Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pärt írta:
2024.03.25., hétf. 11:49
Esetleg valami tipp? :D
Szándék se, nemhogy tipp... ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pärt »

Javaslok egy SM lottót - bár mehetne inkább az általános csevegőbe. Forrás: Roksan Xerxes + Tabriz Zi + EMT. Karkábelre ötletem sincs. Esetleg valami tipp? :D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Indy írta:
2024.03.25., hétf. 09:57
zoli73 írta:
2024.03.25., hétf. 09:45
Még annyit hozzátennék, hogy szerintem minden hifistának van annyi magához való esze, hogy ne a szemétdombról kukázott, kétes minőségű kábeleket használjon, de ez a "ne használjunk régi kábeleket", nekem kissé marketing ízű.
Négy összekötő kábelem van, ebből az egyik elmúlt 35 éves, a másik 30 múlt, a maradék kettő pedig túl van a huszadik évén. Ezek öreg kábelek? :smile29:
Hát ez az, minden relatív. Ezért nem is értem a kijelentést.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nekem most épp igen nagy örömet okoz a 98-ban vásárolt, régi, kék-fekete Kimber 4TC, vagy épp a 95 óta birtokolt Chord Solid összekötő és XLO Pro Type 625-ös hangfalkábel visszatéve a rendszerbe! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

zoli73 írta:
2024.03.25., hétf. 09:45
Még annyit hozzátennék, hogy szerintem minden hifistának van annyi magához való esze, hogy ne a szemétdombról kukázott, kétes minőségű kábeleket használjon, de ez a "ne használjunk régi kábeleket", nekem kissé marketing ízű.
Négy összekötő kábelem van, ebből az egyik elmúlt 35 éves, a másik 30 múlt, a maradék kettő pedig túl van a huszadik évén. Ezek öreg kábelek? :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2024.03.25., hétf. 08:56
zoli73 írta:
2024.03.24., vas. 19:13

Érdekes kérdés, mert mit is tekintünk régi/öreg kábelnek?
Új kábelnél mindig felmerül, hogy a fémet(réz, ezüst) a gyártásnál komoly stressz éri, így hosszabb-rövidebb ideig tartó bejáratásra van szükség.
Ezt a stesszt sok gyártó(pl. Kondo) kiküszöbölendő, valamilyen titkos öregítési eljárást alkalmaznak, mert az "öreg", stresszmentes kábel(pláne ha bejáratott) nyújtja a tőle elvárt maximumot.
Hányszor hallottuk, hogy használt, öreg kábelekből, eredményesen készített valaki pl. jó hálózati kábelt.
Viszont ha az a kábel oxidálódott(már a szigetelés alatt is), károsodott, vagy a nagyon régi fémfeldolgozás miatt, bizonytalan tisztaságú, minőségű, akkor talán tényleg kerülendő a használata.
Talán ez utóbbira gondolhattak a HFC-ban.
Ja, valahogy így lehet...
Az a legnagyobb probléma jelenlegi világunkban, hogy nagyon kibővült a választékok kategóriája, a mérhetetlen gagyitól az extraklasszis minőségig, de főleg a gagyi irányba bővült a " kínálat ".
Gondoljunk akár az élelmiszeriparra is, vagy inkább ne is... :ohnoohnoohno:
Ezért lehet akár tudatosan, akár ösztönösen is , hogy a megbízhatóbbnak vélt korban készült termékeket preferáljuk inkább.
Még annyit hozzátennék, hogy szerintem minden hifistának van annyi magához való esze, hogy ne a szemétdombról kukázott, kétes minőségű kábeleket használjon, de ez a "ne használjunk régi kábeleket", nekem kissé marketing ízű.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pali923 írta:
2024.03.24., vas. 21:43

Az igaz, hogy nem minden hang jó ezeken az eseményeken, és az is, hogy az ár sem mindig tükrözi a minőséget, de az biztos, hogy eddig mindig találtam legalább 1 vagy 2 olyan rendszert, amit szívesen hallgattam. Szóval szerintem "enyhe" túlzás, hogy nem volt egyetlen jó hang sem egyik són sem.
Nyilván túlzás, nem vitatom, szeret sarkosan, végletesen fogalmazni.
Feleségül sem veszem - már van egy és az sokkal csinosabb - és ügyvédje sem vagyok, én csak megpróbálom kihámozom a mondandójából - mint másokéból is - ami számomra fontos, vagy mond valamit.
Én pl. nem vagyok sokkal előrébb olyan egy A4 - nyi kommenttel, ami csak frázisokat és evidenciákat tartalmaz, legyen az bármilyen kedves is. :kiss:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.03.24., vas. 19:13

Érdekes kérdés, mert mit is tekintünk régi/öreg kábelnek?
Új kábelnél mindig felmerül, hogy a fémet(réz, ezüst) a gyártásnál komoly stressz éri, így hosszabb-rövidebb ideig tartó bejáratásra van szükség.
Ezt a stesszt sok gyártó(pl. Kondo) kiküszöbölendő, valamilyen titkos öregítési eljárást alkalmaznak, mert az "öreg", stresszmentes kábel(pláne ha bejáratott) nyújtja a tőle elvárt maximumot.
Hányszor hallottuk, hogy használt, öreg kábelekből, eredményesen készített valaki pl. jó hálózati kábelt.
Viszont ha az a kábel oxidálódott(már a szigetelés alatt is), károsodott, vagy a nagyon régi fémfeldolgozás miatt, bizonytalan tisztaságú, minőségű, akkor talán tényleg kerülendő a használata.
Talán ez utóbbira gondolhattak a HFC-ban.
Ja, valahogy így lehet...
Az a legnagyobb probléma jelenlegi világunkban, hogy nagyon kibővült a választékok kategóriája, a mérhetetlen gagyitól az extraklasszis minőségig, de főleg a gagyi irányba bővült a " kínálat ".
Gondoljunk akár az élelmiszeriparra is, vagy inkább ne is... :ohnoohnoohno:
Ezért lehet akár tudatosan, akár ösztönösen is , hogy a megbízhatóbbnak vélt korban készült termékeket preferáljuk inkább.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Rock60 írta:
2024.03.24., vas. 17:37
Ne csináljunk úgy, mintha csak SM érezné úgy, hogy amit hallani lehet a High - End Show - kon, abból a hangzásból - főleg az árak tükrében köszi, nem kér.
Az igaz, hogy nem minden hang jó ezeken az eseményeken, és az is, hogy az ár sem mindig tükrözi a minőséget, de az biztos, hogy eddig mindig találtam legalább 1 vagy 2 olyan rendszert, amit szívesen hallgattam. Szóval szerintem "enyhe" túlzás, hogy nem volt egyetlen jó hang sem egyik són sem.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2024.03.24., vas. 17:43
dixie-chicken írta:
2024.03.24., vas. 16:18

nem igazán értem,mit szeretnétek még ? (több felhivás volt már,ezügyileg !?)..az eszkőztár opcioban van olyan lehetőség,ha be vagy jelentkeve,nem látod az X beirásait...
Na, annak aztán sok értelme van. :smile49: :napsut:
Csak azt olvassam, akivel tudom, hogy egyetértek ?? :quetionmark:
ja,van az a pont(tag?) akivel érdemes "ütköztetni véleményt",még akkor is ha nem vagytok ugyanazon véleményen/elképzelésen,és van az a pont ahol a page down/up még segithet...nem vagyunk egyformák,de a lenéző,ex catherda kijelentésekre,személyszerint,(én) nem vagyok kiváncsi,bárki legyen az :kiss:

:cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

akvapark írta:
2024.03.22., pén. 11:40
Olvasgatva régebbi HFC-ket, azt írják: "ne használjunk régi kábelt".
Kinek, mi erről a tapasztalata?
Öregszenek a kábelek?
Egyáltalán lehet ezzel tapasztalat? gondolkodik.gif
Köszönöm!
Érdekes kérdés, mert mit is tekintünk régi/öreg kábelnek?
Új kábelnél mindig felmerül, hogy a fémet(réz, ezüst) a gyártásnál komoly stressz éri, így hosszabb-rövidebb ideig tartó bejáratásra van szükség.
Ezt a stesszt sok gyártó(pl. Kondo) kiküszöbölendő, valamilyen titkos öregítési eljárást alkalmaznak, mert az "öreg", stresszmentes kábel(pláne ha bejáratott) nyújtja a tőle elvárt maximumot.
Hányszor hallottuk, hogy használt, öreg kábelekből, eredményesen készített valaki pl. jó hálózati kábelt.
Viszont ha az a kábel oxidálódott(már a szigetelés alatt is), károsodott, vagy a nagyon régi fémfeldolgozás miatt, bizonytalan tisztaságú, minőségű, akkor talán tényleg kerülendő a használata.
Talán ez utóbbira gondolhattak a HFC-ban.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord_ »

akvapark írta:
2024.03.22., pén. 11:40
Olvasgatva régebbi HFC-ket, azt írják: "ne használjunk régi kábelt".
Kinek, mi erről a tapasztalata?
Öregszenek a kábelek?
Egyáltalán lehet ezzel tapasztalat? gondolkodik.gif
Köszönöm!
Úgy tűnik, hogy lehetetlen lekövetni a 'réznek látszó tárgyak' gyártási technológiáját hifis szemmel.
Első körön azt gondolnám, hogy az űrtechnológiás anyagok és módszerek, már csak a tisztaságuk és finomságuk révén feltétlen az 'új' felé billentenék a mérleg nyelvét.
Aztán pár rövidfilm Indiáról, Kínáról, vagy valamelyik afrikai országról, és jön a rádöbbenés, hogy ez a réz-recycling, ez nagyon mai dolog, és a maffiózók raktáraiban gyűlő leégetett-műanyagos készletek valahol bele/visszakerülnek a rendszerbe, az bizonyos, szóval, énszerintem nagyon keveredett a helyzet; szinte mindegyik nagy és komoly hifis vezetékgyártó megkapta a vádat, hogy olcsó kínai / stb... drótból készíti a méregdrága dolgait.

Kép
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2024.03.24., vas. 17:37
zoli73 írta:
2024.03.23., szomb. 21:16
SoundMania írta:
2024.03.23., szomb. 09:40


Ha jártok higensókra, rájöhettetek volna , hogy nem ott kell tesztelni a termékeket. Mégha szerinted apaitanyait beleadnak sem.
Nagyon rég volt hogy viszonylag rendszeresen jártunk ilyen helyre. Amikor még nekünk is csak nagyon alap holmik voltak otthon. Mint kezdők /"tanulók", már akkor is kevés dolog hatott ránk. Akár el is engedhette volna az ember a fejlesztéseket, hiszen a tapasztalat azt mutatta ott, akkor, hogy alig, vagy nem is jobb ak a drága és/vagy ezoterikus holmik mint a miénk. Ezért vagy 10enpár éve már nem is mentem ilyen helyre. Nemrég vettem rá magam, ismerősökkel együtt elmentünk a bécsire. Szemnek jó volt, füleket meg befogni. Még most is, még ott is.... A helyzet kb változatlan. Bár a hely jó volt. Nem volt nyomor, fülledtség, büdösség... De jó hang sem. Szóval he hülyítsd az embereket ilyen homályos kommenttel.
Nem inkább a Te "készülékedben"(nem a rendszeredre gondolok) van a hiba, hogy egy ilyen nívós kiállításon nem tetszett semmi?
Ne csináljunk úgy, mintha csak SM érezné úgy, hogy amit hallani lehet a High - End Show - kon, abból a hangzásból - főleg az árak tükrében köszi, nem kér.
Ha attól a körülménytől el is tekintünk, hogy a lényeget tekintve chord is ugyan azt írta - csak a kábeleket helyezve a mondandójának a fókuszába - nem egy beszámolót olvastam arról, hogy pl. a bécsi, vagy a varsói bulin egy - két kivételtől eltekintve másoknak sem esett le nagyon az álla a hallottaktól.
Ezen még egy kis személyeskedés sem változtat.
feléségül is veheted,nem fog zavarni (ez egy régi Montenegrói mondás=oli ti to da zenis?)...azon környezetben,(túlztott) gonoszkodásra nem utal,azt elfogadom hogy ma a "szivárványos" világban,nem up-to date...a cégem,ma aktuális,viselkedési szabályzata szerint,kiba&nának,de SM-et is már égen,a viselkedése végett.....kb 2 hónapom van hátra a cégemben,igy azt mondok(már) amit akarok...65 leketyeg,kb 2 hónapon belül...

ex Bácskai

angyal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.03.24., vas. 16:18

nem igazán értem,mit szeretnétek még ? (több felhivás volt már,ezügyileg !?)..az eszkőztár opcioban van olyan lehetőség,ha be vagy jelentkeve,nem látod az X beirásait...
Na, annak aztán sok értelme van. :smile49: :napsut:
Csak azt olvassam, akivel tudom, hogy egyetértek ?? :quetionmark:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

zoli73 írta:
2024.03.23., szomb. 21:16
SoundMania írta:
2024.03.23., szomb. 09:40
chord_ írta:
2024.03.23., szomb. 09:11


Mindannyian jártunk már HighEnd Show-kon.
Nem egyszer, hanem sok alkalommal.
Ahol apai-anyai bele volt adva. Kábel szinten is. Voltak 'olyan', meg még 'olyanabb' kábelek, kencék, kábel-támasztékok, csatlakozók, stb...
Az ár nem számított, legalábbis a mi szintünkhöz képest más koordináta-rendszerben voltak.
Az esetek aggasztóan nagy részében az észlelt hangzás nem a jó kábelek létjogosultságát, hanem valami olyan érzést generált, ahol túlságosan sok kérdőjel keletkezett.
Ha jártok higensókra, rájöhettetek volna , hogy nem ott kell tesztelni a termékeket. Mégha szerinted apaitanyait beleadnak sem.
Nagyon rég volt hogy viszonylag rendszeresen jártunk ilyen helyre. Amikor még nekünk is csak nagyon alap holmik voltak otthon. Mint kezdők /"tanulók", már akkor is kevés dolog hatott ránk. Akár el is engedhette volna az ember a fejlesztéseket, hiszen a tapasztalat azt mutatta ott, akkor, hogy alig, vagy nem is jobb ak a drága és/vagy ezoterikus holmik mint a miénk. Ezért vagy 10enpár éve már nem is mentem ilyen helyre. Nemrég vettem rá magam, ismerősökkel együtt elmentünk a bécsire. Szemnek jó volt, füleket meg befogni. Még most is, még ott is.... A helyzet kb változatlan. Bár a hely jó volt. Nem volt nyomor, fülledtség, büdösség... De jó hang sem. Szóval he hülyítsd az embereket ilyen homályos kommenttel.
Nem inkább a Te "készülékedben"(nem a rendszeredre gondolok) van a hiba, hogy egy ilyen nívós kiállításon nem tetszett semmi?
Ne csináljunk úgy, mintha csak SM érezné úgy, hogy amit hallani lehet a High - End Show - kon, abból a hangzásból - főleg az árak tükrében köszi, nem kér.
Ha attól a körülménytől el is tekintünk, hogy a lényeget tekintve chord is ugyan azt írta - csak a kábeleket helyezve a mondandójának a fókuszába - nem egy beszámolót olvastam arról, hogy pl. a bécsi, vagy a varsói bulin egy - két kivételtől eltekintve másoknak sem esett le nagyon az álla a hallottaktól.
Ezen még egy kis személyeskedés sem változtat.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Voyager írta:
2024.03.24., vas. 17:25
dixie-chicken írta:
2024.03.24., vas. 16:18
MrCollector írta:
2024.03.24., vas. 13:32


Akkor tedd már meg kérlek, hogy válaszolsz az eredeti kérdésre! Természetesen a kábeleket se hagyd ki a felsorolásból. A magam részéről nagyon kíváncsi vagyok, mi a viszonyítási alapod, ami alapján a véleményeidet formálod.
nem igazán értem,mit szeretnétek még ? (több felhivás volt már,ezügyileg !?)..az eszkőztár opcioban van olyan lehetőség,ha be vagy jelentkeve,nem látod az X beirásait....használjátok (!)

bye :byebye:
Te használod?
igen
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

dixie-chicken írta:
2024.03.24., vas. 16:18
MrCollector írta:
2024.03.24., vas. 13:32
SoundMania írta:
2024.03.24., vas. 12:46

Az az "egy kábel" nem csak nálam jó, hanem mindenhol az volt. Csak itt a készülékek is olyanok mint az az "egy kábel".
Akkor tedd már meg kérlek, hogy válaszolsz az eredeti kérdésre! Természetesen a kábeleket se hagyd ki a felsorolásból. A magam részéről nagyon kíváncsi vagyok, mi a viszonyítási alapod, ami alapján a véleményeidet formálod.
nem igazán értem,mit szeretnétek még ? (több felhivás volt már,ezügyileg !?)..az eszkőztár opcioban van olyan lehetőség,ha be vagy jelentkeve,nem látod az X beirásait....használjátok (!)

bye :byebye:
Te használod?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

MrCollector írta:
2024.03.24., vas. 13:32
SoundMania írta:
2024.03.24., vas. 12:46
Voyager írta:
2024.03.24., vas. 09:26


Olyan amiben csak egy kábel szól jól, de az nagyon. :D
Az az "egy kábel" nem csak nálam jó, hanem mindenhol az volt. Csak itt a készülékek is olyanok mint az az "egy kábel".
Akkor tedd már meg kérlek, hogy válaszolsz az eredeti kérdésre! Természetesen a kábeleket se hagyd ki a felsorolásból. A magam részéről nagyon kíváncsi vagyok, mi a viszonyítási alapod, ami alapján a véleményeidet formálod.
nem igazán értem,mit szeretnétek még ? (több felhivás volt már,ezügyileg !?)..az eszkőztár opcioban van olyan lehetőség,ha be vagy jelentkeve,nem látod az X beirásait....használjátok (!)

bye :byebye:
Csatolmányok
giphy.gif
giphy.gif (892.09 KiB) Megtekintve 893 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

arzachel írta:
2024.03.24., vas. 16:04
akvapark írta:
2024.03.22., pén. 11:40
Olvasgatva régebbi HFC-ket, azt írják: "ne használjunk régi kábelt".
Kinek, mi erről a tapasztalata?
Öregszenek a kábelek?
Egyáltalán lehet ezzel tapasztalat? gondolkodik.gif
Köszönöm!
A régi kábeleknél a legnagyobb előny, hogy nem látták Kínát...Aztán régen még nem volt divatban a réznek látszó fém...
Ezzel persze pont ellentmondasz a HFC egyik dogmájának😄
Szerintem helyesen.
"Ne használjunk régi kábelt"
Oszt ez mégis mit jelenthet?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »

akvapark írta:
2024.03.22., pén. 11:40
Olvasgatva régebbi HFC-ket, azt írják: "ne használjunk régi kábelt".
Kinek, mi erről a tapasztalata?
Öregszenek a kábelek?
Egyáltalán lehet ezzel tapasztalat? gondolkodik.gif
Köszönöm!
A régi kábeleknél a legnagyobb előny, hogy nem látták Kínát...Aztán régen még nem volt divatban a réznek látszó fém...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

SoundMania írta:
2024.03.24., vas. 12:46
Voyager írta:
2024.03.24., vas. 09:26
supravox írta:
2024.03.24., vas. 07:31


Többször kértük már.
Mire a nagy pöffeszkedés.
Olyan amiben csak egy kábel szól jól, de az nagyon. :D
Az az "egy kábel" nem csak nálam jó, hanem mindenhol az volt. Csak itt a készülékek is olyanok mint az az "egy kábel".
Akkor tedd már meg kérlek, hogy válaszolsz az eredeti kérdésre! Természetesen a kábeleket se hagyd ki a felsorolásból. A magam részéről nagyon kíváncsi vagyok, mi a viszonyítási alapod, ami alapján a véleményeidet formálod.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

SoundMania írta:
2024.03.24., vas. 12:46
Voyager írta:
2024.03.24., vas. 09:26
supravox írta:
2024.03.24., vas. 07:31


Többször kértük már.
Mire a nagy pöffeszkedés.
Olyan amiben csak egy kábel szól jól, de az nagyon. :D
Az az "egy kábel" nem csak nálam jó, hanem mindenhol az volt. Csak itt a készülékek is olyanok mint az az "egy kábel".
Na, mik lennének azok a készülékek?
Tudjuk, hogy szerinted itt úgysem hallott még senki róluk, de talán itt az ideje, hogy ez változzon. Vagy meghagyod ezt a kérdést örök talánynak a fórum számára, "Columbo felesége" módra? :smile29:

József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: József1960 »

SoundMania írta:
2024.03.24., vas. 12:46
Voyager írta:
2024.03.24., vas. 09:26
supravox írta:
2024.03.24., vas. 07:31


Többször kértük már.
Mire a nagy pöffeszkedés.
Olyan amiben csak egy kábel szól jól, de az nagyon. :D
Az az "egy kábel" nem csak nálam jó, hanem mindenhol az volt. Csak itt a készülékek is olyanok mint az az "egy kábel".
Ennek az értelmetlen titkolózásnak, mindössze egyetlen nyomós oka lehet...
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Voyager írta:
2024.03.24., vas. 09:26
supravox írta:
2024.03.24., vas. 07:31
MrCollector írta:
2024.03.24., vas. 06:37


Leírnád a saját rendszered?
Többször kértük már.
Mire a nagy pöffeszkedés.
Olyan amiben csak egy kábel szól jól, de az nagyon. :D
Az az "egy kábel" nem csak nálam jó, hanem mindenhol az volt. Csak itt a készülékek is olyanok mint az az "egy kábel".

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supravox írta:
2024.03.24., vas. 07:31
MrCollector írta:
2024.03.24., vas. 06:37
SoundMania írta:
2024.03.23., szomb. 09:40
Az nem lehet, hogy akik azt hallják mint én, nem azért nem írják le mert arra sem érdemes?
Leírnád a saját rendszered?
Többször kértük már.
Mire a nagy pöffeszkedés.
Olyan amiben csak egy kábel szól jól, de az nagyon. :D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”