új ólomentesek nagyon vacakúl terülnek folyasztó nélkül.
 
Ezzel szemben a forrasztás-mentes csatlakozások is számos hátránnyal küzdenek. Általában kicsi a fémátmenetek felülete, nehéz oxigén-zárt felületet kialakítani, stb-stb.
 
Ennek ellenére, én több gyári (hifi)-kábel szerelést látok forrasztva, előnyök-hátrányok talán mégis a forrasztott kivitel felé billenek, csak szakszerűen kell azt csinálni. Én magam is inkább forrasztok.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyik apróban láttam ic-t, "forrasztásmentes" neotech RCA-val.Tudnátok erről valami infót adni (nem a neotechen, hanem a forrasztásmentesen van a hangsúly)?
Tudom, hogy a google a barátom, a wiki meg a barátnőm, de nem nagyon jutottam velük messzire.
Köszike!

Mi plusz kéne?
Simán apró csavarral van a vezeték bele rögzítve, de nagymértékben meghatározza a beleköthető kábeleket ez a módszer.
Szóval nem univerzális, mert nem lehet mindenféle mazzagot alkalmazni jószerével.

Ahamm, köszi :kiraly:
 
Gondoltam kísérlezetgetésnek jó lenne, de asszem lemondok róla, és veszek egy "normálisabb" ic-t.
(a blue heavennel szemezek, amióta hallottam cimborámnál egy 100 éves yami HM erősítő, egy Kiss lejátszó (na, ez megérne egy misét....) és egy pár kef iq5 közé bekötve... ráadálsul digit koaxként :foto: )

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyik apróban láttam ic-t, "forrasztásmentes" neotech RCA-val.Tudnátok erről valami infót adni (nem a neotechen, hanem a forrasztásmentesen van a hangsúly)?
Tudom, hogy a google a barátom, a wiki meg a barátnőm, de nem nagyon jutottam velük messzire.
Köszike!

Mi plusz kéne?
Simán apró csavarral van a vezeték bele rögzítve, de nagymértékben meghatározza a beleköthető kábeleket ez a módszer.
Szóval nem univerzális, mert nem lehet mindenféle mazzagot alkalmazni jószerével.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyik apróban láttam ic-t, "forrasztásmentes" neotech RCA-val.
Tudnátok erről valami infót adni (nem a neotechen, hanem a forrasztásmentesen van a hangsúly)?
Tudom, hogy a google a barátom, a wiki meg a barátnőm, de nem nagyon jutottam velük messzire.
Köszike!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »

:kiraly:

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Ezen én is gondolkodtam, lehet majd csinálnak 75Ohmos aljzatot is :kiraly: A lényeg legyen BNC oszt kész.
hetvenöt ohmos forrasztóón!!! :foto:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »

Ezen én is gondolkodtam, lehet majd csinálnak 75Ohmos aljzatot is :kiraly: A lényeg legyen BNC oszt kész.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


WBT 75Ohm
WBT ide vagy oda, egy RCA csatlakozás tutira nem lehet 75 ohmos. Annyira nem, hogy az RCA kábelcsatlakozás hosszának túlnyomó részén az aljzat geometriája és szigetelőanyaga a meghatározó. Még akkor se lenne érhető el a 75 ohm, ha tisztán levegővel lenne szigetelve :kiraly:

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Olvass utána :kiraly: kb én is annyit tudok amennyit te, nem vagyok műszaki szakember. De ha logikusan gondolkodsz, beláthatod, semmi értelme a kábeleket illesztettre gyártani ha csatik amik a végén vannak nem azok, nem véletlen a videotechnikában a BNC csatlakozó, ezekben nem keletkezik reflexió, ellentétben a hagyományos RCA-kal. 
WBT 75Ohm

jogos ami írsz, csak még nem találkoztam ilyennel, ezért furcsálottam. :foto:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


egy RCA dugónak hogy lehet 75 Ohm-os hullámimpedanicája?  :kiraly: nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel.
 
hullámimpedanciája tudtommal csak KÁBELeknek van...

Olvass utána :foto: kb én is annyit tudok amennyit te, nem vagyok műszaki szakember. De ha logikusan gondolkodsz, beláthatod, semmi értelme a kábeleket illesztettre gyártani ha csatik amik a végén vannak nem azok, nem véletlen a videotechnikában a BNC csatlakozó, ezekben nem keletkezik reflexió, ellentétben a hagyományos RCA-kal.
 
WBT 75Ohm

Avatar
agai
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 15:46
Értékelés: -4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: agai »


Tisztelt agai!

Elnézést kérek Öntől, de elnézve hozásszólási(nk) hosszát nem én vagyok grafomán.
Eleve túl cirádázza a hozzászólásit, már a magázódó stílust sem érzem helyén valónak. Csoda, ha egy egzakt gondolkodású ember csak a számokat ragadja meg és legfeljebb annak néhány karakteres környezetét.
 
Tisztelt Kaporka Úr!
Ha majd nem csak "szófosás üzemmódban" lesz, gondolkodjon el egy kicsit az írottakon! Nem árt néha!
Kiváltképp, hogy fogalma sincs róla mióta és mennyit olvas el a fórumból a másik, jelesül én. A személyeskedés nem a kenyerem, de nem tudtam elmenni íratlanul Ön mellett. Szóvá tette a személyes tapasztalásom okán ide írt hozzászólásom, amit az Ön írása ihletett.
Ökölszabály: a jövőben kerülöm Önt, szimplán átugrom az írásait.
 
agai
Hifim: Úgy is csak röhögnétek...

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


egy RCA dugónak hogy lehet 75 Ohm-os hullámimpedanicája? :kiraly:
nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel.
 
hullámimpedanciája tudtommal csak KÁBELeknek van.
 
"1. Koaxiális kábeleket jellemzően 50Ohm és 75Ohm, szimmetrikus tápvonalakat (120…) 200…300Ohm közötti hullámimpedanciával gyártanak.
 
2. A tápvonal hullámimpedanciája a szigetelőanyagon kívül geometriai méreteitől (koaxiális kábelnél a belső vezető ill. árnyékolás átmérője, szimmetrikus kábelnél a vezetők átmérője és távolsága) függ. "
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
agai
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 15:46
Értékelés: -4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: agai »


Van egyébként méregdrága pénzért a WBT-nek 75Ohm-os RCA-ja.

Én ilyet használtam furutech alfa-ag digitális kábellel...
De feleslegessé vált, így eladásra került. Nagyon jó kis kábel ám, sajna nem sokan ismerik itt az erényeit.
Hifim: Úgy is csak röhögnétek...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nehai »


Elmagyarázná valaki, hogy mi a különbség a digit koax kábel és a sima rca közt?Elmondom miért.
 
A cimborám a Nordost Blue Heaven analóg rca-ját simán bedugta az erősítő és lejátszó közé digit koaxnak. (és ez biztos analóg rca)
 
Gond nélkül működik. Minden csatorna.
 
 
:kiraly:

A digit kábelnek magasabb frekvenciát kell átvinnie, enek megfelelően van gyártva. A legfontosabb különbség, hogy a digit kábelnek 75 ohmosnak kell lennie. Működik a rendszer sima RCA-kábellel is, de jobb minőséget ad a digit kábel.
A kompozit videókábel szintén megfelel erre a feladatra. A digit RCA-kábel és a kompozit videókábel gyakorlatilag ugyanaz.

Nem ártana pontosan fogalmazni azért. A digitális jelátvitelhez S/PDIF esetén olyan kábel kell ami 75Ohm hullámimpedanciára van illesztve, AES/EBU (szimmetrikus) átvitelnél ez 110Ohm. Ez a "digit RCA-kábel" kifejezés sem helyes ill. el kellene magyarázni, hogy ha a kábel végén levő dugó/aljzat nem illesztett akkor cseszheted a drótodat, mivel a legtöbb házi készülék digit kimenetére RCA aljzatot tesznek és nem BNC-t, így nem marad más hátra RCA dugót kell oda tenni, és ennyi erővel cipőfűzőt is köthetsz drót helyett mert már nem lesz illesztve. Van egyébként méregdrága pénzért a WBT-nek 75Ohm-os RCA-ja.
 
Más, illesztett vezeték nem csak koax szerkezetben van, nekem soha nem tetszettek semmilyen jelátvitelre az asszimetrikus felépítésű vezetékek. Érdemes digit kábelnek normális IC drótot kipróbálni, a minőségbeli változás nem marad el, persze ebben az esetben a korrekt illesztésről le kell mondani, de ha a végeredmény jobban tetszik akkor már megérte. Persze a tökéletes megoldás a minőségi digit kábel BNC csatlakozókkal és aljzatokkal.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Elmagyarázná valaki, hogy mi a különbség a digit koax kábel és a sima rca közt?Elmondom miért.
 
A cimborám a Nordost Blue Heaven analóg rca-ját simán bedugta az erősítő és lejátszó közé digit koaxnak. (és ez biztos analóg rca)
 
Gond nélkül működik. Minden csatorna.
 
 
:kiraly:

A digit kábelnek magasabb frekvenciát kell átvinnie, enek megfelelően van gyártva. A legfontosabb különbség, hogy a digit kábelnek 75 ohmosnak kell lennie. Működik a rendszer sima RCA-kábellel is, de jobb minőséget ad a digit kábel.
A kompozit videókábel szintén megfelel erre a feladatra. A digit RCA-kábel és a kompozit videókábel gyakorlatilag ugyanaz.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elmagyarázná valaki, hogy mi a különbség a digit koax kábel és a sima rca közt?Elmondom miért.

A digit koax azért pontosab az impedancia illesztés okán mint koax, másrészt a sima RCA kábelnél magasabb frekimenet átvitelére is alkalmasabb lehet.
Magyarán egy gyengus tré RCA nem biztos, hogy át fogja vinni a digitális jeleket, vagy a rossz impedanciája miatt elvész a jel.
Perszee gy korrekt RCA-s kábel akár mint láthattad jó is lehet.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elmagyarázná valaki, hogy mi a különbség a digit koax kábel és a sima rca közt?
Elmondom miért.
 
A cimborám a Nordost Blue Heaven analóg rca-ját simán bedugta az erősítő és lejátszó közé digit koaxnak. (és ez biztos analóg rca)
 
Gond nélkül működik. Minden csatorna.
 
 
:kiraly:

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dszabi »


Az is igaz, hogy manapság ugyanannyi pénzért igen eltérő minőségű komponenseket lehet venni, nem egyszerű kiigazodni az audio kereskedelmi és DIY kínálat zeg-zugaiban.
Ugyanezt mondom én is! :kiraly:
 
Úgyhogy valaki mondjon már valami használhatót, hogy mégis merre induljak interconnectért Musical Fidelity elektronikáim közé?

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Francba, hol van itt a törlés gomb? :kiraly: :foto:
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”