Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

mishow írta:
2023.12.30., szomb. 23:06
Ha egy tányér finom, sok hússal, zöldségekkel, odafigyeléssel megfőzött húslevesbe, vagy egy tányér zacskós levesbe beleborítasz egy kanál Erős Pistát, akkor mindkettő ugyanúgy csípős lesz, sós meg piros.
Ha szereted az Erős Pistát, akkor minden OK. Ha szeretnéd, hogy a zacskós levesnek legyen bármilyen íze, akkor is OK.
De ha tényleg jó az a húsleves …. gondolkodik.gif
Annyira erőltetett képzavarokat tudtok kitalálni.....
Az erőspistás zacskóslevest (gondolom a hid) már kár megprónálni feljavítani, mert sohasem lesz olyan mint a nagymama levese a finom fűszereivel ( jóféle kábelek?)
Erre gondoltál? :)
Mert én sem....

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

Ha egy tányér finom, sok hússal, zöldségekkel, odafigyeléssel megfőzött húslevesbe, vagy egy tányér zacskós levesbe beleborítasz egy kanál Erős Pistát, akkor mindkettő ugyanúgy csípős lesz, sós meg piros.
Ha szereted az Erős Pistát, akkor minden OK. Ha szeretnéd, hogy a zacskós levesnek legyen bármilyen íze, akkor is OK.
De ha tényleg jó az a húsleves …. gondolkodik.gif

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2023.12.30., szomb. 19:53
asebestyen írta:
2023.12.30., szomb. 19:25
SoundMania írta:
2023.12.30., szomb. 19:00
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.
Miért csak addig? És melyik Heedaknál vagy mindnél?
És miért mindig a heed-et akarja drótozni?,ez is nagyon beragadt,kb úgy mint a vízé 2. :smile51:
Aki ott volt pl a mikulás partin,és meghallgatta Koscsó Ferenc felvételeit,annak tuti nem az járt a fejében hogy jobb drótok kellettek volna,ha nem inkább az hogy soha rosszabb hangot,és bárcsak minden felvétel ilyen életszerűséggel tudna hatni a hallgatóra.
Persze ott csak pár ember volt,itt meg sokan vagyunk,de basszus,ha nem ismerünk valamit,arról ne mondjuk már meg azoknak akik ismerik hogy mit is csináljanak.
Nem mindig csak a hidat, de őt is. Azért mert nagyon ráfér őrá is. Az említett felvételek nem tudom miért és mennyire relevánsak ide ez ügyben!? De nem is érdekes...
Arról meg, hogy te nem ismered amiket említettem és soha nem is hallottad őket a hidak közelében sem, én viszont igen, szerintem csak magadról vallottál..... És fogalmad sincs ezért miről van szó, mégis habzó szájjal mész bele a másikba.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2023.12.30., szomb. 19:53

És miért mindig a heed-et akarja drótozni?,ez is nagyon beragadt,kb úgy mint a vízé 2. :smile51:
Bármelyik HEED készülék ugyan úgy reagál a kábelezésre, mint más gyártók készülékei.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3747
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2023.12.30., szomb. 20:28
zoli73 írta:
2023.12.30., szomb. 18:55
Alex_Aston írta:
2023.12.30., szomb. 17:55
Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Ez pontosan melyik kábel, a 14 vagy a 16 AWG kersztmetszetűből készül? Felteszem ha végfokhoz, akkor a 14 AWG.
Illetve ez újonnan készül, vagy már bejáratott? Mert nagyon nem mindegy.
Süti javaslatára én is készítettem kettőt, egy 14 és egy 16 AWG-st. Még messze nincsenek bejáródva, de a tapasztalataim nagyon pozitívak, így jövő héten készítek további két darabot.
Ár/érték arányban szuperek! :smile32:
Ez a Neotech SOCP-14 tömör réz kábele? (Zöld színű) Az összes tápkábelem ilyen Süti ajánlására Furutech dugókkal.. +1 db SOCP-12 (fehér, ez mindenhova nem jó). Szerintem nagyon jó kábelek.Tipp: Én remek eredményt értem el Fapaci kábelével kombinálva amit az elosztó előtt betáp kábelként használok velük kvázi sorosan, szintén Furutech dugóval, elosztó oldalt csatlakozó nélkül fixen bekötve. Az összes Neotech az elosztó után megy a készülékekhez. Én eddig ezt a kombót épp eszű keretek között nem tudtam lecserélni.
Igen, ez az SOCP-14, illetve SOCP-16(sárga). A "14-es" a végerősítőhöz, a "16-os" az előerősítőhöz, ez utóbbiból tervezek jövő héten készíteni még 2 darabot. Az enyémek annyiban különböznek Süti kábelétől, hogy a fázis vezető duplázott, tehát 4 érből áll a kábel, egyfajta LessLoss utánérzés, ill. pamut harisnyába vannak húzva. Tényleg meglepően jó kábelek, mondom ezt úgy, hogy még csak néhány hete készültek el/használom őket, még bejáratva nincsenek.
Nekem a elosztó előtt egy LessLoss DFPC van, ami egy bitang jó tápkábel, nyilván más árkategória, mint a saját készítésűek. Nem tagadom, ez utóbbiból jó volna az összes tápkábelnek, de sajnos elég ritka madár, és nem is olcsó.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Fülelek ajánlotta korábban a Canare 4S10F hangszórókábelt.
Nálam is bevált szerencsére! Jóféle tyúkbél bagóért!
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2023.12.30., szomb. 18:55
Alex_Aston írta:
2023.12.30., szomb. 17:55
Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Ez pontosan melyik kábel, a 14 vagy a 16 AWG kersztmetszetűből készül? Felteszem ha végfokhoz, akkor a 14 AWG.
Illetve ez újonnan készül, vagy már bejáratott? Mert nagyon nem mindegy.
Süti javaslatára én is készítettem kettőt, egy 14 és egy 16 AWG-st. Még messze nincsenek bejáródva, de a tapasztalataim nagyon pozitívak, így jövő héten készítek további két darabot.
Ár/érték arányban szuperek! :smile32:
Ez a Neotech SOCP-14 tömör réz kábele? (Zöld színű) Az összes tápkábelem ilyen Süti ajánlására Furutech dugókkal.. +1 db SOCP-12 (fehér, ez mindenhova nem jó). Szerintem nagyon jó kábelek.Tipp: Én remek eredményt értem el Fapaci kábelével kombinálva amit az elosztó előtt betáp kábelként használok velük kvázi sorosan, szintén Furutech dugóval, elosztó oldalt csatlakozó nélkül fixen bekötve. Az összes Neotech az elosztó után megy a készülékekhez. Én eddig ezt a kombót épp eszű keretek között nem tudtam lecserélni.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

supravox írta:
2023.12.30., szomb. 20:14
SoundMania írta:
2023.12.30., szomb. 19:00
Alex_Aston írta:
2023.12.30., szomb. 17:55
Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.Ha használtan hozzá jutsz jobb áron, legalább annyit, vagy többet nyersz mint ha elektronikára költenéd. Végre kap az ember sokkal valódibb színpadot, energiát és hangzásvilágot. Majd.... ha ilyenre is vágysz már.... 😊
Ezeket a Roksan-ból, is sikerült kicsalni??
Mármint elektronikák? Olyannal nem volt alkalmunk kipróbálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.31., vas. 08:48-kor.
Ok: Idézési hiba javítása

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

SoundMania írta:
2023.12.30., szomb. 19:00
Alex_Aston írta:
2023.12.30., szomb. 17:55
Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.Ha használtan hozzá jutsz jobb áron, legalább annyit, vagy többet nyersz mint ha elektronikára költenéd. Végre kap az ember sokkal valódibb színpadot, energiát és hangzásvilágot. Majd.... ha ilyenre is vágysz már.... 😊
Ezeket a Roksan-ból, is sikerült kicsalni??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.31., vas. 08:47-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

asebestyen írta:
2023.12.30., szomb. 19:25
SoundMania írta:
2023.12.30., szomb. 19:00
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.
Miért csak addig? És melyik Heedaknál vagy mindnél?
Si 2 / 3 voltak.... De emlékeim szerint Quasar 2/ 3 /Thetis esetén is többet hoz mint az elektronikák közötti különbség. Alap/gyári kábelhez és kb 200 ezer forintosokhoz képest is.
Még nem sok helyen hallgattuk.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2023.12.30., szomb. 19:25
SoundMania írta:
2023.12.30., szomb. 19:00
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.
Miért csak addig? És melyik Heedaknál vagy mindnél?
És miért mindig a heed-et akarja drótozni?,ez is nagyon beragadt,kb úgy mint a vízé 2. :smile51:
Aki ott volt pl a mikulás partin,és meghallgatta Koscsó Ferenc felvételeit,annak tuti nem az járt a fejében hogy jobb drótok kellettek volna,ha nem inkább az hogy soha rosszabb hangot,és bárcsak minden felvétel ilyen életszerűséggel tudna hatni a hallgatóra.
Persze ott csak pár ember volt,itt meg sokan vagyunk,de basszus,ha nem ismerünk valamit,arról ne mondjuk már meg azoknak akik ismerik hogy mit is csináljanak.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

SoundMania írta:
2023.12.30., szomb. 19:00
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.
Miért csak addig? És melyik Heedaknál vagy mindnél?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2023.12.30., szomb. 17:55
Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Hosszúságtól függően, akár 1-1,5 milliós kábelig el lehet menni a Heedaknál.Ha használtan hozzá jutsz jobb áron, legalább annyit, vagy többet nyersz mint ha elektronikára költenéd. Végre kap az ember sokkal valódibb színpadot, energiát és hangzásvilágot. Majd.... ha ilyenre is vágysz már.... 😊

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3747
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2023.12.30., szomb. 17:55
Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Ez pontosan melyik kábel, a 14 vagy a 16 AWG kersztmetszetűből készül? Felteszem ha végfokhoz, akkor a 14 AWG.
Illetve ez újonnan készül, vagy már bejáratott? Mert nagyon nem mindegy.
Süti javaslatára én is készítettem kettőt, egy 14 és egy 16 AWG-st. Még messze nincsenek bejáródva, de a tapasztalataim nagyon pozitívak, így jövő héten készítek további két darabot.
Ár/érték arányban szuperek! :smile32:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Próbából az eddigi, régi fajta Zimonyi táp kábel helyett bekerült egy Süti felé OCC hármas fonat a Heed végfokhoz.
Nem volt semmiféle elvárásom miatta, de egyértelműen tisztább lett a hangzás, szebb lecsengésekkel. Más is hallgatta (rajtam kívül 3 fő), és elég egyöntetű volt a vélemény ezzel kapcsolatban.
Marad.

Tudom ajánlani, egy próbát megér.

Grat Süti, szép munka!
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Most akkor ront, nem ront? Elhanyagolhto a kulonbseg vagy motion blur/fekete kepernyo?
10$ ugyanolyan mint 10000$, kigyobor, arnyekolas nem szamit, de a zajelnyomas meg igen? Akkor az arnyekolasnak semmi szerepe?
Valahogy azert dulore juthatnal legalabb sajat magaddal, mielott leirsz vmit gondolkodik.gif
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Aszpirin írta:
2023.12.28., csüt. 16:55
Az az igazság, hogy a legtöbb problémám a HDMI kábelekkel volt, de SOHA nem a színekkel volt gond, hanem az akadozásokkal, recsegésekkel, kép-kockásodással stb. Bár nem tartom kizártnak, hogy egy HDMI kábel fakítson a színeken, de az már tényleg nagyon prosztó darab kell legyen, és amire oda eljut, már bőven fekete képet nézel.

Mivel a HDMI kábel is pontosan annyit tud változtatni a színeken, mint az usb/optikai kábel a hangokon... Ráadásul viszonylag könnyű hitelesen mérni, ezért nagyságrendekkel kevesebb szélhámos tevékenykedik ezen a területen. (Persze van aki szerint az OEM kábellel sárgább a kép :smile51: ).
Amikor ilyen 5-15m hosszokról beszéltek érdemes lenne hozzárendelni az átvitel sebességet, mert anélkül félrevezető lehet.
Ha valaki beújítana a gyermeke nextgen konzoljához kapott lefitymált 1.5m-es kábel helyett valami 10x drágább 3+ méteres színes kígyóbőrös csodát, lehet csak ront a helyzeten. A mostani konzolok, modern monitorok, tv-k támogatják a 8K60Hz-et, 4k120Hz-et.
HDMI 1.4/2.0/2.1 szabványnak megfelelően különböző kialakítású kábelek szükségesek, melyek hossza márkától és ártól függetlenül limitált. 1080p 30-60Hz bármivel elketyeg 15m-en is. De 5-8m-es passzív 48Gbites kábelt 2 millióért sem kapni, mert az is csak a 60Hz-es motion blur-t tudná, vagy a fekete képernyőt.
Minden ilyen "digitális" kábel minőségét a zajelnyomás határozza meg, az pedig elhanyagolható eltéréseket mutat a $10-$10000 ársávban. A felhasznált anyagoktól, gyártóktól, ártól, marketing BS-től függetlenül mindegyiknek ugyanott húzódik az átviteli képességeinek határa.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Rock60 írta:
2023.12.29., pén. 17:29
Aszpirin írta:
2023.12.29., pén. 17:03

Egyrészt mutass nekem egy húszezres AQ Carbont és azonnal megveszem.

Igen, ha megy az adás stabilan, akkor be lehet kalibráltatni egy modern tévét természetes színekre és természetes kontrsztra. Ha te ezt kábellel akarod megtenni, ám tedd, bár szerintem kalibráltatni akkor is kell. De pont ez a rész, ahol a "színesebb", "kontrasztosabb" stb egy dzinten túl már nem egyenlő a "természetesebb"-bel egyenlő, hanem a "tetszetősebb"-bel. (ld. pl. az áruházi módját a mai tévéknek, amiben minden szín olyan vibráns és olyan gyönyörű az egész, amit a természetben soha nem látsz...)
Azért írtam, hogy szerencsém volt vele, mert ennyiért árulták a Fórumon.
Újszerű, de használt...

Én nem értek az elméletéhez a kérdésnek és természetesen ki nem állhatom az áruházi beállításokat. :smile51:
Pont arról írtam, hogy nem áll meg az élet a kontraszt, és a színerőségen túl, egy jó tévén sokkal több finomság van a képen, ami vagy átjön, vagy nem és ebben nagy szerepe van /lehet/ a HDMI kábelnek is.
Kalibráltattam a TV-t a vásárlást követően, legalább hitelesen lehet rajta látni, melyik kábel mit hoz, vagy visz...
A kalibrálás nagyon jó dolog először nagyon furcsa a kép de pillanatok alatt hozzászokik az ember és azt idáig mit néztem én….a tv-n is igen hasznos de a vetítőn a legjobb …🤩🤩🤩
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2023.12.29., pén. 17:03

Egyrészt mutass nekem egy húszezres AQ Carbont és azonnal megveszem.

Igen, ha megy az adás stabilan, akkor be lehet kalibráltatni egy modern tévét természetes színekre és természetes kontrsztra. Ha te ezt kábellel akarod megtenni, ám tedd, bár szerintem kalibráltatni akkor is kell. De pont ez a rész, ahol a "színesebb", "kontrasztosabb" stb egy dzinten túl már nem egyenlő a "természetesebb"-bel egyenlő, hanem a "tetszetősebb"-bel. (ld. pl. az áruházi módját a mai tévéknek, amiben minden szín olyan vibráns és olyan gyönyörű az egész, amit a természetben soha nem látsz...)
Azért írtam, hogy szerencsém volt vele, mert ennyiért árulták a Fórumon.
Újszerű, de használt...

Én nem értek az elméletéhez a kérdésnek és természetesen ki nem állhatom az áruházi beállításokat. :smile51:
Pont arról írtam, hogy nem áll meg az élet a kontraszt, és a színerőségen túl, egy jó tévén sokkal több finomság van a képen, ami vagy átjön, vagy nem és ebben nagy szerepe van /lehet/ a HDMI kábelnek is.
Kalibráltattam a TV-t a vásárlást követően, legalább hitelesen lehet rajta látni, melyik kábel mit hoz, vagy visz...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2023.12.29., pén. 16:20
Nekem szerencsém volt a húszezres Carbonnal,
Egyrészt mutass nekem egy húszezres AQ Carbont és azonnal megveszem.

Másrészt nekem speciel volt szerencsém elolvasni és van szerencsém ismerni a HDMI specifikációt, tudom, hogy működik, és annak alapján (meg saját tapasztalat alapján is) írrtam, amit írtam, de persze nem akarok vitatkozni azzal, hogy ki mit lát és hall.
Igen, ha megy az adás stabilan, akkor be lehet kalibráltatni egy modern tévét természetes színekre és természetes kontrsztra. Ha te ezt kábellel akarod megtenni, ám tedd, bár szerintem kalibráltatni akkor is kell. De pont ez a rész, ahol a "színesebb", "kontrasztosabb" stb egy dzinten túl már nem egyenlő a "természetesebb"-bel egyenlő, hanem a "tetszetősebb"-bel. (ld. pl. az áruházi módját a mai tévéknek, amiben minden szín olyan vibráns és olyan gyönyörű az egész, amit a természetben soha nem látsz...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

nemtomm írta:
2023.12.29., pén. 16:22
Rock60 írta:
2023.12.29., pén. 10:47

A router kapcsitápja elé keresgélt analóg táp
Amennyiben találsz jó toroid lineáris tápot akkor a kapcsoló üzemű örökre száműzöd a hifiből 😃
Nálam nagyon bevált csak ajánlani tudom.. 36_1_11.gif
Elírtam...A router kapcsitápja helyére keresgélt analóg táp...

Kösz, remélem úgy lesz...

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Rock60 írta:
2023.12.29., pén. 10:47
white-tiger írta:
2023.12.29., pén. 07:16

Köszönjük, végre egy építő jellegű tapasztalat.🙂
Köszönöm, hogy értékeled... :smile53:
Lesz még egy érdekes és tanúlságos összevetés, aminél még visszájára is fordulhat a dolog - remélem nem, bár minden megtörténhet.. :yingyang:
A router kapcsitápja elé keresgélt analóg táp - kérdés a célegyenesbe fordult, ha helyére került a kiválasztott darab, reményeim szerint javulni fog egy fél Ortónyit a hang.
Akkor újra összevetésre kerülnek a LAN drótok.
Vagy tovább nyílik az olló, vagy valami csoda folytán a Supra kamatoztat többet az analóg tápból.
Amennyiben találsz jó toroid lineáris tápot akkor a kapcsoló üzemű örökre száműzöd a hifiből 😃
Nálam nagyon bevált csak ajánlani tudom.. 36_1_11.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2023.12.28., csüt. 16:55

Az az igazság, hogy a legtöbb problémám a HDMI kábelekkel volt, de SOHA nem a színekkel volt gond, hanem az akadozásokkal, recsegésekkel, kép-kockásodással stb.
Szerintem az enyémhez hasonló rendszerbe az AQ Carbon már totál overkill, nem lesz tőle semmi jobb, csak a bukszád soványabb.
Átolvasva a korábban leírtakat - Aszpiriné csak egy példa - úgy tűnik, hogy ha a HDMI kábel nem okoz akadazásokat, recsegéseket, szóval ha nem teljesen használhatatlan, akkor hamar elkönyvelik, hogy az jó, hiszen működik. Ha dúskálnak miatta a színek a képernyőn - vagy vásznon - akkor még jobb.
Szerintem viszont olyan finomságokat vonultat fel egy jobb kábel egy gyengébbhez képest, mint egy jó IC kábel az olcsó összekötőhöz képest.
Ahogy egy IC kábelt sem csak az után ítélünk meg, hogy akadozik-e és van-e elég magasa vagy mélye, hanem másik tucat paraméterre is figyelünk, a HDMI - nél sem ott van a végállomás, hogy elég éles és színes - e.
Nekem szerencsém volt a húszezres Carbonnal, de látva azt, hogy a nyomorult TV adás képén is mennyit javított - arányítva ahhoz, amit egy átlagos lehetőségű hifista a hangra költ - totálisan aprópénznek tartom.
Nyilván mindenki el tudja dönteni, hogy hol van a legszűkebb keresztmetszet a rendszeréban, de ha én kellően nagyfelbontású műsort néznék az O-leden, egy pillanatig sem haboznék, hogy erre a Carbonnál is többet költsek.
Bocsika a karakter fosásért. :kiss:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2023.12.27., szer. 21:27
Pedig úgy hallottam, hogy ilyen hosszúságnál már kijön a különbség a HDMI kábelek között, de ha még ilyen méretben is megállja a helyét, akkor tányleg egy titkos(már nem is annyira) favorit!
Hogy ilyen hosszúságnál is zavarmentes legyen a jelátvitel, az a kábel mellett nagyban múlik a készülékeken is. Nálam ugyanaz a 15 méteres Luxor HDMI kábel van a falban már vagy 7-8 éve éve, közben készülékek jöttek/mentek és volt, amivel bizony problémás volt a mozizás, a többivel pedig tökéletesen működött.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

white-tiger írta:
2023.12.29., pén. 07:16

Köszönjük, végre egy építő jellegű tapasztalat.🙂
Köszönöm, hogy értékeled... :smile53:
Lesz még egy érdekes és tanúlságos összevetés, aminél még visszájára is fordulhat a dolog - remélem nem, bár minden megtörténhet.. :yingyang:
A router kapcsitápja elé keresgélt analóg táp - kérdés a célegyenesbe fordult, ha helyére került a kiválasztott darab, reményeim szerint javulni fog egy fél Ortónyit a hang.
Akkor újra összevetésre kerülnek a LAN drótok.
Vagy tovább nyílik az olló, vagy valami csoda folytán a Supra kamatoztat többet az analóg tápból.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”