Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt már kérdezni akartam mi van olyankor ha ónozott a rézkábel? Mit csinál az a hanggal, vagy miért nem jó?


 
Az ón mint olyan igen rossz vezető
Azért jó, mert ha két rézdrótot jó erősen összecsavarsz, akkor annak jó lesz az érintkezése, de szétesés és oxidálódás ellen jó a forrasztás.
Viszont ha kívül van egy sokeres már sok elemi szálból álló vezetékben, ott az elemi szálak nem érnek egymáshoz, mert mind ónozva van... így nem vezet jól és az ón ráadásul hamarabb oxidálódik mint a réz.
Szóval úgy összhatásában szar.

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Glider »



A kismegszakító nagyon kell?


Már hogyne kellene ! Avval lehet hangolni a rendszert.
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Most először új aljzatokat szerelek a cuccnak, külön kismegszakítóval, 2,5-es tömör réz vezetékkel.
Jelenleg a kismegszakítótól 8 méter (3 x toldott) 1,5-es vezeték van a falban, plusz egy 6 méteres (3 x 1,5-es) hosszabbító, annak a végében pedig egy 1 méteres teszkós elosztó van. Az új aljzatokig 3,5 méter vezeték kell összesen...


 
A kismegszakító nagyon kell? Amikor tápvonalat berheltem, én bizony kihagytam...

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A szomszédom ilyen kábelt használ a fűnyírójához. Polikloroprén szigetelése van, amitől olyan rugalmas. Ha ónozottak a réz erek, akkor audiora felejtős, ha tiszta réz, egy próbát megér, sokat ne várjunk tőle Háztartási hosszabbítónak, elektromos szerszám kábelnek viszont kitűnő.


Ezt már kérdezni akartam mi van olyankor ha ónozott a rézkábel? Mit csinál az a hanggal, vagy miért nem jó?

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


Értem. Ma találtam a sufniban, van vagy 10 méter belőle... nem tudom honnan szereztem.
Tiszta réz benne a vezető, nem ónozott!
 
Most először új aljzatokat szerelek a cuccnak, külön kismegszakítóval, 2,5-es tömör réz vezetékkel.
Jelenleg a kismegszakítótól 8 méter (3 x toldott) 1,5-es vezeték van a falban, plusz egy 6 méteres (3 x 1,5-es) hosszabbító, annak a végében pedig egy 1 méteres teszkós elosztó van.
Az új aljzatokig 3,5 méter vezeték kell összesen...
 
Ha ezzel megleszek, utána jöhet a hálózati kábel csere!!!

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Zimonyi Attila, Néhai, hogy csak néhányat soroljak...
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky »



Ismeri valaki ezt a kábelt? Érdemes lenne belőle hálózati kábelt csinálni? 10 mm vastag, gumi szigetelésű, rendkívül hajlékony...
 
Valami kínai cucc...


Bepróbálkozol a tápkábel témában is?
Mindenképpen próbálj ki "komoly" kábeleket is (vannak páran itt a fórumon akik igen nagy tapasztalattal rendelkeznek ezen a téren is!)!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A szomszédom ilyen kábelt használ a fűnyírójához. Polikloroprén szigetelése van, amitől olyan rugalmas. Ha ónozottak a réz erek, akkor audiora felejtős, ha tiszta réz, egy próbát megér, sokat ne várjunk tőle Háztartási hosszabbítónak, elektromos szerszám kábelnek viszont kitűnő.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ismeri valaki ezt a kábelt? Érdemes lenne belőle hálózati kábelt csinálni? 10 mm vastag, gumi szigetelésű, rendkívül hajlékony...
 
Valami kínai cucc...


Nem hallottam még róla, egy próbát megér...

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


Ismeri valaki ezt a kábelt? Érdemes lenne belőle hálózati kábelt csinálni? 10 mm vastag, gumi szigetelésű, rendkívül hajlékony...
 
Valami kínai cucc...


Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »



szia! hogy kell kiingázni? amúgy ha nem megy, merre vagy?


 
Zuglóban Budapesten.Az emberek 80%-a tud ingázni.A maradék 20%-nak meg úgyis mindegy,mert még a kábelirányt sem hallják meg.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



szia! hogy kell kiingázni? amúgy ha nem megy, merre vagy?


 
Jujj azt is ki lehet ingázni hogy merre van :fekverohog:

Avatar
primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 13:21
Értékelés: 71

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: primaluna »



Ki kéne ingázni.Ha nem egy hozd el hozzám és én ingyen megcsinálom neked.


szia! hogy kell kiingázni? amúgy ha nem megy, merre vagy?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »



75ohm koax, ezüstözött, és vékony, teflonos szigeteléssel
 




SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Na közben látom Lacy is válaszolt..


 
Rend a lelke mindennek

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na közben látom Lacy is válaszolt..

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Lacy!
 
mit kell tudni erről a kábelről?
egy képet tennél be róla?


Ár érték arányban elég jó kis kábel, ezüstözött vezetők, teflonos szigeteléssel..75 ohmos koax, egész vékony szálakból...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Lacy!
 
mit kell tudni erről a kábelről?
egy képet tennél be róla?


 
75ohm koax, ezüstözött, és vékony, teflonos szigeteléssel
 


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »


Lacy!
 
mit kell tudni erről a kábelről?
egy képet tennél be róla?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »



sziasztok! remélem vki tud segíteni. vettem egy vdh orchid i.c. kábelt, de nem látszik már a felirat a szigetelésen, így nem tudom a bekötés irányát . viszont az egyik pár dugóhoz közelebb van egy kis gyári matrica felragasztva azzal a felirattal hogy "vdh ground one". ez lenne a földelt oldal, vagyis az erősítő oldala?
előre is köszi a segítséget!


 
Ki kéne ingázni.Ha nem egy hozd el hozzám és én ingyen megcsinálom neked.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez nem derült ki a hozzászólásodból.
 
 
Idézem: Más nem is hozta soha, szerintem. Erre válaszoltam. A kritériumoknak megfelel a válaszom.


Ezen nem fogok vitázni, én kérek elnézést.

Avatar
primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 13:21
Értékelés: 71

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: primaluna »


sziasztok! remélem vki tud segíteni. vettem egy vdh orchid i.c. kábelt, de nem látszik már a felirat a szigetelésen, így nem tudom a bekötés irányát . viszont az egyik pár dugóhoz közelebb van egy kis gyári matrica felragasztva azzal a felirattal hogy "vdh ground one". ez lenne a földelt oldal, vagyis az erősítő oldala?
előre is köszi a segítséget!

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Big »



Én hivatalos forgalmazóról beszélek Link


 
Ez nem derült ki a hozzászólásodból.
 
 
Idézem: Más nem is hozta soha, szerintem. Erre válaszoltam. A kritériumoknak megfelel a válaszom.
 
 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Teverzo Audio


Én hivatalos forgalmazóról beszélek Link

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Próbálni azé szabad?


Simán!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”