GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Kábelezzünk

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.04.01., kedd 23:07

egyébként számít hogy a tűzállót szilikon vagy tefloncsőbe húzom?

csakmer a teflon 3szor annyiba kerül kb..  :)

A tüzállo elewe habositott teflonban wan.

Nem kö behuzni semmibe. Ha mindenáron huzni akarx, huzd be flexibilis csöbe, elötte méterenként 5-6 tekerést rakj bele.

Wagy huzd meg a xomxéd csajt. :)

Te nem ismered a szomszédom, az tuti... :smile51:

A tűzálló 4*2,5ös volt (NHXCH E90 4X2,5) és nem volt habosított teflonba csak valami fehér textilszerű anyagba betekerve, valam olyasmibe mint amiről Néhai fotót is rakott fel, csak az övé kék volt.

Egyébként vettem 1,5öst is és az valóban habosított teflonban volt.

Naszóval a 2,5-ösből csináltam tápkábelt teljesen szétszedtem az erekig, és valamivel másodlagos szigetelést szeretnék csinálni.

Szóval valami tutira kell, a kérdés hogy van e különbség ha teflonba húzam vagy ha szilikonba.

Holnap megyek vásárolni, ugyhogy fontos lenne a válasz!

Thx :smile46:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.04.01., kedd 22:41

csakmer a teflon 3szor annyiba kerül kb.. :smile46:

A tüzállo elewe habositott teflonban wan.

Nem kö behuzni semmibe. Ha mindenáron huzni akarx, huzd be flexibilis csöbe, elötte méterenként 5-6 tekerést rakj bele.

Wagy huzd meg a xomxéd csajt. :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.04.01., kedd 22:17

csakmer a teflon 3szor annyiba kerül kb.. :smile51:

forgi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 5

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: forgi » 2008.03.30., vas. 22:45

Ez nem kimondottan a klasszikus Weller-páka, de tudom, hogy ők is gyártanak ilyet. Kb. 10 cm 4 mm átmérőjű krómozott hegy kell bele, 150 Ft körül van az ára..gyanúsan olcsó, egy Wellwr-hegy tudtommal 1000 fölött van.

Valóban ilyen árai vannak a Weller pákahegyeknek, pl. a Nóniusz árlistáján 1188 Ft-tól indul az áruk.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek

Négy láb jó, két láb rossz

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 1

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.03.30., vas. 22:04

Én egy Wellert használok, ha éppen pákászkodni tartja kedvem. S bár régen vettem, nem lenne gond a hegycsere, mert forgalmazzák a mai napig.

Ez nem kimondottan a klasszikus Weller-páka, de tudom, hogy ők is gyártanak ilyet. Kb. 10 cm 4 mm átmérőjű krómozott hegy kell bele, 150 Ft körül van az ára..gyanúsan olcsó, egy Wellwr-hegy tudtommal 1000 fölött van.

forgi
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: forgi » 2008.03.30., vas. 21:32

A Kácsában kapsz kb. 4% ezüsttartalmú forrasztóónt, de ha nincs pákád, akkor tényleg egyszerűbb ott megforrasztatni.

Kicsit off: ha már a forrasztásnál tartunk, ti milyen pákát használtok? Nekem a régi gyorspákánk válik be a legjobban, de néha félve használom, pl. tranzisztorok közelében nem tudom milyen hatást okozhat a hője. Vagy egyáltalán egy drótra milyen hatással van a 100W-os pillanatpáka? VAn egy 30W-os Weller-szerű piros kapcsoló nélküli is, de miután a benne lévő hegy elhasználódott, a bele vett hegyek mind nagyon rövid életűek voltak. Elszíneződtek, elfeketedtek, majd nem futotta be a cin, meg azt se, amit forrasztani akartam. Aztán mehetett a kukába.

Én egy Wellert használok, ha éppen pákászkodni tartja kedvem. S bár régen vettem, nem lenne gond a hegycsere, mert forgalmazzák a mai napig.

A pillantpákával azért vannak olyan áramköri elemek, amelyek nem forraszthatóak igazán (pl. CMOS IC), szóval óvatosan.

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.03.30., vas. 21:11

A Kácsában kapsz kb. 4% ezüsttartalmú forrasztóónt, de ha nincs pákád, akkor tényleg egyszerűbb ott megforrasztatni.

Kicsit off: ha már a forrasztásnál tartunk, ti milyen pákát használtok? Nekem a régi gyorspákánk válik be a legjobban, de néha félve használom, pl. tranzisztorok közelében nem tudom milyen hatást okozhat a hője. Vagy egyáltalán egy drótra milyen hatással van a 100W-os pillanatpáka? VAn egy 30W-os Weller-szerű piros kapcsoló nélküli is, de miután a benne lévő hegy elhasználódott, a bele vett hegyek mind nagyon rövid életűek voltak. Elszíneződtek, elfeketedtek, majd nem futotta be a cin, meg azt se, amit forrasztani akartam. Aztán mehetett a kukába.

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.03.30., vas. 21:04

Ez esztétikai minőség. Egy csavarhúzó jó, ha lehet vele csavarozni. Egy fotó / festmény pedig akkor jó, ha pozitiv energiát ad. Nekem ez az esztétikai minőség. És pontosan ezt érzem amikor ránézek erre a "fadarabra".

Én a Kenwood KT-7500 tuneremmel vagyok így. Olyan a kivitele (sztem a hangja is), mint egy álom. Amikor hozzáérek, olyan, mintha egy Merciben babrálnék,vagy épp egy szép lánnyal..na jó azért... :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.29., szomb. 22:54

Keresd a Kácsa honlapján a csatlakozók, szerelési anyagok, ill. szerelési költségek menüpontban.

Köszi! :smile51:

forgi
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: forgi » 2008.03.29., szomb. 22:04

Innen "loptam" a fa ötletét....

Nem égetsz bele egy nagy békát. :smile51:

Szerintem nem tudta eldönteni, hogy bikát esetleg békát szeretne. :smile46:

forgi
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: forgi » 2008.03.29., szomb. 22:03

Adott egy jófajta kábel, amit ezüstös ónnal szeretnék forrasztani. Mivel se forrasztópákám, se forrasztóónom nincs nagy a dilemma, tudja valaki mennyiért forraszt a Kácsa hozott cuccot? ((RCA csatit kellene forrasztani)

Vagy érdemesebb lehet beszerezni egy pákát meg ónt hozzá?

Ha igen az ezüstös cucc hol beszerezhető és melyik a legjobb?

Köszi! :smile51:  :smile46:  :)

Köszi, tudsz esetleg árat is a forrasztóónra illetve a kácsában forrasztásra.

Keresd a Kácsa honlapján a csatlakozók, szerelési anyagok, ill. szerelési költségek menüpontban.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.29., szomb. 21:59

Adott egy jófajta kábel, amit ezüstös ónnal szeretnék forrasztani. Mivel se forrasztópákám, se forrasztóónom nincs nagy a dilemma, tudja valaki mennyiért forraszt a Kácsa hozott cuccot? ((RCA csatit kellene forrasztani)

Köszi! :smile51:  :smile46:  :)

Köszi, tudsz esetleg árat is a forrasztóónra illetve a kácsában forrasztásra.

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 54

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bikabeka » 2008.03.29., szomb. 21:58

Gondolkodtam, hogy égetek bele valamit, de úgy is elb@sznám...... :smile46:

Inkább rakok tá egy Rahan -os matricát....

rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 28

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2008.03.29., szomb. 21:37

LP: Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, CD: Audiomeca/Mephisto I., DAC: Soner Audio/nagy DAC, Előfok: Soner Audio/előfok, Végfok: Soner Audio/végfok, Hangfal: Soner Audio/SL1, Digit kábel: HighWire/1100, Összekötő kábelek: HighWire/1100, Hálózati kábelek: Harmonic Technology/Fantasy AC10, Harmonic Technology/Magic Reference Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Hangfal kábel: Harmonic Technology/Magic Woofer

Jolida
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.03.29., szomb. 21:00

Köszi! :smile51::smile46::)

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bikabeka » 2008.03.29., szomb. 20:59

post-4-1206820773.jpg

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.29., szomb. 20:15

Köszi! :smile51::smile46::)

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: norbi31 » 2008.03.29., szomb. 20:13

Egy ekkora fadarabnak (ami fúrt is), nem sok súlya van.

De mire jó ez a fadarab? A szépségéről megoszlanak a vélemények. :smile46:

Ez esztétikai minőség. Egy csavarhúzó jó, ha lehet vele csavarozni. Egy fotó / festmény pedig akkor jó, ha pozitiv energiát ad. Nekem ez az esztétikai minőség. És pontosan ezt érzem amikor ránézek erre a "fadarabra".

Erre jó.

Nekem.

nekem is tetszik! :smile51:

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.29., szomb. 19:00

De mire jó ez a fadarab? A szépségéről megoszlanak a vélemények. :smile51:

Erre jó.

Nekem.

frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: frankie- » 2008.03.29., szomb. 17:39

De mire jó ez a fadarab? A szépségéről megoszlanak a vélemények. :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.28., pén. 21:58

Nagyon megköszönném. A teflon csöves rész már oké, csak ez a tekerős dolog nem tiszta...

Lazán tekerd öxxe. egy méterben legyen 5-6 csawarás. Forrastás az egyik oldalon, behuzás teflonba, majd flexibilisbe. Wégire zsugorcsö. Ezt kö berakni a csati wégibe. Másik oldalon ugyanigy. Polaritásra ügyelni.

Fa xép, de nehéz és terheli a wezetéket is, meg a kéxülékben léwö csatit is. Idöwel hibához wezet.

Köszönöm. Ez alapján én is meg tudom csinálni... :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.28., pén. 21:17

Egy ekkora fadarabnak (ami fúrt is), nem sok súlya van. Pláne úgy, hogy vannak olyan hangfalkábelek, amik olyan nehezek, hohy kis túlzással lerántanak egy monitor hangfalat az álványról....

Csináld ahogy jonak látod. :smile51:

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bikabeka » 2008.03.28., pén. 21:13

Fa xép, de nehéz és terheli a wezetéket is, meg a kéxülékben léwö csatit is. Idöwel hibához wezet.

Egy ekkora fadarabnak (ami fúrt is), nem sok súlya van. Pláne úgy, hogy vannak olyan hangfalkábelek, amik olyan nehezek, hohy kis túlzással lerántanak egy monitor hangfalat az álványról....

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.28., pén. 21:06

kurwagyorsan felejtsd el a fát rola.

Bigi te kötekszel velem! Mi a baj a fával?

Lásd lennebb. :smile51:

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.03.28., pén. 21:05

Nagyon megköszönném. A teflon csöves rész már oké, csak ez a tekerős dolog nem tiszta...

Lazán tekerd öxxe. egy méterben legyen 5-6 csawarás. Forrastás az egyik oldalon, behuzás teflonba, majd flexibilisbe. Wégire zsugorcsö. Ezt kö berakni a csati wégibe. Másik oldalon ugyanigy. Polaritásra ügyelni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”