Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Igen. Pont ez a 4-9eFt/m-es kategória, ami zsúfolt. Vannak benne jobbak, és kevésbé jobbak is. De, ha e fölé szeretnénk menni, akkor nagy a lépcső a következő kategóriánál. Már ami az árakat illeti.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Nem olcsó. Ennyiért a Nordost 2Flat-et is lehet venni. 7eFt/m a Flat Gold Nordost.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


5eFt/m a cs-122
az igen.... :lol!: Azért a pénzért azért már van egy-két alternatívája a VDH kanócoknak.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

A D-352-es 9eFt/m körül van
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

5eFt/m a cs-122
DYNAUDIO Forever!

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »

Mennyi most 2×2,5m cs122?A D-352 egész jó cdhez hálózatinak…
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »

Már miért pénzkidobás egy régebbi jó hangfalkábel. Ha jól veszi simán ki lehet belőle szállni. Nem úgy mint a cd vagy az erősítőből. Persze felőlem mindnek arra költi a pénzét, amire akarja. Vehet tripla Cs122 is akár...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

Kimber, szvsz a D-352-es már drága kábel oda. Elég lenne a CS-122-es is.
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként amíg a termékek bejáratosak várj a kábelezéssel...Járódjon be mind legyen meg a végső hangja....Utána kezdj el próbálgatni.Mindenképpen próbálgasd előbb őket, nehogy csalódás érjen, h beleöltél 10-20 ezret és nem lett jobb a hang.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval a hangfalak: Tannoy Mercury F1 Custom, az erősítő pedig Pioneer A-A6-J (a CD lejátszó meg a párja, a PD-D6-J). Már bejáratott mind. Dögösebb hang alatt kicsit fedettebb, dinamikusabb hangot értek, nem keményebbet, inkább kerekebbet, de olyat, ami telítettebb hangzást ad.

Hát ez mellé a doboz mellé, őszinte leszek nem szabad 30 ezerért kábelt venni...A te kitételeidnek szerintem a KS-1226 megfelelne...Vagy a Kimber ha kapsz használtan, múltkor volt a topikban...Itt azért figyelembe kell venni, h egy relative olcsó dobozról van szó, ráadásul kis doboz...Neki eleve nem erőssége amit te kiszeretnél jobban emelni.Ha tudod hallgasd meg vele a kábeleket , ha van valaki aki kölcsön adna, vagy letét ellenében üzletből egy demó példányt eltudnál vinni.

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »

A Pioneer páros nagyon jó alap! Lehet, hogy mégiscsak tennék egy próbát a VDH-val. Kimber 4tc, vagy 4pr szvsz jó lenne. Meg kellene próbálni a Neotech-et is. Tigris tudja, hogy abból melyiket érdemes.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Szóval a hangfalak: Tannoy Mercury F1 Custom, az erősítő pedig Pioneer A-A6-J (a CD lejátszó meg a párja, a PD-D6-J). Már bejáratott mind.
Dögösebb hang alatt kicsit fedettebb, dinamikusabb hangot értek, nem keményebbet, inkább kerekebbet, de olyat, ami telítettebb hangzást ad.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas »


...2) Egy vezeti a feszültséget, ez a „3”, amely a normál fázisú jelet továbbítja.
...

Jujjj :lol!: Feszultseget nem vezet semmi csak aramot (meg a "birkakat" vezetik meg neha de rendesen )! Feszultseg ket pont kozott letezhet, de nem vezetodik. Feszultsegkulonbseg hatasara aram folyik a vezeto (felvezeto) anyagokban. Csakhogy muszakilag is helyes legyen a dolog

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Esetleg olcsóbb QED, Nordost, Kimber jobb lenne.

Olcsóbb Nordost a dögösebb hang érdekében? Ajjjajajjjj... A Kimber 4TC esetleg jó lehet, de a Csövi által ajánlott Midnight 2 is, vagy az Audioquest Type 4, bár ez attól is függ, hogy "dögösség" alatt mélykiemelést vagy dinamikát kell-e érteni. :lol!:

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ja ami kimaradt, h tulajdonképpen melyik Tannoy dobozról is van szó? Mert ez nem mindegy

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Kedves Tagliavini. 
Ha a szinergiát nézzük, akkor jó irányba haladsz. Mivel az IC-d VDH, és VDH kábelt szeretnél. Nem ismerem annyira a VDH kábeleket, de az olcsóbb árfekvésűek enyhén színezik, kerekítik a hangot. A VDH-t jobban ismerők majd adnak tanácsot.

Köszönöm, Frankie!
És mi lenne az olcsóbb VdH kábel, a 2000 Ft-os Snowline vagy a 3000 Ft-os Clearwater? Mert egy kis Tannoyhoz ezeknél "acélosabbat" nem biztos, hogy érdemes venni.

Szerintem ne VDH kábelt tegyél a tannoy mellé...Nem szereti...

Komolyan nem? Elhiszem én, csak abból indultam ki, hogy a belső kábelezése is VdH.
Node akkor milyen kábel szólna dögösebben, mint a mostani Inakustik?

Audioquest Midnight II. jó lesz oda. kb 20-25ezer 2×2,5m bikábeles. Milyen erősitővel hajtod a Tannoyt?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nekem a Tannoy nagyon szereti a Neotech Ks-1226 kábelt, ettől tényleg olyan dögösebb lett a hangja...A teteje ennek a kábelnek is kissé lekerekített, de teljesen jó ...A VDH-tól nagyságrendekkel jobb hangot ad a saját rendszeremben...És sok jó tapasztalat jött már ezzel a kis olcsó kábellel kapcsolatban...Az IC nekem a VDH D102 MKIII de ettől sem nehéz jobbat találni, annó lehet jó volt, de ma már nem egy ász ... Nálam már a saját kábelem dolgozik a VDH helyett, nagy megelégedéssel használom...

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Tagliavini.
 
Mint mondtam, én nem vagyok a VDH kábelek nagy szakértője. Ezért nem merek nyugodt szívvel tanácsot adni neked e kérdésben. Egy járt nálam, a CS-122-es. Ez kb. 5eFt/m, de nem voltam elragadtatva tőle. És egy másikat hallottam egy ismerősömnél. Persze minden rendszer más, és az ízlésünk is más. Ha jól értem, akkor határozottabb hangot keresel. Szerintem az olcsó VDH-k nem ilyenek. Alul felül kerekítenek, maszatolnak. A drágábbakat, szerintem ne vedd meg, mert nem biztos, hogy ki tudják magukat futni. A tannoy dobozokat nem ismerem, nem tudom milyen a karakterük. A Pioneer az keményke, karakteres hangzású. Kicsit mélybehúzó. Esetleg olcsóbb QED, Nordost, Kimber jobb lenne.
A Neotech-et is jónak mondogatják, de itt is hiányos a tudatlanságom. :lol!: A tapasztaltabbak is remélem beszállnak a csevejbe, és mondanak okosat.
DYNAUDIO Forever!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mit értesz a dögösebb hang alatt? több mély és dinamika?

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Kedves Tagliavini. 
Ha a szinergiát nézzük, akkor jó irányba haladsz. Mivel az IC-d VDH, és VDH kábelt szeretnél. Nem ismerem annyira a VDH kábeleket, de az olcsóbb árfekvésűek enyhén színezik, kerekítik a hangot. A VDH-t jobban ismerők majd adnak tanácsot.

Köszönöm, Frankie!
És mi lenne az olcsóbb VdH kábel, a 2000 Ft-os Snowline vagy a 3000 Ft-os Clearwater? Mert egy kis Tannoyhoz ezeknél "acélosabbat" nem biztos, hogy érdemes venni.

Szerintem ne VDH kábelt tegyél a tannoy mellé...Nem szereti...

Komolyan nem? Elhiszem én, csak abból indultam ki, hogy a belső kábelezése is VdH.
Node akkor milyen kábel szólna dögösebben, mint a mostani Inakustik?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Tagliavini. 
Ha a szinergiát nézzük, akkor jó irányba haladsz. Mivel az IC-d VDH, és VDH kábelt szeretnél. Nem ismerem annyira a VDH kábeleket, de az olcsóbb árfekvésűek enyhén színezik, kerekítik a hangot. A VDH-t jobban ismerők majd adnak tanácsot.

Köszönöm, Frankie!
És mi lenne az olcsóbb VdH kábel, a 2000 Ft-os Snowline vagy a 3000 Ft-os Clearwater? Mert egy kis Tannoyhoz ezeknél "acélosabbat" nem biztos, hogy érdemes venni.

Szerintem ne VDH kábelt tegyél a tannoy mellé...Nem szereti...

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Kedves Tagliavini. 
Ha a szinergiát nézzük, akkor jó irányba haladsz. Mivel az IC-d VDH, és VDH kábelt szeretnél. Nem ismerem annyira a VDH kábeleket, de az olcsóbb árfekvésűek enyhén színezik, kerekítik a hangot. A VDH-t jobban ismerők majd adnak tanácsot.

Köszönöm, Frankie!
És mi lenne az olcsóbb VdH kábel, a 2000 Ft-os Snowline vagy a 3000 Ft-os Clearwater? Mert egy kis Tannoyhoz ezeknél "acélosabbat" nem biztos, hogy érdemes venni.

Avatar
Ravic
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2007.10.23., kedd 19:50
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ravic »


A föld , fázis és nulla mindkét oldalon be van kötve...Az árnyékolás az csak a villa felőli oldalon a földhöz van kötve...
Köszönöm szépen!

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A föld , fázis és nulla mindkét oldalon be van kötve...Az árnyékolás az csak a villa felőli oldalon a földhöz van kötve...

Avatar
Ravic
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2007.10.23., kedd 19:50
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ravic »


A villa felőli oldalon a földeléshez...
Kedves Tigris (ill. aki ért hozzá)!
 
Kicsit továbbhaladtak a dolgok, de szeretnék visszakérdezni. Tehát a hálózati kábelnél mindkét oldalon bekötötted a földet, fázist és nullát + a villa földjéhez rákötötted még az árnyékolást is? Jól értettem? (Most próbálkozom 110CY-ból hálózatit "gyártani")
 
Köszi!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”