Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Shimano írta:
2024.01.20., szomb. 17:35
Adott egy sz@rul teljesítő baromi drága drótozás,ami miatt joggal elégedetlen a fórumtárs,hiszen mindenhol az jön szembe neki hogy ez már a topliga,és lényegében itt kezdődik a zene,és erre képesek voltatok az akusztikán át a mikulás piros ruháját is okolva,a gyárilag sz@rul bekötött készülékekig is eljutni,mert hát nehogymá meztelen legyen az a király abban a rendszerben ,gratula. :D :tutiok:
A kérdés továbbra is fennáll, hogy vajon a kábelezés miatt teljesít-e, a használója számára sz@rul(?) a rencer. :rolleyes:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Adott egy sz@rul teljesítő baromi drága drótozás,ami miatt joggal elégedetlen a fórumtárs,hiszen mindenhol az jön szembe neki hogy ez már a topliga,és lényegében itt kezdődik a zene,és erre képesek voltatok az akusztikán át a mikulás piros ruháját is okolva,a gyárilag sz@rul bekötött készülékekig is eljutni,mert hát nehogymá meztelen legyen az a király abban a rendszerben ,gratula. :D :tutiok:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2024.01.20., szomb. 14:47
pali923 írta:
2024.01.20., szomb. 12:36
sutemenyx írta:
2024.01.20., szomb. 09:49
Igen, de ez esetben kiugró értéket mutat az ellenállásmérő, tehát lehet tudni, hogy xar. Az már régen rossz, ha 0.5V van a föld és N között.
Szerintem rossz irányba tartunk. Amit murasake leírt, hogy a készülékek tápdrótjai vannak rosszul bekötve, felcserélve a csatlakozókban a drótok, lehet ellenőrizni akár összecsengetéssel is, ezt lehet javítani, cserélni. Ezen kívül annyit tud tenni egy laikus hifista, hogy megkeresi a fázist, és abba dugja megfelelően a dugót.

Én senkit nem biztatnék arra, hogy megfelelő szaktudás nélkül kezdje ellenőrizni a villanyhálózatban meglevő földelést, fázist, nullát és egyebeket. Eltekintve attól, hogy semmiféle hasznos információhoz nem lehet jutni olyannak, aki nem is tudja, mit kell keresni, akár életveszélyes is lehet. Ha tényleg ott lehet sejteni a bajt, akkor kell hívni egy hozzáértő szerelőt. Szerintem.
En ezert nem metek ilyeneket tesztelgetni, mar az is sok tolem, hogy vettem fazisceruzat es vegigneztem, hogy mindenhol jo-e a bekotes. Jo volt. :)
Ha nem néztél bele az aktuális hifi készülékbe, akkor legfeljebb azt tudtad meg, hogy a fali aljzat és/vagy a készülék kábele (amennyiben az nem fix bekötésű) helyesen van-e kötve. Ha a készüléken belül fordítva van kötve, akkor hiába az egész fázisceruzásdi. :)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2024.01.20., szomb. 12:36
sutemenyx írta:
2024.01.20., szomb. 09:49
Igen, de ez esetben kiugró értéket mutat az ellenállásmérő, tehát lehet tudni, hogy xar. Az már régen rossz, ha 0.5V van a föld és N között.
Szerintem rossz irányba tartunk. Amit murasake leírt, hogy a készülékek tápdrótjai vannak rosszul bekötve, felcserélve a csatlakozókban a drótok, lehet ellenőrizni akár összecsengetéssel is, ezt lehet javítani, cserélni. Ezen kívül annyit tud tenni egy laikus hifista, hogy megkeresi a fázist, és abba dugja megfelelően a dugót.

Én senkit nem biztatnék arra, hogy megfelelő szaktudás nélkül kezdje ellenőrizni a villanyhálózatban meglevő földelést, fázist, nullát és egyebeket. Eltekintve attól, hogy semmiféle hasznos információhoz nem lehet jutni olyannak, aki nem is tudja, mit kell keresni, akár életveszélyes is lehet. Ha tényleg ott lehet sejteni a bajt, akkor kell hívni egy hozzáértő szerelőt. Szerintem.
En ezert nem metek ilyeneket tesztelgetni, mar az is sok tolem, hogy vettem fazisceruzat es vegigneztem, hogy mindenhol jo-e a bekotes. Jo volt. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: pali923 »

sutemenyx írta:
2024.01.20., szomb. 09:49
Igen, de ez esetben kiugró értéket mutat az ellenállásmérő, tehát lehet tudni, hogy xar. Az már régen rossz, ha 0.5V van a föld és N között.
Szerintem rossz irányba tartunk. Amit murasake leírt, hogy a készülékek tápdrótjai vannak rosszul bekötve, felcserélve a csatlakozókban a drótok, lehet ellenőrizni akár összecsengetéssel is, ezt lehet javítani, cserélni. Ezen kívül annyit tud tenni egy laikus hifista, hogy megkeresi a fázist, és abba dugja megfelelően a dugót.

Én senkit nem biztatnék arra, hogy megfelelő szaktudás nélkül kezdje ellenőrizni a villanyhálózatban meglevő földelést, fázist, nullát és egyebeket. Eltekintve attól, hogy semmiféle hasznos információhoz nem lehet jutni olyannak, aki nem is tudja, mit kell keresni, akár életveszélyes is lehet. Ha tényleg ott lehet sejteni a bajt, akkor kell hívni egy hozzáértő szerelőt. Szerintem.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

sutemenyx írta:
2024.01.20., szomb. 09:49

Igen, de ez esetben kiugró értéket mutat az ellenállásmérő, tehát lehet tudni, hogy xar. Az már régen rossz, ha 0.5V van a föld és N között.
Kiugró? mit is? AC feszültség a mért vezetéken mit okoz a DC alapú ellenállás mérésben? Felesleges ezen tipródni.
Ha PE a konnektoron hátul jól van bekötve, akkor N egyszerűen azonosítható AC fesz méréssel. Ha viszont nincs PE a konnektoron hátul bekötve, akkor akkor a konnektor külső pontról PE-kontaktról nem mérhető L és N-hez sem, vagyis valami lebegő feszt mér. Ekkor még segít a fázisceruza.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tonya »

wittao írta:
2024.01.20., szomb. 08:18
Akkor most megtudhattuk, hogy ketfelekeppen hogy nem lehet. :tutiok:
Csak Neked Viktor.... :D
https://www.youtube.com/watch?v=w_giPg3_2E0
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

istvan01 írta:
2024.01.20., szomb. 07:44
takiszer írta:
2024.01.19., pén. 19:01
Földelési ellenállásmérő kell ha pontosan akarsz mérni!
A földelési ellenállás mérő csak és kizárólag a talaj felé értendő ellenállás mérésére szolgál. Azzal talaj feletti PE vezeték ellenállását nem is lehet, vagyis értelmetlen mérni. Amiről lentebb szó volt, az L és N azonosítása inkább. Az nagyon nagy baj, ha egy konnektor aljzatban a PE/zöldsárga (nagyon régen erre piros vezeték színt használtak) az nem a helyére van kötve, mert ez akár életveszélyes is lehet.
Amit süti javasolt, hogy ellenállás mérővel PE és N között mérjünk ellenállást is szokatlan mód. Ha így, akkor azt szigorúan lakás feszültség mentesítése mellett végezzük, mert az N vezetéken valahol áram, és áram okozta feszültség (0-0,5VAC, ha több van az már baj) is lehet. Ez pedig az ellenállás mérést meghamisítja.
Igen, de ez esetben kiugró értéket mutat az ellenállásmérő, tehát lehet tudni, hogy xar. Az már régen rossz, ha 0.5V van a föld és N között.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: wittao »

istvan01 írta:
2024.01.20., szomb. 07:44
takiszer írta:
2024.01.19., pén. 19:01
Földelési ellenállásmérő kell ha pontosan akarsz mérni!
A földelési ellenállás mérő csak és kizárólag a talaj felé értendő ellenállás mérésére szolgál. Azzal talaj feletti PE vezeték ellenállását nem is lehet, vagyis értelmetlen mérni. Amiről lentebb szó volt, az L és N azonosítása inkább. Az nagyon nagy baj, ha egy konnektor aljzatban a PE/zöldsárga (nagyon régen erre piros vezeték színt használtak) az nem a helyére van kötve, mert ez akár életveszélyes is lehet.
Amit süti javasolt, hogy ellenállás mérővel PE és N között mérjünk ellenállást is szokatlan mód. Ha így, akkor azt szigorúan lakás feszültség mentesítése mellett végezzük, mert az N vezetéken valahol áram, és áram okozta feszültség (0-0,5VAC, ha több van az már baj) is lehet. Ez pedig az ellenállás mérést meghamisítja.
Akkor most megtudhattuk, hogy ketfelekeppen hogy nem lehet. :tutiok:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

takiszer írta:
2024.01.19., pén. 19:01
Földelési ellenállásmérő kell ha pontosan akarsz mérni!
A földelési ellenállás mérő csak és kizárólag a talaj felé értendő ellenállás mérésére szolgál. Azzal talaj feletti PE vezeték ellenállását nem is lehet, vagyis értelmetlen mérni. Amiről lentebb szó volt, az L és N azonosítása inkább. Az nagyon nagy baj, ha egy konnektor aljzatban a PE/zöldsárga (nagyon régen erre piros vezeték színt használtak) az nem a helyére van kötve, mert ez akár életveszélyes is lehet.
Amit süti javasolt, hogy ellenállás mérővel PE és N között mérjünk ellenállást is szokatlan mód. Ha így, akkor azt szigorúan lakás feszültség mentesítése mellett végezzük, mert az N vezetéken valahol áram, és áram okozta feszültség (0-0,5VAC, ha több van az már baj) is lehet. Ez pedig az ellenállás mérést meghamisítja.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

sutemenyx írta:
2024.01.19., pén. 21:30
Igazabol megnezed faziscerkaval melyik a fazis, es nem arra, hanem a masik es a vedofold koze be kell tenni egy ellenallasmerot. Aztan az megmondja hany ohm. !!!!csak nehogy egyiknek a fazist mérd!!!
Így megméred a PE+N ellenállását a közösítő ponttól. Csakhogy testzárlatkor az N nem vesz részt
a buliban. Ezért mérünk ismert zárlati árammal, és azzal számoljuk a földelés hurokellenállását.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Igazabol megnezed faziscerkaval melyik a fazis, es nem arra, hanem a masik es a vedofold koze be kell tenni egy ellenallasmerot. Aztan az megmondja hany ohm. !!!!csak nehogy egyiknek a fazist mérd!!!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Földelési ellenállásmérő kell ha pontosan akarsz mérni!
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: murasake »

tutinet írta:
2024.01.18., csüt. 16:39

Ha megmondod hogyan megmérem a földelésem, mi kell hozzá ??
Nem akarom égetni magam ismereteim fehér foltjaival :), de ha jól emlékszem simán feszültséget mértek.
Kiválasztod az aktuális konnektort, mérsz egy feszültséget, normál esetbe 230V körülit ad.
Ha jó a földelésed a fázis-föld méréskor is ugyanezt kéne kapni.
Ha pedig nem megfelelő, akkor jóval kisebb feszültség mérhető.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Tottyi ódijó pc-jének és BG-sítésre váró routerének szála átkerült a PC alapú lejátszás topicba. viewtopic.php?f=4&t=6164
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tutinet »

murasake írta:
2024.01.18., csüt. 07:07
tottyi írta:
2024.01.17., szer. 11:47
Nem akkor mertekben mint amiket itt lehet olvasni, ezert irtam, hogy nalam valami gond lehet.
Hasonló helyzetben voltam én is anno. Jó volt-jó volt, de valami mindig hiányzott a teljességhez.
Nos, azt tudom ajánlani, hogy a betápot végig nézd át. Amit teljesen triviálisnak gondoltál eddig, azt kezdd el ellenőrizni!
A konnektorodban a fázis jó helyen van-e, a tápkábel két végén nincs-e megcserélve a fázis...

Nálam olyan volt, hogy a hangfalon (Martin Logan) ami szintén kéri a 230-at, gyárilag rossz helyre volt téve a fázist jelző pötty. Sőt a betápkábelei (Symphonic Line) közül az egyikben fordítva volt a villásdugó bekötve!!
Szóval vedd elő a fázisceruzát és minden egyes helyen ellenőrizd. Ne bízz abban, hogy "gyári biztos jó"... Mennyire megbízható a földelésed? Azt is mérd meg!
Amint rendbe raktam ezeket a gyári "műhibákat" mintha a víz alól jött volna fel a hang.
Amilyen drótjaid vannak, annak igenis jól hallható pozitív változást kéne hozni egy "vasalózsinórhoz" képest...
"Mennyire megbízható a földelésed? Azt is mérd meg!"

Ha megmondod hogyan megmérem a földelésem, mi kell hozzá ??
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: revox »

tottyi írta:
2024.01.18., csüt. 09:19

Nalunk Szlovakiaban a stekkerekbe nemtudod mashogy beleszurni a takpabelt mint ahogy mert a foldeles nalunk egy kiallo pocok, es ezert mielott megrendeltem at kellett cserelni a fazist a kabeleken de akkor lemerem ha majd hazamegyek de allitolag ezekben a kabelekben mas kabelerbol van a fazis.
lehet a fázisok jól vannak bekötve a dróton, csak a készüléken nem. én a lemezjátszóm külső tápgységével jártam így. akármilyen madzagot dugtam be, mind a fázis rossz irányában szólt jól. szét nem szedem átkótogni, megjegyeztem, hogy így kell. ezért javallott a 220as kanócokat is kipróbálni, melyik irányba szólnak jól. Igen, Neked ez szopatósabb játék akkor, de semmit nem garantál a -látszólag- jó fázisbekötés.

az jutott még eszmbe, a jobb fázisirány egy gatyamadzaggal is kell,hogy hallatszódjon. fogj valami olcsó drótot,amin könnyű átkötni a vezetékeket és ne a spéci drótot csavargasd szét 70szer..

lehet mérni is (HFM), de a fül jobb műszer...
villasdug.jpg
villasdug.jpg (32.93 KiB) Megtekintve 1195 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

murasake írta:
2024.01.18., csüt. 07:07
tottyi írta:
2024.01.17., szer. 11:47
Nem akkor mertekben mint amiket itt lehet olvasni, ezert irtam, hogy nalam valami gond lehet.
Hasonló helyzetben voltam én is anno. Jó volt-jó volt, de valami mindig hiányzott a teljességhez.
Nos, azt tudom ajánlani, hogy a betápot végig nézd át. Amit teljesen triviálisnak gondoltál eddig, azt kezdd el ellenőrizni!
A konnektorodban a fázis jó helyen van-e, a tápkábel két végén nincs-e megcserélve a fázis...

Nálam olyan volt, hogy a hangfalon (Martin Logan) ami szintén kéri a 230-at, gyárilag rossz helyre volt téve a fázist jelző pötty. Sőt a betápkábelei (Symphonic Line) közül az egyikben fordítva volt a villásdugó bekötve!!
Szóval vedd elő a fázisceruzát és minden egyes helyen ellenőrizd. Ne bízz abban, hogy "gyári biztos jó"... Mennyire megbízható a földelésed? Azt is mérd meg!
Amint rendbe raktam ezeket a gyári "műhibákat" mintha a víz alól jött volna fel a hang.
Amilyen drótjaid vannak, annak igenis jól hallható pozitív változást kéne hozni egy "vasalózsinórhoz" képest...
Nalunk Szlovakiaban a stekkerekbe nemtudod mashogy beleszurni a takpabelt mint ahogy mert a foldeles nalunk egy kiallo pocok, es ezert mielott megrendeltem at kellett cserelni a fazist a kabeleken de akkor lemerem ha majd hazamegyek de allitolag ezekben a kabelekben mas kabelerbol van a fazis.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tctronic írta:
2024.01.17., szer. 19:43
@tottyi Olvasgatva az még nem világos, hogy nem tetszett amit hallasz, a javulás mértéke volt kicsi, vagy esetleg az elvárásaid voltak nagyok? Ez már önmagában elég szubjektív szerintem. Minél jobb egy rendszer annál nehezebb javulást elérni rajta. A rendszered eléggé felső kategóriás, szóval még az is lehet hogy itt a vége az ízlésedhez, füledhez mérten. Még talán annyi, hogy az a szoba ahol hallgatod nekem valahogy kicsinek tűnik ezekhez a hangfalakhoz, mintha túl közelről kellene hallgatni őket,pont ezért közel is van a két hangfal egymáshoz. De nem vagyok nagy ATC szakértő... ;)
Az elvarasam hatalmasak voltak mert olyanokat irnak rola, most nem akarok beidezni de utana lehet olvasni, a javulas merteke szamomra kicsi volt egyebkent jobb lett a hang egyertelmuen. A szoba 22 nm csak sajnos szellessegeben van elhelyezve a rendszer az ajtok ablakok vegett es persze a lakhatosag vegett de az asszony toleralja ezeket a "mosogepeket" a szobaban es ezert halas vagyok neki.
Vannak studiok ahol ezek a hangfalak teljesen el vannak sujesztve a falban es ott nincs mogotte semilyen ter es a hangmernokok is eleg kozel ulnek ezekhez a hangfalakhoz persze vannak nagy studiok de azok alltalaban tobbhangfalas munkakra vannak. A hangfalak 2,4 meterre vannak egymastol es en 2,4 meter tavolsagrol hallgatom oket, a manualban ilyen haromszeget irnak le az elhelyezesnel.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2024.01.17., szer. 17:52
tottyi írta:
2024.01.17., szer. 11:47
supravox írta:
2024.01.17., szer. 11:12


Ezt most úgy kell érteni,hogy a full Valhalla kábelezés szerény előrelépést jelentett a korábbihoz képest?
Nehéz elképzelni.
Nem akkor mertekben mint amiket itt lehet olvasni, ezert irtam, hogy nalam valami gond lehet.
Mielőtt megvetted a kábeleket, nem próbáltad ki? gondolkodik.gif
Nem is merult fel az, hogy kiprobaljam es ha nem valik be akkor visszakuldom de pl az XLR kabelt azt ugy kellett legyartani mert nagyonr ritka es az eladasban nincs ilyen kabel, itt meg is volt, hogy nincs visszakuldes mert ez speciel nekem lett legyartva mert ketto meteres. MASFEL evig neztem hasznaltan a WW Platinum XLR 2m-est de egy sem volt elado ilyen meretben ugyhogy hoztam egy dontest ha masnal (mindenkinel) jo akkor nalam is jo lesz. Nem azt mondom, hogy nincs valtozas a jo iranyba csak nem akkora mertekben amit en gondoltam, hogy lesz.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: murasake »

tottyi írta:
2024.01.17., szer. 11:47
Nem akkor mertekben mint amiket itt lehet olvasni, ezert irtam, hogy nalam valami gond lehet.
Hasonló helyzetben voltam én is anno. Jó volt-jó volt, de valami mindig hiányzott a teljességhez.
Nos, azt tudom ajánlani, hogy a betápot végig nézd át. Amit teljesen triviálisnak gondoltál eddig, azt kezdd el ellenőrizni!
A konnektorodban a fázis jó helyen van-e, a tápkábel két végén nincs-e megcserélve a fázis...

Nálam olyan volt, hogy a hangfalon (Martin Logan) ami szintén kéri a 230-at, gyárilag rossz helyre volt téve a fázist jelző pötty. Sőt a betápkábelei (Symphonic Line) közül az egyikben fordítva volt a villásdugó bekötve!!
Szóval vedd elő a fázisceruzát és minden egyes helyen ellenőrizd. Ne bízz abban, hogy "gyári biztos jó"... Mennyire megbízható a földelésed? Azt is mérd meg!
Amint rendbe raktam ezeket a gyári "műhibákat" mintha a víz alól jött volna fel a hang.
Amilyen drótjaid vannak, annak igenis jól hallható pozitív változást kéne hozni egy "vasalózsinórhoz" képest...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.18., csüt. 08:12-kor.
Ok: Idézési hiba javítása

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: arzachel »

supravox írta:
2024.01.17., szer. 19:52
arzachel írta:
2024.01.17., szer. 19:42
MrCollector írta:
2024.01.17., szer. 17:20


A drágaság egyáltalán nem garancia a "jobbságra", talán csak azonos márkán belül.
Akár már egy kábel cseréje is "drasztikus" javulást/változást okozhat egy rendszerben. Hogy te mit mire cseréltél csak te tudod, de sajnos előfordul, hogy jónak vélt drága kábelek nem igazán működnek úgy, ahogy elvárnád. Na meg persze ennek az ellenkezője is.
Ezért volt jó a VDH MCS1000 amig volt.Bárhova beraktad hozta a javulást. :smile53:
2 kábel létezik a világban ezek szerint.
A másik AN Vz2😁😁
Sajnos nem létezik 5 éve.Mindenféle hozzánemértő hifista felvásárolta... :smile29:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

Tctronic írta:
2024.01.17., szer. 20:35
denesdr írta:
2024.01.17., szer. 20:30
Tctronic írta:
2024.01.17., szer. 19:43
Még talán annyi, hogy az a szoba ahol hallgatod nekem valahogy kicsinek tűnik ezekhez a hangfalakhoz, mintha túl közelről kellene hallgatni őket,pont ezért közel is van a két hangfal egymáshoz. De nem vagyok nagy ATC szakértő... ;)
/off
Tottyi hangfalai ugye stúdiómonitorok, a Genelec hasonló méretű dobozainak (pl 1238A) minimális ajánlott hallgatási távolsága 1,5 méter fölött már jó.
Elhiszem, de az se mindegy mekkora távolság van még mögötted. (A hallgatási pozíció mögött, mert itt az is nagyon kevés) De tényleg nem ismerem a típust tüzetesen, szóval csak egy ötlet volt, simán jó is lehet
Uhh picit elmegyünk a topic témájától de ez van.
Az biztos,hogy mint szinte minden hangfal ez is utálja ha rá van tolva a falra.
Illetve ha a hallgató mögött nincs hely.
Én kb. 2.4m-ről hallgatom és a dobozok közt is ekkora a távolság.
De inkább a középsugik közt.
Mögöttem meg kb. 1m a falig
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

denesdr írta:
2024.01.17., szer. 20:30
Tctronic írta:
2024.01.17., szer. 19:43
Még talán annyi, hogy az a szoba ahol hallgatod nekem valahogy kicsinek tűnik ezekhez a hangfalakhoz, mintha túl közelről kellene hallgatni őket,pont ezért közel is van a két hangfal egymáshoz. De nem vagyok nagy ATC szakértő... ;)
/off
Tottyi hangfalai ugye stúdiómonitorok, a Genelec hasonló méretű dobozainak (pl 1238A) minimális ajánlott hallgatási távolsága 1,5 méter fölött már jó.
Elhiszem, de az se mindegy mekkora távolság van még mögötted. (A hallgatási pozíció mögött, mert itt az is nagyon kevés) De tényleg nem ismerem a típust tüzetesen, szóval csak egy ötlet volt, simán jó is lehet
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tctronic írta:
2024.01.17., szer. 19:43
Még talán annyi, hogy az a szoba ahol hallgatod nekem valahogy kicsinek tűnik ezekhez a hangfalakhoz, mintha túl közelről kellene hallgatni őket,pont ezért közel is van a két hangfal egymáshoz. De nem vagyok nagy ATC szakértő... ;)
/off
Tottyi hangfalai ugye stúdiómonitorok, a Genelec hasonló méretű dobozainak (pl 1238A) minimális ajánlott hallgatási távolsága valamivel 1,5 méter fölött indul.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”