Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Javaslom az ejtőernyőzést. Ott teljesen egyértelmű dolgok vannak.
Ha nem nyílik ki ez ernyő azt tuti, hogy észreveszi mindenki

:kiraly: :foto: Ez állat volt....

Avatar
kovti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.01., kedd 19:59
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kovti »


Hú......elolvastam a termést :kiraly:
 
Halkan megjegyeznék annyit, aki nem hall különbséget
kábel és kábel közt , talán választhatna egy másik hobbit.
 
Javaslom az ejtőernyőzést. Ott teljesen egyértelmű dolgok vannak.
Ha nem nyílik ki ez ernyő azt tuti, hogy észreveszi mindenki :foto:

Philips CD930, Mission dac5 mod, Cyrus III, Cyrus PSX-R, hiVOX Alces 6, DIY hangfal Morel,Siltech SPX-20
Siltech spo-18M, Siltech hp-9,Nirvana SL rca, Daruma.

Avatar
rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 07:51
Értékelés: 7

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rewox »

Gratulálok a hozzászólóknak, hónapok óta a legjobb délutánom volt ezen a fórumon. Sok tollforgató megirigyelhetné ezt a sok választékosan, és humorral füszerezett hozzászólásokat, melyben komoly igazságok lakoznak.

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dszabi »


Jelenleg a teljes kábelezésem költsége 20e Ft alatt van (pedig pl. a DAC és az erősítő között van 10 m távolság), de messze ez az eddigi legélvezetesebb összeállítás, semmilyen szempontból sem marad el a félmilliós kanócoktól.
Kíváncsivá tettél: milyen kábeleid vannak? Jöhet priviben is, ha úgy gondolod. Köszi!

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dszabi »


A Musical Fidelity lánchoz térvén: mennyi a keret,s miylen hangfal van a végén?
Szia!
 
Őrületesen beindultatok az elmúlt 2 napban, nem biztos, hogy lesz időm minden hozzászólást elolvasni, de köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni interconnectet találni! :kiraly:
 
Szándékosan nem írtam a hangfalat, mert tudom hogy itt az AVX-en van egyfajta averzió velük szemben és el akartam kerülni az olyan jellegű hozzászólásokat, hogy "inkább cseréld le a hangfaladat".
 
Interconncetet kersek, Musical Fidelity elektronikák közé, talán a hangfal nem annyira tényező a választásban.
 
Egyébként jól sejtem, hogy te a Clarus vagy a 17. ker-ből? Csak mert én is kerületi vagyok...
 
Szabi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kicsit féltem, hogy a vakmerő gyorskezűek acélkartácsokként offolják szét a borkultúra végtelen és háborgó tengerén, a metil és a fagyálló viharos szelében, szélkakasként repülő vitorlását Jézuskának és az ő sokasításának. 
Nos, igen, a vaktesztek optimális esetben átvitt értelemben vakok csak, bár szélsőséges esetben (tehát a lócás verzióra gondolok, leginkább a lóca végén, ami már valóban nagyon-nagyon a vége, mert, mint tudjuk, a lóca óriás lesz) sajnos valóban az "utca embere" jókedvű vakságával végződik.
 
Látja, Mikrostúdió úr, már 2000 évvel ezelőtt is voltak ilyen jövedéki típusú érdekkülönbözőségek, amik ácsolt-állványozott faszerkezeteken kulmináltak, illetve krucifikálódtak. Illetve inkorporálódtak. Majd reszurrekcionáltak.
 
A többi konkrétum egyelőre várat magára, mint az Igazság a kábeldzsungelben. :kiraly:

Állat! :foto:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha zenével tesztelsz a legjobban elfogult teszt, mivel ahhoz hozzáadódik a meghallgatók ízlése, és elképzelése a hallott hang alapján...Gondolod, h a hallott hangban mindenki ugyan azt keresi, vagy ugyan az tetszik neki? Ezt itt vonatkoztassuk el a kábelektől teljesen...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen 220-as tápkábel....Én leginkább erősítőhöz tudom elképzelni...

:kiraly: :foto:
És cd-re mit tartanál jónak? csak kíváncsiság...
Nem azt mondtam, h nem jó CD-hez, hanem hogy erősítőhöz jobban eltudom képzelni a vezető vastagsága végett...Próbálgatni kell.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tomi »


]A tesztelő a véleményét a helyszínen rögzíti, utólag nincs reklamáció. Mindig szigorúan A és B opció van. Vagy A jobb vagy B vagy nincs különbség. Színuszhangot csak nagyon kevesen hallgatnak hobbiként, a zene kell legyen a hanganyag. Egy teszt során csak egy zene, aztán lehet többszörösen végigmenni más és más stílusokon. A felvétel minősége meg a többi dolog nem zavarhatja a tesztet, mivel mindenki ugyanazt hallja.

Szíveskedjél lehetőleg figyelmesen elolvasni tegnap 22:06-kor kelt hozzászólásomat, abban színusz egyáltalán nem szerepelt.
A kérdés az volt, hogy EGYÁLTALÁN hallható-e hangzási, tehát emberi füllel érzékelhető különbség azonos ismert elektromos paraméterekkel rendelkező kábelek között. A rózsazaj erre kiváló tesztanyag, mert a teljes hangfrekvenciás spektrum benne van egyenletes energiaeloszlással.
Bármilyen zenével az említett okok miatt nem célszerű tesztelni.
"A felvétel minősége meg a többi dolog nem zavarhatja a tesztet, mivel mindenki ugyanazt hallja." Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy Mambó magnóval felvett Szokol rádió hanganyaga is megfelelő, mert mindenki ugyanazt hallja??
Innentől kezdve számomra felettébb gyanús, hogy komolynak tűnő hozzászólásaid mögött igen zsenge audio ismeretanyag ácsingózik.
 
gyere el, hallgasd meg a tesztet, kb. 2 percig tart kabátlevétellel együtt, nem fog fájni...
:kiraly:

Rózsazaj, oké, de azt se hallgatnak túl sokan otthon.
Nem kell sarkítani, nem Szokolra gondoltam, nyilván.
Rendes emberi zene, találni olyat.
Mint mondtam korábban nem magamat akarom tesztelni, arra vagyok kiváncsi, hogy reprezentatív és véletlenül kiválasztott alanyok hogyan vélekednek a különböző kábelekről rendes otthoni zenehallgatás körülményei közepette.
Ez a teszt megmutatná, hogy az audiofülek és mezei emberek hallása közt van-e különbség, hogy a kábelek között van-e különbség és mi miatt. A szubjektumot - amennyire lehet, -próbálom kikapcsolni
potatomelon.wordpress.com

Avatar
agai
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 15:46
Értékelés: -4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: agai »


rendben.. hálózati kábel = 220V táp kábel?
 
Ha igen, mire alkalmas leginkább a Furutech G-314AG...
Úgy néz ki (némi csereberével lesz egy ilyenem).
Mihez használjam CD táplálására, vagy inkább az erősítőhöz?
 
Esetleg élmények tapasztalatok a kábellel kapcsolatban...

Igen 220-as tápkábel....Én leginkább erősítőhöz tudom elképzelni...

:kiraly: :foto:
És cd-re mit tartanál jónak? csak kíváncsiság...
Hifim: Úgy is csak röhögnétek...

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bexarás ez a topic. :kiraly: Jobb is, hogy poénra vettétek a figurát... :foto:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


rendben.. hálózati kábel = 220V táp kábel?
 
Ha igen, mire alkalmas leginkább a Furutech G-314AG...
Úgy néz ki (némi csereberével lesz egy ilyenem).
Mihez használjam CD táplálására, vagy inkább az erősítőhöz?
 
Esetleg élmények tapasztalatok a kábellel kapcsolatban...

Igen 220-as tápkábel....Én leginkább erősítőhöz tudom elképzelni...
 
Professzionális hálózati kábel, alpha eljárással kezelt Ezüstözött réz (SPC) és OFC réz vezetővel, 3*2 mm2, 13 mm-es külső átmérővel.

Avatar
agai
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 15:46
Értékelés: -4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: agai »


rendben..
hálózati kábel = 220V táp kábel?
 
Ha igen, mire alkalmas leginkább a Furutech G-314AG...
Úgy néz ki (némi csereberével lesz egy ilyenem).
Mihez használjam CD táplálására, vagy inkább az erősítőhöz?
 
Esetleg élmények tapasztalatok a kábellel kapcsolatban...
Hifim: Úgy is csak röhögnétek...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
de cd-t táplálnak vele, vagy erősítőt...
... vagy mi az a hálózati? :kiraly: :foto:

ház ez


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


]A tesztelő a véleményét a helyszínen rögzíti, utólag nincs reklamáció. Mindig szigorúan A és B opció van. Vagy A jobb vagy B vagy nincs különbség. Színuszhangot csak nagyon kevesen hallgatnak hobbiként, a zene kell legyen a hanganyag. Egy teszt során csak egy zene, aztán lehet többszörösen végigmenni más és más stílusokon. A felvétel minősége meg a többi dolog nem zavarhatja a tesztet, mivel mindenki ugyanazt hallja.

Szíveskedjél lehetőleg figyelmesen elolvasni tegnap 22:06-kor kelt hozzászólásomat, abban színusz egyáltalán nem szerepelt.
A kérdés az volt, hogy EGYÁLTALÁN hallható-e hangzási, tehát emberi füllel érzékelhető különbség azonos ismert elektromos paraméterekkel rendelkező kábelek között. A rózsazaj erre kiváló tesztanyag, mert a teljes hangfrekvenciás spektrum benne van egyenletes energiaeloszlással.
Bármilyen zenével az említett okok miatt nem célszerű tesztelni.
"A felvétel minősége meg a többi dolog nem zavarhatja a tesztet, mivel mindenki ugyanazt hallja." Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy Mambó magnóval felvett Szokol rádió hanganyaga is megfelelő, mert mindenki ugyanazt hallja??
Innentől kezdve számomra felettébb gyanús, hogy komolynak tűnő hozzászólásaid mögött igen zsenge audio ismeretanyag ácsingózik.
 
gyere el, hallgasd meg a tesztet, kb. 2 percig tart kabátlevétellel együtt, nem fog fájni...
:kiraly:

Avatar
agai
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 15:46
Értékelés: -4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: agai »



 
de cd-t táplálnak vele, vagy erősítőt...
... vagy mi az a hálózati? :kiraly: :foto:
Hifim: Úgy is csak röhögnétek...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valaki ismeri ezt a kábelt? Fotó
 
Furutech G-314AG-1,8
 
Hova alkalmasabb ez CD vagy erősítő? Egyéb észrevételt, infót is szívesen fogadok..

Ezt hálózati kábelnek szokták használni...

Avatar
agai
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 15:46
Értékelés: -4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: agai »


Valaki ismeri ezt a kábelt?
Fotó
 
Furutech G-314AG-1,8
 
Hova alkalmasabb ez CD vagy erősítő? Egyéb észrevételt, infót is szívesen fogadok..
Hifim: Úgy is csak röhögnétek...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Színuszhangot csak nagyon kevesen hallgatnak hobbiként, a zene kell legyen a hanganyag.
na várj, fülelek nem szinuszról beszélt, hanem egy teljes frekvenciaspektrumban egyenletesen eloszló rózsazajról.
amúgy tényleg fura lenne ryoji ikeda-val tesztelni kábelt :kiraly:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A tesztelő a véleményét a helyszínen rögzíti, utólag nincs reklamáció. Mindig szigorúan A és B opció van. Vagy A jobb vagy B vagy nincs különbség.
Ez így nem jó.:kiraly: Vagy csak egy meghallgatás van? Szól egy szám valameddig az A-n, utána a B-n és jön a következő tesztelő?

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tomi »


"Itt a mérés körülményeit kell egzaktul meghatározni és a mérést végigvinni. A felajánlásodat köszönöm, élnék vele, de csakis a lentebb leírt szempontok betartásával. 
A baráti társaság befolyásoló közeg, a mérést egyedenként kell végigvinni, az egészet dokumentálva.
 
A kérdés: így is bevállalnád?"
 
Csak be nélkül vállalnám, bár ha a tesztelő alany egyedül van, akkor mi a biztosíték (N? T? F?), hogy később lárpúrlár nem változtatja meg véleményét?
A társaság arra való, hogy többen is hallják a tesztelő véleményét, ugyanis az alapvető hozzáállás miatt fals eredmények születhetnek.
Semmiképp nem jó a zenei anyaggal való tesztelés, ezt annakidején kellően megfontoltam, ki kell zárni a zavaró hatások közül az érzelmet, felvételi minőséget.

A tesztelő a véleményét a helyszínen rögzíti, utólag nincs reklamáció. Mindig szigorúan A és B opció van. Vagy A jobb vagy B vagy nincs különbség. Színuszhangot csak nagyon kevesen hallgatnak hobbiként, a zene kell legyen a hanganyag. Egy teszt során csak egy zene, aztán lehet többszörösen végigmenni más és más stílusokon. A felvétel minősége meg a többi dolog nem zavarhatja a tesztet, mivel mindenki ugyanazt hallja.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Elek, melyik kézzel fogod a könyvet, és melyik szemmel olvasod?
 
:kiraly:  :foto: 

Bal kezemmel tartom Shakespeare összes drámái III. kötetét (Magyar Helikon -1972), annak is 273. (Kelvin fok) oldalán meresztem jobb szememet a 6-8-ik sorokra, ahol az említett idézet lapul. Középső szememmel pedig a Göncöl pincészet Tokaji Fordítását (anno2000) nézem, sajnos az ízek már elvékonyodtak szájpadlásomon
 
 
Kaporka uram kifogásolásának helyt adok, de azt bizonyára jól tudja, hogy Arany János fordítása a legnépszerűbb változat, szerintem mindketten ebben a fordításban ismerkedtünk meg vele az iskolá(k)ban.

Nnnakérem, Isten hozott az irodalom univerzumában, ahol a fordítások/ferdítések miatt a schwarz auf weiss sem igazán az, ami.
 
És hány wattos erősítőn ülsz?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Elek, melyik kézzel fogod a könyvet, és melyik szemmel olvasod?
 
:kiraly: :foto:

Bal kezemmel tartom Shakespeare összes drámái III. kötetét (Magyar Helikon -1972), annak is 273. (Kelvin fok) oldalán meresztem jobb szememet a 6-8-ik sorokra, ahol az említett idézet lapul. Középső szememmel pedig a Göncöl pincészet Tokaji Fordítását (anno2000) nézem, sajnos az ízek már elvékonyodtak szájpadlásomon
 
 
Kaporka uram kifogásolásának helyt adok, de azt bizonyára jól tudja, hogy Arany János fordítása a legnépszerűbb változat, szerintem mindketten ebben a fordításban ismerkedtünk meg vele az iskolá(k)ban.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Már a Vilmos is megmondta (nem a körte, hanem a Shakespeare), hogy  "Több dolgok vannak égen s földön Horacio, mintsem bölcs elmétek felfogni képes"

engedtessék meg, hogy helyesen idézzem a bölcs sorokat:
"Több dolgok vannak földön és égen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
álmodni képes."

Kedves fülelek!
 
Most vitatkoznék, ha megengedi.
Mivel ezt a művet, a Hamletet, többen is lefordították, azaz több fordításban is megjelent (a legismertebb Arany fordításon kívül), ezért ennek a kérdésnek, most kivételesen, több helyes megoldása is van.
Sőt, annyira, hogy némi túlzással, ki-ki saját maga is szabadon fordíthatja.
Ha pedig pl. horribile dictu, szó szerint fordítanánk, akkor mind két idézettől teljesen eltérő lenne az eredmény.
 
De azért köszönöm a figyelmességét.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elek, melyik kézzel fogod a könyvet, és melyik szemmel olvasod?
 
:kiraly: :foto:

Te nagyon kész vagy ma is

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”