Figyelem: a szabályzat 6.8.3-as pontja változott, ennek értelmében az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.Köszönjük a megértést!

Kábelezzünk

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 85

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty » 2008.09.04., csüt. 20:27

Az Inakustik és a Monitor egy és ugyanaz a gyártó?

Az Inakustik a gyártója a Monitor kábeleknek.

Erősítő: Yamaha AX-492, DSP-A5, Hangfal: Front: Jamo S606, Center: Jamo S60CEN, Háttér: Jamo S60SUR, Sub: Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, K-560, CD: Marantz CD5000, Tuner: Yamaha TX-492, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, VHS: Thomson VPH 6950, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.09.04., csüt. 20:07

Köszike!

Ez lenne az?

RFC FE180 2x1,5

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.09.04., csüt. 18:16

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.09.04., csüt. 14:08

Köszi mindenkinek! Az Atmos Air-ről meg már olvastam tesztet, ezek alapján a Neotechet választanám. A Monitor ezen kábelei magasbahúzóak a tesztek szerint.

Jah, és persze a Neotech olcsóbb is!

Miért nem próbálsz ki egy tűzállót vagy egy CAT7 kábelt?

Tigris, tudsz adni egy linket az említett tűzálló kábelhez?

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.09.04., csüt. 13:43

Az Inakustik és a Monitor egy és ugyanaz a gyártó?

lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 373

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2008.09.04., csüt. 09:34

Valoban? Es megis honnan? CD-rol? LP-rol?

Igen. Igen. :(

Ok, rendben, akkor Te super tweeterezel :) ... en nem. Szep napot! :taps:

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.09.04., csüt. 07:11

Attól mert nem hallod teljesen másként szól, és a 2 magas közti kölönbséget fogod hallani....Sztem igenis van létjogosúltsága.... :)

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 663

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi » 2008.09.03., szer. 21:50

Ha nem működne nem is gyártanák a szuper tweeterreket …ugye??Pedig nem is egy cég kínál ilyen kütyüket.

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 227

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER » 2008.09.03., szer. 21:50

Igen. Igen. :)

Jogos a kérdés. Mi szükség van szuper tweeterre, meg 100 kHz-ig átvivő erősítőre, ha a források is csak 20 kHz-ig szólnak? Kivéve, az új, nagyfelbontású formátumokat.

Azért mert a létrejövö torzitások a felharmonikusokban jön létre vagyis mondjuk 30kHz és 50kHz közötti tartományban és az nagyon jó mert az életben nem fogod hallani viszoont 20KHz alatt meg szép muzsikált fogsz valszeg élvezni. :(

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 889

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Doky » 2008.09.03., szer. 20:51

Kivéve, az új, nagyfelbontású formátumokat.

OFFTOPIC:

Én erről sem vagyok meggyőződve. :)
Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 85

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty » 2008.09.03., szer. 20:21

Jogos a kérdés. Mi szükség van szuper tweeterre, meg 100 kHz-ig átvivő erősítőre, ha a források is csak 20 kHz-ig szólnak? Kivéve, az új, nagyfelbontású formátumokat.

Erősítő: Yamaha AX-492, DSP-A5, Hangfal: Front: Jamo S606, Center: Jamo S60CEN, Háttér: Jamo S60SUR, Sub: Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, K-560, CD: Marantz CD5000, Tuner: Yamaha TX-492, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, VHS: Thomson VPH 6950, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 646

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ear » 2008.09.03., szer. 12:57

ear.hu - hifi meg ilyesmi

lamalas
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2008.09.02., kedd 22:17

... de mi a gond egy olyan kis apró szerkezettel, ami képessé teszi a hagdobozt arra, hogy egy csomó-csomó felharmonikust le tudjon játszani, ...

Valoban? Es megis honnan? CD-rol? LP-rol? Na ne má :) Ezen hanghordozok felso hatarfrekvenciajanak a lejatszasahoz nincs szukseg szupertweeterre. Magasabb frekis osszetevok (ultrahangok) ugyanis nincsenek rogzitve ezeken a hanghordozokon. Nagyobb mintaveteli frekvenciaju digitalisan rogzitett felveteleim pedig nincsenek igy koszonom, de nincs szuksegem szuper tweeterre. Olyannyira nincs, hogy nekem egy szelessavu hangszoro altal nyujtott magastartomany is tokletesen elegendo a zene hallgatasahoz es elvezetehez, pedig a jo szelessavuak nem mennek olyan magasra mint egy hagyomanyos, jo minosegu dom sugarzo. :taps: De szerintem erre a temara kar tobb idot fecserelni. Te szuper tweeterrel vagy boldog, en anelkul. Kell ennel tobb? :(

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- akusztikai mérések

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2837

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2008.09.02., kedd 21:38

"erek közti mágneses reflektor szerepét betöltő rézcsík" brrrrrrr :)

dunaudio.hu

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.09.02., kedd 19:45

Köszi mindenkinek! Az Atmos Air-ről meg már olvastam tesztet, ezek alapján a Neotechet választanám. A Monitor ezen kábelei magasbahúzóak a tesztek szerint.

Miért nem próbálsz ki egy tűzállót vagy egy CAT7 kábelt?

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 646

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Ear » 2008.09.02., kedd 19:22

En nem neveznem az ultrahangok erzekeleset (ha valoban letezik) hallasnak. Raadasul ahogy le is irtak az adott hangszerek energiaja elenyeszo mertekben terjed ki az ultrahangokra. Nem vitatom, hogy lehet hatasa az ultrahangoknak az erzekelt hangokra is valamilyen modon, de sztem ez elenyeszo lehet.

:(:) Hát pedig egyszerű a dolog, szerzel valahonnan kölcsön egy jó szupertweetert, azt kipróbálod.

Persze, tele van gondokkal a hangreprodukció, de mi a gond egy olyan kis apró szerkezettel, ami képessé teszi a hagdobozt arra, hogy egy csomó-csomó felharmonikust le tudjon játszani, így kitisztuljon, megnőjön az érezhető mélytartománya, szélesedjen a hallható dinamikája, egységesedjen a frekvenciaátvitele stb?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.09.02., kedd 18:35

RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER » 2008.09.02., kedd 15:45

teszt 2

post-4-1220363142.jpg

RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: RACPOWER » 2008.09.02., kedd 15:45

teszt 1

post-4-1220363118.jpg

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.09.02., kedd 15:15

Nekem a Tűzállóból készített hangfalkábel bejött nagyon...És annak métere megvolt 500 ft-ból, de veri az 5400 ft/métere VDH kábelem...

A Neotech amit mondtam, h jó az egy lapos kábel szőnyeg alatt elbújik, de arra is jellemző a néha karcos megszólalás, beszűkült tér, de a Monitortól sztem jobb...Nekem a Monitor olyan volt mint minden sima kábel a piacon, nem hozott semmi extrát az áráért...

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 298
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Robici » 2008.09.02., kedd 14:58

Hály!

1: Neotech KS-1034M

2: Monitor Cobra Silver (2,5 mm2-es átmérővel)

3: Monitor Atmos Air 195 Silver

Esetleg hasonló árkategóriában egyéb ötletet is szívesen fogadok!

ui. Elő-végfok összekötő kábelének cseréje mekkora javulást idézhet elő? KáCsa Audió Expert szériás összekötőre gondoltam!

Nos? :)

Én egy Neotech KS-1440 jelű kábelt már kipróbáltam otthon Sonido egyutas rendszeremben Sonido AAM-210 erősítővel. Ez egy vastag, sodrott bikábelezésre is alkamas kábel volt, ha jól emlékszem hasonló volt az ára, mint annak, mint amit te is írtál. Sajnos nem ugyanaz a típus, de esetleg leírom a tapasztalatomat, amit annak idején a Hifi Piac Portálra is:

vékonyabb sodrat: magasba húz, a mélyek jóval gyengébbek. A magas karcos, a tér teljesen szétesik, elkenődik. Ez nyilván a magassugárzókhoz való ér lenne.

vastagabb sodrat: selymes, de döngő mély, jobb a jelenlétérzet, "hifis" jellegű, szétesett tér.

Ez a kábel háromutast csinált az egyutasomból (rossz értelemben). Azonnal kihagytam a további tesztekből.

Ettől még az Obiban vásárolt 1,5mm-es szimpla rézdrót is sokkal jobb volt. A másik kettőről nincs tapasztalatom. Én hangsugárzó kábelnél ma már csakis egyeres vagy Litze szerkezetűt használnék (akár a szimpla rézdrót is nagyon jó, csak kísérletezni kell az átmérővel). Nálam nincs előfok, de a forrás és az erősítő közötti IC kábel cseréje alig hallható változást eredményezett, de a KáCsa ezüst tartalmú összekötő a magastartományt kissé jobban forszírozta, mint a többi. Egy SATA kábel viszont nagyon bevált.

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.09.02., kedd 14:48

Akkor gondolom, hogy legalább a Neotechet hallottad már! Esetleg kifejtenéd, hogy mik a tapasztalataid vele?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.09.02., kedd 14:31

Ezek közül a Neotech amit én elvinnék...

EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: EMMZETT » 2008.09.02., kedd 14:24

Hály!

Hangfalkábel vásárlásán töröm a fejem, ezért a segítségeteket szeretném kérni!

Az alábbi kábelek közül melyiket ajánlanátok leginkább?

1: Neotech KS-1034M

2: Monitor Cobra Silver (2,5 mm2-es átmérővel)

3: Monitor Atmos Air 195 Silver

Esetleg hasonló árkategóriában egyéb ötletet is szívesen fogadok!

ui. Elő-végfok összekötő kábelének cseréje mekkora javulást idézhet elő? KáCsa Audió Expert szériás összekötőre gondoltam!

Nos? :)

lamalas
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2008.08.18., hétf. 17:23

Mert nincs. Ez a 20Hz-20kHz egy rendkívül régi mérésen alapul, és az agykutatás szerint nagyon nem igaz. És azért nem mindegy, hogy a felső határfrekvencia 20, netán 80kHz.

Ugyan ez igaz a felvételi oldalon, sőt a hangszerekén is. Érdemes erről James Boyk tanulmányát elolvasni.

En nem neveznem az ultrahangok erzekeleset (ha valoban letezik) hallasnak. Raadasul ahogy le is irtak az adott hangszerek energiaja elenyeszo mertekben terjed ki az ultrahangokra. Nem vitatom, hogy lehet hatasa az ultrahangoknak az erzekelt hangokra is valamilyen modon, de sztem ez elenyeszo lehet. Ugy gondolom nem is ez a fontos. Sokkal nagyobb gondok vannak az audio technika (hangfelvetel es visszajatszas) teren amit meg kellene oldani minthogy a 20kHz feletti hangokat is lesugarozzuk. Ilyen problema pl. az elo dinamika visszaadasa v. a szobaakusztika kerdese. A ma gyartott akusztikai keszulekek tobbsege egyszeruen megzakkanna ha egy elo koncertfelvetelt a nyers "szalagrol" jatszanank le ami nincs kompresszalva es agyon modositva egy studioban. Nem beszelve a megfelelo szobaakusztikarol amivel csak nagyon kevesen foglalkoznak. Es mehetnenk tovabb a hangsugarzokban levo hangszorok problemait ill. passziv hangvaltok problemait boncolgatva es igy tovabb, lehetne sorolni azokat a problemakat amik szvsz nagyobb jelentosseggel birnak mint a 20kHz feletti hangok lesugarzasa, mert az elobb emlitett problemak orvoslasa (vagy javitasa) sokkal nagyobb hatassal birhat a termeszetesebb, valosaghubb hangvisszaadas tekinteteben. Aztan ha jo uton haladunk a nagyobb problemak megoldasaban, akkor johetnek parhuzamosan a kisebb dolgok is ...

- akusztikai mérések

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”