Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Bármely jelútban elhelyezett kábel cseréjével közvetlenül befolyásoljuk a teljes rendszer idő-/fázis-/frekvencia-tartománybeli viselkedését, mégha csak rendkívül csekély mértékben is, tehát valójában az általa kifejtett hatás mechanizmusa fizikailag megfeleltethető a köztudatba "ekvalizerként" bevonult eszközökével. Mindazonáltal a korábbi posztomban is gondolatjelek között hivatkoztam a kifejezésre...
PS: Nyilván a tápkábel cseréjének hatása is érvényesülhet, csak közvetettebb mechanizmusokon keresztül.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Vinkler írta:
2023.12.26., kedd 16:00
zoli73 írta:
2023.12.26., kedd 15:58
juliush írta:
2023.12.26., kedd 15:48

Ha Aszpirin kolléga némi szarkazmust sem nélkülöző metaforáját picit figyelmesebben górcső alá veszed, rájössz, hogy amiről beszélt, az erősítőkre lefordítva azt feszegeti, hogy ugyanazon hangszínszabályzóval rendelkező berendezés esetén vajon mennyivel jobb a kábellel “ekvalizálni” a hangot a hangszínszabályzó helyett. :D
Egyébként meg a kontraszt és egyéb szabályzóktól mentes TV lenne a tuti videofil? gondolkodik.gif
Úgy gondolod, hogy egy jobb kábellel tolunk egyet az ekvalizer potméterén?
Egy oda illő, jó kábellel nem. De egy akármilyennel igen.
Egy "akármilyen"? Ebbe a fogalomba egy nagyon jó, akár oda illő kábel is beleférhet.
Igen, vannak akik a kábelekben hisznek, tőlük várják a megváltást, és folyton cserélgetik a kábeleiket, hangolni próbálják velük a rendszerüket, sokszor reménytelenűl. De honnan lehet tudni, hogy melyik az "odaillő" kábel? Pláne próba nélkül.
Én is azt vallom, hogy jolly-jóker kábel, ami minden rendszerbe jó, nem létezik, de mindegyiknek megvan az ideális helye, rendszere. Ennek megtalálására viszont nem tudom, hogy létezik-e tuti recept?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

juliush írta:
2023.12.26., kedd 15:48

Amiről beszélt, az erősítőkre lefordítva azt feszegeti, hogy ugyanazon hangszínszabályzóval rendelkező berendezés esetén vajon mennyivel jobb a kábellel “ekvalizálni” a hangot a hangszínszabályzó helyett. :D
Egyébként meg a kontraszt és egyéb szabályzóktól mentes TV lenne a tuti videofil? gondolkodik.gif
Szerintem értem én, mire célzott, mit feszegetett.
Csak ismételni tudom magamat.
Nem ugyan az elektronikával feszegetni a sávszéleket, mint olyan kábelt használni, ami átengedi a sávszéleket / is /.
A videofil TV analógiához nem tudok hozzászólni.
Az biztos hogy én sokkal kevesebb kiemeléssel élek, mint sokan mások a természetesség rovására.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

zoli73 írta:
2023.12.26., kedd 15:58
juliush írta:
2023.12.26., kedd 15:48
Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 15:10
Ok, de az nem ugyanaz, mint ha egy jobb kábel hatására természetesebb is a kép/hang.
Hasonlóan, mint mikor egy kommersz erősítőn feltekered a mélyet, és a magasat, az sem lesz olyan, mintha egy klasszissal jobb ,de hangszínszabályzó nélküli erősítő hangja.
Ha Aszpirin kolléga némi szarkazmust sem nélkülöző metaforáját picit figyelmesebben górcső alá veszed, rájössz, hogy amiről beszélt, az erősítőkre lefordítva azt feszegeti, hogy ugyanazon hangszínszabályzóval rendelkező berendezés esetén vajon mennyivel jobb a kábellel “ekvalizálni” a hangot a hangszínszabályzó helyett. :D
Egyébként meg a kontraszt és egyéb szabályzóktól mentes TV lenne a tuti videofil? gondolkodik.gif
Úgy gondolod, hogy egy jobb kábellel tolunk egyet az ekvalizer potméterén?
Egy oda illő, jó kábellel nem. De egy akármilyennel igen.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Rock60 írta:
2023.12.25., hétf. 20:30

Megkaparintottam, holnap LAN teszt lesz ! :smile52:
A hagyományos, a készülékhez mellékelt sárga kanóc helyett használt Supra Cat8 - as ethernet kábel nagy előrelépést jelentett.
17.500 forintért bomba jó befektetés a hangminőség javítására. Természetes, tiszta hangzású drót, dinamikája összehasonlíthatatlan a tartozék-dróttal szemben.

Supravox ajánlatán tegnap felbuzdulva beszereztem egy Viablue Cat6A drótot, és pár órája be is kötöttem.
Úgy van, ahogy jellemezte : Felszabadultabb, színesebb, szerethetőbb hang.
Sávszélei szélesebbek, lazább az atmoszférája, a zene szinte több hangból áll, mintha egy képzeletbéli hagymáról több héjat lehetne lehúzni.
Most is az szól, figyelem tovább...
Lágyabb, selymesebb hangzás, nagyobb tér.
A különbség nem nagy, de minden pillanatban kitapintható.

Szóval, na !
Két és fél - háromszoros árról beszélünk, de nincsen vita, marad ! :party:

Túlon túl sokszor olvasom a " rendszerfüggő, ízlésfüggő, készülékfüggő " meg tudom is én még mitől függő kifejezéseket. Sosem osztottam ezt 100 % - ban.
Supravox-al egy csavarnyi alkatrész sem egyezik a rendszerünkben, a tapasztalatunk mégis hasonló.
Ahogy egyetlen AN elektronikám sincsen, a VZ mégis brillírozik.
Az van, amit mindig is gondoltam. Ami jobb, az jobb... :smile53:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rock60 2023.12.26., kedd 16:14-kor.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

juliush írta:
2023.12.26., kedd 15:48
Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 15:10
Ok, de az nem ugyanaz, mint ha egy jobb kábel hatására természetesebb is a kép/hang.
Hasonlóan, mint mikor egy kommersz erősítőn feltekered a mélyet, és a magasat, az sem lesz olyan, mintha egy klasszissal jobb ,de hangszínszabályzó nélküli erősítő hangja.
Ha Aszpirin kolléga némi szarkazmust sem nélkülöző metaforáját picit figyelmesebben górcső alá veszed, rájössz, hogy amiről beszélt, az erősítőkre lefordítva azt feszegeti, hogy ugyanazon hangszínszabályzóval rendelkező berendezés esetén vajon mennyivel jobb a kábellel “ekvalizálni” a hangot a hangszínszabályzó helyett. :D
Egyébként meg a kontraszt és egyéb szabályzóktól mentes TV lenne a tuti videofil? gondolkodik.gif
Úgy gondolod, hogy egy jobb kábellel tolunk egyet az ekvalizer potméterén?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 15:10
Ok, de az nem ugyanaz, mint ha egy jobb kábel hatására természetesebb is a kép/hang.
Hasonlóan, mint mikor egy kommersz erősítőn feltekered a mélyet, és a magasat, az sem lesz olyan, mintha egy klasszissal jobb ,de hangszínszabályzó nélküli erősítő hangja.
Ha Aszpirin kolléga némi szarkazmust sem nélkülöző metaforáját picit figyelmesebben górcső alá veszed, rájössz, hogy amiről beszélt, az erősítőkre lefordítva azt feszegeti, hogy ugyanazon hangszínszabályzóval rendelkező berendezés esetén vajon mennyivel jobb a kábellel “ekvalizálni” a hangot a hangszínszabályzó helyett. :D
Egyébként meg a kontraszt és egyéb szabályzóktól mentes TV lenne a tuti videofil? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2023.12.25., hétf. 21:53
Khm… Feljebbhúzom a tévémen az élességet, színeket, kontrasztot, ha akarom, és láss csodát: élesebb, színesebb, kontrasztosabb lesz a kép “ingyen”, spéci drága HDMI-kábel nélkül.
Ok, de az nem ugyanaz, mint ha egy jobb kábel hatására természetesebb is a kép/hang.
Hasonlóan, mint mikor egy kommersz erősítőn feltekered a mélyet, és a magasat, az sem lesz olyan, mintha egy klasszissal jobb ,de hangszínszabályzó nélküli erősítő hangja.

Az AQ Carbon képe sem abban jobb a Hamanál, hogy élesebb, vagy színesebb.

Online
Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

Erre a készülékre gondoltam: https://www.netdepo.hu/Eversolo-DMP-A8- ... eloerosito
Lehet, hogy pongyola volt a meghatározás: HDMI ARC
Stereo erősítésről lenne szó.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Hat Te írta:
2023.12.26., kedd 11:06
Sziasztok,
ha DAC fogad HDMI-t, akkor melyik a jobb megoldás a HDMI vagy a Toslink egy TV hangjának a hallgatására?
Nem tudom milyen dac-rol van szo. Ha azonban i2S HDMi a bemenet, sajnos a TV HDMI kimenetevel nem tudnak kommunikalni. Egyazon aljzat, de teljesen mas protokoll es bekotes.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

Sziasztok,
ha DAC fogad HDMI-t, akkor melyik a jobb megoldás a HDMI vagy a Toslink egy TV hangjának a hallgatására?

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

Nem akartam sokat szanni erre a HDMI-s dologra, mert alapvetoen neten keresztul jon be minden tartalom a gepre es nem hasznalok media lejatszot + eretnek modon egy Soundbarral nyomom a filmeket :)
Szoval amig AppleTV 4k-m volt es azon nyomtam at a turbometalt a TV-re, addig keresgeltem a zavarosban HDMI-ugyben es valoban lehet kabelcserevel kepi/hangi elorelepeseket elerni. Azt nem tudom megitelni, hogy egy fenyero/kontraszt/szinek stb. beallitasaval is ugymond “leszimulalhato”-e ez a kabelcsere. Talan igen.
Mindenesetre egy olcsobb de nem MM tomegtermeket kerestem, DeLock 8k valami lett a vegso valasztas, Amazonos rendeles par nap alatt ideert. Ezek utan abbahagytam minden mas keresgeleset. Ahol nagyobb a tavolsag ott egy 10m optikai HDMI-t hasznalok, de nem nezek rajta semmi filmet, csak munkahoz kell.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Khm… Feljebbhúzom a tévémen az élességet, színeket, kontrasztot, ha akarom, és láss csodát: élesebb, színesebb, kontrasztosabb lesz a kép “ingyen”, spéci drága HDMI-kábel nélkül.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Rock60 írta:
2023.12.21., csüt. 13:26

Lebeszéltem közben a Viablue EP-7 próbát is a Suprával szemben. :D
Zajlik az élet... :napsut:

Megkaparintottam, holnap LAN teszt lesz ! :smile52:

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.12.24., vas. 16:54
zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 11:03
Szép napot, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
HDMI kábelekkel kapcsolatban érdeklődnék.
A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm!
Nálam az Aq Carbon nagyon bevált.
Nem tudom, hogy a Süti által tapasztalt túlélesítés erre is jellemző-e, ezt nem tudom megítélni, de ha igen, az " öregecske " plazmának az csak jót tesz...
Én legalább is nem tapasztalom a Sony O-led tévén, igaz, túl sok összehasonlítási alapom nincsen, csak egy fullos Hama, annál minden szempontból sokkal jobb.
Tekintettel a használt árára, amennyiért hozzájutottam - 20 e - aprópénz a minőségi ugrásért.

Én is Mindenkinek boldog Karácsonyt, kellemes ünnepeket kívánok ! karácsony2
Mivel még nem volt dolgom más HDMI kábellel, csak a noname gyári tartozékkal, így én sem tudom pontosan mi az, amire Süti gondol. Ez viszont jó, hogy fel tudsz hozni egy összehasonlítási alapot(AQ vs. Hama), ez igy eléggé kézen fogható. Annyiért tényleg potya vétel volt, valami hasonló "jóárasítottra" én is beneveznék, abszolut nem cél az új. Sőt, ár/érték arányban a használt jobb lenne.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 11:03
Szép napot, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
HDMI kábelekkel kapcsolatban érdeklődnék.
A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm!
Nálam az Aq Carbon nagyon bevált.
Nem tudom, hogy a Süti által tapasztalt túlélesítés erre is jellemző-e, ezt nem tudom megítélni, de ha igen, az " öregecske " plazmának az csak jót tesz...
Én legalább is nem tapasztalom a Sony O-led tévén, igaz, túl sok összehasonlítási alapom nincsen, csak egy fullos Hama, annál minden szempontból sokkal jobb.
Tekintettel a használt árára, amennyiért hozzájutottam - 20 e - aprópénz a minőségi ugrásért.

Én is Mindenkinek boldog Karácsonyt, kellemes ünnepeket kívánok ! karácsony2

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 54

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

-CB- írta:
2023.12.24., vas. 14:06
Aztán a karácsonyfaizzókat mivel kell vezetékezni, hogy szép fényük legyen😄?

Hajó kötél...🤣

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

-CB- írta:
2023.12.24., vas. 14:06
Aztán a karácsonyfaizzókat mivel kell vezetékezni, hogy szép fényük legyen😄?
A fázishelyes csatlakoztatás legalább ilyen fontos! :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

sutemenyx írta:
2023.12.24., vas. 14:04
zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 13:42
sutemenyx írta:
2023.12.24., vas. 12:09


Érdemes. Én Wireworld Silversphere HDMI-t használok. Korábban volt AQ Forest, Chocolate, de szerintem azoktól mesterségesebben lesz kontrasztosabb meg élesebb a kép. A wireworld természetesebb ezüst dolgokat csinál.
Eddig amit tanácsoltál nekem kábel ügyben, az mind maximálisan bevált, így azt kell mondjam, a véleményedet/tanácsodat illik komolyan vennem, de.
Sajnos, vagy nem, de azért ennyit nem szánnék a projectre, már csak azért sem, mert ennyire azért nincs központi szerepe a tévézésnek, filmezésnek nálunk, hogy egy kábelért többet adjak, mint a bd lejátszó, tv, STB együttese.
Mivel van egy csúcs WW kábelem, igy van elképzelésem, hogy mit is tudhat a Silversphere, de nem, azért mindennek van határa.
Audioquest-ben nem gondolkodom, mert valahogy irreálisan drágák lettek, a minőségükhöz képest.
A HDMI szerintem az a fajta kábel, ahol a kockázat/nyereség arány kb a legrosszabb mind közül.
Nos, ez a mondat, amit már más megfogalmazásban hallottam, nem nyugtat meg.
Például RCA összekötőknék már nem egyszer bejött az a taktika, hogy jóval drágábbat vettem az előzőnél, és az biztosan jobb is lett, de ezek szerint a ez a HDMI kábeleknél nem biztos, hogy tuti recept. Mindenképpen próbálni kell akkor.
Ha az olcsóbb WW-k is hozzák a drágábbak karakterét, akkor talán jó irány lehet. Bár a WW hangkarekterét(ami inkább nincs) ismerem, itt viszont a képminőség a kérdés.
Ezzel azért futnom kel néhány kört.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

-CB- írta:
2023.12.24., vas. 14:06
Aztán a karácsonyfaizzókat mivel kell vezetékezni, hogy szép fényük legyen😄?
Vegyél egy jó állványt kezdésnek 🤩🤩
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Aztán a karácsonyfaizzókat mivel kell vezetékezni, hogy szép fényük legyen😄?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 13:42
sutemenyx írta:
2023.12.24., vas. 12:09
zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 11:03
Szép napot, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
HDMI kábelekkel kapcsolatban érdeklődnék.
Blu-ray lejátszó és televízió, ill. set-top-box és televízió között, a képminőség javulása reményében, érdemes-e a készülékekhez mellékelt, noname HDMI kábelt, valami minőségibb darabra cserélni?
Várható képminőségbeli előrelépés? Árkategóriában még nem gondolkoztam, előbb derüljön ki, hogy megéri-e vele foglakozni, utána rátérhetünk az anyagi részletekre.
A készülékek amik közé lenne, egy Marantz UD 5007 BD lejátszó, a tv szolgáltató által biztosított, szerintem "ultra gagyi" STB, és egy öregecske, de annál jobb Panasonic plazma tv.
A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm!
Érdemes. Én Wireworld Silversphere HDMI-t használok. Korábban volt AQ Forest, Chocolate, de szerintem azoktól mesterségesebben lesz kontrasztosabb meg élesebb a kép. A wireworld természetesebb ezüst dolgokat csinál.
Eddig amit tanácsoltál nekem kábel ügyben, az mind maximálisan bevált, így azt kell mondjam, a véleményedet/tanácsodat illik komolyan vennem, de.
Sajnos, vagy nem, de azért ennyit nem szánnék a projectre, már csak azért sem, mert ennyire azért nincs központi szerepe a tévézésnek, filmezésnek nálunk, hogy egy kábelért többet adjak, mint a bd lejátszó, tv, STB együttese.
Mivel van egy csúcs WW kábelem, igy van elképzelésem, hogy mit is tudhat a Silversphere, de nem, azért mindennek van határa.
Audioquest-ben nem gondolkodom, mert valahogy irreálisan drágák lettek, a minőségükhöz képest.
Igen, igen, értem. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Silver Sphere sem tiszta ezüst, csak jó vastagon ezüstött réz.
Viszont van nekik a sima Sphere HDMI és van a Radius HDMI is, ezek olcsóbbak. Szerintem ha egy gyártó beválik valamilyen területen, akkor más esetben is érdemes tőle próbálkozni.
Próbálj meg kipróbálhatót szerezni belőle, csak van valahol. A HDMI szerintem az a fajta kábel, ahol a kockázat/nyereség arány kb a legrosszabb mind közül. Az alap, párezer forintos kábelek sem rosszak, nem hoz egy jó kábel égésföldkülönbséget, viszont simán bele lehet futni olyanba drágán, ami igazából nem jó, csak meg akarja nagyon mutatni, hogy ő bizony csinál valamit.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 11:03
Szép napot, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
HDMI kábelekkel kapcsolatban érdeklődnék.
Blu-ray lejátszó és televízió, ill. set-top-box és televízió között, a képminőség javulása reményében, érdemes-e a készülékekhez mellékelt, noname HDMI kábelt, valami minőségibb darabra cserélni?
Várható képminőségbeli előrelépés? Árkategóriában még nem gondolkoztam, előbb derüljön ki, hogy megéri-e vele foglakozni, utána rátérhetünk az anyagi részletekre.
A készülékek amik közé lenne, egy Marantz UD 5007 BD lejátszó, a tv szolgáltató által biztosított, szerintem "ultra gagyi" STB, és egy öregecske, de annál jobb Panasonic plazma tv.
A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm!

Érdemes vele foglalkozni egyedűl a pénztárca szabhat határt 36_1_11.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

sutemenyx írta:
2023.12.24., vas. 12:09
zoli73 írta:
2023.12.24., vas. 11:03
Szép napot, és Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
HDMI kábelekkel kapcsolatban érdeklődnék.
Blu-ray lejátszó és televízió, ill. set-top-box és televízió között, a képminőség javulása reményében, érdemes-e a készülékekhez mellékelt, noname HDMI kábelt, valami minőségibb darabra cserélni?
Várható képminőségbeli előrelépés? Árkategóriában még nem gondolkoztam, előbb derüljön ki, hogy megéri-e vele foglakozni, utána rátérhetünk az anyagi részletekre.
A készülékek amik közé lenne, egy Marantz UD 5007 BD lejátszó, a tv szolgáltató által biztosított, szerintem "ultra gagyi" STB, és egy öregecske, de annál jobb Panasonic plazma tv.
A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm!
Érdemes. Én Wireworld Silversphere HDMI-t használok. Korábban volt AQ Forest, Chocolate, de szerintem azoktól mesterségesebben lesz kontrasztosabb meg élesebb a kép. A wireworld természetesebb ezüst dolgokat csinál.
Eddig amit tanácsoltál nekem kábel ügyben, az mind maximálisan bevált, így azt kell mondjam, a véleményedet/tanácsodat illik komolyan vennem, de.
Sajnos, vagy nem, de azért ennyit nem szánnék a projectre, már csak azért sem, mert ennyire azért nincs központi szerepe a tévézésnek, filmezésnek nálunk, hogy egy kábelért többet adjak, mint a bd lejátszó, tv, STB együttese.
Mivel van egy csúcs WW kábelem, igy van elképzelésem, hogy mit is tudhat a Silversphere, de nem, azért mindennek van határa.
Audioquest-ben nem gondolkodom, mert valahogy irreálisan drágák lettek, a minőségükhöz képest.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: meridián »

Igaz amikor ajánlották-személy szerint- nem nekem,de vettem egy ilyen kábelt: https://www.pcx.hu//delock-high-speed-h ... ar--316189

Nagyon-nagyon jó.....ár- érték aránya verhetetlen.
Egy szóval jellemezném....Természetes....ennyi nekem elég is.
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”