Újdonságok:

ÁRADÓ al-Fórum, árazási kérdések, segítségnyújtás eszközök értékesítéséhez
GDPR-nak megfelelő e-mail-küldési lehetőség az azt engedélyező Felhasználóknak
Új Pro Audio kategória az Adás-vételi al-Fórumban, az XLR-es eszközök és kábelek* új helye

*: MInden ami nem stúdiótechnika és hangszer, ezért akár házi-mozihoz, sztereo rendszerhez is használható lehet.

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 23:12

Perxe, h lehet.

Neked mindent! :smile51:

Köszi, küldtem egy puszit.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 23:09

Én azt választanám, hogy a Kondo KSL ezüstöt adják 36e/m-ért. Azt is lehet?

Perxe, h lehet.

Neked mindent! :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 23:07

Kondo KSL réz átjátszo tudomásom xerint 36e/m plux postaköltség.

Kondo KSL ezüst 800.000.- Ft /m plux postaköltség.

Lehet wálaxtani. :smile51:

Én azt választanám, hogy a Kondo KSL ezüstöt adják 36e/m-ért. Azt is lehet?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 23:00

Kondo KSL réz átjátszo tudomásom xerint 36e/m plux postaköltség.

Kondo KSL ezüst 800.000.- Ft /m plux postaköltség.

Lehet wálaxtani. :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 22:58

Ódákról azért nem beszélnék... sőt szerintem a CAT7 1200MHz a Mile kft-től hangszórókábelnek szerintem jobb, mint bármelyik tűzálló...

510Ft/m, 3m-ig egy kábel kell a +/- -hoz, afelett ajánlatos az egy kábel/terminál

A teflon szigetelés nem mindenben jobb, mint a polietilén, de mindenképp jobb bármilyen pvc.nél. Ha mutatnál/ küldenél egy rövid mintát, meg tudom mondani, hogy érdemes-e foglalkozni vele. A drót anyagminősége is számit, nemcsak a szigetelés...

Ellentmondanék.

Szerintem a tüzállo 1,5-ös jobb, mint a CAT7.

De terméxetesen ezt én hallom igy, a te füled lehet másképp érzékeli. :smile51:

No és lehet rendxerfüggö is.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2688

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2008.06.14., szomb. 21:50

Ódákról azért nem beszélnék... sőt szerintem a CAT7 1200MHz a Mile kft-től hangszórókábelnek szerintem jobb, mint bármelyik tűzálló...

510Ft/m, 3m-ig egy kábel kell a +/- -hoz, afelett ajánlatos az egy kábel/terminál

A teflon szigetelés nem mindenben jobb, mint a polietilén, de mindenképp jobb bármilyen pvc.nél. Ha mutatnál/ küldenél egy rövid mintát, meg tudom mondani, hogy érdemes-e foglalkozni vele. A drót anyagminősége is számit, nemcsak a szigetelés...

dunaudio.hu

kremix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kremix » 2008.06.14., szomb. 21:42

Tisztelt Fórumozók!

Lenne pár kérdésem...

A tűzálló kábelekről itt ódákat rengtetek és mielött megvenném és kipróbálnám a következőt szeretném kérdezni...

1. Mivel több gyártó is fellelhető egyazon tipus alatt (különböző felépítést alkalmazva) melyeket (gyártó) tudjátok ajánlani, vagy mindegy csak tűzálló legyen???

(nem utaznék feleslegesen fél napot, mert a közelemben is megtudom vásárolni)

2. Ahova mennék vásárolni, állitólag kapható teflon (FEP) bevonatos tömör rézvezeték is és érdemes e vásárolni és kipróbálni mivel állítólag a teflon szigetelésnek jobb a dielektromos állandója (áll. befolyásolja a hangot) mint pl. a PE-nek amit pl. a tűzálló kábeleknél is alkalmaznak...

:smile51::smile46::)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 21:31

tulajdonképpen megértem gnagyot, hogy bevan zsongva.

Köszönöm!

:smile51:

Akkor zsonganék igazán ha az árat is tudnám. :smile46:

(no offense)

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 661

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi » 2008.06.14., szomb. 20:40

Ha lehet itt ilyet írni, de nekem nem jött be a KSL soner rendszerbe. Csak ICnek próbáltam.

Ez nem Soner rendszerbe lesz, de egyébbként én pl. mikor vettem a HT-ket, egy teljes KSL szettet hoztam el összehasonlítani, és baromi nehezen döntöttem, pedig három napig hallgathattam, de nekem nagyon tetszett. Végül egy hajszállal a HT mellett döntöttem, talán lehet, hogy épp a Sonerek miatt, meg mert már 1 hete hallgattam a HT-ket, és már hzzám nőtt. Ja, és ha már kábel topicban vagyunk, amikor csak a KSL ic-t tettem be kezdetkor, akkor elég közepes volt, már örültem is, hogy ezeknél is egyértelműen jobb a HT, aztán amikor a komplett szettet cseréltem, akkor emlékszem, hogy azért nagyon levert a víz. Nagyon ott volt ez a KSL is, úgyhogy tulajdonképpen megértem gnagyot, hogy bevan zsongva. :smile51:

KSL talán nem annyira, érzékeny elhelyezésre, járatásra, mint HT. (most jönnek azok, akik szerint nem járatódik csak mi agyunk, szokik hozzá) Barátom AN rendszerében pedig a HT bukott meg. Mint minden ez is rendszer és egyénfüggő.

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 921

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri » 2008.06.14., szomb. 20:20

Ha lehet itt ilyet írni, de nekem nem jött be a KSL soner rendszerbe. Csak ICnek próbáltam.

Ez nem Soner rendszerbe lesz, de egyébbként én pl. mikor vettem a HT-ket, egy teljes KSL szettet hoztam el összehasonlítani, és baromi nehezen döntöttem, pedig három napig hallgathattam, de nekem nagyon tetszett. Végül egy hajszállal a HT mellett döntöttem, talán lehet, hogy épp a Sonerek miatt, meg mert már 1 hete hallgattam a HT-ket, és már hzzám nőtt. Ja, és ha már kábel topicban vagyunk, amikor csak a KSL ic-t tettem be kezdetkor, akkor elég közepes volt, már örültem is, hogy ezeknél is egyértelműen jobb a HT, aztán amikor a komplett szettet cseréltem, akkor emlékszem, hogy azért nagyon levert a víz. Nagyon ott volt ez a KSL is, úgyhogy tulajdonképpen megértem gnagyot, hogy bevan zsongva. :smile51:

Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 19:22

Nyugodj meg, ha összejön a dolog a barátomnak (most nincs netközelben, de fórumtársunk), biztosan megfogja osztani az infót. :smile46:

Teljesen nyugodt vagyok, várom az infót, köszönöm!

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 661

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi » 2008.06.14., szomb. 19:17

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

viri
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri » 2008.06.14., szomb. 19:12

Nyugodj meg, ha összejön a dolog a barátomnak (most nincs netközelben, de fórumtársunk), biztosan megfogja osztani az infót. :smile51:

Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 18:59

Na végül kifejtettük egymásnak a véleményünket Virivel. Közelebb nem kerültünk egymáshoz, de legalább megpróbáltuk.

Tiszteletben tartom Viri barátjának titkát a beszerzési árra vonatkozóan ezentúl a következők kérném Viritől a lehető legnagyobb tisztelettel:

Ha a srác már körbekábelezte a teljes rendszerét KSL dróttal és többé már nem érdeke elhallgatni minden infót a KSLről, akkor osszák meg itt a fórumon a KSL beszerzési forrást. Az ár az ő privát dolga arra már nem lennék kiváncsi.

Tehűt, nem kérek árat és nem kérem, hogy mondja meg Viri ki a vevő, csak azt, hogy mondják meg, hol, kinél vehetünk ilyen drótot olcsóbban.

Feltéve, hogy nincs semmilyen körülmény ami meggátolná az infóáramlást. MErt ugye az tuti hogy van egy eladó aki gondolom el akar adni ilyen drótot, tehát szerintem az eladónak nem érdeke, hogy titokban maradjon az elérhetősége.

Ha esetleg van olyan forumtárs akinek szintén érdekes lehet az olcsó(bb) KSL az most itt jelezheti, hátha végül kapunk infót a forrásra vonatkozóan.

Tényleg nem kötözködöm és nem provokációnak szánom, csak úgy gondolom ez majd a vásárlás után bőven megosztható infó kell, hogy legyen...

Persze, ha később sem tudhatjuk meg az is egy lehetséges válasz, csak azt nem érteném...

Viri, előre is nagyon köszönöm!

(Utolsó beírásom a témában, elnézést mindenkitől akit zavartam)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3255

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.14., szomb. 14:57

Nyilvános fórum, európai stilúsban fogalmaztam végig és ráadásul ontopic. Mi a probléma?

Köszi!

ok semmi gond.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 14:55

viri
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri » 2008.06.14., szomb. 14:49

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik.  :D

Mennyi az az olcso? /m árat mondj.

Küldtem Privátban.

Tegyük közkincsé az árat. Mindenki tudni akarja mennyiért lehet venni jófajta drótot...

Ne haragudj, de ez nem is az én bizniszem, csak úgy belefolytam, és nem vagyok erre felhatalmazva. Boccs!! :)

Korrekt!

Ennek ellenére gondolom továbbra is várod a segítséget, tanácsokat, cserébe pedig no infó! :)

Nem értem ,hogy ha viszont nem eladási céllal akarja megvenni a haverod akkor miért titkos.

Sebaj, biztos sokan fognak segíteni...

Hiszen abszolult megérdemled...

Egyértelműen írtam, hogy nem vagyok felhatalmazva, hogy az ő kettőjük között kialkudott árat nyilvánosságra hozzam. Most szerinted mit kéne tennem? Nem is értelek, ezen hogy problémázhatsz. Különben sem az ár körül forgott a kérdés, részemről lezárva. :smile46:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 14:38

Rendezzétek le privátban.

Köszi.

Nyilvános fórum, európai stilúsban fogalmaztam végig és ráadásul ontopic. Mi a probléma?

Köszi!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3255

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.06.14., szomb. 14:18

Rendezzétek le privátban.

Köszi.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 14:10

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik.  :)

Küldtem Privátban.

Tegyük közkincsé az árat. Mindenki tudni akarja mennyiért lehet venni jófajta drótot...

Ne haragudj, de ez nem is az én bizniszem, csak úgy belefolytam, és nem vagyok erre felhatalmazva. Boccs!! :)

Korrekt!

Ennek ellenére gondolom továbbra is várod a segítséget, tanácsokat, cserébe pedig no infó! :smile46:

Nem értem ,hogy ha viszont nem eladási céllal akarja megvenni a haverod akkor miért titkos.

Sebaj, biztos sokan fognak segíteni...

viri
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri » 2008.06.14., szomb. 13:03

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik.  :smile46:

Küldtem Privátban.

Ne haragudj, de ez nem is az én bizniszem, csak úgy belefolytam, és nem vagyok erre felhatalmazva. Boccs!! :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.14., szomb. 11:19

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik.  :smile51:

Küldtem Privátban.

viri
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri » 2008.06.14., szomb. 08:05

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik.  :smile51:

Küldtem Privátban.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.06.13., pén. 22:02

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik. :smile51:

viri
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri » 2008.06.13., pén. 21:27

Gondolom senki nem fogja azt írni, hogy "nem, nem hallottam róla", úgyhogy ha nem jön válasz, az jó, akkor vsznű más sem hallott ilyesmiről. Az aggodalom oka, hogy elég sok kell belőle, és kicsit olcsónak tűnik. :smile51:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”