Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


- Ha valaki maghallja az amúgy 0 különbséget (ugyanaz az olcsó kábel csinosítva), akkor örömtelibb neki a zenehallgatás, jobbnak hallja, elégedettebb
Nagyjából ez a HiFi lényege.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »


Ha majd lesz lehetőségem egy VAKteszten kipróbálok egy  
--"teljesen igénytelen" hálózati kábelt (hangdoboz-kábel gyanánt),
---egy Hama kábelt (ezt reális árúnak tartom), meg
-- valami sokszorosába kerülő csodakábelt
Persze hasonló keresztmetszettel, nehogy ott legyen triviális különbség...
 
egy igényes rendszeren.

Lehet, hogy én vagyok járatlan a témában, de szerintem hasonló keresztmetszettel nem fogsz találni Hama és sokszoros árú csodakábelt. A különbség pedig mindegy hogy hol van, ha van. Legalábbis számomra.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ennyit számít ha valami szépen és igényesen van elkészítve???
Néhányaknál már a márkajelzés is sokat dob a hangon. :kiraly: Az elfogultság ellen - már ha ennek kizárása célunk - jó eszköz lehet a vakteszt.
 
Saját élményem egy kábelgyártóval történt tárgyalásról, hogy az amúgy olcsó és minőségi kábelre tegyünk valami csicsás dugót, adjuk 10x áron és máris zabálni fogják a hifisták. Lehet, hogy fele annyit adunk el belőle, de sokkal többet kaszálunk. Ennyit arról, hogy a HiFi mennyire BIZNISZ és mekkora teljesítmény van az árak mögött.

- Ha valaki meghallgatás nélkül vesz kábelt, annak úgy kell..
- Ha valaki maghallja az amúgy 0 különbséget (ugyanaz az olcsó kábel csinosítva), akkor örömtelibb neki a zenehallgatás, jobbnak hallja, elégedettebb
- Ha nem hall különbséget, egy gonddal kevesebb..

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


További gondolatok:  
Standard kábel modell
 
A kábeleket általánosan koncentrált elemes vagy elosztott paraméteres modellel írják le. Az audiotechnikában használatos kábelek koncentrált elemes modell alapján írhatók le, illetve számíthatók ki az átviteli jellemzői.
A gyakorlatban alkalmazott rövid hosszúságú kábelek villamos veszteségei túlságosan csekélyek ahhoz, hogy bármely elektroakusztikai rendszerbe helyezve őket, az eredő hangzásminőségre gyakorolt hatásaik közvetlenül értelmezhetővé váljanak a távvezeték elmélet alapján.
Szubjektív vizsgálatok és következtetések
 
Előzetes kísérleteinkben először a kábelek alkotóelemeinek változtatásainak, szubjektív észlelhetőségét vizsgáltuk meg. A szignifikáns észlelhetőség eléréséhez az eszközrendszer elemeinek összeválogatását és modifikálását addig folytattuk, amíg a helyes/téves ítéletek statisztikája el nem érte az elégséges viszonyt. (itt csak az észlelhetőség létét vagy hiányát vettük figyelembe) Az eszközök további fejlesztése után, külön-külön megvizsgáltuk vezető és szigetelő anyagok azonos geometriai méretek melletti módosító hatásait. (itt már minőségi ítéleteket kellett tennie a megfigyelőnek) A kísérleti megfigyelések egyaránt tartalmaztak egyenes arányosságot az anyagok egy rokon csoportjára vonatkozó villamos paraméterek javulásával és kiugróan ellentétes, látszólag korreláció nélküli ítéleteket az anyagok szélesebb csoportjával. A kísérletek során felismertük, hogy ezzel a módszerrel egy az ismert anyagok és struktúrák által korlátozott optimumig lehet eljutni. A hallással is erősen korreláló fizikai okok megtalálásához és a fejlesztési munkához modellbővítésre van szükség. A modellbővítés lehetőségét főleg a termodinamika (entrópia és információ), a klasszikus és kvantuminformációelméletek valamint a kvantumakusztika (fononkép) alapján kerestük meg.
Példaként a kábelek építőanyagainak jellemzésén keresztül mutatunk be néhány modellbővítési szempontot.
Vezetők
 
Standard modell (koncentrált elemes; csak a vezetőképesség kvantitatív mértékét veszi figyelembe).
 
Alisca Orange modell
A véges méretű és véges vezetőképességű vezetőre vonatkozó szilárdtestfizikai anyagtulajdonságok közül figyelembe vesz galvanomágneses és felületi effektusokat is.
Hall effektus
 
Hosszirányban árammal átjárt, vékony lemez síkjára merőleges mágneses tér aszimmetrikus eltérítő hatással van a vezetőben folyó áramra és emiatt a minta haránt irányú középvonalában a széleken mérhető keresztirányú feszültség, keletkezik. Ez a UH Hall-feszültség egyenesen arányos az I áramerősséggel és a H mágneses térerősséggel vagy a B indukcióval, és fordítva arányos a lemez d vastagságával.
UH = RH IB/d (RH : a minta anyagára jellemző, Hall-féle állandó)
Felületi effektusok
 
Rácsperiodicitási hibák (diszlokációs pont-, sík- és térbeli hibákból keletkeznek)
A diszlokációk mennyisége és formája, technológiafüggő. A periodicitási hibák jellege lényeges befolyásolja az elektronszóródást. (kisszögű szemcsehatárok, stb.)
 
Határfelületi reflexiók (a vezető véges méretéből adódik)
A kristályok elektronszerkezete a geometriai szerkezetüktől függnek. A tömbi állapottól mennyiségileg és minőségileg is eltér a felületeké. A határfelületek reflexiói miatt lerövidülnek az elektronok közepes szabad úthosszai.
A káros felületi hatások csökkentéséhez tehát az egynemű, maximális átmérőjű vezető lenne az optimális. A vezető térfogat-felület aránya /a grafitnál csekély a szerepe/ a növekvő átmérő felé javul. Minél kisebb huzalátmérőt és minél több szálat alkalmaznak, annál nagyobb határfelület adódik a kábelekben.
 
Bevonatok (pl.: ezüstözés, aranyozás, ónozás)
Ha a vezetőt a felületén egy más fémmel bevonják, a két anyag között intermetallikus réteg alakul ki, amely erős elektronszórási mechanizmust eredményez.
Skin effektus
 
Kör keresztmetszetű, véges vezetőképességű vezetőben folyó váltakozó áram a belsejében fellépő önindukció miatt, a frekvencia növekedésével egyre jobban kiszorul a vezető felülete felé.
 
A skin effektus kör keresztmetszet esetén 1mm-ig nem jelentős a hangfrekvenciás tartományban. A szalag keresztmetszetű vezető védelmet nyújt a skin effektus ellen, de a Hall effektus erőteljesebben jelentkezhet.
 
Az audiotechnika területén gyakori vezető anyagok néhány jellemzője:
 
ezüst grafit réz arany
20°C egykristály egykristály egykristály egykristály
Na 5,9x1022 n/cm3 11,28x1022 n/cm3 8,55x1022 n/cm3 5,92x1022 n/cm3
ρ 1,63 μΩ×cm 40 μΩ×cm 1,694 μΩ×cm 2,2 μΩ×cm
RH -2,7×10-14 -5×10-10 -1,6×10-14 -1,6×10-14
 
Na: egy cm3-re eső atomok száma
ρ: vezetőképesség
RH: Hall-állandó (megegyezés szerint elektrontranszportra negatív előjelű)
Szigetelők
 
Standard modell (koncentrált elemes; csak a dielektromos veszteség kvantitatív mértékét veszi figyelembe).
 
Alisca Orange modell
Figyelembe veszi az atomok és molekulák mikroszkopikus elektronsűrűség eloszlását és a dipólusok térbeli orientációját. Ezen belül a dipólusnyomatékok típusait is:
σ-nyomatékok;
π-nyomatékok;
magános elektronpár-nyomatékok.
 
http://www.teledata.hu/aliscaorange/doc/rolunk.php

Köszi Kimber!
 
Az alisca orange lefogadom, hogy kábelt (is) gyárt! :kiraly:
 
Azért a Hall és skin effektus még bőven "klasszikus" elektromosságtan, továbbá az alisca modellben nem láttam semmi kvantuminformatikát eddig (Hál' Isten).
Azt még persze mindig nem látom, hogy ez a szilárdtestfizikai szemlélet és a mikroszkopikus értelmezés hogy jön kapcsolatba azzal amit az ember hall.
 
Mindenesetre tényleg köszönöm, hogy ezt itt leírtad.
 
Ha majd lesz lehetőségem egy VAKteszten kipróbálok egy
 
--"teljesen igénytelen" hálózati kábelt (hangdoboz-kábel gyanánt),
---egy Hama kábelt (ezt reális árúnak tartom), meg
-- valami sokszorosába kerülő csodakábelt
Persze hasonló keresztmetszettel, nehogy ott legyen triviális különbség...
 
egy igényes rendszeren.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
Kiábrándítalak. Az egész HiFi egy BIZNISZ.

Csak az nem mindegy, hogy az eladott termék mögött van-e valódi teljesítmény...
 
(Egy Tannoy westminster royal mögött igen, pedig az nem tíz fillér, de egy Monitor audio mögött is.)
 
Na majd meghallgatom. (Érintőlegesen tartozik ide, hogy van egy haverom, aki venni akart 270 ezerért CD játszót, én mondtam neki, hogy nyugodtan, de akkor hozza el és halljuk, hogy a 30 ezres nagyszériás --de azért igényes-- géphez képest miben lesz hallható a különbség, de nem vett.)
Nem vagyok tudós, de szkeptikus, az igen

OFF
 
Én pl az Onkyo DX7222 játékosom vittem demóra, amit mai napig is egy nagyon jó játékosnak tartok az árkategóriájában.. Vittem több féle cd-t.. Pl Diana Krall-al nem volt érdemi különbség az Onkyo és a 160 ezres Music hall közt.. Volt, de nem akkora, mint vártam, inkább az erősödött meg bennem, hogy tényleg jó az Onkyo.. A rendszer többi eleme, Hegel H1 mk4 erősítő, Dynaudio C1.4 doboz, jó drága kábelekkel... Aztán hallgattam DA-kat is, a Music hall itt sem győzött meg annyira.. Aztán jött a Myryad Z142.. Na ez már ütött, egyértelmű, jól hallható különbség volt.. Majd áttértünk klasszikus zenére.. Na akkor jött a döbbenet.. Nem emlékszem mit hallgattunk, azt hiszem Bach-ot.. A Onkyo tette a dolgát, hegedűlt, de hallattszott, hogy valami nem OK.. Nem igazán volt pozícinálva a hegedű, olyan massza volt az egész.. Ugyanez a Myryad-ba: első kérdés - ez ugyanaz a lemez? Igen :kiraly: Hirtelen 3 hegedű lett, teljesen elkülönülve, és hegedű hangja volt, az Onkyo-nál pedig olyan volt, mintha egy húr hiányzott volna a hegedűből, a Myryad után már csak nyikorgott... Ez a Myryad most 180-200 ezer.. Végül is egy Myryad MCD 200-at vettem.. Ez még rátesz egy lapáttal..
 
Ha a haverod megvette volna 300-ér azt a cd-t, nem biztos, hogy sokkal, lehet csak alig alig hallottad volna jobbnak, ha a rendszer többi eleme nem tudja kifuttatni azt a drága cd-t...

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hotspace »


Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi ez az óriási mizéria az egyszerű kábelekkel kapcsolatban? Tudományos igényű magyarázat érdekel!!Ti: pl a hangváltóban levő induktivitásokhoz, kapacitásokhoz, ohmikus ellenállásokhoz képest a legigénytelenebb kábel induktivitása, kapacitása, ohmikus ellenállása is tökéletesen elhanyagolható. Nem is beszélve a hangszóró elektromos és mechanikai tényezőiről, na azokon tényleg sok múlik, nade a kábelen???
Engem meg lehet győzni, de mondom, SZAKMAI választ kérek!

Fernando!
Desafortunadamente, usted no obtendrá una respuesta profesional a esta pregunta.
Todo el mundo comienza a comprender a los fieles y sin fe: D
Entonces pruebe un poco de cable y descubre que las cosas misteriosas, pero reales.
Nunca tomó en serio hasta que el cable, pero me convencieron de que no lo podía creer.
 
Adiós y buena suerte a todos!

Kedves Buffi!
 
A választ MAGYAR NYELVEN, vagy ANGOLUL kérem. Mivel valószínűsíthetően elolvastad és értetted is a kérdést, így azt gondolom megoldható.
 
Dear Buffi,
 
I would like to ask you to answer me in Hungarian or English language. Probably you understood my question and my opinion so I think you could answer me.

Gondolom csak a spanyol tudását kívánta megvillantani. :kiraly:
Egy online fordító szerint vmi ilyesi:
 
Unfortunately, you will not obtain a professional answer to this question.
Everybody begins to include/understand to the faithfuls and without faith: Then
D proves a little cable and discovers that the things mysterious, but real.
It never took in serious until the cable, but convinced to me that it could not believe it.
 
Good bye and good luck to all!
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Méréstechnikai korlát: A gyakorlatban megvalósítható kábelek villamos anomáliái túlságosan alacsony szintűek ahhoz, hogy egy elektroakusztikai rendszerre gyakorolt eredő hangzási jellemzőik értelmezhetőek legyenek a vezetett hullámú transzmissziós elmélet alapján."
 
"A tesztek alpján egyértelmüen jobbnak halották a komolyabb megjelenésüt pedig ugyan az a két kábel :kiraly:
Csak akkor volt meglepi amikor kiderült a két kábel egyforma.
 
Akkor jött a kinos csend."
 
Itt speciel látok összefüggést az elmélet és a gyakorlat között...
 
Én kérek bocsánatot!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ennyit számít ha valami szépen és igényesen van elkészítve???
Néhányaknál már a márkajelzés is sokat dob a hangon. :kiraly: Az elfogultság ellen - már ha ennek kizárása célunk - jó eszköz lehet a vakteszt.
 
Saját élményem egy kábelgyártóval történt tárgyalásról, hogy az amúgy olcsó és minőségi kábelre tegyünk valami csicsás dugót, adjuk 10x áron és máris zabálni fogják a hifisták. Lehet, hogy fele annyit adunk el belőle, de sokkal többet kaszálunk. Ennyit arról, hogy a HiFi mennyire BIZNISZ és mekkora teljesítmény van az árak mögött.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ismerösömnek kellett olcsó kábeleket szereznem.(pofátlanul olcsóra gondoljatok)
Elég érdekes tapasztalatokra jutottam.
 
Sok ismerösöm emlegette már hogy nem mindig az a lényeg milyen drága és neves egy kábel.Sokan tudják hogy nagyon sok kábelt egy gyárban gyártanak sokszor csak a kábel külsö köppeny színe más de az ára 2-3szor drágább mint a másik tipusú és a csatlakozok másak.
 
Hangfal kábelt és ic kábelt tjáratok és hát elég pozitív a tapasztalat annak ellenére hogy nagyon nagyon olcsók voltak.
 
 
Tegnap elég drága kábelekkel hallgattuk össze és pozitiv volt a visszajelzés.
 
Az érdekesség amiért írom ezeket két kivitel készült az alapanyagból.
 
Egy puritán olcsó dugokkal gyári külsövel.
A másik drága dugokkal és komolyabb odafigyeléssel és szép köppenybe belehuzva.
A tesztek alpján egyértelmüen jobbnak halották a komolyabb megjelenésüt pedig ugyan az a két kábel :kiraly:
Csak akkor volt meglepi amikor kiderült a két kábel egyforma.
 
Akkor jött a kinos csend.
 
Az olcsó kábelre egyböl érkeztek a negatív hozzászolások és gyorsan kikerült a rendszerből, míg a szebb külselyü komolyabbnak tünö kábel a hallgatozók szerint pariban volt az általuk használt HT TL összekötövel aminek a használt ára 45-50ezer forint és külsöre is nagyon hasonló mint a kábel amit probáltunk.
 
A extra kábelt szét kellett bontani hogy lássák tényleg egyformák a kábelek mert addig nem hitték el hogy a két kábel egyforma.
 
Ennyit számít ha valami szépen és igényesen van elkészítve???
A válasz úgy tűnik igen.Lassan oda érkezünk el hogy a kábel egy külön "egység" a rendszerben és nem is mindegy hogy néz ki mert ha szép komolynak tünik akkor máris magasabb kategóriát képvisel a külselye miatt és könnyebb elhinni hogy ez egy jó kábel.
 
És a vicces az hogy a bejáratás során a puritánabb kábel mintha egy hajszállal tisztábban adta volna viszza a jelet
 
Érdekes tapasztalatok voltak.
 
Mielött azt gondolnátok hogy ön marketing ne tegyétek nem lesz se itt se máshol az apróban általam készített kábel eladó mert nem ez volt a cél hanem havernak kellett olcsó kábelezést megoldani.Úgy tűnik sikerült.


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nem veszitek észre, hogy Fernando csak szórakozik veletek? :kiraly:

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
Kiábrándítalak. Az egész HiFi egy BIZNISZ.

Csak az nem mindegy, hogy az eladott termék mögött van-e valódi teljesítmény...

Ez egy messzire vezető kérdés, így most nem is megyek mélyebben bele, egyszerűen csak: Nincs. A HiFi 99 %-a humbuk.

Ott a pont! Egyetértek! Én a nem humbuk részt szeretném kiválogatni:)

Neem, Uraim, dehogyis...
fapaci túlzottan szélsőséges és kirekesztő! már-már demagóg!...99%! csak 1%-nak enged (élet)teret...?!?!

 
:kiraly:
Boccs, de ezt nem tudtam kihagyni!

...
visszatérve a jómodorhoz és a konstruktivitáshoz, Én azt mondom Fernando, hogy nézelődj a topicban (nem szeretem magam ismételni), és keresd meg a linkeket, hogy mi a véleménye a kérdésről Bill Whitlock-nak, a Jensen Transformers Inc. alapítójának és elnökének; jelen pillanatban, ma, az SE és a teljesen szimmetrikus rendszerek legelismertebb és legelismertebb szakértője publikálja a rendszerek kritikus pontjaival szoros összefüggésben a legobjektívebb kábel összefüggéseket...
 
„Bill Whitlock has designed pro audio and video electronics and systems for 30 years. In 1989, after seven years with Capitol Records, he assumed presidency of Jensen Transformers. He has become a recognized expert on system interfacing issues through his writing and teaching. His landmark paper on balanced interfaces was published in the June 1995 AES Journal, which has since become the most popular ever printed. Other writing includes the popular "Clean Signals" column for S&VC magazine, the ongoing “Clear Path” column for Live Sound magazine, three chapters for Glen Ballou's 1500-page "Handbook for Sound Engineers," and numerous other magazine articles and Jensen application notes. Since 1994, he has helped thousands unravel the mysteries of grounding and signal interfacing by teaching at trade shows, universities, and professional organizations. Bill holds several patents including the InGenius® balanced input circuit and the ExactPower® waveform-correcting ac power voltage regulator. He is an active member of the Audio Engineering Society and a senior member of the Institute of Electrical and Electronic Engineers.”
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Azt remélem, hogy van aki meg tudja magyarázni, hogy miért is van ez másképpen, nagyon kíváncsi vagyok, őszintén.
Szerintem ott kezdődik a baj, hogy túl vannak magyarázva a kábelek. Egyrészt a hifisták részéről, másrészt a gyártók részéről.
 
A hifisták hallanak valami különbséget, akkor egyből meg akarják magyarázni a tapasztalást, igazolni próbálják magukat(mert néha olyan kicsi a különbség, hogy nem biztosak benne, szóval kell egy magyarázó elmélet, ami megnyugtat). Ekkor jönnek az elméletek a locsoló cső effektusról, meg, hogy a tápkábel szűr(bár ezt lehetne mérni is, meg azért egy 2m-es fém vezetéknek nem hiszem hogy lehetnek olyan paraméterei, amik érdemben szűrik a hálózati zavarokat).
Más hifisták meg már saját tapasztalás nélkül hallják ezeket az elméleteket és ez annyira erős szuggesztió(mindegy hogy hisz benne, vagy ellenzi), hogy kipróbálják és tényleg hallani fogják a különbséget. A kérdés szerintem a mérték. Mekkora különbséget lehet hallani, melyik a jobb egyáltalán a kettő közül, megéri-e sok-sok pénzt áldozni erre, vagy inkább a készülékekbe kéne ezt a pénzt fektetni, stb? Mert nem azt mondom, hogy nincs különbség, csak hogy elég behatárolt módon tud hatni a hangra a kábel az egyszerűségénél fogva. Számomra az is kérdés, hogy azt a különbséget vajon hogy tolerálja az agyunk. Mert az egy dolog, hogy mondjuk látjuk a kék és a zöld színű szobafalak közötti különbséget és akkor örülünk, de ha igazából egyik se zavar hosszútávon, mert megszokjuk, akkor nincs is jelentősége. Lehet sokkal zavaróbb a szoba színe helyett az hogy mondjuk nem tudunk felállni benne mert alacsony.
És akkor itt jön az is a képbe, hogy a kábeleket egyszerű cserélgetni, egyszerűbb, mint a többi dolgot, olcsóbb is a többi kütyünél, szóval ideális keresni vele a saját "ízlésünket" a hangban, ezért is felkapottak.
 
A gyártók meg ráerősítenek erre és kitalálnak már minden hülyeséget, csak hogy eladható legyen a kábelük. Nem lennék meglepve ha direkt elszúrják az olcsóbb kábeleik vezetőképességét, csak hogy a drágábbat eladhassák.
 
Szóval szerintem nincsen manapság helyén kezelve a dolog, mert vannak különbségek, de annyi féle felépítésű, anyagú kábel létezik, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy ésszerű anyagi határig is lehet megfelelő kábelt találni. Ezek a sok százezres, meg milliós kábeleket megvenni csak pénzkidobás.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
Kiábrándítalak. Az egész HiFi egy BIZNISZ.

Csak az nem mindegy, hogy az eladott termék mögött van-e valódi teljesítmény...

Ez egy messzire vezető kérdés, így most nem is megyek mélyebben bele, egyszerűen csak: Nincs. A HiFi 99 %-a humbuk.

Ott a pont! Egyetértek! Én a nem humbuk részt szeretném kiválogatni:)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
Kiábrándítalak. Az egész HiFi egy BIZNISZ.

Csak az nem mindegy, hogy az eladott termék mögött van-e valódi teljesítmény...

Ez egy messzire vezető kérdés, így most nem is megyek mélyebben bele, egyszerűen csak: Nincs. A HiFi 99 %-a humbuk.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
Kiábrándítalak. Az egész HiFi egy BIZNISZ.

Csak az nem mindegy, hogy az eladott termék mögött van-e valódi teljesítmény...
 
(Egy Tannoy westminster royal mögött igen, pedig az nem tíz fillér, de egy Monitor audio mögött is.)
 
Na majd meghallgatom. (Érintőlegesen tartozik ide, hogy van egy haverom, aki venni akart 270 ezerért CD játszót, én mondtam neki, hogy nyugodtan, de akkor hozza el és halljuk, hogy a 30 ezres nagyszériás --de azért igényes-- géphez képest miben lesz hallható a különbség, de nem vett.)
Nem vagyok tudós, de szkeptikus, az igen :kiraly:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
Kiábrándítalak. Az egész HiFi egy BIZNISZ.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Engem meg lehet győzni, de mondom, SZAKMAI választ kérek!
engem nem lehetett meggyőzni........eleinte, de azóta hallottam pár drótot.

Minden hónapban van egy tudósunk, aki SZAKMAI választ kér. :kiraly:

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Fernando!
 
ahogy lent is írtam, kész fizikai magyarázatot ne akarj!
 
MI IS RÉGÓTA VÁRUNK RÁ!!!
 
talán még a technika fejlődésére kell egy kicsit várnunk, hogy ezt is mérni tudjuk, jelenleg nem tudjuk, holott a különbség hallható.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt a másik kedvenc: a tizenezer forintos hálózati kábelek... Jó, tegyük fel, hogy ezek tényleg kiváló minőségű kábelek.
-Nade hogyan is jut el az áram a Hi-Fi elektronikáig?
-Erőmű, nemzetközi hálózat (legalább kétszeresen élösszefüggő), aztán jónéhány transzformátorállomás. Persze ezek a transzformátorok mágnesesen közel telítésig jutnak minden félperiódusban (hiszen ez anyagmegtakarítással jár és gazdaságilag indokolt) ami magyarul azt jelenti, hogy a színuszjel erősen torzul is. Aztán ott van több száz kilóméteren át mindenféle "gusztustalan, alpári" légvezeték, meg még a falban is mindenféle igénytelen egyszálas vezeték a 70-es évekből és A VÉGÉN 1,5 MÉTER 10 EZER FORINTOS SZUPERVEZETÉK. Na magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen csoda is történik az utolsó másfél méteren!
 
Ebben őszintén nem hiszek, de itt is meg lehet győzni azért.
 
Az, hogy az erősítőtől milyen vezetéken jut el a jel a hangszórókig, valamivel könnyebben elhinném, hogy van jelentősége, de erre is örömmel fogadnék bármi magyarázatot, vagy objektív bizonyítékot.
 
SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
 
Azt meg, hogy a 200-2000mV-os hangfrekvenciás jel milyen kábelen utazik pl a CD lejátszóból az erősítőhőz, arról azért valóban elhiszem, hogy nem teljesen (!) mindegy.

Olyan csoda történik az utolsó 1.5 méteren (régen én is így közelítettem meg ahogy Te, ráadásul elektroműszerész vagyok..), hogy egy haverom, aki a balatonparton lakik, olyan problémával küzdött, hogy néha lekapcsolt az arcam erősítője, feszültségingadozás miatt, ott elég gyér az áram "minősége".. mióta vett egy jó tápkábelt, megszűnt a probélma.. Aztán felszámolja a rendszerét, nálam van a kábele.. bizony, dominál, letisztultabb a zene, a lecsengések stb.. Pl haverom 340-es Cambridge Audio erősítőjén is próbáltuk ezt a kábelt, ott nem hozott szinte semmit...
 
Ez az utolsó 1,5 méter minőségi tápkábel az elektronika előtt, nem is tudom, hogy írjam.. Mint egyfajta zavarszűrő, kondenzátor - hülye példa, de nem tudom máshogy megfogalmazni..
 
Próbálj párat megfülelni, ha hallod a különbséget, meddővé vált a hitetlenséged, ha nem hallod, akkor egy gonddal kevesebb...

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Itt a másik kedvenc: a tizenezer forintos hálózati kábelek... Jó, tegyük fel, hogy ezek tényleg kiváló minőségű kábelek.
-Nade hogyan is jut el az áram a Hi-Fi elektronikáig?
-Erőmű, nemzetközi hálózat (legalább kétszeresen élösszefüggő), aztán jónéhány transzformátorállomás. Persze ezek a transzformátorok mágnesesen közel telítésig jutnak minden félperiódusban (hiszen ez anyagmegtakarítással jár és gazdaságilag indokolt) ami magyarul azt jelenti, hogy a színuszjel erősen torzul is. Aztán ott van több száz kilóméteren át mindenféle "gusztustalan, alpári" légvezeték, meg még a falban is mindenféle igénytelen egyszálas vezeték a 70-es évekből és A VÉGÉN 1,5 MÉTER 10 EZER FORINTOS SZUPERVEZETÉK. Na magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen csoda is történik az utolsó másfél méteren!
 
Ebben őszintén nem hiszek, de itt is meg lehet győzni azért.
 


Tök mindegy, hogy honnan jön a 220 Volt, akár Szibériából vagy Paksról is érkezhet, semmi jelentősége, nem is az a lényeg. De gondolj bele, mivel pl. egy DAC 5 vagy 3,3 V-al működik, ami ráadásul DC, azt valahogy transzformálni kell a 220 V AC-ből. Ezek a kis vackok meg ráadásul minden francos külső zajra érzékenyek. na ez az, amiben egy jó hálózati kábel segíthet, lehet akármilyen szuper a tápegység.
Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt a másik kedvenc: a tizenezer forintos hálózati kábelek... Jó, tegyük fel, hogy ezek tényleg kiváló minőségű kábelek.
-Nade hogyan is jut el az áram a Hi-Fi elektronikáig?
-Erőmű, nemzetközi hálózat (legalább kétszeresen élösszefüggő), aztán jónéhány transzformátorállomás. Persze ezek a transzformátorok mágnesesen közel telítésig jutnak minden félperiódusban (hiszen ez anyagmegtakarítással jár és gazdaságilag indokolt) ami magyarul azt jelenti, hogy a színuszjel erősen torzul is. Aztán ott van több száz kilóméteren át mindenféle "gusztustalan, alpári" légvezeték, meg még a falban is mindenféle igénytelen egyszálas vezeték a 70-es évekből és A VÉGÉN 1,5 MÉTER 10 EZER FORINTOS SZUPERVEZETÉK. Na magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen csoda is történik az utolsó másfél méteren!
 
Ebben őszintén nem hiszek, de itt is meg lehet győzni azért.
 
Az, hogy az erősítőtől milyen vezetéken jut el a jel a hangszórókig, valamivel könnyebben elhinném, hogy van jelentősége, de erre is örömmel fogadnék bármi magyarázatot, vagy objektív bizonyítékot.
 
SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
 
Azt meg, hogy a 200-2000mV-os hangfrekvenciás jel milyen kábelen utazik pl a CD lejátszóból az erősítőhőz, arról azért valóban elhiszem, hogy nem teljesen (!) mindegy.

Két tanácsot tudok Neked adni.
 
1. Ha tényleg érdekel a téma, akkor olvasd át a topicot, mert ezekre van már válasz, és legalább nyomon követheted a hozzád hasonló hitetlenek fejlődését ez ügyben.
 
2. Ha viszont szerinted teljesen mindegy milyen kábelek vannak egy hifirendszerben, akkor ne töltsd az időt olvasással, hanem hallgasd úgy, ahogy most van. :kiraly:

Alapvetően a 2-eshez közeli állásponton vagyok, nem teljesen azon.
Azt remélem, hogy van aki meg tudja magyarázni, hogy miért is van ez másképpen, nagyon kíváncsi vagyok, őszintén.
Majd bogarászom a fórumot, de áltudományos okfejtésekre nem pazarlok időt, energiát. Lehet, hogy van korrekt fizikai válasz is, na ez érdekelne!! Fórumozóktól is!!
 
Majd hallgatózok is, de annak csak úgy van értelme, hogy ugyanazon a rendszeren és főleg ugyanabban az akusztikai környezetben, vakteszttel...
 
( Akik gyártják ezeket a kábeleket, azok csak tudnak egy villamosmérnöki, vagy egyetemi fizikai szakhoz méltó érvelést a termékük mellett. --elvárnám tőlük, lehet föl is keresem őket )

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Itt a másik kedvenc: a tizenezer forintos hálózati kábelek... Jó, tegyük fel, hogy ezek tényleg kiváló minőségű kábelek.
-Nade hogyan is jut el az áram a Hi-Fi elektronikáig?
-Erőmű, nemzetközi hálózat (legalább kétszeresen élösszefüggő), aztán jónéhány transzformátorállomás. Persze ezek a transzformátorok mágnesesen közel telítésig jutnak minden félperiódusban (hiszen ez anyagmegtakarítással jár és gazdaságilag indokolt) ami magyarul azt jelenti, hogy a színuszjel erősen torzul is. Aztán ott van több száz kilóméteren át mindenféle "gusztustalan, alpári" légvezeték, meg még a falban is mindenféle igénytelen egyszálas vezeték a 70-es évekből és A VÉGÉN 1,5 MÉTER 10 EZER FORINTOS SZUPERVEZETÉK. Na magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen csoda is történik az utolsó másfél méteren!
 
Ebben őszintén nem hiszek, de itt is meg lehet győzni azért.
 
Az, hogy az erősítőtől milyen vezetéken jut el a jel a hangszórókig, valamivel könnyebben elhinném, hogy van jelentősége, de erre is örömmel fogadnék bármi magyarázatot, vagy objektív bizonyítékot.
 
SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
 
Azt meg, hogy a 200-2000mV-os hangfrekvenciás jel milyen kábelen utazik pl a CD lejátszóból az erősítőhőz, arról azért valóban elhiszem, hogy nem teljesen (!) mindegy.

Két tanácsot tudok Neked adni.
 
1. Ha tényleg érdekel a téma, akkor olvasd át a topicot, mert ezekre van már válasz, és legalább nyomon követheted a hozzád hasonló hitetlenek fejlődését ez ügyben.
 
2. Ha viszont szerinted teljesen mindegy milyen kábelek vannak egy hifirendszerben, akkor ne töltsd az időt olvasással, hanem hallgasd úgy, ahogy most van. :kiraly:

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Itt a másik kedvenc: a tizenezer forintos hálózati kábelek... Jó, tegyük fel, hogy ezek tényleg kiváló minőségű kábelek.
-Nade hogyan is jut el az áram a Hi-Fi elektronikáig?
-Erőmű, nemzetközi hálózat (legalább kétszeresen élösszefüggő), aztán jónéhány transzformátorállomás. Persze ezek a transzformátorok mágnesesen közel telítésig jutnak minden félperiódusban (hiszen ez anyagmegtakarítással jár és gazdaságilag indokolt) ami magyarul azt jelenti, hogy a színuszjel erősen torzul is. Aztán ott van több száz kilóméteren át mindenféle "gusztustalan, alpári" légvezeték, meg még a falban is mindenféle igénytelen egyszálas vezeték a 70-es évekből és A VÉGÉN 1,5 MÉTER 10 EZER FORINTOS SZUPERVEZETÉK. Na magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen csoda is történik az utolsó másfél méteren!
 
Ebben őszintén nem hiszek, de itt is meg lehet győzni azért.
 
Az, hogy az erősítőtől milyen vezetéken jut el a jel a hangszórókig, valamivel könnyebben elhinném, hogy van jelentősége, de erre is örömmel fogadnék bármi magyarázatot, vagy objektív bizonyítékot.
 
SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
 
Azt meg, hogy a 200-2000mV-os hangfrekvenciás jel milyen kábelen utazik pl a CD lejátszóból az erősítőhőz, arról azért valóban elhiszem, hogy nem teljesen (!) mindegy.

Esetleg meg kellene fülelned!!!
És lehet hogy megváltozna a véleményed?! :kiraly:
Ki mondta hogy meg kell győzni valakit...?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt a másik kedvenc: a tizenezer forintos hálózati kábelek...
Jó, tegyük fel, hogy ezek tényleg kiváló minőségű kábelek.
-Nade hogyan is jut el az áram a Hi-Fi elektronikáig?
-Erőmű, nemzetközi hálózat (legalább kétszeresen élösszefüggő), aztán jónéhány transzformátorállomás. Persze ezek a transzformátorok mágnesesen közel telítésig jutnak minden félperiódusban (hiszen ez anyagmegtakarítással jár és gazdaságilag indokolt) ami magyarul azt jelenti, hogy a színuszjel erősen torzul is. Aztán ott van több száz kilóméteren át mindenféle "gusztustalan, alpári" légvezeték, meg még a falban is mindenféle igénytelen egyszálas vezeték a 70-es évekből és A VÉGÉN 1,5 MÉTER 10 EZER FORINTOS SZUPERVEZETÉK. Na magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen csoda is történik az utolsó másfél méteren!
 
Ebben őszintén nem hiszek, de itt is meg lehet győzni azért.
 
Az, hogy az erősítőtől milyen vezetéken jut el a jel a hangszórókig, valamivel könnyebben elhinném, hogy van jelentősége, de erre is örömmel fogadnék bármi magyarázatot, vagy objektív bizonyítékot.
 
SAJNOS AZ EGÉSZ MÖGÖTT BIZNISZT SEJTEK.
 
Azt meg, hogy a 200-2000mV-os hangfrekvenciás jel milyen kábelen utazik pl a CD lejátszóból az erősítőhőz, arról azért valóban elhiszem, hogy nem teljesen (!) mindegy.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Buffi! 
A választ MAGYAR NYELVEN, vagy ANGOLUL kérem.

Nesze:
 
http://translate.google.hu/#auto|en|Des ... 0a%20todos!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”