Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Kimber 8TC -n gondolkodtam csak a szine, meg a banándugó mindkét oldalon, gányolni meg nincs kedvem
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

De nem azt kérte, h lebeszéljétek...Segítséget kért, gondolom nem véletlen...

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Azért valami kábelcserét beiktatok most változtathatnékom van (Arzachel helyett akarok valamit)
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Mármint hangszóró
ja,EV ne komplikáld agyon a dolgokat,és jó lessz(jo marad az)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Mármint hangszóró
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Nem tudom mit igényel?!
 
A MAC vlszinű nem sokat,ezek olyan dolgok amire azt szokták mondani,"megy az,jó neki még a 200mm-es rozsdás szög is.." ..egyszerű olcsó kábelezést neki:Kimber,AudioQuest,Naim,Arzachel,Linn,CAT 7,eseteleg vlmi a pro világbol,Evidence Audio,Klotz,Mogami... ..a drága(ább) kábelek helyet,néz neki inkább vlmi,korban hasonló hangszorót:JBL,AR,Altec,Bose,Tannoy,KEF...

Ami most van rajta az is korban hozzá illő. Nem is szól rosszul.
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Nem tudom mit igényel?!
 
A MAC vlszinű nem sokat,ezek olyan dolgok amire azt szokták mondani,"megy az,jó neki még a 200mm-es rozsdás szög is.." ..egyszerű olcsó kábelezést neki:Kimber,AudioQuest,Naim,Arzachel,Linn,CAT 7,eseteleg vlmi a pro világbol,Evidence Audio,Klotz,Mogami... ..a drága(ább) kábelek helyet,néz neki inkább vlmi,korban hasonló hangszorót:JBL,AR,Altec,Bose,Tannoy,KEF...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: George »


Ezt ismeri valaki?
 
 
Nekem még mindig nem világos! Az Usher az milyen gyártó?

Az Usher Audio Taiwani cég, a Debreceni PS Audio forgalmazza...
 
 
"Tsai Lien-Shui 1972-ben alapította meg erede- tileg import high-end berendezések javításá- ra szakosodott Ruey-Fong nevű cégét a taiwani Tai-Chung-ban, rövidesen azonban már nem elégedett meg ennyivel, így a vállalat repertoárja '73-ban erősítő és hangsugárzó tervezéssel és fejlesztéssel bővült.
'74-ben elsőként adtak el hazai cégeknek audio teszt berendezéseket, s ugyancsak ebben az évben jelentek meg az első készülékeik is, "Marshal"és "MS"néven -termékeik a ma használt Usher nevet csak 1979-től kezdve viselik
Maga az Usher név egyébként nem fantáziaszó;főnévként jelenthet jegyszedőt, teremszolgát és szertartásmestert is, de én mégis inkább a bevezet, vagy bejelent igék mellett tenném le a voksomat.(Bár ki tudja?) Akármelyik legyen is az igazi, 1979-ben bemutatták az első hazai gyártású A-osztályú elő/végerősítőt, ami hatalmas eladási sikereket hozott a számukra, két évvel később pedig megnyitották az első saját üzletüket.
 
1982 a cég életében az intenzív terjeszkedés és hálózat építés kezdetének éve volt, aminek eredményeként a következő években egyre inkább kinőtték eredeti helyüket, ezért 2000-ben Tai-Chung másik negyedében egy tágasabb üzemet létesítettek.Igazi megmérettetésként 2001-ben első alkalommal szerepeltek a vegasi CES-en,s ez a momentum a szélesebb nemzetközi piacra való kilépésüket is je- lentette egyben. Szerencsétlenségükre a távol-keleti terméke- ket nagy általánosságban sokan tévesen a "kínai áru"kategóriával azonosítják,noha számos jó nevű amerikai illetve nyugat-európai cég már több éve áthelyezte a gyártását a térségben lévő országok, elsőként a Kistigriseknek nevezett négyek valamelyikébe.
Részben talán ezért,részben elvitathatatlan szakmai okokból az Usher több nemzetközileg elismert szakembert is magához csábított, köztük Dr. Joseph D'Appolitot is, aki az MTM hangszóró geometria,vagy ahogy azóta a hifi köznyelvben meghonosodott, a "D'Appolito hangszóró elrendezés" kifejlesztésével vált igazán ismertté."
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: George »


20 pénz Nem feltétlenül akarom megvenni csak bosszant, hogy a neten nem találok róla semmit. Ha meg megérné akkor bőven beleférnék a keretembe
Van itt több kereskedő, akitől el tudsz kérni kipróbálásra kábeleket,
ha nem tetszik, nem passzol a rendszeredbe ,visszaviszed, nincs rizikó.
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Köszönöm de sajnos nekem ez nem mond sokat a kábel minőségét illetően
@Rumika:az aláirásodban szerepel egy vintage McIntosh(?),ha jól sasolom..nem vagyok bizti hogy a vintage készülékek igénylik ezt a modern,woodoo szemléletet ..csak szét lessz qr@a minden ami ér még ma is ezekben a készülékekben ..egyszerű,olcsó,réz kábelezést neki!

Igen McIntosh. Igen régi. Nem tudom mit igényel?! Kérdezgetem, kérdezgetem de az Istenért nem mond semmit
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Köszönöm de sajnos nekem ez nem mond sokat a kábel minőségét illetően
@Rumika:az aláirásodban szerepel egy vintage McIntosh(?),ha jól sasolom..nem vagyok bizti hogy a vintage készülékek igénylik ezt a modern,woodoo szemléletet ..csak szét lessz qr@a minden ami ér még ma is ezekben a készülékekben ..egyszerű,olcsó,réz kábelezést neki!
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Köszönöm de sajnos nekem ez nem mond sokat a kábel minőségét illetően
Azt egyébként is csak egy saját meghallgatás után lehetne eldönteni, mert mi van akkor, ha az egyébként egyesek szerint baromi "jó" kábel mégsem illeszkedik a rendszeredbe? (Az Usher egyébként pár éve már nem foglalkozik kábelgyárt(at)ással, ezért nem is szerepel a Rapport a honlapon.)

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Köszönöm de sajnos nekem ez nem mond sokat a kábel minőségét illetően
Ráadásul itt az oldalon a kiegészítőknél nincs is kábel, vagy csak én vagyok a vak

Ha Te akkor én is!
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm de sajnos nekem ez nem mond sokat a kábel minőségét illetően
Ráadásul itt az oldalon a kiegészítőknél nincs is kábel, vagy csak én vagyok a vak

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Köszönöm de sajnos nekem ez nem mond sokat a kábel minőségét illetően
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kovibali »


Ezt ismeri valaki?
Némi info:
 
http://www.polkaudio.com/forums/showthread.php?t=41926

aha,Usher kábel..igy világos a L'auditeur cégnév emlitése..

Nekem még mindig nem világos! Az Usher az milyen gyártó?

http://www.usheraudio.com/


UPSakku.hu
 
 

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Ezt ismeri valaki?
Némi info:
 
http://www.polkaudio.com/forums/showthread.php?t=41926

aha,Usher kábel..igy világos a L'auditeur cégnév emlitése..

Nekem még mindig nem világos! Az Usher az milyen gyártó?
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Ezt ismeri valaki?
Némi info:
 
http://www.polkaudio.com/forums/showthread.php?t=41926

aha,Usher kábel..igy világos a L'auditeur cégnév emlitése..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ezt ismeri valaki?
Némi info:
 
http://www.polkaudio.com/forums/showthread.php?t=41926

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem sem ismerős , de majdnem olyan szép mint az enyém lett...

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

20 pénz Nem feltétlenül akarom megvenni csak bosszant, hogy a neten nem találok róla semmit. Ha meg megérné akkor bőven beleférnék a keretembe
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Az eladó azt mondja, hogy a L'auditeur ban vette 3 éve. Irtam nekik vajon mit lehet tudni róla 2 napja nem válaszolnak
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ezt ismeri valaki?
Ez milyen kelgyó?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Ezt ismeri valaki?

Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »


...
Szerinted!!!! ez úgy nem igaz, ahogy leírtad...

Valóban, igazad van.
Helytelenül fogalmaztam és az információm is félrevezető volt egy kicsit.
Bocsánat.
 

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”