Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kábelezzünk

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) » 2008.10.21., kedd 12:21

Nah, most elbizonytalanodtam, akkor most 50 cm-t, vagy 1 métert vegyek abból a Neotech KHS-154-ből? :lol!: :smile49:

Hát, ha nem tudtad meghallgatni (ha igen és tetszett, akkor azt a méretet vedd) akkor amilyen "ajánlás" alapján vennéd, abban a méretben próbáld, amelyben az ajánlás volt.

Vagy végy olyat, amelyet a gyártó TUDATOSAN készít bizonyos méretben. (akár innen a fórumról használtan)

Üdv,

Laci

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.10.21., kedd 12:10

Hát ahogy a srácok szavából kiveszem, valamiért elvileg jobb a 80 cm és 1 méteres darab mint a 60-70 centi :lol!: Dehogy ez most jellemző -e minden kábelre az megint másik kérdés. :lol!:

Jogos a kérdés, viszont szerintem az is logikus, hogy a gyártók a standard méretre optimalizálják a termékeiket....

Háát, mivel ez méterre kapható kábel nemigazán optimizálnak ott semmit.... Nekem kéne kitalálnom a frankót! :smile49:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 12:07

hallás után el tudod képzelni :smile49:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 12:05

hmmm fél méter kábel esetében pluszba eltudom képzelni a difit, de engem az a 10-20 centi nem hagy nyugodni. :smile49:

Ha már egyszer összefutunk, utána majd el tudod képzelni....

Nem elképzelni akarom, hanem hallani :lol!:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 12:03

Hát ahogy a srácok szavából kiveszem, valamiért elvileg jobb a 80 cm és 1 méteres darab mint a 60-70 centi :smile49: Dehogy ez most jellemző -e minden kábelre az megint másik kérdés. :lol!:

Jogos a kérdés, viszont szerintem az is logikus, hogy a gyártók a standard méretre optimalizálják a termékeiket....

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 12:01

hmmm fél méter kábel esetében pluszba eltudom képzelni a difit, de engem az a 10-20 centi nem hagy nyugodni. :smile49:

Ha már egyszer összefutunk, utána majd el tudod képzelni....

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 11:47

Rágós lenne... :smile49:

qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 128

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: qqriq » 2008.10.21., kedd 11:39

Általában 80 cm-t szoktak ajánlani. Szvsz az 50 cm-es nem ajánlott. 80 cm felett is van különbség, ide a puding-effektus kell (kóstold meg :smile49: ).

A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 11:33

Nah, most elbizonytalanodtam, akkor most 50 cm-t, vagy 1 métert vegyek abból a Neotech KHS-154-ből? :lol!: :smile49:

Hát ahogy a srácok szavából kiveszem, valamiért elvileg jobb a 80 cm és 1 méteres darab mint a 60-70 centi :lol!: Dehogy ez most jellemző -e minden kábelre az megint másik kérdés. :)

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.10.21., kedd 11:30

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 11:15

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 11:06

Ok elfogadom, de ez a különbség miben nyilvánul meg? Én akármilyen kábellel próbáltam, mindegy melyik rendszerben amiket eddig hallottam, nem volt különbség az ic és a hangfalkábel hosszában sem.Sőt IC-nél egy időben meg épp az ment, h minél rövidebb annál jobb, sőt az összes kábelnél ez volt az etalon, hogy minél rövidebb legyen a lehetőségekhez mérten.Ic-nél is ugyan mi mehet végbe ha a fizikai tényezőket vesszük alapul 20 centin? :smile49:

Valaha Siltech SPX20-at hallgattam 1 métereset. Visszavittem. 1,5méterest viszont megvettem. Az 1 méteresen nemigen hallottam előrelépést, a hosszabbal levált a dobozról a zene, dinamika, részletek terén is előrelépés volt.

ugyanez volt a helyzet egy DNM összekötővel.

A 60 cm után bekötöttem a 80 Cm-t, és a srác két taktus után mondta azt, hogy a hosszabbat kéri, bár elég lenne a rövid is, mint távolság...

A különbség ugyanez volt.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 10:51

Úgy tűnik, ez is kínai, SZVSZ nálunk sem lehetne drágább, ha vki közvetlenül a gyártótól behozná.

Na de a jobb kábelek még nálatok sem 10-15 ezrek...Itt meg az a legdrágább :smile49: Nekem eleve ez a fura, hogy highend szavakat használnak az oldalon, és 10 ezres árakat látni. Azért egy highend termék valljuk be nem a 10 ezres kategóriában lesz megtalálható. :lol!: Főleg a mai piacon, ilyen árak mellett...

A minőséget meg kell fizetni,és ez alól a kábelek sem kivételek.Csodák nincsenek a kábelfronton sem,próbálkozni lehet olcsó drótokkal de szerintem nem érdemes,én is próbáltam azért állítom.Sajnos ki kell köhögni egy komponens árát valahogy ahhoz hogy a legtöbbet hozzuk ki a rendszerből,szerintem.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2859

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2008.10.21., kedd 09:42

Segítség kellene, van e jelentősége a tápkábel hosszának momentán 1-méteres is elég lenne de úgy olvastam 1,50-es alatti kábelek nem azt adják le amit valóban tudnak. Ez most igaz vagy nem?

minden kábelnek van egy ideális hossza, amin a legjobb. Ez kábelenként különböző. Ezen hossz egész számű többszöröse is ugyanolyan jó. Igen hosszú kábeleknél problémát okozhat a kábelkapacitás.

A gyártók nem adnak meg semmi paramétert, legfeljebb bizonyos kábeleket bizonyos méretekben szerelik ki kizárólag, nem véletlenül. Az nem igaz, hogy minél hosszabb, annál jobb...

dunaudio.hu

qqriq
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: qqriq » 2008.10.21., kedd 09:16

De végül is nem kell, hogy mindenki egyet értsen ebben, nem vagyunk egyformák... :lol!:

Így van. Van, aki hallja, van aki nem.

Hozzáteszem, pl. egy házimozi erősítőtől nem várható el, hogy ezt a különbséget kihozza. Ez kb olyan, mintha egy Marutiba tankolnánk F1-es üzemanyagot. Ettől nem fog jobban menni, viszont ha a F1-es kocsiba töltenénk rendes 95-ös nyálat, mérhető lenne a különbség :smile49: .

A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

mackohaz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 121

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mackohaz » 2008.10.21., kedd 09:00

konkrétan egy transparent kábelről van szó, szűrő nélkül

"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 08:58

Sok minden 20 centin? Ha ezt nekem valaki levezeti mi történhet 20 centin kalapot emelek...Az , h sok high end cég mivel eteti az embereket az egy dolog.Megmondom őszintén a sok minden, meg történhet, ezek nem túlzottan elfogadható magyarázatok.Mindenre kell legyen magyarázat.De én megnézném ki hallaná meg egy vaktesztben a 70 és 80 centis kábel közt a különbséget, főleg a hosszabb javára...:lol!: De végül is nem kell, hogy mindenki egyet értsen ebben, nem vagyunk egyformák... :smile49:

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 662

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ear » 2008.10.21., kedd 08:41

Ic-nél is ugyan mi mehet végbe ha a fizikai tényezőket vesszük alapul 20 centin? :smile49:

Sok minden. Főleg bonyolultabb felépítésű, vag yéppen ezüstből készült drótoknál. A japánban készült AN/Kondó drótoknál sem véletlen, hogy 2 méternél rövidebb hangszóró kábel nincs. Jól hallani minden rendszeren, hogy a 3 méteres teltebben , egészségesebben szól, mint a két méteres, és az 5 méteres szinte már egy másik kategória ugyan abból.

Az RCA-knál is ugyan ez a helyzet. de ott 1 méternél rövidebb nincs és talán öt méternél hosszabb. Persze ezeknek a drótoknak az impedanciája nem kellemes minden erősítő számára, de a kifejezetten ezekhez a drótokhoz tervezetteken is jól halható a differencia.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 08:23

Ok elfogadom, de ez a különbség miben nyilvánul meg? Én akármilyen kábellel próbáltam, mindegy melyik rendszerben amiket eddig hallottam, nem volt különbség az ic és a hangfalkábel hosszában sem.Sőt IC-nél egy időben meg épp az ment, h minél rövidebb annál jobb, sőt az összes kábelnél ez volt az etalon, hogy minél rövidebb legyen a lehetőségekhez mérten.Ic-nél is ugyan mi mehet végbe ha a fizikai tényezőket vesszük alapul 20 centin? :smile49:

qqriq
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: qqriq » 2008.10.21., kedd 07:33

a miértre is kiváncsi lennék" Mindent tudni akarok" mint a régi orosz filmecskében :smile49:

A hifiben nincs mindenre fizikai magyarázat. Csak..... Nem véletlen, hogy pl a gyári szerelésű van den Hul tápkábelét sem tudod 1,5m-es hossz alatt megvenni, ha jól emlékszem.

Másik kérdés: miért szokták azt mondani, ha lehet, IC-t se használj 80 cm alatt. Miért? Csak.... Tapasztalat....

@Tigris

Van különbség, ha a tápkábel 1m vagy 1,5m. Legfeljebb nem minden rendszeren hallod ezt :lol!: .

mackohaz
Törzsvendég
Törzsvendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mackohaz » 2008.10.21., kedd 07:29

a miértre is kiváncsi lennék" Mindent tudni akarok" mint a régi orosz filmecskében :lol!:

Sztem ez nem teljesen fedi a valóságot, én nemigazán hiszek ebben...Valakinek kell a pénz, hogy 1,5 métert vegyél ne csak egyet :lol!: Nem tudom, hallottam IC kábeleke esetében is , hogy kell az egy méter, nem tudom mi történik olyankor. Én ebben túl szkeptikus vagyok, h elhiggyem..Mert az OK ha lecseréled jobb lehet, más lehet...De nem hinném, h attól mert egy méter és nem 1,5 bármi is változna.Ekkora hosszban elvileg semmit nem szabadna hallanod.Ez olyan mint a hangfalkábel, ott is írogatják az egyforma hosszt és ha az egyik 1, 1-5 méterrel több , kevesebb semmit nem veszel észre.

kezdek megnyugodni :smile49:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.10.21., kedd 07:11

a miértre is kiváncsi lennék" Mindent tudni akarok" mint a régi orosz filmecskében :smile49:

Sztem ez nem teljesen fedi a valóságot, én nemigazán hiszek ebben...Valakinek kell a pénz, hogy 1,5 métert vegyél ne csak egyet :lol!: Nem tudom, hallottam IC kábeleke esetében is , hogy kell az egy méter, nem tudom mi történik olyankor. Én ebben túl szkeptikus vagyok, h elhiggyem..Mert az OK ha lecseréled jobb lehet, más lehet...De nem hinném, h attól mert egy méter és nem 1,5 bármi is változna.Ekkora hosszban elvileg semmit nem szabadna hallanod.Ez olyan mint a hangfalkábel, ott is írogatják az egyforma hosszt és ha az egyik 1, 1-5 méterrel több , kevesebb semmit nem veszel észre.

mackohaz
Törzsvendég
Törzsvendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mackohaz » 2008.10.21., kedd 06:51

qqriq
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: qqriq » 2008.10.21., kedd 00:26

'gaz. Legalábbis azt mondják :lol!: :smile49: .

mackohaz
Törzsvendég
Törzsvendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mackohaz » 2008.10.20., hétf. 23:23

Segítség kellene, van e jelentősége a tápkábel hosszának momentán 1-méteres is elég lenne de úgy olvastam 1,50-es alatti kábelek nem azt adják le amit valóban tudnak. Ez most igaz vagy nem?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”