DAC-olás

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 861

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Doky » 2018.04.27., pén. 22:00

3 hours ago, supravox said:

Egy ilyen hivox cucc azért erősen belépő szint..

Nem nagyon tekintenék rá mint viszonyítási pont.

Talán nekem is van egy valahol a sufniban.

Ha elküldenéd akkor megfülelném! ;):)

Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1164

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2018.04.27., pén. 21:31

1 hour ago, BLX said:

50-100e ft kozott hasznalt kategoriaban sima 24/192 usb-s dac-ok kozott melyeket emelnetek ki, melyek a legjobbak?

ugyanez 100-150e ft-os kategoriaban?

Nekem 50-100E között a Bladelius USB DAC tetszett nagyon, különösen mikor külső DIY-tápról ment (az még talán meg is van a gardróbban valahol). Mivel már nem gyártják, elég jó áron is be lehet szerezni (a hangjához mérten). Az aláírásomban szereplő, hifis körökben alig ismert konverter (ami tartalmaz DAC-ot is) is kiváló darab, különösen ha valaki teljesen szimmetrikus vonal felé lépkedne (és maradhat később is a rendszerben, ha érkezik mellé nem USB-s DAC; nálam az XMOS USB-modul megléte ellenére maradt konverterként, annál fényévekkel jobb).

100-150E Ft környékén sima USB-s DAC-ot én a Resonessence környékén keresnék, pl. egy Concerót, vagy Centrance-nál (Hifi M8 vagy DACmini; nálam a Centrance Mini-M8 vált be nagyon a füles-rendszerben).

Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&Audacious) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL by zozoweb (Mullard&Mullard)+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | cables by Wyred4Sound - freeba - Viablue

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 703

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.04.27., pén. 20:30

21 perce, BLX írta:

50-100e ft kozott hasznalt kategoriaban sima 24/192 usb-s dac-ok kozott melyeket emelnetek ki, melyek a legjobbak?

Ilyen kategóriában pl. a használtan 75 ezres Denon da300-at simán lecseréltem a Nuprime udsd-re. ezeknek mind jó minőségű USB bemenetük van.

Kérdés, hogy USB kell-e. Ha kell jó minőségű, használható USB bemenet, de az adott DAC-on nincs, akkor az koax kábellel együtt alsó hangon kb. +30k lesz. Meg ez macerás, azt megint tápolni kéne normálisabb minőségben, külön jó táp megint arányaiban mocsok drága... Szóval jobb, ha egyben van a cucc, vagy még jobb lenne, ha az USB modulárisan cserélhető, és a DAC eleve jó tápjáról kap áramot.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2138

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.04.27., pén. 20:10

3 perce, BLX írta:

Mostanaban kiprobaltam vagy 10 dac-ot, nagyjabol mindet 200.000 Ft alatt.

Ha nem kell dsd, 32bit, 192kHz-nel nagyobb szamok, nalam egyertelmuen (es meg jonehany masik fulnel is) a RIF Audio csoves dac-ja vitte a palmat (ujonnan 90 + AfA, de lehet brt. annyi, viszont a gyari csove helyett lehet sokkal jobbat kihozni jobb csovel).

Nem csovesben nekem a Benchmark DAC1 jott be (130.000 korul ha jol emlekszem).

Ha feljebb kell szaladni a felbontasban, akkor TEAC UD-503-at mondanam (190.000 korul mennek). Minden szentnek maga fele hajlik a keze, ugyhogy itt megemlitenem a sajat DAC-omat is, ami egy kinai puruttya elso blikkre, de az AKM4495 csatornankent, XMOS, dsd es 6N3 cso azert eleg szepen dolgozott. Tobben akik hallottak a fentieket, elso 2-be tennek a kinait (ara 135.000 Ft korul volt ujonnan vammal AFA-val)

Emotiva XDA2 nekem tetszett, eloerosito is egyben, szommetrikus kimenetekkel, 24/192-t tud, kicsit “kemeny” a hangzasa a tobbiekhez kepest, de lehet van olyan rendszer aminek jot tehet. Mostani rendszerembe nem illene, de a regit feldobta volna. (70-80.000 korul lehet hasznaltan).

Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 247

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX » 2018.04.27., pén. 19:59

Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, hiVOX, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 598

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox » 2018.04.27., pén. 19:46

1 hour ago, Doky said:

Urak!

Ne feledjük hogy a dac is egy rendszer része és az illesztés ill ízlés nagyon befolyásolja a végeredményt ill itéletet. ;)

Egy ilyen hivox cucc azért erősen belépő szint..

Nem nagyon tekintenék rá mint viszonyítási pont.

Talán nekem is van egy valahol a sufniban.

Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Reference, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,DV XV1S pickup.WireWorld Gold Eclipse 8 tyúkbelek,WW Platinum starlight aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax L700-SRM353X

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 861

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Doky » 2018.04.27., pén. 18:05

2 hours ago, bitrograde said:

Azért ezt egy kicsit túlzásnak érzem. Én másfélszeres áron is találtam a Lupus+Suricata kombónál jobbat. Nem is kicsit. Abban az ársávban elég szoros a verseny. Egy kicsivel több is jelenthet jelentős külőnbséget.

Urak!

Ne feledjük hogy a dac is egy rendszer része és az illesztés ill ízlés nagyon befolyásolja a végeredményt ill itéletet. ;)

Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1164

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2018.04.27., pén. 16:55

1 hour ago, lehoako said:

Nem, kb 5x annyiba került az a DAC, ami egy összehasonlítás keretében 1 ortóval jobbnak bizonyult.

Azért ezt egy kicsit túlzásnak érzem. Én másfélszeres áron is találtam a Lupus+Suricata kombónál jobbat. Nem is kicsit. Abban az ársávban elég szoros a verseny. Egy kicsivel több is jelenthet jelentős külőnbséget.

Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&Audacious) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL by zozoweb (Mullard&Mullard)+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | cables by Wyred4Sound - freeba - Viablue

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 862

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2018.04.27., pén. 15:01

1 hour ago, B.Levente said:

Nagyon köszönöm lehoako! (a "5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal" : úgy érted 1/5-öd áron vetted egy másikkal szemben?)

Nem, kb 5x annyiba került az a DAC, ami egy összehasonlítás keretében 1 ortóval jobbnak bizonyult.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2018.04.27., pén. 14:55

15 minutes ago, Dorian said:

Ennyiért ez igen jó cucc. Ami negatívumot tudnék mondani, hogy a magas tartomány alsó része nem olyan tiszta, mint amit az általam tökéletesen elvárt, ill. kicsit nagyobb felbontás (mármint nem a ráírt számokra gondolok) jó lenne. Kaptam tippet már, hogy egyik kondija minőségibbre cserélésével ez megjavul, de nem foglalkoztam még vele, mert jelenleg csecsemő mellett semennyi időm nincs maximálisan odafigyelős zenehallgatásra.

Lyoda, én is kondibejáratásban vagyok, PP2-kártya-pufferelés volt nálam, elmondom konkrétan. Csekkold a részleteket fapaci csevegőjében. ÁMULOK ÉS BÁMULOK. :smile32:

2 konditól meg 70 cm ezüstkábeltől új a rendszerem. Ha nem én hallom, azt hiszem, placebó :-))).

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.04.27., pén. 14:38

1 órája, B.Levente írta:

Nagyon köszönöm Dorian!

Ennyiért ez igen jó cucc. Ami negatívumot tudnék mondani, hogy a magas tartomány alsó része nem olyan tiszta, mint amit az általam tökéletesen elvárt, ill. kicsit nagyobb felbontás (mármint nem a ráírt számokra gondolok) jó lenne. Kaptam tippet már, hogy egyik kondija minőségibbre cserélésével ez megjavul, de nem foglalkoztam még vele, mert jelenleg csecsemő mellett semennyi időm nincs maximálisan odafigyelős zenehallgatásra.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

B.Levente
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente » 2018.04.27., pén. 13:31

2 órája, lehoako írta:

Tessék, B.Levente, pláne jó! Először meghallgatni saját rendszerben, mert a részletek úgy jönnek elő. :-)

Jogos, köszönöm szépen :)

B.Levente

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente » 2018.04.27., pén. 13:29

2 órája, Dorian írta:

Konkrét ajánlat: Nuprime uDSD Használtan 30-ért gyakran szokott lenni, és ráadásul tök jó USB konverter van benne.

Nagyon köszönöm Dorian!

B.Levente

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente » 2018.04.27., pén. 13:28

4 órája, lehoako írta:

Persze, hogy tudunk :-). Zenéhez, mozihoz is jó a 2.0. :-)

Még mielőtt Hivox-ügynök hírébe keverednék, azt ajánlom, hallgass meg egy Hivox-DACot, ha nem USBs, akkor végy hozzá egy Suricatát és nem fogsz ráismerni a hangra.  A költségvetés kb. oké lesz, sztem, pici alku után. Fel a fejjel, nekem is 10 éves Hivox DACom van és kb. 5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal :-). 

Nagyon köszönöm lehoako! (a "5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal" : úgy érted 1/5-öd áron vetted egy másikkal szemben?)

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2018.04.27., pén. 11:12

32 minutes ago, Dorian said:

Konkrét ajánlat: Nuprime uDSD Használtan 30-ért gyakran szokott lenni, és ráadásul tök jó USB konverter van benne.

Tessék, B.Levente, pláne jó! Először meghallgatni saját rendszerben, mert a részletek úgy jönnek elő. :-)

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.04.27., pén. 10:39

13 órája, B.Levente írta:

A kérdés az, hogy jelentősen fog javulni a hang ha beiktatunk egy olcsóbb dacot? (nekem elég ha annyit tud, hogy a  digitális jelet analóggá alakítja.+ USB bemenet) Tudtok ajánlani konkrét termékeket?  Nem nagyon tudok rászánni többet mint 20-30 eFt.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2018.04.27., pén. 08:23

11 hours ago, B.Levente said:

Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni DAC ügyben:

Van egy pár MA-MR4 hangsugárzóm amit NAD C326BEE hajt meg. Amire használni fogjuk: Film nézéshez ők fogják adni a hangot, illetve természetesen a "szimpla" zenehallgatás. Hogy miért nem vettem akkor inkább egy házimozi erősítőt? Mert nincs rá min. 400eFt-om. (szempont volt, hogy stereoban is hallgatható legyen.) Majd egyszer venni fogok egy Blu-ray lejátszót (erre még nincs meg a pénz) de addig muszáj leszek laptopról küldeni a filmet és a zenéket. A kérdés az, hogy jelentősen fog javulni a hang ha beiktatunk egy olcsóbb dacot? (nekem elég ha annyit tud, hogy a  digitális jelet analóggá alakítja.+ USB bemenet) Tudtok ajánlani konkrét termékeket?  Nem nagyon tudok rászánni többet mint 20-30 eFt. A válaszokat előre is köszönöm!

Persze, hogy tudunk :-). Zenéhez, mozihoz is jó a 2.0. :-)

Még mielőtt Hivox-ügynök hírébe keverednék, azt ajánlom, hallgass meg egy Hivox-DACot, ha nem USBs, akkor végy hozzá egy Suricatát és nem fogsz ráismerni a hangra.  A költségvetés kb. oké lesz, sztem, pici alku után. Fel a fejjel, nekem is 10 éves Hivox DACom van és kb. 5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal :-). 

B.Levente

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente » 2018.04.26., csüt. 21:16

Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni DAC ügyben:

Van egy pár MA-MR4 hangsugárzóm amit NAD C326BEE hajt meg. Amire használni fogjuk: Film nézéshez ők fogják adni a hangot, illetve természetesen a "szimpla" zenehallgatás. Hogy miért nem vettem akkor inkább egy házimozi erősítőt? Mert nincs rá min. 400eFt-om. (szempont volt, hogy stereoban is hallgatható legyen.) Majd egyszer venni fogok egy Blu-ray lejátszót (erre még nincs meg a pénz) de addig muszáj leszek laptopról küldeni a filmet és a zenéket. A kérdés az, hogy jelentősen fog javulni a hang ha beiktatunk egy olcsóbb dacot? (nekem elég ha annyit tud, hogy a  digitális jelet analóggá alakítja.+ USB bemenet) Tudtok ajánlani konkrét termékeket?  Nem nagyon tudok rászánni többet mint 20-30 eFt. A válaszokat előre is köszönöm!

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2018.04.20., pén. 11:18

13 hours ago, sakab said:

Van saját tapasztalat ezzel kapcsolatban? Valóban érezhető különbséget mutat hang terén? Csak mert pro és kontra véleményeket is olvastam. Mondjuk eddig többségben van a pozitiv oldal. Ezt a bizonyos Elektrisét hol találom? Árajánlatot hol tudnék kérni?

Ill lenne még egy kérdésem....alap táp vagy jobb minőségű kapcsóüzemű táp (xbox 360) vagy linearis? Melyik mennyivel jobb a másiknál, vagy jobb e...hát ha valki hozzáértő szaki tudna segíteni a döntésben. 

Hogyne lenne saját tapasztalat! Pont ezért ajánlottam őket! 

Először egy Hivox DACot tápoltam meg egy Elektrises toroiddal, mert a hozzá Szabó Zolitól nagyon korrekten kapott külön táp (kapcsiüzemű) hallhatóan megfojtotta a DACot. Sok operát hallgattam akkor, nagyobb akcióknál, ahol mondjuk 2 szoprán, 1-2 basszus tolja rendesen, meg még a zenekar is adja magát, egyszerűen összeomlott a DAC. Dinamika elment, lapos lett minden.  Először aszittem, az erősítőnek sok, de nem! GOndoltam, apróból felturbózom a rendszert, Elektriséket nekem is ajánlották, Pesten rendelnek is, pontosak voltak, készségesek, aranyosak, és a kb 6E Ft, amibe került a dolog, egy kalibert emelt a DAC hangján. Igen, eszemben sincs lecserélni a 10 éves Hivox-DAComat :-).

Másodszor egy Paul Pang kártya kapott analóg tápolást, annak a projektnek még nincs is vége, még kiegészítem egy DIY fullezüst tápkábellel a toroidig, és már megvan a tápstabiba a 2x15000 uF-os Nichicon Super Through pufferkondi, illetve bordor-ezüsttel megyünk a tápstabiból a kártyára, a gépbe. Még valahogy rafkósan ezüst-ezüst kontakttal ki kell váltanom a MOLEX-csatit, de akkor bonthatatlan lesz a kártya és a tápstabi, és először be kéne csukni a gépet... :-)

Szóval mindenképp megéri, készségesek, gyorsak, olcsók, segítenek. Telefonos help példaértékű, hívd a számukat, Úr a vonal másik végén mindent tud. 

www.elektris.hu

sakab

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sakab » 2018.04.19., csüt. 21:34

6 hours ago, lehoako said:

Jó, hogy itt vagy, errefelé csak a kipróbált megoldásokat gyakoroljuk, ezek garantálják a popik épségét! Popiölés pláne kizárt, ne hüjéskedj... :-)

Csekkold, h milyen táp kell neki és tekertess egyet Elektrisékkel, 3x-osan impregnált elég lesz, olyan jó lesz, h szétmész. 

Van saját tapasztalat ezzel kapcsolatban? Valóban érezhető különbséget mutat hang terén? Csak mert pro és kontra véleményeket is olvastam. Mondjuk eddig többségben van a pozitiv oldal. Ezt a bizonyos Elektrisét hol találom? Árajánlatot hol tudnék kérni?

Ill lenne még egy kérdésem....alap táp vagy jobb minőségű kapcsóüzemű táp (xbox 360) vagy linearis? Melyik mennyivel jobb a másiknál, vagy jobb e...hát ha valki hozzáértő szaki tudna segíteni a döntésben. 

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2018.04.19., csüt. 15:14

On 2018. 04. 16. at 2:04 PM, sakab said:

... Valami megbizhatatlant nem szeretnék venni ami megöli a popimat.

Jó, hogy itt vagy, errefelé csak a kipróbált megoldásokat gyakoroljuk, ezek garantálják a popik épségét! Popiölés pláne kizárt, ne hüjéskedj... :-)

Csekkold, h milyen táp kell neki és tekertess egyet Elektrisékkel, 3x-osan impregnált elég lesz, olyan jó lesz, h szétmész. 

sakab

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sakab » 2018.04.16., hétf. 14:04

Sziasztok, van egy Popcorn A410esem amiben van egy ESS Sabre ES9023 DAC, ez küldi a jelet egy Denon 3312-re. Ládák még beszerzés alatt így azok pontos tipusát nem tudom megírni :P

Szóval, itt a gyenge lánc szem amit több helyen olavstam a Popi kapcsoló üzemű tápja. Olvastam több helyen, hogy többen cserélték jobb mindőségü kapcsolóüzemüre (xbox 360), de én valami lineris tápon gondolkoznék.

Tudnátok ajánlani valami tesztelt tápot ebay-ről, aliról? Mert ahogy nézegettem ilyen 10k körül már vannak bőven, de elég nagy a szórás. Valami megbizhatatlant nem szeretnék venni ami megöli a popimat.

Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 1

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Toto77 » 2018.04.15., vas. 21:13

Sziasztok!

Fejhallgató erősítő vásárlása előtt állok. Éppen "szembe jön" egy Taga Harmony THDA 500T.

Ismeri esetleg valaki? Érdemes kezdeni vele? Esetleg helyette valami javaslat, ha sok az ellenérv?

A zene főleg TIDAL, netrádiók és veszteségmentes zene lenne laptopról. Fejhallgató Audiotechnika és AKG. Múfajilag pedig minden! :)

Köszi: Tamás

kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm » 2018.03.29., csüt. 12:57

Sikerült is feltelepíteni? Kiválasztottad, mint alapértelmezett kimeneti eszköz?

igen.

kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm » 2018.03.29., csüt. 12:53

Sikerült megoldani a Win 10 - audio gd problémát. A letöltött  drivert manuálisan kellett feltelepíteni az eszközkezelőből,

maga driver a "vista64" mappában volt. Az eredeti oldalon így hangzik: 

USB-32 driver install guide for Win10(If upon steps can not succeed, try these steps)

Step 1: Place the driver in the Computer Driver (C:) , unzip it .
Step 2: Connect the DAC and power on the DAC, open the Windows device manager, right click the DAC's USB device, select update driver.
Step 3: Select the source folder vist64, it is in the driver folder.

Köszi a segítséget mindenkinek!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”